Academienieuws Burgerlijke Stand FAILLISSEMENTEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 22 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE M.I.V.A. Voor de Mivi-avond begint het plaats bespreken Zondagmiddag tusschen 11 en 1 uur aan de Stadsgehoorzaal. (Om 10 uur aanvang van het uitreiken der volgnummers). Op Maandag en Dinsdag kunnen plaats worden besproken bij wed. Hui- bers, Haarlemmerstraat. De kaartenverkoop heeft een vlot ver loop; er blijkt voor dezen schitterenden avond groote belangstelling te bestaan. CONGREGATIE VAN DE H. FAMILIE Afd. Leiden De Raad van de H. Familie brengt de leden in herinnering, dat morgen Zon dag 23 Jan. de algemeene H. Commu nie wordt gehouden in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph, Heerensingel 3. De leden worden verzocht 6.40 uur in de kerk aanwezig te zijn voor de geza menlijke voorbereiding. De intentie is; het welslagen van de in ternationale bidweek. De Raad v. d. H. Familie. Maria-CongTegatie Aid. Jongens. Par. O. L. Vr. Hemelv. en St. Jozef Voor het gemak geven wij hieronder nog even de adressen waar de kaarten voor de tooneeluitvoering voor pater Buis op 6 Febr. te verkrijgen z n: Remundt, Haar lemmerstraat 299a, v. Tongeren, Heeren singel 52, Buis, Waldeck Pyrmontstraat 31, Kok, Amaliastraat 28, Brandenburg, Mare- singel 32 a, Mensen, Magd. Moonstr. 17. NAAIKRANS „SINT CLARA". Bij de uitloting van de loterij ten bate van den Naaikrans voor de armen „Sint Clara", welke verl. Donderdag heeft plaats gehad, zijn de vijf eerste prijzen respectie velijk op no. 1100, 2, 1534, 702 en 1724 gevallen. De uitslag van de verloting wordt zoo veel mogelijk bekend gemaakt door dege nen, die de loten hebben verkocht; de vol ledige lijst is te bezichtigen aan de Be waarschool, Haagweg 14. De prijzen kun nen worden afgehaald de twee volgende Dinsdagen, des avonds van 8 tot 10 uur. VEREENIGING „KATHOLIEK LEIDEN" EN DE FAKKELOPTOCHT. Meerdere malen heeft men in de „Leid- sche Courant" kunnen lezen over de te houden groote Fakkeloptocht, welke zal ge houden worden, ter gelegenheid van het as. blijde gebeuren in het Prinselijk Gezin. De Vereeniging „Katholiek Leiden" zal ook deelnemen aan den fakkeloptocht. Het volgende willen wij onder uw aan dacht brengen: le. Alle aangesloten organisaties worden verzocht deel te nemen aan den optocht. 2e. Elke organisatie wordt verzocht zoo veel mogelijk gezamenlijk met besturen en leden naar de Kaasmarkt te marcheeren (ingang uitsluitend door den Middelweg). 3e. Besturen zijn verantwoordelijk voor de goede orde. 4e. Vaandels en vlaggen mag men mede brengen. 5e. Opstellen achter de groote vlag met het opschrift „Ver. Katholiek-Leiden". Is de blijde gebeurtenis bekend vóór 6 uur 's avonds dan wordt den wordt den zelfden avond de optocht gehouden, en wel om 8.30 uur vanaf de Kaasmarkt, behalve op Zondag. De optocht is dan op Maandag avond. Allen present en op tijd. Dit moet een op tocht worden, zooals er in Leiden nog nooit is geweest. W. J. KRIEK, Voorzitter Ver. „Kath.-Leiden". De Hanze in de lichtstoet. Het bestuur van den Hanze deelt mede, dat ook zij zal deelnemne aan de lichtstoet, welke gehouden zal worden ter gelegen heid van de blijde gebeurtenis in het Prin selijk gezin. Het bestuur verwacht vele le den dien avond. Bij goed weer zal het vaandel worden medegedragen. Samenkomst 8 uur op de Maasmarkt. Men gelieve zich te verzamelen achter het spandoek van „Katholiek Leiden". Indien de blijde gebeurtenis plaats heeft vóór zes uur, dan is het dezelfde avond, anders de avond daarna. Het bestuur verwacht een massale op komst! TENTOONSTELLING CORNELIS VETH. Op 28 Januari a.s. zal de Leidsche Kunst- vereeniging in de Lakenhal een tentoon stelling openen van caricaturen van Corne lls Veth. Men kent Veth o.a. als den schrij ver en verluchter van de beroemde „Prik kelidyllen'1 en van het boekje „Gisteren en Vandaag", onlangs verschenen in de „Uilenreeks", waarin hij het heden en het verleden in geestige beelden met geestige versjes tegenover elkaar stelde. Uit dit laatste zijn de regels; „Mensch, houd U taai, en zamel al Uw moed, Als gij in d'Eeuw van 't Kind het Kind der Eeuw ontmoet" Thans zal men Veth op deze tentoonstel ling kunnen leeren kennen als caricatu rist met een groot aantal caricaturen van figuren uit de politieke en de artistieke i wereld. Ook hier komt de dubbele kwali teit van Veth als teekenaar en literator i uit in allergeestigste teekeningen en on derschriften. Met dit werk neemt Veth een geheel eigen plaats in de kunst van I -atyre en caricatuur in. Zijn nimmer kwet sende humor is onweerstaanbaar.- Van onze Adverteerders APOTHEEK v/h BOEKWIJT. Apotheken kennen we vanouds als ge vestigd in oude middeleeuwsche huizen, liefst met trapjes ervoor en kleine vensters. Een van dat type was de sinds het begin der vorige eeuw op de Vischmarkt geves tigde apotheek der fa. Boekwijt. Door den stadhuisbouw moest dit pand in 1935 ver laten worden en werd zij tijdelijk onder gebracht in het glazen hoekpand aan de overzijde. Thans echter heeft de heer M. Homber gen, die sinds eenige jaren de zaak heeft overgenomen, de apotheek overgebraoht naar het pand Breestraat 74, op den hoek der Mandenmakerssteeg, waar vroeger het café „de Doelen" gevestigd was. Dit pand is geheel omgebouwd en dus ge moderniseerd, waaruit opnieuw blijkt, dat de apotheken de laatste jaren met den mo dernen tijd meegaan. Achter de apotheek is de afdeeling voor de leerlingen gevestigd, die zich daar voor het vak. kunnen bekwamen en in de ver schillende lokalen onderricht ontvangen. Het geheel ziet er modern en comforta bel uit. Deze eeuw kan hier gerust gesle ten worden! VER. TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN De afd. Leiden van bovengenoemde, ver eeniging hield haar eerste bijeenkomst in 1938 in de groote Nutszaal. Door ziekte en wellicht door nieuwsgierigen, die deze da gen de radio niet willen missen, was de opkomst niet. zoo talrijk, als wel regel is, waarover, de pres. mevrouw T. Kranen burgSiemens bij haar opening haar leedwezen uitsprak. Mevr. Kr. drong toch vooral aan op flin ke medewerking van de leden in het wer- van van nieuwe leden en voor de verlo ting, die de afd. in het najaar hoopt te houden, en waaraan een instrumenten-dag verbonden zal zijn, die door professor van Gilse zal worden ingeleid. Voor de verloting zijn reeds zeer mooie prijzen ingekomen, die als hoofdprijzen zullen dienen. Het bestuur hoopt nog meer dere prijzen te mogen ontvangen. De^ heer Zwetsloot vroeg daarop het woord, waarmee hy het bestuur en de le den zijn geste wenschen bood voor 1938 en dankzegde aan het bestuur voor alles wat het in het afgeloopen jaar voor de afd. deed. Spr. hoopte, dat de opkomst in het vervolg weer beter zal zijn. De pres. dank te voor de vriendelijke woorden en zeide, dat het bestuur zijn plicht zal blijven doen, doch dat de leden dien plicht tot een ge noegen kunnen maken door flinke opkomst en medewerking. De heer de Rijk bood een vogelhuisje aan, ter verloting, de opbrengst zal zijn ten bate van het S. H. kind. Met goedvinden van den heer de Rijk komt dit huisje in de verloting van het najaar. Hierna volgde een oefening in liplezen onder leiding van mej. M. Driessen, waar na mevr. van Itallievan Embden een causerie hield over Paul Kruger, de kra nige krachtige figuur uit den Boeren oorlog. Mevr. van Itallie deelde haar causerie in twee deelen. Zoqwel vóór als na de pauze wist zij de aanwezigen buitengewoon te boeien. Op zeer gemakkelijke wijze gaf spr. een keurige beschrijving van het leven van Paul Kruger, te beginnen met zijn be zigheden als jongen van acht jaar tot zijn dood in Zwitserland toe. Velen die zich den oorlog in Transvaal in het begin .dezer eeuw nog weten te her inneren, wisten misschien weinig van de jaren, die, er aan vooraf gingen; van het leven en de groote moeilijkheden, waarin de Boeren verkeerden. De levensbeschrijving van den zoo be kenden Paul Kruger, die een hoogen leef tijd mocht bereiken en van zijn omgeving heeft allen een duidelijk beeld gegeven van de toestanden van dien tijd in Zuid- Afrika. Mevr. van Itallie had een zeer aandachtig gehoor; een langdurig applaus bewees welk een mooien avond zij de afd. bezorgd had. De pres. dankte de spreekster hartelijk uit naam van allen en bood een kleine bloemenhulde aan. In de pauze zorgde een der leden voor een eigen gebakken cake, die zich bij een kopje thee best liet smaken. Mevr. Kr. sloot den avond met een tot weerziens op de volgende bijeenkomst op 17 Februari a.s Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 4383. L. J. van der Poel, Leiden, Lange Raamsteeg 79, smederij, handel in haarden, kachels, rijwielen en gasartikelen. Uittr. E.: L. J. van der Poel, d.d. 4 Jan. 1938. Wijz. handelsn. in: Jan P. Meijer. N.E.: J. P. Meyer, Leiden. Nieuwe inschrijving. 7110. Firma Ingenhoes en Bloot (Peka Handelsvennoot schap), Leiden, Galgewater, Valkensteeg 1618, fabriek van Jams en vruohtencon- serven. Venn.: Chr. Ingenhoes, Den Haag en J. R. Bloot, Leiden. Het spreekuur van den Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Ge zondheidsdienst voor de verstrekking van versterkende middelen, zal, in verband met den nationalen feestdag ter gelegenheid van de te verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin, indien de viering van dien feestdag plaats heeft op Maandag of Don derdag, worden gehouden op den daarop- volgenden Dinsdag of Vrijdag. De politiebrandweer heeft een schoor steenbrandje gebluscht ten huize van J. v. H., Maredijk 29. Bioscopen. Trianon Onze bewondering voor de Fransche film industrie stijgt met bijna iedere film. Re gisseurs als Duvivier en Renoir hebben de Fransche films op een peil gebracht, dat de overige filmindustrie maar zeer moeilijk schijnt te kunnen benaderen. En het beste bewijs voor de groote kunstwaarde der Fransche films is wel, dat met een mini mum aan inhoud, een eenvoudige eenheid van plaats en handeling, de grootste diepte ei. de sterkste tendenz verkregen wordt. Zoo ook de Fransche film „La grande il lusion" van Jean Renoir, welke deze week in Trianon wordt vertoond en welke met recht de beste vredesfilm is genoemd. Deze film is ontroerend, geestig en groot. Wij zijn in de hei-periode 19141918. Bij het begin van de oorlog worden de ÏTansche officier, Graaf de Boeldieu en lui tenant Maréchal bij de vliegers opgeroe pen. Hoewel zij tot de beste vliegeniers be- hooren, worden zij op zekere dag door Buitsche jachtvliegtuigen neergeschoten, beide Franschen worden gevangen genomen en naar een in Duitschland gelegen krijgs gevangenkamp gezonden, waar zij andere Fransche officieren ontmoeten en dus door aeze broederlijk ontvangen worden. Hte leven in het kamp is zeer eentonig. Bovendien kunnen zij het niet dulden werk loos rond te hangen terwijl hun makkers ginds aan het front tegen de vijand strijden. De gevangenen beramen een ontvluchtings plan, doch als zij op het punt staan dit uit te voeren, worden zij naar een ander kamp overgeplaatst. Boeldieu, Maréchal en Ro senthal, die tot een rijke Joodsche familie behoort, worden naar een vesting gezonden, waar het bevel gevoerd wordt door den Duitschen jachtvlieger, die Boeldieu en Maréchal met hun - vliegtuig onschadelijk gemaakt heeft. De Duitscner is van adellijke afkomst en behandelt de Fransche officie ren meer als gasten dan als gevangenen. Zoo zijn de wetten der gastvrijheid en der wellevendheid zelfs onder vijanden. Doch vijand blijft vijand en de correcte handelwijze van den Duitscher belet de Boeldieu niet de ontvluchting van zijn twee kameraden voor te bereiden en ten uit voer te brengen, waarbij hij echter zelf neergeschoten wordt. Maréchal en Rosenthal zwerven van veld tot veld, tot zij zich in een boerderij van een oorlogsweduwe weten schuil te houden. Hier ontmoeten beide vluchtelingen de zelfde moeilijkheden als Boeldieu tegen over den commandant van de vesting on dervond. De weduwe, hoewel zij natuurlijk heel koel tegenover landgenooten van, de moordenaars van haar man staat, is te fijn gevoelig om deze twee menschen de deur uit te zetten. Beide mannen van hun kant weten zich moeilijk te gedragen tegenover deze nog zeer jonge vrouw. Na korte tijd wordt zelfs Maréchal op de jonge weduwe verliefd. -Ondanks al haar vaderlandsliefde kan deze laatste Maréchal toch niet weer staan. - De vluchtelingen kunnen echter niet lang m de boerderij verblijf houden, daar zij anders misschien zouden gevangen geno men worden en de vrouw dan van verraad zou worden beschuldigd. Maréchal belooft haar echter na de oorlog terug te zullen keeren. Beide vrienden vluchten verder door het land, totdat het hun eindelijk na een gevaardlijke zwerftocht gelukt de Zwitsersche grens over te steken. Verheugend is in deze film de terug keer van Stroheim, die na zijn vele mis lukte jaren in Amerika door deze Fransche film gerehabiliteerd wordt. Hij speelde weer de Duitsche officier, maar nu niet meer de traditioneele bruut of verrader, maar een officiei vol menschelijkheid. Een Jean Gabin en Pierre Fresnay als Fransche officieren waren volmaakt en Dita Parlo als de Duitsche oorlogsweduwe een ver- frissching. Voor de pauze gaat de zeer geslaagde Amerikaansche film „Rijk en geen geld", het verhaal van een rijken jongeman, die op raad van een arts zijn eigen kost gaat verdienen. Een film van romance, geest en vroolijkheid. Een prachtige kleurenfilm, een Indiaan- sche Symphonie, en een Journaal vervol maken dit waarlijk voortreffelijke program- Lido Het hoofdnummer voor de pauze brengt deze week Loretta Young, Adolphe Menjou, Tyrone Power en Gregory Ratoff in de amusementsfilm „Café Métropole". Adolphe Menjou is in dit „Métropole" de maitre d'hótel en hij speelt die rol voortreffelijk, maar.hij is een speler en brengt den kassier van het hotel tot wanhoop doordat hij steeds meer geld van hem geleend heeft, dat hij vreest niet op tijd terug te zullen krijgen. Als hij ze heeft teruggewonnen van een onbekend Amerikaansch jonk man, blijkt deze jongeman die hem duizend francs fooi gaf, en dien men dus 'n vertrouwenswaardig jonkman mocht achten, geenszins in staat een centime van het te redden bedrag aan te zuiveren. Hier begint de historie en het is een voortref felijk bedacht en gefantaseerde historie. Monsieur Victor, bedreigd door kasrevisie en wat niet al, blijft een groot maitre d'hótel; hij maakt van den berooiden jon gen Amerikaan een aanzienlijk Russisch edelman; hij verwikkelt hem in avonturen met een Amerikaansche millionnairsfami- le, en zooals men vermoeden kan, de schoone Laura Ridgeway, alias Loretta Young, is weldra vastbesloten den edelman te trouwen. Hoe de historie nu verloopt, dat doet er minder toe eind goed, al goed. Maar waar het op aankomt: al die ver wikkeling en verwarring is zoo uitstekend dooreengevlochten, monsieur Victor is zoo volmaakt, de Amerikaansche familie is zoo kostelijk en de liefde zoo charmant, dat men slag op slag geboeid wordt door dit uitne mend filmblijspel." Het doet er minder toe, dat er valsche wissels, gevangenissen, echte grootvorsten en: genóeglijke, oude Ameri kaansche dames aan te pas komen dat hebben wij al vaker beleefd. De hoofdzaak is, dat ze er zoo juist te pas, licht en luch tig en geestig aan te pas komen, dat er voortreffelijk wordt gespeeld, dat men een uurtje aardig amusement heeft door avon tuurlijk en geestig speL Na de pauze volgt een nieuwe lach- schlager van den dolkomischen Joe E. Brown. In „Wanneer bent u jarig" speelt hij de rol van waarzegger-astroloog en bokser. Beide beroepen vervult hij natuur lijk voortreffelijk, anders zou hij Joe Brown niet zijn. Wie eens hartelijk wil lachen om wat nonsens van onschuldigen aard, om een aaneenschakeling van aller gekste invallen, hij brenge deze week een bezoek aan het Lido-theater. Daar kan men de taal der sterren leeren, daar kan men Joe Brown weer in zijn dol-komische scènes meemaken. Casino. In de film Chandu, de geheimzinnige" is Bela Lugosi een griezelige Oostersche fakir, althans zoo ziet hij eruit. In werke lijkheid is hij Chaudler, door de Ooster lingen Chandu geheeten, die den strijd heeft opgenomen ceger. een geheime en fanatieke Oostersche secte, welke het plan heeft opgevat de Egyptische prinses Nadji te ontvoeren om haar te offeren op het altaar van godin Ubasti, met wier naam zij tevens zich zelf aanduiden. Deze strijd van Chandu tegen de aanhangers van juffrouw Ubasti is meer dan voldoende om geduren de anderhalf uur van de eene rilling in de andere te rollen. Het regent onverwachte vergiftigde pij len uit onsympathieke blaasroeren. Zoo nu en dan wordt er iemand om hals gebracht en het is misschien alleen aan het aantal medewerkenden aan deze film te danken, dat er nog voldoende menschen overblijven om de film te beëindigen. Het scenario van deze film is van het soort, dat onze kortelings overleden vriend Sapper, de Engelsche schrijver van Kapi tein Drummond's histories en van Jun Maitland, zoo voorbeeldig wist te beden ken. Een gezellige film voor grieselaars. Geheel in afwijking met de eerste film is „Stars over Broadway" waarin de be roemde Radiozanger James Melton zijn prachtige stem laat hooren, hetwelk met de goede Philips geluidsweergave schit terend tot uiting kwam. Deze wereldbe kende zanger wordt door Pat O'Brien, die financieel aan den grond zit ontdekt, als hij als hotelknecht zijn koffers bij hem brengt en daarbij een klinkende neger- song ten gehooren brengt. Dit ispireert Pat O'Brien om als impressario James Kei- ton onder den naam van Jan King als zan ger op te leiden, na veel verwikkelingen met groot succes en het is een lust zijn „Aida" te hooren. Deze Warner Bros Mu sical comedy zal zeker veel bezoekers trek ken, temeer daar nog meerdere bekende filmsterren, hun muzikale talenten doen hooren. Het voorprogramma geeft behal ve journaal nog een aardig teekenfilmpje en iets speciaals voor dierenvrienden. Luxor. Circusfilms beginnen op de duur een beetje vervelend te worden, maar déze circusfilm maakt daarop toch een uitzonde ring. Behalve dat men bij stukjes en brok jes een volledig en zeer goed circus-pro gramma krijgt te aanschouwen, zonder last te hebben van allerlei vieze luchtjes, maakt men bovendien verscheidene sensa- tioneele ongevallen mede; waarop iedep' circus-bezoeker zit te wachten, zonder de kans te krijgen een te zien. En daarme de is de sensatie nog niet uitgeput, want men is ook nog ooggetuige van een snel trein-ontsporing, een knokpartij en een moord-aanslag. En zelfs met deze opsom ming is niet volledig verteld, wat deze film herbergt, want er komen vele geesti ge en grappige gebeurtenissen in voor, die als entre actes de boel opvroolijken. Dat alles dooreengeschud als in een cocktail mixer wordt opgediend onder de titel „Ma nege" een titel, die hoegenaamd niets verraadt van de spanning en amusement, welke eronder schuil gaan. Het is niet te hopen, dat zwendelaars de tweede film te zien krijgen, want uit het succes-vol zwendelen van een Ameri kaansche grootspreker zouden zij de con- clussie kunnen trekken, dat hetgene op de film mogelijk is, ook in de practijk des le vens kans van slagen heeft. Een vlotte film, met dwaze situaties en een boeiend ver loop. De titel „De wereld wil bedrogen zijn" is zeker niet bedoeld als' een uitda ging om het bioscooppubliek: wie deze week naar „Luxor" gaat komt niet bedro gen uit. Als variété-nummer voert Alfred Heller op het tooneel eenige knappe staalj es van fiets acrobatiek uit. Gistermiddag te 5.10 uur was de 33-jari- ge A. v. d. A. op den Witte Singel zijn rij wiellamp aan het repareeren, toen hij werd aangereden door een vrachtauto, bestuurd door J. H. De wjelrijder dacht aanvanke lijk het ergste van zijn linker voet, welke door een der wielen was geraakt, doch het bleek later nogal mee te vallen, want hy kon later weer op de fiets stappen. LEIDEN. B e v o r d e rd: tot doctor in de Geneeskunde, op proef schrift, getiteld: „Mynwerkersnystagmus en Adaptatiestoornissen", de heer J. W. C. Verhage, geboren te Rotterdam (cum laude). Geslaagd: doctoraal examen Rechten: de heer M. I Mees, Rotterdam. LEIDEN. Geboren: Elisabeth Alida Catharina, d. van C. v. Huizen en E. A. C. Ouwerkerk Johannes Hendrik us, z. van G. H. Steen bergen en J. H. v .Brero Franciscus Cor- nelis, z. van C. J. Schenk en C. C. A. Breed Andries, z. van A. v. Bernard en J. H. H. v. d. Beek Willem Ghristiaan, z. van A. v. Poelgeest en G. W. de Jong Geer trui, d. van W. Beij en N. Visser Hans, z. van K. Schuitema en P. v. Duivendijk Hielke, z. van K. Schuitema en P. v. Dui vendijk Gottfried Johannes Marinus, z. van J. Diepenbach en J. M. Bavelaar Jeanette Pierrette, d. van A. L. Longay- roux en J. M. A. Peters Marinus Jaco bus, z. van J. Zwaan en A. W. F. Klein Gerardus Wilhelmus, z. van G. v. Dijk en C. M. Zwetsloot Albertus, z. van J. v. Blitterswijk en H. Stoker Geertruida Maria, d. van H. v. Diggele en W. v. d. Hoogt Erwin Wolfgang, z. van E. E. Uhlich en E. K. L. Niewiak. Ondertrouwd: G. W. Horree jm. 31 j. en G. C. Buijs jd. 29 j. Overleden: R. C. Boetekees zn. 6 mnd. M. H. Singeling-Heetveld vr. 78 j. Uitgesproken: B. Kramer, rijwielhandelaar, Arnhem, Klarendalscheweg 436. Cur.: mr. S. Rink, Arnhem. G. J. van Wisse, koopman in ijzerwaren, Arnhem, Turfstr. 16. Cur.: als voren. W. Heijlink Sr., houthandelaar, Ede, Ot- terloscheweg. Cur.: mr. A. A. Mulder, Ede. Adrianus van Meurs, rijwielhandelaar, Helmond, Cur.: mr. M. van Nieuwstadt, Helmond. Abraham Velleman, koopman, Venlo, Burg. van Rijnsingel 45. Cur.: mr. J. Truyen, Venlo. C. Burgers, zonder beroep, den Haag, Co- lumbusstraat 281, 2e etage. Cur.: mr. E. Belinfante. A. van Veldhuizen, horlogemaker, den Haag, Hoefkade 791. Cur.: mr. R. V. Bak ker. C. J. H. Elstrodt, schoenmaker, den Haag, Newtonstraat 43 B. Cur.: mr. J. G. Bersgma. J. de Roode, banketbakker te Monster, Choorstraat 24. Cur.: mr. J. B. A. Marcus te Honselersdijk. J. M. van Zutphen, den Haag, Amalia van Solmstraat. Cur.: mr. G. W. Bannier. De N.V. Handelsonderneming Voorspoed te 's-Gravenhage. Cur.: mr. R. J. Bergmans. W. Stauder, den Haag, Apeldoornsche- laan 200. Cur.: mr. M. J. E. B. Alting von Geusau. G. J. Wenckenbach te Scheveningen, Zeeruststraat 40. Cur.: mr. F. G. A. Ver- steegh. Opgeheven: D. Goedhart, den Haag. i H. J. J. Arendse Jr., den Haag. LEIDEN, 21 Jan. Groentenveiling. Per 100 kg.: Wittekool 1.20, roodekool 2.907.10, savoyekool 1.302.70, groe- nekool 1.703.80, boerenkool 1.504.00, rapen 1.401.50, prei 2.505.60, kro ten, 3.104.60, kroten, gekookt 58, uien 8.4016.30, peen 1.305.60, sprui ten 210, aardappelen 3.30, andijvie 8—18, sla 14—18, Nero 10.60—12.20, witloof 620, spinazie 3344; per 100 stuks: bloemkool 7.709.50 salade 1.60 3.00, knolselderie 1.202.60, per 100 bos. pieterselie 0.903.80, selderie 0.50 —2.20, 22 Jan. Boter. Aanvoer 260 kg. Prij zen: prima fabrieksboter 1.49 en prima boerenboter 1.411.46^ per kg. Handel matig. Turfmarkt van 17 tot en met 22 Jan.: Lange Turf geen aanvoer, prijzen 89 per 1000 stuks. UTRECHT, 22 Jan. Vee. Totaal aanvoer: 2240 stuks, w. o. 710 runderen. Prijzen: stie ren 3034 cent per pond, handel kalm, prijshoudend; slachtkoeien 2e soort 32 36 cent, 3e soort 2931 cent pér pond, han del kalm, onveranderde prijzen; vaarzen 160250, pinken 90140, melkkoeien 170300, kalfkoeien 180320, vare koeien 160230 per stuk, handel lui, duur; 640 nuchtere kalveren 711 per stuk, handel redelijk, prijzen iets lager, 380 magere varkens 3054, schrammen 2230, 320 biggen 1720 per stuk, han del flauw, prijzen iets lager; 190 magere schapen 1628 per stuk, handel stug, onveranderde prijze. Kleinhandel. Boter 200 kg. 1.65 per kg. 125 kg. kaas 5070 cent per kg. 30.000 eieren 34 per 100 stuks. TER AAR, 21 Jan. Centrale Veiling. Spinazie 2526 cent, sla 2.70, vellen 35 cent, waschpeen 70 cent, prei 1.501.70, spruitkool 7.208.30, witlof 1215.60. boerenkool 810 cent, selderie 3070 cent, andijvie 1840 cent VINKE VEEN, 21 Jan. Groentenveiling. Witlof I 11—14, idem II 7—11, idem stek 56, groenekool 3.003.90, wasch peen 23, andijvie 5.80 per 100 kg. Aanvoer witlof 8000 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 21 Jan. Groen tenveiling. Roodekool 4.305.40, gele kool 1.101.50, groenekool 1.30, kroten 2.404.40, uien f 13.0014.40, spruiten 10.4011.30 per 100 kg. andijvie 2773 cent per kist, knolselderie 2.003.30 per 100.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3