BIOSCOPEN TE LEIDEN RECHTZAKEN RIJNSTREEK l/'UNDERDAG 20 JANUARI 1938 ÜE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 NOORDWIJKERHOUT. .KJt.O.-Boys op bezoek. Woensdag middag hebben de K.R.O.-Boys een bezoek gebracht op het St. Bavo-Gesticht. In de groote feestzaal der stichting hebben deze bekende muzikanten hun repertoire afge draaid voor een groot aantal der patiënten, wat danig bij dezen in den smaak viel. Dit is reeds het derde jaar, dat de K.R.O.-Boys hun uitstapje naar Noordwijkerhout ge maakt hebben. ZILK. Werk hervat. Het werk voor het aan leggen van de waterleiding alhier is we derom hervat. Moge het spoedig geheel vol tooid worden. Personalia. Werd door ons gemeld, dat mejuffrouw Brinkhorst, onderwijzeres al hier, in gelijke betrekking benoemd is te Santpoort, dit berust echter op een mis verstand en moet zijn te Haarlem. OEGSTGEEST. St Jozefgezellen en Jongenscongregatie. Langs dezen weg wil ik allen nog eens herinneren aan de buitengewoon interes sante lezing van dezen avond over Mgr. Dr. Ariëns, welke voor ons zal worden gehouden door het oud-Kamerlid de heer Engels. Wij hopen dat er een zeer groote belangstelling zal zijn, hetgeen tevens een mooie propaganda is voor onze Gezellen- vereeniging. Want steeds blijft gelden, dat er nog te weinig lid zijn van deze nuttige Vereeniging. SASSENHEIM. Geboren: Adriaan, z. van G. Verschoor en P. M. Christiaanse. Ondertrouwd: A. J. van Duijn 29 j. en A. Bosman 22 j. Overleden: M. Schols 81 j., weduwe van P. Diemei. Gevestigd: G. W. van Gent en gezin van Lisse P. L. Berbee en echtgenoote van Lisse. Vertrokken: G. Th. Huiskamp naar Noordw\jk P. L. A. Payens naar Bergen op Zoom A. Stigter naar Leiden C. M. Rotteveel naar Hillegom L. Vossel- man naar Amsterdam C. G. du Croix naar Amsterdam F. Staring naar Sche- veningen. VOORHOUT. Hoe Pastoor Warmenhoven Abraham zag. Ja, hoe Pastoor Warmenhoven Abra ham zag, werd ons eerst duidelijk, toen te zijner eere een avond was georganiseerd door de Voorhoutsche Kruisvaart, met haar ijverigen directeur, Kapelaan G. ten Have aan het hoofd. De Directeur der K.J.C. open de de vergadering, die voor een ieder gratis toegankelijk was, op de gebruikelijke wijze, zette daarna de bedoeling van den avond voor de overvol bezette vergadering uiteen, niet wetende, noch vermoedende zelfs, dat hijzelf het slachtoffer van de historie zou worden, althans mede geslachtofferd werd. Immers na de welkomstwoorden van den directeur aan het adres van den gevierden pastoor, trad voor den directeur geheel on verwacht den Baljuw P. L. J. Prins naar voren om den loftrompet te doen weergal men en op zijn beurt den actieven en vol- ijverigen Kapelaan welkom te heeten op den avond, die, hoewel niet uitsluitend te zijner eere georganiseerd, toch ook mede voor hem was bedoeld. Beide eerwaarde heeren hadden hun jaarfeest gevierd, en wel daags na elkaar, en daarom was het, dat de Baljuw ook de Kapelaan geluk- wenschte met zyn jaren vermeerdering, daaraan toevoegende de wensch, dat het hem gegeven zou mogen zijn nog tal van jaren te arbeiden voor de jeugd met een evengroot succes als hem dezen avond zou ten deel vallen. Uit naam van de K.J.C. bood spr. den directeur bloemen aan, die de hartewenschen der kleine Kruisvaar ders vertolkten op een wijze, die hem, naar spr. hoopte, nog lang zou mogen heugen. Na deze beide sprekers volgde een hartelijk applaus, waarvan de Kapelaan zoo was ge schrokken, dat hij niet wist hoe gauw hij zich aan het gezichtseinder der aanwezigen zou onttrekken. Thans waren een aantal bruidjes en meisjes van de R.K. Lagere school aan het woord, die den Pastoor in beeldspraak feliciteerden bij zijn vijftigsten verjaardag. Na onderbreking van een warm applaus volgde thans de opvoering van „Acer ben Aser", een bijbelsch tooneelspel in 4 bedrijven. In het land van Palestina speelde dit stuk zich af, ten tijde dat Jezus ongeveer 12 jaren was. Er werd keurig ge speeld door die kleine knapen van de Kruis vaart; ze deden allen zonder uitzondering schitterend him best, al viel het voor een enkeling een oogenblik moeilijk zijn lachen te bedwingener werd weer eens echt kinderlijk, en daarom ook mooi gespeeld. Alle aanwezigen zullen volop hebben ge noten van dezen schitterenden avond, waar op de K.J.C. getoond heeft in betrekkelijk zeer korten tijd zulk een mooi en ongekun steld tooneelspel te kunnen opvoeren. Een bravo voor de knapen, die nog heel wat beloven te worden op de planken. Hierna trad de Pastoor naar voren, blijkbaar om al te gaan bedanken, toen opnieuw werd aangekondigd, dat de avond nog niet ge heel ten einde was; immersPastoor's hartewensch moest nog vervuld. In zijn nieuwjaarspreek had Z.eerw. de wensch uitgesproken, dat Voorhout rijker mocht worden aan minstens twee klokken in den kerktoren. Het doek werd weer gehaald en te midden van twee zware kerkklokken stond „Abraham" opgesteld, die was neer gedaald. De toekomstdroom was nu al ten deele vervuld, de klokken waren wel niet „echt", doch de manier waarop hier werd gefeliciteerd was niet minder goed bedoeld. Moge de wensch van Pastoor, welke ook Abraham's wensch bleek, eens werkelijk heid worden. En thans bracht Pastoor War- THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Oproer in San An tonio (Richard Dix Martha Sleeper). Uit het Dagboek van een dokter. (Lionel Barrymore). Sensatie Speelfilm lederen avond 8 uur. Zaterdr-g en Zondag an 47 en 8—11 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. Volwassenen Lido: De Goede Aarde. (Paul Muni Luise Rainer). Dramatisch lederen avond 8.15 uur. Zaterdag en Zondag van 27 uur Woensdag 2.30 uur matinée. Volwassenen Loxor: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. menhoven hartelijk dank aan de jeugdige spelers van vanavond, en aan degenen, die onder leiding van den directeur dezen avond te zijner eere hebben georganiseerd. En hoewel de Eerw. Zusters reeds ter ruste liggen, zoo veronderstelde spr., mocht hij zeker niet nalaten ook haar te danken voor de treffende felicitatie hem vanavond door de meisjes gebracht. Een mooie, leerzame en voordeelige avond ligt hiermede weer in het verleden. Hoe de Zangvogeltjes zingen. In de groote zaal van het Parochiehuis gaf het kinderkoor „De Zangvogeltjes" onder lei ding van zijn directeur, den heer C. van der Keur Jr. uit Leiden, zijn eerste groote uitvoering. De zaal was nagenoeg geheel uitverkocht, toen de voorzitter, de heer H. J. Renee, den avond opende met een hartelijk welkomstwoord tot alle aanwezigen om hierna het woord - te verleenen aan den weleerw. heer J. J. H. Klomp, Herv. pred. alhier, die de vergadering in gebed voor ging, waarna de kleine zangers en zangeres sen, liefst 40 in getal, hun heldere keelge luiden lieten hooren. Schaak-simultaan-séance. De Dam- en Schaakclub „Ontspanning na Arbeid", als onderafdeeling der St. Josephs-Gezellen- Vereeniging alhier, had een avond georga niseerd, waarop de heer G. Goemans een simultaan-séance zou geven. Een tiental J leden was opgekomen en durfde den strijd j i aanbinden. Al spoedig zat er spanning in den strijd, waarbij de heer Goemans wel toonde goed thuis te zijn op het schaakbord. Na 'n langdurigen strijd wist de heer Goe mans een 5-tal partijen te winnen, speelde 1 partij remise, terwijl hij 4 partijen moest verliezen, waaruit mag worden geconsta teerd, dat de dam- en schaakclub „Ona" groote vorderingen heeft gemaakt. Aan het eind van den avond was het de vice-voor- zitter, die den heer Goemans dankte voor zijn ongetwijfeld leerzame les op het schaakboord. Spr. dankte eveneens de le den voor de trouwe opkomst en mocht de avond toch zeker niet eindigen zonder een dankwoord aan het adres van de heeren P. L. van der Hulst en P. N. Vester, als commissarissen voor hun aanwezigheid en belangstelling in de vorderingen, welké deze onderafdeeling in betrekkelijk korten tijd heeft weten te maken. Zoo kan deze club op 'n welgeslaagden avond terugzien, die een verwachting inhoudt, dat Voorhout eens rijk zal zijn aan een groot aantal diep denkende schaakliefhebbers. VOORSCHOTEN. Geboren: Arend, z. van D. Teunissen j en M. van der Bent Maria Dina So- phia, d. van G. P. A. Niersman en S. A. Janson. Overleden: G. L. De Vreese 68 j., echtgen. van P. N. van der Poll A. van den Beukei 71 j. Gevestigd: Wed. D. Groenendijk- Veldhuijzen van Zanten van Batavia J. J. Dee van Batavia H. J. van der Plaats en gezin van Leiden J. C. Knijnenburg man van Wassenaar J. H. Gelderman en gez. van Wassenaar Mej. N. J. Voer- van Losser G. Los en gez. van Hazers- woude E. A. Bosschert van Haarlem F. W. Madjid van Batavia B. Madjid van Batavia J. L. Madjid van Batavia G. Rehmus van Leiden B. Snelderwaard van Woutswaarder. Vertrokken: J. W. L. Blans naar den Haag Mej. M. M. Nou wens naar Rijs wijk Mej. S. M. Valk naar Maasland Mej. S. E. Zaalberg naar Wassenaar J. F. Wijsman naar Leiden J. F. A. de Wilde naar Leiden A. Dijkstra naar Duitsch- land H. Brinkgreve naar Leiden Wed. C. E. Christiaanse-Schouten en gez. naar den Haag. WARMOND. Volksbond. Onder buitengewoon groo te belangstelling hield de R.K. Volksbond zijn jaarvergadering in Hotel „De Stad Ro me", welke vergadering stond onder leiding van den heer J. Hogenboom. Te ruim acht uur opende deze de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze, waarna hij de leden nog een gelukkig en zalig nieuwjaar toewensch- te. Vervolgens bracht hij een woord van dank aan allen, die in het belang der ver eeniging hadden gewerkt, waarbij hij een woord van bijzondere hulde niet wilde ont houden aan den geestelijk adviseur, die in het afgeloopen jaar voor de vereeniging zulke mooie en belangrijke lezingen had gehouden. Hierna was het woord aan den secretaris, die een keurig verzorgd jaarver slag uitbracht, waarvoor hij een woord van dank in ontvangst had te nemen. Door den penningmeester werd hierna financieel ver slag uitgebracht, waaruit bleek, dat de ont vangsten van den bond hadden bedragen 733.29, de uitgaven 659.61, aldus een ba tig saldo van 73.68. Gezien de saldo's van vorige jaren heeft de bond thans een totaal saldo van ƒ311.49. Met betrekking tot de kas van het ziekenfonds hadden de in komsten bedragen ƒ241.74 en de uitgaven ƒ413.16, zoodat hier een nadeelig saldo te boeken viel van 154.61. De kas van de on derafdeeling „Hulp in Nood" gaf een batig saldo te zien van 11.20. De kascommissie verklaarde boeken en bescheiden der di verse penningmeesters in volkomen orde te hebben bevonden. Tot leden der kas commissie voor 1938 werden benoemd de heeren W. van Winsen en J. Vink. Over gegaan werd tot bestuursverkiezing wegens aftreding van de heeren J. G. Keijzer, H. J Weijers, H. van Dam en C. van Kempen. Aangezien geen tegen-candidaten waren ingediend, werden de aftredenden herbe noemd. Vervolgens zette de voorzitter uiteen de bedoeling van de verloting van de retraite- kaarten, aangezien gebleken is, dat in deze een misvatting heerscht. Spreker wees er op, dat, wanneer een retraitekaart gewon nen wordt, deze niet gegeven mag worden aan hem, die zelf reeds een kaart gewon nen heeft. De geestelijk adviseur sprak hier na een propagandistisch woord met betrek king tot de te houden retraite. Op verzoek van het bestuur werd besloten een bedrag beschikbaar te stellen van 5 voor den bouw van het nieuwe K.R.O.-studio. Bij de gebruikelijke rondvraag wees de heer E. Moerkerk erop, dat in- Warmond een zoo noodzakelijke zwemgelegenheid ontbrak. Spreker drong erop aan pogingen aan te wenden in overleg met de andere in deze gemeente bestaande organisaties om tot een zwembad te geraken, welk voordeel door den geestelijk adviseur krachtig werd on dersteund. Hierna sluiting. WASSENAAR. Terug uit de Missie. De zeereerw. Pater Dom. Radbodus v. d. Plas O.S.B., die ge durende 9 jaren werkzaam is in de Missie van St. Vincent (B.W.I.) zal voor een kor ten rusttijd naar Nederland terugkeeren. Hij is 18 Januari met het s.s. „Simon Boli var" van Barbados naar Amsterdam ver trokken en zal zijn intrek nemen bij zijn broer den heer A. H. M. v. d. Plas te Was senaar. Personalia. Mej. S. v. d. Stoel, alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Ned. Handelscorrespondentie afgenomen door de Vereeniging van Leeraren. Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afd. Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde onder voorzitterschap van den heer Pol derman de eerste vergadering in dit jaar. Vervolgens had een herstemming plaats over het al of niet aangesloten blijven bij de W. V. V., aangezien in een der vorige vergaderingen hierover de stemmen staak ten. Na een korte inleiding van den voor zitter werd tot stemming overgegaan en werd met groote meerderheid van stem men besloten niet aangesloten te blijven bij W. V V. I de ontstane vacature in de cur- suscommisse door het bedanken van den heer Karstens werd gekozen de heer G. Ruitenbeek. Overgegaan werd vervolgens tot het uitreiken van de in 1937 door ver schillende leden behaalde prijzen met het puntenstelsel Tot juryleden om het ingezondene ter vergadering te keuren kerden vervolgens aangewezen de heeren J. Anderson, H. Schipper en W. van Zetten. Na de pauze werd verslag uitgebracht. De heeren G. de Gooijer en J. van Noort hadden ieder vele punten te noteeren. Hierop werd door den oud-secretaris als nog voorlezing gedaan van het jaarver slag, dat met applaus werd beloond. De controle-commissie bracht vervolgens ver slag uit van hare bevindingen. De beschei den waren in perfecte orde bevonden. De inkomsten hadden bedragen met het saldo van het vorig jaar ad 77.78 totaal 686.78, de uitgaven hadden bedragen 582.82, zoo dat het jaar kon worden afgesloten met een saldo van ƒ103.96. Per 1 Januari bedroeg het aantal betalende leden 129. Tot leden van de kascommisie voor 1983 werden be noemd de heeren Hijinck en van Zetten. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten dat deze afdeeling op zich zal nemen de beplanting van het op te richten „blij vend aandenken heugelijke gebeurtenis". In de plaats van den heer Karstens werd vervolgens gekozen tot secretaris van de Tuinkeuringscommissie de heer A. van der Schans. Hierna sluiting. HAAGSCHE RECHTBANK. UITSPRAKEN. De bloembo'.lendiefstallen te Noordwijkerhout en Oegstgeest. De Haagsche rechtbank deed meden mor gen uitspraak in de zaak tegen W. C. J., chauffeur te K a t w ij k en J. A. B. te L e i- o e n, die terecht hadden moeten staan we gens verschillende diefstallen van bloem bollen te Noordwijkerhout en Oegstgeest, waarbij verschillende door middel van inklimming. De Officier had tegen J. A. B. een ge vangenisstraf geëischt van 12 maanden waarvan zes maanden voorwaardelijke met een proeftijd van 3 jaar. Tegen W. C. J. was de eisch geweest een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. De rechtbank uitspraak doende veroor deelde J. A. B. en W. C. J. elk tot een ge vangenisstraf voor den tijd van 10 maan den waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De rijwieldiefstallen te Leiden en Alpben. De Officier van Justitie had tegen den 19-jarigen timmerman D. H. uit Bod e- graven een gevangenisstraf geëischt van twee jaar, door te brengen in de jeugdge vangenis, wegens een groot aantal rijwiel diefstallen, o.a. zeven te Leiden en vier te A1 p h e n. De rechtbank veroordeelde verdachte hedenmorgen tot een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en zes maanden, door te brengen in de bijzondere strafgevangenis voor jongelieden te Zutphen. De valsche naamkwestie te Nootdorp. Evenzoo deed de rechtbank uitspraak in de zaak tegen J. G. V. te Nootdorp, die aan den veldwachter P. C. Bolk een val- schen naam had opgegeven. Verdachte had pertinent ontkend een valsche naam op gegeven te hebben. De veldwachter zou de naam hebben overgeschreven van een be- wys voor een gratis bolastingmerk. Mon- celing had verdachte geen naam opgege ven. Maar aangezien de veldwachter zeer zeker van zijn verklaring was geweest had de Officier een geldboete geëischt van 10 subs. 10 dagen. De rechtbank was eveneens van meening nat verdachte schuldig was en met vernie tiging van het vonnis van den kantonrech ter werd verdachte opnieuw rechtdoende veroordeeld tot een geldboete van 20 subs. 10 dagen hechtenis. IJzerdiefstallen op stations emplacement. De 26-jarige monteur M. van der L., die van het stationsemplacement te Voorburg een hoeveelheid van 1000 a 2000 K.G. ijzer heeft weggehaald, werd conform den eisch veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan vier voorwaarde lijk. De vreeselijke autobotsing te Oegstgeest, waarbij een inzit tende van een vrachtauto le vend verbrandde. Op 27 Augustus des avonds kwart voor negen stond op den Nieuwen Rijksweg te Oegstgeest tusschen Postbrug en het viaduct een truck met oplegger gepar keerd rechts van den weg. De vrachtwa gen werd bestuurd door A. P. H. R., expe diteur te Klun'dert. De reden van het stil staan was een klein defect hetgeen een medeinzittende probeerde te verhelpen. Het was reeds schemerachtig, toen er op den Nieuwen Rijksweg een vrachtauto naderde, bestuurd door D. de V. uit Rot terdam, terwijl mede inzittende was S. T. A. M., eveneens uit Rotterdam. Plotseling reeds de vrachtauto met een vreeselijken klap op de achterzijde van de stilstaande truck met oplegger, welke onverlicht was. De gevolgen waren verschrikkelijk ge weest, want dadelijk na de botsing was de cabine van de vrachtwagen in brand ge vlogen. De bestuurder was er uitgespron gen terwijl zijn kleeren reeds brandden. Des medeinzittende S. A. M. was door on verklaarbare oorzaken niet meer uit de brandende cabine kunnen komen en was een vreeselijken dood in de vlammen ge storven. De bestuurder van de truck met opleg ger moest hedenmorgen terecht staan we gens dood door schuld. Een drietal getui gen verklaarden pertinent, dat het achter licht van den stilstaanden wagen niet had gebrand in tegenstelling met verdachte die verklaarde, dat het achterlicht ge brand moet hebben, omdat het den vori- gen avond nog gebrand had. De bestuurder van de verbrande auto verklaarde, dat de medeinzittende reeds 25 jaar meereed. Steeds evenwel is hy bang geweest, want als hij meereed hield hij altijd de knop van het portier vast. Bij deze aanrijding heeft deze voorzorgsmaat regel hem niet kunnen baten. Verdachte zelf was van meening, dat het slachtoffer niet levend verbrand is, -maar door een an dere oorzaak is gestorven, hetzij door schrik hetzij door de botsing. Verder blijft verdachte bij zijn verklaring, dat het ach terlicht wel heeft gebrand. De bestuurder van de verbrande auto is, volgens verdachte, verblind geworden door een tegenligger. De bestuurder van de vrachtauto verklaarde evenwel, dat de tegenligger tijdelijk gedimd heeft. Nadat d.e rapporten voorgelezen waren van den veldwachter van Oegstgeest, Dr. Hugenholtz en den garagehouder J. Kamsteeg, eveneens te Oegstgeest, nam de Officier van Justitie, Mr. Cohen Tervaert het woord. Spr. ging de zaak nog eens ge heel na en kon maar tot één conclusie ko men, en wel dat vei'dachte schuldig was aan overtreding van artikel 307 Strafwet boek. Wel zegt verdachte, dat het achter licht heeft gebrand, maar hij erkent te vens, dat hij niet gecontroleerd heeft, of het licht wel heeft gebrand. Een ieder, die een auto 's avonds langs den weg zet, moet zeer voorzichtig zijn en zich overtuigen of alle maatregelen ge nomen zijn voor de veiligheid van ande ren. Een strenge straf is daarom op zijn plaats, welke straf de Officier gesteld wil zien op een hechtenisstraf voor den tijd van vier maanden. De verdediger van verdachte hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij op verschil lende gronden op vrijspraak aandrong. De rechtbank zal een en ander nog eens overwegen en over 14 dagen vonnis wij zen. Ernstige aanrijding op den Ouden Zeeweg te Noordwijk. Toen op 18 October des avonds om streeks zeven uur mej. Cornelia Hooger- vorst te Noordwijk stond te praten met den metselaar L. Hazenoot eveneens uit N o o r d w ij k, op den hoek Noord-Boule vardOranje Hotel te Noordwijk, was een auto met groote snelheid aan komen rij den, bestuurd door C. V. uit L e den. De bestuurder had op ongeveer 20 M. zijn richtingaanwijzer uitgestoken om aan te geven dat hij den Ouden Zeeweg in wil de gaan. Met onverminderde vaart had de be stuurder de bocht genomen, maar door de veel te groote snelheid was de auto ge slipt in het stuifzand daar ter plaatse, met het gevolg, dat mej. C. H. bekneld raakte tusschen prikkeldraad en auto en dusdanig werd verwond, dat zij gedurende 12 dagen haar werkzaamheden niet had kunnen ver richten. Verdachte gaf de schuld aan het gaspe daal dat plotseling had geweigerd. De Officier van Justitie mr. Cohen Ter vaert, achtte verdachte's schuld bewezen en deed nog mededeeling dat verdachte niet in het bezit was geweest van een rij bewijs. Het motief van het weigerende gas pedaal nam spr. niet aan. Het slot was een geldboete van 30 subs. 30 dagen. De uitspraak werd bepaald op over 14 dagen. Wielrijdster veroorzaakte aan rijding door plotseling over te steken. Toen de metaaldraaier v. 't W. uit Nootdorp met zijn auto te Delft reed was er plotseling zonder teeken te geven een wielrijdster overgestoken mej. H. M. B. uit Delft. De autobestuurder had het stuur omgegooid om de juffrouw niet om ver te rijden maar had toen een anderen wielrijder omver gereden, zekeren van der List, waardoor deze verwond werd. Als verdachte moest in het verdachtenbankje plaats nemen de wielrijdster als schuldige aan de aanrijding die van 't W. had moe ten maken om haar te ontrijden. Nadat de bestuurder van 't W. uit N o o t- d o r p en de machinist M. eveneens uit Nootdorp als getuigen waren gehoord, die verklaarden dat de wielrijdstei plotse ling over was gestoken en pas op het laat ste moment haar hand had uitgestoken, achtte de Officier van Justitie mr. Cohen Tervaert de wielrijdster schuldig aan het ten laste gelegde en eischte een boete van 15.subs. 15 dagen. Uitspraak over 14 dagen. AARLANDERVEEN. Het Vereenigingsgebouw. Krachtens besluit van den raad van 18 Maart 1935 is met ingang van 16 Mei 1935, voor den tijd van drie jaren, alzoo tot en met 15 Mei 1938, een overeenkomst gesloten met het college van kerkvoogden en den kerkeraad der Ned. Herv. kerk van Aarlanderveen, waarbij deze van de gemeente, voor ge noemd tijdvak, hebben gehuurd het Ver eenigingsgebouw (voormalige O. L. school) te Aarlanderveen, tegen een huurprijs van ƒ150 per jaar. De wijze, waarop dit gebouw de afgeloo pen jaren is geëxploiteerd, geeft naar de meening van B. en W., geen reden om naar andere gegadigden te zoeken. De genoemde colleges zijn bereid het ge bouw weder voo een drietal jaren in te hu ren, mits de huursom wordt verlaagd en althans niet hooger wordt gesteld dan 10'J per jaar, daar de resultaten tot nu toe van dien aard zijn geweest, dat een huurprijs van 150 per jaar te bezwarend is. Waar het hier betreft een gebouw der ge meente, in het belang van de geheele be volking van Aarlanderveen en met de be schikbaarstelling ervan als vereenigings gebouw alzoo een algemeen belang wordt beoogd, daar meenen B. en W., dat er aan leiding bestaat over te gaan tot verlaging van de huursom tot 100 per jaar, teneinde de huurders in de gelegenheid te stellen de exploitatie van het gebouw ten algemee- nen nutte voort te zetten. NOORDEN. Retraitewerk. In 1937 gingen 24 per sonen uit deze parochie een retraite volgen in het retraitehuis te Noordwijkerhout. In 1936 was dit aantal 10, in 1935: 16, in 1934: 9 en in 1933: 13.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6