dagen Historie SPORT I ZATERDAG 22 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 7 FRANKRIJKS NIEUWE REGEERING CHAUTEMPS ALS EVENWICHTSKUNSTENAAR CHINA GAAT EEN GUERILLA-TA CTIEK VOLGEN WAAROM DE OOR LOG NIET VERKLAARD WORDT. Crisis De Fransche regeerings-cri- sis is alwaer bij gelapt. Verschillende repa- reteurs hebben hun krachten op de barst in het Volksfront beproefd, maar zijn er niet in geslaagd een lijm te vinden, welke de brokken bij elkander hield. Ten slotte kwam Chautemps weer terug maar zonder socialistische ministers op zijn lijstje. Ofschoon de sacialisten niet in de nieu we regeering-Chautemps vertegenwoor digd zijn, zullen zij deze regeering toch steunen, zoolang haar politiek in overeen stemming gebracht kan worden met het politiek programma van het Volksfront. Deze merkwaardige constellatie doet de vraag opkomen, wat dit nu eigenlijk voor een kabinet is. Een krachtig kabinet, noemt Chautemps het. Maar waar schuilt dan die kracht? vraagt de N.R.C. In de stemmen, die het achter zich heeft in de Kamer ze ker niet. De groepen, die het samenstelden, beschikken zoo ongeveer over een vierde deel der stemmen. In de figuren, die zich rond den minister-president geschaard heb ben, misschien? Maar personen alleen zijn niet in staat in Frankrijk een kabinet een lang leven te schenken. Vormden de soci alistische radicalen zelf een aangesloten eenheid, die wist, wat zij wilde, dan waren wellicht nog groote resultaten te verwach ten, nu hun groep haar midden-positie weer duidelijker heeft gemarkeerd. Maar dit laatste is niet het geval. De socialis tische radicalen, met Chautemps aan het hoofd, laten maar al te duidelijk merken, dat zij zelf niet weten in welke richting., zij gaan zullen. Het nieuwe kabinet geniet den steun van de socialisten. Him groote sympathie is dit kabinet nochthans niet geweest. De soci- listische Kamerfractie heeft dit nog eens duidelijk in haar motie neergelegd. Maar het volksfront mocht niet uiteenvallen. Daarom noemen zij het nieuwe ministerie de derde volksfrontregeering, die ook als basis het volksfrontprogram zal hebben. Zelfs als de communisten hun steun wei geren, zal het in eerste instantie voldoen de stemmen behalen, omdat men mag ver wachten, dat het centrum zich voorloopig achter het kabinet zal stellen. Daarmede is nochthans de levensvraag van het kabinet nog niet beantwoord. Het gematigde element in het kabinet is ver sterkt, de groep van hen, die op conserva tief financieel beleid aansturen, evenzeer. Zoowel het een als het ander zal de soci alisten verdrieten. Van dit kabinet kunnen zij de maatregelen niet verwachten, die zij voor de verbetering van den financieelen en monetairen toestand wenschelijk achten. Of zij zich daarbij op den duur zullen neer leggen, is wel zeer twijfelachtig. Zij moeten maar al te zeer rekening houden met de communisten en met de stemming onder de kiezers. De nieuwe „sterke" regeering-Chau temps kon wel eens spoedig blijken te zijn een regeering zonder ruggegraat, en een dergelijke regeering is vooral onder de huidige woelige en onzekere omstandig heden eerder een gevaar dan een rots in de branding. Want het gevaar is groot, dat na korten tijd de socialisten weer zullen gaan aandringen op invoering van deviezen- controle, op uitbreiding van de nationali seering en dergelijke maatregelen, die ook onder het vorige kabinet in weerwil van de „eenstemmigheid" waarmede het zijn besluiten in tegenovergestelden zin nam, door zekere socialistische leden ervan in de vergaderingen van arbeiders openlijk werden aangeprezen. Dan zal moeten blij ken, of de regeering genoeg steun bij cen trum en rechterzijde zal vinden om een eventueelen afval van de socialisten te compenseeren. Hetgeen op het eerste ge zicht niet waarschijnlijk lijkt met de tegen woordige partijverhoudingen. Men mag echter in elk geval verwach ten, dat de socialisten zich den eersten tijd nog rustig zulen houden en dat het kabi- net-Chautemps daardoor in staat zal zijn in de eerste plaats het nieuwe „Wetboek van den Arbeid" te doen aannemen, dat reeds onder de vorige combinatie voorbe reid is. Daartegen zalechter wel verzet komen van de rechterzijde, die uiting zal geven aan de bezwaren van de werkgevers tegen een regeling, waarmede zij zich niet geheel kunnen vereenigen. De heer Chau temps zal dus al zijn bekwaamheid als evenwichtskunstenaar noodig hebben om zich temidden van deze wisselende stroo- mingen staande te houden. Chineesche tactiek Uit het Ja- pansche manifeest van Zondag j.l. is wel gebleken, dat de Duitsche bemiddeling op niet is uitgeloopen, dat Tsjang Kai Sjek er niet aan denkt, om zich op de Japansche voorwaarden over te geven, en dat de oor log, die geen „oorlog" heet, onverbiddelijk wordt voortgezet. Volgens de berichten uit China is Tsjang Kai Sjëk voornemehs zijn krijgstactiek te wijzigen: zijn nieuwe legers, die thans in Zuid-China in den maak zijn, zullen voor taan niet meer, zooals tot dusver, strategi sche punten tot het uiterste verdedigen, maar voortdurend aanvallen bij verrassing doen. Dus een guerilla op groote schaal, zooals Chineesche vrijscharen na de ocu- patie door de Japanners in Mandsjoerije ondernamen en zooals afzonderlijke Chi neesche legerafdeelingen thans in de Noor delijke Chineesche provincies organiseeren. Feitelijk erkent Tsjang Kai-sjek aldus, dat j zijn legers niet opgewassen zijn tegen de Japansche en dat hij, militair-technisch gesproken, het onderspit heeft gedolven tegen de Japanners. Uit de feiten zelf was dat reeds duidelijk gebleken: met een en kele uitzondering van ondergeschikte be- teekenis, zijn de Japanners voordurend in het offensief geweest, de Chineezen voort durend in het defensief. Of een guerilla-tactiek den Chineezen veel zal helpen is een andere kwestie. Zij rekenen er blijkbaar op, dat Japan weinig lust zal hebben om nog dieper het land in te trekken, waarvoor het een expeditiele- ger noodig zou hebben, dat milliarden zou verslinden. Men mag veilig aannemen, dat het den Japanners ondanks hun van de da ken verkondigde heldhaftige voornemens om de Kwomintang en de regeering van Tsjang Kai Sjek te vernietigen, geducht tegen gevallen is, dat deze zoo voet bij stuk houdt. Zij moeten nu veel doortasten, ten koste van groote financieele offers, of zij willen of niet. De winst, welke zij hoopten te maken, met China op de knieën te dwin gen, is reeds lang door de strafexpeditie opgesoupeerd en hoe meer oorlog er ge voerd wordt, des te minder is er uit China te halen. Oorlog of niet? Een ander dilem ma voor de Japanners is de vraag, of zij al dan niet den oorlog zullen verklaren aan China. Het lijkt 'n loutere fomaliteit, daar het practisch reeds lang oorlog is. Maar de moeilijkheid ligt niet zoozeer in de ver houding van Japan tot China, als wel in de j verhouding van Japan tot de andere mo gendheden. Verklaart Japan den oorlog aan China niet, dan kan het volgens het volkenrecht buitenlandsche schepen niet aanhouden, ook al vervoeren zij openlijk wapens naar China. De aanvoer van wapens en muniie voor de Chineezen is thans practisch onbe lemmerd en gaat z'n gang op vrij groote schaal. Zelfs zegt men, dat Italië, dat op het oogenblik zoo'n dikke vriend van Ja pan is, grof geld verdient aan den wapen handel met de Chineezen. Verklaart Japan den oorlog wel, dan komt het weer in conflict met de Ameri- kaansche neutraliteitswetten. Deze wetten geven den president der bondsrepubliek de bevoegdheid, den uitvoer van alle goederen j naar een oorlogvoerend land te verbieden, zoolang zij niet a contant betaald zijn en dan slechts in niet-Amerikaansche sche pen. Tokio is thans naar het schijnt be vreesd, dat, mocht president Roosevelt zich verplicht zien, de wetten toe te pas sen, de economische gevolgen voor Japan verder zouden reiken dan het thans ver dragen kan en andere mogenheden het voorbeeld van Amerika zouden volgen. Hier ligt een grond voor de onmacht voor Japan om uit overwegingen van practisch belang, China den oorlog te verklaren, zoo dat het de voortgaande voorziening van China met oorlogsmaterieel met smart in het hart moet gedoogen. den tijd. Als d soms eens teveel haast hebt om uw beyrt af te wach ten bij een kruispunt, dan is *t een prettige zekr -heid dat er een Andere wagen voor u klaar staat, die steeds den tijd heeft en altijd rustijf z ij n beurt afwacht Uil hel katholieke kamp S. J. C. OP BEZOEK BIJ D. H. L. HEEFT TEYLINGEN KANS OP NIEUW SUCCES? V. V. L. krijgt bezoek van de leiders van 2 B. We hopen, dat het weer morgen de voetballers niet in den steek laat, zooals vorigen Zondag is geschied. We hebben weliswaar door het uitblijven van een vorstperiode niet teveel te klagen over uitgestelde wedstrijden, maar hier en daar zijn enkele clubs toch leelijk ten achter, waardoor de strijd zeer ongelijk opgaat, wat aan de spanning niet ten goede komt. In de eerste klasse van West I bedraagt het verschil tusschen meest en minst ge speelde wedstrijden drie. H. B. C., Spar taan en Onze Gezellen zijn het meest ten achter. H. B. C. ontvangt Graaf Willem en heeft dus de kans in eigen hand om weer twee punten te verzamelen en haar positie aan den kop te verstevigen. Veel zal ook af hangen van het resultaat van de ontmoe ting D. H. L.Santpoort, want indien de Haarlemmers er niet in zouden slagen in Delft te winnen, zou de positie van H. B. C. nog sterker worden. Intusschen geven we Santpoort, dat een goede ploeg schijnt te bezitten, tegen de Delftenaars nog wel een kans. Spartaan krijgt bezoek vran het Noord wij ksch S. J. C. De bezoekers zullen het daar zeker niet gemakkelijk hebben, want de Rotterdammers spelen toch nog steeds een goede partij voetbal. De cijfers wijzen daarop. Zij hebben twaalf verliespunten en S. J. C. elfDus zal het voor de Noord wij kers toch aanpakken zijn! Alleen dan is eenig succes te behalen. Onze Gezellen brengen morgen een be zoek bij hun stadgenooten de Boys. Ook hier is het verschil niet zoo groot als de plaatsen op de ranglijst zouden doen ver moeden. T. Y. B. B. raakte tot nu toe zes tien en Onze Gezellen zeventien verlies punten kwijt en aangezien laatstgenoem den de punten harder noodig heeft, zou den ze wel eens voor een verrassing kun nen zorgen, waardoor Graaf Willem weer leelijk in het gedrang zou komen. Excelsior tenslotte zal zich wel twee punten verrijken ten koste van Leonidas. In de 2e klasse A gaat de belangstelling stellig natuurlijk in de eerste plaats uit naar de verdere verrichtingen van D. O. S. De Veensche club heeft zich in haar nieuwe omgeving inderdaad schitterend geweerd tot heden en het zou werkelijk jammer zijn, indien er op het einde van het seizoen teleurstellingen kwamen. Maar daar is allerminst reden voor. De D. O. S.- spelers zijn met hun bestuur allen eensge zind van geest en haken ernaar opnieuw de kampioensvlag te kunnen hijschen, wel ke bekroning van het fraaie seizoen wij hun van harte toewenschen, want, zoo ooit, dan is een kampioenschap nu zeker wel verdiend. Met energie zal daarom de strijd tegen V. V. E. worden aangepakt en we hopen dat de punten mee komen naar de Veen. Dan zal het ook van weinig invloed zijn of O. I. V. en Lisse, nu reeds resp. zes en zeven punten op D. O. S. achter, mor gen of in de komende weken winnen. Ver liezen zij echter dan worden de kansen van D. O. S. 'er te mooier om. O. I. V. kan morgen wel winnen van de Santpoort-reserven, doch Lisse zal het in Sassenheim tegen Teylingen, dat zich nog steeds in de gevaarlijke zone bevindt, ze ker niet gemakkelijk hebben. De Teylin- gers zinnen temeer op revanche, omdat de punten nu kostbaarder zijn dfn ooit. Jam mer genoeg heeft D. S. S. H. morgen rust, waardoor zij twee wedst ijden op Teylin gen achter geraken. VitesseA. D. O. brengt waarschijnlijk een zege voor de Heemskinderen, waar door ook de Castricummers meer en meer in een gevaarlijke positie komen. In de 2de klasse B. twee belangrijke wedstrijden. De eerste is V. V. L.V. V. P. We kunnen er nauwelijks aan twijfe len, of de Hagenaars zullen wel weer twee punten rijker worden. Van bijna nog meer belang is de wedstrijd G. D. A.Blauw Zwart, want indien Blauw Zwart dezen wedstrijd wint kan zij den strijd met de leiders volhouden; verliest de Wassenaar- sche club echter, dan is haar kampioens kans vrijwel verkeken. V. E. P. moet op bezoek bij Wilhelmus, dat op het oogenblik hekkesluiter is. De Woerdenaars zullen dus moeten oppassen anders raken ze beide punten kwijt. D. O. N. K.Aeolus kan door de Rot terdammers gewonnen worden. VAN DE D. H. V. B.-VELDEN. ZAL DE STAGNATIE NOG VOORTDUREN? Docos op bezoek bij de a.s. kampioenen. Het ziet er voor de competitie van den Dioc. Haarl. Voetbalbond niet bijster mooi uit. Voor de tweede maal achtereen kwam er van het Zonda-programma nagenoeg niets terecht en dat terwijl er in andere bonden volop gespeeld werd. Als het zoo doorgaat vreezen we, dat het nog een laat seizoen zal worden, want ook voor morgen ziet het er niet bijster mooi uit. In de Afdeeling Cjentrum hee_t de eerste klasse B ditmaal een zoo groot mogelijk programma. De voornaamste wedstrijd aaarvan is B. S. M.Docos, kampioenen en hekkesluiters. 'Terwijl de Bennebroe- kers best nog een of twee puntjes kunnen verliezen, kan Docos de punten heel goed gebi-uiken. Dat wordt dus een wel zeer HET R.K. NED. ELFTAL TE HAARLEM. Wedstrijd tegen het Haarlemsche districtselftal. Naar „De Tijd" verneemt staat het thans vast, dat het R.K. Nederlandsche elftal in Haarlem een wedstrijd komt spelen. Dit gebeurt kort voor den officieelen landen- wedstrijd tegen België en als datum wordt genoemd 24 April a.s. Als tegenstander fungeert het Katholieke Haarlemsche elftal, terwijl de wedstrijd plaats zal vinden op het terrein van H.B.C. aan den Heerenweg te Heemstede. lastige opgave voor de Leidenaars. Aan pakken is de boodschap. Wie weet wat dan nog bereikt kan worden. N. V. C. kan haar sportieven plicht doen door van Vogelenzang te winnen, D. E. K. stuurt zeer waarschijnlijk de Alphensche Boys met een nederlaag naar huis en het zelfde doet v. Nispen met Geel Wit. In de res. Ie klasse A. krijgen de S. J. C.- reserven bezoek van de leiders der afdee ling H. B. C. II. Op papier moeten de Noordwijkers dus verliezen, maar zij zou den evengoed voor een verrassing kunnen zorgen. Een aardige strijd belooft de ontmoeting D. O. S. IILisse II te worden. De Veen sche toeschouwers kunnen zeer waar schijnlijk van een interessanten strijd ge tuige zijn. De kansen? Veel zullen de ploegen elkaar niet ontloopen! Onze Gezellen IID. O. S. S. II is een goede gelegenheid voor eerstgenoemd elf tal om een plaatsje op de ranglijst te stij gen. In 2 B weer een lastige ontmoeting voor de leiders in Meerburg. Deze club moet n.l. op bezoek bij S. N. A. Gaat de wed strijd door, dan konden de punten wel eens aan de Meerlaan blijven. Steeds Hooger, nog steeds hekkesluiter, verzamelt blijkbaar alleen punten uit ge lijke spelen. Ook tegen Foreholte hebben de Rijpweteringers een dergelijk kansje. Of S. M. C. het tegen V. V. S. B. zal bolwerken, dienen we nog af te wachten en 't zelfde geldt ten aanzien van den wed strijd K. R. V.St. Bernardus. S. J. C. III, dat Zondag zoo onverwacht uit den hoek kwam tegen Lisse IV, krijgt morgen bezoek van Santpoort III. Wan neer de Noordwijkers die prestatie van Zondag j.l. nog eenige malen herhalen is de kans om van de laatste plaats weg te komen nog niet verkeken. In 3 B eveneens een volledig program ma, dat, zien we het goed, een puntenver- deeling tusschen de bezoekende en ont vangende clubs niet onmogelijk maakt. Immers van de Nic. Boys mogen we niet anders verwachten, dan dat zij haar lei derschap toonen ten opzichte van D. S. V. en O. D. I., met goede cijfers de tweede plaats bezettend, zal zich wel weten te handhaven op Lisse IV. Een gelijk opgaanden strijd mogen we verwachten tusschen V. C. H. en Docos II en ook bij D. E. S. IID. O. S. III zal het kracht verschil niet groot zijn. Voor de rest van het voetbalprogram verwijzen we naar de clubbe'richten. De mogelijkheid, dat er wel gespeeld zal worden, is niet groot. De Junioren-Competitie. Programma voor Zondag 23 Jan.: Af<L A.: Docos a—DOS a„ 1 uur, L. v. d. Meij (hoofdterrein); St. Bernardus a NVC a, 1 uur, J. C. Hoogduin Lisse a SNA a, 1 uur, H. F. v. Ruiten. Afd. B.: Docos bSJC b, 2 uur, W. Bank; WL aForeholte a, 12 uur, D. Wijnands Docos cSM Ca, 3.15 uur W. Bank SNA bKRV a, 1 uur, M. v. d. Berg. Afd. C.: DOS bTeylingen b, 12.30 uur, B. Akerboom Meerburg aLisse b, 2.15 uur, Nic. v. d. Klugt Lisse c Teylingen c, 1 uur, J. v. d. Zwet, Clubnieuws der Kath. Sportvereenlglngen Docos: Docos I heeft een zeer zwaren wedstrijd voor den boeg. Het moet naar Bennebroek tegen BSM I. Om hier te win nen moet er zeer hard aangepakt worden want BSM staat bovenaan, Docos onder aan, dus jongens, jullie kent je plicht. Ver trek per tram 12.30 station (leider A. v. Schie). Het elftal ziet eï>als volgt uit: Doel: J. v. Steen, achter: N. en F. Over- dijk; midden: C. v. Egmond, P. Rama ker, G. Uljee; voor: B. Goddijn, A. Gus- senhoven, W. v. d. Kraan, A. Verhoeven en W. Goddijn. Docos II speelt uit tegen VCH I in Hoog- made. Jongens, daar 3pn gewonnen wor den als jullie je maar voor honderd pro cent geeft. Vertrek per fiets 1.15 (Gezel- lenhuis, leider H. v. Haasteren). Docos III speelt thuis tegen ODI II. Docos: Afd. Junioren. Voor morgen zijn 3 wedstrijden vastgesteld en wel 3 van de zwaarste tegenstanders; alle elftallen spelen op eigen terrein. Docos aDos a speelt om 1 uur op het hoofdterrein, een niet te onderschatten tegenstander, maar, a-jun., jullie hebben toch nog steeds de beste kansen; wij verwachten een mooi^n, fairen en spannenden wedstrijd. Docos b ontvangt SJC b, waar ook wel kan gewon nen worden als men maar voor 100 pet. speelt. „Uit" werd verloren met 21, dus wij rekenen nu op minstens 1 puntje en onze c-jun. krijgen thuis bezoek van SMC a, „Uit" werd hier gelijk gespeelt 11, er kan dus gewonnen worden, alhoewel reken er op dat de SMC-boys het niet cadeau ge ven, hoor. Junioren, denken we steeds om de Missie? Teijlingen: Morgen is het voor Teijlin- lingen een belangrijke sportdag. Het eer ste moet nog vier wedstrijden spelen, waaruit 3 punten zijn te behalen, waarvan Teijlingen toch minstens nog 5 punten zal DOCOS-NIEÜWS. T r i d u u m. Het triduüm voor alle leden, zoowel dames als heeren, wordt gehouden op Donderdag en Vrydag a.s. in de H a r- tebrugkerk, des avonds te 7 uur pre cies. Men neme er dus goede nota van, dat het triduum niet gehouden wordt in de Leonarduskerk. De sluiting vindt echter wel plaats in de Leonarduskerk op Zondag morgen, 30 Januari, des morgens te 7.15 uur. Dan wordt er voor alle leden en hun belangen een H. Mis opgedragen met alge- meene H. Communie. Aan den aanvang van het nieuwe jaar meenen wij wel een „geestelijke inspan ning" van u allen te mogen vragen. Als dat zoo is, dan is geen enkel lid Donderdag- en Vrijdagavond a.s. afwezig en komen wij massaal tezamen in de devote Leonardus kerk op Zondag 30 Jan. des morgens te 7.15 utir precies. Zegt dit allen voort! Gymnastiekfeest. Voor den feest avond van onze gymnasten is een keurig programma samengesteld, hetgeen wij a.s. Maandag met u in de „Leidsche Courant" hopen te bespreken. Zondag 30 Jan. a.s. is hun dag.... en de onze, want dan zullen wij hun eerste optreden in „den Burcht" kunnen meemaken. Wist u, dat voor dezen avond nog enkele plaatsbewijzen beschik baar zijn a 40 ets. per stuk? Waar deze kaarten te verkrijgen zijn? Bij den heer P. A. Meershoek, Vliet 31, u allen bekend. Ten s 1 o 11 e: Gebleken is, dat nog niet alle voetballers en degenen, die aan de athletiek doen, bekend zijn met het feit, dat zij zich een gratis-kaart voor het avond feest van Zondag 30 Jan. kunnen verschaf fen. Voorwaarde: „Verkoop 2 plaats bewijzen a 40 ets." Dat is geen groote kunst, netwaar! Voor deze gratis-kaarten, kan men zich uiterlijk tot Donderdag a.s. wenden tot de heeren Kaiser en Averdieck. Maandag a.s. volgen enkele bijzonderhe den over de avondfeestviering op Zondag 30 Jan. Wij zullen u dan een kleinen blik gunnen in het keurige programma en u tevens de mededeeling doen, datMaar dat komt Maandag aan de orde. moeten winnen, willen zij veilig zijn. Om 2.30 uur komen onze buren Lisse I op bezoek, dat zeker zal trachten om ook nog zooveel mogelijk punten te verzame len om minstens de plaats te behouden, welke het elftal bezet. De eerste competi tie-wedstrijd was LisseTeijlingen. Toen stelde Teijlingen teleur. Nu volgt de re turn-match. Er is sindsdien wel eenige ver andering gekomen in de positie van beide clubs. Lisse is de laatste wedstrijden niet zoo buitengewoon en Teijlingen, ja, die zit er wel beter in dan tevoren. Wat zal de komende strijd brengen? Wij zullen rustig afwachten! Teijlingen ni speelt om 12.30 tegen Meerburg III, ook op Sporthof. Teijlingen a heeft rust, Teijlingen b trekt naar de Veen om DOS b daar te ontmoeten. Wij zijn benieuwd hoe de Teij- lingers zich zullen verdedigen. Elftal c gaat bij Lisse c op bezoek, welke onderaan staat. Zou dit de eerste overwinning voor Lisse worden? DOS: Dos I gaat naar WE te Wijk aan Zee. Jongens, tracht tegen deze lastige par tij succes te behalen. Vertrek 1 uur. Thuis de match tegen Lisse II; oDs n zal 't hier zwaar hebben; aanvang 2.30 uur. Om 12.30 Dos bTeijlingen b. Een goed thuis-program dus en 't is werkelijk de moeite waard om de toekomst te zien spe len. Dos III gaat naar DES II. Vertrek 1 uur. De a junioren spelen de zware partij te gen Docos a. Wordt 't 'n verrassing? Ver trek 11.30 uur. Lisse: Het programma voor morgen luidt: Teijlingen I—Lisse I, DOS II—Lisse II, ODS ILisse IV, Lisse VOnze Gezel len V, alle te half drie. Lisse aSNA a 1 uur, Meerburg aLis se b 2.15 uur, Lisse c—Teijlingen c 1 uur. Het eerste elftal gaat Teijlingen bekam pen. Wat in de gegeven omstandigheden 't resultaat zal wezen? Het zich herstellen de Teijlingen en een uit vorm zijnd Lis- ser-elftalJongens, denkt om de 82- overwinning in het begin van de compe titie! Laat het nu geen nederlaag worden. Lisse II gaat zijn krachten meten met DO S II en kan winnen, doch dan op je tellen passen. De andere elftallen evenveel suc ces. Foreholte: Het programma voor morgen is: thuis, 2.30 uur: Foreholte II—Docos TV; Rijpwetering: Steeds Hooger I—Foreholte I; vertrek per auto 1.30 uur, leider Jac. v. Hage. Voorschoten: VVL aForeholte a; vertrek per auto 11 uur, leider W. Heuzen. De reserven krijgen een zwaren tegen stander, doch op eigen terrein kan toch zeker wel eens succes worden geboekt? Anders is 't gesteld met het le elftaL Dit gaat de hekkesluiters bezoeken, maar in eigen home is Steeds Hooger bijna on verslaanbaar. We kunnen er - echter van op aan, dat onze jongens hun kind zoo duur mogelijk zullen verkoopen. En dan kan men nooit weten! De junioren kunnen hun positie verbete- ien, maar dan ook aanpakken. Meerburg: Het eerste elftal gaat te gast bij SNA te Stompwijk. Dit belooft weer een pittige wedstrijd te worden. Wij zullen ons maar aan geen voorspelling wagen! Het vertrek is bepaald per fiets van het patronaat. Het 2e elftal krijgt bezoek van NVC II uit Noordwijkerhout. Het 3e elf tal gaat te gast bij Teijlingen III te Sas senheim en speelt daar om 12.30; vertrek per fiest om 11.15. De junioren spelen ook op eigen terrein en wel tegen Lisse b. ODI: Als er morgen geepeeld wordt, luidt het programma: ODI ILisse II; D OCOS niODI II, beide te half drie.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13