OMGEVING RIJNSTREEK WOENSDAG 26 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HILLEGOM. Het gewijzigde uitbreidingsplan. In het oorspronkelijke uitbreidingsplan was de bebouwing in hoofdzaak langs den Rijksweg ontworpen, met het gevolg, dat de bebouwde kom der gemeente lang en ge rekt zou worden. Het geheel gewijzigde uit breidingsplan, dat ontworpen is door den directeur van openbare werken dezer ge meente en de goedkeuring heeft gekregen van de provinciale commissie voor uitbrei dingsplannen, wil de bebouwing concen- treeren en het dorpsverband bevorderen. De provinciale weg, welke de gemeente kruist van Oost naar West, is geprojec teerd over het terrein Bakum en langs het Higo-complex ter vermijding van de nau we Molenstraat. In aansluiting op de Sixlaan en de Van den Endelaar is een villawijk ontworpen. De bestaande Rijksweg van Zuid naar Noord wordt ontlast door de doorgetrokken van den Endelaan, die in de toekomst zal uitkomen op de Leidschestraat. De vroegere zoogenaamde ontlastings- weg door de polders ten Westen van de dorpskom is vervangen door een ringbaan, welke zich direct bij de bebouwde kom aansluit. Het geheel egewijzigde uitbreidingsplan ligt met de bebouwirgsvoorschriften ter se cretarie ter inzage. KATWIJK. T.B.C-bestrijding. In „Casa Cara" hield de Vereeniging tot bestrijding der T.B.C. haar jaarvergadering onder leiding van Dr. Hueting, voorzitter. Van hetgeen het jaarverslag vermeldde noemen we, dat het ledental bedroeg 217. De halve-stui- versactie gaf een goede steun aan de kas, n.L 174.44. Den dames Jonker, Vos, v. Egmond, v. Duijn, v. d. Sleet en v.d. Kwaak werd hiervoor dank gebracht. De Emma- bloemcollecte had een opbrengst van 146.08. Het financieel verslag was in mineur gesteld. Het jaar 1937 had een na- deelig saldo gegeven van 803.91)4. n.l. ink. 5903.92^, uitgaven f 6707.84. Hierdoor slonk het kassaldo tot 272.27. De voor naamste inkomsten waren subsidie van Rijk, Provincie, de gemeenten Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg, verders Diaco nale en particuliere giften. De kascommissie, bestaande uit de heeren J. Arnoldus, A. v. d. Berg en A. Roosdorp, adviseerde tot goedkeuring der rekening. Door de huisbezoekster mej. Nooteboom werden 1307 bezoeken afgelegd bij 115 pa tiënten. De samenwerking met het districts, consultatiebureau was goed geweest. Dank werd hiervoor gebracht aan Dr. Brouwer. Voor 1938 werden als controle-commissie benoemd de heeren B. G. Lammens, Dr. C. Steinz, en J. Verloop. Na rondvraag slui ting. LEIDSCHENDAM. Staatspartij. Gisteravond hield de R.K. Staatspartij, afdeeling Leidschendam een algemeene leden- tevens jaarvergadering in het R.-K. Vereenigingsgebouw. In zijn welkomst- en openingswoord be treurt de voorzitter, de heer Willemse, de slechte opkomst. Spreker had voor deze zi. belangrijke vergadering wel een groo- tere opkomst verwacht, doch vertrouwt, dat dit in de toekomst beter zal worden. Na goedkeuring der notulen deelt de voorzitter mede, dat vanaf heden candi- datenlijsten verkrijgbaar zijn voor de ver kiezing van de leden van den nieuwen ge meenteraad, waarvan de referendum-stem ming zal plaats hebben op Zondag 13 Fe bruari a.s. Deze lijsten zijn te verkrijgen bij den heer M. Schalkwijk, Pr. Juliana- weg 30 en bij den heer M. de Groot, Delft- schekade. Verder deelt de voorzitter mede, indien de afdeelingen Leidschendam en oud Veur worden samengevoegd, het de bedoe ling is, dat beide besturen voorloopig aan blijven en de zaken regelen en dat na de verkiezing beide besturen geheel aftreden en een nieuw bestuur zal gekozen worden. Naar aanleiding van een mededeeling betreffende het voorstel van B. en W. om toepassing te vragen van het bepaalde in artikel 55 der L.O.-wet 1920 betreffende financieele gelijkstelling van bijzonder en openbaar onderwijs, ontstaat een langdu rige bespreking, waarbij de voorzitter het standpunt van de R.-K. fractie uiteenzet, terwijl de heer van Wijk zijn standpunt motiveert en verklaart ter bevoegder plaatse inlichtingen te hebben ingewonnen. Hij verklaart, dat het geen principieele kwestie is geweest, indien dit het geval was geweest, zou hij aan dit voorstel nooit zijn stem hebben gegeven. Steeds is hij voor het bijzonder onderwijs opgekomen en zal hiervoor blijven opkomen. Het jaarverslag van den secretaris wordt goedgekeurd. Uit het financieele verslag van den penningmeester blijkt, dat er een batig saldo aanwezig is van 40.32 1/2. De kascommissie verklaart alles in goede orde bevonden te hebben. Het voorstel van het bestuur der afdee lingen Veur en Leidschendam zoomede het tot de nieuwe gemeente Leidschen dam behoorende - antal leden der afdeeling WilsveenVeenweg te voegen tot een af deeling R.-K. Staatspartij wordt met alge meene stemmen aangenomen. Hierbij deelt de voorzitter mede, dat het bestuur alle af tredende raadsleden, voorzoover zij- een candidatuur aannemen, zal candidaat stel len voor den nieuwen gemeenteraad, ter wijl de leden de gelegenheid hebben even tueel andere candidaten te stellen Enkele vragen betreffende de afdeeling buurt schap, enz. worden naar genoegen door den voorzitter beantwoord. Met een opwekkend woord en een woord van dank aan bestuur en leden voor het vertrouwen en de medewerking sluit de voorzitter deze laatste vergadering der af deeling. Groentenveiling. Vrijdag 28 Januari a.s. houdt de groentenveiling „Veur en Om streken" haar jaariijksche vergadering in café „De Zwaan" te Leidschendam. Aanrijding. Gistermorgen had op den Weslvlietweg een aanrijding plaats tus- schen een auto van den heer Br. uit Voor burg, bestuurd door W. K. uit Voorburg en een luxe-auto van de N.V. A. G. A. uit Rotterdam. Laatstgenoemde auto, welke van de richting Rijswijk kwam, reed te veel links en verleende bovendien geen voorrang aan de van rechts van den nieu wen Rijksweg komende auto van B. Beide wagens werden ernstig beschadigd, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie maakte proces-verzaal van een en ander op. OEGSTGEEST. Begin van brand. Gisteravond om streeks vijf uur werd bij de politie mel ding gemaakt van een begin van brand in de woning van den heer Deysselbloem aan de Rhijngeesterstraatweg. De op het bu reau aanwezige veldwachter kreeg van zijn chef opdracht zich onmiddellijk naar de bedreigde woning te begeven met mi- nimaxspuit. Daar aangekomen was de brand reeds gebluscht. Het bleek, dat de vlam was geslagen in een op vuur staande pan. Door kordaat optreden der inwoners is erger voorkomen. De gewaarschuwde brandweer was ook onmiddellijk met de motor-spuit ter plaat se, doch kon terstond weer vertrekken. Geboren: Anthonie Willem, zoon van A. Heemskerk en M. Smit, Zandlaan 7 Aldert Christiaan, zoon van J. P. C. Sentel en W. B. Hendriksen, Koninginnelaan 19. Overleden: M. A. Korff, 69 jaar D. J. Blok, 78 jaar.. Gevestigd: M. C. v. d. Haak, dienst bode, Rhijngeesterstraatweg 2 van Rijns burg Mej. T. Moolenburgh, verpleegster Oranjelaan 10 van Leiden M. C. G. van Heivoort, d.b., Rhijngeesterstraatweg 35, van Rotterdam H. W. Koch, d.b. Juliana- laan 14, van Leiden G. van der Perk en gez., radiocentrale expl., Zandlaan 11 van Rijnsburg. Vertrokken: B. van Dijk, timmer man van Terweeweg 100, naar Leiden, Ma- redijk 71 P. H. van Wijk, kok van Re- gentesselaan 27 naar Hengelo (O.) Tuin dorpsstraat 28 J. van der Meij, bloemist van Hooge Morschweg 55 naar Leiden, Heerengr. 114 IJ. Vlietstra, koopman, van Hooge Morschweg 148, naar Léiden, TesseLschadestraat 5a J. M. van de Weg van de Kempenaerstraat 32, naar Leiden, Zoeterw. singel 81 Ch. van de Weg geb. de Visser, van Wijttenbachweg 44, naar Leiden idem J. Ph. van Leent en gezin, arts van Emmalaan 54 naar Leiden, Morschkade 11 M. G. Jongkamp van Geversstraat 1 inw. naar Laren N.H., Her- derweg 22 G. D van Vliet, d.b. van Rhijngeesterstraatweg 2 naar Den Haag, Kaapseplein 126 M. C. van Kesteren, db. van Terweeweg 152 naar Sassenheim, Hoofdstraat 44 A. Epding, db. van Wald. Pyrmontlaan 14, naar Leiden, Nieu we Rijn 65a P. G. Ramp, kinderjuffr.,' van Spaargarenstraat 25 naar Leiden, Rijns burgerweg 142 G. de Mooij, db. van Fred. Hendriklaan 16, naar Leiderdorp, Dr. de Bruijnestraat 20 J. Kramer, verpl. van Endegeeit, naar Dordrecht, Spuiweg 65 G. van Hienen, db. van Fred Hendriklaan 31, naar Alphen aan den Rijn, Hoorn 208. NOOTDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Donderdag 27 Januari a.s. des avonds om half acht ten Raadhuize. De agenda vermeldt: Opening, Aanwijzing voorstemmend lid, Notulen, Ingekomen stukken, Mededeelingen, Subsidieering aan den voor- en nazorgdienst van krankzinni gen, Conversie en sluiting geldléening, Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verleening van een voorschot voor 1933 op de vergoeding, bedoeld in artikel 101 der Lager-Onderwijswet 1920 aan de be sturen van bijzondere scholen, Wijziging der begrooting 1938, Wijziging der begroo ting 1937, Benoeming leden van het stem bureau, Rondvraag, Sluiting. NOORD WIJK. Personalia. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de ontvanger der registratie en domeinen W. A. Verplanke verplaatst van het kantoor der registratie en domeinen te Kampen naar het kantoor der registratie en successie te Noordwijk. SASSENHEIM. Personalia. Tot brievenbesteller in vaste dienst is benoemd de heer Th. Die- deriks, waardoor in de plaats van de heer Bosma is voorzien. Tot hulpbesteller is thans benoemd onze plaatsgenoot R. Zout man. Aanrijding. Gistermorgen had aan de Warmonderdam een motorrijder, die uit de richting Haarlem kwam, het ongeluk tegen een stilstaande vrachtauto op te rijden, doordat hij met zijn duozitter zat te pra ten. De motorrijder bekwam geen letsel. De duozitter bekwam ernstige verwondin gen en brak een been. Dr. Hueber achtte overbrenging naar het Ziekenhuis te Lei den noodzakelijk. VOORSCHOTEN. Hanze. In het R.K. Vereenigingsge bouw vergaderde de R.K. Middenstands- vereeniging „De Hanze" onder leiding van den heer G. Schrama. De voorzitter open de deze jaarvergadering met den christe- lijken groet en een woord van welkom tot de aanwezigen. Bij de vorige jaarvergade ring hoopte men algemeen dat voor het bedrijfsleven een betere toekomst zou aanbreken, wat echter niet het geval is ge weest. Slechts enkele bedrijfstakken kun nen bogen op een herleving. Met de hoop, dat de heropleving der bedrijven in 1938 in sneller tempo zou mogen doorgaan, ein digde de voorzitter zijn openingswoord. Na de behandeling der ingekomen stuk ken en het lezen der notulen, las de secre taris zijn jaarverslag over 1937. Uit dit jaarverslag bleek dat het ledental der ver eeniging thans 36 bedraagt. Met een woord van dank aan den secretaris werd dit jaar verslag vastgesteld, waarna de penning meester het financieel verslag aanbood. De inkomsten in 1937 bedroegen 276 en de uitgaven 272,53, aldus een batig saldo ven 3.47. Tevens was nog in kas van vo rige jaren 42.77, zoodat per 31 December 1937 nog ter beschikking is de som van: 46.24. Nadat de rekening van den pen ningmeester op verzoek van den voorzitter was nagezien en in orde bevonden, werd deze rekening aldus vastgesteld en de penningmeester gedechageerd. Tot be stuursleden werden met groote meerder heid herkozen de heeren: W. Meyer en P. van der Werf. De voorzitter deelde de ver gadering mede dat de algemeene Heilige Communie bij de viering van het patroon feest zal plaats hebben op Zondag, 13 Fe bruari a.s. te 8.15 uur. Te 10 uur zal op dien dag de Hoogmis worden opgedragen voor de leden der vereeniging. De 'eden, die lid wenschen te worden van het fonds „Uitkeering bij overlijden", kunnen zich opgeven bij den heer Th. Lamboo. Bij de rondvraag feliciteerden één der leden den secretaris met zijn benoeming tot kerk meester. Volksbond. De Volksbond hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer N. C. Lamboo. De vergadering werd bijgewoond door den Eerw. Kapelaan en den Centraal-voorzitter, den heer v. d. Akker. Nadat de voorzitter zijn beste wen schen voor het nieuwe vereeniginsjaar had uitgesproken en een nieuw lid had verwel komt, werd door den secretaris een over zicht gegeven wat door de afd. in het af- geloopen jaar was verricht. De heer S. L. Gerrits had een klein bewijs van dank baarheid in ontvangst te nemen als trouwe bezorger van „Herstel". De voorzitter spoorde de aanwezigen aan om mee te doen om nieuwe stuivervrijwilligers te winnen voor „Herwonnen Levenskracht". De penningmeester deed vervolgens een uit voerig verslag over het financieele ge deelte. De totale inkomsten bedroegen 512.49 en de uitgaven 499.96. Op het nieuwe begrootingsjaar werd geplaatst een bedrag van f 10.als bijdrage aan de Re traiteclub en 5.als bijdrage voor de reparatie aan het tooneel. Als bijdrage voor het jubileumgeschenk aan het hoofdbestuur werd eveneens een bedrag van 5.vast gesteld. De voorzitter dankte de controle commissie voor hare werkzaamheden, ter wijl de vergadering hen als zoodanig her benoemde. Daar geen candidaten waren ingezonden en de aftredende bestuursleden herkiesbaar waren, bleef het bestuur on veranderd. Hierna hield de heer v. d. Akker een le zing over wat door den Volksbond in de 50 jaren van zijn bestaan is gepresteerd. Het zou te veel ruimte vergen deze lezing geheel weer te geven. Volstaan wij met te zeggen, dat het betoog van spreker zooals wij dit van hem gewend zijn, de volle be langstelling waard was en dat er uit bleek dat de Volksbond in de 50 jaren van zijn bestaan een veel grootere taak heeft ver vuld dan zijn oprichters hebben kunnen vermoeden. Nadat de voorzitter spreker bedankt had, stelde hij de rondvraag aan de orde, waarbij verschillende practische zaken werden besproken. Hierna volgde sluiting. Boomen rooien. Bij de door B. en W. gehouden aanbesteding voor het rooien van boonen in 2 perceelen, is ingeschreven. Voor perceel I het rooien van een partij boomen in het Burgemeester Vernèdepark door: J. v. d. Marei, alhier, met een bijbe taling aan de gemeente voor de som van 125.60 en A. Blijleven, welke voor het zelfde perceel een bijtaling eischte van de gemeente groot f 450. Perceel II. Het rooien van boomen langs de Papelaan door J. v. d. Marei, alhier, met een bijbetaling van de gemeente groot 298. Voor dit perceel was maar één in schrijver. Het werk van beide perceelen is opgedragen aan den heer J. v. d. Marei, alhier. Door een motor aangereden. Gister avond om half 9 werd aan den Veursche weg de heer Th. v. d. V. aangereden door een motorrijder J. M. B. uit Den Haag. De aangeredene werd tegen den grond geslin gerd en liep ernstige verwondingen op. Hij werd naar zijn woning vervoerd, waar dr. Kerkhof hem de eerste geneeskundige hulp verleende. De motorrijder liep eveneens een ernstige hoofdwonde op en werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden ver voerd. Geboren: Nicolette Esther Johanna, d. van H. J. Parlevliet en J. L. Versteegen. Ondertrouwd: A. T. van der Toorn 29 j., wonende te 's-Gravenhage en J. G. E. Iloogteijling 25 j., wonende alhier. Overleden: Maarten Adrianus Hooij- kaas 22 j. Gevestigd: Mej. J. Bakker van Leeu warden Mej. V. G. Olaszy van Hillegers- berg Mej. J. van Bostelen van Anna Pau- lowna F. G. de Roos van den Haag J. Bekker van den Haag J. G. Groeneweg van Zoetermeer G. H. C. Vreeman en gez. van Den Haag Mej. A. C. Pijper van Ter Aar Mej. R. P. Pijper van Ter Aar W. C. Beugelsdijk van Leiden W. C. den Hartog van Warmond G. Verheul en ge zin van Hazerswoude Wed. B. van Dieën van Hazerswoude Mej. W. A. Planje van Harderwijk. Vertrokken: M. C. Overduin naar Rotterdam Mej. E. Bussink naar Ede C. M. Couzijn naar Leiden Wed. A. Schots-Roes naar de Bilt Mej. C. A. M. v. d. Meer naar Leiden W. Barneveld naar Driebergen Mej. J. M. van Dort naar Amsterdam Mej. A. Houdijk naar Voorburg Mej. J. B. Basseleur naar Edam Mej. M. W. van Lent naar Duis burg Mej. C. G. van Dijk naar Leiden. WASSENAAR. Ernstige aanrijding. De 55-jarige B., die nabij Kerkehout per rijwiel de Rijksstraatweg overstak, werd aangereden door een auto, bestuurd door de heer mr. N. T. uit L e i d e n, die nog trachtte een aanrijding te voorkomen. De heer B. werd over den weg geslingerd en bekwam een ernstige hoofdwonde. Na eer ste hulpverleening door dr. Hubbeling,' is de heer B. per ziekenauto overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Volksbond. In de foyer van het R.K. Vereenigingsgebouw vergaderde gisteravond de R.K. Volksbond, onder leiding van den voorzitter, den heer S. van Rijn, die in zijn openingswoord o.m. opwekte om ook goede leden te worden van godsdienstige ver- eenigingen, zooals H. Familie-Congregatie en Derde Orde. Notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken, bracht de secretaris, de heer G. L. Knijnenburg, een welverzorgd jaarverslag uit. De penningmeester, de heer L. N. Zand vliet, kon in zijn jaarverslag gewagen van een batig saldo, groot 177.80, terwijl voor de a.s. Rome-reis reeds 67.82 is gespaard. Beide functionarissen viel een hartelijk applaus ten deel, alsmede een dankwoord van den voorzitter. De begrooting werd vastgesteld op een bedrag van 1689. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren S. van Rijn, G. Noordover en L. Bel lek om, werden bij enkele candidaatstel- ling herkozen. De Geestelijk Adviseiir, kapelaan C. A. Tijssen, sprak hierna over een „Interne aangelegenheid", welk onderwerp bleek te omvatten een aansporing tot meer betoon van naastenliefde, zich uitend in een meer deelnemen aan de werkzaamheden in de vereeniging, tot verlichting van het bestuur, alsook ook actie voerend voor de zaak van Christus. Deze aansporing geschiedde in een keurige propagandistische rede, waar aan een hartelijk applaus ten deel viel. De voorzitter was met zijn dankwoord ze ker aller tolk. Tot leden van de verificatie-commissie werden benoemd de heeren C. Bellekom en W. Vosse. Na de rondvraag volgde slui ting, waarna men in gezellig samenzijn nog eenigen tijd een kaartje legde. Oud-Leerlingen. In café van der Zalm hield de afdeeling Wasseriaar van den Ne- derlandschen Bond van Oud-Leerlingen der Tuinbouwcursussen een algemeene leden vergadering onder voorzitterschap van den heer H. Schipper. De 2e secretaris bracht een keurig jaar verslag uit. Hieruit ontleenen wij, dat het ledental gelijk bleef ondanks de mutaties, terwijl het getal donateurs was vooruitge gaan. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat was ontvangen 97.40 en uit gegeven 126.88, alzoo een nadeelig slot van 29.48, welk bedrag gedekt werd uit de reserve, die nu bedraagt ƒ55.02. De be grooting, hierop uitgebracht, luidt in ont vangst en uitgaaf op 95.' Vervolgens werd het jaarprogramma vastgesteld. De aftredende bestuursleden, t.w. de heeren P. Kelderman, le secretaris, K. Bentschap Knook, penningmeester en G. Verlind, 2e voorzitter, werden allen herko zen en namen die herbenoeming aan. Na de sluiting volgde een gezellig samenzijn. ZOETERMEER. Film- en Cabaretavond ten bate van de Kath. blinden. Onder de vele sociale werken behoort ook de zorg voor en de or ganisatie van de blinden. Dank zij de me dewerking van Pastoor Leusen wordt op Donderdag 27 dezer in Café „De Gouden Leeuw" een film- en cabaretavond gege ven ten bate van R.K. Blindenzorg Z.- Holland en den Ned. R.K. Blindenbond „St. Odilia". Een aantrekkelijk programma zal zeker de belangstelling hebben, doch voor al het mooie doel, hetwelk ongetwijfeld ieders belangstelling heeft, moet een suc ces verzekeren. Wij zijn dankbaar voor het- gene, wat God ons schonk in het gezichts vermogen? Toont dit Donderdag door uw steun, uw aanwezigheid. Geen trieste, doch een vroolijke avond vindt plaats. Aanvang 7.15 uur. Mocht eventueel door de op hande zijnde oranjefeesten de avond niet kunnen door gaan, dan vindt deze plaats op Dinsdag 1 Febr. a.s., dezelfde toegangskaarten zijn dan geldig. BENTHUIZEN. ELECTRICITEIT CONTRA MOLENS. Een zeer belangrijke gebeurtenis. Op 25 Jan. was het voor de ingelanden van den Benthuizer Noord- en Zuidpolder met den Benthuizer polder een bijzondere dag! Immers na jarenlange besprekingen over de wijze van bemaling van deze pol pers is nu een beslissing gevallen. De drie schepradmolens welke in 19325 waren voorzien van Erickson hulpmotoren konden met de steeds toenemende eischen welke aan de ontwatering worden gesteld, het peil niet meer voldoende beheerschen, re den waarom besloten werd een geheel electrisch gemaal te stichten. Hierdoor zul len genoemde molens onder sloopershanden moeten vallen. Heden werd het nieuwe electrisch gemaal officieel in gebruik ge steld. Te omstreeks half 10 vanmorgen arri veerden de eerste belangstellenden: de heeren Stuurman en Zoon, ingenieurs te Waddingsveen, die de uitvoerders van dit werk zijn geweest, de heer Visser water bouwkundig ambtenaar van de Prov. Wa terstaat. Mr. J. A. S. Holland, burgemees ter van Benthuizen, de heeren mr. Pij- nacker Hordijk, mr. Slagter en ir. de Grui- ter, respectievelijk Dijkgraaf, secretaris en ingenieur van het hoogheemraadschap Rijnland, de heeren L. Noordam en A. Hee- terman, resp. 2de voorzitter en secretaris van de Omringdijk van de Drooggemaakte Noordpias, de heeren ir. Stokhuizen en van Oerle als vertegenwoordigers van de Sted. Fabrieken van Gas en Electriciteit te Lei den, de uitvoerders van 't werk en het be stuur van den polder, de secr. en vele in gelanden. De voorzitter de heer G. v. d. Eyk gaf in zijn openingsrede een histo risch overzicht van de bemaling. Namens het bestuur en de ingelanden bracht spreker de heeren Stuurman dank voor hun werk en verklaarde het gemaal voor geopend. De heer Stuurman Sr. gaf vervolgens een uiteenzetting van den geheelen loop van het werk, waaruit vooral bleek, dat door wellen en loopzand bij het maken van den onderbouw veel moeilijkheden zijn onder vonden. Vervolgens voerden nog het woord de voorzitter van het hoogheemraadschap Rijnland; de heer Visser van de Prov. Wa terstaat, de burgemeester van Benthuizen en de heer Stokhuizen van de Sted. fa brieken te Leiden, die allen het bestuur en ingelanden geluk wenschten met het ge maal dat hier is gesticht. BOSKOOP St. Josephs-gezellenvereeniging. Op onvergetelijke wijze hebben de gezellen hun uitvoering verzorgd, welke avond me de door de medewerking der Kolping Boys uit Gouda van begin tot eind een dave rend succes is geweest. Voor een geheel bezette zaal sprak de heer W. G. Pannebakker, als senior, een welkomstwoord tot de aanwezigen, waar na een vijftiental nieuwe leden werden ge- installeerd door den praeses, pastoor A. J. M v. Meeuwen, die een kort woord tot de ge- installeerden sprak, daarbij wijzend op het nut van de gezellenvereeniging en de nieuwe leden opwekkend om hun devies „Trouw aan Kolping" steeds in eere te houden. Met een kort woord van den vice- praescs, kapelaan Keijzer, en het zingen van het Kolpingslied door alle aanwezi gen, werd deze plechtigheid beëindigd, waarna de gezellentooneelclub optrad. Allereerst kregen de toeschouwers te zien „Dorus", den schoenmakersknecht, die het met de „bruine spring-in-'t-veldjes" te kwaad scheen te hebben, de heele boel van zijn baas abusievelijk verkocht en tenslot te, eind goed al goed, tot baas werd ge promoveerd. Den spelers komt een woord van lof toe voor hun keurig spel, dat da nig in den smaak viel. Als tweede nummer kwam „De tandarts" op de planken. De komische verwikkelin gen werkten benauwend op de lachspieren der toeschouwers. Ook hier is een woord van lof niet overbodig. Na de pauze lieten de Kolping Boys zien hoe zij een radio-programma zouden ver zorgen. Na een dankwoord van den heer J. Ra- vensberg (de senior had waarschijnlijk een droge keel) ging men over tot het laatste nummer van het programma: het gezellig samenzijn. Toen de laatste tonen der mu ziek wegstierven in de berookte zaal, kon den de gezellen elkaar geluk wenschen met het prachtige succes, waarop met genoe gen kan worden teruggezien. Twee fietsen ontvreemd. Bij het R.K. Ver.gebouw is een tweetal rijwielen ont vreemd. Naar de daders wordt krachtig onderzoek ingesteld. HOOGMADE. De Harmonie opnieuw geboren. In verband met de verwachte blijde gebeurte nis te Soestdijk hebben de oud-leden van de reeds lang op z'n lauweren rustende Harmonie de hoofden weer bij elkaar ge stoken en is men weer gaan oefenen om bovengenoemde gebeurtenis ook hier niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Ge lukkig, want wat moet het worden als er heelemaal geen muziek bij is! Niets im mers, maar zooals u zult begrijpen, komt er nog heel wat kijken alvorens alles weer is zooals het zijn moet en daarom; helpt allen, zoowel door uw persoonlijke steun, uw sympathie, als door uw financieele steun indien die gevraagd wordt, opdat wij voor taan weer kunnen genieten bij alle voor komende gelegenheden, van deze vertrouw de tonen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6