STADS NIEUWS ZINGT ALLEN NIEE IN DEZE BLIJDE DAGEN MOEDERLIED MARKTBERICHTEN BIOSCOPEN TE LEIDEN MAANDAG 31 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COÜRaNT VIERDE BLAD - PAG. 15 PAROCHIE O. L. VROUW HEMELV. EN ST. JOSEPH. Geen congregaties. Hedenavond- en morgenavond zullen de congregaties in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph niet worden gehouden. RJv. HANDELSREIZIGERS- VEREENIGING. „St. Christoffel" hield Vrijdag in „De Harmonie" haar jaarvergadering. In zijn openingswoord sprak de voorz. eenige har telijke woorden van welkom en een zalig nieuwjaar, de hoop uitsprekend, dat het ko mende jaar voor allen mag zijn een jaar van veel voorspoed in zaken en gezin. Zich richtend tot den heer Bekkering, uitte spr. woorden van groote waardeering voor het geen hij in het belang van „St. Christoffel" heeft verricht. Hij sprak verder de hoop uit, dat de nog niet georganiseerden dit jaar mogen gaan inzien, dat alleen in organisch verband verbetering te verkrijgen is. De notulen werden met dank voor de nauwkeurigheid goedgekeurd. De Geest. Adv., die inmiddels ter vergadering was ge komen, werd door den voorz. verwelkomd. Het jaarverslag van den secr. gaf een ge- aond beeld der afd. zoowel op godsdienstig ais cultureel gebied. In „Nabeschouwin gen", bracht de secr. allen zfjn hartelijken dank in het bijzonder aan de redactie der „Leidsche Courant" voor de ruime mede werking, welke hij in het afgeloopen jaar heeft mogen ondervinden. Hij wekte ver volgens op, door woord en voorbeeld an deren te brengen tot een betere beleving op Godsdienstig gebied, daardoor tevens steu nend de „Kath. Actie Voor God", en een betere beleving der sociale liefde en reent- vaardigheid. De voorz. dankte den secr. voor zfjn werkzaamheden en gaf den penningm. ge legenheid voor het uitbrengen van het fi nancieel verslag. Uit de vele cijfers, die naar voren werden gebracht, sprak een ge zondheid en een gezond beheer. De voorz., als tolk der vergadering, dankte den pen ningm. voor het vele, dat hij in het belang van de afd. heeft verricht en hoopte, dat de heer v. d. Fluit nog vele jaren penningm. der afd. zal blijven. De verkiezing van een voorz. (periodiek aftr.) bracht geen moeilijkheden. Met alge- meene stemmen werd de heer Bierlaagh als voorz. herkozen. De voorz. bracht dank voor het vertrouwen in hem gesteld en gaf de verzekering zich ten volle te zullen ge ven tot grootmaking der afdeeling. Het verkoopkwartiertje „Persoonlijk heid" werd ingeleid door den heer E. J. de Jong. Op verdienstelijke wijze gaf spr. ver schillende gezichtspunten hoe de vertegen woordiger zich als persoonlijkheid heeft te gedragen onder verschillende omstandighe den. Hij wees op de gevaren, die moeten worden omzeild, wil men zich niet in moei lijkheden brengen, welke het prestige van den vertegenwoordiger zouden kunnen schade. Er werden hieromtrent geen vragen gesteld. De voorz. dankte den spreker voor de prachtige inleiding en hoopte te gele gener tijd weer een beroep op hem te mo gen doen. De benoemingen betreffende gedelegeer den voor vakgroepen, afgevaardigden en commissiën veroorzaakten geen moeilijkhe den. Als verrassing werd behalve een vrije consumptie de gelegenheid geboden mede te dingen naar een twaalftal mooie prijzen, met uiteindelijk doel een bedrag voor het V.O.F. bijeen te krijgen. Vervolgens werd het woord gegeven aan den heer Bekkering B.B. tot het uitspreken van zijn rede: „Wat een eeiste klas vertegenwoordiger moet weten". Alvorens hiertoe over te gaan, richtte spr. eenige welgekozen woor den tot het afd. bestuur, naar voren bren gend het vele, dat door hen wordt verricht en de groote activiteit welke zij steeds ont plooien. Spr. hoopte, dat de leden dit op de juiste waarde zullen weten te schatten door steeds hun medewerking te geven. Overgaande tot zijn rede, gaf spr. te ken nen, dat het onderwerp niets anders wil zijn dan het propageeren der verkoopkwartier tjes, waarvan de onderwerpen maandelijks door het hoofdbestuur worden aangegeven. Nadat spr. vele punten betreffende deze materie heeft uiteengezet, gaf spr. de be doeling van het hoofdbestuur aan n.l. het gesloten maken van het beroep, betere ar beidsvoorwaarden en te komen tot het af sluiten van een collectief arbeidscontract. De voorz. dankte spr. voor zijn glashelder betoog en hoopte hem spoedig terug te zien. De kascommissie deed hierna verslag van haar bevindingen en deelde mede, dat boe ken en bescheiden in orde zijn bevonden. Van de rondvraag werd gebruik gemaakt om te wijzen op den laatsten ontspannings avond van „Kath. Leiden". De voorz. gaf hieromtrent een aansporing ten beste, des te meer daar het te geven blijspel door het gezelschap van Jan Musch, een hoogstaan de avond belooft te worden. Ook werd de „Stille Omgang" besproken, met gevolg dat de meeste leden zich op gaven met de andere St. Christoffel-mannen op te trekken naar Amsterdam. Hierna volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. SECONDEN-LOTERU R.K. SPORT Gisteravond op de Docos-uitvoering had de trekking plaats van bovengenoemde verloting. Het uurwerk bleef stilstaan op: 2 uur 54 minuten 31 seconden. De gelukkige winnaar gelieve zich met bovengenoemd lotnummer te vervoegen Mare dijk 165 A, om het gouden horloge hi ontvangst te nemen. R.K. ESPERANTO-CLUB Bovengenoemde club hield haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer F. J. v. d. Meijden, sprak den wensch uit, dat de Es- perantoclub zou mogen groeien, want daar mankeert bij ons, Katholieken, aldus spr., nog wel wat aan. Spr. hoopte, dat de ver. dit jaar weer een geestelijk adviseur zou krijgen, daar het volgens de bondsstatuten vereischt wordt. Hierna werden de notu len door de secretaresse, mej. Bernard, voorgelezen en goedgekeurd, waarna zij onmiddellijk het jaarverslag uitbracht, dat werd beloond met een applaus en een woord ban dank voor haar werk in het be lang der R.K. Esperanto-beweging ver richt. Hierna volgde het financieel verslag door hen penningmeester, dat niet zee heel mooi was, daar hy het slechts met een klein saldo sluitend kon krijgen. Ook hem werd een woord van dank gebracht voor zijn zuinig beheer der gelden. Hierna deelde de voorz. nog mede, dat de bibliotheek weer met enkele nieuwe wer ken was verrijkt. Ook deelde hij mede, dat de bibliothecaresse nog steeds ziek maar gelukkig herstellende is. Hierna volgde de bestuursverkiezing. De bende aftredenden, de heeren v. d. Meijden en v. d. Weijden, werden herkozen, terwijl in de, vacature werd gekozen de heer Smits, die zijn be noeming aannam Hierna werd besproken het program voor het jaar 1938; er werd besloten, om aan die personen, die de Esperantotaal nog niet volkomen machtig waren, om de 14 dagen een vervolgcursus te geven (dit ter aan moediging van hen, die nog niet konden besluiten, zich aan de club aan te sluiten). Ook zullen er weer uitstapjes worden ge maakt en zal het vertaalwerk en de con versatie door blijven gaan zooals men ge woon was. Dan volgde nog een bespreking om pro paganda te maken tot opvoering van het ledental en om de oud-leden, die om de een of andere reden de ver. verlieten, weer terug te halen, want de R.K. Esperanto- beweging dient zeker grootere belangen dan een gewoon vermaak of liefhebberij. Om een voorbeeld te noemen: het interna tionale Informatiebureau, kort genaamd I.K.I.j. verspreidt over de geheele wereld gratis katholieke lectuur en een twee- -maandelijksch blad „De Weg, de Waar heid en het Leven", aan niet-Katholieken. Zoo werkt de R.K. Esperanto-beweging mede aan de Missie onder de beschaafde menschen Waar de priester soms niet wordt toegelaten, daar komt de Esperanto- lectuur wel. Daardoor kan de R.K. espe rantist veel bereiken. F1LMAC IN HET CASINO-THEATER. Ter gelegenheid van de feestelijkhëden rond de blijde gebeurtenis zal vanaf mor gen iederen dag van 2 tot 6 uur des mid dags in het Casino-theater een Oranje- programma worden vertoond. Dit pro gramma bevat buiten journaals en korte film de film „Nu juicht een volk", welke film speciaal voor deze gelegenheid is ver vaardigd en waarin o.a. optreedt Jo Vin cent. De voorstellingen duren 1 uur. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar het programma. Leidsche Belasting Ophaaldienst. Genoemde dienst heeft in de afgeloopen maand 8.864.96 aan de Rijksontvangers afgedragen, benevens 372,04 aan den Gemeente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden ingeschreven. MEDISCH OPVOEDKUNDIG BUREAU Het Medisch Opvoedkundig Bureau, dat iteds bijna 8 jaar bestaat, zal van zit'mgs- lokaal veranderen. Met ingang van 1 Febx-uari zal spreekuur gehouden worden iederen Dinsdag van 9.30 tot 11 uur in het gebouw Mare 13. Om schoolverzuim tegen te gaan, wordt aangeraden bij aanmelding geen kinderen mee te brengen. De leiding van het Bureau, die geduren de eenige jaren berustte bij dr. Wiersma, is sinas een paar maanden in handen van mejuffrouw A. Thierry, psychiater auhier, De sociaal-psycholoog vormt het contact met de omgeving van het kind. Op de hulp van twee andere medewer kers kan het Bureau steeds rekenen. Een der assistenten van de Psychiatrische Kli- riek verzorgt het experimenteel psycholo gisch onderzoek, terwijl een der oudste as sistenten van de kinderkliniek van het Academisch Ziekenhuis het lichamelijk on derzoek verricht. De opvoedingsmoeilijkheden, waarover de ouders van het kind of derden advies ko men vragen, kunnen van zeer verschillen den aadd 2ijn. De voornaamste x'eden waarvoor hulp gezocht kan worden, zijn onhandelbaarheid, angst en zenuwachtigheid, onzindelijkheid, moeilijkheden in school en beroep, oneer lijkheid, sexueele moeilijkheden, spraak stoornissen en anderszins. Indien op de medewerking van degenen, die het kind onder hun hoede hebben, kan gerekend worden, komen goede resultaten eerder tot stand en zijn gewoonlijk ineer blijvend. De kosten zijn voor het werk, dat er ge daan wordt, zeer gering. Soms wordt gra tis advies gegeven. Hot correspondentieadres van het Bui-eau xs: Rijnsburger weg 15. BREESTRAAT 31 TELEFOON 3875 Wij vertoonen vanaf heden avond onze speciale film NATIONALE FEESTOAQ MATINEE met vertooning van het geheele avondprog. In de hoofdrol BEHJAKIINO&aGLI BELANGRIJKE LITTERAIRE UITGAVE Van de Mij. der Ned. Letterkunde en de Kon. Vlaamsche Academie Door de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde alhier en de Koninklijke Viaamsche Academie te Gent wordt het grootsche plan voorbereid, een reeks van iionderd deelen samen te stellen, die een volledig beeld geven van de beste littera tuur van de middeleeuwen tot op heden en bevattende behalve het Nederlandsch en het Vlaamsch ook zoo mogelijk het Zuid- Afrikaansch en Friesch. Daartoe is een Commissie benoemd, bestaande uit dr. A. H. Cornette te Antwerpen, prof. mr. P. N. van Eyk te Leiden, prof. dr. J. van Mierlo Jr. te Antwerpen, dr. H. W. E. Moller te Til burg, piof, dr. R. Verdeyen te Luik, prof. dr. J. de Vries te Leiden en prof. dr. J. Wille te Amsterdam. De opzet van het plan is, de deelen tegen een zeex lagen prijs in den boekhandel ver- Idijgbaar te stellen en bij het publiek meer belangstelling te wekken voor dat kostbaar nationaal bezit, de lettei'kunde van ox xs land. Binnenkort zal een lijst met de te verschijnen werken gepubliceerd v/orden, de uitgave van een 24-tal 'n de eerstvolgende vier jaren is reeds in voor bereiding. Het eerste deel zal begin 1937 verschijnen. Uitgeefster der reeks is de N.V. Uitgevers-Mij. „Elsevier" te Amster dam. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Onderwijs in het belastingrecht. Bij beschikking van den minister van On derwijs, K. en W. is A. J. van Soest, te Voorburg, tot wederopzeggens toegelaten als privaat-docent bij de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de rijksuniversiteit alhier om onderwijs te geven in het belas tingrecht. Uitvoering T. en D. De jaarlijksche uitvoeringen der ver schillende muziekkorpsen zijn telkenjare een terugkeerend gezellig samenzijn, waar op de eerste plaats voorzit donateurs en donatrices, mitsgaders genoodigden te doen hooren wat er in het afgeloopen jaar op muzikaal gebied is bereikt, maar op de tweede plaats beteekent zulk een jaar feest een hernieuwde of nieuwe kennis making van belangstellenden in deze of gene vereeniging. Zoo was het ook Zaterdagavond bij de Harmoniekapel „T. en D." De volle Stads gehoorzaal leverde het onweerspreekbaar bewijs, dat de belangstelling voor dit ge schoolde muziekkorps nog onverminderd voortduurt. En deze 59ste uitvoering is weer uit stekend geslaagd te noemen, want er werd goed gemusiceerd en de entourage rond deze uitvoering droeg daartoe mede niet weinig bij. Na het openingswoox-d van den voor zitter, voornamelijk bedoeld als welkom tot beschermheeren, genoodigden, zuster verenigingen, donateurs en donatrices kwam de kapel dadelijk aan het „woord" en werd op vlotte, aangename wijze een keur van muziekstukken uitgevoex-d, wel ke getuigden van ernstige studie niet al leen, maar ook van de goede leiding van den heer H. J. A. Bokhove. Noemen we b.v. de Kalif van Bagdad van Boïeldieu, Wiener Pi-aterleben van S. Translateur volgens arrangement van Alphons Dx-iessen, Lohengrin Mélange op de bekende opera van R. Wagner, enz. Na de pauze volgde er een gevarieerd programma van tooneel, muziek en goo chelkunst, alles bij elkaar een welver zorgd programma. Met een gezellig samenzijn werd de feestavond besloten. BERUCHTE HAAGSCHE INBREKERS OP IIEETERDAAD BETRAPT Door activiteit van een tuinman. Zaterdagavond heeft aan den Rijns- burgerweg hier ter stede een brutale inbraak plaats gehad, welke evenwel, dank zij de oplettendheid van den tuin man van den heer Bosman, onmiddellijk is ontdekt hetgeen tevens leidde tot aan houding' van twee dadex-s, die beruchte Haagsche inbrekers bleken te zijn. Omstreeks 9 uixr Zatex-dagavond ontdekte de tuinman van den heer Bosman, wiens villa staat aan den Rijnsburger weg 124, dat er licht brandde in de villa van mevr. de wed. G. C. du Croix-Bosman, aan den Rijnsbxxrgerweg 129. De tuinman, die wist, dat de zuster van zijn patroon uitstedig was, vermoedde on middellijk onraad. Hij waarschuwde zijn patroon, die terwijl de politie dadelijk gewaarschuwd werd er met zijn zoon, den tuinman en den cbauffexxr onmiddellijk op uittrok. Toen zij gevieren aan de achterzijde der villa kwamen, klom juist iemand door een raam naar buiten. De slag was raak, want onmiddellijk werd de ongewenschte bezoeker in zijn kraag ge pakt en wel zoodanig onder bedwang ge houden, dat ontkomen niet mogelijk was. De zoon van den heer Bosman ging daar na de villa binnen om een verder onder zoek in te stellen. Daar zag hij een tweeden persoon juist van de bovenverdieping ko men. Deze bleek getracht te hebben via het dak te vluchten, doch dit was hem niet gelukt. Inmiddels was ook politie ter plaatse ge arriveerd en zonder veel moeite werden beide personen naar het politiebxxreau over gebracht. Het bleken te zijn de 22-jarige F. F. en de 21-jarige C. v. d. B., beiden uit Den Haag en aldaar bekend als beruchte „zware jon gens", die al meer op hun geweten hadden. Op een van hen werd een groot aantal sieraden gevonden ter waarde van onge veer 1000. De inbrekers schijnen per auto te zijn ge komen. De derde medeplichtige was in de auto achtergebleven en heeft, toen de on verlaten ontdekt werden, met den wagen de vlucht genomen. Als vandalen zijn de schurken in de villa tewerk gegaan. Het heele huis van onder tot boven hebben zij onderstboven gehaald en daarbij zich niet ontzien kostbare kas ten ernstig te beschadigen. Door verbreking van een nxit zijn de in brekers binnengekomen. Kort voor deze inbraak is ook ingebroken bij den heer K. aan de Emmalaan te Oegst- geest. Daar zijn de heeren blijkbaar ge stoord. Er werd slechts een loupe ver mist. De aangehouden inbrekex-s worden ook hiervan verdacht, doch de loupe is niet op hen bevonden. De aangehoudenen zijn ingesloten. HET CHINEESCHE FEEST. Na het Beiersche en het Hongaarsche en wie weet wat al meer feesten hebben we thans ook het Chineesche feest mogen be leven. 't Is al feesten wat de klok slaat en op gevaar af, dat men ook hier „des gu- ten zuviel" zal krijgen heeft kapelaan Lansbergen door zijn jeugdbeweging dit Costersche feest ten bate der Jeugbswe- ging <}oen verrijzen in het gebouw aan de Maria Gijzensteeg. Zaterdagmiddag zijn de deuren van dit Oostersche sprookjesfeest open-gewaaid, open-gestormd mogen we wel zeggen. Niet, dat het zoo druk liep met bezoekers en bezoeksters, dat zij de poorten rammeiden om binnen te komen. Was het maar waar geweest! maar de stormwind, welke Zaterdagmiddag over de stad gierde zorgde er wel voor, dat de deur openging. En die deur staat nog open, want ook van daag kan men nog terecht op dit sprookjes feest. Men waant er zich inderdaad in Oostersche sfeer, want de zaal heeft een echt Oostersch tintje gekregen, de bekende Chineesche bloementuinen zijn er niets bij en de dames en heeren die hier voor de ontvangst zorgen en tot taak hebben zoo veel mogelijk geld bijeen te brengen ten bate der jeugdbeweging. Want, dat is weer het doel van dit feest, zooals de hoogeerw. heer deken A. H. J. M. Homulle in zijn openingswoord deed uit komen. 't Was niet alleen om nu weer eens een aardigheid te hebben, om pleizier en pret alleen, maar den dieperen ondergrond: c;e instandhouding van het jeugdwerk, dat dringend steun behoeft. De hoogeerw. heer deken hoopte, dat de Westerlingen hier de Oosterlingen de helpende hand zouden rei ken, dat velen mochten komen om dit jeugdwerk in de parochie te steunen. Daarbij bracht spr. hartelijk dank aan oegenen, die de groote stuwkracht gsweest zijn bij de voorbereidingen van dit feest en dit reeds zoovele malen hebben gedaan. Dankbaar was spr. ook dengenen, die ach ter de coulissen werkten en die opnieuw hun onmisbaren steun verleenden. Met vreugde kunnen wij neerzien op hun werk, omdat het is voor een zoo mooi doel en spr. hoopte van harte, dat de baten even- x-edig zouden zijn aan de bestaande be hoeften. Daarna kon het feest een aanvang ne men en was het wachten op de klanten. Het weer liet inderdaad niet na zijn in vloed uit te oefenen op het bezoek, maar gisteren hebben gelukkig velen de scha de ingehaald envandaag worden nog talrijk velen verwacht. Komt, Katholieken van Leiden, laa't het goede doel u alsnog doen besluiten dit Chi neesche feest met een bezoek te vereeren. Velen zullen er u dankbaar voor zijn. HEDENAVOND ORANJEKERMIS IN DE MARIA GIJZENSTEEG De Chineezen zijn toch eigenaardige men schen. Toen ik gisteravind de „pinda-man nen" door de zaal van de Maria Gijzensteeg zag schrijden, bemrkte ik wel iets vreemds aan hen, maar ik kon het niet verstaon; gebaren hielpen ook al niet; zij lachten maar. Ttotdat een van hen gevaarlijk ge weer greep uit de schiettent van onze ker mis; toen hij mijn doodelijken schrik ge waar werd, begon hij nog harder te lachen. Met een schouder ophalen heb ik me maar omgedraaid, maar achteraf is gebleken, dat de man geenszins kwade bedoelingen in den zin had; hij wilde alleen zinspelen op de vreugde schoten, die weldra gelost zouden worden ter eere van het Prinsen-kind, dat ons geboren is. Welnu, geachte lezers en lezerssen, he denavond zullen in de Maria Gijzensteeg (naast de „Overdekte") de vrelgde-schoten weerklonken, dat Leiden op zijn grondves ten staat te daveren. Om 7 uur beginnen we de kermis en zeten die onafgebroken voor tot langen tijd nog na den „lichtstoet" van hedenavond. En ik kan er nog wel bij verklappen, dat, zoo B. en W. onze vergunning willen ver lengen, onze kermis ook morgenavond wordt voortgezet. J. LANSBERGEN. Directexxr K.J.C. „HET DUISTERE PUNT". Uitvoering van „Kunst en genoegen" uitgesteld. De opvoering van „Het duistere punt" door de tooneelvereeniging „Kunst en ge noegen", welke hedenavond zou plaats hebben, is in verband met de feestelijkhe den uitgesteld tot Maandag 7 Februari. AMSTERDAM, 31 Jan. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 496 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7280. 6470 en 5262 cent per kg. slachtge- wicht; 78 melk- en kalfkoeien 180250 per stuk, 55 vette kalveren 2e kwal. 6880 cent en 3e kwal. 6066 cent per kg. le vend gewicht; 78 nuchtere kalveren 8 12 en 30 schapen 2035 per stuk; 390 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 kg. 7071 cent, zware 6970 en vette 6869 cent per kg. slachtgewicht; 2 paarden. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Slachtrunderen ruime aanvoer handel stug vaste prijzen, melkkoeien matige aanvoer trage handel, vette kalveren korte aan voer handel gedrukt dooh px-ijshoudend. Nuchtere kalveren behoorlijke aanvoer handel gedrukt, lagere prijzen. Schapen zeer matige aanvoer, handel zeer stil hoo- gere prijzen. Varkeixs matige aanvoer han del zeer stil, tei-ugloopende prijzen. Eeni ge zeer beste vleeschvarkens een cent hoo- gere noteering. ROTTERDAM, 31 Jan. Vee. Aanvoer: 2228 titaal, 538 vette runderen, 164 vette kalveren, 10 nuchtere kalveren, 933 scha pen en lammeren, 582 varkens, en 1 bok. Prijzen per kg.: vette koeien 75, 66 en 50 54 cent, vette ossen 70, 56 en 5054 cenl vette kalveren 1.25, 1.10 en 7580 cent varkens (levend gewicht) 59, 58 en 57 cent schapen 55, 50 en 45 cent, "lammeren 65, 59 en 55 cent. Prijzen per stuk: Schapen J 312724, lammeren 211916, Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen als vorige week Dinsdag, prima koe 80, prima os 74 cent. vette kalveren aanvoer iets kor ter, handel matig, le en 2e kwal iets stij ver, 3e kwal. onveranderd, schapen en lammeren aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel stroef, prijzen iets lager, eenige partijen schapen werden voor export ver kocht; varkens aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen vrijwel onvèranderd. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: De vlucht voor het huwelijk. (Joan Cx-awford, Clark Gable). Opgejaagd in de prairiën (Louise La- timer, John Arled- ge). Kom. film Avont.-film Iederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen. Trianon: Moederlied (Benja- mino Gigli, Maria Cebotari). De stroopers van Alaska ("Jack Holt). Zang-speel film Avont.-film Iederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen. Luxor: De Heerscher. (Emil Jannings). Wordt nooit verliefd (Anny Ondra) Speelfilm Kom. film lederen avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ex 8 uur Matinée. Zaterdag en WoenscL en Dondex-dag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen. Casino: De Jantjes (Johan Kaart, Fientje de la Mar). Het recht zegeviert. (Tom Tyler). Kom. film Wild-West- film lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur, Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15