wfM De eenige kans Alle Drukwerken Dc arrestatie van Pater Rupert Mayer KERKNIEUWS HEI BETOOVERDE BOSCH ZWaMIP - DONDERDAG 20 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 door JAMES LIJM „Hoe zit 't nou met het groote werk voor Jane's oom, dat je hebt aangenomen?" in formeerde Clyde Wilson, terwijl hij slechts met moeite een grijnslach kon onderdruk ken, toen hij naast het ziekenhuisbed, waar in zijn vroegere studiegenoot lag, had plaats genomen. Op het gezicht van Bill Doran kwam een bittere trek. „Ik wilde de Zuster een tele gram laten versturen met de mededeeling dat ik morgen den eersten den besten trein zou pakken. Maar de dokter zei, dat ik hier minstens drie weken moet liggen. Het beteekent dus, dat ik voorloopig bij m'n oude baantje moet blijven en de uitvoering van zoo'n groot werk niet op me kan ne men. Bovendien...." Hij zweeg plotseling. Jane Harrington! Clyde wist, dat Bill dezen naam had willen noemen. Het zat Bill tegen hij had een heerlijken tijd kunnen tegemoet gaan. „Madr ja de een z'n dood is den an der z'n brood", dacht Clyde sluw. Bill was een uitstekend ingenieur. Dat moest Clyde toegeven. Maar de prijs, waar het uiteindelijk om ging was Jane! Op «cnool reeds hadden ze beiden naar haar gunst gedongen en thans woonde het meis je in Wisconsin bij haar oom, Ed. Harring ton, die door een schier onbegaanbare streek een breeden weg naar zijn groote, electrische zaagmolen wilde laten aanleg gen. Dit beteekende, dat de ingenieur, wien het werk werd opgedragen, den geheelen zomer in de omgeving van Jane zou zijn.... zonder, dat iemand roet in het eten kon gooien. „Het is beroerd voor je", huichelde Cly de. „Je hebt zoo hard aan de plannen ge werkt en nu is alles feitelijk opeens waar deloos geworden. Misschien kan ik je een handje helpen ik wil je althans een voor stel doen." Bill's oogen, die nog dof stonden, hoofd zakelijk tengevolge van de blindedarm operatie, toonden eensklaps weer belang stelling. „Nu jij het werk niet kan opknappen, wil ik 't wel op me nemen", vervolgde Clyde vriendelijk. „En wel zoo, dat jij nog een kleine tegemoetkoming krijgt ik wil je plannen koopen." „Waarom?" „Nou, dan kan ik me volkomen op jouw ontwerp instellen". Bill keek zijn bezoeker eenige oogenblik- ken aan. „Meen je dat?" vroeg hij op zachten toon. „Het spreekt vanzelf", antwoordde Cly de, „dat 't er mij om te doen is wat te verdienen, maar ik wil daarbij aan jouw plan vasthouden." Bill nam zijn vriend scherp op. „Weet je zeker, dat je geen andere bedoeling hebt?" vroeg hij met nadruk. Hun blikken ontmoetten elkaar. „Ja", ant woordde Clyde op denzelfden toon. „Mijn belangstelling voor Jane is verdwenen als je dat bedoelt", voegde hij er aan toe. Bill dacht na. „Hoeveel geef je er voor?" „Honderd dollar". „Ben je gek", zei Bill. „Tweehonderd dan". „Ik doe het niet onder de duizend", bood Bill aan. Clyde aarzelde met zijn antwoord. Dui zend dollar was geen kleinigheidje, maar daar stond tegenover, dat hij het bij den aanleg van den weg dubbel en dwars zou terugverdienen en bovendienhij zou langen tijd bij Jane zijn! Deze beide fac toren wogen op tegen het feit, dat hij zijn heele bezit zou opofferen. „Goed", sprak hij. „Omdat je mijn vriend bent". Zonder zich verder te bedenken, schreef hij een chèque uit ten bedrage van duizend dollar. „Ik zal aan de Zuster vragen of ze mijn hospita even opbelt en haar opdracht geeft, dat ze jou op mijn kamer moet toelaten. De plannen liggen in mijn schrijftafel", zei Bill, toen hij de chèque in ontvangst had genomen. Clyde glimlachte. „En nu nog iets, ouwe jongen. Zou je me een brief willen mee geven voor Harrington, waarin je hem de zaak uitlegt? Vertel hem, dat je mij in jouw plaats stuurt en en dat ik in staat ben om de zaak op te knappen." „Goed. Maar denk er om doe je uiter ste best. De oude Harrington is lang niet gemakkelijk. Hij heeft al eens last gehad met een ingenieur, die de boel verknoeide. Wanneer zooiets weer gebeurt, zal hij den man, die de zaak bederft, met een zweep afranselen, heeft hij gezegd. Daar staat echter tegenover, dat hij goed betaald." „Laat dat maar aan mij over", glimlach te Clyde zelfbewust. De twee jonge mannen drukten elkaar de hand en eenige oogenblikken later was Clyde vertrokken. Buiten kon hij wel dansen van pleizier. Nu zou hij Jane spoedig terug zien. Ze was het knapste en aardigste meisje, dat hij ooit had gekend en thans maakte hij een kans haar voor zich te winnen. Twee dagen later bereikte hij het blok huis, van waaruit de verschillende werk zaamheden werden geleid. Opgewekt trad hij binnen, stelde zich voor aan Harring ton en overhandigde hem den brief van Bill. Harrington las hem met een trek van twijfel op het gezicht. Hij was een zwaar gebouwd man; echt het type van iemand om een zweep te hanteeden. „Ik heb een copie van Bill's plannen be studeerd", lichtte Clyde toe. „Zooals u uit den brief kunt zien, bezit ik de capacitei ten om het werk te verrichten. Ik ben ge diplomeerd ingenieur." Harrington keek den bezoeker koeltjes aan. „De weg moet binnen twee maanden gereed zijn. Is 't niet in orde komt, krijg je last met me houd daar rekening mee. Straks zal ik je 't werk laten zien." „Prachtig. Dan zal ik me eerst even ver- kleeden. En", glimlachte hij, „ik moet uw nicht Jane ook begroeten. Het zal een ver rassing voor haar zijn een oude kennis te zien". „Ze is in mijn huis, dat aan 't begin van den weg ligt. Maar maak een beetje voort." Clyde vertrok. Harrington had met zijn barsch optreden niet den minsten indruk op hem gemaakt. Vijf minuten later be reikte hij de woning, waar Jane juist in de deuropening verscheen. Met groote oogen keek ze hem aan. „Clyde Wilson!" riep ze uit. „Wat doe jij hier?" Hij vertelde haar vlug wat er was ge beurd. „En", besloot hij, „nu werk ik dus voor jouw oom. Ik hoop, dat dit voor jou ook iets betekent, want je zult je hier wel erg eenzaam voelen, hè?" „Dat wel", gaf ze toe. En met een glim- tegen concurreerende prijzen Firma G. VAN BRUSSEL HAARLEMMERSTR. 222 Telefoon 1350 lach vervolgde ze, terwijl ze hem baar hand liet zien: „Maar daar komt een einde aan morgen ga ik weg; oom heeft al toe stemming gegeven." Clyde's mond viel open van verbazing, vooral toen hij den ring aan haar vinger zag. „Bill stuurde me dit per luchtpost" licht te het meisje hem in. „Hij heeft door een gelukje duizend dollar in handen gekre gen. Als we getrouwd zijn kunnen we daar met het kleine salaris, dat hij nou verdient, een jaar van leven. En hij is er van over tuigd, dat hij in dien tijd wel een betere betrekking zal vinden, vooral nu er overal opleving komt, is dat niet heerlijk?" GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE Behalve nieuwste verkeers- voorschriften moet u óók nog de oudste ongevallenoorzaken (roe keloosheid' en drankmisbruik!) kennen! Woensdagmorgen 10 uur kwam de Raad der gemeente bijeen, onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer A. War- naar. Aanwezig alle leden. De voorzitter opende de vergadering met gebed. Alvorens over te gaan tot behandeling van ingeko men stukken, heeft de voorzitter op deze eerste vergadering van het nieuw begonen jaar de leden hartelijk welkom, en werpt een blik in het jaar dat is voorbij gegaan. Bij een blik in het buitenland moet worden geconstateerd, dat in veel opzichten de toe stand nog somber is en geen opleving valt waar te nemen. Gelukkig is de inzinking in ons land, vergeleken met andere landen, niet zoo sterk en hebben wij nog groote reden tot dankbaarheid. Wat onze gemeen te betreft werden we in de hoop van ople ving voor de boomkweekerij teleurgesteld, en ook de veehouders werden door de ge vreesde ziekte van het mond- en klauwzeer s.ten zeerste getroffen. Wat de werkloosheid betreft was 1937 iets gunstiger dan het vo rige jaar, door een minder bedrag aan uit- keeringen van 12.000, daar er 15 pet. min der werkloozen voorkwamen dan in 1936. De bevolking der gemeente is met 6 zielen teruggegaan, wat zijn oorzaak vindt in ver trek uit de gemeente. In de hoop, dat in 1938 meer opleving mag komen, gaan wij moedig voorwaarts. Laten we getrouw zijn en trouw op onzen post, en schenke God aan u allen, met uwe gezinnen, wat noodig is in het ingetreden jaar. De heer C. A. van Dam, wethouder, dankt den voorzitter voor de goede wenschen tot den raad, en wenscht hem wederkeerig met de zijnen Gods zegen toe voor het ingetre den jaar. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen, die worden goedgekeurd en vastgesteld. De voorzitter doet eenige me- dedeelingen w.o. dat door de Provincie in de kosten van het woonwagenkamp 2/3, dat in 1500, zal worden bijgedragert, en dat voor de werkzaamheden in de Hoog veen 5/8 van het aantal personen, die daar te werk zijn gesteld, tot deze gemeente be- hooren. Wel waren door Boskoop, die groo- ter contribuant is, en meer rechten nad, hiertegen bezwaren ingebracht, maar een oplossing is hiervoor gevonden. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van het bestuur der Vebo-tentoon- stelling om een bijdrage in de kosten die zijn gemaakt voor de tentoonstelling, die door omstandigheden niet kon plaats heb ben. Besloten werd een bedrag van 6.70 bij te dragen. Missive van den Minister van Binnenlandsche, Fin. en Sociale Zaken, dat voor 1936 een bedrag van 10.970 zal wor den uitgekeerd uit het werkloosheidssubsi- diefonds. Verslag van het Crisis-comité B. van hetgeen in 1937 aan steun in natura is verleend. De voorziter brengt een woord van dank aan het comité, maar in 't bijzon der aan den secretaris, den heer P. Boer, voor de vele werkzaamheden, die veel van zijn tijd hebben gevraagd. De jaarwedde van den hulpkeurmeester. Hierop komt aan de orde een voorstel van B. en W. tot wijziging van de instruc tie voor een hulpkeurmeester bij den vleeschkeuringsdienst. De jaarwedde van den hulpkeurmeester was door den raad vastgesteld op 15001900, waartegen Ged. Staten bezwaar maakten en dit wil den stellen op 18002400. Bij besluit van den raad zijn B. en W. in hooger be roep gegaan, met het gevolg, dat door de Kroon werd beslist de jaarwedde te stellen op 16002100. B. en W. stellen voor het besluit van den Raad van 20 Jan. 1937, waarbij de jaarwedde van den hulpkeur meester werd bepaald op 1500, tot een maximum van 1900 in te trekken, en met ingang van 1 Febr. 1938 de jaarwedde te stellen op 1600 tot een maximum van 2100. Met algemeene stemmen wordt hier toe besloten. De voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten bericht is ingekomen, dat 0.25 per leerling subsidie zal worden ver leend voor de feestelijkheden op de scho len in verband met de blijde gebeurtenis, die verwacht wordt in het Prinselijk ge zin; spr. stelt namens B. en W. voor het resteerend bedrag der kosten aan te vul len uit de gemeentekas, wat algemeene in stemming vindt. Besloten wordt, op voor stel van B. en W., tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst voor de destructie van vee en vleesch, waarbij de kosten zijn berekend tegen ly3 cent per inwoner en per H.A., loopend van 1939 tot 1941, met de inrichting te Overschie. Door de afd. Zuid- Holland van Ned. Gemeenten is rapport uit gebracht van deze inrichting, en volgens gehouden controle is alles uitstekend in or de. Goedgevonden wordt onderhandscue verhuring van het Poeltje aan de Hazers- woudsche IJsclub voor ijsvermaak, tegen 10 per jaar, onder gestelde voorwaarden. De verordening op de heffing van radio rechten wordt op voorstel van B. en W. opnieuw vastgesteld. De woonschepen-invasie. Hierop stelt de voorzitter aan de oide over te gaan tot wijziging van de algemee ne politieverordening, rti die aan te vullen met een artikel inzake het gebruik maken van woonschepen. Het blijkt, dat het ge bruik maken van woonschepen in onze ge meente vermeerdert, en het is absoluut in strijd met de woningwet, hieraan de vrije teugel te laten, zoodat het B. en W. ge- wenscht voorkomt hier tegen te waken, door de verordening aan te vullen met een artikel, bepalende dat het zonder toestem ming van B. en W. verboden is woonsche pen te betrekken. Na eenige bespreking wordt hiertoe besloten. Een weg naar het Rietveld. Hierop stelt de voorzitter aan de uuc een voorstel van B. en W. inzake een weg door het Rietveld, en geeft hieromtrent een breedvoerige toelichting. Hieruit blijkt, dat met belanghebbenden, eigenaars van grond in het Rietveld, een bespreking is gehou den en dat bijna alle personen die tegen woordig waren, hun instemming betuigden met het plan en in principe er voor waren. Als object voor werkverschaffing zou het een prachtige gelegenheid bieden om onze menschen aan werk te helpen. Na zeer breedvoerige bespreking, waaraan verschil lende leden deelnamen, en waarbij vooral de toegangsweg naar het dorp ter sprake kwam, werd besloten 250 toe te staan voor het maken van het plan en de begrooting, mits de belanghebbenden voldoende mede werking verleenen. Een aanvrage van de Chr. school op het dorp om gelden voor gordijnen, werd toe gestaan. Goedgevonden wordt wijziging van de begrooting dienst 1937 en 1938. Bij de rondvraag informeert de heer Scheel, waarom de werkzaamheden van werkverschaffing in den polder zijn stop gezet, waarop de voorzitter mededeelt, dat de ondergrond te zwak bleek, om het werk uit te kunnen voeren, zoodat eerst afdoen de maatregelen moesten worden getrof fen, om instorten te voorkomen. De neer M. Noordam geeft in overweging de West vaart te doen uitbaggeren, waaraan gevolg zal worden gegeven. De heer G. Goedhart wijst op het ongerief, dat woonwagens standplaats nemen aan den Rijndijk, en vraagt of hiertegen geen maatregelen zijn te nemen. De voorzitter deelt mede, dat de gemeente-veldwachter hiertegen is opge treden en sluit de vergadering. Hij prees den naam Jezus boven alle andere namen Wij veroorloven ons de volgende be schouwingen over te nemen uit de „Maas bode". Het hierin gegeven zakelijk relaas van feiten zet vóór ons de zoo droeve werke lijkheid der Kerkvervolging in Duitschland. Wij geven het artikel onverkort: Als om ook van nationaal-socialistische Duitsche zijde overduidelijk te toonen, dat er niets, werkelijk niets overdrevens is in de plechtige verklaringen van den H. Vader, cat er in het Derde Rijk een ware, mensch- onteerende kerkvervolging woedt, heeft de gestapo, de geheime staatspolitie van het bruine regiem, den 5den Januari j.l. pater Rupert Mayer S.J. te München wederom gearresteerd. Het is een feitje, meer niet, in de lange reeks van misdaden, welke in Duitschland, tegen de Katholieke Kerk en tegen de ge- xoovigen van alle op de Christus-leer geba seerde kerken bedreven worden. En we zou den het weer als een der zoovele, der bijna ontelbare, met een korte mededeeling afge daan hebben, ware het niet, dat juist deze nieuwe arrestatie zoo echt karakteristiek is voor de cultuur-bolschewistische methoden, welke in dit totalitaire iand dat nooit nene! door den mond van den Führer zelf het positieve Christendom tot een der grondpijlers van het regiem geproclameerd heeft aangewend werden om de Kerk coor een langzaam veistikkingsproces uit ce roeien. Wij volgen, bij de uiteenzetting van het gebeurde, het relaas, da-, de over de ont wikkeling in Beieren steeds zoo goed inge- Lchte Münchensche correspondent van de Weensche „Reichspost" aan zijn blad zond en dat dit Zondagmorgen publiceerde. Nadat dan, aldus de correspondent, pater Mayer den 22sten Juli 1937 wegens „mis bruik van den kansel" en overtreding van ue „Heimtückengesetz" tot zes maanden ge vangenisstraf veroordeeld was, werd hij spoedig voorloopig in vijheid gesteld, wijl zijn gezondheidstoestand pater Mayer werd in den wereldoorlog zoo zwaar ge wond, dat hem een been moest worden af gezet tot de ernstigste ongerustheid aan leiding gaf. Hooge offic'eren van het oude leger en andere instanties dienden, zonder dat de pater het wist, verzoeken om gratie in voor den met het ijzeren kruis eerste kias onderscheiden priester. Ook in de breedste kringen van het volk bestond een bijzonder warme belangstelling voor den heldhaftigen priester, die reeds tegen het tolschewieme gestreden had, toen het na- bonaal-socialisme nog niet bestond en nu met zooveel nobelen moed voor zijn Ka tholiek geloof en zijn heilige Katholieke Kerk het pleit voerde. Na zijn voorloopige in vrijheidsstelling, op den dag na zijn veroordeeling, onthield pater Mayer zich tot December 1937 van eike activiteit als prediker in de St. Mi- chelshofkerk en als dirf-cteur van de man- nencongregatie. Slechts even trad hij, in October j.l., weer voor het forum, toen de stationsmis, welke hij twaalf jaar te voren ingevoerd had om de vroegste reizigers in ue gelegenheid te stellen hun Zondagsplicht te vervullen, onmogelijk werd gemaakt. Toen alle pogingen om deze H. Mis weer iii te stellen mislukten, bineerde hij van November af in een nabij het station ge legen kerk eiken Zondagmorgen om 3.10 ei 3.40 uur. De politie mengde zich niet n eer in deze zaak. Toen deed zich iets voor, wat den moe digen priester dwong zijn ongetwijfeld moeilijk onderdrukte activiteit weer te ont plooien. In een massavergadering haalde de Eeiersche minister van binnenlandsche za ken Wagner hoonend pater Mayer als een eclatant voorbeeld aan, dat gevangenisstraf fen klaarblijkelijk voldoende waren om den moed te dooven en den priesters het zwij gen op te leggen. Een dergelijke duivelsche hoon kon een man als pater Mayer, die zich alleen op den achtergrond gehouden had uit loyaliteit, om de toch reeds zoo moeilijke betrekkingen tusschen JCerk en Staat niet te verzwaren, niet op zich laten zitten. Met vermijding van elke sensatie, zonder aal de geloovigen tevoren ingelicht waren, besteeg hij op den tweeden Kerstdag we derom zijn geliefden kansel in de St. Mi- chaelshofkerk om den eersten martelaar van de Katholieke Kerk, den H. Stephanus, ce verheerlijken. Hij predikte nogmaals den 2den Januari, na de Hoogmis, over den naam Jezus, waarin alleen alle heil is en voor welken alle namen, ook die welke vol aardschen glans stralgn, zich moeten bui gen. Den 5den Januari werd hij wederom in hechtenis genomen. Waarbij hem alleen en uitsluitend werd medegedeeld, dat niet „wat" hij, doch „dat" hij gepreekt had, aan leiding tot zijn arrestatie was. M.a.w., dat alleen en uitsluitend het feit, 'lat hij een weerzinwekkende uitdaging, welke een onverdiende beleediging van den geheelen priesterstand beteekende en welke door een officiëelen bewindvoerder van het bruine regiem was gelanceerd, op waardige wijze, maar dan ook op de eenige manier waarop zij beantwoord kon worden, had aanvaard, was aanleiding en motief om den pater, wiens lichamelijke krachten in den dienst van het vaderland gesloopt zijn, in ae gevangenis te werpen. Volkomen on schuldig. Want de pater had niets gedaan dan zijn hoogsten plicht tegenover God en Kerk vervullen, op de plaats welke hem door zijn wettig Kerkelijk gezag gewezen was; op een zeer waardige wijze, zoodat hem zelfs omtrent hetgeen hij gezegd had, geen beschuldiging voor de voeten kon worden geworpen; terwijl het regiem ook geen ver bod van spreken tot hein gericht had. Hij stond derhalve volkomen in zijn priesterlijk en burgerlijk recht. En toch werd hij, wiens gezondheid ondermijnd Is, in de gevangenis geworpen, om een „straf" uit te zitten, welke hem in flagranten strijd met het plechtig gesloten Concordaat onrechtmatig opgelegd werd. Waarschijnlijk zal een zich Katholiek noe mend persbureau te Berlijn, hetwelk helaas over de gebeurtenissen in Duitschland on gelooflijk slecht ingelicht is, hier weer spre ken van „politieke katholicisme!'. 'Waar schijnlijk zullen de „N.S.Hefte" van Rosen berg zich weer beklagen, dat de katholieke pers niets van de idealen van het Derde Rijk begrijpt. We kennen het sprookje. Maar we laten eenvoudig de feiten spreken; hier: pater Rupert Mayer weer in de ge vangenis, wijl hij den naam Jezus boven alle andere namen geprezen heeft. BENOEMINGEN BIJ DE PATERS MINDERBROEDERS. Op voordracht van den Hoogeerwaarden Pater Provinciaal der Minderbroeders heeft Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend aan Pater D. A. J. Klarenbeek O.F.M. als kapelaan te Leiden, Onb. Ontv. en heeft aldaar tot kapelaan be noemd Pater H. Ch. A. Ponsioen O. F. M. en Z. H. Exc. de Bisschop van 's Hertogen bosch heeft eervol ontslag verleend aan Pater H. Ch. A. Ponsioen O.F.M. als ka pelaan te Wychen, H. Antonius Abt en al daar als kapelaan benoemd Pater M. L. Wassenaar O.F.M. PATER GEMELLI 60 JAAR OUD. Dezer dagen heeft de wereldbekende Rector van de Katholieke Universiteit van Milaan Pater Gemelli O.F.M. in alle stilte zijn 60sten verjaardag gevierd. Voor den oorlog was Pater Gemelli een Marxistisch en Materialistisch dokter, die na zijn be keering priester werd en in de orde der Franciscanen trad. In den na-oorlogs-tijd is hij wel de grootste leidende persoonlijk heid geworden, die het katholieke Italië op wetenschappelijk en cultureel gebied Kan aanwijzen. Het is wonderbaarlijk wat deze man heeft gepresteerd en nog steeds doet; zijn publicaties die zuiver weten schappelijk zijnover natuurwetenschap pelijke problemen zijn van even groote beteekenis als zijn \algemeene cultureele geschriften en zijn organisatorische pres taties. Pater Gemelli is een persoonlijkheid met een buitengewoon groote scheppende be gaafdheid. Vooral de H. Hart van Jezus- Universiteit van Milaan is zijn werk. Hij heeft haar opgericht en gestreden voor haar algemeene erkenning. Pater Gemelli is een leider 4ie vele ka tholieke landen benijden. PASTOOR VAN BAAL NAAR EUROPA. Pastoor Dr. J. G. A. van Baal S.J., su perior der Jezuieten op Java, zal binnen kort tijdelijk naar Europa vertrekken. Ver moedelijk zal hij, na een kort verblijf in Nederland, zich naar Rome begeven als vertegenwoordiger der Nederlandsche Je zuieten in Ned.-Indië voor de algemeene vergadering der Orde, die op 12 Maart zal aanvangen. (SPROOKJE) l?6 BP VjS 175 Nu ging het weer voort in snelle vaart en zoo duur- J 176. Kraaloogje werd uitgespannen en mocht uitrusten, de het niet lang meer of zij zagen het huisje van kabou- Gezellig gingen zc achter het huisjes m de schaduw ter Eenzaam in de verte. En kijk, de kluizenaar kwam zitten en hadden Eenzaam heel veel te vertellen. Die hen zelfs al tegemoet en riep hun hartelijk welkom toe. lachte maar, en las daarna heel ernstig de dikke brief I van den Koning, waarna hij Anneke vriendelijk toeknikte

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11