MGEVING ZATERDAG 15 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 DE KAAG. C or respondentschap. Met ingang van heden is het corres pondentschap van ons blad voor de Kaag en Omstreken overgedragen aan den heer H. J. C. Versteege, F. 41, Binnen- kaag. Voor alle publicaties en berichtge ving over deze omgeving gelieve men zich tot den heer Versteege te wenden. R. K. Zangkoor „Laudate Dominum". Gisterenavond hield het it. K. Zangkoor „Laudate Dominum" zijn jaarvergade ring in fiet Patronaatsgebouw, welke ver gadering geleid werd door den weleerw. heer H. Brans; pastoor der parochie. Na voorlezing van notuien en jaarver slagen van secretaris en penningmeester, welke allen zonder wijziging of aanmer king werden goedgekeurd werden secre taris en penningmeester door den voor zitter in een geestige speech bedankt voor hun goede zorgen gedurende het afgeloo- pen jaar. Speciaal werd een woord van hulde gebracht aan den penningmeester, die gedurende 1937 kans had gezien een ltassaldi aan te kweeken, dat alle leden in een royale stemming bracht zoodat zoo spoedig mogelijk werd overgegaan tot be spreking van plannen voor een uitgaans dag. Binnenkort zullen de leden van de definitieve plannen hiervoor op de hoog te gesteld worden. De vergadering had een vlot en geanimeerd verloop en werd omstreeks half elf door den voorzitter met een woord van dank aan alle leden en een opwekking voor de toekomst ge sloten. Rattenbestrijding. Door de gemeen te Alkemade is dit jaar een bedrag van 500.uitgetrokken voor aankoop van vergif ten dienste der rattenbestrijding in de verschillende buurtschappen. De kosten van het gereed maken van de pak jes vergif en het neerleggen op verschil lende plaatsen langs de waterkant moeten door de inwoners zelf worden gedragen. Voor de Kaag zuilen deze kosten 25. bedragen en een dezer dagen zal aan alle inwoners van de Kaag een lijst worden gepresenteerd, waarop zij het bedrag hun ner bijdrage in deze kosten kunnen aan- teekenen. Het is te wenschen dat alle be-- woners van de Kaag het groote gemeen schappelijke belang van de bestrijding van dit onguur gedierte zullen inzien en dat ook allen zonder uitzondering door een kleine bijdrage hieraan medewerken. Kagerweg. Naar wij vernemen is de weg.' welke door het dorp de Kaag loopt, een dezer dagen officieel aan de gemeen te Alkemade overgedragen. In het onder houd van dezen weg wordt door het be stuur van den Kagerpolder jaarlijks voor een bedrag van 100.bijgedragen, ter wijl de V. V. V. afd. Kaag hiervan jaar lijks 20.aan het Polderbestyur zal vergoeden. HILLEGOM. Hill. Beurscommissie. De Hillegom- sche Beurscommissie hield Donderdag avond haar jaarvergadering in hotel „Flo ra". Het jaarverslag was een uitgebreid en goed gestyleerd stuk. Het beursbezoek bleef zich zeer gunstig ontwikkelen; de vrees, aiszou het invoren eener beursenentreé het bezoek verminderen, bleek ongegrond. De kleine beursentrée werd verder reeds eenigszins gecompenseerd door het verla gen der tarieven voor de telefoon. Dank wordt gebracht aan den voorzitter van Bloembollencultuur inzake diens be moeiingen bij het huren der beurszaak Voor 1933 denkt de commissie geen subsi die van Bloembc. en van het H. B. G. noo- dig te hebben. De penningmeester doet vervolgens re kening en verantwoording van zijn beheer en sluit zijn kas met een batig saldo van 84.39. Een firma heeft den treurigen moed gehad een beurskaart, te gebruiken "by 't door hem gehuurde beurstafeitje, na te maken en te doen drukken bij een ander. Zoodoende is door deze firma géén huur voor dat beurstafeltje betaald. Gelukkig is de commisie op de hoogte van deze „handigheid" en zal zij haar plicht doen. Hierna sluiting, KATWIJK. RaadszeteL De heer J. Hoek heeft de benoeming tot raadslid (vacature-P. Guijt, C, D. U) aangenomen. Geboren: Johan Cornelis z. v. B. C. P. Vos en F. Velders. Lena d. v. C. Vooijs en E. Plug. Anna Maria d. v. D. M. Par- levliet en N. C. Kapteijn. Jaeoba d. v. D v. d. Oever en A. v. d. Zwet. Cornelis z. v. A. Barnhoorn en J. de Jong Ame- rik z. v. A. v. Duijvenvoorde en G. W. Zuij- derduin. Arend z. v. J. de Best en D. Haasnoot. Teunis z. v. J. Schaap en M. v. Duyn. Ondertrouwd: Jan Koeelwijn en P. de Ruijter. C. v. d. Marei en G. Vooijs. J. Remmerszwaal en P. v. Ryn. L. v. Duijn en G. v. Beelen. H. v. d. Plas en M.Boezaard. M. Schuitemaker en D. Zwitser. Getrouwd: A. v. Du(jn en P. van Bee len. Overleden: Cornelis Minicus van Beelen 60 jaar. Marytje van der Pais 89 j. Cornelia van Duy venbode 74 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoering. Woensdag a.s. geeft de R.-K. Damestooneelclub, afdeeling van de Mariacongregatie een uitvoering in het Parochiehuis. Twee inslaande stukken wor den opgevoerd, n.l. „Prinses Lize" blijspel in drie bedrijven en „De truc van Tienus", klucht in twee bedrijven. 't Is nu de tyd er voor, in het hartje van den Vastenavond, bijgevolg loopt de zaal vol. Vermeld zij nog, dat medewerking ver- leenen de leden der tooneelafd. van de St. Josephgezellenvereeniging. Voor verdere medewerking zie men de advertentie in dit blad. LIS SE. De winterkermis van de K. J. C. In het K.J.C.-gebouw wordt vanaf gisteren avond tot en met morgen, Zondagavond een groote „Winterkermis" gehouden. Deze is georganiseerd door en ten bate der Katholieke Jeugdbeweging in de St. Agatha-parochie. Reeds vanaf de vorige week heeft men op de raambiljetten bij verschillende zaken kunnen lezen „De Stop komt". Dat woord „Stop" nu zijn de initialen van de oproep St(eunt) O(ns) P(ogen). Steunt dit pogen, vooral gij die meer over aardsche goederen beschikt. Breng een bezoek aan het K.J.C.-gebouw, waarin de kermis wordt gehouden. Deze kermis biedt u de nieuwste attracties o.a. hooge hoedenspel, ballero-baan, electrisch visschen, vliegmolen, schietbaan, rad van avontuur, mevr. Snap als waarzegster enz. enz. Door een groot jazz-orkest wordt de kermis opgeluisterd en zij is hedenmiddag van 410 en morgen van 2—10 uur ge opend. Op het tooneel is voorts een koud en warm buffet, waar men warme olie bollen kan eten. Bovendien, de entree isvrij Gisteravond had de officieele opening plaats. Hierbij waren tegenwoordig de eerwaarde heeren kapelaans v. Ingen, Nicolaas, Egberts en Deroij benevens de eerw. pater uit Huize „Pius" en pater L. Onderwater, alsmede dr. Haase; voorts de besturen van Stands- en Vakorganisaties, K.J.M.V., K.J.C. en Jozef gezellen, als mede een eivolle zaal met belangstellen den. Het orkest bracht dadelijk een fees telijke stemming en daar de zaal zoowel als de verschillende stands fleurig ver sierd waren was alles leven en blyKeid. Namens den zeereerw. heer pastoor sprak kapelaan v. Ingen het openings woord. Wat het doel is van deze echte winterkermis, aldus zyneerw., is alhier reeds lang duidelijk gemaakt op reclame biljetten en in de kranten. Spreker wees dan ook op het gewicht van de spreuk: „Wie de jeugd heeft, ^ïeeft de toekomst!" Hij deed in korte trekken uitkomen, dat, als we de jeugd bewaren voor de Kerk, wij ze ook bewaren voor het huisgezin en voor den staat. Wijzende op de titel van deze kermis „Stop" hoopte zijneerw. dat men op deze kermis niet zou „stoppen" voor Zondagavond 10 uur. Nog wees spr. erop, dat er op deze kermis ook een waar zeggerstent is, doch dat zijneerw. deze kunst niet verstond al wenscht hij dat hij thans reeds kon zeggen, dat het resultaat van de bazar reeds verzekerd was. Moge, aldus zijneerw. het resultaat zoo zijn, dat door de opbrengst het mooie jeugdwerk kan worden voortgezet niet alleen, maar zich verder kan ontplooien 1 Hiermede verklaarde zijneerw. de kermis yoor ge opend en nam de bedrijvigheid een aan vang! NOORDWIJKERHOUT. De blijde gebeurtenis. Ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis zal het raadhuis een sobere doch effectvolle versiering krij gen, welke zoo goed als gereed is gekomen. Al was niet veel geld voor het doel be schikbaar toch is een prachtig resultaat verkregen zooals we gisteren reeds konden zien. Als versiering welke cp dezen tyd van het paar voornamelijk by het donker goed uit moet komen, moet wel verlichting geno men worden. Men heeft daarom de hoofd ingang van het raadhuis laten stralen in tallooze kleine oranje electrische lampjes, welke de voornaamste lijnen van bordes, hoofddeur en ramen in den voorgevel om kransen. Bij het proefbranden kwam reeds duidelijk uit, dat een goede keuze is ge daan! ZILK. Aanleg waterleiding stopgezet. De werkzaamheden tot aanleggen van de waterleiding alhier zijn reeds eenige dagen stop gezet. Het feit, dat langs de Beeklaan geen ruimte meer beschikbaar ls, om de buizen te plaatsen schynt de grootste oorzaak hier van te zijn. Met dat al is het personeel thans werk loos, hetgeen dubbel jammer is. Werkverruiming. Een groot aantal werkloozen van hier zullen Maandag a.s. te werk gesteld worden op den tuin van de firma de R. Dat dit buitenkansje met blijdschap ont vangen wordt laat zich licht begrijpen. NOORDWIJK. Opdracht. Aan de N.V. Stoomtimmer- fabriek „Norhtgo" te Noordwijk, is bij on- derhandsche aanbesteding opgedragen, het maken en leveren van het benoodigde ma chinale timmerwerk voor den bouw van 80 heerenhuizen te 's Hertogenbosch. OEGSTGEEST Propaganda-uitvoering. Het waren er velen, die gisteravond opgingen naar het patronaatsgebouw ter bijwoning van den propaganda-avond der korfbalclub „Fiks". Ze hebben getoond niet, alleen „fiksche" korfballers, doch ook „fiksche" tooneelspe- lers te zyn. Men had ditmaal nogal hoog gemikt door met het blijspel „Te klokslag 4 uur" voor het voetlicht te komen. Ter rechtvaardiging van dit stout ondernemen mogen we niet verzwijgen, dat er bij Fiks zeer goede krachten schuilen, en dit zal vermoedelijk HAARLEMMERMEER. WEER EEN ARRESTATIE TE HOOFDDORP. De politie te Hoofddorp heeft wederom iemand gearresteerd, de derde van deze week, die van enkele diefstallen verdacht werd. Het is zekere P., wonende aan den Leimuiderdijk, die verdacht werd herhaalde malen autobanden te hebben gestolen. Bij een huiszoeking werden de banden gevon den en in beslag genomen. De verdachte werd ter beschikking van de Justitie te Haarlem gesteld. Te Haarlemmermeer is ingebroken bij den heer O. aan den Leimuiderdyk; ook de heer v. d. B. aan den Lisserdijk, eveneens in deze gemeente, werd met een bezoek vereerd. De aieven hebben zich in beide woningen op dezelfde wijze toegang tot de woning ver schaft, n.l. door het foroeeren van een raam aan de achterzijde van de woning. Bij den heer v. d. B. werden slechts twee hammen vermist, bij O. niets. De politie te Hoofd dorp stelt een onderzoek in. „Tel." den leider hebben doen besluiten met dit tooneelwerk op dezen feestavond de leden te vergasten. Er zijn acteurs en actrices voor het voetlicht geweest met' een zoo'n groote dosis gemak van beweging, en keurig aan voelen van den rol, dat wij ons afvroegen: „Zijn dit geen beroepsmenschen"? Bij di lettanten komt men over het algemeen weinig werkelijken humor tegen, doch zoekt men zijn kracht in middeltjes die buiten de psyche van de rol staan. Bij deze club troffen we echter personen aan, die waarlijk geestige caricaturen ga ven, waarbij de lachsalvo's door de zaal daverden. De aandacht van het luisterende publiek bewees voldoende, dat de zaal meeleefde met het mooie spel. Met een haast niet te stelpen applaus, werd na elk bedrijf uiting van bijval ge geven, die na het laatste bedrijf aan groeide tot een ovatie bij open doek. Bij den aanvang van den avond werden de aanwezigen door den heer H. V. d. Horst welkom geheeten. Spr. richtte zich daarbij tot de ouders om aansluiting hunner kin deren bij Fiks. Bij korfbal kan men genie ten van het spel in de vrije natuur en me dewerken om met elkaar de lichamen door gepaste sportbeoefening te verrijken. Daar is het korfbalspel, boven zooveel andere takken van sport, zoo uitstekend voor ge schikt. Dat gepaste sportbeoefening een heilzarfie invloed op de ontwikkeling van het lichaam geeft, is overbekend en het wordt door doktoren ten sterkste aanbevo len. Niet alleen echter het lichaam, doch de psychische waarde van het korfbalspel kan van grooten invloed zijn op de geeste lijke ontwikkeling. Spr. hoopty dat de propaganda-avond in alle opzichten mag slagen. Bij het einde dankte de voorz. allen voor de belangstelling en steun, waarna men voldaan huiswaarts ging. RIJNSBURG. Jubileum Rijksveldwachter W. v. d. Burg. De rijksveldwachter W. v. d. Burg ter standplaats Rijnsburg herdacht gisteren het feit dat hy voor een kwart eeuw als zoodanig werd benoemd, waarvan 22 jaar te Rynsburg terwijl deze gedenkwaardige dag samenviel met het 25-jarig huwe lijksfeest. Rijksveldwachter van den Burg en gezin heeft het niet aan belangstelling ontbroken, integendeel, een groote huldi ging van alle zyn hun deel geworden. In den loop der vorige week was al een in tieme bijeenkomst belegd, waarin de ju bilaris was gehuldigd door de collega's rijksveldwachters, waarin door den bri gade-commandant, ter standplaats Noord- wijk, het woord was gevoerd. Gistermor gen had het gemeentepersoneel van Rijns burg een stoffelijk blyk van waardeering gezonden (een parapluiestandaard) en gistermiddag had de officieele huldiging plaats in tegenwoordigheid van den bur gemeester van Rynsburg, den brigade commandant der rijksveldwacht, de poli- tie-inspecteur van Katwijk en Noordwijk, den chefveldwachter uit Oegstgeest en Noordwykerhout, alsmede talrijke colle ga's van de rijks- en gemeentepolitie uit de omgeving. De brigade-commandant heeft eerst het woord gevoerd en er op gewezen dat dien morgen de districtscommandant, namens Zijne Excellentie den Minister van Justi tie, den jubilaris de zilveren medaille wegens 25-jarige trouwen dienst op de borst had gespeld, een bewijs dat zijn ar beid in de hoogere regionen op prijs wordt gesteld. Spr. roemde den heer v. d. Burg als een goed politieman en trouw kame raad op wie men rekenen kan. Hij betrok ook mevr. v. d. Burg in zijn hartelijke woorden van gelukwensch, waarna de waarnemend secretaris van de afd. van den Haag van den Bond van rijksveld wachters het woord voerde. Daarna de oud-districtscommandant, de heer Eshuiè, vervolgens de burgemeester van Rijns burg, de inspecteurs van politie te Noord wijk, te Katwijk, de chef-veldwachters van Noord wij kerhout en Oegstgeest en tenslotte de gemeenteveldwachter van Rijnsburg. Allen wezen op de groote ver diensten van den jubilaris, en de burge meester van Rijnsburg, de heer Eshuis en het bestuur van den bond van rijksveld wachters lieten hun woorden nog verge zeld gaan van een stoffelijk blijk van waardeering. De heer v. d. Burg heeft met een enkel woord dank gezegd, bewogen als hij was door een zoo spontane huldiging van alle zijden. Rijksveldwachter van den Burg en gezin zal deze onvergetelijke dag steeds als een aangename herinnering vasthouden en het zal hem zijn taak ver gemakkelijken. Ook onzen gelukwensch. STOMPWIJK. PASTOOR FLOOR. Op den 18den dezer zal het twintig jaar geleden zyn, dat de zeereerw. heer C. Floor, die op den 5den daaraan voorafgaande was benoemd tot pas toor alhier, zijn intrede in de parochie deed. Bij deze lustrum-viering van zijn pastoraat wenschen wy aan den zorg- zamen herder toe, dat hy, omringd door de genegenheid en toewijding der aan hem toevertrouwden, nog vele jaren de St. Laurentius-parochie zal mogen be sturen. Propaganda-avond B. V. L. De plaat selijke commissie der afd. Stomp wijk van de B. V. li. verzoekt ons het volgende te willen melden. Op Vrijdag 21 Jan. a.s. wordt de Propaganda-avond gehouden. Als spreker zal optreden de heer Ch. Kiès, Gen. Maj. K. N. I. L. b. d. Zijn rijke Indische ervaring waarborgt een leerza me en prettige causerie. De heer L. G. Rooyaards, voorz. Z. H. West, zal het slot woord spreken. Het Fanfarecorps „Ju liana" verleent zijn medewerking. Bo vendien uitreiking der gedenkplaten aan alle leden der plaatselijke commissie, ook van den motordienst. Tenslotte wordt dien avond een filmprogramma vertoond. Dit alles is toegankelijk voor alle belangstel lenden in de B.V.L. en is geheel kosteloos. Daarom allen Vrijdagavond 21 Jan. om half acht present in de zaal van het „Blesse Paard". Schietwedstrijd. De afd. Stomp wijk van de B.V.L. heeft wederom haar jaar- lij ksche schietwedstrijd gehouden om de Burgemeester Keijzer-beker. De uitslag is als volgt: Scherpschutters: 1. A. v. d. Poel, 48 p.; voor de tweede maal achtereen winnaar van den beker en daardoor definitief eigenaar; 2. C. de Groot 48 p.; 3. W. van Bemmelen 47 p.; 4. Jac. de Groot 46 p.; 5. J. v. d. Helm 45 p. Schutters 1ste klas: 1. W. v. Marwijk 46 p.; 2. N. v. d. Salm 45 p.; 3. P. Verha gen 44 p.; 4. A. v. d. Voort 44 p.; 5. G. Wijsman 41 p. SASSENHEIM. Aanrijdingen. Aan de Warmonderdam had gisterenavond een aanrijding plaats tusschen een wielrijder uit Lisse en een personen-auto. De wielrijder. Bakker ge naamd, die den weg overstak om op het fietspad te komen, kon blijkbaar niet vlug wegkomen, waardoor de aankomende auto den man over den weg smakte. Met een gapende hoofdwonde, welke door dr. Le Grand werd verbonden, werd B. per auto naar zijn woning vervoerd. Donderdagavond, toen Mej. Kruik al hier, woonachtig nabij de Julianalaan, den weg over wilde steken, lette zij niet op hét verkeer en liep daarbij onder een aan komende auto. Dr. Le Grand, direct ter plaatse, achtte overbrenging naar het wijk- gebouw noodzakelijk. De patiënte werd daarna per ziekenwagen naar huis gebracht. Naar we vernemen is de toestand van Mej. K. bevredigend. Retraiteclub H. Theresia. In het K.S.A.- gebouw hield bovengenoemde vereeniging haar jaarlijksche vergadering onder leiding van Mej. v. d. Eist-Wassenaar. In haar ope ningswoord sprak deze woorden van wel kom aan de aanwezigen inzonder aan den Geest. Adviseur, Pastoor de Haan. Door mej. Zwetsloot werden de notulen uitge bracht. Wegens het nog niet geheel hersteld zyn van de Presidente, werd de vergadering verder door haar geleid. Hierna volde het 14e jaarverslag, waar in we opmerkten, dat de vereeniging 102 leden telt; 24 kaarten zullen dit jaar wor den verloot. Dit jaar zyn 16 leden ter re traite geweest. Ook zijn weer 6 nieuwe leden aangeworven. Dank werd gebracht voor de accuratesse van de zelatricen. Uit het verslag van de penningmeester- esse bleek, dat was ingekomen van de pen ningspaarders 166,20; de uitgaven bedroe gen 140.16. De inkomsten van de gewone spaarders 176.85 en de uitgaven 172.85. Voor het nauwkeurig beheer bracht de pre sidente dank. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie benoemd. Hierna werd overge gaan tot het verloten van 24 retraitekaarten waarby menig vroolyk gezicht werd gezien van de resp. winnaressen. Onder het genot van het onontbeerlijk kopje koffie met lekkers,-sprak de Geest. Adviseur een aanmoedigend woord tot de leden en verzocht door middel van artikel tjes in het parochieblad propaganda te ma ken voor dit zoo mooie werk. Voor deze woorden dankte het bestuur. Nadat bij de rondvraag de resp. vragenstel- sters van antwoord gediend werden, ging men over tot een gratis verloting; ieder ging mét een mooi prijsje huiswaarts. Oranjebal. In het K S.A.-gebouw zal, in aansluiting op de berichten omtrent de viering van de blijde gebeurtenis, indien ae bekendmaking vóór 5 uur n.m. geschiedt, een Oranjebal worden gehouden. De aan vang is bepaald na de Kerkdiensten. Personalia. Onze plaatsgenoote Mej. Jo Bemelman slaagde te Haarlem voor het examen boekhouden, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in Handelswe tenschappen. VOORSCHOTEN. Wat de Koningin Wilhelmina-Vcreeniging doet. Op den nationalen feestdag zullen, zoodra het bericht bekend is, al de klokken geluid worden. Hierop zullen de meisjes van de verschillende meisjesvereenigingen zich naar het gymnastieklokaal begeven, om de beschuit met meisjestractatie klaar te maken. 's Middags om twee uur komen de school kinderen bijeen op de Voorstraat, waarna ze gezamenlijk naar het Park zullen gaan om een boom te planten. Hierna zullen de kinderen zingen voor het Raadhuis en zal de burgemeester een toespraak houden, daarna worden de kinderen getracteerd op beschuit met muisjes. Onderwijl zal aan ieder huis door de Ko ningin Wilhelmina Vereeniging een zakje met beschuit met muisjes aangeboden wor den. De Kon. Wilh. Ver. stelt zich voor gelijktijdig een colecte te houden. 's Avonds na de kerkdiensten zal er een lichtstoet gehouden worden waaraan alle vereenigingen worden uitgenoodigd deel te nemen. Met de beide muziekvereenigingen zal er naar de Pauwenstraat geloopen wor den, alwaar een lichtboom wordt ontsto ken. Voor de lichtstoet zijn tegen gereduceer de prijzen fakkels beschikbaar gesteld bij fa. N. Bins, Mathot en A. Volkers. VOORHOUT. 3de Pluimvee, en Konijnententoonstelling van „D. V. V." De pluimvee en konijnententoonstelling, welke werd gehouden in café „Boerhave" van den heer Jac. Angevaare, werd gis terenavond omstreeks acht uur geopend door den voorzitter der vereeniging, den heer H. W. Warmenhoven. Onder de aan wezigen welke mede bij deze opening te genwoordig waren, merkten we verschil lende autoriteiten op o.a. burgemeester Bulten en diens echtgenoote, de heeren M. P. A. Meissen, gemeente-secr. en ir. A. Jacobs, Directeur der R. K. Landbouw- winterschool alhier, den geestelijk advi es seur der vereen, kapelaan ten Have. Ook waren aanwezig verschillende besturen van diverse plaatselijke vereenigingen. De voorzitter memoreerde de groote moeilijkheden, waarmede de vereen, dit jaar te kampen heeft gehad, doch de storm was gekomen en ook weer voorbij gegaan en nu mag de vereen, zich weer verheugen over haar bloei, dank zij ver schillende richtlijnen, welke .door onpar tijdige persoonlijkheden waren aangege ven. Spr. zeide hierin grooten dank ver schuldigd te zijn aan den beschermheer der vereen. Ook werd door hem een dank woord gebracht aan Voorhout's burgerij, welke een zeer groot medeleven betoonde door verschillende sympathiebetuigingen. Hierna verzocht spreker den burgemees ter de tentoonstelling officieel te openen. De heer G. Bulten sprak zijn groot ge noegen uit, dat weer een dergelijke ten toonstelling als deze is georganiseerd. Spr. beval deze tentoonstelling aan in de be langstelling der burgerij. Wij zijn ver heugd, aldus spr., een dergelijke organi satie alhier aanwezig te zien. Na deze hartelijk toegesproken woorden verklaar de de burgemeester deze tentoonstelling voor geopend, waarna de voorz. aan de echtgenoote van de burgemeester ver zocht, het lint te willen doorknippen, het geen de toegang zou verschaffen tot de tentoonstelling, waaraan gaarne voldaan werd. Nu volgde een rondgang langs de kooien der te bezichtigen dieren. Deze tentoonstelling maakte een voortreffelij- ken indruk, daar uit verschillende oorden van Nederland prachtige exemplaren wa ren ingezonden. Hierbij zij inzonderheid vermeld, dat door verschillende leden der vereen, eere- en eerste prijzen zijn ver worven. Deze tentoonstelling zal de eerst komende dagen geopend zijn, waarna de prijswinnaars door ons bekend gemaakt zullen worden. Sint Joseph viert feest! Onder voor zitterschap van den heer G. A. Hekker. kwam de afdeeling Voorhout van de R.K. Bouwvakarbeidsbond in feestvergadering bijeen. Ditmaal waren zoo niet alle, dan toch zeer vele leden met hun echtgenoo- ten aanwezig om deze feestelijke verga dering nog meer luister bij te zetten. De voorzitter opende deze bijeenkomst met den chr. groet en heette de vele aanwe zigen hartelijk welkom. Meer speciaal was zyn welkomstwoord gericht tot den gees telijk adviseur, kapelaan G. ten Have, en den districts-bestuurder G. van Werkho ven uit Den Haag. Na deze korte begroe ting vroeg spr. zich af, waarom de R. K Bouwvakarbeiders vanavond wel wilden feestvieren. En zoo vond spr. al spoedig meerdere redenen, zooals de aanmerke lijk mindere uitkeeringen uit de werk- loozenkas over het afgeloopen jaar, het hooger kas-saldo dan verleden jaar, maar meer speciaal vieren we vanavond feest, aldus spr., omdat wij met vereende krach ten en na vele ontberingen een som gelds hebben weten bijeen te garen ter verkrij ging van een eigen vaandel, waarop wij trots gaan. Met den wensch, dat alle aan wezigen een genotvollen avond zouden mogen beleven sloot spr. zijn openings woord en gaf aan den secretaris-penning meester H. G. Warmenhoven gaarne het woord tot voorlezing der notulen, die met een hartelijk applaus zonder op- of aan merkingen werden gearresteerd. Hierna deed de voorzitter mededeeling van een binnengekomen telegram van den Bonds voorzitter, den heer Gommers, die we gens drukke werkzaamheden verband houdende met de afsluiting van het nieu we collectieve contract, niet in staat was deze bijeenkomst by te wonen en in wiens plaats thans de heer van Werkhoven het woord zou voeren. Na nog eenige ingeko men stukken waren voorgelezen was het woord aan den geestel. adviseur, om het onder en tusschen palmen .prijkende nieuwe vaandel in te wijden. Deze korte plechtigheid werd gevolgd met een woord van welgemeende felicitatie van kapelaan Ten Have, die in zijn geestrijk speechje het boek der Psalmen indachtig was waar staat: „Gelukkig het volk dat weet feest te vieren; want ook hier zijn zoovelen sa mengekomen om getuige te zijn van een gebeuren, dat alle reden geeft tot feest vieren. Met het nieuwe vaandel wenschte spr. de vereeniging van harte proficiat in de hoop dat de op dat vaandel afge beelde patroonheilige St. Joseph voor de vereeniging zoowel als voor ieder der le den individueel en in hun gezinnen een stichtend voorbeeld zal mogen zyn. Nog voor het amusante gedeelte van

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7