BINNENLAND DONDERDAG 3 FEBRUARI 1938 i)E LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 KATHOLIEK VERBOND VOOR KINDERBESCHERMING Dezer dagen werd te Utrecht de eerste algemeene vergadering gehouden van het Katholiek Verbond voor Kinderbescher ming, na de reorganisatie, welke het vorig jaar tot stand was gekomen en tot de bis schoppelijke goedkeuring van het Katho liek Verbond had geleid. In den voormiddag waren voorafgegaan zoowel een vergadering van de afdeeling voogdijvereenigingen als van de afdeeling gestichten, in welke laatste vergadering een afdeelingesbestuur gekozen werd. Het zeer groote getal oversten, rectoren, direc teuren en directrices van gestichten be wees, dat de ingezette actie voor eenheid en samenwerking in de katholieke kinder bescherming over het geheele land, ook in dezen kring, groote instemming verworven heeft. In de algemeene vergadering des namid dags kon de waarnemend voorzitter mr. Teilegen mededeelen dat de besprekingen met het bestuur van de landelijke vereeni- ging voor katholieke gezinsvoogden een gunstig verloop hadden, zoodat verwacht mag worden, dat binnenkort een derde af deeling van het Katholiek Verbond, die der gezinsvoogden, ir. het leven zal worden ge roepen, waarna het Katholiek Verbond in derdaad de geheele katholieke kinderbe scherming zal vertegenwoordigen. De verkiezing van een nieuw bestuur was door de wijziging der statuten nood zakelijk geworden. Tot voorzitter werd met groote meer derheid gekozen: mr. H. W. de Vink, lid van Gedeputeerde Staten en secretaris der commissie voor kinderbescherming te Utrecht. Tot leden van het bestuur: S, Braakman te 's Gravenhage, mevr. Is. DroogDeckers te Heemstede, F. Fontaine te Amsterdam, mr. dr. L. Janssens te Eindhoven, J. G. van Ryt te Maastricht en mr. A. O. H. Tellegen te 's Gravenhage, ter wijl als secretaris fungeert mr. Ernest La- mers te Voorburg. De nieuw gekozen voorzitter verscheen nog denzelfden middag ter vergadering en verklaarde zich gaarne gereid de leiding te aanvaarden van het vernieuwde Katholiek Verbond voor Kinderbescherming en zijn beste krachten te zullen wijden aan het be reiken van eenheid en samenwerking in de katholieke kinderbescherming in het be lang van allen, maar in de eerste plaats in het belang van het katholieke misdeelde kind. INVOER VAN BOTER IN BELGIë. Men deelt ons van bevoegde zijde mede. dat het aan Nederland toekomend aandeel in het algemeen contingent voor den invoer van boter in België gedurende de maand Februari 27.500 K.G. bedraagt, welke hoe veelheid uiterlijk 28 Februari 1938 in België moet zijn ingevoerd. De aandacht wordt erop gevestigd, dat met ingang van 2 Februari j.l. de taxe de license van frs. tot frs. 6.50 per K.G. is verhoogd. GARNIZOEN TE SOESTERBERG? Naar wij vernemen, zijn er plannen in overweging om te Soesterberg een blij vend garnizoen van 700 man genietroepen te legeren. Tot dit doel zal het gemeentebestuur van Soest, onder welke gemeente Soesterberg ressorteert, het rijk een complex terreinen, gelegen aan den rijksweg Amersfoort Soesterberg aanbieden, welke een waarde moeten vertegenwoordigen van 50.000. WINTERFLORA 1938 TE HAARLEM Naar wij vernemen, is de minister van Economische Zaken, mr. M. p. l. Steen- berghe, vocrnemens, te voldoen aan het verzoek van de algemeene vereeniging voor bloembollencultuur te Haarlem om op 11 Februari a.s. de bolbloemententoon- slelling-winterflora 1938 aldaar officieel te openen. VERBETERING RIJKSWEG LEIDEN—UTRECHT. Heden is vanwege den Rijkswaterstaat aanbesteed het uitvoeren van grond- en straatwerken en het maken van een duiker- brug, met bijkomende werken, tot verbe tering van den rijksweg no. 11, Haagsche SchouwLeidenBodegraven, onder de gemeente Zwammerdam. Laagste inschrijver was: H. van Dijk te Edam voor ƒ31.957.—. UIT DE N. S. B. GETREDEN De heer E. Moolhuysen te 's Gravenhage deelt mede, dat hij, na zijn indertijd geno men ontslag als grospssecretaris en orga nisator der N. S. B. thans ook bedankt beeft voor de functie van vertegenwoordi ger van den Raad voor Katholieken en voor het lidmaatschap dier partij. DR. COLIJN MET VERLOF. De minister-president, dr. H. Colijn, ver trekt hedenavond voor den duur van onge veer twee weken met verlof naar het bui tenland. Jbr. mr. dr. h. A. van Karnebeek naar het buitenland. De Minister van Staat, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, is heden voor eenige weken naar het buitenland vertrok ken. EERSTE KAMER BINNENLANDSCHE ZAKEN. Vergadering van gisteren. Aan de orde is de begrooting van bin- nenlandsche zaken (hoofdstuk 5 de Rijks- begrooting) voor 1938. De heer FLESKENS (R.-K.) wijst 0p de moeilijkheden, waarin tal van gemeenten zijn gekomen door de crisisoomstandighe- den. Spr. bepleit een meer tegemoetkomende regeling ten opzichte van de luchtbescher ming. Hij wijst er op, dat in Engeland, Duitschland en Frankrijk, maar ook in Zweden, Zwitserland en België zeer groo te sommen voor dit doel worden besteed. In Nederland is hiervoor slechts J 325.000 uitgetrokken, hetgeen naar verhouding veel geringer is dan in de genoemde landen. De heer VIJLBRIEF (S. D.) oefent cri- tiek uit op de toepassing van art. 126 der Ambtenarenwet inzake de salarieering. De regeering schrijft voor, aan welke normen loonen, salarissen en verdere arbeidsvoor waarden moeten voldoen. En zij noemt reeds verschillen van 10 en 12 per jaar tusschen rijks- en gemeente-personeel. Excessen welke moeten worden uitgesne den. Ja, ten aanzien van Leeuwarderadeel ging het zelfs om een ve-rschil van 2.50 per jaar, welk bedrag blijkbaar reeds een exces werd geacht. De heer KROPMAN (R.-K.) bespreekt eveneens de financ'eele betrekking tus schen rijk en gemeente. De minister er kent eenerzijds, dat de gemeenten reeds op een uiterst laag peil moeten blijven en verwacht anderzijds nog verdere bezui nigingen van de gemeenten. Het is spr. een raadsel hoe volgens den minister de autonomie zichzelf moet her stellen. Dit doet hem denken aan het ora kel van Delphi. Spr vraagt of de minister zijn gedachten eens wil laten gaan in de richting eener fo rensenbelasting. Ten aanzien van het werkloosheidssubsi- diefonds, waaraan de gedachte ten grond slag behoort te liggen, dat rijk en gemeen ten de lasten gezamenlijk dragen, consta teert spr., dat voor de tekorten de gemeen ten moeten opkomen en dat aldus de minst draagkrachtige gemeenten het zwaarst worden belast. Deze tekorten behooren in de eerste plaats door het Rijk te worden be taald. De heer DROOGLEEVER FORTUYN (Lib.) vraagt of de minister een nadere uiteenzetting van zijn standpunt inzake de toepassing der Zondagswet wil geven. Spr. bepleit een betere regeling van de luchtbescherming. In verschillende pro vinciën is reeds onderling overleg tus schen de gemeenten gaande, maar de rijks inspectie neemt te zeer een afwachtende houding aan. Wat de uitkeeringen uit het werkloos- heidssubsidiefonds betreft, deze zijn niet in overeenstemming met de werkelijke be hoeften. Spr. beveelt voorts den minister aan, het vraagstuk van de huurverlagingen cen traal te doen onderzoeken, zoomede een meer billijke regeling te treffen voor de verdeeling van de kosten van volkstellin gen. Tegen 4 uur wordt de vergadering ver daagd tot Donderdag 11 uur. Vergadering van heden Voortgezet wordt de behandeling van hoofdstuk 5 (binnenlandsche zaken) der rijksbegrooting .voor 1938. De heer BRUINEMAN (R.K.) is door de gehouden beschouwingen over de verhou ding tusschen het rijk en de gemeenten niet bevredigd. De alles overheerschende factor is de werkloosheidszorg. In vele, vooral kleinere gemeenten, overheerscht die alles. Dat die zorg primair een taak van de gemeente is, acht spr. een nog nooit bewezen stelling, die hij als een axioma wil aanvaarden Verschillende kleinere gemeenten moe ten bijna al hun uitgaven besteden aan de werkloozen. De groote hebben, hoe mcei- lijkt ook. altijd nog inkomsten uit diensten en bedrijven. Spr, bepleit een beter systeem van ar menzorg, waarbij meer verschil wordt ge maakt tusschen crisis- en andere uitgaven. Wat het vraagstuk der luchtbescherming betreft, het mag toch de draagkracht der gemeenten niet te boven gaan. Het is dui delijk, dat bij vele gemeenten weinig en thousiasme is voor uitgaven voor haar van problematisch nut. Voorts wil spr. een be tere klassen-ondtrscheiding der gemeenten ten deze. Niet geheel duidelijk is ook, wat eigenlijk onder voorbereiding is te ver staan. In tijden van nood zal ons volk anders dan het zorgelooze Spaansche er vel voor zorgen, dat er geen lichten zicht baar zijn. Spr. betwijfelt of de niet-militai- re oefeningen te dezer zake wel het noo- dige nut hebben. En ons land kan al wel met bommen zijn overstrcoid alvorens we goed weten dat er oorlog is. Zijn gasmas- keres noodig dan voor de geheele bevolking, zooals in Engeland. Het ware goed, meer de werkelijkheid onder de oogen te zien, en zich niet in slaap te laten sussen door aller lei oefeningen. Men beperkte zich tot het hoofdzaak, en late franje als gasvrije kel ders, welke toch niet in voldoende mate kunnen worden ingericht, maar achterwe ge. Spr. zou deze zaak niet aan de gemeen ten, althans niet aan de kleinere, willen overlaten. Spr. betoogt, dat inzake het bouwen van woningen, met name in kleine gemeenten, het particulier initiatief volkomen dood is. Voor een deel is dit een gevolg van te strenge' voorschriften, voorts ook van de langdurige werkloosheid en andere oor zaken. De krotopruiming is door het stil liggen van den woningbouw ook in het gedrang gekomen. Spr. schetste tenslotte de verschillende misstanden door het gemis aan behoorlijke woningvoorziening in aller lei semi-agrarische en semi-industrieele ge meenten. De heer REINALDA (S.D.) doet een be roep op de regeering tot bevordering der uitvoering van allerlei streekplannen, ter wille van aesthetische en economische be langen. Waar bouwen particuliere ondernemers volkswoningen met voldoend lage huren? Wil men in ons land blijvend voldoen aan het totstandkomen van arbeiderswoningen naar de behoefte, dan moet de overheid den bouw tot stand brengen. Anders komen we te eenigertijd wederom te staan voor een woningnood. De uitvoering van de woning wet heeft duizenden en duizenden geleerd, eerbied te hebben voor een goede huisves ting, en niet terug te willen naar de toe standen van voorheen. Het is zaak, de op ruiming van krotwoningen met kracht ter hand te nemen. Spr. wijst op het toene men van het aantal woonwagens en -sche pen, welke veelal krotwoningen zijn voor de armsten van ons volk. Verzekeringsmaatschappijen laten groote complexen middenstandswoningen bouwen. Zonder systeem en zondei; behoefte. Het aantal dubbel-woningen neemt dan ook schrikbarend toe. De heer DIEPENHORST (A. R.) be spreekt de moeilijke positie van particulie re huiseigenaren.. De waardedaling van het woningbezit is door het leegstaan van vele woningen ernstig bevorderd. Een grootscheepsche voorziening van overheids wege is niet urgent. Ook eenvoudige woningen kunnen uit stekend voldoen aan normale eischen. Spr. v/aarschuwt tegen „edificia miranda" (vroo- lijkheid). (Edificia miranda beteekent be wonderenswaardige bouwwerken). De vergadering wordt te 12.55 uur een half uur geschorst. RFCHT7AKF;N KANTONGERECHT TE HAARLEM OVERTREDING DER ARBEIDSWET. Directeur der kunstzandsteenfabriek te Hillegom veroordeeld. De Kantonrechter wees schriftelijk von nis in de zaak tegen de directeur der kunst zandsteenfabriek „Arnoud" te Hille gom, de heer A. H. Baron van Harden- broek tot Ammerstol, die terecht heeft gestaan wegens overtreding der Arbeids wet. Verdachte had als hoofd en bestuur der van de steenfabriek Arnout op 30 No vember 3 arbeiders laten werken zonder daartoe vergunning te hebben gehad. De ambtenaar van het O. M. Mr. Broer- sen had tegen verdachte geëischt 3 geld boeten ieder van f 6.bij niet betaling te vervangen door 3 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde verdach te overeenkomstig den eisch. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Een sigarettenpapier smokkelende Leidenaar. Onlangs werd op den Wagenweg te Haar lem controle uitgeoefend op de passeerende auto's vanwege de Wegenbelasting. Een auto uit Leiden werd ook aangehouden en de ambtenaar ontdekte achter in den wa gen een doos, welke 99 boekjes van 55 vel sigarettenpapier bleek te bevatten. De eige naar van dit gesmokkelde papier, die mede in de auto zat, kreeg een proces-verbaal en stond vandaag wegens overtreding van de wet van 19 Maart 1932 voor de Haarlem- sche rechtbank terecht. Bij huiszoeking in zijn woning te Leiden werd nog gevonden 15.000 vel gesmokkeld sigarettenpapier. De rijksadvocaat zeide, dat de Leidenaar al meer veroordeeld is wegens vervoer van gesmokkeld sigarettenpapier. Hij requi- reerde een voorwaardelijke gevangenisstraf en 50 boete, alsmede toepassing van lijfs dwang en verbeurdverklaring van het in beslag genomen sigarettenpapier en van de auto. De eisch van den officier van Justitie luidde daarna 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en 50 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak 17 Februari a.s. HAAGSCHE RECHTBANK. De greep in de geldtasch. Op 19 October van het vorig jaar reed de 54-jarige boekhouder P. J. M. v. E. in een autobus te Zoetermeer, welke bus bestuurd werd door J. P. uit Zoete r- nieer. Toen de busbestuurder aan een halte even was gestopt had verdachte een greep gedaan in de geldtasch van den chauffeur toen deze zich even uit de auto bus verwijderd had. De chauffeur, als getuige gehoord, ver klaarde, dat hü later bij het opmaken van den afrekenstaat tot de ontdekking was ge komen, dat er ongeveer 1.30 a 1.40 ont brak, zijnde 0.92 aan reisgeld en de rest tooiengeld. De meest bezwarende getuigenis voor verdachte legde de dienstbode, mej. A. v. d L. uit Zoetermeer af. Deze ver klaarde, dat zij ook in de aiftobus had ge zeten schuin achter den verdachte, die op zijn beurt vlak achter de bestuurders plaats zat, waar tevens de geldtasch van den bestuurder hing. Zij had toen gezien, dat verdachte zijn hand in de tasch had ge stoken en hem daarna weer er uit had ge haald en toen een beweging naar zijn zak had gemaakt. Ongeveer 200 M. verder was verdachte uitgestapt, waarna het dienst meisje den chauffeur had gewaarschuwd. De rijksveldwachter J. v. d. b. uit Zoe termeer verklaarde o.a., dat hij bij onder zoeking aan den lijve in een vestzakje een bedrag aan geld gevonden had. Verdach te hield zijn onschuld vol en zeide, dat hij niets van het geval af wist. Hij kwam reeds vier jaar in Zoetermeer om een klant te bezoeken. De Officier van Justitie, jhr. mr. v. Asch van Wyck, zeide in zijn requisitoir, dat ver dachte zijn geld altijd in de achterzak van zijn pantalon heeft, alleen nu had hij juist een geldbedrag in zijn vestzakje, dat on geveer even groot is als het vermiste uit de geldtasch. Dit zou al een bewijs zijn maar het is nog sterker te maken doordat de getuige mej. v. d. L. gezien heeft, dat verdachte zijn hand in de tasch had gestoken, daarna in zijn hand heeft ge keken en toen zijn hand naar zijn vestzak had gebracht. Verdachte doet nu wel heel verontwaar digd, maar daar staat tegenover, dat hij reeds een straf wegens verduistering ach ter den rug heeft. Spr. kan niet anders zien dan de schuld van verdachte en eisoht daarom een gevan genisstraf voor den tijd van twee maan den. De verdedigster achtte het bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak. De uitspraak werd bepaald op over 14 dagen. Diefstal van vlaggen te Wassenaar. G. b.. zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd, moest terecht staan omdat hij op 13 Dec. 1937 door een raamopening naar binnen was geklommen in een sporthuisie van de P.T.T. te Wassenaar, staande nabij het park Groenendaal. Hij had in het sporthuisje overnacht en was toen vertrok ken met medeneming van vijf gekleurde vlaggen, welke vlaggen hij aan een lorren- koopman verkocht had voor de somma van 50 cent. De Officier van Justitie, mr. Rouffaert. achtte het een hopeloos geval met dezen verdachte. Reeds vier veroordeelingen heeft hij uiteezeten. Daarom was de eisch voor den diefstal van de vijf vlaggen, wel ke verkocht waren voor vijf dubbeltjes, vijf maanden gevangenisstraf. Aldus een maand per vlag. De verdediger vroeg de clementie van de rechtbank, waarna de uitspraak bepaald werd op over 14 dagen. Wederom de roekelooze autorijder. F. G. van Tongeren uit Leiden had in het midden van het afgeloopen jaar, toen hij met zijn auto op de Geerengracht te Leiden reed, hoogst roekeloos zonder eeni ge reden het leven van een tweetal wande laars in gevaar gebracht, den heer en me vrouw S, door zijn auto onverwachts op hen aan te sturen. Slechts door ijlings opzij te springen, waarbij beiden ten val geko men waren, was erger voorkomen, De kan tonrechter had van T. veroordeeld tot een maand hechtenis. Verdachte was toen in hooger beroep gekomen bij de Haagsche rechtbank, welk college hem bij verstek veroordeeld had tot twee maanden hech tenis. Hiermede niet tevreden zijnde had van T. verzet aangeteekend, zoodat deze zaak hedenmorgen opnieuw moest dienen. Thans was hij maar weer niet verschenen, reden om deze zaak aan te houden tot 12 Februari. Autobotsing te Oegstgeest, waarbij een inzittende van een vrachtauto levend verbrandde. De Haagsche rechtbank deed hedenmor gen uitspraak in de zaak tegen den expe diteur A. P. H. R. uit Klundert, die op 27 Augustus zijn vrachtauto onverlicht langs den Nieuwen Rijksweg te Oegstgeest gezet zou hebben waardoor een andere vrachtauto bovenop de stilstaande auto was gereden, waardoor de cabine in brand was geraakt en een inzittende, S. A. M. uit Rotterdam, levend was verband. De Officier van Justitie had wegens het veroorzaken van dood door schuld een hechtenisstraf geëischt voor den tijd van vier maanden tegen den bestuurder van de stilstaande vrachtauto. De uitspraak werd hedenmorgen vrijspraak omdat het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd De ernstige aanrijding op den Ouden Zeeweg te Noordwijk. Tegen C. V. uit L e i d e n had de Officier een geldboete geëischt van 30 subs. 30 dagen, omdat verdachte een ernstige aan rijding had veroorzaakt op den hoek Bou levard—Oranje Hotel te Noordwijk door met zijn auto met groote snelheid den bocht daar .ter plaatse te nemen, waardoor mej. C. H., die daar stond te praten, be kneld was geraakt tusschen de auto en het langs den weg staande prikkeldraad, en zij gedurende 12 dagen haar we -kzaamheden als dienstbode niet had kunnen verrichtten. De rechtbank uitspraak doende veroor deelde verdachte tot een geldboete van 20 subs. 10 dagen. De wielrijdster, die plotseling overstak. Toen de metaaldraaier van 't W. uit Nootdorp met zijn auto te Delft reed was plotseling een wielrijdster den weg overgestoken, waardoor de autobestuurder, die onverwachts uit moest wijken, een an deren wielrijder had aangereden. Tegen de wielrijdster. mej. H. M. B., had de Officier een geldboete geëischt van 15 subs. 15 dagen, omdat zij de schuldige was geweest van de aanrijding. De uit spraak werd hedenmorgen vrijspraak om dat het bewijs niet geleverd was. HAAGSCH GERECHTSHOF. De valsche belastingaangifte. De 66-jarige hotelhouder C. de J. uit k a t w ij k, was destijds door de Haagsche Rechtbank veroordeeld tot een gevangenis straf voor den tijd van drie maanden we gens een frauduleuse belastingaangifte. Gisteren diende deze zaak in hooger beroep voor het Haagsch Gerechtshof, daar zoowel verdachte als den Officier van Jus titie hooger beroep hadden aangeteekend. De eisch van het M. was geweest acht maanden gevangenisstraf. Bij de behande ling kwamen geen nieuwe gezichtspunten naar voren, zoodat de procureur-generaal bevestiging van het vonnis der Haagsche Rechtbank vroeg, n.l. drie maanden ge vangenisstraf. Na verdediging werd de uitspraak be paald op over 14 dagen. 476e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de Klasse, 12de HJst Trekking van Donderdag 3 Februari 1938 Hooge Prijzen 25.000.— 11328 1000.— 5339 9568 18259 20888 400.— 635 7038 8199 16224 200.— 4224 7757 9217 10424 100.— 2433 8122 8324 11259 12601 14269 17380 Prijzen van 70.— 283 302 444 558 635 1105 1167 1186 1416 1570 1767 1805 1855 1941 2024 2047 2172 2304 2340 2377 2528 2576 2591 26C% 2646 2855 2S65 3268 3391 3432 3714 3777 3833 3922 4206 4229 4250 4303 4319 4329 4419 4920 4929 4977 4928 5132 5241 5404 5474 5594 5600 5619 5638 5653 5719 5734 5822 5853 5879 5911 5913 6042 6066 6675 6101 6200 6409 6531 6770 6872 6918 6965 6996 6998 7283 7288 7538 7599 7698 7774 7786 7842 7877 7891 8094 8161 8271 8293 8424 8487 8561 8599 8789 9005 9071 9254 9376 9528 9662 9727 9990 9998 10009 10062 10992 10093 10124 10196 10230 10268 10308 10314 10383 10415 10531 10608 10642 10756 10787 10838 11175 11263 11322 11404 11493 1156C 11903 12119 12167 12359 12392 12450 12468 12597 12626 12667 12853 12880 13051 13052 13346 13429 13467 13473 13499 13574 13743 13758 13847 13879 13968 14194 14213 14260 14299 14306 14431 14465 14591 14612 14628 14740 14752 14930 15128 15372 15444 15527 15535 15544 15834 16069 16098 16163 16226 16378 16568 16626 16719 16868 16833 16970 17058 17113 17161 17210 17275 17282 17297 17309 17314 17497 17579 17834 17841 17945 18014 18205 18254 18273 18402 18410 18652 18767 18878 1B0S9 19113 19143 19305 19310 19349 19423 19449 19594 19626 19688 19700 12323 19836 19854 20122 20195 20216 20293 20309 2C373 20405 20447 2C469 20472 20485 20488 20525 20581 20621 20639 20743 20887 1067 1297 1555 1811 2070 2345 2531 2727 3879 3950 4230 4586 4770 4838 5010 5282 5519 5738 5383 6246 6406 6616 6884 7110 7474 7763 8018 8330 8623 8784 16 1177 1325 1611 1821 2086 2348 2534 2769 2991 3247 3453 3763 3951 4232 4618 4780 4839 5018 53C1 5593 5763 9050 9192 9611 9783 27 2167 2382 2541 2771 2992 3250 3473 3773 3977 4277 4623 4787 4843 5019 5302 5629 5773 6975 7151 7558 7838 8071 9787 72 613 619 620 264 233 401 429 460 1782 1893 2315 2462 2632 2839 3157 3310 3552 3846 4161 4487 4660 4811 4940 5138 5361 5669 5820 6111 6348 6477 6780 7015 7340 7624 7889 8206 8549 8674 857 88b 1037 1063 1275 1292 1497 1554 1790 1809 1977 20O| 2335 2338 2487 2518 2679 2694 2879 2909 3163 3224 3327 3335 3568 3583 3852 3942 4190 4199 4540 4564 4672 4726 4819 4823 4938 5007 5165 5259 5428 5475 5677 5708 5828 5842 6173 6223 6355 6391 6497 6598 6793 6836 7050 7099 7339 7405 7647 7760 7985 8017 8222 8276 8554 8591 8692 8740 8871 8886 8891 8936 9081 9104 9105 9108 9357 9494 9585 9596 9661 9630 9709 9728 9860 9861 9883 9897 9924 9938 9957 10074 10103 10105 10226 10262 10267 10260 10364 10370 1C583 1C612 10530 10932 10394 11029 11168 11135 11219 11378 11399 11416 11582 11614 11642 11784 11788 11799 11901 11926 11S44 12100 12166 12268 12432 12435 12503 12796 12814 12850 13080 13187 13277 13437 13438 13458 13505 13637 13658 13921 13953 14008 14204 14205 14262 14446 14461 14473 14636 14646 14677 14773 14787 147S0 14906 14983 15009 15321 15343 15371 15465 15480 15490 15560 15609 15610 15789 15862 15879 160G3 16072 16103 16360 16417 16421 16591 16600 16314 16776 16965 16991 17072 1709S 17106 17267 17418 17493 17727 17752 17315 17932 18017 18035 13104 18107 1S134 18136 18153 18390 18428 18446 18552 18617 18634 18813 18945 18985 19184 19244 19315 19409 19469 19473 19699 19712 19746 19830 19941 19953 20181 20192 20228 20425 20426 20482 20615 20616 20634 20763 20774 20792 20875 20906 20952 Verbeteringen: 8457; 17952 m. z. 9970 10114 10278 10386 10633 11073 11235 11423 11659 11829 11934 12297 12558 12856 13283 13475 13820 14039 14285 14478 14693 14318 15098 15378 15497 15712 15905 16132 16445 16671 17032 17197 17514 17837 18178 18452 18642 19014 19344 19499 19755 19987 20277 20491 9972 9992 10150 10172 10287 10304 10438 10455 10728 10827 11091 11105 11258 11308 11441 11462 11669 11704 11832 11839 11977 12015 12346 12351 12587 12609 12393 12963 13291 13334 13519 13520 13822 13870 14082 14094 14289 14312 14513 14552 14696 14721 14821 14323 15116 15172 15412 15413 15523 15546 15719 15724 15928 15949 16137 16217 16495 16540 16736 16755 17035 17045 17202 17218 17525 17554 17858 17892 18040 18C51 18209 18269 18467 18470 18661 18S79 19026 19105 19350 19361 19549 19555 19788 19817 2C024 20112 20295 20308 20502 20513 20703 20727 20804 20816 5e klasse 11e lijst: met 70. 10058 10960 10187 10169 10331 10346 10525 10539 10872 1091! 11120 11121 11314 11323 11476 11555 11709 11716 11871 11884 12042 12059 12413 12430 12683 12773 12976 13053 13359 13431 13532 13591 13914 13920 14105 14123 14318 14435 14603 14517 14757 14761 14870 14286 15237 15253 15445 15451 15550 15559 15777 15781 15953 1600S 15260 16288 16545 16551 16766 16768 17031 17065 17272 17277 17573 17602 17914 17921 18054 18100 18302 18369 18487 18513 18700 18702 19142 19131 19378 19401 196S8 19679 19867 20140 20178 20336 20371 20528 20530 20728 20750 20836 208G3 8447 m. z

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11