NIEUWS DONDERDAG 20 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. De Bill seint: Verwachting: Meest matige Zuid-Weste lijke tot Zuidelijke wind, gedeeltelijk be wolkt tot betrokken, reinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 773.1 te Toulouse en Clermont. Laagste barometerst.: 717.3 te Akureyri. Een langgerekt gebied var. iageluchtdruk met een reeks van diepe minima strekt zich uit van de Poolzee tot ver op den Oceaan. Ten Zuiden van de aslijn, die dwars over IJsland loopt, beweegt een bredes strooming van warme lucht naar het Oostelijk detl der Poolzee. Deze stroo ming brengt zacht weer op de Britsche Eilanden en Centraal-Europa en tempert de strenge vorst in het binnenland van Zweden. Terwijl op IJsland de luchtdruk extreem laag blijft, begonnen de barome ters in het verdere gedeelte van het waar nemingsgebied overal te stijgen en thans ligt en gebied van hooge luchtdruk met barometerstanden boven 770 m.m. over Zuid-Frankrijk en komt een tweede boven Scandinavië en het Oostzeegebied tot ont wikkeling. In het eerstgenoemde gebied van hooge luchtdruk daalde de tempera tuur sterk, door nachtelijke uitstraling. In de Alpen is het weer zeer koud gewor den (Jungfraujoch minus 20 graden, dat is 12 graden daling bij gistermorgen) en op de Saentis-top viel in den nacht 33 c.m. sneeuw. De wind om de toppen nam af en draaide naar Noord-West. In Oost- Duitschland en Oostenrijk werd het zach ter, Polen en de Baltische Staten iets kou der, doch de vorst is aldaar nog niet van beteeken is. In onze omgeving zal de wind uit het Westen blijven en het weer zacht zijn, behoudens wellicht een weinig koude in den morgen bij opklaring in den nacht. LUCHTTEMPERATUUR. 8.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 4.54 uur tot Vrijdagmorgen 7.27 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 21 Jan. voorm. 6.00 en nam. 6.25 uur. Maan op 22.28 uur Donderdagmorgen. Maan onder 9.45 uur Vrijdagochtend. r -1. BINNENLAND PRINS BERNARD BRENGT EEN BEZOEK AAN AMERSFOORT. Z. K. H. Prins Bernhard heeft heden morgen wederom een autorit gemaakt. Ditmaal ging de tocht naar Amersfoort, naar de rijschool, waar de Prins uitstapte en zich eenigen tijd met de verschillende officieren onderhield. Daarna keerde Prins Bernhard naar Soestdijk terug. DE BIJEENKOMST VAN DE OSLO- STATEN TE KOPENHAGEN. De Regeeringspersdienst meldt: Men herinnert zich, dat de staten die deel uitmaken van de Oslo-conventie, te weten België, Denemarken, Finland, Luxemburg, Noorwegen en Zweden, op 28 Mei 1937 te 's-Gravenhage een overeenkomst ter be vordering van het handelsverkeer hebben gesloten. Overeenkomstig het protocol be treffende de oeconomische samenwerking, dat op denzelfden dag als deze overeen komst geteekend werd en dat periodieke samenkomsten voorziet, zijn experts van bovengenoemde staten op uitnoodiging van de Deensche regeering te Kopenhagen sa mengekomen. Thans hebben zij hun werkzaamheden beëindigd, die zich bij voortduring onder het presidium van den heer Waerum, chef van de oeconomisch-politieke afdeeling van het Deensche ministerie van buitenlandsche zaken, door een geest van wederzijdsche samenwerking en vriendschap hebben ge kenmerkt. In den loop van deze samenkomst hebben de experts de vraag onder het oog gezien in welke mate de overeenkomst van Den Haag en ontwikkeling der handelsbetrek kingen tusschen hun landen heeft bevor derd. Na maatregelen in beschouwing te heb ben genomen, welke een einde zouden kun nen maken aan practijken van abnormale concurrentie in hun buitenlandsche han delsbetrekkingen, hebben zij het in hun landen bestaande stelsel van openbare aan bestedingen en inschrijvingen bestudeerd. Ten slotte hebben tevens voorloopige be sprekingen plaats gehad betreffende de ver lenging of de eventueele herziening van de overeenkomst van Den Haag. Deze ver schillende problemen zullen waarschijnlijk op een samenkomst van gedelegeerden die binnenkort te Oslo zal plaats hebben, on derwerp van bespreking uitmaken. HET WERKTIJDENBESLUIT VOOR KOFFIEHUIZEN EN HOTELS. De regeeringspersdienst deelt mede: Op 1 Januari j.l. is zooals gemeld in werking getreden het werktijdenbesluit voor jeugdige personen, werkzaam in kof fiehuizen en hotels 1937. In samenhang met eenige bepalingen van de hotelparagraaf der arbeidswet 1919, die tegelijkertijd zijn in gevoerd, geeft dit besluit een regeling van de werk- en rusttijden van het koffiehuis- en hotelpersoneel beneden 18 jaar. Naar vernomen wordt, is de invoering van deze regeling voor verschillende werk gevers aanleiding geweest om jeugdig per soneel te ontslaan. Wanneer die leegkomen de plaatsen worden vervuld door aanstel ling van volwassen personeel, verdient dit toejuiching, maar anderzijds 'is het niet on waarschijnlijk, dat. indien het ontslag op eenigzins groote schaal zou plaats hebben, als gevolg daarvan in de betrokken bedrij ven na verloop van tijd een tekort zou ont staan aan vakbekwaam personeel. Het ligt voor de hand, dat men dit tekort dan zou willen aanvullen door indienstneming van buitenlandsche arbeiders. In verband hiermede wordt, ten einde het ontstaan van moeilijk heden te voorkomen, nu reeds on der de aandacht van belanghebben den gebracht, dat, wanneer tenge volge van ontslag van jeugdig per soneel, in het koffiehuis- en hotel- bedrijf een gebrek aan vakbe kwaam personeel zou ontstaan, van wege den minister van sociale za ken geen vergunning zal worden verleend om daarin door aanstelling van buitenlandsche werkkrachten te voorzien. DE COLLECTIEVE ARBEIDS OVEREENKOMST VOOR HET BOUWBEDRIJF. Loonsverhooging van twee cent per uur. De Nederlandsche aannemersbond en pa troonsbond voor de bouwbedrijven in Ne derland heeft in zijn gisteren te Amster dam gehouden ledenvergadering de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor de bouwbedrijven aanvaard. De nieuwe overeenkomst zal ingaan op 1 Maart a.s. en bevat in hoofdzaak een loonsverhooging van twee cent per uur zoowel voor den burger'ij ken en utiliteits bouw als voor den water-, spoor-, en we genbouw. De vergadering sprak uitdrukkelijk als haar oordeel uit, dat de economische om standigheden voor het bouwbedrijf zich ver zetten tegen elke loonsverhooging. maar dat dit offer door de werkgevers aanvaard is terwille van den bedrijfsvrede. De arbeidersorganisaties hebben nog geen beslissing genomen. HERHALINGSOEFENINGEN. De herhalingsoefeningen voor het wapen der infanterie in dit jaar te houden, zijn verdeeld over de volgende tijdvakken: Lichtingen 1927 en 1928, onderofficieren da tum van opkomst 29 Augustus, korporaals en soldaten 5 September. Datum vertrek met groot verlof voor al dezen, 14 Septem ber. Lichtingen 1932 en 1934, onderofficieren, datum van opkomst 8 September, korpo raals en soldaten 15 September. Datum ver trek met groot verlof voor al dezen 1 Oc tober. Bovenstaande geldt ook voor de wiel rijders. De onderofficieren-administrateur der lichtingen 1927 en 1928 zullen hun herha lingsoefeningen drie dagen later aanvangen en beëindigen dan de andere onderofficie ren van hun lichtinge. De onderofficieren-administrateur der lichtingen 1932 en 1934 zullen hun herha lingsoefeningen vier dagen later aanvangen en beëindigen dan de andere onderofficieren van hun lichtingen. Dit geldt ook voor de onderofficieren-administrateur der wielrij ders. MEER ARBEID VOOR JONGE WERKLOOZEN. Uitbreiding der tewerkstelling bij werk-objecten. Blijkens een circulaire aan de betrokken gemeentebesturen heeft minister Romme besloten, dat uit één gezin twee jeugdige werkloozen aan werk-objecten mogen deel nemen en ook zij, die steun ontvangen. Tot de jeugdige werkloozen rekent men hen, die nog geen 24 jaar zijn. Het zakgeld, dat zij ontvangen, zal niet meer van den steun worden afgetrokken. Tot nu toe kon uit één gezin slechts één jongeman bij de werk-objecten worden ge plaatst en voorts was bepaald, dat de jon geren, die onder de steunregeling vallen, van deelneming zijn uitgesloten. KEURING DIENSTPLICHT. De minister van Defensie heeft bepaald, dat de keuring van dienstplichtigen van de lichting 1939 niet zal worden gehouden in den middag van den werkdag volgende op den dag waarop een prins of prinses zal zijn geboren. De keuring dezer dienstplich tigen zal op een nader te bepalen dag ge schieden. ONBEWAAKTE OVERWEG IN DEN RIJKSWEG AMSTERDAM— SASSENHE1M. Indienststelling van de lichtmasten. Naar de directie der Nederlandsche spoorwegen mededeelt, zullen de lichtsei nen bij den onbewaakten overweg bij K.M. 3.870 van den spoorweg HoofddorpAals meer in den rijksweg AmsterdamSassen- heim op Maandag 24 Januari a.s. in dienst worden gesteld. TSJECHISCH EERBEWIJS VOOR MINISTER SLOTEMAKER DE BRUÏNE. Op 27 Januari a^. zal aan de faculteit der rechten van de Karls-Universiteit te Praag de eexe-promotie van minister Slotemaker de Bruine tot doctor honoris causa plaats vinden. Deze promotie is te beschouwen als een eerbewijs der geheele Tsjechische weten schap aan de Nederlandsche regeering voor haar bemoeiingen en medewerking bij het onderzoek naar en de restauratie van het graf van Comenius. „Telegraaf". MERGELEXPLOITATIE GEULHEM. De stichting „Het Limburgsch Landschap" is actief. Naar aanleiding van verschillende uitla tingen in de pers over de in velerlei op zicht te betreuren mergelexploitatie bij Geulhem in Limburg, deelt de stichting „Het Limburgsch Landschap" mede, dat andermaal in hare jongste bestuursverga- ring deze aangelegenheid onderwerp van behandeling heeft uitgemaakt. Men hoopt door overleg met belangheb benden, dat reeds eerder gaande was, de zaak in betere banen te leiden. Wel wordt ook hier het gemis aan wettelijke bepalin gen, die de bescherming van het natuur schoon ten goede kunnen komen, zeer ge voeld. Bestuursvergadering Katholieke Neder landsche Boeren- en Tuindersbond. In de op 17 dezer te Utrecht gehouden bestuursvergadering van den Katholieken Nederlandschen Boeren, en Tuindersbond is o.m. besloten een commissie in te stel len, welke tot taak heeft, na te gaan, wat er ten aanzien van de cultureele vorming van ons Boeren- en Tuindersvolk kan wor den gedaan. Als vertgenwoordiger van den bond op de in Mei a.s. te houden algemeene ver gadering van het Internationaal Landbouw Instituut werd de secretaris, mr. H. van Haastert, aangewezen. Besloten werd om opnieuw bij de regeering aan te dringen op het ge bruik van Nederlandsche boter in het leger en op de vloot in plaats van de thans verstrekte margarine. In verband met de gevolgen, die het mond- en klauwzeer direct zoowel als in direct voor de veestapel heeft, werd nog maals aangedrongen op het doen van stappen tot verruiming van kalverschet- sen. Academienicuws LEIDEN Geslaafd: Doctoraal examen Rechten: de heeren D. Dumbar, Hilversum; H. C. Dresselhuys, Tiel; Candidaatsexamen Geneeskunde: de da mes M. F. Salomonson, Dordrecht, W. E. Kreger, den Haag en de heeren H. M. Was zink, Leiden, A. H. Gentis, Leerdam, P D. van Leeuwen, den Haag, E. M. Beek man, S a s s e n h e i m, J. J. de Blécourt, Leiden, J. B. M. Vismans, Rotterdam, V. W. Kessener, den Haag, K. Ydens, Oegstgeest, J. H. Hoffman, Overschie, .J. Vervat, W a s s e n a a r, J. J. Bergsma, Wassenaar, F. C. Westenberg, Over- 'veen, H. van Greuningen, Voorburg, W. van Erk, Zevenhuizen, J. B. Ebbinge, Haar lem, E. C. van Essen, Leiden, W. Storm van Leeuwen, Groet (N.H M. A. Vrijman, Den Haag, C. Boot, Leiderdorp, Soenio- to Sastrosoeparto, Leiden, R. B. Span jaard, den Haag, G. J. Goekoop, Leiden, A. J. A. Hoogeveen, A?rlanderveen, H. Hasper, den Haag, H. H. Merkelijn, Oegstgeest. STADS GENOOTSCHAP VAN DEN STILLEN OMGANG. Afd. Leiden. In het St. Antonius Clubhuis werd gister avond de leden-vergadering gehouden, waarop oorspronkelijk de installatie zou plaats vinden van den nieuwen Geestel. Di recteur. Pastoor Smitz, die zich aanvanke lijk daarvoor beschikbaar had gesteld, had evenwel verzocht, dit punt nog even aan te houden, zoolang de vacature, open gevallen door het heengaan van pater v. d. Snoek, nog niet is aangevuld. (De reeds oenoemde opvolger van pater v. d. Snoek is inmiddels ziek geworden, zoodat in de vacature nog niet is voorzien). De president, de heer L. C. Schrijvers, opende de vergadering met een woord van welkom, in het bijzonder tot kapelaan W. C. C. M. van Alphen, die dien avond een rede zou houden, tot pater v. Kesteren uit Brazilië, tot den heer Andriessen uit den Haag, die reeds meermalen in onze omge ving met lichtbeelden gesproken heeft over het H. Sacrament v. Mirakel, en tot de pers, die zoo bij herhaling haar kolommen open stelt voor het Genootschap. Aan dit laatste knoopte spr. een opwekking vast tot het lezen en propageeren van de Katholieke pers. Nadat de heer D. Bergsma, 2e secretaris, de notulen van de vorige vergadering had uitgebracht, werd het jaarverslag over het afgeloopen jaar door den secretaris, den heer Th. B. v. Ovost voorgelezen. Uit het jaarverslag blijkt o.a., dat het ledental van de afd. Leiden en omgeving daalde van 2431 tot 2242, wat te verklaren is door het feit, dat de onderafd. Veur-Leidschendam zich afscheidde. Een zwaar verlies leed het Genootschap ook doordat de weleerw. pater Frigge het directeurschap moest neerleggen. DE A. S. BLIJDE GEBEURTENIS Enkele oogenblikken, nadat het nieuws van de blijde gebeurtenis ons bekend is, zullen de volgende adressen door een si rene of fluit dit aankondigen. Echter, in dien de geboorte des nachts plaats vindt, waarvoor te stellen tusschen 10 uur nam. en 7 uur v.m., des morgens te 7 uur. De aankondiging zal geschieden als volgt: Signaal: een lange stoot gevolgd door vijf korte stooten geeft aan de geboorte van een prinses. Signaal: een lange stoot gevolgd door negen korte stooten geeft aan de geboorte van een prins. Deze signalen zullen meerdere malen met eenige onderbreking worden gegeven. De volgende zaken verklaarden zich be reid het signaal uit te zenden, waarvoor wij hun hier bij voorbaat dankzeggen. Indien er nog zaken zijn, welke zich eveneens hiertoe bereid verklaren, ontvan gen wij daar gaarne mededeeling van. Alphen: N.V. Oosthoek Zoon, Emmalaan. Stoomwasscherij Jac. van Slag- maat, Pr. Hendrikstraat 10. (Hoorn) N.V. Oosthoek Zoon. „De Leerhoeve" Hooft- straat. Hazerswoude Groenendijk: Coöp. Boe renleenbank. Hillegom: St. Joseph Jongensschool. Lisse: Lissesche Kistenfabriek. Noordwijk: De Ver. Bloembollen-Cultu ren, Schiestraat. Noord wij kerhout: St. Bavo-Gesticht. Oegstgeest: Melkinrichting L. Menken, v. Assendelftstraat 2. Warmond: De Padox. Wassenaar: Coöp. Boerenleenbank, Lange Kerkdam. Woerden: Melkfabriek „Nieuw Holland", Utr. Straatweg. Zoetermeer: N.V. Nutricia. Zoeterwoude Dorp: Coöp Boerenleenbank. Zoeterwoude H. R.: N.V. Oosthoek Zoon. Leiden: Beuth Zoon, Kaiserstraat 25. Constructie Werkplaatsen, Zoeterwoudsche- weg 1. asscherij Dingjan, Hooge Rijndijk 1. N.V. J. J. Krantz Zn., Oude Singel 86. Leidsche Groentenveiling, Zoeterwoudsche weg 2. Stoomwaschinrichting C. J. v. d. Loo, Haarlemmerweg 32. Firma D. Noordman, Haagweg 59. Johan Parmentier, Schelpenkade 6. P. P. J. van Remundt, Zijlsingel 2. N.V. Stoom Zeep Eau de Cologne fabrie ken Sanders Co.. Levendaal. Melkinrichting De Sierkan, Heerenstraat 96. N.V. Vereemgde Touwfabrieken, Zijldijk, Leiderdorp. Wernink's Beton Maatschappij, Hooge Morschweg 149. N.V. Textielfabrieken Gebrs. van Wijk Co., Heerengracht 44. Fa. A. H. J. Wijtenburg, 2e Looierstraat. N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen dekens v/h. Zaalberg Zoon, Vestestraat 1. y I Pater Frigge was de oprichter van de afd. Leiden, welke in het jaar 1937 15 jaar heeft bestaan. Vervolgens was het woord aan kapelaan v. Alphen uit Rotterdam, die thans voor de tweede maal voor zijn oud-stadgenooten het onderwerp van het Mirakel van Amsterdam behandelde. De gouden eeuw van Amsterdam is reeds lang voorbij. Het groote Mirakel, dat wij thans nog vereeren, ligt reeds 6 eeuwen achter ons, doch het geloof aan dat mirakel is onder de Katholieken nooit uitgestorven. Hoe krachtig dat geloof nog leeft, bewij zen de stille ommegangen en de bezoeken aan het Bagjjnhof. Spr. beschouwt dezen Stillen Omgang, hoe zij herinneringen en heimwee wekt naar onze aloude Katholieke cultuur in Nederland. Wij moeten ons er wel van bewust zijn, dat het de Katholie ken waren, die in Nederland de grondslag legden voor onze beschaving. Wij waren de bouwers, wij hebben de oudste papieren van de natie. Wij trokken met het H. Geloof het oude Germanië binnen en gaven aan de woeste heidensche horden de grondwet der beschaving. Ons land is geboren uit het water van de zee, en daarna ten tweede maal uit het doopwater van St. Willibrord, De eeuwen hebben het doopkruis van St. Willibrord elkander doorgegeven tot op den huidigen dag. Midden in het 1250-jarig Katholicisme van Nederland staat het Heilig Mirakel in de hoofdstad als het hart van God zelf, als een kus van Zijn liefde. Niet zonder reden wordt het Mirakel-in-de-ziekenkamer de eer en het opkomen van de stad Amster dam genoemd. Toen het wonder gebeurde was de stad nog in de kinderjaren, doch daarna werd zij tot mirakel-stad en de ver eering van het Mirakel werd ingezien als een stadsbelang. Het stadsbestuur legde het wonderbare feit vast in een officieel docu- AGENDA LEIDEN. Donderdag. R. K. Reclasseeringsvereeniging Van 89 uur zitting in het ge bouw der St. Vincentius-Vereeni- ging, Hooglandsche Kerkgracht 32 Donderdag. R. K. Vrouwenbond, jaarver gadering, Jacobazaal, „den Burcht" te 8 uur. Vrijdag. Bijeenkomst Jongeren-afdeeling der R. K. Staatspartij. Spreker pater dr. Beaufort, lid van de Tweede Kamer. „De Doelen", 2de Binnenvestgracht 15, 8.15 uur. Toegankelijk ook voor niet-leden. Maandag. Jaarvergadering „Dr. Schaep- man". St. Antonius Clubhuis. 8.15 uur. Dinsdag. GROOTE „KENNISMAKINGS AVOND", uitgaande van Missie- Verkeersmiddelen-Actie, zang, film, toespraak H. de Greeve, Stadsge hoorzaal, 8.15 uur. Dinsdag. Cursusavond-Van Doorn, St. An- tonius-clubhuis, Mare, te half 9. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 15 tot en met Vrijdag 21 Jan a.s. waargeno men door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85, A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313 en J. Doedens, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest Tel. 274. ment, dat nog bestaat, en d' overheid deed officieel mee in de hulde aan het H. Sacra ment. De harmonie van de Middeleeuwen brokkelde echter af door de Reformatie, en terwijl de stad Amsterdam economisch groeide, kwijnde het geloofsleven. De open bare processie werd verboden en sindsdien ontstond de „stille" omgang. Van de Heilige Stede is, helaas, geen steen overgebleven, alleen de straatnamen herinneren nog aan de wierookgeur van het roemrijk verleden. Het Mirakel zelf was echter niet weg te cijferen en de vereering ervan is nimmer verdwenen, is in de laatste 20 jaren zelfs sterk gestegen. Ook wij zullen thans weer opgaan naar de Heilige Stede. En daar allen, die aan de Stille Omgang deelnemen, het een en an der dienen te weten van de geschiedenis van het H. Mirakel, vertelt spr. thans met behulp van filmbeelden de geschiedenis van dit wondere gebeuren. Het MirakeJ is geschied in 1345. Een ster vende man ontving de geschiedenis is bekend de H. Teerspijze, doch braakte de H. Hostie weer uit en een vrouw wierp het uitbraaksel in het vuur. Den anderen morgen kwam een andere vrouw bij het vuur om zich te warmen en zij ziet de on beschadigde en onverteerde H. Hostie in het midden der vlammen. De H. Hostie wordt in een kist gelegd en een priester wordt gewaarschuwd, die het Ons Heer in stilte naar de kerk brengt. Den anderen dag vond men echter de H. Hostie weer in de kist en toen begreep men, dat het Gods wil was, dat de H. Hostie in een plechtige pro cessie naar de kerk zou worden gebracht. Daarna deden zich allerlei wonderbare ge nezingen voor en zoo werd het huis, waarin het wonder was geschied, een middelpunt van bedevaarten. Op die plaats werd een kapel gebouwd, welke tot tweemaal toe af brandde, doch telkens weer werd opge bouwd. Deze kapel kreeg den naam van de Heilige Stede en is blijven bestaan tot 1908. De kapel was vóór de Reformatie het middelpunt van de groote jaarlijksche pro cessie, waarvan prof. Derkinderen ons een indruk gegeven heeft in zijn groote schil derwerk, dat thans geplaatst is in de Ba- gijn hof kapel. De Reformatie bracht een heele omme keer. De processie werd verboden, de H. Stede moest worden ontruimd en werd ge geven voor den Hervormden dienst. Doch de menschen kwamen er niet en zoodoende werd de kapel verlaten en tenslotte ge bruikt als kaaspakhuis en in 1908 gesloopt. Op de plaats staat thans een complex win kelhuizen. De devotie is echter niet gebon den aan steen en wij vereeren thans hef H. Sacrament van Mirakel in het stille Bagijn- hof. De stille omgang dateert reeds van vóór de Reformatie, doch werd niet zoo massaal gehouden als in de laatste jaren. Vooral het initiatief van den heer Elsen- burg heeft daartoe een 50 jaar geleden de groote stoot gegeven. Spr. eindigt met een opwekking, om de Stille Omgang niet te beschouwen als een soort protestmeeting, maar als een stille en innerlijke hulde aan den God van het tabernakel. Na een korte pauze werd het Jubellied ter eere van het H. Sacrament van Mirakel gezongen (solozang door den heer v. Rui ten). Onder de Ingekomen Stukken bevindt zich o.a. een schrijven van het hoofdbe stuur, waarin als algemeene intentie voor den stillen omgang van dit jaar wordt aan gegeven: behoud en vermeerdering van de christelijke levensernst in het huisgezin. Voorts deelt de voorz. mede, dat op initia tief van pastoor Smitz in de kerk te Am sterdam gebeden zal worden voor de in het afgéloopen jaar overleden leden. De le den worden verzocht de namen aan het bestuur op te geven. De voorz. vestigt nog eens de aandacht op de aanwezigheid van het Spaarfonds, waarvan nog te weinig gebruik gemaakt wordt. Bij de rondvraag wordt gevraagd naar de minimum leeftijd voor lidmaatschap. Men moet 18 jaar zijn, doch op 16-jarigen leeftijd kan men reeds aspirant-lid zijn. Een verlaging van het spoorgeld kon nog niet bereikt worden. Na het gezamenlijk zingen van Schaep- mans lied „Aan U, o Koning der eeuwen", dankte de voorzitter allen en sloot hij deze geanimeerde bijeenkomst.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2