ELECTRICITEITS-TARIEVEN IN ZOETERWOUDE RECHTZAKEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 18 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 RAAD HOUDT VOORSTEL IN BERAAD In de hedenmorgen gehouden gemeen teraadsvergadering werd o.m. het navol gende voorstel van B. en W. behandeld met betrekking tot het verlengen van het contract inzake electriciteitslevering door Leiden, in verband met voorgestelde ta riefsvermindering. Het voorstel van B. en W. Het door B. en W. terzake uitgebrachte praeadvies luidt: „In de vorige vergadering werd u reeds medegedeeld, dat ons college een onder houd met de Directie der Stedelijke Fa brieken te Leiden zou hebben ter bespre king van de electricit?itstarieven voor deze gemeente. De Stedelijke Fabrieken verklaarden zich bereid de enkeltarieven te verlagen met 4 cent, hetgeen als volgt moet wor den uitgelegd: a. gaat de door den gemeenteraad van Leiden voorgestelde tariefsverhooging door dan zal de prijs voor Zoeterwoude worden 0.25 per Kwh; b. gaat de onder a bedoelde verhooging niet door dan betaalt Zoeterwoude 0.23 per Kwh. Bovendien zal de prijs voor de open bare verlichting (straatverlichting) in het vervolg bedragen 10 (tien) cent per een heid minder dan de te Leiden geldende enkeltariefprijs, met dien verstande, dat de voor de openbare verlichting te bere kenen stroomprijs nimmer zal dalen be neden 8 (acht) cent per eenheid. Wan neer we de prijs, die momenteel per een-' heid voor deze verlichting moet worden betaald (vijf cent boven het Leidsch en keltarief), stellen naast de nieuw voorge stelde dan zien we een vermindering van 0.15 per eenheid. Het ligt natuurlijk voor de hand, dat de Stedelijke Fabrieken tegenover deze ver mindering der prijzen ook een daad ge steld willen zien door deze gemeente. Zij verzoeken dan ook het contract, dat loopt tot 1954, met vijf jaren te verlengen,..der halve tot 1959. Het komt ons college voor, dat deze wij zigingen voor deze gemeente alleszins aannemelijk zijn, weshalve wij uwen raad voorstellen te besluiten, dat de hieronder volgende wijziging in het contract op de levering van electriciteit door de gemeen te Leiden wordt opgenomen: I. In het eerste lid van artikel 1 en in het eerste lid van artikel 7 wordt inplaats van „1954" gelezen „1959". II. Het eerste en het tweede lid van artikel 5 worden gelezen als volgt: 1. Voor zoover deze overeenkomst geen afwijkende bepalingen bevat, zal door Leiden aan aanvragers aansluiting op het net worden verleend en stroom worden geleverd overeenkomstig de bepalingen van de electriciteitsverordening van Lei den, zooals deze thans luidt of nader mocht worden vastgesteld. 2. De Electriciteitsverordening, in het eerste lid bedoeld, zal, voor zoover daar-, van bij deze overeenkomst niet uitdruk kelijk is afgeweken, worden toegepast op dezelfde wijze en volgens dezelfde rege len als bij aansluiting in de gemeente Leiden gelden, met dien verstande, dat het lichttarief (enkeltarief) voor de ingeze tenen van Zoeterwoude 5 (vijf) cent per eenheid meer zal bedragen dan voor de ingezetenen van Leiden geldt en dat de overige tarieven in evenredigheid met het aldus verhoogde lichtatrief door Leiden worden vastgesteld, met uitzondering evenwel van den prijs, welke volgens het woonhuistarief wordt berekend, voor alle per maand verbruikte meerdere K.W.U." en die gelijk zal zijn aan den daarvoor te Leiden geldende prijs. Voorts zal met af wijking van het hiervorenbepaalde de stroomprijs ten behoeve van de" openbare verlichting, berekend worden tegen den te Leiden geldenden enkeltariefprijs, ver minderd met 10 (tien) cent per eenheid, met dien verstande evenwel, dat de voor de openbare verlichting te berekenen stroomprijs nimmer zal dalen beneden 8 (acht) cent per eenheid. III. De bij deze overeengekomen wij zigingen zullen gelden van 1 Januari 1938 af". Iets, wat niet geheel in den haak was. Naar aanleiding van dit voorstel zegt de heer Meijdam, dat er in de vorige ver gadering eene merkwaardige tegenkan ting is geweest van B. en W. om aan Ged. Staten te verzoeken om de door den Raad van Leiden aangenomen verhooging der electriciteitstarieven niet goed te keuren, uit hoofde dat die verhooging moet die- aen om belastingverhooging in Leiden te gen te gaan. Het voorstel door spr. toen gedaan is echter aangenomen geworden, met de stemmen der wethouders tegen, en is dus onder de oogen van het college ^an Ged. St. gekomen, waarmede volgens spr. geen afbreuk is gedaan aan de actie ier diverse gemeenten. Spr. heeft om trent de houding van B. en W. geen op lossing kunnen vinden. Hij vraagt of B. en W. in de vergadering van 27 Dec. j.l. al iets bekend was omtrent de houding lie de Lichtfabrieken thans hebben aan genomen, want eenige dagen later las spr. in de courant het resultaat van het 3oor B. en W. met de Dir. der Lichtfa brieken plaats gehad hebbend onderhoud. Het college moet dus iets gezegd hebben aan de pers, terwijl de Raad onkundig fverd gelaten. Spr. juich toe dat de pers m deze actief is, doch het is niet juist dat lie eerder op de hoogte is dan de raads- eden. Een dergelijke handeling is niet bevorderlijk voor een goede samenwer- cing tusschen B. en W. en den Raad. Komende tot het voorstel zegt spr. dat men aanvankelijk zou meenen dat B. en W. eenig succes hebben gehad, doch de gegeven toelichting is niet juist, want er ontbreekt een element aan, n.l. zooals uit het voorstel van B. en W. van Leiden aan den Raad dier gemeente blijkt, dat het motief van het gedane voorstel is, dat Zoeterwoude de 28000.voor den aan leg van een kabel naar Gelderswoude en voor straatverlichting reeds heeft be taald. Vinden B. en W. dat zoo onbelang rijk om het niet mede te deelen. „Verdeel en heersch!" Spr. wijst er voorts op dat eenige jaren geleden door eenige gemeenten een actie is gevoerd om stroomprijs- verlaging te krijgen; voor zoover spr. weet is die vereeniging van gemeen ten nimmer ontbonden. Leiden tracht echter die samenwerking te verbreken of afbreuk te doen om met de diverse gemeenten afzonderlijke contracten af te sluiten en de bestaande te verlen gen. Is overleg gepleegd met de samenwer kende gemeenten en welk nut heeft nog een gezamenlijke actie als Zoeterwoude buitenom een afzonderlijk contract gaat afsluiten? Alhoewel het onderwerp vol gens spr. niet rijp is voor behandeling wil hij er toch wel een en ander over zeggen. Een goede melkkoe. De grondoorzaak van het tegenwoor dige contract moet gezocht worden in de aansluiting van Gelderswoude en uit breiding straatverlichting, het welk een uitgaaf vorderde van 28000.De ge meente heeft toen het bedrag niet betaald maar goedgevonden dat de stroomprijs met 4 cent werd verhoogd per Kwu. Lei den zegt nu dat die f 28000.betaald zijn, doch spr. zegt dat ze meer dan be taald zjjn, want over het tijdvak 1925 t.m. 1937 beteekent het een uitgave van 1555.per jaar, hetgeen omgeslagen over de verbruikte Kwu. beteekent dat Zoeterwoude slechts 270 aangeslotenen aan het electrisch net zou hebben met een gemiddeld verbruik van 180 Kwu. Een ieder weet dat er veel meer aangeslotenen zijn met een veel grooter verbruik. De kabel is dus reeds jaren geleden betaald en toch- ging Leiden door met een hooger tarief in rekening te brengen. Bekijken we deze cijfers dan is Zoeterwoude een goede melkkoe. Een bepaling gewraakt. Spr. wraakt de bepaling in het nieuw aan te gane contract dat Zoeterwoude zooveel cent per K.W.U. meer moet betalen dan de Leidsche prijs. Krijgt Leiden het in de toe komst in het hoofd om den prijs weer gaan te verhoogen, dan stijgt Zoeterwoude weer mee. Voor het accepteeren van deze bepa ling is geen enkele reden aanwezig als we weten, dat de kabel betaald is. Spr. stelt voor de regeling van 1924 nog eens in on derzoek te nemen; spr. kan zich niet in denken dat het contract toen maar voet stoots geaccepteerd is. Ook ontbreekt er een clausule in het contract om den mid denstand en de kleine bedrijven te bescher men. Spr. eindigt met te waar schuwen tegen aanneming v'an het voorgelegde contract. De heer Starrenburg vindt het vreemd, dat de gemeente voor de straatverlichting 10 cent minder behoeft te betalen en dat de inwoners maar 4 cent (en bij het door gaan der verhooging) slechts 2 cent zullen profiteeren. Met de verlenging van het con tract met 5 jaren heeft Leiden eene bedoe ling; ook spr. kan zijne stem niet aan het voorstel geven zooals hetnuluidt. Aanhouding verlangd. De heer Paardekooper had aanvankelijk de bedoeling om de kwestie in geheime zit ting te bespreken, doch nu ze eenmaal aan gesneden is wil hij zich volkomen aanslui ten bij hetgeen de. heer Meijdam naar vo ren bracht. Spr. zegt, dat het hem ten zeer ste verwonderd heeft, dat de pers op de hoogte is gesteld met de besprekingen van B. en W. en de Lichtfabrieken met voorbij- loopen van den Raad. Ook heeft het hem verwonderd, dat B. en W. zich, volgens het courantenbericht, accoord verklaard heb ben met het voorstel der Lichtfabr. Spr. is er voor, dat de behandeling van het voorstel wordt aangehouden. De heer Wessel zegt, dat niet B. fen W. oorzaak van de publicatie zijn, maar het gemeentebestuur van Leiden, dat een voor stel deed aan den Raad dier gemeente. Het heeft spr. getroffen, dat, terwijl Leiden een stroomprijsverhooging voorstaat voor Zoe terwoude 4 cent wil verlagen. Spr, zou in verband met de gevoerde discussies thans nog gaarne nadere cijfers vernemen. De heer van der Krogt merkt op, dat men niet vergeten moet, da er een contract be staat met Leiden. Wethouder de Graaf ant woordt aan den heer Meijdam, dat B. en W. de ingenomen houding hebben aangeno men, omdat adhaesie was betuigd aan het verzoek van Alkemade en het daarom niet consequent was om afzonderlijk aan Ged. St. te gaan adresseeren. De publicatie in de pers, dat B. en W. het voorstel hebben ge accepteerd is onjuist, want B. en W. konden niet vooruitloopen op de beslissing van den Raad, net zoo min als de Sted. Fabrieken. Hier in den Raad wordt heden alles open lijk ter tafel gebracht. In de raadsvergade ring van 27 Dec. konden nog geen mede- deelingen worden gedaan, want het on- HAAGSCHE RECHTBANK. OVERVAL OP EEN ARTS TE 'S-GRAVENHAGE. Neg twee verdachten moesten terecht staan. Toen op 9 November van het vorig jaar de twee schuldigen aan den roofoverval op den Haagschen arts de Ridder, door de rechtbank te 's-Gravenhage veroordeeld zijn tot elk drie jaar gevangenisstraf de eisch had vier jaar geluid was men algemeen van meeni'ng, dat deze in de re sidentie 'zoo geruchtmakende zaak ten einde was. Dit was evenwel niet het geval. Na het vonnis bleek, dat nog twee andere perso nen bij de zaak betrokken zijn geweest en het gelukte de politie inderdaad deze personen te arresteeren. Het waren de 19-jarige los werkman T. W. en de 18-jarige T. C. J. V., de broer van een van de reeds veroordeelde ver dachten, die beiden thans voor de Haag- sche Rechtbank moesten verschijnen. Ze legden een volledige bekentenis af. W., die eerst móest terecht staan, heeft op den uitkijk gestaan, toen de anderen binnen met Dr. de Ridder bezig waren. Later heeft hij van den buit j 10.gekre gen. Wegens heling vorderde de Officier van Justitie, mr. N. S. Hoekstra, een gevange nisstraf van één jaar. Door het verhoor van den anderen ver dachte kreeg men eindelijk een juist beeld van hetgeen zich op het Oranjeplein heeft afgespeeld. Het bleek dat de gebroeders V. samen het eerst naar boven zijn gegaan en dat Z. en W. buiten bleven wachten. Toen dr. de Ridder wat al te hardhandig werd aangepakt en er bloed vloeide, heeft een der broers die nu terecht stond berouw gekregen en is weggevlucht. Wel heeft hij Z., die buiten stond, gevraagd in zijn plaats naar binnen te gaan, hetgeen Z. ook heeft gedaan. V. heeft voorts een gedeelte van den buit gekregen en ook aan de inbraak in het pakhuis aan het Smidswater was hij schul dig. Hij heeft daar nl. op wacht gestaan en kreeg een gedeelte van den aldaar be haalden buit. Als getuigen werden hedenmorgen ge hoord dr. de Ridder en de mededader aan den roofoverval Z. Verdachte bekende alles volmondig. Toen hem het tooneel van den overval weer voor den geest werd gebracht, werd de ontroering hem te machtig en hij barstte in tranen uit. Verdachte was niet in staat daarna nog iets te zeggen en slechts door hoofdknikken kon hij te ken nen geven, dat hij alles toegaf. De Officier van Justitie achtte hem schuldig aan heling en mededaderschap en vorderde dezelfde straf, als wèartoe de anderen veroordeelc zijn, nl. drie jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. A. P. C. Peters, was van meening, dat hier noch van mededa derschap, noch van medeplichtigheid ge sproken kon worden, zoodat slechts de heling overbleef. Voorts meende pleiter, dat deze ver dachte de minst slechte was van allemaal. Toen hij zag, dat er geweld werd gepleegd kreeg hij berouw en liep weg. Het is moeilijk, aldus pleiter, na dien zwaren eisch nog een voorwaardelijke veroordeeling te vragen, doch dit zou de bestq weg zijn om verdachte tot een beter mensch te maken. Mocht de rechtbank geheel een onvoor waardelijke straf opleggen, dan meende pleiter dat de jeugdgevangenis te Zut- phen hiervoor de aangewezen inrichting was. Uitspraak 1 Februari. Elkaar bestelende logement bewoners. „Ik vind het een gemeene streek". „U allen hebt het niet breed en toch besteelt gij een medelogé van zijn laatste spaarcen tjes", verwelkomde de president der Haag- sche rechtbank den 57-jarigen koopman A. v. d. R., geboren te Leiderdorp, thans woonachtig te Leiden. De gemeene streek was het feit, dat ver dachte op 19 September, toen hij in een lo- gemeent in de Janvossensteeg logeerde, van een mede-kostganger, H. v. d. Klis, een derhoud met de Lichtfabr. moest toen nog plaats hebben en dit is de eerste verga dering na dien datum. De heer Wessel merkt op, dat in de Leidsche Courant een voorstel is gepubli ceerd, dat Zoeterwoude voor 5 jaren het contract zal verlengen. Wethouder de Graaf ontkent heftig, dat zulks niet juist is. Op een vraag van den heer Paardekooper of het college ten over staan van de Directie der Fabrieken ge zegd heeft: „Wat ons betreft is het contract voor elkaar", antwoordt het geheele college ontkennend. Er ontspint zich dan nog een lange discussie over de publicatie in de pers, die tenslotte eindigt nadat de heer van Leeuwen mededeelt, dat wethouder Onderwater de geheimhouding omtrent de gehouden besprekingen met de Lichtfabr. vermoedelijk niet ten volle heeft betracht, hetgeen verklaarbaar is, omdat deze wet houder in zijne blijdschap over de bereikte resultaten daarvan mededeelingen heeft ge daan aan derden. Wethouder Onderwater bevestigt dit en zegt, dat hij niet heeft in gezien dat hij daarmede kwaad deed. Ten slotte wordt dan besloten de beslissing over het contract aan te houden tot een volgen de vergadering, terwijl aan B. en W. wordt opgedragen nog eens met de Lichtfabrieken te confereeren. De vergadering duurt voort. portemonnaie met een inhoud van 17 had weggenomen. „Ik heb het geld niet weggenomen", ver telde verdachte, „maar gevonden". „Als u het gevonden had, dan had n het aan den logementhouder moeten geven of anders de politie waarschuwen", deelde de president den verdachte mee. De Officier van Justitie, mr. S. Hoekstra, was ook van oordeel, dat verdachte ge meen heeft gehandeld. Wel heeft de bena deelde zijn geld terug gekregen, maar dat is geschied door bemiddeling van den loge menthouder, die het geld gewoon uit de zak van verdachte had gehaald om het aan den rechtmatigen eigenaar terug te geven. Het feit dus, dat het geld weer terug is ge geven doet aan het geval niets af. Een flin ke straf is op zijn plaats voor dit ergerlijk geval. De eisch werd ten slotte zes maanden gevangenisstraf. Nadat verdachte een voorwaardelijke straf had gevraagd, bepaalde de rechtbank de uitspraak op over 14 dagen. Loopjongen ging er met de geïnde gelden vandoor. „Honderden loopen er rond die dol blij zouden zijn met een betrekking, en U hebt ei een en gaat stelen. Vindt U nu zelf niet dat U verkeerd en ondankbaar hebt gehan deld". Deze woorden golden P. P. uit Leiden die een betrekking had gevonden bij een Ha'agsche firma. Van de filiaalhouder van deze firma had hij 10 wisselgeld meege kregen omdat hij verschillende kwitanties moest innen. Nu, de kwitanties had hij geïnd maar van afdragen was niet ge komen, omdat verdachte met de noorder zon vertrokken was, zoowel het wisselgeld 'is het geld van de geïnde kwitanties mee- r emend. De Officier deed mededeeling, dat ver dachte reeds eenmaal met den kinderrech ter in aanraking was geweest en tweemaal met de rechtbank. Om het nogmaals met de verdachte te prebeeren waren volgens de Officier geen termen aanwezig. Daarom is een flinke straf op zijn plaats, welke straf spr. be paald wilde zien op zes maanden gevan genisstraf onvoorwaardelijk. De rechtbank zal een en ander nog eens overwegen en over 14 dagen vonnis wijzen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK OP DEN MUIDERSTRAATWEG. Tegen chauffeur vrijspraak gerequireerd. Op 11 Januari van het vorige jaar gebeurde op den nieuwen rijksstraat weg bij Muiden een hoogst ernstig ver keersongeluk. Twee auto's kwamen met elkaar in botsing en vijf personen lie pen verwondingen op. Uit de richting Amsterdam kwam om streeks halfttien een groote auto, waarin behalve de bestuurder zeven personen za ten, die allen naar Apeldoorn moesten wor den vervoerd. Het was een wagen van de firma Tieleman uit Apeldoorn, die een z.g. widen dienst onderhoudt tusschen 'Amster dam en Apeldoorn. Uit de richting Mui den kwam een vrachtwagen van de firma N. J. G. een kolenhandel te Amsterdam. De vrachtauto werd bestuurd door een zoon van den heer G. Vlak voor hst ongeluk gebeurde had hij met zijn auto een vrijwel stilstaande wagen gepasseerd, zoodat hij tusschen de tweede en derde rijbaan reed. Van de tegenover gestelde richting kwam op dat moment de groote personenauto, die naar het oordeel van G. ruimte genoeg had om uit te wijken. Dit gebeurde echter niet en met een zwa ren slag botsten beide wagens recht tegen elkaar. De auto's waren vrijwel geheel vernield en tusschen de brokstukken lagen de ge wonde inzittenden. Vlak na de botsing naderde uit de rich ting Amsterdam een motorrijder, hij kon met tijdig stoppen en reed op de wrakstuk ken van de beide auto's. Ook hij werd ge wond. Kort na het ongeluk waren twee doktoren aanwezig, de gewonden vier mannen en een vrouw werden bij om wonenden ondergebracht. Van de zeven passagiers van de groote personenauto wa ren drie personen, twee mannen en een vrouw tamelijk ernstig gewond, zij zijn ge- ruimen tijd in een ziekenhuis verpleegd. De chauffeur van de vrachtauto was er slecht aan toe, hij werd naar het O.L.Vr. Ziekenhuis te Amsterdam vervoerd, de mo torrijder moest in een ziekenhuis worden verbonden en kon daarna naar huis werden vervoerd. Vandaag stond de bestuurder van de vrachtauto, de 21-jarige J. G. terecht voor de vijfde kamer der arr. rechtbank, ver dacht van veroorzaken van zwaar lichame lijk letsel door schuld. Hij is nog niet ge heel van de verwondingen hersteld en nog invalide. Op de plek, waar het ongeluk gebeurde, vlak bij de Merwedebrug is een flauwe bocht in den weg. Van een driebaansweg ging hij over in vierbaans. Volgens enkele gètuigen-passagiers uit de personenauto's, zou .verdachte te veel links hebben gehou den bij het overgaan van het driebaans ge deelte op het vierbaans. Andere getuigen daarentegen waren van meening, dat verd. op de juiste wijze had gereden en dat het ongeluk niet aan hem te wijten was, daar er voor tegenliggers genoeg ruimte was om te passeeren. De motorrijder verklaar de, dat de personenauto op de tweede baan reed. De deskundige a charge, de heer L. W. Oosterhuis, kwam tot de conclusie, dat verd. onvoorzichtig had gereden. Ook was hij van meenng, dat rijden met een leege vrachtauto met een snelhed van rum 70 K.M. gevaarlijk was. De deskundige a décharge, ir. H. M. Scheurholt§ Tichelaar was het hier, gezien de toestand van den weg niet mee eens, Deskundige kan niet zeggen of verdachti onvoorzichtig heeft gereden. Volgens den expert van de verzekering zat er speling in het stuur van de personenauto. Naar de meening van den chauffeur zat er geen ruimte in het stuur. De vrachtauto daarentegen maakte een zeer goed onderhouden indruk. Vrijspraak gevraagd- De Officier van Justitie mr. Bosch was van meening, dat de juiste toedracht van de aanrijding niet nauwkeurig was vast te stellen, zoodat het ook onmogelijk was het schuldvraagstuk op te lossen. Op deze gron den requireerde spr. vrijspraak. De verdediger mr. C. P. Kalff drong met klem op vrijspraak aan. Vonnis 1 Febr. POGING TOT DOODSLAG OP HAAR KIND. Tien jaar geëischt. De Officier van Justitie bij de Roermond sche rechtbank eischte vandaag tegen de 24-jarige mejuffrouw K. H. L., huisvrouw J., Duitsche van geboorte, wonende te Venlo, de maximum straf van tien jaar, wegens poging tot doodslag op haar twee weken oud kindje. De vrouw had het kind met een deken en kussen in bed toegedekt, met het oog merk het kind den verstikkingsdood te doen sterven. Een half uur later is het kind overleden. Daar de getuige deskun diger, dr. Hulst, de theoretische mogelijk heid van een andere doodsoorzaak niet uitgesloten achtte, liet de officier van justitie het primair ten laste gelegde, den doodslag, vallen en hield zich aan het subsidiair ten laste gelegde, poging tot doodslag. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. LEIDEN, 17 Jan. Groentenveiling. Per 100 kg.: Roodekool 3.507.80, savoyekool 1.502.90, groenekool 1.604.40, boe renkool 1.503.00, prei 2.804.00, kro ten 3.504.40, kroten gekookt 59, uieij 8.50—15.70, peen 1.806.40, sprui ten 212, andijvie 618, Nero 5.30 10.70, witloof 2.00, per 100 stuks: sa lade 1.40—2.70, knolselderie 1.00—2.90, per 100 bos f 1.10—1.80. BODEGRAVEN, 18 Jan. Kaas. Aange voerd 100 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 4500 stuks, wegen de 40.500 kg. Prijs met rijksmerk le soort 2728.50, 2e soort 2526 en zwaardere tot 29.50. Handel matig.- HAZERSWOUDE, 17 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 3545 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.904.45 en eendeneieren f 3.50 per 100 stuks. ROTTERDAM, 18 Jan. Vee. Aanvoer: 3259 totaal, 157 paarden, 4 veulens, 855 ma gere runderen, 803 vette runderen, 50 vette kalveren, 128 graskalveren, 874 nuchtere kalveren, 296 schapen en lammeren, 10 varkens, 82 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 74, 66 en 5054 cent, vette ossen 70, 60 en 5054 cent, stieren 66, 60 èn 54 cent, vette kalveren 1.20, 1.05 en 7075 cent, schapen 56, 51 en 46 cent, lammeren 64,' 60 en 55 cent, graskal veren 66 en 56 cent, nuchtere kalveren 54, 48 en 44 cent, slachtpaarden 56, 50 en 44 cent. Prijzen per stuk: schapen 3228 25, lammeren 221916, nuchtere slachtkalveren 1297, nuchtere fok- kalveren f 222018, slachtpaarden ƒ240 190140, werpaarden 330280200; hitten 220—180—100; stieren 350—270 190; kalfkoeien 315270195; melk koeien 210275200; varekoeien 205 170140; vaarzen 210160120; pinken 170—140—100; graskalveren 80—65— 30; bokken of geiten 1284. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer gelijk vori ge week, handel kalm, prijzen dalend per koe 78 per os 74 cent, stieren aanvoer ge woon, handel matig, prijzen iets lager; vet te kalveren aanvoer matig, handel redelijk prijzen als gisteren, prima ex. 1.30; scha pen en lammeren aanvoer veel korter, handel flauw, prijzen als gisteren; nuch tere slacht- en fokkalveren aanvoer iets korter, handel levendig, prijzen gedrukt; paarden aanvoer iets kleiner, handel stug, prijzen van vorige week goed te handeha ven; kalf- en melkkoeien aanvoer iets rui mer, handel iets vlugge, prijzen hooger; varekoeien aanvoer klein, handel tamelijk, prjjzen onveranderd; vaarzen en pinken: aanvoer gewoon, handel vrij goed, prijzen vast; graskalveren aanvoer gelijk vorige week, handel stroef, prijzen vooral niet hooger; bokken of geiten aanvoer korter, handel vlug, prijzen stabiel. 's HERTOGENBOSCH, 18 Jan. Boter. Aanvoer 12.725 ponden. Hoogste prijs 1.45, laagste prijs 1.40 en middelprijs 1.43 per kg. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Jan. Groenten- veiling. Roodekool 4.505.50, gelekool 1.001.50, groenekool 1.603.30, kro ten 3.004.50, uien f 12.9013.90 per 100 kg., waschpeen 0.701.20 per kist, andijvie 3070 cent per kist. VINKEVEEN, 17 Jan. Groentenveiling. Witlof I 13—16, idem II 10—12 en idem stek f 5 per 100 kg. ZOETERWOUDE, (H. R.)., 18 Jan. Vei ling „Ik leer nog.". Aanvoer 2061 eieren. Prijzen: kippeneieren 3.403.80, eenden eieren 3.10 per 100 stuks, kaas 27 cent per pond, kippen 25 cent en konijnen 0.22 1.60 per stuk.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11