OMGEVING Echt en goed RIJNSTREEK DONDERDAG 3 FEBRUARI 1938 DF LFIDSCHE COURANT TWEEDE Bi AD - PAG. 7 VEREENIGING „DE NARCIS" In het Café Restaurant „De Nachtegaal" te Lisse hield de vereeniging „De Narcis" gisternamiddag hare jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer H. van 2x>nneveld. De opkomst was goed. Onder de aanwezigen merkten we ook op de heer K. Volkers Directeur van de Rijkstuin bouwschool als mede Prof. dr. E. van Slogteren. De voorzitter zeide in zyn ope ningswoord, dat de vraag naar Narcissen in het buitenland steeds grooter wordt, zoodat vergrooting voor het areaal zal noodig blijken. De gezondsheidstoestand van de Narcissen is best, doch laten we r.iet rusten voor het laatste aaltje en vlieg zijn vernietigd. Hierna deelde de voor zitter mede, dat uitbreiding van het te beplanten areaal moeilijkheden oplevert, doch een uitplanting van 5 procent heeft .bij de sierteeltcentrale, behoudens goed keuring van de Regeering, kans van sla gen. De voorzitter gaf een beeld wat een zoodanige uitbreiding beteekent. Hoe de uitbreiding zal worden verdeeld, berust bij ce sierteeltcentrale; op een vraag van een der leden, zeide de voorzitter dat 't bestuur had geadviseerd de uitbreiding progressief te verdeelen. Uiteindelijk is de beslissing bij de sierxeeltcentrale. Vervolgens bracht de Directeur van de keuringsdienst rapport uit over 1937 waar- „n hij, naast een mooi overzicht, eenige be hartigenswaardige wenken gaf ter be strijding van Aaltjesziek en Narcisvlieg. Hierna bracht de secretaris het jaar slag uit over het afgeloopen jaar. De ver eeniging telt 399 betalende leden. De financieele toestand is gezond. De penning meester deed vervolgens rekening en verantwoording over het beheer in 1937. De inkomsten hadden bedragen 27276.84 tegen een uitgave van 24944.68, zoodat het voordeelig saldo bedroeg f 2332.19. De vergadering keurde het verslag goed. In de nieuwe commissie van controle werd benoemd de heer Eldering naast twee heeren van het vorig jaar. Vervolgens kwam aan de orde de begrooting 1938. Deze sloot in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 24850.Deze werd onder hamerslag goedgekeurd. Aan de orde is vervolgens vaststelling en her ziening van het reglement op den keu ringsdienst. De voorzitter deed in zijn toe lichting uitkomen, dat de nieuwe Bloem bollenziektewet een technische herziening noodig maakte. De ten vorige jaren inge voerde werkwijze bij de veldkeuring maakte eveneens een wijziging gewenscht nu daarin weder eenige ervaring is ver kregen, terwijl ten slotte een nieuwe re geling van berechting van even/tueele overtredingen is ontworpen, die het be stuur in de belangstelling van de leden aanbeveelt. Het reglement werd artikels- gewijzen voorgelezen en waar noodig door den heer mr. Berkhuizen Ten Brink toe gelicht. Na ampele besprekingen werd het re glement vastgesteld, echter in verband met aanneming van de Bloembollenziek te wet. Hierna is aan de orde een voorstel tot wijziging van artikel 5 in statuten dat luidt: „Voorzooverre zulks noodig geacht wordt, zullen verschillende aangelegen heden bij afzonderlijk reglement, hetwelk geen bepalingen mag bevatten in strijd met deze statuten, geregeld worden", Voorgesteld werd aan dit artikel de vol gende zinsnede toe te voegen: „De leden zijn aan de bepalingen van deze regle menten onderworpen". De voorzitter licht te toe, dat deze aanvulling bedoeld te re gelen dat, bij den Narcissenhandel geïnter- tesseerde personen of firma's die lid van oe vereeniging zijn of worden om zaken te kunnen doen met de aangeslotenen bij den keuringsdienst, eveneens aan de bepalin gen van het reglement op den keurings dienst zijn onderworpen. Evenzeer als voor de kweekers bestaat voor deze cata- gorien van personen een zekere verplich ting om mede te werken aan de instand houding van de gezondheid der Narcissen- cultuur. Deze wijziging werd zonder stemming aangenomen. Aan de orde is hierna de verkiezing van drie bestuursleden wegens verplichte aftreding van de heeren N. Blokker, C. Clemens Pzn. en P. v. d. Nouland. De voorzitter stelde voor, om voor een goed beeld in 't bestuur, twee exporteurs en een kweeker te kiezen. Als candidaten werden gesteld de heeren C. A. v. Paridon, H. v. d. Poel, v. Emmerick, C. Freriks, G. A. Veldh. v. Zanten, Nijssen, S. Valkering Czn., B. D. Kapteijn en A. v. Bragt. Bij stemming bleken in eerste instantie ge kozen de heeren C. A. v. Paridon, kweeker- exporteur te Noordwijkerhout en H. v. d. Poel kweeker te Lisse. Bij een nieuwe vrije stemming en herstemming werd ver volgers gekozen de heer G. A. Veldhuizen van Zanten, exporteur te Hillegom. De voorzitter deelde ter sluiting mede, cat de vereeniging volgend jaar 25 jaar bestaat. HILLEGOM. Opgedragen. Het bouwen van 4 dub bele alndhuizen met garages aan het verlengde van den Endelaan voor re kening van den heer A. J. van Engelen on der architect W. Kuitems, is opgedragen aan den aannemer H. Bakker te Benne- broek. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verplegingsfonds. Gisteravond hield de vereeniging „Het Verplegingsfonds" haar jaarvergadering in de zaal achter de Geref. Kerk. Uit het jaarverslag bleek, dat de ver eeniging een gunstig jaar achter zich heeft. Het aantal bedraagt 582, waarvan 353 betalende en 229 niet-betalende leden. In 1937 werden 11 leden ter verpleging' in een ziekenhuis opgenomen. Het aenial ver- pleegdagen bedroeg 190, tegen 240 in 1936. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer Jac. Vliegenthart, stip pen we het volgende aan. De inkomsten be droegen 1108.26 (v.j. 1076.36); de uit gaven 819.08 (v.j. ƒ969.99). zoodat het batig saldo 289.18 (v.j. 106.37 bedroeg. De bezittingen der vereeniging zijn daar door gestegen tot 2003.75. De inkomsten van het Operatiefonds be liepen 149.92.Namens den Raad van Toezicht, bestaande uit de heeren P. Slin gerland, G. v. d. Perk en Abr. van Beelen, werd rapport uitgebracht omtrent het na zien der boeken. Vervolgens had plaats het vaststellen van het aantal ligdagen en contributie voor het jaar 1938. Het aantal ligdagen werd wederom vastgesteld op 60 en de contributie op 6 cent per week en per lid. De contributie voor het Operatiefonds werd gesteld op 1 cent per lid en per week. l)e uitkeering per operatie op 65.De aftredende bestuursleden, de heeren B. v. d. Jagt en A. Wassenaar werden met bij na alg. st. herkozen; evenals de heer Abr. v. Beelen als lid van den Raad van Toe zicht Voorts had nog een geanimeerde be spreking plaats over vergoeding voor tramkaart, foto's en bestraling. De be straling zal voortaan tot een bedrag van 10.geheel vergoed worden. Daarboven voor 50%. Hierna sluiting. LEIDSCHENDAM. Hanze. Zondag 6 Februari a.s. des avonds te 8 uur zal de R. K. Middenstands- vereeniging „De Hanze" haar jaarlijkschen feestavond organiseeren in het R. K. Ver- eenigingsgebouw aan de Damlaan. Des morgens te 10 uur zal de Hoogmis worden opgedragen tot intentie van de le vende en overleden leden der Vereeniging. Des avonds zal door het R K. Tooneel- gezelschap „St. Bernardus' uit Den Haag opvoeren „Bij Heernonkel", spel van ernst en luim in 3 bedrijven door Jac. Ballings, zoodaf een mooie en prettige avond ver zekerd is. Keurloon. Zooals reeds eerder ge meld, heeft de Raad van Stompwijk in 1937 een besluit genomen overeenkomstig het verzoek van de slager H. alhier om het keurloon voor kalveren te verlagen van 0.75 tot 0.50. H. had de toezegging ge kregen, dat hij het teveel betaalde zou te rugontvangen, zoodra Ged. Staten het Raadsbesluit hadden goedgef:eurd. Daar Ged. Staten afwijzend stonden tegenover het voorstel van den Raad ging H. te Noot dorp slachten. Thans heeft H. van het Ge meentebestuur bericht ontvangen, dat aan keurloon betaald moet worden 0.50 per nuchter kalf. Daar H. recht meent te heb ben op restitutie, zal hij echter, zoolang deze uitblijft, te Nootdorp blijven slach ten. Speldjesdag. De op den nationalen feestdag gehouden speldjesdag ten bate van het fonds voor „Moeder en Kind" heeft in deze gemeente opgebracht de som van 94.84^. Met pensioen. Op 27 Februari a.s. zal de heer C. van Santen, portier bij de Ne- derlandsche Spoorwegen, depot Leidschen- dam, in verband met het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, den dienst met pensioen verlaten. VEUR. Eierenyeiling. Maandag 7 Februari a.s. komt de eierenveiling „Het Wapen van Veur" in jaarvergadering bijeen, des avonds te 7 uur in café „Het Wapen van Veur." De agenda vermeldt o.m.: Reke ning van den Penningmeester. Verkiezing controle-commissie. Verkiezing Bestuur. Verloting om niet. SASSENHEIM. B.V.L. Ter viering van de blijde ge beurtenis zal de plaatselijke afdeeling een „gezelligen avond" houden op Vrijdag 4 Februari a.s. 8 uur n.m. in „Het Bruine Paard". Alle Landstormers plus hunne eohtge- nooten en verloofden zijn welkom. Geboren: Johannes z. van G. van der Luit en G. M. van der Zwaan. Getrouwd: A. J. van Dufjn, 29 j. en A. Boesman 22 j. Overleden: A. Paschier, oud één jaar. Ingekomen: E. Beneke, Iepenlaan 26, van Haarlem. B. M. Geutrzen, Hoofd straat 82, van Gendringen. H. Berbee en gezin, Lindelaan 25, van Noordwijk. A. Bosman, Hortuslaan 10. van Leiden. Vertrokken: P. Bij, en gezin, Zui derstraat 24, naar Leiden. B. van der Wallen en gezin, Kerklaan 55, naar Was senaar. H. de Lange, Teijlingerlaan 33, naar Haarlem. H. Hijzelendoorn, Ber kenlaan 33, naar Wassenaar. A. M. A. Juffermans, Kastanjelaan 5, naar Box meer. J. van Duijvenbode, Hooftstraat 132, naar Haarlem. NOORDWIJKERHOUT. Tractatie op de scholen. Woensdag zijn de kinderen van de St. Joseph-meisjes- en jongensschool gul onthaald in verband met de geboorte van Prinses Beatrix. Onder het zingen van vaderlandséhe liederen had de uitdeeling van het lekkers plaats. Ieder kind kreeg 2 beschuiten met muisjes, twee reepen chocolade, een gevulde koek en oranje gekleurd suikergoed. VOORSCHOTEN. Een gave. Ter gelegenheid van de blij de gebeurtenis werd door mevr. Wullings ter verdeeling aan behoeftigen aan den Burgemeester de beschikking gegeven over 40 L. melk, 300 gesmeerde boterhammen en een flinke hoeveelheid witte kool Geboren: Willebrordus Hendrikus Ge- rardus, z. van P. G. Niersman en C. E. Ore mus. Gevestigd: Mevr. A. C. Soff van 's-Gravenhage A. van der Laan van 's-Gravenhage A. C. van der Laao- Nieuwenhuis van 's-Gravenhage C. W. Snippe en gez. van Haarlemmermeer G. L. Hoogteijling van Wassenaar J. Keere- weer van Leiden H. J. van der Plaats en gez. van Amsterdam W. C. Verhoeven en gez. van Leiden. Vertrokken: J. P. van der Ploeg naar Warmond J. Holthuijzen naar Alkmaar Mej. A. J. van Bemmelen naar den Haag K. Dijkstra naar Haarlem K. de Groot naar Leidschendam A. H. Tolle naar en gez. naar den Haag. WASSENAAR. G e b o r e n: Johannes Theodorus, z. van J. W. Kortekaas en J. Kulnitzer. Sophia Adriana Arnolda, d. van H. B. Al- torf en J. C. Kokee. Wilhelm Theo- door, z. van E. M. Albers en P. J. M. Scho- maekers. Teunis, z. van E. R. van Bok horst en C. S. Groeneveld. Overleden: Hendrik de Liefde, 73 jaar, weduwnaar van M. C. Geerling. Maria Hendrika Remmerswaal, 55 jaar. Elisabeth Clasina van der Zwan, 78 wed. van S. van Roode. Ondertrouwd: H. A. J. C. Muyser en M. C. A. M. Arts. J. C. Margadant en L. T. Koiter. Getrouwd: F. Raadman en M. C. Braun. Gevestigd: M. Beughold, R.K., dienstbode, Vreemd, uit 's-Gravenhage, Wittenburgerweg 152. J. C. Blom, geen, zonder beroep, uit Leiden, Julianweg 12. D. B. Bolt, Vreemd. Church of England, dienstbode, uit New-Castle, Groot Hoef ijzerlaan 33. H. Brendel, Vreemd, geen, dienstbode, uit St. Vigil, Beukenlaan 6. H. C. Bruschetto, R.K., kinderjuffrouw, uit Kruingen, Schouwweg 60. I. C. Burghouts, R.K., huishoudster, uit Nijme gen, Groot Haesebroekscheweg 53. P. J. van Croonenborgh, R.K., huishoudster, uit Roterdam, Prinsenweg 34. A. van Delft, en gezin, G.K., tuinder, uit Katwijk, Katwijkscheweg 39. Wed. H. W. Hey- man geboren Jkvr. L. Th. J. J. de Girard de Mieiet van Coehoorn, geen, zonder be roep, uit Brussel, Prinses Marielaan 20. C. P. Heijnis, geen, beeldhouwster, uit Valburg/Zetten, Vijverweg 27. A. K. Kauws, Vreemd, R.K., dienstbode, uit Bottrop (Did), Bremhorstlaan 35. C. L. Kooter, R.K., zonder beroep, uit den Haag, Kamp Waalsdorp. H. C. W. van La- wick van Pabst en vrouw, Rem., fabrikant, uit Poerwosari, van Zuijlen van Nijevelt- straat 98. M. S. Lofvers, Ap., hand- werkonderwijzeres, uit Voorburg, Binnen weg 15. G. Meyer, N.H., dienstbode, uit den Haag, Konijnenlaan 36. M. H. W. Miltenburg, R.K., dienstbode, uit Rotter dam, Groot Hoefijzerlaan 3. E. J. van Oei, G.K., uit den Haag, Kamp Waalsdorp. A. Rebel, N.H., dienstbode, uit Huizen, Amazonelaan 6. J. W. A. Rese, R.K., uit den Haag, Kamp Waalsdorp. Wed. A. van Doorn, geb. H. H. van der Salm, geen, zonder beroep, uit den Haag, Waals- dorperlaan 8. J. A. C. M. G. Schaep- man, R.K., zonder beroep, pit Vnelo, Nar cislaan 18. R. Teitler, Vreemd, NI, koopman uit Amsterdam, Hyacinthstraat 11. J. H. Tilman, NH, dienstbode, uit Monster, van Zuijlen van Nijeveltstraat 46. M. van Tuijl, G.K., dienstbode, uit de Werken en Sleeuwijk, Lange Kerdam 85a. M. K. Verhaar, R.K., dienstbode, uit Alkemade, Klein Persijnlaan 16. A. H. J. Vink, G.K., tuinman, uit Driebergen- HOOGMADE. Hanze. Woensdagav nd vond de alge- meene jaarvergadering plaats van de Mid- denstandsvereeniging „De Hanze', afdee ling Hoogmade, Rijpwetering en Oud- Ade, in de zaal van café „Witteman". Te ongeveer 7 uur opende de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze, tevens van de gelegenheid gebruik maken de, hoewel het wel wat laat was. zijn bes te wenschen uit te spreken voor het voor ons liggende nieuwe jaar. Hij. hoopte, dat de toestand, die vooral in de middenstand zeer slecht is, in dit nieuwe jaar eenigs- zins beter zou zijn, waarmee niet alleen de middenstand, doch ook allen gebaat zou den zijn. Hierna volgden de keurig verzorgde no tulen der vorige vergadering en een even keurig verzorgd jaarverslag van den secre taris, die beiden zonder op of aanmerkin gen werden goedgekeurd, met dank aan den secretaris voor het vele werk, dat hij in het belang der leden in het afgeloopen jaar heeft verricht. Ook de hierna komende rekening en ver antwoording van den penningmeester werd evenals de collectes voor het „Santo fonds" door de hiervoor benoemde kas- commisie prachtig in orde bevonden, waar na ook de penningmeester een lpuimpje kreeg voor hetk eurig en accuraat beheer der financiën. Als volgend punt was aan de orde de verkiezing van eenige bestuursleden. Aftredend waren de stcretaris, de heer H. Beelen en de 2e voorz., d eheer J. J. Kapteijn, welke beiden met algemeene stemmen der aanwezige zeventien leden werden herkozen, waarvoor deze bestuurs- zijn Poeders alleen wanneer zij de hand- Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders, Kiespijn poeders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos van 6 stuks 45 ct. Rijsenburg, Oostdorperweg 181. B. van der Walen, en gezin, N.H., Indisch Predi kant, uit Sasenheim, Rijksstraatweg 176. Vertrokken: L. B. Matz naar den Haag, van Blankenburgstraat 29. C. M. Henny, naar Londen S.W. 13 Barnis. W. de Boer, naar Ned. Indië. M. C. van Rems naar Amsterdam-Z, van Ostadestr. 187II. H. J. A. Brantjes en vrouw naar Heemstede, Raadhuisweg 73. M. Wieser naar Bloemendaal, Heuvelweg. A. Rauschenberg naar Duitschland. W. Fresch naar Zwitserland. H. Fresch naar Zwitserland. H. A. Moerkerken naar den Haag, J. Wapstraat 169 (en ge zin). E. A. W. Wiesekopsieker naar den Haag, Prinsegracht 70a. I. H. Wet- zelaar, naar den Haag, Ternootstraat 117. -- E. H. Zuprett naar den Haag, van Speijkstraat 3. S. Romijn naar Blari- cum, Waarderweg 24a. F. Raadman naar den Haag, Valkenboschkade 598. J. de Wit naar den Haag, Stuijvesantp'ein 51. G. van Yperen en gezin naar Ca- pelle a. d. IJssel, Capelscheweg 212. J. van Meteren en vrouw naar Amsterdam- W., Veerstraat 371. M. A. Warschun naar Essen-Karnap, Pastor Fliednerweg 21. O. Schulte naar Bochum (Did). J. Vreeken naar Alphen aan den Rijn, Tous- saintstraat 54. F. Ch. Reinders naar den Haag, Rijswijkscheweg 432. S. van der Laan en gezin naar Oss (N.B.)., Katwijk- straat 20. E. K. M. Bergner naar den Haag. Burnierstraat 46. M. van der Mij- de naar Ermelo, Huize „Veldwijk". A. Heinacher naar den Haag, Willemstr. 38. ZILK Uitvoering „St Jeanne d'Arc". Door de R.K. Harmonievereeniging „St. Jeanne r"Arc„ van Noordwijkerhout werd gister avond in het parochiehuis een Muziek-uit- voering gegeven, waaraan tevens eenige humoristen, het bekende gezelschap Henk tn Leo Smal, hun medewerking verleen den. Te ruim 8 uur werd een openings woord gesproken door den voorzitter der vereeniging, den heer H. Zwaan. Spreker zeide verheugd te zijn weer een uitvoering te kunnen geven in de Zilk met de har monie. Hij heette alle aanwezigen van harte welkom, in bijzonder den Zeer Eerw. heer Pastoor en kapelaan der parochie, die mede van hun belangstelling blijk gaven coor hun aanwezigheid. Ook werd door spreker mededeeling gedaan van het feit, oat de muziekvereeniging in het afge loopen jaar te Kwinsheul op het concours beslag wist te leggen op een zilveren beker met het hoogst aantal punten. Spr. toonde de beker, die in de zaal op een kast was tentoongesteld. Nadat hij allen een aangenamen avond had toegewenscht was het woord aan dé harmonie, om het pro gramma, onder leiding van haar directeur, den heer Dik, af te werken. De verschillen de nummers werden op zeer fraaie wijze ten gehoore gebracht en de muzikanten mochten menigmaal een luid applaus in ontvangst nemen. Nadat de muzieknummers afgewerkt waren was de beurt aan de humoristen, die met hun voordrachten en muziek, de stem ming er spoedig in hadden. Gekomen aan het einde van het programma dankte de neer Zwaan voor de goede opkomst, waar na men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef om een walsje te maken. Het was reeds nacht, toen allen zeer voldaan huis- v. aarts gingen. De opkomst was zeer be vredigend te noemen. leden hartelijk dankten voor het in hen ge stelde vertrouwen, dat zij, naar zij hoop ten, niet zouden beschamen. Het hierop volgende punt: Ingekomen stukken en mededeelingen, bracht niet zoo veel bijzonders, waarna een voorlichting en bespreking werd gehoude' betreffende de oprichting van een, ook in de midden stand jammer genoeg noodzakelijk gewor den steunfonds, en betreffende de bestaan de borgstellingsfondsen, welke bespreking door allen zeer gewaardeerd werd en voor velen nieuwe geri^htspunten gaf. De daarna volgende rondvraag bracht als voornaamste punt: de a.s. feestviering, waarover langs werd gedelibereerd en het welk ten slotte tot resultaat had, dat zij voorloopig is vastgesteld op 21 Februari te Rijpwetering. De geest adv., hierna het woord verkrij gend, hield een rede ovr ede werkwijze en het arbeidsveld van de commissies van bij stand, waarover nog a1 eens verschil van meening bestaat, welke zeer duidleijke uit eenzetting door de leden met veel aan dacht werd gevolgd. Tegelijkertijd bedankte de geestelijk ad viseur het bestuur en de leden voor het vele nuttige, hoewel dikwijls zonder resul taat, verrichte werk en sprak de hoop uit, dat ondanks dit alles, op de ingeslagen weg zal worden voortgegaan, een betere tijd tegemoet, welke naar hij hoopte, niet ver meer zou zijn. Voor deze leerrijke en opwekkende woor den dankte de voorzitter den zeereerw. heer pastoor, alsmede voor de hartelijke wijze waarop hij steeds met raad en daad de vreeeniging heeft gesteund en sloot hierna deze geanimeerde vergadering op de gebruikelijke wijze. NIEUWVEEN. T.B.C-BESTRIJDING ONDER HET RUNDVEE. Een eisch van de' volksgezondheid. In Hotel Schreuder is gisteren voor de veehouders een vergadering gehouden, weixe gezamemijk was uitgescnreven door Cnr. Boeren- en Tuinaersoond, R.K. Land en Tuinbouwbond, Hol. Mij, v. Landbouw, Meikcontroie Vereeniging Zevenhoven en Omstreken en T.B.C.-bestrijders Vereeni ging. bovengenoemde vereenigingen namen 't initiatief tot het houden van deze verga dering, toegankelijk voor alle Veehouders van iNieuwveen ter behandeling der plan nen tot het oprichten van een gezondneids dienst en meikcontroie waartoe in begin sel besloten is door den Bond van Kaas producenten en den Bond van Coöp. Zui velfabrieken in Zuidholland. De voorz., de heer C. Eijkelenboom, opent deze vergadering, en drukt zijn spijt uit dat de zaal zoo matig is bezet, vooral waar het hier geldt een veehouders- belang van de eerste orde. Spreker hoopt dat ook hier een onderafdeexing van den Prov. Bond zal worden gevormd, en is er van overtuigd, dat, indien de vijf ver eenigingen eendrachtig samen zullen wer ken, de gewenschte resultaten niet zullen uitblijven. Na dit korte openingswoord verleent de voorz. het woord aan oen heer A. v. Wijnen. Spr. begint met de vraag te stellen, waarom men met deze zaak is begonnen. Dit, omdat wij het belang van de Zuidhollandsche boeren in gevaar zien komen. De export is de laatste jaren schrik barend achteruit gegaan en hoe komen wij weer aan de export zooals deze was in het opgaande én bloeiende tijdperk voor de jaren 1914. Spreker geeft de middelen aan op wel ke wijze getracht moet worden dit weer terug te vinden. Hier ligt onze taak in de verbetering der kwaliteit, een factor van het allergrootste gewicht. Vervolgens geeft de heer Router een uitgebreide uiteenzetting van meikcontro ie en melkproductie en een over zicht met cijfers toegelicht van de stand der vetgehalte's en de productie per koe per jaar, bijeen verzameld uit 45 vereeni gingen. Ten slotte werd door mr. Slager uit voerig gesproken over de gezondsheids- dienst en de werkwijze van T.B.C.-onder' zoek. Spr. doet de ontstellende mededee ling, dat vele kinderen door het ge bruik der melk v&n T.B.C.-cueren worden besmet, dat dit feit door dringt naar buiten, en deze bekend heid een groot gevaar wordt voor het boerenbedrijf. Er moet dus op ge werkt worden de stallen T.B.C.-vrij te maken en adviseert de boeren het T.B.C.-onderzoek in de hand te wer ken. Spr. geeft een overzicht, van de stand der stallen tusschen de Provincie Gronin gen en Zuidholland en toont aan de hand van cijfers aan, dat in Zuidholland veel meer besmet vee voorkomt. Zij die zich bij den gezondheidsdienst aansluiten hebben te betalen 3.00 per koe per jaar en 1.25 voor het jonge vee, daarvoor heeft men meikcontroie vetge halte, voeder-adviesen, T.B.C.Jbestrijding en algemeene hygiënsche adviesen. Behandeling van streptococcen valt hier buiten; dit blijft voor eigen rekening. Tijdens de vergadering hebben ver- scheidenen zich als lid opgegeven. De voorz. hoopte, dat het besprokene nog verder zal doorwerken, opdat velen zich nog zullen aansluiten. Opgave kan ge schieden bij den Dierenarts, M. Karse- meyer te Nieuwveen. De voorz. brengt hartelijk dank aan de sprekers en hoopt dat hun werk nog veel vruchten mag dragen. Personalia. De heer W. A. v. Heusden alhier zal met vervroegd pensioen den dienst per 1 Februari verlaten. De heer v. Heusden brugwachter aan de Kattenbrug is Januari 1895 in dienst gekomen van het Heemraadschap, Ouder en Nieuwer Amstel en 5 September 1906 overgegaan naar de Prov. Waterstaat Zuid-Holland en in 1920 bevorderd tot brugwachter. Wij hopen, dat de heer van Heusden na 43 jaren trouwe dienst, nog lange jaren van zijn welverdiende rust moge genieten. Dierenbescherming. In het afgeloopen jaar 1937 heeft de Politie ook in deze Ge meente regelmatig toezicht uitgeoefend op eventueele dierenmishandeling. In het bij zonder werd gelet op de mogelijke aanwe zigheid van drukwonden onder het tuig bij landbouwpaarden, welke, naar algemeen bekend is, voor de gewonde paarden een onduldbare marteling kunnen beteekenen. Naar wij vernemen zal in 1933, dit toe zicht onverminderd worden voortgezet. WOERDEN. Het jubileum van den burgemeester: Naar we vernemen mocht op den 31en Januari, den dag van zijn zilveren ambts jubileum, onze burgemeester van vele zij den gelukwenschen ontvangen o.m. van de Commissaris der Koningin in Zuid-Hol land. Zooals bekend is de officieele huldiging bepaald op 17 Febr. a.s. Een der drie wiegen. Op den dag, dat Prinses Beatrix werd geboren, werd de heer R. v. Leeuwen, alhier, eveneens een zoon geboren. Namens het gezamenlijke damescomité werd door mevr. v. Kempen een der drie Woerdensche Oranjewiegen aangeboden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7