DE NED. KAMPIOENSCHAPPEN TE AROSA STERRIT NAAR MONTE CARLO DE LEIDSCHE COURANT VIJFDE BLAD. - PAG. 17 MAANDAG 31 JANUARI 1938 SNEEUWSTORM BELETTE ZATERDAG DEN AFDALINGSWEDSTRIJD TE HOUDEN Gisteren afdaling in sneeuwstorm Slaloms tot heden uitgesteld. SNEEUWSTORM OVER AROSA Een zware sneeuwstorm, die Zater dag op den eersten dag der Nederland- sche skikampioenschappen over Arosa woedde, is oorzaak geweest, dat het eerste gedeelte der wedstrijden, de afdaling van den Weisshorn, naar Obersee te Arosa, moest worden afge last. In de ochtenduren liet het zich aanvan kelijk niet zoo ernstig aanzien. Wel was de barometer sterk gedaald en viel de sneeuw in fijne vlokjes onafgebroken om laag, maar het zicht was vrij goed, ook al doordat er weinig wind stond. De start voor de afdaling was om twee uur in de nabijheid van de Wèisshornhut, op 2300 meter hoogte, bepaald. In twee groepen stegen de bijna 30 deelnemers via Meran naar de startplaats. Het eerste gedeelte viel mee, doch op 2000 meter hoogte woei een hevige wind pal tegen. Met de grootste moeite konden de loopers, onherkenbaar door sneeuw en ijs, de Wèisshornhut bereiken, waar de president van de Skiclub Arosa, Hans Je- len, en de technische chef ir. G. Marazzi, die voor het starten zouden zorg dragen, waren aangekomen. De weersomstandig heden werden steeds slechter en tegen 2 uur, het oogenblik, waarop de eerste loo- per van de renklasse, Kloosterman, zou vertrekken, woei er een orkaan, die een verblijf buiten de hut onmogelijk maakte. De wedstrijd moest worden afgelast, daar in deze omstandigheden gevaar bij het afdalen voor de deelnemers bestond. Toen de storm iets afnam, ging de groep weer zeer langzaam naar beneden. Kees Kerdel, Jan Boon en jkvr. Gratia Schimmeipenninck van der Oye, allen verklaarden ronduit, dat het besluit den wedstrijd uit te stellen, verstandig was geweest: van een race was ook niets te recht gekomen. Zoo is het een verloren dag geworden. De groote moeilijkheid was thans, dat af daling en slalom op één dag moeten wor den georganiseerd. Het plan op één dag de afdaling en de slalom der Nederlandsche kam pioenschappen te verwerken, heeft men niet kunnen uitvoeren: slechts de afdaling vond plaats, maar uit spor tief oogpunt gezien is ook daarvan weinig terecht gekomen. De sneeuwstorm, Zaterdagmiddag inge zet, was des nachts geluwd, maar Zondag morgen woei de föhn weer in alle hevig heid, een enorme hoeveelheid sneeuw met zich meebrengend. Wintersport en sneeuw behooren bij elkaar, maar men kan ook van het goede te veel, veel te veel krijgen. Op de-daken der huizen en hotels ligt thans anderhalve meter sneeuw, in de straten ploeteren de menschen vooruit, zich met moeite een weg banend door het pulver. De takken der sparreboomen staan op breken, hun witte last kunnen zij bijna niet meer dra gen. En nog steeds sneeuwt hel in Arosa, vallen de vlokken in de luwte gestadig en plechtig omlaag, terwijl op onbeschutte plekken de sterke wind vrij spel heeft en wonderlijke figuren van het witte poeder doet verrijzen. Zaterdagavond laat was de beslissing ge vallen. Geen afdaling van de Weisshorn- tut naar Obersee, daaraan was te veel ri sico verbonden. Beter het zekere voor het onzekere nemen en daarom koos men het bekende traject van de Carmenahut naar Arosa-kulm, een afdaling, welke ook in de meest ongunstige weers- en sneeuw- omstandigheden, geen gevaar voor de deelnemers oplevert. Bij het eerste klaren van den dag trok ken de leden van de skiclub Arosa naar boven om de baan in orde te maken. Wat een bewondering moet men hebben voor den arbeid van deze lieden, die tijd noch moeite sparen om de Nederlandsche kam pioenschappen zoo goed mogelijk te doen slagen. Boven bij de Carmennahut regeer de Hans Jelen, de president, beneden bij het Kulmhotel was de finish en daar gaf Arosa's skivader „Papa" Marron, de laat ste instructies. Om half elf zou de eerste looper van de renklasse vertrekken, maar om tien uur reeds blies föhn erbarmelijk over de uit gestrekte velden, terwijl een fijne sneeuw jacht verre van aangenaam voor de toe schouwers, die in groote getale zich langs de baan en bij de finish hadden opgesteld, moest worden geduld. Arosianen gingen de piste met de latjes betreden, terwijl kleine roode vlaggetjes, die op een af stand van elkaar in den sneeuw waren ge zet, als hulpmiddel voor de deelnemers bij het speuren van den weg naar beneden. Van een race, het spreekt welhaast van zelf, is geen sprake geweest. Vooral dege nen, die door het lot aangewezen waren, het eerst te starten, hadden het zwaar te verantwoorden. Kloosterman van de ren klasse, vertrok het eerst, een minuut later gevolgd door Kees Kerdel, die den Züri- cher student bij de Carmenna-Eck reeds inhaalde en dus verder als eerste looper over de baan ging Voor een groot deel moest Kerdel'dus zelf sporen maken, het geen remmend werkte en natuurlijk ook veel vermoeiender was dan het glijden langs reeds gebaande sneeuwpaden. Bo vendien moest Kerdel ook alle aandaent besteden om een botsing met enkele per sonen, die in de baan liepen en dit blijk baar niet wisten, dat hier een wedstrijd werd gehouden, te vermijden. Door de sneeuwbanken heen, kon men den kam pioen inderdaad niet van verre zien aan komen. Op een driehonderd meter voor de finish kwam hij nog te vallen, hetgeen hem op een halve minuut te staan kwam, ook al omdat hij zijn vaart kwijt was. Prikkend met de stokken legde hij het laatste ge deelte af. Jan Boon liep uitstekend, diep gehurkt, ging hij zoover mogelijk in, wat men in ski-latijn noemt een Schuss, dus in rech te lijn van start tot finish, naar beneden. De groote ervaring, welke Boon bezit, kwam hem in deze zoo uitermate ongun stige omstandigheden, uitstekend te stake. Hij noteerde den snelsten tijd van den dag, namelijk 3 min. 16.8 sec. De Brey kwam op een van de moeilijkste punten ten val. Een paar toeschouwers lachten wat hatelijk, toen deze jongeman zoo'n wonderlijke tuimeling maakte. De Brey stond spoedig recht op de latten, en keek toen even in de richting, waar dat hate lijke lachen vandaan kwam. Zou hij even teruggaan en eens vragen, wat dat lachen te beteekenen had? Maar gelukkig, hij bedacht zich, wist, dat het hem zeer kost bare seconden zou kosten, die hij met een dergelijke strafexpeditie zou verliezen en zoo bleef Holland gelukkig voor ernstige internationale verwikkelingen gespaard. Toen Neuteboom moest starten kon hij werkelijk niets zien. „Ik ga maar op mijn ski's staan", zei hij bij het vertrek tegen ons, „en dan doe ik maar niets tot de finish mij voorbij komt". Dat duurde nog wel even. Want hij maakte den langsten tijd van de renklasse. Zoo ontbrak ook de komische noot aan deze wedstrijden niet. Bij de renklasse der dames maakte me vrouw Memy OstwaltSluiter een uitste kenden tijd, namelijk 4 min. 32 sec., een tijd welk^ acht secondetn sneller was dan die van Gratia Schimmeipenninck van der Oye. Voor de laatste beteekende het feit, dat zij in twee jaar niet op ski's had gestaan, nog nimmer in Arosa was geweest en dus ook de Carmenna-afdaling totaal niet kende bij den afdalingswedstrijd is ter reinkennis een zeer belangrijke factor een groote handicap. In de toerenklasse der heeren was H. Kolff verreweg de beste. Met bijna een minuut voorsprong op Nico Spaargaren kwam hij door de finish. De deelnemers aan de toerenklasse startten iets lager dan de renklasse, doch daarentegen moésten zij twee zoogenaamde verplichte poortjes nemen, waardoor zij niet in een Schüss naar beneden konden gaan. Zij hadden dus een langeren weg af te leggen, hetgeen ook niet bevorderlijk was voor de snel heid. De tijd van Kolff, 4 min. 15.8 sec., was een der snelste ban den dag. Bij de damestoerenklasse was Ella Ker del verreweg de snelste. Alle dames en heeren deelnemers heb ben de afdaling volbracht, hetgeen op zichzelf reeds een succes mocht worden genoemd. De Zwitsersche officials, waar onder o. m. de vice-president van den Zwitserschen skibond, dr. Ruefenacht, zich bevond, lieten zich vol lof over de pres taties der Nederlanders uit en evenzeer over den moed en de discipline van onze landgenooten. Het bleek onmogelijk in de middaguren de slalom te houden. Besloten werd deze Maandag te laten loopen, zoodat de Ne derlandsche kampioenschappen naar men weet bestaan deze uit een combinatie van afdaling en slalom toch nog tot een goed einde zullen kunnen worden ge bracht, al zijn de resultaten wij hebben dat duidelijk laten uitkomen van de af daling door de ongunstige omstandigheden zeer onzuiver te noemen en hebben facto ren, welke tenslotte weinig met goede techniek en capaciteiten te maken hebben, reeds teveel invloed gehad. De resultaten van de afdaling luiden: Heerenklasse: 1. Jan Boon 3 min. 16.8 sec.; 2. Kees Kerdel 3 min. 45.4 sec.; 3. R. W. de Brey 4 min. 19.4 sec.; 4. W. H. Mel- lema 4 min. 50.8 sec.; 5. A. H. Klooster man 5 min. 15.6 sec., 6. H. Neuteboom 6 min. 55 sec. Damesrenklasse: 1. mevr. Ostwalt sluiter 4 min. 32 sec., 2. Gratia Schimmei penninck van der Oye 4 min. 40 sec. Heeren toerenklasse: 1. H. Kolff 4 min. 15.8 sec.; 2. N. Spaargaren 5 min. 0.7 sec.; 3. J. van Swaay 5 min. 16.4 sec., 4. B. Mo- ret 5 min. 43.8 sec., 5. ir. E. A. Duintjer 5 min. 57 sec., 6. W. H. van der Meer 6 min. 0.3 sec., 7. J. van der Lande 6 min. 24.8 sec., 8. H. Overakker 7 min. 12 sec., 9. D. N. U. van Hoytema 8 min. 16 sec., 10. ir H. G. B. Rissink 8 min. 54 sec., 11. Y. E. He ringa 10 min. 4 sec., 12. I. Th. zur Mühlen 10 min. 57 sec., 13. T. van Blaaderen 11 min. 0.3 sec. Damestoerenklasse: 1. Ella Kerdel 6 min. 52.4 sec., 2. A. van Pallandt 7 min. 22.2 sec.. 3. Sonja Rost van Tonningen 9 min. 34.6 sec., 4. Tine Hackfoort 10 min. 0 b sec. Nederland wint met 2-1 den ijshockeywedstrijd van Frankrijk Een Nederlandsche combinatie, waarin opgenomen dé beide Canadeezen Mooney en Gordon, speelde Zaterdagavond op Houtrust te Den Haag een wedstrijd tegen een Fransche ploeg. Na een spannenden en dikwijls zeer enerveerenden kamp slaagden de Neder landers erin met 21 te winnen, een sco re, welke reeds in den eersten speeltijd was bereikt en waartoe het brillante spel van Mooney in niet geringe mate bijdroeg. Deze Canadees scoorde beide doelpun ten. Het eerste in samenwerking met den Amsterdammer Taconis, het tweede na buitengewoon fraai solospel, waarbij 3 Franschen voorbij werden geloopen op een wijze, die de circa 4.000 toeschouwers in extase bracht. Met de productiviteit van de Nederlandsche ploeg was het daarna echter afgelóopen. De kleine pittige Fran schen hielden van dit moment af de „Hol- landsche Canadeezen" goed in de gaten. Bovendien werd hun activiteit grooter, hetgeen nog in den eersten speeltijd met een fraai doelpunt van Renaud werd be loond. Noch in de tweeden, noch in den derden speeltijd werden doelpunten ge maakt. De strijd verliep met wisselende kansen voor beide doelmonden, waarin aan den eenen kant van der Flier en aan den anderen kant Rossignol uitstekend werk lieten zien. Het uiterste snelle tem po stelde aan de technische vaardigheid der spelers hooge eischen en zoowel in de Fransche als in de Nederlandsche ploeg kon men in de gegeven omstandigheden aan dit zoo belangrijke onderdeel dikwijls niet voldoen. Daardoor ook had de wed strijd dikwijls een rommelig karakter, hetgeen aan zijn aantrekkelijkheid niette min geen afbreuk deed, omdat de onzeker heid omtrent het eindresultaat tot het laatste fluitsignaal gehandhaafd bleef. Eenige malen moest de leiding ingrij pen, wegens ruw spel, waaraan men zich vooral aan Fransche zijde bezondigde. Over het algemeen speelde de Nederland sche ploeg een goeden wedstrijd. Behalve de twee Canadeezen, deden ook de Jong en van der Flier uitstekend werk. WINTERSPORT DE INTERNATIONALE WINTERSPORT - WEEK TE GARMISCH PARTENKIRCHEN GEëINDIGD De internationale wintersportweek te Garmisch Partenkirchen is gisteren geëin digd. Tienduizend toeschouwers woonden de verschillende wedstrijden hij. Onder flinken sneeuwval werd op de kleine olympische schans het tweede en laatste onderdeel van den gecombineerden wedstrijd, het springen, afgewerkt. De Pool Marusarz wond dezen sprinwedstrijd, doch de Noor Thorwald Heggen, die na het eerste onderdeel, den 18 K.M. wedstrijd, in het klassement leidde, won den geheelen gecombineerden wedstrijd. De uitslagen luidden: Springwedstrijd: 1. Stanislaus Marusarz (Polen) 215.1 p. (sprongen van 53 en 51 M.), 2. Meergans (Duitschland) 213 p. (52 en 53 M.) 3. Heggen Noorwegen) 207.4 p. (49 en 51 M.). 4. Koekoeti (Japan) 203.5 p. (50 en 52 M.). 5. Hechenberger (Duitsch land) 200.9 p. (48 en 52 M.). Uitslag gecombineerden wldstrijd: 1. Heggen (Noorwegen) 447.4 p. 2. Meergans (Duitschland) 414.6 p. 3. Burk (Duitsch land) 408.9 p. 4. Marusarz (Polen) 404.4 p. 5. Hieble (Duitschland) 402.5 p. ENGELAND WERELDKAMPIOEN VIERPERSOONSAuB In Lel kader van de internat1 ma ie win- Lrspcrtweek te Garmisch Partenkirchen zijn gisteren op de olympische bobbaan de wereldkampioenschappen vierpersoonsbob geëindigd met de laatste tWee „ritten". Mc. Evoy, bestuurder van de Engelsche bob, was, evenals in de twee eerste ritten, TWINTIG NEDERLANDSCHE EQUIPES TE MONTE CARLO AANGEKOMEN Waarschijnlijk 17 zonder strafpunten Uit Monte Carlo werd ons, mede door be middeling van de K. N. A. C., het vol gende bericht: Een stralende zon begroette Zaterdag de deelnemers van den sterrit naar Monte Carlo, die, kort voor de sluiting van de controle, ten getale van negentig, aan het eindpunt arriveerden. De controle is nog korten tijd, tot ongeveer acht uur Neder- landschen tijd, geopend gebleven voor eventueele laatkomers. Tot dezen behoor den van de Nederlanders de equipes van der SpekKeizer, die met Hansa uit Tal linn waren gestart en mevr. Cornelius en de heer de Beaufort, die met D. K. W. uit Amsterdam waren vertrokken, die tenge volge van pech beiden met eenige uren vertraging te Grenoble aankwamen en pas heel laat in den middag te Monte Carlo arriveerden de equipe van mevr. Cor- nelis slechts een kwartier voor sluitings tijd. De D. K. W. was in het besneeuwde bergtraject van den weg geraakt, hetgeen een paar uur achterstand kostte. Van onze landgenooten zijn, zoo kan nu wel worden vastgesteld, drie deelnemers uitgevallen, n.l. de equipe Mulders en de eqüipe Kreuk niet op de route van Amsterdam en de equipe Kruitde Wit. uit Umea Omtrent het uitvallen van Mulders weet men reeds, dat deze equipe twintig minuten na den start te Amsterdam in het Gooi in een sloot reed en moest opgeven. De equipe Kreuk niet heeft nabij Lyon een ongeval gehad, dat gelukkig zonder persoonlijk letsel van beteekenis is afgeloopen. (Onze correspondent meldt, dat de auto ter hoogte van het dorp Corgoloin,- Cote d'Or tegen een bom is gebotst, waardoor de wagen zwaar werd beschadigd Red. Msb.). De heeren Kruit en de Wit zijn, om hier nog onbekende redenen, uitgevallen tus- schen Reims en Dijon. De overige Nederlanders, 20 van de 23, die den tocht aanvaard hebben, zijn hier in goede conditie gearriveerd. De drie ploe gen uit Athene, Baker SchutTonBa- rendrecht met Ford, van der Heidenjhr. van Linteloo de GeerTaverne met Stu- debaker en GatsonidesBlijdenstein met Hillman hebben in den Balkan, zooals reeds gemeld, betrekkelijk weinig sneeuw, maar des te meer modder ontmoet. Zij wisten er zich echter binnen den vereischten tijd doorheen te worstelen. Zij hopen en ver wachten ook na Grenoble, over het berg traject, dat de eerste klasementsproef vormde,, het winstpuntencijfer voor deze proef onverminderd te hebben gehouden. Hetzelfde geldt voor de eveneens strafpun- tenvrije drie teams uit Palermo, dr. Spren- ger van Eyckir. Paulen en Driessen met Lincoln Zephyr, van der HoekVroom Dapvelier met Packard en Mutsaers KoupwenbergLamberts Hurrelbrinck met Ford, die in de Apenijnen weinig of geen sneeuw, maar in Joego-Slavië zeer slechte wegen hebben gehad. Van StrienSchadeBeels en Polak Dobbelman, beide Ford equipes, hebben de Noorsch-Zweedsche route niet op haar moeilijkst aangetroffen en liepen ook in Zuidelijker regionen geen strafpunten op. Voor Polak, die, ziek uit Stavanger is vertrokken en in Oslo nog een kleine ope ratie aan een keel-abces heeft moeten on dergaan, beteekent dit een uitzonderlijke prestatie. Uit Tallinn arriveerde de equipe Buyze - Stemerdink in hun Ford Junior met schoone lei. De uit Umea gestarte damesequipe jkvr. van Vredenburghmej. van Stockum mevr. Bauduin heeft, na haar tegenslag in Zweden (door het omleggen en afnemen van sneeuwkettingen hebben de dames daar tijd verloren en in totaal 68 strafpunten op- geloopen), geen verdere punten verloren. Jammer is het, dat haar tochtgenooten Kruitde Wit, die eveneens uit deze Noor- lieHikste startplaats waren vertrokken, in de snelste en veddedigde den wereldtitel, welke in 1937 behaald was, succesvol. Gisternacht was er een dik pak sneeuw gevallen, zoodat doorgang van de wed strijden verzekerd was. verzekerd was. Duizenden toeschouwers waren dan ook aanwezig, toen de eerste bob over de baan suisde. De uitslag luidde: 1. en wereldkampioen: „Engeland" (bestuurder Mc. Evoy, rem mer Green), derde rit in 1 min. 28.96 sec., vierde rit 1 min. 34.63 sec., totaaltijd vier ritten 5 min. 40.32 sec. 2. „Deutschland II" (Kilian en Krempl), 1 min. 26.83 sec. en 1 min. 28.62 sec. totaal 5 min. 44.06 sec. 3 „Deutschland I" (Fischer en Tielecke) 1 min. 29.09 sec. en 1 min. 27.15 sec., to taal 5 min. 44.84 sec. 4. „Franc", 5. „Oes- terreich I", 6. „Italia", 7. „Oesterreichll". Schitterend succes voor Nederland. De equipe Bakker-Schut winnaar OFFICIEELE UITSLAG VOLGT EERST MORGEN. De Nederlandsche equipe Bakker SchutTonBarendrecht, welke met Ford uit Athene is gestart, heeft giste ren, na den tweeden klassementsproef, denzeventienden sterrit naar Monte Carlo gewonnen. Uit Monte Carlo wordt ons, mede door bemiddeling van de K.N.A.C. het volgen de gemeld: De geheele Nederlandsche kolonie ver keert op het oogenblik in even groote als aangename opwinding, want onze landge nooten Bakker SchutTonBarendrecht met Ford hebben na een sensationeelen eindstrijd in den tweeden klassementsproef den zeventienden sterrit naar Monte Carlo gewonnen. Men begrijpt de blijdschap van alle hier aanwezige Nederlanders over een voor onze sportwereld zoo belangrijke en eervolle gebeurtenis. Deze uitslag is nog officieus en volledig heidshalve dient te worden vermeld, dat de Fransche rijder le Bèque, winnaar van het vorig jaar, heeft gereclameerd voor de hem gisteren toegekende strafpunten. Wij hebben echter zeer goede redenen om aan te nemen, dat heden het heugelijke feit van Bakker Schut's overwinning als officieel en definitief bekend zal worden gemaakt. De gevaarlijkste tegenstanders van Bak ker Schut onder de strafpunt vrij gebleven deelnemers waren de zeer snelle Fransche fabrieksrijders le Bèqque met Talbot en Hrevoux met Hotchkiss, waarvan eerstge noemde, gestart in Stavanger, den kortsten tijd in den door iederen deelnemer twee maal te rijden ecceleratie- rem- en keer- wedstrijd maakte. Het niet volgens voor schrift overschrijden van keerlijnen met de voorwielen kostte hem echter twintig straf punten, waartegen hij heeft geprotesteerd. Het schijnt hier om een twijfelgeval te gaan, ofschoon ooggetuigen onder het publiek het er over eens zijn, dat de Ttalbotrijder den proef inderdaad niet reglementair heeft gereden. Hoe laat de officieele beslissing van de jury over deze zaak bekend zal worden, is op het oogenblik nog niet te zeggen. midden Frankrijk, dus vlak voor het doel, moesten achterblijven. In totaal zijn er 17 landgenooten straf- puntvrij, buiten de klasseering voor de eerste klassementsproef. De uitslag van deze proef over de etappes van het klas sementsproef-traject GrenobleMonte Car- 1q werd eerst Zaterdagavond laat ver wacht. Het behoeft geen verwondering te wekken, wanneer blijkt, dat heel wat deel nemers het vereischte gemiddelde van 50 K.M. minimaal en 60 maximaal niet heb ben gehaald. Wat onze landgenooten be treft, staat dit vrijwel vast ten aanzien van Schieffer (uit Amsterdam), BuyzeSte merdink (uit Tallin), Nijenbranding de BoerHabniet (uit Amsterdam), Jansen (uit Amsterdam), mevr. Savelkoulgra vin van Limburg Stirum (uit Amsterdam) en jkvr. van Vredenburch (uit Umea), mevro. Cornelius (uit Amsterdam) en van edr Spek (uit Tallinn). In tegenstelling tot Vrijdag, toen bleek, dat het vereischte gemiddelde over dit grootendeels zeer bochtige en geacciden teerde traject vrij gemakkelijk kon worden gehaald, was de route Zaterdagmorgen uitermate zwaar, zoowel tengevolge van ijzel als door in den afgeloopen nacht ge vallen sneeuw. De organisatoren hebben daarom de controle aan het eind van het gevreesde 12 K.M. lange traject over de Co1, de Lecques laten vervallen, om aldus de tweede en derde etappe samen te voe gen. Is het weer in de uithoeken van Europa voor de Rallye-deelnemers dit jaar over het algemeen gunstig geweest, in midden Frankrijk was het weer abominabel. Er Viel voortdurend regen en de nieuwe route ever GrenobleDigne heeft de beruste laatste loodjes wel uiterst zwaar doen we gen. Men vergete niet, dat deze moeilijk heden moesten worden overwonnen door rijders, die ten deele reeds drie dagen en drie r.achten in touw waren geweest en met wegens welke daarvoor reeds het noodige te verduren hebben gehad. In totaal- telt men tot op het oogenblik 27 uitvallers, terwijl 70 deelnemers geen sirafpunten hebben gekregen. Van de bekende buitenlandsche rijders zijn Trevoux en LahayeQuatesous op tijd geanheerd, doch de bekende equipe SchellDreyfus is uitgevallen, Paul heeft legm strafpunten en Le Bekue, den win naar van verleden jaar, hangt wegens over treding der politievoorschriften in Dene marken een diskwalificatie boven he- heefd. ^UAHDAe

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 17