turnde RIJNSTREEK Groote bagage ruimte ZATERDAG 15 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. den avond kon aanvangen werd het woord verleend aan de kas-nazieners P. Vlas veld en F. J. Montanus, die bij monde van eerstgenoemde de vergadering mededeel de, dat kas en boeken in de meest vol maakte orde waren bevonden. Hierna was het woord aan den heer Van Werkhoven die namens het Hoofdbe stuur de af deeling Voorhout geluk wensch- te met haar nieuw bezit. Hij maakte van zijn eerste entrée in de afdeeling al spoe dig gebruik om propaganda te maken voor de vereeniging, niet om het ledental te doen groeien, maar om het gehalte van de leden nog hechter en sterker te ma ken. Als laatste spreker trad op de heer C. van der Burg, als voorzitter van den R. K. Volksbond afd. Voorhout, die de activiteit van het bestuur der bouwvak arbeiders zeer apprecieerde en daarom vol trots voor de arbeidersbeweging, de vereeniging toewenschte dat zij een lan ge reeks van jaren zou mogen genieten van het eenvoudige maar niet minder kunstzininge vaandel. Hierna werd een aanvang gemaakt met dat deel van het programma, waarvoor meer speciaal de dames waren meegeko men, het onderdeel amusement, dat nog geruimen tijd duurde. In een woord: het was een prachtavond, waar de kameraad- schappelijken geest tot uiting kwam. WASSENAAR. Tegen een boom gereden. De 52-ja rige heer de H. uit Haarlem, kwam op den Rijksstraatweg, nabij de Eikenlaan, met zijn auto terecht in mul zand langs den weg, tengevolge waarvan hij de macht over het stuur kwijt raakte en tegen een boom reed. Mevr. de H. kwam hierbij met haar hoofd tegen de voorruit, waar bij zij een bloedende wonde bekwam, die door dr. Hubbeling is verbonden, waarna de familie per taxi huiswaarts is gegaan. De zwaar beschadigde auto is opgesleept. WARMOND. Fanfare. Gisteren werd in hotel „De Stad Rome" een feestvergadering gegeven door de muziekvereeniging Warmond's Fanfare. Te ruim 8 uur opende de voorzit ter, de heer J. Bergman, de bijeenkomst met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, inzonder den eere-voorzitter en diens echtgenoote, alsmede de eere-le- den en afgevaardigden van diverse zuster- wreenigingen. Vervolgens memoreerde spreker het we' en wee der vereeniging in het afgeloopen jaar en wij mogen met een gerust hart zeg gen, dat 1937 een zeer glansrijk jaar voor ons is geweest, temeer wanneer wij beden ken, dat onze beschermheer, mr. E. E. Menten de vereeniging dit jaar 15 nieuwe instrumenten en een volledig paukenstel heeft geschonken, aldus de voorzitter. Als blyk van waardeering voor de dit jaar behaalde successen bood spr. den heer M. Bolderdijk namens de vereeniging een kistje sigaren aan. Hierna werd het woord gegeven aan de afdeeling muziek, die een zestal keurig ge speelde nummers ten gehoore bracht. Wij hebben inderdaad kunnen hooren, dat de vereeniging hard vooruit is gegaan; dit be wees vooral punt 2 der agenda „Jeanne Mailotte" (Ouverture) Opera de J. Beij- nand, een zeer zwaar stuk, dat tot in de kleinste bijzonderheden goed verzorgd was. Hierin viel duidelijk de bekwame leiding van den directeur te bespeuren. Als aar dige verrassing werd tot slot een potpourri gespeeld van Vaderlandsche liederen, waar bij de aanwezigen uit volle borst mede zon gen Hierna volgde de pauze, waarin mej. N. Meskers een nummer op de piano ten ge hoore bracht, waarvoor ij uit handen van den eere-voorzitter een doos bonbons in ontvangst had te nemen. Overgegaan werd tot de verloting, die onder toezicht stond va nden eere-voorzitter, notaris P. H. Ro- meijn. Na de pauze trad de afdeeling tooneel voor het voetlicht met „Amor.... en Ba nanen", een klucht in 3 bedrijven door Jac. Braun. Dit stuk werd goed gespeeld en meerdere malen daverde de zaal van het lachen. Een woord van lof aan de spelers voor hun spel is dan ook voorzeker op zijn plaats. Vooral de dames tooneelisten waren goed rolvast en gaven blijk van goede too- neelspeelsters te zijn. Een luid en daverend applaus brak los, toen het scherm viel en het was voor de eere-voorzitter een aangerame taak om als tolk der aanwezigen een woord van dank te mogen spreken. AARLANDERVEEN Bazar „Excelsior". De gehouden ba zar, ten bate van de muziekver. „Excelsior" bracht op 249.16. BODEGRAVEN Geboren: Amalia Aaltje d. van K. P. Glas en A. Riedl. Getrouwd: Th. Vrisekoop en Th. G. Ouwendijk. Overleden: J. Tamse 67 j. echtg. van F. Bekker N. Burggraaf 37 j. Gevestigd: M. Molenaar, van Am sterdam. Vertrokken: C. Costerus, naar Utrecht N. van der Boon naar Hoens- broek. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Ongewenschte bezoekers Deze week is ook alhier een inbrekers gilde aan het werk geweest. Op een boer derij heeft men kans gezien door inklim ming binnen te komen, en door een der staldeuren te ontsluiten wederom te ver- J trekken, echter met medeneming van een zoo goed als nieuw damesrijwiel. Verder wordt er niets vermist. Door de politie wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de(n) dader(s). KOUDEKERK AAN DEN RIJN. G e b o re n: Sara Klazina d. van C. Lekx en D. van Lieverden Leonardus Petrus Johannes z. van S. J. Pennings en C. van Leeuwen. Getrouwd: O. de Jong 29 j. en C. W. de Blois 24 j. Overleden: Arie van der Horst 57j. Gevestigd: Gerrit van Eijk van Al phen a. d. Rijn Johannes Francken van Hazerswoude Neeltje Bervoets van Oegstgeest Klazina Oudshoorn van Al phen a. d. Rijn. Vertrokken: Leendert van der Le den en gezin naar Amsterdam Alida A. de Raad naar Hazerswoude Hendrika C. Roskamp naar Leiden Froukje van der Horst naar Sneek Maria A. W. Lie- verse naar Woubrugge Johanna W. Schellingerhout naar Leiden Neeltje M. Bervoets naar Heemstede Cornelia W. de Blois naar Leiden Pieternella An- naars naar Leiderdorp. LEEMUIDEN. KJ.M.V. Het bestuur van de K.J.M.V. v/eet telkens weer iets te bedenken om den goeden geest onder de leden te behouden en aan te wakkeren. De eene week dit, de andere dat. Zoo komt a.s. Dinsdagavond als spreker de weleerw. heer Rector Beune, die het onderwerp „Orientage" zal behan delen. Alle leden worden verwacht. Propaganda-avond Bijz. Vrijw. Land storm. In de groote zaal van het Café van mej. de Wed. J. Sneeboer is Donder dagavond een drukbezochte propaganda- avond gehouden met de plaatselijke Com missie van den B.V.L., afd. Leimuiden- Rijnsaterwoude en Bilderdam. De bijeen komst werd, nadat de voorzitter van de plaatselijke afdeeling enkele woorden ge sproken had, geopend met het zingen van het eerste en vierde couplet van het al oude Wilhelmus. Eerste spreker was Pater van Schalen O.F.M. te Woerden. Spreker begon met uiteen te zetten waarom de B.VX. noodza kelijk is. De B.V.L. is noodig omdat wij overal strijd zien, en omdat men in ons land van twee kanten, ni. van communis tische zijde en van nationalistische zijde, ons van onze aloude vrijheden wil beroo- ven. Om deze aloude rechten te beschermen is de B.VX. noodig. Noodig is het, dat wij ons als broeders aaneen scharen om de gevaren, die ons allen bedreigen, het hoofd te bieden. Spre ker hoopte dan ook, dat bij de as. gezins vermeerdering van het Koninklijk Huis, er zóó gevlagd zou worden, dat het de com munisten en de nationaal-socialisten rood- wit-en-blauw voor de oogen zou worden. 'Met een vurige peroratie op en een eere- saluut voor het Instiuut van den B.V.L. besloot pater van Schalen zijn door lang durig toegejuichte onderstreepte rede. De volgende spreker was ds. J. C. van Apeldoorn, Ned. Herv. Pred. te Leiden. Deze wees op het verkeerde van het défai tisme. De mensch moet soms het zwaard hanteeren om het recht te handhaven. Het communisme wil elke Godsdienst vernie tigen, het wil onze aloude vrijheden aan randen. Met groote warmte pleitte hij ook voor handhaving van onze vrijheden en voor versterking van de gelederen van den B.VX. Na de pauze is het woord aan dr. I. H. J. Vos, voorzitter van de Gewestelijke Land stormcommissie. Spreker begint met te zeggen, dat er geen enkel instituut in ons vaderland is, dat zoo populair is als de B.V.L. Het instituut is uitgegroeid tot 93000 leden. Spreker hoopt, dat in 1938, dat een Oranje-jaar bij uitstek belooft te worden, dit instituut mogen uitgroeien tot 100000 leden. De laatste spreker was res.-kapitein Neuijen, propagandist van den B.V.L.; spr. wees nog even op de groote beteekenis van den B.V.L. en wekte allen op om tot het Instituut toe te treden. Het Dubbel-Man- nenkwartet „Onderling Kunstgenot uit Nieuw-Vennep onder leiding van den heer van Saveren en met medewerking van den heer Duel als pianist, zorgde door zang voor de noodige afwisseling. NIEUWVEEN. Gevestigd: C. N. van Dam van Lis- se M. A. Moer van IJselstein C. M. Zwemmer van Maassluis. Vertrokken: J. v. d. Leden naar Eist A. A. Hant naar Hembroek H. N. A. van Dongere naar Den Haag J. H. Paauw naar Wijk bij Duurstede. Ondertrouwd: A. G. Vis en B. van Veen. Getrouwd: L. van Vliet en L. Hamm Overleden: A. Meijer 61 jaar P. de Blois 79 jaar Jac. Alewijn 79 jaar. NIEUWERBRUG. Tegen auto gebotst. Gisteravond kwam een wielrijder van achter een parkeerende autobus vandaan rijden om toen, zonder uit -e kijken, dwars den Rijksstraatweg over te steken. Vanuit de richting Woerden na derde toen juist een luxe auto, welke recht op den wielrijder in reed Een botsing was onvermijdelijk. De wielrijder werd tegen een grond geworpen en had ontvellingen Wat een ruimte ln de kofferbergplaats van den nieuwen FORD V-81 Nóg grooter dan vroeger. Voldoende plaats voo* alle bagage van alle Inzittenden en gemakkelijk bereikbaar. Alle ruimte binnenin blijft voor de passagiers beschikbaar. FDHD I93H N.V. NEDERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK AMSTERDAM opgeloopen, terwy'1 hij klaagde over pijnen in het been. Het rijwiel was zwaar bescha digd. Den automobilist, welke terstond stop te, treft geen schuld. Dam wedstrijd. Gisteravond speelde het ie tiental der damclub „Vooruit" in de zaal van café „Het Grauwe Paard" alhier een competitiewedstrijd in den dambond de „Rijnstreek" te^en hét le tiental van de damclub „H.D.C." te Hazerswoude. De wed strijd eindigde in een 911 overwinning voor Hazerswoude. De navolgende partijen werden gespeeld. Vooruit I—H.D.C. L J. NapJ. C. Windhorst 11 H. de Vlieg—A. J. v. Tol 2—6 J. J. de VliegL. Matze 02 A. v. VelsenAbr. Dorsman 11 IBos—G. Kuis 1—1 C KokD. v. Staveren 11 L. VerboomJ. de Gelder 02 T. SluykM. Kroon 0—2 A. DonkerP. v. Veen (res.) 20 A. v. Mourik (res.)L. Luiten (res.) 11 Door een hond gebeten. Gistermiddag werd de landbouwer T. K. zoo ernstig door zyn hond gebeten dat hij naar het zieken huis te Woerden v.ervoerd moest worden. Sedert 14 dagen had de landbouwer K. een prachtige zwarte herdershond gekocht, welke als waakhond dienst moest doen. Deze hond, welke afkomstig was van een rijksveldwachter en goedgedresseerd, was nog niet erg gewend. Toen gistermiddag dan ook K. weer bij den hond kwam, sprong deze op hem aan en beet hem in den arm. Fen groote gapende wonde ontstond aan oen arm waar het bloed uit stroomde. Ter stond werd de man per auto naar het zie kenhuis te Woerden vervoerd, waar de wonde gehecht werd. 's Avonds kon de land bouwer weer naar zijn woning terugge bracht worden. RIJNSATERWOUDE. Kindje tusschen mangel bekneld. Het driejarig dochtertje van den heer J. W. de Boer alhier had het ongeluk spelende met haar vingertje tusschen een mangel te ge raken. De kleine werd hierdoor zoodanig verwond, dat van twee van haar vingertjes aan de rechter hand de toppen werden af geknepen en verder de vingers ernstig be schadigd. Dr. Loth van Woubrugge kon ter plaatse het handje niet voldoende be handelen, zoodat hij de kleine meenam r.aar zijn woning te Woubrugge. Het is te hopen, dat dit ongeval, hetwelk zich ernstig liet aanzien, nog mee zal vallen. ROELOFARENDSVEEN. EEN ATHLETIEK-DAG VAN D.O.S. Zal de eerste zijn in het zomer-seizoen. Het D.O.S.-bestuur heeft by de D.H.A.K. kunnen bewerken, dat R'veen op 15 Mei een Athletiek-dag zal organiseeren. Deze wed strijd zal de eerste zijn in het zomer-sei zoen en daardoor reeds vele athleten trek ken. De heer H. v. Ruiten, die de vorige Zondag de vergaderingen te Haarlem bij woonde, kreeg van de besturen van A.L.O. R'dam, „Holland" Haarlem, „Jong Leven" A'dam en Docos Leiden de toezegging tot deelname. Deze wedstrijd is vooral bedoeld als propaganda voor de athletiek in R'veen, en het D.O.S.-bestuur is van plan deze zaak dit jaar serieus aan te pakken: 't bewijs hiervoor is de aanvrage voor 'n groote wedstrijd. De laatste twee jaren hebben we een kleine athletiek-club gehad, en in de wedstrijden van vorig jaar konden we goed partij geven. Noodzakelijk echter is, dat de club wordt uitgebreid door nieuwe leden, die zich uitsluitend voor de athletiek spe- cialiseeren. Van voetballers, die een vol seizoen achter de rüg hebben, kunnen en mogen we niet verwachten, dat ze zich in den zomer voor honderd procent aan ath letiek geven: hoogstens zullen ze eens een keer meedoen. Op het oogen-blik tellen we een zestal speciaal athletiek-beoefenaars. Om nu in de toekomst te komen tot een de finitieve behartiging van onze belangen is het noodzakelijk dat minstens een tiental nieuwe leden toetreden. De contributie is zeer gering, nJ. 12 ct. per week, waardoor men tevens vrij toegang heeft tot het D.O. S.-terrein bij voetbalwedstrijden. Thans moet de beslissing vallen, want we kunnen niet eisohen dat D.O.S. hoe breed haar sport-opvatting ook moge zijn zooveel onkosten maakt voor een paar athletiek- beoefenaars. 15 Mei lijkt nog ver weg, in werkelijk heid hebben we echter alle tijd noodig om pns behoorlijk op die wedstrijd voor te be reiden. Opgave van nieuwe leden zal H. v. Ruiten, Zuidhoek, noteeren. Op Zondag 6 Febr. organiseert Docos, Leiden, veldloopen. We herinneren ons nog de zeer sportieve geest van die vereeniging den vorigen zomer. n.l. om in R'veen de athletiek-sport te propageeren. We hebben in deze dus onze sport-plicht te vervullen en aan die veldloop mee te doen. Inlichtin gen bij H. v. Ruiten en in de zaal. Wandelsport. 30 Jan. worden in Lei den de traditioneele D.H.A.K.-marschen gehouden .Herhaaldelijk wordt er van ver schillende zijde gevraagd om beoefening van deze sport. Neemt 30 Jan. uw kans: het is vlak bij, kost weinig, uiterst gezel lig en goede sport. We spreken dus mor gen af. Damclub ..Luto". In 't gebouw van den R.K. Volksbond te Leiden speelde ..Lu to" de laatste competitie-wedstrijd tegen „Ontspanning" uit Noordwyk. Voor beide partijen stond de kampioens-titel op het spel. „Luto" had oogenschynlijk de beste papieren, en moest dan ook winnen. De wisselvalligheid van het spel zorgde ech ter voor 'n verrassing en zoo wonnen de Noordwijkers met 137, waardoor „Luto" door een tekort van slechts één punt is uitgeschakeld. „Luto" (R'veen)„Ontspanning" (Noordw.) G. AkerboomTh. v. d. Linden 11 N. O.—Th. Zwetsloot 0—2 C. v. d. ZalmJ. v. Houten 1—1 N. RietbroekJ. Schie 20 H. v. KlinkL. de Ridder 02 P. Koek Fr.zn.J. Peschier 20 J. v. d. HoornJ. v. Schooten 02 P. Koek E.zn.M. v. d. Berg 0—2 Th. l'AmiL. v. Haasteren 02 P. Bondje—J. Mooyekind 11 TER AAR. Wie wil dit eens zien. Nu, a.s. Zondag, zal de Lidwinavereeniging wederom een feestavond organiseeren zulks ten bate van haar kas of liever gezegd van de arme men- schen. Om deze avond zoo aantrekkelijk mo gelijk te maken heeft het bestuur getracht een programma samen te stellen, waarmee eenieder zal ingenomen zijn. Van wege het koperen bestaan van deze nuttige vereeni ging (haar werk wordt niet aan de groote klok gehangen, en toch zal menig gezin dankbaar gestemd zijn), wordt bij hooge uitzondering thans een gemengd tooneelspel opgevoerd, getiteld „Zonsopgang" in drie bedrijven. Iets nieuws, wat ongetwijfeld belangstelling zal 'trekken. Na de pauze kunnen wij nog genieten van een vroolyk spel in een bedrijf „De film sterren". Een aanspronig dezen feestavond by te wonen, zal nu wel overbodig zijn, want niet alleen geniet men, doch tevens wordt een heerlijk werk gesteund. De tijdsomstandig heden in aanmerking genomen, is aanlei ding geweest de entree te vetlagen en wel zoo, dat het voor weinigen een bezwaar zal zyn om te komen. De avond wordt gegeven in het Parochie huis, begint om precies zeven uur. Moge het 12 1/2-jarig bestaan een succes worden! Damclub „Ons Genoegen". Het is onze damclö'b gelukt nu a.s. Maandagavond een wedstrijd te spelen tegen het tweede tien tal van De Kwakel. Als bizondere attractie zal de speler van bord 1 van de eerste af deeling uit De K waked, die de kampioen is van het district Utrecht een match spelen 'tegen onzen kampioen, den heer Ant. Hart veld. Ook het derde tiental komt uit tegen het tweede. Alle spelers zijn natuurlijk present» tevens hebben damliefhebbers vrijen toe gang. Het clublokaal is Verhoef. UITHOORN. Geboren: Wilhelmina Gerarda, d. van G. van Ankeren en W. G. van Schaik Maria Helena Adriana, <L van H. Lek en W. A. M. Koeleman. Overleden: G. van der Marei 79 weduwe van J. de Rijk M. Chr. Konst 26 j., echtgenoote van P. C. Oosterwijk. Ambtsjubileum burgemeester Van Kempen. Een heuglijk jubileum zal de gemeente Woerden vieren op 31 Jan. as., wanneer de burgemeester dezer gemeente, de heer H. G. v. Kempen, zijn zilveren jubileum als bur gemeester hoopt te herdenken. In deze functie heeft hij ruim 20 jaar de gemeente Woerden gediend. Hiervoor was hij burge meester van Wemeldinge. Personalia. Voor het Mercurius-exa- men en voor het Practyk-examen Vereeni ging v. Leeraren slaagde mej. C. Heykoop, alhier. Voor het Mercurius-examen Duitsche Handelscorrespondentie slaagde de 'heer H. Beving, cdhier. Dat herinnert me in eens... ik moet nog naar de bank, effecten verkoopen. (Humorist)

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8