OMGEVING HEI BETOOVERDE BOSCH DINSDAG 18 JANUAK1 1338 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE Bi AD - PAG. 7 HAARLEMMERMEER. Gevestigd: Dirk Schuit, Sloterweg 499 Alida Veldboer. Kruisbessen-Venne- perweg 302 Cornelis Noordhoek, Leimui- derdijk 34 Johan M. Wopkes, Dennen laan 50 Gerrit Boerstoel, Hoofdweg 1201 Arnoldus M. de Rue, Sloterweg 69 Dina Sveleens, Aalsmeerderdijk 419 Be- rendina de Weerdt van Lummel, Iepenlaan 15 Alida Vreeken, Hoofdweg 1334 Jo hanna Smit geb. Jacobs, Lisserdijk 515 Arie Koster, Nieuwemeerdijk 401 Jitske de Boer, Sloterweg 858 Aart Borg, Nieu wemeerdijk 402 Paulus Roelofs, Leeuwe rikstraat 46 Arie P. Dekker, Nieuwe meerdijk 493 Hedricus L. G. van Tol, Sloterweg 230. Vertrokken: Metje E. van Deventer geb. Jansen naar Amsterdam Louise Meijer naar Amsterdam Maurits van Tol naar Vinkeveen c.a. Elizabeth van Beijnen naar Bussum Johannes Kloot wijk naar 's-Gravenhage Petrus J. Ko- perdraat naar Amsterdam Marinus J. Kip naar Amsterdam Johanna M. Bak ker naar Velsen Jan van Rijn naar Be verwijk Joseph Schoenmaker naar Am sterdam Berben de Vries naar Beets Catharina S. Kindt geb. Ruehl naar Bloe- mendaal Dirk van Oostrum naar Aals meer Elias J. van Petegem naar Haar lem Henricus Marcus naar Ouder-Am- 5ATWIJK. ochuttevaer. De Schippersver. „Schut- tevaer" hield de jaarvergadering in „Casa Cara" onder leiding van den voorzitter, den heer W. Zuijderduin. Deze sprak een ope ningswoord wat tevens een propadandis- tisch woord was want spr. wees er op dat tij de oprichting, eenige jaren geleden, alles rozengeur en zonneschijn geleek. Er kwam echter kentering en het ledental'liep terug. De secretaris, de heer J. Bokslag, las no tulen en jaarverslag. Het jaarverslag ge tuigde van een opgewekt vereenigingsleven. De penningmeester, de heer G. van Zuij- ien, bracht het financieel verslag uit. Er was een klein batig saldo. De rekening met met alg. stemmen goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd de secre taris, de heer Bokslag, met bijna alg. stem men herkozen. De heer Schaart had be- oankt. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Haasnoot. Vervolgens werd na uitvoerige discusies besloten een verzoek te richten aan den gemeenteraad om vermindering van haven geld. Loggers betalen 3 ct., motorbooten 6e ct. per ton, hetwelk men zeer onbillijk achtte. Vervolgens zal'verzocht worden om vrijstelling voor de eerste 24 uur. Hét hoofd bestuur zal verzocht worden adhaesie hier aan te betuigen. Verder zal actie gevoerd worden om ver betering te krijgen bij de bediening der brug tver de ringvaart bij Bennebroek. Dan om een lichtpunt geplaatst te krijgen bij den strijkdam aan de Dordsche Kil en 2 roode lichten op de brug aan de Moerdijk. Nog enkele soortgelijke verzoeken zullen in het belang der leden worden gedaan. Tot afgevaardigden naar de alg. verga dering te Zwolle werden benoemd de hee- ren J. Bokslag en C. Zuijderduijn; plaats vervangers de heeren G. v. Zuijlen en A. Zuijderduijn. Na rondvraag volgde sluiting. LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Onder leiding van den heer Wim Bontje hield de K. J. M. V. „St. Albertus Magnus" wederom een ontwik kelingsavond. In zijn openings- en welkoms woord spreekt de voorzitter er zijn genoegen over uit, dat dezen avond een eigen lid der Vereeniging een inleiding zal houden, en hoopt, dat meerderen zullen volgen. De heer Wim Blonk verkrijgt dan het woord ter behandeling van zijn onderwerp „Duitsche Koloniën". Na een korte inlei ding, waarin spreker aantoont, dat bij de behandeling van dit onderwerp verschil lende gezichtspunten opkomen, waarop dit zou behandeld kunnen worden, beant woordt hij de vraag, of er sprake is van een Duitsche Koloniale kwestie, waarbij spreker uiteenzet, dat het wordt bezien uit een egoistisch oogpunt, terwijl het moet worden bekeken principieel. Achtereen volgens beantwoordt spreker dan de vra gen: „Heeft de Volkenbond recht de Duit sche Koloniën terug te geven", heeft Duitschland, gezien van een rechtsstand punt recht op zijn vroegere koloniën en is Duitschland zijn koloniën waardig. Op uitvoerige wijze wordt een en ander uiteen gezet en toont spreker o.m. aan, dat be keken van het standpunt, dat alle staten evenveel moreele schuld hebben en nog niet authentiek is vastgesteld, dat Duitsch land de hoofdschuldige is, Duitschland in derdaad recht heeft op zijn Koloniën, ter wijl de laatste vraag ontkennend werd be antwoord. Een korte gedachtenwisseling besloot deze interessante inleiding. LISSE. Feestavond „St. Deus Dedit". Onze afdeeling van den Nederl. R. K. Bond van Landarbeiders „St. Deus Dedit" hield gis teravond haar j aarlij ksch en feestavond, waarop ook de vrouwen en meisjes der leden tegenwoordig waren. De groote zaal van het Bondsgebouw was van voor tot achter tot in de uiterste hoeken bezet. De voorzitter, de heer H. v. d. Vlugt, heette de talrijk opgekomenen van harte welkom en wil bizonder den heer B. N. Loerakker, 2e voorzitter van het Hoofdbestuur, die de feestrede zou houden, vervolgens de too- neelclub „Nut en Genoegen" en het beken de Lisser Strijkje. Voorts deed hij enkele mededeelingen betreffende de werkloozen- ONBEWAAKTE TELEFOONCENTRALES. Haarlemmermeer automatisch. Gistermiddag zijn de nieuwe automati sche telefooncentrales te Hoofddorp, Rijk, Lijnden, Vijfhuizen, N.-Vennep en Abbenes in dienst gesteld. Op zichzelf is dit feit niet van zoo'n bijzondere beteekenis, want we weten, dat het geheele land geautomatiseerd wordt en dat de victorie in en rondom Haarlem begonnen is. Belangrijk voor Haarlemmermeer is, dat een groot deel van de abonné's thans ondergronds aangesloten is. waardoor een groote bedrijfszekerheid wordt verkregen vooral bii ongunstig weer. Een belanemiik nieuwieheidie is, dat alle centrales, behalve die te Hoofddorp, onbe waakt zijn. Zii zijn uitgerust met een bij zondere installatie voor het drooehouden van de lucht. Deze bestaat hierin, dat, in dien de relatieve vochtigheid van de lucht, in het automaat-vertrek te hoog is. de lucht door een stif wordt gezogen, welke water absorbeert. Het in- en uitschakelen van deze drooginrichting ge<=chiedt geheel auto matisch. Deze uitvinding is van belang, daar vocht de grootste vijand is van de te lefoon-ingenieurs. De duizenden kleine draadies zijn n..l op dit gebied zeer gevoe lig. Dat het apparaat goed werkt konden we constateeren enkele oogenblikken na ons binnenkomen in de centrale. Onze jas sen waren nat en door deze overmatige vochtigheid sloeg de hygrometer onmiddel lijk aan. Wij maakten de opmerking, dat dergelij ke apparaten zeer goede diensten zouden bewijzen in huizen of lokalen, die vochtig zijn. De ingenieur wees er echter op, dat de centrale-gebouwtjes bovendien zooveel mo gelijk geïsoleerd zijn door dubbele muren en ramen, celotex-betimmering etc., terwijl de uitvinding nog zeer jong is, zoodat de prijs van de apparaten zeker niet' binnen ieders bereik zal vallen. Dezen zomer is Zandvoort aan de beurt, zoodat de badgasten dan ook zonder tus- schenkomst van de telefoonjuffrouw, met Haarlem, Amsterdam, de bollenstreek en het Gooi kunnen spreken. aangelegenheden in verband met ministe- neele besluiten. Hierna gaf hij het woord aan den heer Loerakker, die begon met er op te wijzen, c'at wij mede moeten werken in het hui dige maatschappelijk gebeuren, Hierbij weer hij op de chaotische toestanden in Frankrijk onder het roode regiem. Dan leven wij hier in ons klein landje toch rus tig onder onze Christelijke regeering. Wij Katholieken gaan er trots op, volgelingen te zijn van Leo XIII z.g. De rechten welke aan de arbeiders onttrokken waren, zijn ooor Zijn Encycliek weer voor een groot ceel teruggegeven. Pius XI heeft in zijn Encycliek Quadfagesimo Annodit mooie document krachtig aangevuld. Als we onze plicht hebben gedaan in de kerk, wacht ons een groote taak in het so ciale leven, waaraan wij ons niet kunnen en mogen onttrekken. Een groot applaus volgde op deze vurige rede. Hierna werd het woord gegeven aan de tooneelvereeniging „Nut en Genoegen", welke onder de kundige leiding van den heer C. Elfring alhier opvoerde het spel in drie bedrijven „Het Gouden Wapen" van Jac. Ballings. Zooals we dit van „Nut en Genoegen" gewoon zijn, werd er mooi en vlot sp.el gegeven en de verschillende rol len bleken goed te zijn ingestudeerd. Het kapwerk van de firma Kouwenberg uit Lei den was als altijd uitstekend verzorgd ter wijl het decoratieve gedeelte niets te wen- schen overliet. Er heerschte in de zaal een echt opgewekte en feestelijke stemming, zoodat we gerust kunnen zeggen, dat deze feestavond schitterend is geslaagd. Aan het einde dankte de voorzitter allen, die tot dat welslagen hadden medegewerkt en sloot met den Chr. groet. Morgen, Woensdagavond, hetzelfde pro gramma, aagnezien het aantal leden over twee avonden moest worden verdeeld. NOORDWIJK. Loop der bevolking over 1937; Op 1 Januari 1937 bedroeg het aantal in woners dezer gemeente 11.632. Op 1 Ja nuari 1938: 11.808, een vermeerdering alzoo met 176. Hiervan zijn 5572 mannen ij 6236 vrouwen. Er werden 132 jongens geboren en 133 meisjes. Er vestigden zich 226 mannen en 423 vrouwen. 35 mannen en 74 vrouwen overleden in 1937, terwijl 193 mannen en 436 vrouwen naar elders vertrokken. Deze cijfers leeren ons, dat Noordwijk het nog steeds in hoofdzaak moet hebben van haar geboorte-overschot. Vergelijken we immers het aantal geboorten (265) met het aantal overledenen (109), dan constatee ren we een winst van 156. Het aantal inge komen personen (649) overtreft dat der vertrokken personen (629) slechts met 20. Het aantal huwelijken bedroeg 77, het aantal ingeschreven echtscheidingen 3, wel ke getallen precies gelijk zijn aan die van 1936. Het aantal levenloos* aangegevenen bedroeg 6. Personalia, Tot agent van politie alhier is benoemd de heer W. Rendering te Delf zijl. Ongeval. Bij lossing van een partij Java-teakhout ex sa. „Johan van Olden- barneveld", welk hout werd aangevoerd voor de N.V. Stoomtimmerfabriek „Norht- go" te Noordwijk is een bundel hout toen de grijper boven de trailer w$s van ge noemde N.V. los geschoten en met gang van een twintig mter hoogte op de trailer te recht gekomen, met het gevolg, dat deze finaal middendoor is gebogen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Bouwen. B. en W. hebben aan den heer G. van der Wiel, aannemer, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van 6 arbeiderswoningen en aan de aannemers Haak en Ouwehand, alhier, tot het bouwen van 5 arbeiderswoningen, beiden aan de de Ruij terstraat te Noordwijk aan Zee. NOORD WIJKERHOUT. K. J. M. V. Bij het bestuur is een uit- noodiging binnengekomen van het Oranje comité om deel te nemen aan de lampion optocht en défilé van de vereenigingen voor het gemeentebestuur langs het ver sierde raadhuis ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis. Het comité heeft het bestuur verzekerd, dat deze optocht een ordelijk verloop zal hebben. De organisatie hiervan berust in goede handen. Alle K.J. M.V.-ers worden daarom aangespoord deze rondgang ter eere van ons Koninklijk huis mede te maken. De K.J.M.V. loopt als af zonderlijke groep mee, evenals de Kruis vaart. Het bestuur vertrouwt, dat alle le den present zullen zijn. Landbouw. Tot landbouwkundig advi seur ingevolge de nieuwe Vogelwet is door den Commissaris der Koningin voor deze gemeente aangesteld de heer E. J. Hoger- vorst, alhier. SASSENHEIM. Twintig-jarig bestaan Bouwvakarbeiders- bond „St. Joseph". Zondag vierde bovengenoemde afdeeling het 20-jarig bestaan, welke viering werd aangevangen met een H. Mis en algemee- ne H. Communie, opgedragen door den Geestelijk Adviseur, Kapelaan Redeker. 's Avonds 8 uur kwamen de leden met hun dames bijeen in de smaakvol versier de zaal van het K.S.A.-gebouw, alwaar mede tegenwoordig was de Geestelijk Ad viseur en de Hoofdbestuurder, de heer Werkhoven uit 's Gravenhage. Deze feestelijke bijeenkomst werd ge opend door den voorzitter, den heer Schra- ma, die begon met er op te wijzen, dat aan de inzet des morgens in de kerk zoo alge meen was deelgenomen. Spr. bracht daar voor een woord van dank. Vervolgens wees spreker op de resultaten van 20 jaren ar beid, waarbij hij vooral noemde de onver moeide propaganda, welke steeds is gevoerd tot groot making van de afdeeling. Begon nen met 7 leden, is deze uitgegroeid tot 38 leden cn er mag met trots gezegd worden, dat de laatste Katholieke Bouwvakarbeider bij ..St. Joseph" is aangesloten. Ook de materieele voordeelen, bereikt voor de leden, zijn groot. Spr. uitte den wensch, dat deze avond moge dienstbaar zijn aan de handhaving van hechte trouw in den Bond. Spreker heette de aanwezigen welkom, in 't bijzonder den Geestelijk Ad viseur en den heer Werkhoven. Een verrassing. De penningmeester, de heer H. Hooger- vorst, hield een gloedvolle toespraak, ge richt tot den 'voorzifter, welke 15 jaren lang de voorzittershamer heeft gehanteerd. Spr. wees op de talrijke verdiensten van den voorzitter, én uit waardeering daar voor brachten de leden van hun soms karig inkomen spontaan een bedrag bijeen waar voor den voorzitter nu een mooie rookstoel werd aangeboden. De voorzitter, nauwe lijks deze emotie te boven, toonde zich zeer erkentelijk voor deze waardeering en bracht deze erkentelijkheid met woorden van dank tot uiting. Hierna verkreeg de heer Werkhoven het woord en begon met namens het hoofdbe stuur de afd. geluk te wenschen met dit jubilé en betrok ook den voorzitter hierin. De kern van het mooie betoog, dat spr. hield, bevatte de opsomming van resulta ten op stoffelijk, maar vooral ook op gods dienstig zedelijk terrein bereikt. Spr. he- sloot met er op te wijzen, dat we ook in de toekomst paraat moeten zijn. Vervolgens was het de Geestelijk Advi seur, die woorden van felicitatie richtte tot bestuur en leden, gevolgd door een door veel symboliek gekarakteriseerde rede Zoowel de rede van den heer Werkhoven als die van den G.A. oogstte een warm ap plaus. Beide sorekers werden door den voorzitter bedankt. De secretaris, de heer Jonkman, las hier na felicitaties voor o.a. van den Ned. R.K Volksbond, hetwelk gepaard ging met het schenken van een bloemstuk, van het pl. Comité van „Herwonnen Levenskracht" en het Comité „Hulp in Nood"-en enkele leden welke door omstandigheden niet aanwezig waren. De voorzitter wees hierbij op de innige samenwerking met al deze instellin gen bracht dank voor deze gelukwenschen. Alsnu werden de feestvierenden toever trouwd aan de zorgen der feestcommissie en van de heeren Westgeest uit Noordwijk, welke er in zijn geslaagd de stemming er in te brengen en te houden tot laat in den avond. St. Josephsgezellen. Er hing gister avond een goede stemming in de gezellen- zaal onder de gezellen. Om 8 uur opende de vice-praeses met gebruikelijk gebed. Het deed hem genoegen te zien, dat alle leden met raad van bestuur voltallig aanwezig waren. Door den secretaris werd een tot in de perfectie uitgewerkt en met enthou siasme doorkneed jaarverslag gegeven. Hieruit blijkt, dat de vereeniging in stij gende lijn gaat. Door het stuwen van den praeses zijn er pl.m. 20 nieuwe leden toe getreden. Over het financieele gedeelte, wat voor rekening kw^m van den praeses, zullen we niet uitweiden; er openen zich perspectieven op een betere toekomst. De senior H. v. d. Geest trad af. Een dank woord vopr zijn ijverig werk bracht hem de praeses. Als nieuwe senior werd gekozen R. Goddijn. De commissaris C. Homan stelde zich niet meer herkiesbaar. Tot commissarissen werden gekozen W. Krogt en J. Zuiderwijk. Nadat van diverse kantpn woorden van afscheid en dank waren gesproken, dankte de praeses allen voor het aangenaam ver loop van dezen verkiezings-avond. Electrificatie. Ten behoeve van den nieuwen weg is men bezig met het leggen van een kabel vanaf het transformatoren huisje over den Menneweg naar de tunnel aldaar. Deze kabel is noodig om den weg te verlichten, daar men weer met twee ploegen moet beginnen, om tijdig de weg te kunnen opleveren. VOORSCHOTEN. Aanbesteding. Het Gemeentebestuur heeft anabesteed het maken van keuken betimmeringen in de huizen van het Bur gemeester Vernèdepark. Ingeschreven heb ben: G. J. Yperlaan f 1185; A. de Ruijter f850; C. P. van Wissen f795; D. J. Groe- newegen f750; W. Meijer f616.50 en Fa. Wed. A. de Graaff Zn. f 575. Het werk is aan de fa. Wed. A. de Graaff Zn. ge gund. De bouwkundige P. Roos, alhier, heeft heeft aanbesteed het maken van keuken huis Leidscheweg No. 3, alhier. Ingeschre ven hebben: Fa. Gebr. Stikvoort f 1347; G. A. Niersman f 1111; J. Balfoort f1048 en Fa. Gebr. de Graaff f 1000. De verbouwing is aan de Fa. Gebr. de Graaff opgedragen. VOORHOUT. Hoofd-prijswinnaars der Pluimvee- en Konijnen-tentoonstelling. De gehouden Pluimee- en Konijnen-tentoonstelling, ge organiseerd door de vereeniging „D.V.V." alhier, is wederom een succes geworden. Te begrijpen valt, dat, zoo het weer van j.l. Zondag een weinig beter ware geweest, er zeker meerdere bezoekers waren komen opdagen. Desniettegenstaande was de be langstelling, vooral van de zijde der ge meentenaren zeer bevredigend. Juist dit jaar waren veel dieren aangevoerd van zeer goede kwaliteit. De oorzaak hiervan kon wel gezocht worden in de hooger ge stelde inleg-gelden, hoewel dit weer met zich bracht, dat het aanzien der tentoon stelling aanzienlijk was verhoogd. Het be stuur en de leden der vereen, kunnen ze ker op een goedgeslaagde tentoonstelling terug zien. Hieronder volgen de hoofdprijs winnaars: le. Hoogste aantal punten, aangeb. door den burgemeester, tevens be schermheer der vereen., winnaar H. v. Kla veren, Sassenheim; 2e: Mooiste voedstel der tentoonst., 2.50, aangeboden door D.V.V., winnaar D. Langerveld, Haarlem; 3e: mooi ste ram der tentoonst., 2.50, aangeb. door D.V.V., winnaar D. Beduin, Noordwijk aan Zee; 4e: mooiste teekening konijn, beker, aangeb. door den Pastoor, winnaar, J. J. Bel, Voorhout; 5e: mooiste kleur konijn, een beker, aangeb. door Jac. Angevaare, winnaar D. Beduin; 6e: mooiste collectie groote hoenders, lauwertak, aangeb. door ir. Jacobs, winnaar H. v. Klaveren; 7e: mooiste collectie krielhoenders, een beker, aangeb. door D'Oranjeboom, winnaar B. Frijlink, Hillegom; 8e: (geen ras vertegen woordigd); 9e: idem; 10e: idem; 11e: beste konijn groote rassen, lauwertak, aangeb. door H. G. Warmenhoven, voorz., winnaar J. de Jong. Katwijk aan Zee; 12e: beste ko- nij, middenrassen, beker, aangeb. door Vereen. „St. Raphaël", winnaar W. F. Dau- dey, Hillegom; 13e: beste konijn kl. rassen, medaille, aangeb. door J. C. v. d. Meulen, Amsterdam, winnaar J. J. Bel, Voorhout; 14e: beste konijn andere rassen,- fijn glas werk, aangeb. door G. Kuperus, Leiden, winnaar D. Langerveld, Haarlem; 15e: (geen ras aanwezig). Vervolgens werden door drie leden van de vereen. „D.V.V.", allen woonachtig al hier de navolgende successen behaald: De heer Jac. Angevaare won met een ko nijn Havana, beste ram, een eereprijs en eveneens met het beste Black an Tan ko nijn een eereprijs. De heer Joh. v. Leeuwen won met een konijn, Groot Cincilla, oud een eereprijs. Terwijl de heer J. J. Bel met een konijn. Klein Cincilla beste voedster, drie eereprij- zen en een 1ste prijs won. Gezien de suc cessen dezer leden tegenover het vorige jaar, zullen met een volgende tentoonstel ling zeker meerdere leden met een prijs uit den strijdtreden. De verloting, aan deze tentoonst. verbon den zal uitgetrokken worden op Zaterdag 22 Januari a.s., des avonds om acht uur in het café van den heer Jac. Angevaare, het geen door de gemeenteveldwachter zal ge schieden. 476e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de Klasse, 2de Lijst xTckking van Dinsdag 18 Januari 1938 Hooge Prijzen 1000.— 4219 6592 400.— 3153 5823 20071 200.— 1348 2766 3008 3927 14440 18270 100.— 3156 6322 9688 11579 16903 16968 18512 18664 19248 Prijzen van 70.— 240 411 626 918 1022 1166 1349 1411 1494 1519 1625 1644 1789 1812 1958 1984 2079 2098 2256 2316 2649 2765 2772 2785 3188 3334 3336 3628 3806 4003 4476 4497 4617 4814 4855 4886 5029 5031 5082 5119 5155 5270 5318 5405 5416 5432 5491 5571 5654 6023 6341 6401 6486 6566 6713 6827 6877 7143 7269 7347 7350 7375 7522 7794 7809 7916 8019 8092 8135 8491 8530 8565 8685 8707 8724 8759 8770 8796 8978 9098 9344 9427 9441 9642 9726 9753 10042 10147 10779 10878 10985 11118 11398 11503 11743 11966 12118 12130 12226 1229C 12314 12412 12567 12768 12781 12882 12936 13226 13265 13274 13393 13418 13685 13761 13803 14246 14281 14374 14514 14717 14725 15028 15125 15137 15209 15437 15459 15500 15690 15769 15831 15974 15985 16126 16140 16173 16230 16285 16306 16352 16404 16479 16657 16689 16959 17034 17343 17352 17709 17779 17816 17961 18019 18086 18119 18122 18217 18225 18481 18485 13589 18632 18688 18838 18895 19160 19275 19291 19376 19689 19732 19894 19900 19948 19999 20036 20108 20501 20542 20682 20702 20720 Nieten 153 183 202 207 243 256 263 304 349 422 424 572 573 659 704 767 792 812 881 1026 1053 1062 1089 1115 1242 1257 1408 1458 1585 1603 1659 1667 1750 1753 1756 1781 1871 1883 1890 1929 1932 1940 1971 1978 1990 2006 2104 2148 2157 2174 2184 2194 2305 2307 2309 2344 2353 2378 2381 2395 2427 2436 2467 2588 2655 2662 2696 2698 2755 2914 2934 2958 3036 3038 3093 3182 3329 3387 3401 3419 3430 3462 3472 3482 3520 3544 3581 3596 3762 3839 3851 3860 3879 3924 3928 3980 4044 4051 4116 4130 4133 4263 4428 4492 4507 4519 4539 4550 4575 4693 4700 4750 4760 4815 4913 5023 5051 5061 5083 5094 5117 5130 5169 5195 5217 5246 5423 5525 5555 5617 5644 5725 5745 5795 5845 5899 5902 6004 6035 6046 6099 6100 6179 6192 6208 6234 6332 6385 6413 6546 6564 6588 6666 6712 6715 6731 6739 6795 6823 6828 6843 7003 7062 7072 7091 7177 7188 7203 7212 7278 7317 7320 7361 7372 7498 7542 7584 7676 7736 7788 7796 7833 7872 7880 7895 7912 8029 8125 8126 8211 8212 8242 8267 8299 8361 8408 8428 8445 8488 8506 8511 8541 8583 8643 8651 8655 8741 8798 8843 8925 8937 8945 8954 8980 9149 9281 9332 9352 9385 9393 9417 9462 9466 9521 9614 9658 9672 9916 9927 9953 9991 9993 10067 10087 10113 10180 10183 10238 10239 10321 10466 10469 10523 10542 10604 10656 10672 10706 10707 10759 10976 10981 11030 11113 11144 11163 11213 11277 11289 11330 11340 11426 11437 11449 11457 11459 11469 11595 11612 11671 11694 11740 11827 11895 11994 12037 12050 12066 12113 12208 12228 12235 12321 12335 12486 12497 12570 12652 12662 12563 12675 12707 12726 12860 12859 12907 12948 13115 13146 13238 13307 13358 13381 13436 13510 13522 13640 13670 13697 13723 13754 13769 13773 13812 13864 13887 13931 14000 14066 14140 14208 14291 14315 14509 14574 14629 14647 14651 14652 14663 14723 14748 14753 14771 14788 14802 14865 14882 14883 14925 14937 4961 14970 15105 15138 15149 15180 15194 15195 15232 15242 15249 15292 15326 15369 15447 15529 15825 15643 15654 15662 15701 15771 15787 15808 15934 15955 15959 16078 16093 16172 16186 16218 16235 16289 16407 16455 16488 16503 16531 16733 16855 16863 16874 16904 16960 16973 16990 17004 17130 17165 17219 17246 17279 17371 17401 17478 17515 17586 17598 17672 17707 17762 17786 17791 17803 17806 17817 17851 17894 17896 17906 17919 17924 17974 17980 18042 18109 18123 18199 18204 18237 18243 18330 18334 18338 18341 18389 18528 18587 18600 18604 18647 18659 18697 18738 18755 18798 18854 18868 18890 19009 19064 19081 19166 19169 19234 19252 19260 19269 19309 19327 19389 19395 19403 19408 19410 19438 19462 19471 19490 19501 19627 19651 19701 19713 19723 19727 19851 19853 '9874 20028 20066 20075 20088 20214 20227 20329 20340 20341 20378 20400 20439 20558 20594 20617 20G55 20707 20715 20719 20723 20759 20796 20801 20883 20953 20960 Verbetering: 5e klasse, le lijst: 563 m.s. 563 met 70.—. (SPROOKJE) 171. Flipje hielp Anneke opstaan. Gelukkig hadden ze ;een van beiden letsel bekomen. Kraaloogje zat angstig rond te kijken en Hansje likte aan zijn pootje. Die was ook too geschrokken. Ze waren blij dat alles nog zoo goed was afgeloopen. 172. Toen Flipje het wagentje eens nader bekeek, zag hij dat de schade nogal meeviel. Het eene wiel was er heele- maal af, doch overigens was er niets gebroken.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7