OMGEVING HEI BETOOVERDE BOSCH VRIJDAG 14 JANUARI 1938 DE LEIDSCHIi COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOIVL Hanze. Woensdag hield deze vereen, haar jaarvergadering in Hotel Sistermans. De belangstelling was goed, later zelfs best. De voorz., de heer G. B. Kroon, toonde zich zeer voldaan over den uitslag der stemming voor leden van de K. v. K. Behandeld wordt een schrijven van den dir. der Ar beidsbemiddeling inzake de distributie van hetgeen het Nationaal Fonds verstrekt. De voorzitter waarschuwt, te doen wat daar geëischt wordt, anders loopt het fout. Uit het jaarverslag van den secretaris sprak een opgewekte toon De penningm. sloot zijn boeken met een batig saldo van 197.54. Tot verificateurs werden benoemd de hee- ren Manshande en Jonkman. De concept- begrooting 1938 werd ongewijzigd aange nomen. De heer G. J. W. Mathot bracht een keurig verslag uit van den Centralen Raad. De heeren S. P. Wilhelmus en J. H. Versteege, aftredend als bestuursleden, werden met alg. st. herkozen. Besloten werd, dat de heer*Bibo hier 3 lezingen over reclame zal houden; de entreé bedraagt voor de leden 10 ct.; voor anderen meer. Vervolgens hield de heer Mathot een mooi, historische, overduidelijke lezing over de Kamers van Koophandel, welke rede met groot applaus werd beloond, zelfs wenschte men, dat deze uiteenzetting in brochure mocht verschijnen. Hierna wer den de notulen der Centrale Middenstands vergadering gelezen; naar aanleiding daar van werd besloten, dat dit jaar geen collec tieve reclame zal worden gemaakt; indi- vidueele is vanzelfsprekend volkomen vrij. In Januari nog zal de Puntenreclame wor den afgewikkeld; de Commissie zal dit ze ker tot aller tevredenheid doen. Besloten werd na den Vastentijd weder een feest avond te houden, echter op bescheiden voet, daar de kas geen groote feestviering toe laat. In verband hiermede zullen slechts de leden zelf en hun echtgenooten toegang hebben. Limonadefabriek. In het fabriekspand aan de Wilhelminalaan (voormalige Stoom- wasscherij Gebrs. v. Ulden) wordt een Li monadefabriek gevestigd. HAARLEMMERMEER. De telefoon geautomatiseerd. Met ingang van Dinsdag 18 Januari e.k. te 13 uur zullen de automatische telefoon centrales te Abbenes, Hoofddorp, Lijnden Nieuw-Vennep, Rijk en Vijfhuizen in dienst worden gesteld. Van genoemd tijdstip af zullen de aan geslotenen op deze telefoonnetten dus automatisch kunnen telefoneeren met en tevens automatisch bereikbaar zijn voor de abonné's behoorende tot het telefoon district Haarlem. De voor het automatisch interlokaal ver keer te bezigen kengetallen zijn de vol gende: Abbenes K 534 Hoofddorp K 540. Lijnden K 541. Nieuw-Vennep K 546. Rijk K 543. Vijfhuizen K 548. Loop der bevolking. Het zielental op 1 Jan. 1937 bedroeg: 16064 m., 15131 vr. totaal 31195. Vermeer dering door geboorte: 412 m., 341 vr., to taal 753. Vermeerdering door vestiging: 1244 m., 1272 vr., totaal 2516. Totaal: 17720 m., 16744 vr., totaal 34464. Vermindering door overlijden: 120 m., 108 vr., totaal 228. Totaal 17600 m., 16636 vr., totaal 34236. Vermindering door ver trek: 1280 m., 1266 vr., totaal 2546. Het zielental op 1 Januari 1938 bedroeg: 16320 m., 15370 vr., totaal 31690, alzoo in 1937 een vermeerdering van 495. Evenals voorgaande jaren, doet zich thans weder het eigenaardig verschijnsel voor. dat in Haarlemmermeer in tegen stelling met de meeste andere gemeenten het aantal mannen belangrijk grooter is dan dat der vrouwen. Geboren: Marianne Juli Cornelie, d. van W. P. H. Hanen en M. J. C. Willems Suzanna Cornelia, d. van J. Imanse en C. D. Schalk Eduard Evrard, zoon van C. A. Luk en E. van Kuik Catharina Johanna, dochter van D. J. Middelkoop en G. Roos Doekle, zoon van D. M. Kam- stra en E. van Hooidonk Hendricus Sa muel, zoon van P. H. van Hensbergen en C. P. I. Zwetsloot Johanna Gezina, d. van A. C. Nieuwenhuis en A. ten Bolscher Adriana Petronella, dochter van P. Schuilenburg en J. C. Frauenfelder Cornelis Adriaan, zoon van C. A. van Oe- veren en J. Scheijgrond Gerrit, zoon van H. Hensens en H. Hogenkamp Jo seph Eugenius Marinus, zoon van J. Jan sen en N. Timmers. Ondertrouwd: Nicolaas Stroet, 30 jaar en Teresia Koolbergen 28 jaar Pie- ter M. Strijbis, 40 jaar en Sophia Vreug- denhil, 24 jaar Dirk Huijsing, 21 jaar en Elizabeth Seip, 27 jaar. Getrouwd: Laurentius J. M. Groe- nenndaal 30 jaar en Geertruida H. A. M Bakhuijs 26 jaar Jacobus M. de Blaeij, 52 jaar en Hendrikje van Dasselaar, 41 j. Overleden: Jan Malipaard, 74 jaar, wedr. vn E. Hoefman Baardje Graau- welman, 74 jaar, wed. van J. Vaandering. Gevestigd: Hermanus J. A. de Boer Meidoornweg 5 Marina Geilings, Hille- gommerdijk 354 Maurits Baggers, Ha vikstraat 28 Jacob Heeren. Lijnderdijk 201 Cornelis van Luiing, Aalsmeerder- weg 471 Hendricus A. I. Peters, IJweg 119 Maurits N. H. Peteri. Nieuwemeer- dijk 68 Johannes Hoogstraate, Sloter- weg 19 Hendrikus Beunk. Burg. Amers- foordtlaan 56 Elizabeth Gsschiere, Spie ringweg 590 Casper Haake, Nieuwe- meerdijk 359 Geertruida Veen, Venne- perweg 1231. Vertrokken: Willem Ootten, naar Amsterdam Gerrit J. Ponstein naar Ha- DOODELIJK ONGELUK TE OEGSTGEEST zerswoude Adrianus C. Vis naar Wilnïs Jan H. G. van Wijk naar Sassenheim Josephus J. Cammaart naar Clinge Her man J. Dresselhuis naar Amsterdam Johannes de Rijbel naar Amsterdam Hendrik C. A. Smits naar Amsterdam Wed. D. Snijders naar Valburg Marinus van der Roest naar Amsterdam Maria J. C. Hilhorst naar Amsterdam Corne lis Bakker naar Amsterdam Klaziena D. Broekema naar Hoogeveen Wilhel mus Schoorl naar Velsen Wed J. Ver- vaet naar Leiden Antonius Westerman naar Haarlem Leuntje Baivndregt naar Heemstede Catharina Cardol naar Heemstede. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw-overzicht. Gedurende deze week was er voor alle winterproducten vrij goede belangstelling met voor de meeste dier producten bevre digende prijzen. Maar van algemeene be kendheid mag het intusschen wel worden geacht dat deze goed betaalde artikelen maar in handen van betrekkelijk weinig, tuinders zijn, zoodat er ook maar weinigen van profiteeren. Roode kool werd verkocht in de goede kwaliteit voor 4.60 tot 5.50 per 100 K G. Voor Gele kool was wel aanmerkelijk minder animo doch er behoefde niets door te draaien. Gekocht werd voor 1.10 tot 1.70 per 100 K.G. Ook groene kool werd graag ge kocht tegen 1.60 tot 2.50 per 100 K.G. En ookspruiten gingen vlug weg tegen 1.0— tot 11.50 per 100 K.G. Uien span den de kroon, 't Is lang geleden dat men voor dit product zoo'n prijs kon boeken, van 10.50 tot 12.30 in de goede soort. Zelfs drielingen uien gingen soms tot 10.en iets mindere kwaliteit kon toch altijd nog van 7.20 tot 8.10 opbrengen. Knolselderie geeft met een prijs van 2.50 tot 3.60 ook geen slecht uitkomst voor de tuinder. Andijvie is zeer varieerend in prijs evenals er zeer veel verschil in kwaliteit is. Voor kisten Andijvie van 6 K.G. werd geregeld betaald van 0.25 tot ƒ0.75, naar gelang van kwaliteit. Hetzelfde kunnen we zeggenvan Waschpeen. Ook hiervan is de kwaliteit zeer verschillend. Doch wat best is brengt gemakkelijk van 0.90 tot 1.25 per kist van 20 K.G.; extra fijne peen ging soms tot 1.50 per kist. Doch er komt ook een gedeelte waschpeen dat geregeld niet meer opbrengt dan 0.40 tot 0.65. Ook als het product iets te grof is heeft het niet j de volle belangstelling. De inzet in de maand Januari is tot heden dus vrij goed. LISSE. Loop der bevolking. De loop der bevolking in het jaar 1937 is in deze gemeente als volgt geweest. Op 1 Januari 1937 bestond het aantal inwoners uit 4666 mannen, 4525 vrouwen en 9190 in totaal. De vermeerdering door geboorte be liep 146 mannen en 112 vrouwen; de ver meerdering door vestiging met 201 man nen en 290 vrouwen, zoodat in totaal de bevolking werd vermeerderd met 347 man nen en 402 vrouwen. Dit aantal werd ver minderd door overlijden met 23 mannen en 31 vrouv m en door vertrek met 202 mannen en 258 vrouwen, alzoo een totale vermindering van 230 mannen en 289 vrou wen. Het verschil tusschen vermeerdering en vermindering bedroeg derhalve 117 man nen en 113 vrouwen, totaal 230. Het aantal inwoners op 1 Januari 1938 bedroeg der halve in totaal 9420, t.w. 4783 mannen en 4637 vrouwen. Buten de gemeente werden geboren 26 mannen en 23 vrouwen, die tot ct bevolking van Lisse nehoorden. In deze j gemeente werden 3 kinderen geboren, die tot de bevolking van een andere gemeente j behoorden. In totaal werden in het .jaar 1937 5 levenloos aangegeven kinderen ge boren. Elders overleden in het jaar 1937 5 mannen en 6 vrouwen, terwijl 3 vrouwen alhier gestorven waren, die behoorden tot de bevolking van een andere gemeente. Het aantal huwelijken in het jaar 1937 be droeg 56, terwijl 2 echtscheidingen werden ingeschreven. Hanze. De R.K. Middenstandsvereeni- ging, afd. van „De Hanze" hield gisteravond haar 26ste jaarvergadering in het Café- Restaurant „De Nachtegaal" onder presi dium van den heer C. W. Barnhoorn. On danks het slechte weer was de opkomst vrij goed. Na toelating van een nieuw lid was aan de orde ingekomen stukken en mede- deelingen. Allereerst een schrijven van het bestuur van de afd. Lisse van den R.K. Volksbond inzake een te houden bedevaart naar St. Jeroen, waarin zij verzocht een lid aan te wijzen voor een desbetreffende commissie van voorbereiding. Na ampele bespreking werd besloten, dat het bestuur een lid uit haar midden zal aanwijzen. Voorts een schrijven van het Oranje-comité, houdende het verzoek om met een zoo groot aantal leden, deel te nemen aan een te houden lichtstoet bij de blijde gebeurte nis in ons Vostenhuis. Dé voorzitter spoor de krachtig aan het deelname, opdat de Middenstand daarbij goed vertegenwoor digd zij. Besloten werd aan alle leden een circulaire te zenden opdat allen zullen deel nemen. Aan de orde is voorts verslag van den penningmeester, den heer S. N. Berk hout. Hieruit bleek, dat aan ontvangsten 836.39, aan uitgaven 824.83 viel te boe ken, zoodat een voordeelig saldo aanwezig was van ƒ11.56. Tot verificateurs werden benoemd de heeren H. v. d. Eerden, Jac. Langeveld en Th. v. Dijk. Hierna bracht de secretaris, de heer G. J. Randsdorp, zijn jaarverslag uit. Hierin werd melding gemaakt van de viering van het 25-jarig bestaan. Met een opwekking tot trouw aan de organisatie en na mede- deeling, dat het ledental is gestegen tot 66 sloot de secretaris zijn mooie jaarverslag. Vervolgens bracht de heer H. v. d. Eer- Wandelaar door motor gegrepen Op den Rijnsburgerweg te Oegstgeest is gisteravond een motorrijder, die ver blind werd door een tegenligger, op het voetpad terecht gekomen, waar het echtpaar v. d. Hoonaard uit Rijnsburg liep. De 56-jarige heer J. van den Hoon aard werd door de motor gegrepen en tegen den grond gesmakt. Met zware verwondingen is het slachtoffer in het academisch ziekenhuis te Leiden opge nomen, en aldaar hedennacht overleden. De motorijder, de heer H. van G. uit Zoeterwoude, kreeg lichte verwondin gen, doch kon, naar ter plaatse door een geneesheer te zijn behandeld, zijns- weegs gaan. den, als secretaris verslag uit van de ge houden Hanze-Handelsatrondschool. Hierin werd gememoreerd, dat inplaats van Ka pelaan Schotten, welke naar elders werd verplaatst, benoemd werd voor het gods dienstonderricht Kapelaan J. H. M. v. In- gen. De voorzitter wees op 't groote be lang voor de jonge middenstanders dezen cursus te volgen. Heirna werd door den heer P. Hage ver slag uitgebracht van S.A.N.T.O.S., waar uit bleek, dat finantieele hulp en steun steeds op hoogen prijs wordt gesteld. De verschillende collectes brachten in het af- geloopen jaar op ongeveer ƒ220, wat als een mooi bedrag werd beschouwd. Vervol gens is aan de orde de bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de hee ren N. P van Rooijen en S. N. Berkhout; beiden werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Hierna volgde behandeling van de begrooting 1938. Deze sloot in ontvang sten en uitgaven op een bedrag van 799.80 waaronder een post onvoorzien van 215.50. De begrooting werd aldus vast gesteld. De voorzitter deelde mede, dat een Hanzedag zal worden gehouden té Noprd- wijk en wel op 15 Februari Voorts dat de verkiezing van de Kamer van Koophandel een voor ons gunstig verloop heeft gehad; echter is het percentage Hanzeleden, dat aan de stemming heeft deelgenomen te klein. In verband met de te houden Hanze dag vroeg de voorzitter zich zoo vroeg mo gelijk tot deelname op te geven, opdat ge tracht kan worden een zoo goedkoop moge lijke reisgelegenheid te verkrijgen. Na een kort opwekkend woord van den Geestelij ken Adviseur, Kapelaan v. Ingen, sloot de voorzitter met een woord van dank de ver gadering. Verkeersongeval. Gistermiddag reed een automobilist op den rijksweg nabij het Hotel „de Witte Zwaan" een voor hem rij dende wielrijder aan. Het gevolg hiervan was, dat de berijder tegen den grond werd gewerkt en eenige aldaar verblijvende kin deren op het trottoir werden getroffen door ue fiets en auto. Met eenige kleine verwon dingen kwamen de kinderen er af, terwijl de wielrijder er vrijwel met den schrik afkwam. Het rijwiel van den getroffene, den heer v. d. V. alhier, werd geheel en al vernield, terwijl de auto geen letsel be kwam. De politie, die terstond aanwezig was, maakte van een en ander proces-ver baal op. Geboren: Hermanus Franciscus, z. v. A. J. Schrama en G. M. van Stein Petrus Daniël Nicolaas, z. v. G. W. Baars en G. C. J. Beijk Cornelis Jozephus Maria, z. v. F. J. van Rooijen en A. C. van Riek Pe trus Nicolaas Bernhard, z. v. P. W. van Dijk en K. J. Beuk Theodorus Johannes Maria, z. v. J. F. Beelen en H. G. M. Jonk heer. Ondertrouwd: Willem Meijwaard, 22 jaar, te Hillegom met Neeltje Dubbis, 24 jaar, te Lisse Harm Buwalda, 23 jaar, te Hillegom met Jansje Kaak, 20 jaar, te Lisse Jacobus Koning, 26 jaar, te Sassenheim met Johanna Maria Munndk, 26 jaar, te Lisse. Gevestigd: C. van Waveren uit Hil versum; V. J. Meijs uit 's-Gravenhage; J. I. A. Dobbe uit Noord wijkerhout; W. J. Olij- erhoek uit Bennebroek; P. J. M. Ruigrok uit Leiden; B. J. Hoogenboom uit Alkemade; A. M. Schoone geb. Duivenvoorde uit Noord wijkerhout. V ertrokken:P. Duijs naar Hillegom; G. W. van Gent en gezin naar Sassenheim; P. L. Berbee en echtg. naar Sassenheim; P. M. van den Berg naar Sassenheim; F. H. Huitema naar Leeuwarden. OEGSTGEEST. Hanze. Gisterenavond hield de Hanze een alg. vergadering in St. Willibrord. De voorzitter, de heer W. F. de Rooy, mocht bij de opening zijn voldoening uitspreken over den goeden opkomst. Spreker meent te moeten constateeren meerdere activiteit bij de leden. Waren voorheen de vergade ringen slechts matig en slecht bezocht, de laatste bijeenkomsten kenmerkten zich door veel belangstelling. Een hoopvol tee- ken dus voor 1938. Een schrijven van het hoofdbestuur om een bijdrage ten bate van de K.R.O.-studio werd voor kennisgeving aangenomen. Op het verzoek van de afdeeling Lisse tot fe- deratieev samenwerking werd afwijzend beschikt. Vervolgens kwam in behandeling een schrijven van de Middenstandscentrale, waarin werd verzocht, of de „Hanze" ge noegen kan neemn, dat de heeren M. Els- hof en J. Schrijvers als lid zijn benoemd. (Zooals men weet hadden bovengenoemde heeren hunne benoeming voorwaardelijk aangenomen). Hierdoor ontstond weer een bespreking, of deze kwestie wel organisa torisch is. De voorzitter wijst op de moei lijkheid, dat te Oegstgeest geen Christelij ke en Neutrale Middenstandsvereeniging is. Spreker stelde voor deze kwestie met het hoofdbestuur eens te bespreken, waar mede de vergadering accoord ging. Besloten werd voorts, dat op Woensdag 9 Februari wederom de jaarlijksche feest avond zal worden gehouden. Bij de rondvraag kwam ter sprake een bericht uit de Oegstgeester Courant, om trent het betrekken van goederen voor het gemeentehuis van elders. De vergadering meende, dat men evenzoo goed meubelen e.a. kan betrekken via de Oegstgeester win keliers; men behoeft daarvoor niet naar den Haag te gaan. Besloten werd over deze zaak te requestreeren en tegelijk de aan dacht van het gemeentebestuur te vestigen op meerdere ongewensohte toestanden. Voorts werd nog besproken de minder juiste handelswijze bij de leiding van den Handelscursus, waarvan leerlingen de dupe werden. Door in het leven roepen van een spoed-cursus zijn de meergevorderde cur sisten achteruitgesteld. De voorzitter zal overleg plegen met den voorzitter van de afdeeling Leiden. Hierna sluiting. RUNSBURG. Tuinbouw. De handel in de grovere tuinbowproducten is den laattsen tijd, dus ook deze week, vlug en de tuinders kunnen met deze prijzen tevreden zijn. Alle kool soorten gingen in prijs raar boven, de een meer, de ander minder. Roode kool werd betaald met 4.30 tot 5.50 per 100 K.G. en Gele kool werd gekocht voor 1.10 tot 1.60 per 100 K.G. Uien waren buitenge woon in trek. De prijs ging langzaam aan naar boven. De noteering was deze week van 1011.80 per 100 K.G.. Selderieknol- len brachten van ƒ2.30 tot ƒ3.40 per 100 stuks op. Groene kool van ƒ1.50 tot ƒ2.40 p. 100 K.G. Andijvie 4—10. p. 100 K.G. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling te Voorscho ten stonden op 13 Januari 1938 als werk zoekenden ingeschreven: 10 timmerlieden (w.o. 1 jonger dan 18 jaren), 10 metse laars, 8 opperlieden, 14 schilders, 7 grond werkers, 1 stucadoor, 1 taludwerker, 1 betonwerker, 2 straatmakers (waarvan 1. jonger dan 18 jaren), 1 behanger, 1 stof feerder, 1 schoenmaker, 2 loodgieters, 1 zilversmid, 4 monteurs (w.o. 1 jonger dan 18 jaren), 2 smeden, 2 scheepsmakers, 1 rijwielhersteller, 1 spinmeester, 1 wever, 1 slager, 85 land- en tuinarbeiders (w. o. 1 jonger dan 18 jaren), 1 venter (visch), 1 kok, 1 stuurman, 6 chauffeurs, 4 kantoor bedienden, 1 dagmeisje, 2 loopknechten (waarvan 1 jonger dan 18 jaren), 8 fa brieksarbeiders. Geplaatst in de gemeente 2 grondwer kers. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zitting gehouden: voor werkgevers des voormiddags van 9.0012.00'uur ten gemeentehuize; voor werknemers des voor middags van 9.009.15 uur in het Am- fa achthuis, Voorstraat 14. NOORDWIJKERHOUT. St. Elizabethvei'eenigmg. In het afge- loopen jaar heeft de St. Elisabethvereeni- ging in de parochie van St. Jozef bedeeld aan de arme zieken 2661 liter melk, 1683 eieren, 338 pond rundvleesch, 93 1/2 pond rookvleesch en voor 15 fruit SASSENHEIM. Konijnenveiling. De pas opgerichte veiling van konijnen, welke wekelijks wordt gehouden in de zaal van Café „De Oude Post", neemt gestadig in omvang toe. De belangstelling voor deze veiling is dan ook bevredigend te noemen. Het bestuur stelt alles in het werk om belangstelling te wekken en te behouden. Het aanbrengen kan eiken Dinsdagavond tusschen 7 en 8 uur geschieden. De prijzen der laatste veiling varieeren van 90 ct. tot 1.40 per stuk. VOORHOUT. Loop der bevolking. Het zielental bedroeg in deze gemeente op 1 Januari 1937: 2001 m. en 1582 vr., to taal 3583. Vermeerdering door geboorten: 52 m. en 37 vr., totaal 89. Vermeerdering door ves tiging: 248 m. en 141 vr., totaal 389. Totaal 2301 m. en 1760 vr. totaal 4061. Vermindering door overlijden: 9 m., eri 15 vr., totaal 24. Vermindering door vertrek: 252 m. en 144 vr., totaal 396. Het zielental op 31 Dec. 1937 bedroeg 2040 m. en 1601 vr., dus een vermeerdering van 58. Ook in deze gemeente dus meer mannen dan vrou wen. Hanze. De afdeeling van de Hanze al hier hield een ledenvergadering in café „Klein Boerhaave" van de wed. J. v. Steyn. De voorzitter, de heer M. Jansen, opende met den chr. groet en heette allen welkom in het bijzonder den heer M. P. A. Meissen, secretaris der gemeente, die dezen avond het onderwerp zou behandelen: „Proble men van den dorps-middenstander". Volgde nu allereerst de voorlezing der notulen, welke onveranderd werden vast gesteld. Voorts werd mededeeling gedaan dat de bestuursfuncties onderling geregeld waren, met als uitslag: M. Jansen, voorzitter; Th. C. Diemei tweede voorz.G. W. Onderwa- tere secretaris, P. J. IJsselmuiden; H. H. Dijsselbloem, penningmeester. Mededeeling werd gedaan, dat Maandag 17 Januari a.s. een propaganda-vergadering zal worden belegd in hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim, voor de R.-K. melk handelaren en dat een groote Hanze-dag zal worden georganiseerd te Noord wijk, welke 15 Februari a.s. plaats zal hebben, waarvoor alle leden opgewekt werden heen te gaan. Zeer bekende sprekers zullen bij deze gelegenheid gehoord kunnen worden. Nu kreeg de geachte spreker gelegen heid voor het houden zijner causerie. Spr. zette uitéén, welke de gevaren voor den tegenwoordigen middenstand zijn, waarbij genoemd werden: Trusts, grootbedrijf, fi liaalbedrijf, coöperatie en dan niet te ver geten de onderlinge concurrentie. Hierin zag spreker een grove fout. Hij maande aan, om door meer onderlinge samenwer king deze verschillende gevaren op eer lijke manier tegen te gaan, immers, voor al de middenstand behoeft niet duurder te zijn dan bovengenoemde bedrijven, daar de middenstand o.a. geen groote bedrijfskosten heeft te voteeren, er behoeft niet gekampt te worden met werktijd enz. Na het beëindigen van zyn interessante j lezing, welke zeer veel bijval oogstte, I bracht de voorz. dank aan den spreker, waarbij hij zijn spijt te kennen gaf, dat j niet meerdere leden deze leerzame lezing j hadden bijgewoond. Na rondvraag sluiting. Jubileum. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot, de heer L. de Groot, den dag, I waarop hij voor 25 jaren in dienst trad bij de firma Gebrs. Vester alhier, j In den morgen werd de jubilaris met zijn echtgenoote en kinderen van zijn woning j afgehaald en in 'tegenwoordigheid van het overige personeel ten huize van den heer H. J. Vester ontvangen. Deze feliciteerde den jubilaris bij de herdenking van het voor hem en voo:r de firma gedenkwaardige feit, hem nog vele jaren van gezondheid in dienst der firma toewenschend. Hierna werd den jubilaris een blijvend r aandenken overhandigd, waarna woorden van gelukwensch namens het personeel uit- gesproken werden. Nog geruimen tyd bleef men gezellig bijeen en, nadat de jubilaris den gastheer en het personeel dank gebracht had voor de bijzondere attentie, gingen al len huiswaarts. (SPROOKJE) 165. „En hier èijn nog een paar dingen die je wel goed zult kunnen gebruiken. In de eerste plaats het gouden sleuteltje van je kamer. Dit sleuteltje past op iedere deur. Bewaar het zuinig. En hier heb je een gouden fluitje. Wan neer je daar op blaast, zullen de kabouters je altijd ko men helpen, waar je ook bent. Nu Anneke, goede reis, en breng ons Prinsje terug!" 166. Daar kwam Appelwang ook nog afscheid nemen. Van hem kreeg Anneke het prachtige pepermuntdoosje mee. Wanneer ze een pepermuntje opat zou ze weer zoo groot zijn als ze was geweest, en wanneer ze weer klein wilde zijn nam ze maar weer een nieuw pepermuntje. Er waren er zooveel in het doosje.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9