Bedrijfsvereeniging Rijnstreek-West DONDERDAG 20 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Gisteravond vond in het patronaatsge bouw te Zoeterwoude de eerste aigemee- ne jaarvergadering plaats van de bedrijfs vereeniging „Rijnstreek-West". De opkomst, welke beter had kunnen zijn, was niet onbevredigend. 70 leden vul den de zaal. Het mag een verheugend verschijn sel genoemd worden, dat de boeren in de Rijnstreek zich niet* alleen om het practische werk bekommeren, doch steeds meer aandacht gaan wijden aan voorlichting, welke onder een zeer actieve leiding gegeven wordt. Het is een voordeel van den „depressie-tijd", dat de boeren wakker zijn geworden en hebben ingezien, zonder al te Ame- rikaansch te werken, dat een meer technische verzorging van de bedrij ven geen overbodige luxe is. Ieder, die het wel meent met het agra risch gedeelte van ons volk, verblijdt de zen opbloei Van het gebied boven Rotter dam is de „Rijnstreek", waaronder ressor teeren Zoeterwoude, Hazerswoude, Stomp- wijk en Hoogmade met een 133 leden en een grond-oppervlakte van pl.m. 2600 H. A. wel een der meest vooruitstrevende streken, aangezien zij in het bezit is van 'n goedwerkende bedrijfsvoorlichting. Deze voorlichting berust in handen van perso nen, die zich met hart en ziel aan de goede zaak willen geven en voor een groot ge deelte hangt hiervan het succes der ver- eenigingen af. Openingswoord van voorzitter A. C. Paardekooper. De voorzitter der vereeniging, de heer A. C .Paardekooper, die er als leider der boeren zeer zeker mag zijn, liet duidelijk in zijn openingswoord doorschemeren, dat met genoegen teruggekeken mocht worden op het afgeloopen eerste vereenigings- Jaar. Spr. meent het openingswoord kort te moeten maken omdat de agenda reeds overbeladen is. Een terugblik op het afgeloopen jaar geeft gereede aanleiding tot dankbaar heid en tevredenheid, aldus spr. Dank baarheid voor den financieelen steun,* welke van het Rijk ontvangen is gewor den en waardoor in niet-onbelangrijke ma te het voortbestaan der vereeniging ver zekerd is. Dankbaarheid voorts voor de groeiende belangstelling niet alleen, doch ook voor de volle medewerking van de adviseerende leden, waaronder de heex Schouten, tech nisch adviseur der vereeniging, de heeren ir. Jacobs, de Groot, Verhoeven en Huis mans. Zonder de medewerking dezer hee ren zou het voortbestaan der vereeniging zeer moeilijk zijn. De bereikte resultaten zullen, volgens spr. nader uiteengezet worden door de ver schillende sprekers. Enkele woorden van lof aan het adres van den assistent, die in het voorbije jaar zijn beste krachten heeft gegeven aan de vereeniging, wil de voor zitter nog laten hooren. Al mag de assis tent in enkele onderdeelen gefaald hebben, spr. hoopt dat deze menschelijke fouten niet zwaar aangerekend zullen worden en men hem in het nieuwe jaar hetzelfde ver trouwen zal schenken als tot nu toe. Met den wensch, dat het den leden in het nieuwe jaar goed moge gaan en de hoop uitsprekende dat 1938 voor de be drijven gunstig moge worden werd de ver gadering geopend verklaard. Achtereenvolgens werden de notulen en het jaarverslag voorgelezen door den se cretaris. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging begonnen was met 80 leden, welk aantal is opgeloopen tot 133. Onder dank werden de stukken aangenomen. Minder aanlokkelijk zag het verslag van den penningmeester er uit. Niet dat de penningmeester hieraan iets doen kon. Zijn werk werd door een daartoe door den voor zitter aangezochte commissie in volmaakt goede orde ebvonden, doch het boekjaar wees een nadeelig saldo aan van ruim 73. Nu is, zooals de voorziter betoogd het ope- ingsjaar van een vereeniging altijd wat duurder dan andere jaren, wat echter niet wegneemt dat het tekort gedekt moest wor den. De penningmeester sprak van voor schotten van enkele af deelingen van den L. T. B., maar duidelijk was merkbaar, dat de financier der vereeniging een stil le hoop had, dat de voorschotten zouden worden omgezet in bijdragen en liefst tot dezelfde bedragen. Of dit lukken zal hangt af van de verschillende afdeelingen. Het wel en wee der vereeniging. Een niet te versmaden onderdeel van het varieerend programma was de lezing van den technisch leider, den heer Schouten. In overzichtelijken smaakvollen trant werd een overzicht gegeven van het wel en wee der vereeniging. De vereeniging, aldus spr., is een kind des tijds. Het omlaag gaan van de bedrijfs resultaten bij den landbouw deed aller- wege naar middelen zoeken om daarin ver betering te brengen, en wij zien regee- ringsmaatregelen en intensiever werken van de officieele voorlichtingsdienst hand aan hand gaan. Met in toepassing ge brachte ideeën, ontstaan in vergaderingen van landbouwers in plaatselijk of streek- verband alsmede van landelijke landbouw organisaties. Het is merkwaardig dit op te merken in ons eerste technisch jaarverslag. Daar zijn in het land ontstaan groepen van land bouwers, die praotijk-deskundige personen aanstelden om het grondonderzoek inten siever aan te kunnen pakken, om zoodoen de een doelmatige grondbewerking en een rationeeler bemesting tot een veel betere grondopbrengst te laten dienen. In onze streken werd reeds lang behoefte ook ge voeld aan personeel, dat bedrijf voor be drijf de boeren kwam helpen bij het opne men van voorradige voedselhoeveelheden, aantal stuks vee, om, als met deze gege vens een voedingsrantsoen was opgemaakt, de boeren behulpzaam te zijn in het prac- tisch uitvoeren van dat advies. Die behoefte kwam van onder, werd wel hier minder daar meer gevoeld, maar zij was er. De regeering stelde de bedrijfsconsulen- ten aan, de landbouw moest voorlichting krijgen omtrent de richting van de bedrij ven, zoo werd van boven ingezien, want an ders zou het te lang duren vóór de rentabi liteit van den landbouw weer zou toene men, en die lange weg ook een lijdensweg worden. Meer contact met ieder bedrijf afzonder lijk was het doel ook van de Invoering van dit instituut. De consulent evenwel heeft maar één lichaam, kan niet overal tegelijk zijn, daar om werden er assistenten door de regee ring aangesteld. Het is de verdienste van het huidige be stuur, onder voorlichting van ir. Jacobs, directeur van den R.-K. Landbouwwinter- school te Voorhout, de ontwikkeling van de omstandigheden zoodanig te hebben aan- voeld, dat in den winter van 1936 en 1937 de ernstige en doelbewuste voorbereidin gen getroffen werden voor de oprichting van deze bedrijfsvereeniging, weldra ge volgd door de oprichting zelf. De belangstelling der leden was spoe dig gaande gemaakt voor het inkuilen van gras, zooals dat in de Voornsche bedrij ven was waargenomen. Van de resultaten van het moderne om- weidingssysteem bij den heer Jas werd met groote interesse kennis genomen Het ge volg hiervan was, dat contact gezocht en verkregen werd met den heer C de Boer te Hazerswoude, die zich tegenover het be stuur verbond aan de leden tegen lagere prijzen silo's te leveren. Een 12-tal dezer silo's werden geplaatst. Gedurende de zomerwerkzaamheden ver zamelde de assistenten verschillende waar devolle gegeven, o.a. werken en gebruik van diverse hooibouwwerktuigen, syste matisch onderzoek van grond, veevoeding. Met deze veevoeding is vanaf September begonnen. Het berekenen van bepaalde voedermiddelen zooals moes, pulp, spoe ling e.d. het samenstellen met de beschik bare voorraden uit eigen bedrijf van voe- derrantsoenenu en het verder tot practi sche uitvoering hiervan brengen, vorm den een onderdeel van deze taak. Gememoreerd werd, dat de vereeniging het voorrecht genoot het proefbedrijf van den heer Jos .Wesseling onder haar leden te mogen rekenen. Op dit bedrijf is in het afgeloopen jaar een proef genomen om na te gaan in hoeverre door toepassing van een omweidingssysteem ensileeren van gras en het winnen van hooi van in betrek kelijk jongen toestand gemaaid gras mo gelijk is, om zoodoende in den winter het vee met weinig aan te koopen krachtvoer bij een flinke productie in goede conditie te houden. Een uitvoerige beschrijving geeft spr. hierna van het omweidingssysteem. Met een flink applaus werd deze" lezing beantwoord. De resultaten der proefvelden. Ir. de Groot gaf hierna enkele gegeven weer van de resultaten der proefvelden. Spr. meende een beroep te moeten doen op hen, die proefvelden onder zich hadden. Bij het oogsten dient men wat meer per soneel in dienst te nemen, teneinde de werkzaamheden, ook voor den assistent, een beter verloop te doen hebben. Over de proefvelden kan spr. niet veel zeggen; de resultaten moeten worden afge wacht. Wel ligt het in de bedoeling om in 1938 verder te gaan met den aanleg dezer velden. De bouw van silo's. Een moeilijk punt was de silobouw, wel ke door den voorzitter voorzichtig aan de vergadering werd medegedeeld. 'Jammer was het voor den betrokken aannemer, dat roet in het eten werd gegooid door een per soon, die het wellicht goed met den man meende, maar door zijn opposante houding een averechtsch effect gaf. De voorzitter moest tot zijn spijt mede- deelen, dat het bestuur niet bereid was om verder met den aannemer van de silo's in zee te gaan. Niet alleen voldeden de silo's van dezen man niet, doch de contractueele verplichtingen, welke hij op zich genomen had, werden niet nageleefd. Inmiddels is contact gezocht met een an deren aannemer, waarvan goede resultaten bekend zijn. Indien er leden zijn, die voor bouwen van silo's voelen, dan kunnen zij zich met het bestuur i nverbinding stel len, dat voor hen voordeelige condities be dongen heeft. Is er onkiesch gehandeld? De heer Th, Wesseling uit Hazerswoude, zegt van het voornemen van het bestuur in oppositie te komen. Spr. meent, dat de aannemer de Boer onkiesch is behandeld geworden door het bestuur. Spr. heeft den aannemer persoonlijk gesproken en van hem gehoord, dat deze alle mogelijke me dewerking heeft toegezegd "oor de silo's waaraan gebreken zouden kleven. Spr. vindt dat het bestuur niet juist gehandeld heeft. Niet alleen rezen spoedig moeilijk heden over de betaling der gelden, doch het bestuur beriep zich op contractueele verplichtingen, terwijl alles zoo'n beetje mondeling was geregeld. Zonder den heer de Boer in de gelegenheid te stellen zich te verantwoorden, of zijn fouten te herstel len, gaat men zich met een anderen aanne mer in verbinding stellen. Spr. zou dit on recht hersteld willen zien. Hij heeft alle waardeering voor het werk van het bestuur doch indien deze zaak niet naar zijn idee wordt opgelost, zal hij zich genoodzaakt zien de vereeniging te verlaten. De voorzitter zegt hoogst verwonderd te zijn, dat deze kwestie zoo luid aan de klok gehangen wordt. Spr. meende in zijn uit latingen zeer gereserveerd te zijn geweest, doch nu komt de heer Wesselingh daar met een betoog, dat het voor den man niet be ter doch eerder slechter heeft gemaakt. De opposant valt het bestuur aan op een min der nette wijze en spr. is hierdoor genood zaakt de zaken zuiver en precies weer te geven. In de eerste plaats vindt spr. het nogal logisch, dat de Boer zijn gebreken zoekt te verdedigen op zijn wijze. Wesselingh had echter beter gedaan eerst bij het be stuur eens te informeeren hoe de zaken precies stonden. Dit zou hem veel praten hebben bespaard en zijn protégé niet in moeilijkheden gebracht hebben. Dat men mondelinge overeenkomsten heeft aange gaan pleit voor de oprechtheid, waarmede het bestuur de Boer tegemoet is getreden. Ten slotte wenscht de voorziter de zaak niet nader te doen onderzoeken indien de heer Wesselingh niet bereid is zijn be schuldigingen aan het adres van het be stuur terug te nemen. Beschuldigingen ingetrokken. De heer Wesselingh: „Ik trek mijn be- schuldigineen aan het adres van het be stuur in". Enkele andere sprekers vragen den voor zitter of hij in het bestuur deze zaak nog eens nader wil doen onderzoeken, hetgeen deze toezegt. De organisatie van een kaasdag. De organisatie van een kaasdag leverde niet veel moeilijkheden op. Uit de verga dering werd gevraagd of de bedrijfsver eeniging wel het aangewezen lichaam was tot het organiseeren van een kaasdag. De voorzittear meent van wel. Immers het betreft geen tentoonstelling van kaas doch het bereiden van kaas en hierbij komt zeer zeker voorlichting te pas. Daarbij komt, dat het organiseeren in groot ver band, dus niet in de afdeelingen, een be ter succes waarborgt, terwijl tevens het uitzicht bestaat op subsidie van de zijde van het kaascontrolestation. Met algemeene stemmen wordt tot het houden van zulk een kaasdag besloten. Contributie-verhooging. De behandeling der begrooting bracht contributieverhooging met zich. De be grooting kan slechts sluitend gemaakt worden met een heffing van 0.15 in plaats van 0.10 per H.A. De heer P. L. Zwetsloot (Hoogmade) vindt een heffing van O.lt» niet te veel Als men aanneemt dat de bedrijven ge middeld 20 H.A. groot zijn, dan is de con tributie een zeer klein deel van de groote voordeelen, verbonden aan de aansluiting bij de vereeniging. Spr. zou liever zien, dat men, tot het sluitend maken der begroo ting, een eenigszins hoogere marge nam. De voorzitter wil hiermede wachten tot dat de leden zelf gaan inzien, dat het in stituut der bedrijfsvereeniging onmisbaar is geworden in hun bedrijven. De begrooting wordt met algemeene stemmen volgens het concept aangenomen. Mineralen, en veevoeder Ir. Verhoeven sprak in het kort over de mineralen en veevoeder. Over mineralen wilde spr. weinig zeggen, nu hem ter oore is gekomen, dat eind Februari dr. Grashuis een lezing met lichtbeelden zal geven voor de vereeniging. Dr. Grashuis, aldus spr., is in Nederland de bij uitstek deskundige op het gebied van mineralen. Zijn adviezen zijn onpartijdig en zeer waardevol. Spr. vindt het een goede gedachte van het be stuur om dezen eminenten spreker ter ver gadering uit te noodigen. Hierna gaf Ir. Verhoeven een overzicht van verschillende onderzochte monsters van mengvoeders. Dat hier veel „geknoeid" werd, bleek wel uit de analyses, welke ge geven werden. Een goed mengvoeder vergeleek Ir. Ver hoeven met een boer, die voor het timme ren van een schuurtje een complete tim- mersmanswinkel had en de onderdeelen zoo maar voor het grijpen had, terwijl een slecht mengvoeder gelijk te stellen was met het gebruik door dien boer van 4e handsch planken en kromme verroeste spijkers. Bij de rondvraag werd door een der aan wezigen gevraagd op welke wijze bestuurs verkiezing plaats vond, of er verband be stond tusschen den L. T. B. en de bedrijfs vereeniging en of de leden in het bezit wer den gesteld van een reglement. Nadat deze vragen tot tevredenheid wer den beantwoord wred de vergadering ge sloten. BODEGRAVEN. I Eerste lustrum van de Graal. Zondag a.s. viert de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie haar eerste Lustrum. Te half 7 uur, H. Mis, waarna algemeene H. Communie. 8. uur: Gemeenschappelijk ontbijt der Leidsters en leden. Half 11 uur. Hoogmis. De meisjes zullen plaats nemen op de communiebank, en op eenige stoelen. I Half 3 uur, generale repetitie voor de schoolkinderen, entree 10 cent. Half 7 uur, Lof, waaronder inkleeding I en inwijding van eenige Graalleden. Half 8 uur, feestuitvoéring met mede- king der Kruiskinderen en Graalleden. Voor de pauze tooneelstukje met zang en dans. Na de pauze opvoering van het tooneelstuk: „De Roep der Kerk." De werking der Kruiskinderen en Graalleden. ontvangen gratis toegangsbewijs. Het be stuur noodigt allen beleefd, doch wel met aandrang uit, hiervan gebruik te maken, daardoor belangstelling te toonen voor hetgeen hun kinderen (Graalleden) daar zullen presteeren. Dat werkt zeker ter aan moediging, komt dus allen, ouders! Voor zoover de voorraad strekt, zullen er nog kaarten te verkrijgen zijn 25 cent. NIEUWKOOP. Opbrengst tentoonstelling De in het Parochiehuis gehouden tentoonstelling van de gemaakte kleedingstukken met de daar aan verbonden amusementen en verloting heeft bruto opgebracht ƒ341.68. De onkos ten bedroegen 110.75, zoodat een batig sal do aanwezig is van ƒ230.93. De verloting had een netto-opbrengst van ƒ99.75. Inder daad, een schitterend succes. Geboren: Hendrikus Comelis z. van L. M. van der Tol en A. M. Neuteboom. Ondertrouwd: J. van Capel 29 j. en M. C. Th. de Frankrijker 28 j^ won. te Nieuwveen. HAZERSWOUDE. Verkooping. Het perce'el van wijlen den heer J. van Beek Szn., zijnde een hee renhuis met groote tuin, is hedenmorgen bij publieke verkooping overgegaan aan den heer D. Hassefras voor 4600 LEIMUIDEN. ingebruikneming gemeentehuis. De verbouw van het gemeentehuis vor dert thans zoodanig, dat het geheele ge bouw ongeveer half Februari a.s. in ge bruik kan worden genomen. Diamantenfeest van den heer J. Koot als organist der kerk. Maandag 17 Januari, precies op den 73sten verjaardag van den heer J. Koot, was 't zestig jaar geleden, dat deze tot or ganist in de kerk van den H. Joannes de Dooper werd aangesteld. In al die jaren heeft men hem zeer weinig op 't zangkoor gemist. Daar de heer Koot door allen ge kend en bemind is, zal 't hem op den dag van het feest, dat Zondag 23 Januari ge vierd wordt, niet aan belangsteling ontbre ken. K. J. C. De kerstopvoering van de K. J. C. op Zondag- en Maandagavond mocht zich in een grooten toeloop verheu gen. Iedereen die dien avond in 't paro chiehuis is geweest, is vol lof over het mooie spel. Vandaar, dat op veler ver zoek nogmaals de kerstopvoering zal plaats vinden op Zondag a.s. des avonds 8.30 uur. Wie nog niet in de gelegenheid is geweest om te gaan zien verzuime niet hiervan nog te profiteeren. K. J. M. V. Dinsdagavond hield de K. J. M. V. wederom een ontwikkelings avond. De voorzitter opende met den groet „Voor Christus onzen Koning" de bijeen komst. Hij heette weer allen welkom, in 't bijzonder den Bondsvoorz. dr. N. Dijs- selbloem, dien hij met zijn promotie tot dr. gelukwenschte en gaf 't woord aan dezen om te spreken over „De zending van den jongen tot 't gezin". In eenvoudige taal toonde spreker aan, hoe 't was in het ver leden, is in 't heden en moet zijn in de toekomst, dat 't gezin terecht is, datgene, wat wij dezen winter propageeren: 't Hou vast in heden en toekomst. Duidelijk werd aangetoond, dat zonder 't gezin een maat schappelijke samenleving totaal onmogelijk is Iedereen heeft de taak te werken aan 't bestaan der gezinnen, de voortgezette scheppingsdaad, 't Schepsel moet zich spie gelen aan den Schepper. Voor den jongen brengt 't gezin plichten voort. Eerbied voor degenen, die ons 't leven gaven, maar ook door financieele steun b.v. als kost ganger, moeten zij de lasten der ouders helpen verlichten. Wij mogen onzen plicht niet zien als een last, zooals in Frankrijk, maar wij, jongeren, moeten een gezin stich ten, Nederland en de Kerk rekent op ons. Daar wij worden gestraft tot in 't derde geslacht, zijn wij verantwoordelijk voor ons verder geslacht en hebben ons daar om ook jong passend te gedragen. Langen tijd weidde spreker uit over verantwoordelijkheid ten opzichte van het huwelijk en de voorafgaande verkeering. In de groote stad, aldus spreker, laat men 't hart spreken, in plaats van met het ver stand tezamen, maar even erg zijn de toe standen, waar geld en goed boven liefde de hoofdrol speelt. Spreker waarschuwt tegen huwelijk met een ander geloof. Onze liefde moet' zuiver zijn zonder bijmotieven. In moeilijke ge vallen kieze men den raad van onze gees telijke raadslieden, wat in vele opzichten spreekt het hart sterker dan het verstand. Ook had spreker 't nog over de slechte economische tijdsomstandigheden. Hier wordt veelal de liefde langzaam lijden, en hier mag alleen de Priester raad geven. Laat 't parool van ons nu zijn: „Bezint, eer gij begint". Ga geen verkeering aan om te verkeeren. 't Huwelijks moet duren tot in eeuwigheid. Niets kan en mag dit verbre ken. De echtscheiding is voor ons Katholie ken en voor iedereen met verstand niet te aanvaarden. Niemand mag in 't huwelijk zijn eigen weg kiezen. Even werd nog aangevoerd, 't recht, dat wij hebben, op zooveel loon, bij gepresteerden arbeid, als noodig is voor stichting en onderhoud van een gezin, waarvoor onze voormannen moeten vechten. Als bondsvoorzitter dank te dr. Dijsselbloem de af deeling Leimui- den voor het houden van een Sinterklaas actie, door welke bij pl.m. 140 kinderen vreugde in 't gezin gebracht werd. Onder ademlooze stilte hadden allen deze inte ressante lezing aanhoord en een dankbaar applaus bewees, hoezeer deze bij allen in den smaak was gevallen. De Moderator dankte den geachten spreker voor zijn mooie en leerzame rede en betuigde, dat we dankbaar moesten zijn voor zoo'n Bondsvoorzitter. Nu volgde 't gedeelte van den avond bestemd voor ontspanning. 476e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de Klasse. 4de Ltfst Trekking van Donderdag 20 Januari 1938 HOOGE PRIJZEN 1000.— 3687 5718 13765. 400.— 7352 16752. 200.— 6444 20219. 100.— 2299 7271 11512 13415 13801 16408 17631 17949. Prijzen van ƒ70. 29 134 203 222 290 784 834 1148 1157 1368 1383 1464 1779 1911 1920 2099 2285 2403 2455 2499 2537 2767 2789 3150 3168 3357 3412 3587 3738 3747 3991 4180 4227 4447 4541 4791 4953 4964 5429 5458 5901 6351 6454 6601 6645 6771 6812 6348 6937 7049 7052 7084 7230 7242 7440 7491 7971 8025 8052 8070 8120 8269 U98 8714 8772 8956 9043 9147 9308 9676 9741 9886 10123 10181 10628 10655 10797 10841 10901 11009 11014 11062 11204 11402 11661 11666 11746 11756 11760 11890 11937 12236 12467 12605 12735 12898 13003 13067 13139 13602 13610 13698 13798 14015 14119 14240 14270 14371 14579 14817 14933 15106 15189 15260 15586 15901 15980 16088 16165 16386 16486 16524 16618 16866 16951 17144 17387 17569 18006 18354 18417 18548 18766 18917 18925 18988 19012 19070 19084 19104 19175 19461 19503 19591 19702 19751 19782 19910 20078 20085 20179 20311 20346 20390 20419 20569 20685 20778 NIETEN 58 103 162 206 278 295 319 362 397 430 481 574 601 645 848 923 1023 1033 1041 1068 1071 1094 1098 1116 1155 1195 1235 1238 1271 1290 1381 1418 1435 1483 1522 1579 1608 1722 1729 1757 1783 1801 1897 1983 2109 2113 2120 2139 2208 2210 2332 2384 2392 2406 2423 2521 2569 2611 2654 2664 2673 2721 2740 2847 3035 3042 3044 3069 3070 3115 3149 3261 3275 3294 3369 3489 3555 3580 3606 3621 3712 3785 3805 3813 3844 3918 3993 4000 4054 4057 4117 4169 4188 4191 4347 4355 4457 4491 4518 4598 4606 4677 4706 4714 4734 4737 4792 4834 4935 4939 4946 4962 5038 5129 5209 5235 5245 5269 5312 5370 5385 5425 5495 5503 5533 5538 5666 5688 5828 5839 5889 5953 6018 6032 6044 6064 6114 6205 6227 6272 6273 6328 6363 6365. 6368 6407 6484 6498 6525 6551 6557 6633 6635 6707 6710 6734 6768 6708 6818 6851 6978 7060 7065 7069 7108 7120 7183 7204 7245 7246 7268 7301 7306 7329 7333 7343 7393 7418 7447 7457 7460 7483 7553 7570 7571 7691 7843 7896 7922 8003 8026 8038 8088 8143 8171 8180 8241 8284 8302 8348 8349 8383 8432 8451 8454 8535 8552 857» 8598 8624 8673 8716 8719 8819 8827 8854 8866 8882 8918 8929 8952 9008 9046 9063 9095 9102 9137 9180 9207 9261 9280 9305 9347 5395 9416 9455 9461 9470 9476 9439 9561 9564 9589 9626 9699 9743 9863 9926 9932 9979 9989 10002 10007 10100 10110 10118 10141 10322 10333 10430 10444 10555 10632 10673 10676 10698 10755 10768 10795 10811 10899 10905 10942 10954 10956 11033 11030 11084 11102 11107 11202 11241 11274 11387 11411 11493 11535 11692 11734 11742 11774 11785 11855 11880 11910 11953 11955 11963 12032 12043 12092 12157 12175 12247 12289 12339 12347 12349 12371 12399 12446 12455' 12518 12529 12538 12585 12599 12640 12656 12701 12801 12802 12805 12835 12903 12986 12987 13047 13048 13059 13060 13062 13127 13144 13196 13278 13282 13333 13341 13350 13373 13385 13495 13515 13517 13628 13672 13755 13757 13796 13903 13905 13940 14153 14183 14226 14244 14255 14256 14325 14329 14342 14358 14423 14445 14492 14518 14551 14563 14679 14703 14729 14766 14781 14811 14342 14859 14866 14876 14926 14936 14946 14982 15027 15034 15109 15215 1523Q 15239 15295 15308 15359 15360 15373 15428 15471 15526 15552 15633 15645 15676 15693 15700 15765 15768 15733 15804 15807 15869 15873 15897 16039 16055 16065 16082 16097 16144 16162 16179 16180 16262 16279 16293 16299 16351 16359 16438 16454 16462 16514 16565 16647 16666 16760 16765 16767 16802 16875 16905 17006 17094 171i7 17227 17237 17349 17402 17408 17484 17486 17593 17616 17645 17750 17859 17867 17899 17960 17963 18022 18023 18060 18078 18147 18211 18274 18299 18311 18350 18379 18488 18538 18547 18595 18601 18643 18648 18719 18752 18774 18793 18880 18936 18982 18992 19031 19044 19046 19054 19074 19238 19380 19456 19481 19487 19544 19585 19616 19684 19687 19706 19759 19764 19787 19847 19919 19964 19974 19991 20010 20026 20048 20098 20126 20187 20251 20284 20286 20398 20405 20411 20445 20568 20783 20820 20932 20988 Triduum. Onder leiding van den wel- eerw. rector Beune zal voor de K. J. M. V. op 24, 25 en 26 Maart een triduum worden gehouden. Op den sluitingsavond zal door 't K. J. M. V.-koor een operette worden opgevoerd. LEIMUIDEN—RIJNSATERWOUDE. De omlegging van den Heerenweg. Het plan tot omlegging van het laatste gedeelte van den weg Vier-Ambachtspol- der tot den Haarlemmermeerpolder zal door Ged. Staten thans opnieuw ter hand genomen worden. Het ligt in de bedoe ling de nieuwe weg beoosten de bebouw de kommen van Leimuiden en Rijnsater- woude te leggen. Het is te hopen dat de nieuwe weg er spoedig zal komen, aangezien de tegen woordige weg voor het groote en zware verkeer veel te smal is. TER AAR. „Monopole". De eerste competitiewed strijd van „Monopole" tegen „Luto" uit Noorden, welke werd gespeeld in het Café Verhoef, eindigde in een eclatante overwin ning voor de Ter Aarsche biljartmaniak ken. Van de zes partijen wist Noorden er slechts één te winnen. Geboren: Margaretha, d. van P. van Rijn-Warmerdam Henricus Wilhelmus, z. van G. Versluys-Voorn Simon Jaco bus, z. van S. Valk-Rietveld. Gevestigd: C. van Zaal van Nieuw veen H. G. Hoogenboom van Alphen a. d. Rijn M. van Eyk van Boskoop T. de Bruyn van Leiden. WOUBRUGGE. Personalia. Tot ambtenaar ter secre tarie der gemeente Maartensdijk (U.) is met ingang van 1 Februari a.s. benoemd de heer P. D. de la Saussaye Briët, thans tijdelijk ambtenaar ter secretarie dezer ge meente. Verkiezing Vierambachtpolder. Bï de gehouden herstemming voor de verkie zing van een bestuurslid van den Vier ambachtpolder werd met een aantal stem men van 195 benoemd de heer Jac. Noor dam. De tweede candidaat, Stigter, behaal de 159 stemmen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7