Burgerlijke SSand Laatste berichten TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 20 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - ?AG. 3 DE AANSTAANDE BLIJDE GEBEURTENIS Wat er in de Sleutelstad te doen Is. Wij hebben reeds enkele malen gedu rende de laatste weken berichten gegeven over de feestelijkheden welke bij de te verwachten blijde gebeurtenis zullen plaats vinden. Velen zijn alweer vergeten wat er te doen is en daarom achten we het gewenscht een en ander hier nog eens te herhalen. De Commissie van Uitvoering heeft het volgend program opgesteld: I. De geboorte zal, zoodra deze bekend is geworden, aan de burgerij van Leiden worden aangekondigd door herauten en wel door twee groepen van ieder 3 herau ten en twee trompetters. De aankondi ging zal allereerst geschieden aan het Col lege van Burgemeester en Wethouders in aanwezigheid van de Contact-Commissie en de Commissie voor den Fakkeloptocht en wel aan het Gemeentehuis Rapenburg en vervolgens in de geheele stad. Indien de geboorte voor zes uur des avonds bekend wordt, geschiedt de aan kondiging nog dienzelfden avond en in het andere geval den volgenden morgen om 9 uur. Mocht het voorgaande tot gevolg heb ben, dat de aankondiging op Zondag zou moeten plaats hebben, dan blijft deze ach terwege. II. Indien het bericht van de geboorte voor 6 uur des avonds bekend wordt, zal op den avond van de geboorte en anders den volgenden avond een Lichtstoet wor den gevormd, welke de volgende route door de stad zal maken. De route, welke zal worden gevolgd is: Kaasmarkt, Hooigracht, Watersteeg, Hoo- gewoerd, Steenschuur, Rapenburg, Prin- het Gemeentehuis, Kort Rapenburg, Prin- sessekade, Blauwpoortsbrug, Steenstraat, Rijnsburgersingel langs molen „de Valk", Beestenmarkt, Oude Singel, Pelikaan straat, Kaasmarkt. De burgerij, meer speciaal, zij die wonen langs de te volgen route, wordt opgewekt zooveel mogelijk een vensterverlichting aan te brengen. Dit kan op eenvoudige en weinig kostbare wijze geschieden, door het plaatsen van kaarsen in de vensters. enmaar daarvoor is wel geen op wekking noodig: DE VLAGGEN UIT. Voor dezen optocht zijn nog de volgende schikkingen getroffen: Wanneer het voorgaande er toe zou lei den, dat de Fakkeloptocht op Zondag zou moeten worden gehouden, geschiedt zulks" eerst op een daarop volgenden Maandag avond. Aan dezen Lichtstoet zullen tenminste zeven muziekcorpsen medewerking ver- leenen, terwijl reeds vele vereenigingen en groepen zich voor deelneming hebben op gegeven. Verwacht mag worden, dat ongeveer drie, duizend deelnemers aan dezen Lichtstoet zullen medewerken. Tijdens het voorbijtrekken van den Lichtstoet zullen vanaf schuiten de brug gen aan het Rapenburg door magnesium licht worden belicht, terwijl de molen „de Valk" ook tijdens het voorbijtrekken door magnesiumlicht zal worden belicht. III. Eveneens op den avond, waarop de Lichtstoet zal worden gehouden, zal op het parkeerterrein aan de Steenstraat een „Vreugde-lichtboom" worden geplant met zeven lichttransen, welke gedurende ge- ruimen tijd zijn vreugdelicht zal versprei den. Het garnizoen zal op den dag, vol gende op dien der geboorte, des morgens te 10 uur een parademarsch dor de stad maken. 101 of 51 saluutschoten. Direct na het bekend worden der blijde gebeurtenis zullen door de zorgen van de Vereeniging „Koninginnedag", 101 of 51 saluutschoten worden afgevuurd op het Schuttersveld. Echter niet tusschen 20 uur des avonds en 7 uur des morgens. Indien het heuge lijke feit op een Zondag plaats heeft zal het afvuren geschieden des Maandagsmor gens te 7 uur. Sluiting gemeentelijke onder wijsinstellingen. B. en W. hebben met betrekking tot de gemeentelijke inrichtingen van onderwijs, het navolgende besloten. Is de geboorte op een schooldag vóór den aanvang van den schooltijd bekend en heeft zij den vorigen dag plaats gehad, dan wordt dien schooldag vacantie gegeven. Is de geboorte op een schooldag vóór den aanvang van den schooltijd bekend en heeft zij denzelfden dag plaats gehad, dan wordt dien dag en den volgenden schooldag va cantie gegeven. Wordt de geboorte op een schooldag tij dens den schooltijd bekend, dan wordt voor het verdere van dien dag en ook den daar na volgenden schooldag vacantie gegeven. Beschuit met muisjes voor de schoolkinderen. De schoolkinderen zullen zeer bijzonder bedacht worden bij de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. Het gemeentebestuur is bereid gevonden om alle Leidsche schoolkinderen (L. S.) op beschuit met muisjes te coen tracteeren. Verschillende Leidsche bakkers leveren de beschuiten en de muisjes, terwijl de Vakscholen deze zullen gereedmaken. Boomplanting In het Plantsoen. De Commissie van Feestviering heeft verder het initiatief overgenomen van de Vereeniging „De Princevlag" om op den nationalen feestdag een boom te planten. Aan alle vereenigingen is verzocht, op den nationalen feestdag (dus op den dag na dien der geboorte) met vaandels en ba nieren te twee uur aanwezig te zijn in de Stadszaal. Vandaar zal men gezamenlijk en on- onder geleide van een muziekkorps bege ven naar het Plantsoen, waar om 3 uur door den voorzitter van de commissie de boom zal worden aangeboden aan het Ge meentebestuur. Als plaats is gekozen het begin van het Plantsoen aan de zijde van de Korevaar- straat, aangezien bij de Plantage reeds een „Wilhelmina-linde" ^.eplant is. Als boom is in overleg met den chef der afdeeling plantsoenen gekozen een eik (mnl.) of een dubbelbloeiende kastanje (vr.). Een steen met datum en naam zal later bij dezen boom geplaatst worden. Sluiting café's en winkels. De Commissaris van Politie maakt be kend, dat op den dag van de blijde gebeur tenis in het Prinselijk gezin en den dag daarna, het sluitingsuur der café's door den Burgemeester is bepaald op 2 uur des nachts. De inrichtinghouders, die in het bezit zijn van een muziekvergunning, mogen tot dat uur muziek maken. Het sluitingsuur der winkels is voor bei de dagen vastgesteld op 11 uur n.m., tot welk uur tevens het venten, voor hen, die daartoe vergunning hebben, is toegestaan. Op Zondag (d. w. z. tusschen Zaterdag nacht 12 uur en Zondagnacht 12 uur) wor den geen extra faciliteiten verleend. Huisartsen en apothekersdienst Op den Nationalen Feestdag zullen de Leidsche huisartsen geen spreekuur hou den, en zijn de apotheken, aangesloten by de Nederlandsche Maatschappij ter bevor dering der Pharmacie, dien dag na 12 uur gesloten, met uitzondering van Apotheek du Croix, D. C. Kok, Apotheker, Rapen burg 9, telef. 807, alsmdee de Zuider Apo theek, E. B. de Metz, Apotheker, Kamer- lingh Onneslaan 28, tel. 3553, welke voor spoedeischende hulp geopend zijn. Een verrassing van de N.Z.H.! De N.Z.H. biedt een verrassing aan by de blijde gebeurtenis in het Prinselijk ge zin. Aan al degenen, die op denzelfden datum als het Oranje-telgje jarig zijn, wordt een dag gratis reizen op het net der N.Z.H. aan geboden. De gelukkigen kunnen zelf vast stellen, wanneer zij van dit gratis-reisbil jet gebruik willen maken, doch het gratis reisje zal moeten plaats hebben vóór 1 Maart. Herdenking door A. G. A. B. De blijde gebeurtenis zal ook in de R.-K. Studentenvereeniging „St. Augustinus" plechtig worden herdacht. De sub-vereeni- ging A. G. A. B. nam hiervoor het initiatief. Het programma bevat o.a. een door mr. H. F. A. Donders op de heuglijke gebeurte nis uit te spreken feestrede, terwijl ver der de vreugde over dit heuglijke feit zich vanzelf sprekend ook op andere wijze in het „Eigen Huis" zal uiten. Het feest vindt plaats op den avond van den dag waarop de geboorte plaats heeft. Vindt de geboorte echter plaats na 5 uur 's middags dan wordt het feest den vol genden dag gevierd. Concert bij den lichtboom. Op den avond van de „lichtstoet" zal het Muiezkgezelschap .Orpheus", directeur de heer W. Ohr. de Vries, een concert verzor gen bij den „lichtboom" op de Steenstraat. PATER H. PONSIOEN O.FJVI. Benoemd tot Kapelaan aan. de Hartebrug- kerk. Zooals gemeld, is pater D. A. J. Klaren- beek, die ziek is geworden, niet op zijn nieuwe Kapelaans-plaats alhier kunnen ko men. In diens plaats is nu benoemd de wel- eerw. pater H. Ch. A. Ponsioen, Kapelaan te Wychen. Pater Ponsioen is geboren op 10 April 1892 te Gouda. Hij is in het klooster getre den in 1912 en priester gewijd in 1919. Pater Hugo is langen tijd assistentie-pater en mis sie-prediker geweest, gestationneerd in de kloosters te Wychen en te Woerden en was nu ruim een jaar Kapelaan te Wychen. EEN KONINKRIJK ZONDER MODERN LEGER. En dat koninkrijk is....? Het is niet onze bedoeling aan te hitsen en op te zetten tot dienstweigering, maar wat was het soldaten-leven van vroeger veel jofeler en vroolyker dan thans! Wat een romantiek school er in het krijgsbedrijf van de ridders, die zich in een ijzeren harnas wrongen en erop uit trokken, om wil men de oude sagen gelooven belaagde maagden te bevrij den. Tegenwoordig kruipt een soldaat in een ijzeren tank om de maagden met giftige gassen om zeep te helpen. De moderne oorlogsuitrusting heeft alle romantiek en alle ridderlijkheid vergeten, maar één lofprijzing kan haar niet wor den onthouden: ze doet haar werk gron dig en grootscheeps. Duizend ridders in gouden harnassen hebben geen kansje van slagen in het aangezicht van één „ge- mechaniseerde'' patrouille. Om hun rijk te beschermen of uit te breiden, beschikken de machthebbers over de modernste uitvindingen. Langen tijd heeft het de schijn gehad, dat Nederland van deze moderne bewapening niets wil de weten en droomen bleef in den rid der-tijd. Daarin is nu verandering geko men. Maar er is nog één Rijk, dat zijn le gerscharen uitzendt, alsof we niet leefden in de eeuw van de techniek, alsof er geen auto's en vliegtuigen en motoren en boo ten waren, alsof het hoogtepunt van ge riefelijkheid bestond in het vervoer op een muilezel. Het Rijk, dat uitbreiding zoekt volgens deze ouderwetsche en to taal verouderde methode, is de Katholie ke Kerk, het Koninkrijk Gods. Slechts noodgedwongen bleef de Kerk ten achter by de moderniseering van de missie-uit rusting, want zulk een uitrusting kost geld, en de Kerk kan geen radio-belas ting heffen om aan dat geld te komen. Zij kan, in dezen tijd van oorlogsbedreiging door een volmaakt uitgeruste Godloozen- beweging, slechts een beroep doen op ons. Dat beroep wordt, namens de Kerk, ge daan door het Miva-comité, EN WIE, DIE HET HART OP DE RECHTE PLAATS, ZOU DIT BEROEP ONBE ANTWOORD WILLEN LATEN? Komt daarom allen naar de prachtige avond, die het Miva-comité op Dinsdag a.s. heeft belegd in de Stadsgehoorzaal, om kennis te maken met deze moderne mis sie-actie. Het wordt een avond van zang, wel sprekendheid en film. Er wordt een fel woord gesproken door niemand minder dan den Z.E. heer Henri de Greeve Er worden mooie liederen gezongen door het Matrozenkoor uit den Haag.... Er wordt een boeiende en aangrijpende film vertoond „Het Testament van den Missionaris". De „fine fleur'' uit Katholiek Leiden en omgeving zal op dezen avond aanwezig zijn. Het belooft een avond te worden van grootsche Katholieke Actie. Daarop mag niemand, die niet onverschillig is voor de uitbreiding van het Koninkrijk Gods ont breken. LEIDEN. Geboren: Maria Cornelia, d. v. P. G. Schouten en M. C. Stouthart Apolonia, d. v. C. J. Lardé en A. den Os Clasina Jacoba, d. v. G. A. Sassen en J. L. M. de Vrind Johannes Emmanuel, z. v. H. M. Parlevliet en M. Ruijgrok Lodewijk An- tonius, z. v. J. Dirkse en A. Ph. Dernee Cornelis Jan, z. v. P. Rehling en J. Blij- leven Christianus Johannes, z. v. J. A. v. d. Meer en M. J. M. Angevaren Jacob, z. v. M. C. Bevelander en C. A. Rijstenbil - Maria, d. v. P. Pont en M. den Hollander Mathilda Catrina, d. v. J. J. v. d. Zwaard en A. C. Visser Jeanne, d. v. L. Slegten- horst en M. de Haas. G e h u w d: C. Boot jm en J. M. Dool jd J. Haverhoek jm en P. M. Kleijn jd H. H. Lansel jm en M. v Staden jd C. B. Zirkzee jm en J. C. v. d. Reijden jd A. Smit jm en A. Bremmer jd Th. C. Horree jm en W. A. de Haas jd. O v e r 1 e d e n: A. C. J. v. d. Geest zn lj. G. M. Broeke dr 8 mnd. de samenwerking in de Troep en bij de uitvoering van de plannen voor de op richting van den Stam, Akeela Kellenaers voor de toegezegde gebruiksvoorwerpen, welke de Welpen onder haar leiding voor i de nieuwe Stamhut hadden vervaardigd I en Oubaas van Hameren voor de gast- I vrijheid, welke de Verkenners van de St. I Franciscus-troep in den St. Joseph-Stam I hadden mogen genieten, zoolang nog niet tot de oprichting van den St. Franciscus- stam kon worden overgegaan. Zeer speciaal richtte de Oubaas zich in zijn dankwoord tot Aalmoezenier van Ga len O.F.M., dien hij mede namens alle leidsters en leiders van het Jeugdwerk in de Parochie huldigde voor het vele en moeilijke werk, dat de Aalmoezenier in het Jeugdwerk verricht en spreker wek te zyn medeleidsters en -leiders op den dank aan den Aalmoezenier te uiten in daden, door zelf ook te werken met de blijmoedige opgewektheid welke den Aalmoezenier, ook in moeilijke oogenblik- ken, steeds kenmerkt. Tenslotte wekte de Oubaas zijn Voor trekkers op hun taak op te vatten als een eere-taak en deze zoo uit te voeren, dat de Stam een waardig onderdeel zal vormen van de St. Franciscus-groep en ook daar door zal medewerken om de plaats, wel ke de Groep thans in de K. J. C. van de Hartebrug-parochie inneemt, te behouden. MILITARIA. De R.K. GRAALTURNCLUB „ACTIEF". De groote jaarlijksche uitvoering van de Graalturnclub „Actief" zal gegeven worden in de groote Stadszaal op Zondag 13 Fe bruari. Kaarten zijn verkrijgbaar in het Graalhuis Hooigracht 31. Leiden. Nadere bijzonderheden worden per advertentie be kend gemaakt. - De firma v. d. Gees en Stuifzand alhier deelt ons mede, dat zij voor de som van j 158.700 de laagste inschrijfster geweest is bij de aanbesteding, welke heden door den Prov. Waterstaat van Noord-Holland ge houden is voor het maken van een aarden bouw in hét wegvak UithoornAalsmeer. Geslaagd voor het Mercurius-examen En- gelsche handelscorrespondentie mej. F. de Reede, alhier en voor het L.I.T.E.H.-examen Eng, handelscorr. mej. S. Mennes, alhier, beiden opgeleid door den heer N. Spyker. alhier. INGEBRUIKNEMING VAN DEN STAM DEN VAN DE ST. FRANCISCUS-STAM. Gisterenavond werd de nieuwe Stam den aan de Caeciliastraat in gebruik ge nomen door de Voortrekkers van de St. Franciscusgroep van de Katholieke Ver kenners der Parochie van O. L. Vr. On bevlekt Ontvangen. Nadat de Aalmoezenier de vele belang stellenden uit het Jeugdwerk, in en bui ten de parochie had welkom geheeten, verrichtte de zeereerwaarde heer pastoor R. Smitz O.F.M. de inzegening van het huis, waarna hij in enkeie korte woor den de Kath. Jongens Centrale in de Hartebrug-parochie geluk wenschte met de oprichting van den Voortrekkers-stam en met de ingebruikneming van dezen Stam-den, bij welken gelukwensch de pastoor tevens aan den Aalmoezenier een bedrag overhandigde om dit voor de nieuwe huisvesting van de voortrekkers te kunnen benutten, hetgeen wel buiten gewoon op prijs werd gesteld. Na deze inzegening werd door den Groepleider, Hopman Aalders, op de ge bruikelijke wijze dè eerste Voortrekkers bijeenkomst geopend, waarbij hij tevens gebruik maakte van de gelegenheid om afscheid te nemen van Vaandrig Witte als assistent-verkennersleider bij de St. Fran ciscus-troep, waarna Commissaris W. Loeffen, Ass. Dioc. Comm. te 's-Graven- hage, overging tot installatie van Vaan drig Witte als Voortrekkersleider en Oubaas van de nieuwe St. Franciscus- Stam. In den gelukwensch, welke de Com missaris daarna tot den nieuwen Oubaas richtte, betrok hij tevens de geheele groep en den Aalmoezenier, dien hij dankte voor het vele, dat deze reeds voor de St. Franciscus-groep had gedaan. Hierna werd door de goede zorgen van Akeela met haar assistenten den gasten een kopje thee aangeboden, waaronder de Oubaas gelegenheid vond tot voorle zing van enkele gelukwenschen van ge- noodigden, die verhinderd waren en waarbij Hopman Balk uit Schiedam na mens de Ploegleden van de Voortrek- kersleiderscursus met een geestige speech, vol aanhalingen en herinneringen aan de gebeurtenissen tijdens dien curius, een fraai gebrand paneeltje aanbood ter her innering aan dezen installatie-avond. Nadat allen het mooi uitgevoerde Gas tenboek hadden geteekend, nam Oubaas Witte het woord om de vele aanwezigen te danken voor hun belangstelling en daarbij in het bijzonder den pastoor voor het verrichten van de inzegehing van den Stam-den; Comm. Loeffen voor het ver richten van de installatie en voor de gast vrijheid in de St. Jacobus-Stam tijdens den opleidingstijd, Hopman Aalders voor reserve-sergeant-majoor-instructeur B. Visser van het 4e Regiment Infanterie sedert 16 Juni 1923 op wachtgeld gesteld, is door den Minister van Defensie aange wezen om in actieven dienst te worden her steld. De korporaal W. Verhoef van het 3e Es kadron lie Regiment Huzaren is met ingang van 22 Januari 1938 aangesteld tot beroeps korporaal kok bij het 4e Regiment Infan terie. De tooneeluitvoering van de Maria-Con- gregatie op 9 Januari j.l., ten bate van de Missie in N.-Borneo, bleek zoo'n overweldi gend succes te zijn, dat velen wegens de enorme opkomst van Leidens Katholieken, teleurgesteld naar huis moesten terugkee- ren. Meer dan honderd aanvragen voor plaatsbewijzen konden niet ingewilligd worden. Om de teleurgestelden toch het ge not van dien leuken avond te schenken, heeft het bestuur der Congregatie beslo ten een herhaling van den zoozeer geslaag den avond den Katholieken van Leiden aan te bieden op Zondag 6 Februari a.s. Daar de Congregatie zich niet kan belas ten met een derde uitvoering, wordt een ieder verzocht zich zoo spoedig mogelijk van plaatsbewijzen te voorzien, welke ver krijgbaar zijn aan de reeds gepubliceerde adressen. Father J. BUIS. DE SOCIALE POLITIEK VAN HEDEN. De Algemeene Katholieke Werkgevers vereniging organiseert op Woensdag 9 Februari a.s. te Breda een openbare bij eenkomst, waarop behau i zal worden „de sociale politiek van heden". Algemeen inleider op dien dag ?s prof. mr. C. P. R. Romme, minister van sociale zaken. Verdere sprekers zijn, in volgorde, de heeren K. L. H. van der Putt, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Char les Stulemeyer, industrieel te Breda, mr. B. J. M. van Spaendonck, 1ste secretaris en dr. L. G. Kortenhorst, algemeen secre taris der A. K. W. V. MOEDER VAN HET TE VONDELING GELEGDE KINDJE GEVONDEN. Na een minutieus ingesteld onderzoek is üe Haagsche politie er nog in den loop van gisteravond in geslaagd, de moeder van het gisternacht in de Gerard Doustraat te den Haag te vondeling gelegde kindje op te sporen. Zij is een 34- jarige ongehuwde vrouw, die als dagmeisje bij een familie te den Haag werkzaam is. Gebleken is, dat de vrouw in den bewus- ten nacht in een zeer overspannen toestand heeft gehandeld. Zij is nog gisteravond overgebracht naar de Ramaerkliniek, waar ze ter verpleging is opgenomen. Het kindje, aat nauwelijks een uur ter wereld was ge komen, nadat het op straat werd gevonden en dat in het ziekenhuis aan den Zuidwal is opgenomen, maakt het goed. DE NEGUS ALS CANDIDAAT VOOR DEN NOBELPRIJS? STOCKHOLM, 10 Jan. (A. N. P.). Onder de Zweedsche afgavaardigden circuleer den gisteren lijsten, waarop de Negus en de Zweedsche burgemeester Lindhagen candidaat werden gesteld voor den Nobel prijs voor den vrede. LEIDEN, 19 Jan. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 5.407.80, savoyekool 2.102,80, groenekool 2.104.60, boe renkool 1.504.00, rapen 1.401.50, prei 2.905.20, kroten 3.403.80, kro ten, gekookt 59, uien 5.6015.70, peen 1.205.40, spruiten 310, aard appelen 3.20, andijvie 9—15, sla 815 Nero 9.40—12.10, witloof 5—17, spina zie 3032. per 100 stuks: salade 1.30 2.30, knolselderie 1.002.80, per 100 bos: pieterselie 3.904.10, selderie 1.20 180, peen 8.50—9.00. Melkveiling. Week van 23 tot 29 Ja nuari. Consumptiemelk 1ste klas f 7.50 per 100 liter. Prijs voor te leveren boventaxemelk in georganiseerd overleg voor het district Leiden voor de week van 23 tot 29 Januari 1938, gelijk aan de door de regeering vast- gestelden prijs. GOUDA, 20 Jan. Vee. Aangevoerd in totaal 1346 stuks, waarvan 46 slachtvar- kens vette 29.5 tot 30.5 cent per pond le vend met 2 pet. korting; 616 magere var kens 3048, 565 biggen 1820, Gelder- sche biggen 20—24, 3 runderen 180 225, 102 nuchtere kalveren 612, 14 bokken of geiten f 26 per stuk. Handel matig. Kaas. Aanvoer 173 partijen. Pry'zen le kwal. met rijksmerk 2723, 2e kwal. 2526, zware tot 29.50. Handel matig. Boter. Aanvoer 365 ponden. Goebo- ter 7580 cent en weiboter 7075 cent per pond. Handel vlug. Londen 8.9 7 V8 Berlijn 72.30 Parijs 6 04 Brussel 30.41 Zwitserland 4148V2 Kopenhagen 40 07l/2 Stockholm 46 25 Oslo 45.10 New York 1.799/1Q Praag 6.301/2 Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten derStervenden,in den leef tijd van 63 jaar, onzege- lietde Zuster, Behuwd zuster en Tante MARGARETHA MARIA VERH0EFF. Uit aller naam: M. J. VERHOEFF. Leiden, 19 Jan '38. Steenstraat 29a. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Za terdag 22 Januari a.s in de Parochiekerk O L.Vr. Onbevl. Ontv. ie 7, 7J/2, 8.20 en 9i/2 uur Gezon gen uitvaart te half lö, waarna de begrafenis vanuit de kerk op de R.K. Begraafplaats alhier Geen bezoek wegens ziek te Heden overleed, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, meeidere malen gesterkt door de Genademiddelen der H. Kerk, onze innig geliefde Vader, Behuwd-en Groot vader, 429 C0R.4ELIS VAN RIJN, in den ouderdom van 78 j. Namens de familie: D. A. VAN RIJN, Kinderen en Klein kinderen. Warmond, 19 Jan. 1938 Oost-Einde. Rozenkrans bidden des avonds 8 uur. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Zater dag 22 Jan, a.s., 's mor- gens8.30u.inde Parochie kerk van St. Mathias te Warmond, waarna begra fenis op het R.K. R.K. DAGMEISJE gevraagd, niet beneden 18 jaar, in klein gezin, flink kunnende werken en goed voorkinderen Hugo do Vriesstraat 66. Aan melden na 8l/r n.m. 428

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3