MGEVING MAANDAG 31 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HAARLEMMERMEER Geboren: Jan Anton z. van L. W. Biesheuvel en A. Breure Joseph us Ja cobus z. van L. van Groeningen en H. S. van Buijten Maarten z. van A. Ter louw en S. Piet Hendricus Johannes z. van J. B. Strieker en W. A. van der Veldt Dirk Wouter z. van J. v. Rijn en A. Groeneveld Zwaantje Maria d. van R. J. de Vries en M. Hofman Daniël Hu- bertus z. van P. M. Vastenhout en M. A. van der Voort Jacobus Cornelis z. van C. Smit en J. M. Smit Cornelia Gode- frida d. van J. M. van Schie en J. Th. van Steen Johannes Hendrikus z. van F. B. Meijer en E. J. W. Paauwe Lodewikus z. van C. Kuijstermans en M, C. Matthijs- sen. Ondertrouwd: W. Janssen 23 j. en G. Veen 24 j. Daniel J. M. v. d. Heijden 27 j. en H. J. C. Post 22 j. Hendrik Onos 20 j. en Geertje Bax 17 j. Getrouwd: L. W. den Boef 63 j. en M. A. Devies 50 j. Ovedleden: Jacob Kort 60 j. geh. met C. van Dam J. E. du Mosch 67 j. ongehuwd A. van den Berg 73 j. geh. met J. Kofoed Antonia van Kuik 58 j. geh. met H. ter Hoeven Arnoldus 1 dag z. van A. Piet en M. Eveleens. Gevestigd: N. Komen A. J. Kroes C. van Doorn J. C. Borrie A. de Rijke C. L. ^okkelkamp H. P. Wit- zen Geijsbeek J. H. Lodewijk C. M. Zoet M. van der Lee J. Versluis geb van Damme A. Dol N. Swaan G. J. Okx geb. Bloothoofd W. F. Staal M. F. de Huu. Vertrokken: M. Stoel naar Wasse naar M. Klaassen naar Amsterdam M. F. Fokkema naar Amersfoort J. Buis naar Amsterdam H. Bochoven naar Am sterdam A. van der Reijden naar Lei den L. Silvis naar Heemstede M. Houtkamp naar Amsterdam K. Visser naar Willemstad (Curasao) Chr. W. Snippe naar Voorschoten E. Ot, naar Zeist Tj. Hergaarden naar Diemen G. Maas Bouw naar Langbroek N. Stroet naar Haarlem N. Stork naar Amster dam J. Skrzypczak naar Heemstede A. Rozenhart naar Amsterdam. KATWIJK. Geboren: Geertje d. v. P. v d. Plas en W. H. Schaap. Cornelis Gijsbergtus z. v. C. den Duik en J. Rovers Hendrik Leendeert zoon van L. de Jong en C. v. Duyvenvoorde. Jacob z. v. A. Nijgh en j Hus. Adrianus z. v. A. Nijgh en J. Hus. Samuel z. v. S. v. d. Meij en M. v. Aalst. Teunis z. v. A. v. d. Plas en A. Ouwehand.. Anna d. v. D. J. Kleen en T. v. Egmond. Jacob z. v. C. Vooys en M. Hoek. IJsbrand z. v. Y. v. d. Bent en E. Harteveld. Ondertrouwd: E. de Vries en M. v. Rijn. c. v. Beelen en G. Harteveld. Getrouwd: J. v. d. Niet en J. Zwa nenburg. B". Zuyderduin en K. v. d. Plas. m. Schuitemaker en D. Zwitser. Overleden: Johannes Van Stijn 58 j. gehuwd met G. A. v. Leeuwen. Dirk de Mooy 60 j. gehuwd met L. v. d. Meij. Mensje Barnhoorn 87 j. Arbeidsbemiddeling. Stand der werk loosheid. Mannen 764. Jongens 34, Meis jes 28. Totaal 8^6. Stand der werkloosheid v. d. overeen komstige week van het vorig jar 1037, waarvan 927 boven 18 jaar. LEIDSCHENDAM. Feesten. In verband met de geboorte van de Prin ses wordt hedenavond om 7 uur een kerk dienst gehouden in de Ned. Herv. Kerk. Morgen om tien uur wordt een openbare raadsvergadering gehouden, waarbij ook de oude Raad van Veur en verschillende notabelen worden uitgenoodigd. Zoo moge lijk zal de Chr. Gemengde Zangver een zanghulde brengen, 's Avonds te 7 uur wordt een lichtstoet gehouden met muziek, waarvoor alle vereenigingen worden uit genoodigd; opstelling heeft plaats vóór pa tronaat Damlaan. Jaarfeest K. J. M. V. Op waardige en succesvolle wijze heeft gisteren de K. J. M. V. „St. Albertus Magnus" wederom, evenals ieder jaar, haar Jaarfeest ge vierd. Des morgens te 7 uur werd voor de leden en donateurs een H. Mis opgedragen, waarna algemeene H. Communie der le den. Des middags te 5 uur werden de nieuwe leden in de Kerk door den Moderator, kapelaan van Niekerk geïn stalleerd. Des avonds te 8.15 uur had in het R. K. Vereenigingsgebouw een alleszins ge slaagde feestavond plaats. Onder de aan wezigen merkten wij o.h. op den zeereerw. heer Pastoor, den moderator, Kapelaan v. Niekerk, Kapelaan Wentholt, de heeren Wethouders en doktoren, afgevaardigden van Zustervereenigingen en van stands- en jeugdorganisaties, enz., die allen door den Voorzitter, den heer Wim Bleijs, op hartelijke wijze werden welkom geheeten. Het gaat met onze K. J. M. V., aldus de Voorzitter, n-og steeds crescendo, omdat ons program rijker is van inhoud en aan trekkelijker van vorm. Omdat de K. J. M. V. is de jonge middenstandsbeweging van diepbewuste Katholieke actie, van fijne gemeenschapszin, van sociale vorming en van gezond cultureele verdieping. Na der stippelt spreker uit de groote verant woordelijkheid, die op ieder drukt en de taak van iederen K.J.M.V.'er, en daarom, aldus spreker, K. J. M. V.'ers begrijpt uw verantwoordelijkheid, tracht het offer te durven zien en aanvaarden, wat van U wordt gevraagd om zoodoende een van de sterkste krachten te zijn in den strijd voor God. Het is daarom de groote taak der K. J. M. V. haar leden bij te brengen meer sociaal aanvoelen, hoogeren idealen zin, diepere bezieling. Zoo is het ideaal der K. J. M. V. haar leden te vormen tot mannen van karakter en katholieken van de daad. Ten slotte wenschte spreker allen een ge noeglijken avond, en bracht hartelijk dank aan de donateurs. Dan treden voor het voetlicht de Veree- nigde Haagsche Spelers onder leiding van Pierre Balledux, die opvoerden: „Rond 'n half Millioen", een ernstig spel, waarin de lach niet ontbreekt en waarin de auteur naast een stukje echt Vlaamsch leven van iederen dag iets van de verdefelijke en te gelijk ook de goede invloed van het geld naar voren brengt. Een prachtig spel, dat door de spelers, wij behoeven dit niet te zeggen, op sublieme wijze werd vertolkt en waarin de spelers en speelsters ieder in hun rol ons hebben doen genieten en aan allen, dit bewees het daverend applaus een genotvollen avond hebben bezorgd. Gedurende de pauze had nog een verlo ting plaats van prachtige prijzen. Op het einde dankte de Voorzitter allen voor alles, niet in het minst de Vereenigde Haagsche Spelers en bood de actrices een fraai bouquet bloemen aan. Hij sprak nog de hoop uit, dat allen steeds nun mede werking en hun steun aan de K. J. M. V. zouden Diijven geven. Vermeld zij nog, dat de avond op aan gename en keurige wijze met muziek werd opgeluisterd. iiuuuuuw veiling. Onder voorzitter schap van aen neer L. C. ae zoning xwam ae Lhoperaaeve luinoouwveuing „veur en Onisae^en' te j_»eiuscnenaain in jaar- vergauering ojjeen. in a een wentomswooro nieMi de v onreiner een tecnniscne Despre- giiig over verscmiienae araxeieu in ver- uaiia met eisunen en voorscurnten en ex- purunogenjsneuen en heraaent aen overie- uen xeurmeester, aen neer Vaienun en 'n tweeiai overieaen kooplieden, aie jaren aan ae veiling kochten. Uit het jaai versiag .van den Secretaris- Hennin&meester buj^c, aat de aigemeene toestcuiu nog verre van rooskleurig is. .be sproken worat ae gang van zaken aan ae veiling in veroana met nieuwe voorscnrit- ten, terwijl aangemaand wordt tot correct sorceeren, juiste vermelding gewichten, aanvoer in veroand met gewijzigde vraag, enz. enz, De omzet steeg in 1937 met 103.000. maar de tuinoouwsteun daalde met j H4.00U.zooaat ae totale ontvangsten onaer ïyJö bleven. De baians gaf een be hoorlijk oeeio, ae scnuia aaaiue na ai- scnrijving tot 15.UUU.de geoouwen voor 7 jaar op 80.000.staan nu op ruim J 18.000.ae kisienrekening op bijna 9000.zoodat ae aanwezige zeer gueae emoaiiage staat genoteerd op 8.— per 100 stuks. De omzet was in 193/ 632.791. Het leaental kwam van 144 op 148. Vei- lingcreaieten leverden iets meer moeiten op aan gewensent, doch daartegen zijn meuwe maatregelen genomen. Verliezen waren er in 1037 slecnts tot een bedrag van 300.De exploitatierekening wijst aan een saldo van J 1815.Het maximale crediet is teruggebracht op 35.000.en de rente werd met 1 Januari 1.1. verlaagd. Balans en veilingrekening werden met al gemeene stemmen goedgekeurd. Als bestuurslid trad. verplicht af de heer C. de Koning en in diens plaats werd gekozen de heer C. J. van Heinin gen, terwijl als commissaris in plaats van den heer Van Heiningen werd gekozen de heer W. J. van Veen. Veilingsprovisie en kistenhuur werden bepaald op 4 pet. en 1 cent per fust en per keer. De vacatie's voor bestuur werden on veranderd vastgesteld. Na bespreking wordt goedgekeurd een wekelijksche ondersteuning aan de wedu we van den overleden keurmeester, ter wijl na lange bespreking wordt besloten tot pensioenverzekering voor het personeel in zeer bescheiden opzet. Onder dank sluit de voorzitter, na allen Gods zegen voor 1938 te hebben toegewenscht, de bijeen komst. Geboren: Petronella Hendrica Ma ria, dochter van C. J. v. d. Meer en W. Roosenboom Johannes Hendrikus, zoon van J. C. v. d. Berg en C. M. M. v. d. Kraan Johannes Wilhelmus Henricus, zoon van H. Postma en G. J. Verstegen Stephanus Wilhelmus, zoon van B. J. Koot en A. J. van Veen. Ondertrouwd: J. F. Beekman en C. M. Boer W. C. Arkesteijn en M. C. Nieuwenbroek. Overleden: T. Mes 73 jaar J. W. H. Postma, 2 dagen. NOORD WIJKERHOUT. „St. Jeanne d'Arc". In verband met den nationalen feestdag zal de tweede uitvoe- van de muziek-vereeniging St. Jeanne d'Adc niet Dinsdag- doch Vrijdagavond worden gegeven. Lichtstoet. De lichtstoet met défilé van alle vereenigingen zal op den nationa len feestdag (1 Febr.) des avonds om 8 uur worden gehouden. Kruisvaart. Dinsdag en Woensdag 8 en 9 Februari geeft het Kruisvaart-cohort St. Joseph, alhier, in de zaal van hotel Gouwenberg een tooneelavond. Na een kruisvaart-demonstratie zal opgevoerd wor den het leekenspel „Het Gastmaal der Kinderen" van Henri Ghéon. Het is de eerste keer dat de Kruisvaart een tooneelspel opvoert, laat ieder dus van zijn belangstelling blijk geven en een toe gangskaart van Noordwijkerhouts jeugd koopen. Bouwen. B. en W. hebben aan A. Eecen, architect alhier, vergunning ver leend tot het bouwen van een dubbel woon huis langs de Kerkstraat. OEGSTGEEST. Vijftigjarig Jubileum. Zondag herdacht de heer Jac. Hooger- vorst den dag, dat hij voor 50 jaar tot or ganist der parochie van St. Willibrord werd benoemd. De dag werd begonnen met Algem. H. Communie der kerkzangers en familie, waarna een gemeenschappelijk ontbijt in het Patrfnaatsgebouw. De Hoogmis te half elf werd tot intentie van den Jubilaris opgedragen. Het zangkoor voerde daarbij op ver dienstelijke wijze, onder leiding van ka pelaan A. Sanders uit „Missa Lauda Sion" van Hub. Cuypers voor Gemengd koor en na de Mis 4 stemmig „Laudate Domine" van M. Teeuwissen. Het orgel werd bespeeld door den heer Abr. Martijn uit Leiden. Na de Hoogmis vereenigde men zich we derom in het vereenigingsgebouw. De vice-president van het Zangkoor sprak den heer Hoogervorst met eenige hartelijke woorden toe, en bood hem na mens het Zangkoor een bureau aan. Voorts mocht de Jubilaris nog meerdere stoffelijke bewijzen van belangstelling in ontvangst nemen, terwijl ook meerdere bloemstukken zijn aangeboden. Tijdens de zeer druk bezochte receptie kwam ook het Kerkbestuur den Jubilaris complimenteeren. Pastoor Looijaard zeide, dat het wel vreemd aandoet nog geen 50 aagen in Oegstgeest te zijn en nu reeds een vijf tig jarigen Jubilaris te moeten toe spreken. Spr. heeft begrijpelijkerwijze den heer Hoogervorst nog niet veel gehoord, doch heeft toch reeds veel van hem ge- noord. Met jeugdig entnousiasme heeft de jubilaris als 20-jarige jongeling zijn func tie aanvaard en heeft in die jaren vele vreugden maar ook droeve tonen doen hooren. Steeas op zijn post en met nauw gezette plichrsbeiracnting heeft de heer H. zijn ambt vervuld, tot meerdere eer en glorie van God. Zeer zeker kan de Jubila ris dankbaar zijn aan God, die de kracht hem gaf vijftig jaar het orgel te bespelen. De parochie is hem daarvoor dankbaar. Sprexer hoopte dat dhr. Hoogervorst nog veie jaren tot eer van God en tot stichting der geloovigen het orgel mag bespelen. Namens het Kerkbestuur bood Pastoor Looijaard den Jubilaris een enveloppe met inhoud aan. De heer Hoogervorst dankte mede na mens zijn familie voor de hulde hem ge bracht. Spreker schetste de vele moeilijk heden, die hij heeft meegemaakt, toen het koor „stuurloos" was. Dank brengt spre ker voor de prettige samenwerking met aen heer Wesseling, Kapelaan Roest als ook met den tegenwoordigen directeur Kapelaan Sanders. Voork, dankt spreker ook den vice-president den heer W. de Rooij, die steeds de moeilijkheden wist op te lossen. Des middags om vier uur kwam, de ha- gex en regenbuien ten spijt, de R. K. Har moniekapel „Triumph" den Jubilaris een welluidende serenade brengen. De voorzitter, de heer W. de Boer, zei- ae, dat het voor „Triumph" een waar ge noegen was naar het „Oude Dorp" te komen omreaen „Triumph" ook meerma len van de bereidwilligheid van den Jubi laris heeft geprofiteerd. Nadat ververschingen waren aangebo den werden nog eenige nummers ten beste gegeven. Met een spontaan: „Lang zal hij leven", werd deze muzikale attentie besloten. Geen congregatie. Voor de Mariacon- gregatie le afdeeling meisjes! Hedenavond geen congregatie wegens de feestelijkhe den. RUNSBURG. Eerste steenlegging 2de bouwplan „Spinoza". Van het 2de bouwplan der woningbouw- vereenlging „Spinoza" heeft Zaterdagmid dag de eerste steenlegging plaats gehad, welke werd verricht door den voorzitter dezer vereeniging, den heer G. J. Rijk mans. Bij deze plechtigheid waren tegenwoor dig burgemeester J. L. Boschieter en de beide wethouders Van der Vijver en Kralt, voorts de inspecteur van de Volkshuisves ting, de heer G. F. E. Kiers, de architect der vereeniging, de heer A. van der Hey- den, mr. C. J. Goudsmit, rechtskundig ad viseur van „Spinoza", de heer J. Bommer, secretaris van den Nationale Woningraad en het dagelijksch bestuur van de afdee ling Zuid-Holland van dezen raad Aanwe zig waren vorts het bestuur van de Fede ratie van woningbouwvereenigingen van Leiden en Omstreken, de besturen van alle woningbouwvereenigingen te Leiden en de besturen van „Buitenlust" te Oegstgeest, „De Brittenburg" te Katwijk aan Zee en van „Spinoza" zelf. In café „Central" had een receptie plaats, waarbij de voorzitter, de heer Rijksmans, allen welkom heette. De woningen vallen bij de bevolking zeer in den smaak; voor deze 41 woningen zijn reeds 125 aanvragen binnengekomen. Dok ter Rijksmans beschouwde de taak der ver eeniging dan ook als nog niet geëindigd. Burgemeester Bosschieter achtte het een bijzondere dag voor „Spinoza" nu een lang gekoesterde wensch in vervulling ging. Hij herinnerde er aan, dat het gemeentebestuur het plan tot 21 woningen had willen be perken, hetgeen een soms gemoedelijk maar soms 'ook scherper meeningsverschil tusschen het gemeentebestuur en „Spino za" ten gevolge had. De minister had de knoop doorgehakt, waartoe de onbewoon baarverklaring van 69 woningen, op ad vies van den inspecteur der Volkshuisves ting heel heeft bijgedragen. Spr. wenschte de vereeniging mede namens de beide wet houders geluk en hoopte, dat het inzicht van het gemeentebestuur, dat de stap van 41 in plaats van 21 woningen te gewaagd is, later zou blijken onjuist te zijn geweest. Verschillende heeren voeren nog het woord o.a. de heer Gerritsen („Ons Be lang"), die hoopte, dat het gemeentebe stuur na de opgedane ervaringen af zal stappen van het tot nu toe gevolgde beleid en tot de overtuiging zal komen dat aan al le ingezetenen een goede -woning toekomt. De heer H. Noteboom („Ons Doel") be schouwde de plechtigheid als een medail le. Op de eene zijde zag hij het begraven van de strijdbijl, aan den anderen kant de vrèdeszijde voor de toekomst. Hij hoopte intusschen, dat de strijdlust bij „Spinoza" nimmer zal uitdooven. Als commissaris van „Buitenlust" sprak mr. C. J. Goudsmit namens deze vereeni ging, die van meening was, dat op het bestuur, de leden en den architect het de vies van Willem de Zwijger van toepassing was; „Het is niet noodig op een goed re sultaat te hopen om een goede zaak ter hand te nemen, noch is het noodig te sla gen om te volharden. Het bestuur van „Spi noza" moge dit devies steeds voor oogen houden. De heer Rijkmans dankte ten slotte allen voor de getoonde belangstelling en de sprekers in het bijzonder. SASSENHEIM. Feesten. De geboorte van een prinses werd in ons dorp bekend gemaakt door drie herauten (de heeren Beye, M. v. Breda en J. Star). Ongeloofelijk spoedig was het dorp met vlaggen getooid, de oud-post-directeur, de heer Vooren, was de eerste. \De sirene van Zonneveld en Philippo en de klokken der kerken maakten een feeste lijk geluid. De kinderen der hoogste klassen van alle scholen, hielden op de speelplaats der Zus ters, onder leiding van den heer Keijzer en met begeleiding van „Crescendo", een ge nerale repetitie voor de aubade, welke mor genochtend om 10 uur voor het Gemeente huis gegeven wordt. Hedenavond godsdienstoefening in alle kerken. Negen uur lichtstoet. Bedankt voor de benoeming. De heer J. C. Schrama, die in de Raadsvergadering van 9 December jl. met algemeene stem men benoemd was tot ambtenaar belast met de uitvoering der steunverleening, enz., heeft thans voor deze benoeming be dankt. Personalia. Tot kweekelinge met acte aan de R.K. Par. Jongensschool alhier, is benoemd mej. M. J. Witteman, die als zoo danig reeds werkzaam was aan de Zuster school alhier. De heer Weusten, in wiens plaats zij komt,, is als onderwijzer be noemd te Heer, bij Maastricht. „St. Ambrosius". Dat de harmonie en zangvereenigng van „St. Ambrosius" meer belangstelling verdient, is gisterenavond weer eens gebleken, want de aanwezigen hebben zich geamuseerd tot het sluitings uur daar was. Voor een goed bezette zaal opende de voorzitter, de heer W. J. Rozema, dezen avond met een kort welkomstwoord, inzon- der tot de geestelijkheid der parochie, de donateurs en de leden. Spreker wees op het medelqven van de parochianen met „St. Ambrosius", waarbij hij den wensch uit sprak, dat" de staf der afdeeling zang, die den laatstëh tijd is geslonken tot een staaf je, wedreom moge uitdijen, waarbij hij vooral de jongeren verzocht zich aan te sluiten. Door grooter aantal wordt de ver eeniging niet alleen moreel, doch ook fi nancieel beter. De vereeniging, welke mo menteel nog voor een tekort staat, vraagt daarom de medewerking van allen. Het eerst trad op de afd, harmonie, met zijn bekenden directeur, den heer Ger. Dik, die met een hartelijk applaus werd ontvangen. Een zes-tal nummers werden ten beste gegeven. Hei programma, afwis selend van inhoud, had aller aandacht en na elk nummer klonk een daverend ap plaus. Het slot van de harmoniekapel was wel in overeenstemming met de versierde zaal en deed de aanwezigen de bekende vraderlandsche liederen en wijsjes mede zingen. Dit bracht de juiste stemming, wel ke nog werd verhoogd door het optreden van conferencier Albert Gerritsen, met den heer Langezaal aan den vleugel. Ook zij hebben bijgedragen den avond tot een sqcces te maken met hun humor en luim. Gedurende eer kleine pauze, waarin de verloting vlug werd afgewerkt, was het woord aan de afd. zang. Onder leiding van den heer M. J. A. Post werden ook een zestal zangnummers ten gehoore gebracht. Al was het aantal zichtbaar klein, het ge halte was daarom niet minder. Wat ten gehoore werd gebracht was zuiver. Dat dit werd gewaardeerd moge blijken uit het daverend applaus na elk nummer. Hetgeen hier is gepresteerd door 20 jonge men- schen verdiende aller instemming. Hierna volgden nog eenige vroolijke nummers van de gasten, waarna men nog eenigen tijd verbleef voor een vroolijk dansje. Het bestuur kan met genoegen op dezen avond terugzien. Toeslagfonds. De tweede uitbetaling van het toeslagfonds zal plaats hebben op Vrijdag 11 Febr. van 5.30 tot 6 uur in de zaal van het KSA-gebouw. Belanghebben den worden tijdig verzocht aanwezig te zijn en trouwboekje mede te brengen. VOORHOUT. Feestelijkheden. Hedenavond te half 7 heeft een spoedeischende raadsvergade ring plaats. Om 7.15 uur heeft in de kerk een plechtig Lof plaats met Te Deum. Daarna begin de muzikale rondwandeling, tevens lampion-optocht, georganiseerd door de R. K. Harmonie „St. Cecilia". WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente zal op Woensdag 2 Februari a.s. des voormiddags te 9 uur een openbare verga dering houden. fi. K. Ver. v. Kraamverzcrging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribucerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telet 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin- nenvestgracht 30. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD Voorzitter: M. F. Berkhout, burgemees ter. Aanwezig alle leden. Gemeente-secretaris. Zaterdagmiddag te 3 uur n.m. was de raad in een spoedeischende vergadering bijeengeroepen in verband met de ziekte van den gem.-secretaris, die ziekteverlof heeft aangevraagd. Onmiddellijk na de ope ning der vergadering ging de raad in ge heime zitting. Na ruim een uur in geheime vergadering te hebben doorgebracht werd de vergadering heropend en stelde B. en W den raad voor hun college te machti gen tot aanstelling van een ambtenaar ter secretarie op een salaris van 9001300 of wel op een salaris van 13001700. Met algemeene stemmen werd aldus beslo ten en tevens werd de begrooting dienst 1938 in dien zin gewijzigd door deze post op de begrooting aan te brengen. De Elslaan. Vervolgens stelden B. en W. den raad voor 'n post op de begrooting te brengen groot 1500 ter verbetering van de Elslaan. De heer J. Braggaar vond deze post bijzon der hoog. Komt dit bedrag uit de begroo- tingssom, vroeg spreker, of komt dit be drag extra ten laste der gemeente. De vojrzitter antwoordde, dat aanvankelijk gedacht was alleen de bestaande kuilen te dichten, doch na overleg met den gemee,n- te-opzichter bleek, dat hiermede niet kon worden volstaan en de herstelling zou slechts van zeer tijdelijken aard zijn. Thans wordt deze laan van een goed wegdek voorzien. De heer A. Verboon verklaarde, dat het thans goed werk zou worden en men er af zou zijn, waarop aldus werd be sloten. De weinige stopplaatsen van de versnelde tram. Bij de rondvraag verzocht de heer Viveen aan B. en W. pogingen in het werk te stellen, opdat ook de ver snelde trams op meerder halten nabij het dofp zullen stoppen en spreker zou het wenschelijk vinden dat B. en W. deze zaak met de directie van de tram bespraken. Wethouder Mens bracht de groote snel heid van de versnelde trams ter sprake, welke snelheid op sommige plaatsen in de bebouwde kom, vooral voor kinderen, zeer gevaarlijk is te noemen. De voorzitter wilde dit verzoek wel over wegen en bespreken, doch achtte het resul taat van een dergelijke bespreking zeer ge ring. Volksbond. Gisteravond vierd de af deeling Voorschoten van den Ned. R.-K. Volksbond haar jaarfeest in het R.-K. Vereenigingsgebouw alhier. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. De heer N Lamboo, voorzitter van den R.-K. Volks bond, opende deze bijeenkomst met den christelijken groet en een woord van wel kom tot de talrijke aanwezigen en sprak den wensch uit, dat de vergaderingen van den Volksbond in de toekomst ook op zoo'n groote belangstelling zulen kunnen bogen als op dezen avond. Hierna werd het eer ste couplet gezongen van het bondslied, waaria optraden de humoristen Klaare en Flora uit Rotterdam, die door hunne lui mige en ernstige liederen de aanwezigen uitstekend wisten te amuseeren. Na het laatste lied der humoristen toonde het langdurig applaus, dat deze humoristen zeer in den smaak waren gevallen en de voorzitter was zeer zeker de tolk der aan wezigen, toen hij Klaare en Flora dank bracht voor hun optreden en hen een tot weerziens toeriep. Na afloop was er gele genheid om te dansen. Het muziekgezel schap „The Naisy Fellows" vulde de pauze aan met verschillende muzieknummers en verleende hare muzikale medewerking tij dens het dansen. WARMOND. De viering van de Blijde Gebeurtenis. Woensdagavond te half 7 herdenkings avond in de Ned. Herv. Kerk. Te half 8 plechtig Lof in de Katholieke Kerk. Te 8 uur in Hotel „De Zon" een Oran je-avond, waar als spreker zal optreden ds. Voorsteegh, voorzitter van de Chr. Oranjevereeniging. De blijde gebeurtenis is heden *er ken nis gebracht door een tweetal herauten, die op de eerste plaats zich vervoegden aan het huis van den burgemeester, waar deze zich had opgesteld met de beide wethouders.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10