m BIOSCOPEN TE LEIDEN Laatste berichten Plotseling stond ik stil HERMAN TROSSÉL TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand Vrijenhoek's Kruidenwijn MARKTBERICHTEN DONDERDAG 13 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 MUZIEK. MANNENZANGVEREENIGING „KUNST NA ARBEID". Onder leiding van den heer J. van den Bos gaf „Kunst na Arbeid' 'haar jaarlijksch concert met een beknopt en heel geva rieerd programma en wij kunnen niet naalten een opwekkend woor dte spreken tot dit dapper mannenkoor, dat cich ten doel heeft gesteld: Kunst na Arbeid, dus na volbrachte dagtaak het beoefenen van de kunst in dit geval de zangkunst. „Kunst na Arbeid" heeft liederen a cap- pella uitgevoerd, ook begeleid door klavier, waarbij mevrouw van der Heiden de pia nopartij speelde, en een koor uit Masse net's „Hérodiade", waarbij de harmonie kapel „Werkman's Wilskracht" medewerkte. Om in te zetten had dirigent van den Bos een eenvoudig stemmingsvol a cappella- koor gekozen van Wierts, ,',k Hoore tui tend hoornen" waarin de fijne tekst van Guido Gezelle in een mooi p.p. werd gezon gen. Ook in andere talen liet „Kunst na Arbeid" zich hooren „Le Rossiknol" van Grétry bleef zoowat in dezelfde sfeer en behoorde eveneens tot de best geslaagde nummers van den avond. Dan volgde een koor van Hugo Kaun „Vale carissima" van heel romantischen aard. Het klokgelui was een kolfje naar de hand der bassen. Daar waar een forto wordt gevraagd werd de toon wel eens wat veel uitgebuit, en ver loor dan aan kwaliteit. Een mooi punt ter bestudeering dus, want ook in „Omhoog" kwam dit sonls vooi. Ter afwisseling zong onze stadgenoote mevrouw A. Driessen Hofman een drietal liederen voor; n.l. „Ave Maria" van Luigi Luzzi, „Coptisches Lied" van Wolf en „Aus! Aus!" van Gustav Mahler, waarbij mevrouw van der Hei den haar muzik'aal ter zijde stond. Mevr. Driessen heeft haar auditorium veel doën genieten door het zingen van deze mooie liederen. Zij was goed bij stem en de lie deren lagen haar goed. Een en ander re denen om te waardeeren Mevrouw Dries sen is altijd bereid, wanneer men haar om haar medewerking vraagt, en dat haar zang den luisteraars goed heeft bevallen, bewees het herhaald applaus, dat langdurig aan hield. Er waren bloemen voor de beide da mes. Hierna volgde een soort „Diës irae" „de Dag des Oordeels" van Verhey, een zware opgaaf zooals Verhey deze met hart en ziel kon neerschrijven. Dan „Old Black Joe", een spiritual door piano begeleid en lang niet gemakkelijk om zuiver te houden! Eveneens door piano gesecundeerd volgde „Hymnus" van Pache waarin door een der heeren koorleden een bassolo met succes werd gezongen. De begeleiding was bij me vrouw van der Heiden in goede handen. En tot besluit hoorden wij het „Choeur des Romains" van Massenet waarbij „Werk- mans Wilskracht" de begeleiding uitvoerde. Dit was een schitterend slot van het goed geslaagde concert, zooals terecht de voor zitter in een waardeerend dankwoord de zen avond noemde. En gedachtig het ge animeerd applaus twijfelen wij niet of de waardeering is groot geweest. Nu volgde de feestavond waarbij medewerking werd ver leend door Paul Ostra The Corelii's en Ho- fenk's Melody Makers en omdat frisch-op lachen een waar genoegen kan wezen, mee- nen wij, dat de genoemde cabaretiers veel pret zullen hebben verschaft. Na afloop van dit gedeelte volgde een bal waarvan de heer Visser de leiding had. J. K. Van onze Adverteerders VAN WIJK's LEDERHANDEL EN SCHOENINDUSTRIE. Van Wijk's Lederhandel en Schoenin dustrie op de Haarlemmerstraat viert haar 25-jarig jubileum. Men zie de desbetref fende annonce in dit nummer. Op 14 Januari 1913 werd deze zaak op bescheiden schaal geopend in het winkel pand JanVossensteeg 67, en sindsdien heeft zij verschillende malen een uitbreiding moeten ondergaan. De winkelstand was in dien tijd in de Janvosensteeg lang niet slecht, vooral 's-Zaterdags niet, dank zij de nabijheid van de markt op de v. d. Werffstraat, en bovendien bestond er in dien tijd in de Janvossensteeg lang niet waren annex electrische schoenmakerij, zoodat het niet te verwonderen was, dat de zaak floreerde. Toen in 1914 de mobilisa tie uitbrak en duizenden paren militaire schoenen gerepareerd moesten worden, werd het pand te klein en moest de eerste uitbreiding volgen. In Januari 1915 werd beslag gelegd op de winkelhuizen 75 ena77 in de Janvossensteeg en werd de gelegen heid geschapen om de zaak op grooter leest te schoeien en tot grooter bloei te brengen. In 1921 werd ook deze zaak te klein en werden de panden Janvossensteeg 58 en 60 bij de zaak getrokken en bestemd als werkplaats. Nieuwe machines werden daar opgesteld, zoodat de schoenreparatie in het groot kon geschieden. Op 23 Juli 1930 zijn ten slotte de zaken verplaatst naar Haarlemmerstraat 161, waar ze nu. nog zijn en door hun groote verscheidenheid van luxe lederwaren, naast den zooileder- en fcmrniturenhandel, aan de cliëntèle een rijke keus bieden. Onze gelukwenschen met dit zilveren jubileum. het Ned. Woordenboek dr. J. A. N. Knut tel, namens de gemeente Rotterdam dr. F. Kossmann en namens de familie de heer v. d. Poll, schoonvader van den overle dene. Hierna werd de kist ten grave gedragen. Toga en baret van den ontslapene bleven de lijkkist dekken. Nadat bloemen in het graf waren ge strooid, dankte een zoon van den overle dene voor de betoonde belangstelling en de woorden van waardeering. TERAARDEBESTELLING PROF. DR. W. L. DE VREESE. Hedenmiddag heeft onder groote be langstelling op de begraafplaats Rhijnhof de teraardebestelling plaats gehad van wijlen prof. dr. W. L. de Vreese, in leven oud-hoogleeraar aan de Gentsche Hooge- school en na zijn uitwijking uit België di recteur van de bibliotheek- en leeszalen der gemeente Rotterdam. In den stoet kwam behalve de familie o. m. mede de heer Aug. Borms, een der medestrijders van den overledene voor de vervlaamsching der Gentsche Hoogeschool Op de begraafplaats merkten we o.m. op: prof. Speleers, oud-rector der Gentsche' Hoogeschool, uit Eindhoven, Staf de Clercq voorzitter van het Vlaamsch Nationaal Verbond en H. Borginon, kamerlid van België, prof. dr. E. C. Godée Molsbergen, oud-hoogleeraar te Gent en S. Bouman als vertegenwoordigers van het hoofdbe- VEREENIGING VOOR MONTESSORIE- ONDERWIJS. Propaganda-vergadering. In een der zalen van het Nutsgebouw h.eld de Leidsche Vereeniging voor Mon- tessorie-onderwijs gisteravond een propa ganda-vergadering. Een inleidend woord werd gesproken door den vice-voorzïtter, dr. H. A. Snellen, waarna de heer L. H. Fontein uit Bussum het woord kreeg. Na een korte uiteenzetting van het be grip school, wees spr. er op dat twee ele menten elkaar in de school ontmoeten: het kind en de volwassene. Onder volwassene dienen wij in dit verband niét alleen den onderwijzer, doch ook het leerplan, het doel dat de school zich heeft gesteld, te verstaan. De vraag hoe we deze beide ele menten tot elkaar moeten laten komen, is een zeer belangrijke! Te veel, heeft men op de gewone scholen het kind aan het leerplan ondergeschikt gemaakt. Dr. Mon- tessori echter is van meenmg, dat wel dege lijk rekening moet worden gehouden met het kind; de school die dat niet doet zal 1 haar opdracht stellig niet kunnen volbren gen. Bij het Montessori-onderwijs doet het kind het eigenlijke werk zelf, de onderwij- zer komt pas op het tweede plan. Het is bovendien zeer logisch, zoo vervolgde spr., i dat het kind een groote zelfstandigheid wordt gelaten, dat het jong op eigen bee- nen leert staan en daardoor, wanneer het in de maatschappij komt, volkomen tegen 1 de vele moeilijkheden zal zijn opgewassen. Zelfstandigheid, zooals wij die op de Montessorieschool kennen is echter geens zins, zooaLs helaas nog in vele gevallen wordt gedacht, ordeloosheid. In een Mon'tessori-klasse is wel degelijk orde, al is deze orde dan ook van een ge heel andere soort dan die op een gewone school. Ook de gelijke opvoeding, de uniformiteit die op een gewone school aan een groot THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: De Lachende Vrij buiter (Victor Mc. Laglen Noah Beery Frankie Darro). Hoe raak ik mijn geld kwijt. (Jack Bu chanan). Avont.film Komisch lederen avond 8 uur. Zaterdag en Zondag an 47 en 8—11 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd. 1 Lldo: Tarzan's Vlucht. (Johnny Weissmül- ler Maureen O'Sullivan). Verkeerd beoordeeld (Jack Holt Jimmy Butler) Avont.film Dramatisch lederen avond 8.15 uur. Zaterdag en Zondag van 27 uur Woensdag 2.30 uur matinée. Volwassenen Trianon: Angel (Mariene Die trich Melvyn Dou- glas) Hoog spel (Gail Pa trick Ricardo Cortez. Speelfilm Dramatisch lederen avond 8 uur. Zaterdag en Zondag van 27 uur. Woens dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. Volwassenen j Luxor: Afgekeurd J FIETSLICHTWEEK. Gisteravond is door de politie de eerste controle van de nieuwe rijwielverlichting gehouden. Er werden geen processenver- baal opgemaakt, doch aan 80 personen werden uitnoodigingen gegeven hun lichten op het politiebureau te laten controleeren. Daar kan trouwens ieder zich overtuigen of de verlichting van zijn rijwiel in orde is. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 7101. N.V. Panagro, Maatschappij tot Uitvoering van Nieuwbouw- en Onderhoudswerken, War mond. Dir.: G. Kalemink, Warmond en II. van den Boogaart, Leiden. Voorz. v. d. Raad v. Comm.: A. Henkemans, 's-Graven- hage. Sech. v. d. Raad v. Comm.: Mr. dr. Th. F. J. A. Dolk, 's-Gravenhage. Ged. v. d. Raad v. Comm.: Dr. A. Henkemans Jr., 's-Gravenhage, Maatsch. kap.: 100.000 waarvan geplaatst en gestort: ƒ20.000. Gistermiddag te half drie is de 13-jarige B. v. K. uit de Narmstraat die meereed met den groentehandelaar v. 't Z., op den hoek van de v. d. Waalstraat van den wagen ge vallen. Hij bekwam een hoofdwonde en een vleesohwonde aan het linkerbeen. Na door den E.H.D. naar het Acad Ziekenhuis 'ie zijn vervoerd, kon de jongen naar huis worden overgebracht. De uitslag van de openbare aanbesteding van onderh. bestek no. 1, dienst 1938: „Het leveren van het benoodigde zand voor den bestratingsdienst", ten dienste van ge meentewerken was als volgt: a. franco op de Stadshulpwerf bij aan voer in groote hoeveelheden, bijv. in sche pen van pl.m. 200 ton duinzand voor den prijs per M3.: A. Noort, Leiden f0.95, H. Compeer, Oegstgeest f0.75, M. A. v. d. Ham, Voorschoten f 0.70, Q. Olsthorn, Lei den f 0.66; rivierzand voor den prijs per M3. H. Compeer, Oegstgeest f 1.15, Gebr. P. en A. Omtzigt, Zoeterwoude f 1.28, W. Volle- bregt, Oegstgeest f 1.13; b. franco op de andere in paragraaf 4 van het bestek genoemde plaatsen bij aanvoer in telkens op te geven willekeurige hoe veelheden duinzand voor den prijs per M3.: A. Noort, Leiden f 1.05, H. Compeer, Oegst geest f 0.82, M. A. v. d. Ham, Voorschoten f 0.70, Q. Olsthorn, Leiden f 0.66, W. Volle- bregt, Oegstgeest f 0.90; rivierzand voor den prijs per M3.: H. Compeer f 1.40, Gebr. P. en A. Omtzigt, Zoeterwoude f 1.65, W. Vollebregt, Oegstgeest f 1.50. VERDACHT VAN BRANDSTICHTING. De politie te Amersfoort heeft gister avond den ongeveer 50-jarigen loodgieter V. B. gearresteerd. De man is verdacht, betrokken te zijn geweest bij den brand, die in September j.l. woedde in de woning van den lood gieter G. in het Plantsoen aldaar, tegen wien dezer dagen de officier van justitie bij de Utrechtsche rechtbank wegens brandstichting anderhalf jaar gevangenis straf eischte. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 81 cent per kg. stuur van de Stichting Noord Nederland- Vlaanderen, J. v. d. Broeck, secr. van den j 3antai kinderen wordt gegeven is onlogisch. Raad van Vlaanderen, mr. F. L. P. de Jong Zoowel op geestelijk als lichamelijk ge uit Den Haag namens het Dietsch Studen- j bmd. zijn geen twee kinderen gelijk en het tenverbond, prof. J. de Decker en prof. dr. J. A. Volgraff, oud-hoogleeraren te Gent, E. Everaart, oud-stadsbibliothecaris te Ostende, S. de Vreese, bibliothecaris van de R. K. Leeszaal te Den Haag, ir. H. C. A. j Boon, voorzitter van de vergadering van hoofden van gemeentedienst te Rotter- I dam, dr. F. Kossman, bibliothecaris te j Rotterdam, dr. A. A. van Rijnbach, biblio thecaris der Mij. van Ned. Letterkunde te Leiden, Dr. J. A. N. Knuttel, redacteur en mej. dr. J. H. v. Lessen, redactrice van het Groot Nederlandsch Woordenboek, F. de Tollenaar en A. Heeroma, assistenten van het Groot Nederlandsch Woordenboek dr. J. Borms, prof. Gerretson uit Utrecht, en veel anderen. In de aula, waar het stoffelijk overschot i werd opgebaard, gedekt met de toga en de baret van den overledene, werd het eerst het woord gevoerd door prof. Spe- i steiien van vragem leers, die de vele verdiensten van prof. de Vreese voor Vlaanderen en de Gentsche Hoogeschool schetste en eraan herinnerde hoe de overledene zich daardoor vele vi'ienden verworven heeft. Daarna sprak dr. August Borms als oud medelid van den Ra^d van Vlaanderen, die den overledene herdacht als een trouw raadsman, die voorzitter was van den Raad van Vlaanderen en dezen met gezag en wijs beleid bestuurde. Namens de studenten van '16'18 sprak de heer Cyriel de Waal uit Gent, namens zal toch een ieder duidelijk zijn, dat elk karakter een andere opvoeding eischt. De uniformiteit der gewone scholen is dan ook heel vaak oorzaak van misluk king van leerlingen, terwijl de M.-school alle mogelijkheden die in een kind schui len tot ontwikkeling tracht te brengen. Tenslotte zeide spr. dat naar zijn mee ning de gewone scholen veel te veel buiten het groote leven staan. Dit geldt niet al len voor de leerstof, doch ook voor de onderlinge verhouding tusschen de leerlin gen en de verhouding leerkracht-leerling, Op de M.-scholen leeren de kinderen samenwerken, waardoor hun sociale vor ming zich vrij kan ontwikkelen. Nadat spr. nog had gewezen op de re sultaten van het M.-onderwijs, die hij al leszins bevredigend achtte, werd gepau zeerd, waarna er gelegenheid was tot het Het overzicht der vervoeropbrengsten van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij gedurende December 1937 (ongecontroleerd) geeft de volgende cij fers: totaalopbrengst in 1937: ƒ238.298, in 1936: ƒ240.512. Gistermiddag is door den hevigen wind de schutting, welke nog gedeeltelijk voor het St. Elisabeth Ziekenhuis stond, omge waaid. Gelukkig passeerde juist niemand, zoodat het ongeval zonder ongelukken af liep. CLANDESTIEN DISTILLEERTOESTEL IN BESLAG GENOMEN. Gisternamiddag hebben belastingambte naren en de rijks veld wacht te Beverwijk, in samenwerking met de recherche te Amsterdam, in een consumptieijsfabriek je aan de Adrichemstraat te Beverwijk een inval gedaan, op vermoeden dat zich daar een geheime distilleerderij zou bevinden. De dienaren der wet troffen daar inder daad een stookinrichting aan, die in volle werking was. Het apparaat, benevens een hoeveelheid daarmede bereide alcohol, werden in beslag genomen en naar het belastingkantoor overgebracht. De eigenaar van de geheime branderij, zekere de N., is door de politie aange houden, doch na verhoor weer op vrije voeten gesteld. GEVAARLIJK KRANKZINNIGE ONTVLUCHT EN WEER GEGREPEN. De brigade-commandant van de konink lijke marechaussee te 's-Hertogenbosch heeft vanmiddag door middel van den radio- politiebericht opsporing en voorgeleiding verzocht van den in den afgeloopen nacht uit het rijkskrankzinnigengesticht „Voor burg" te Vught ontvluchte verpleegde M. J. R., oud 29 jaar. Deze verpleegde heeft te kennen gege ven naar het buitenland te willen gaan, en meermalen gezegd, dat hij HM. de Konin gin en H.K.H. Prinses Juliana naar het leven stond. Hij is een zeer gevaarlijk krankzinnige. Nader meldt men: Wij vernemen dat de gevaarlijke krank zinnige, de 29-jarige M. J. R., die uit het rijkskrankzinnigengesticht „Voorburg" te Vught was ontvlucht, reeds weer gevat is. De man vervoegde zich op het kantoor van een bekende instelling te Amsterdam, waar men spoedig begreep met een krank zinnige te doen te hebben. Hij is daarop door een lid van het personeel dezer instel ling per auto naar den G.G.D. gebracht, die voor overbrenging naar het Wilhelmina gasthuis te Amsterdam heeft gezórgd. In- tusschen is de directie van het gesticht te Vught gewaarschuwd, die den krankzin nige zoo spoedig mogelijk uit Amsterdam zal laten halen om hem weer in „Voor burg" op te sluiten. NOORDWIJK. Northgo Ruiters. Op feestelijke wijze heeft de Landelijke Rij vereeniging „De Northgo Ruiters" haar 3e bestaansjaar ge vierd, waarbij de groote zaal van Hotel „Royal" geheel gevuld was met belangstel lenden, welke bij inkomst al direct vroo- lijk ontvangen werden doro een bloemen- decoratie en door de uitstekende muziek van de Bemelman Band. Na opening door den voorz., den heer Barnhoorn, welke al len welkom heette, in het bijzonder den eere-voorzitter der Fereratie, burgemees ter Slob uit Hoofddorp, mevr. Schwartz, eere-voorz. der plaatselijke afdeeling en enkele zusterafdeelingen, werd het Fede ratielied gezongen, waarna burg. Slob het woord verkreeg, die een historisch over zicht gaf van de belangrijke rol welke het paard in den loop der eeuwen heeft ver vuld op allerlei gebied, waaraan hij tevens vastkoppelde het groote nut van de Rui tersport, ook bij het landelijke paard, waarvoor hij aller belangsteling opwekte. Na een dankwoord aan den spreker wer den nog bloemen aangeboden aan mevr. Schwartz en mevr. de Munnik. Daarna trad op het duo Jack Funny en Dory Schrama, welke een mooi en humoristisch program ma vertoonde. De Northgo Ruiters kunnen met genoegen op deze pracht-avond terug zien. en zagvele OVERHEMDEN en HOEDEN voor een PRIK. bij Hoogewoerd 109, Tel, 1902 Korevaarstraat 5 LEIDEN. Geboren: Jasper Franciscus, z. van J. F. Snik en M. J. Heemskerk Hendrika Johanna, d. van C. M. Mechelse en E. Meijers Trijntje Maria, d. van H. B. R. Heller en A. H. T. Koch Philippus, z. van R. Veltman en M. Uijthoven Huber- tus Gerardus Adrianus Anthonius, z. van G. J. A. v. Leeuwen en C. Th. Klijn Bernhard Eduard, z. van D. Rodenburg en J. Brandsen Irena Jolanthe, d. van W. Brecher en S. Ph. Bruning Antonia, d. van A. Lepelaar en J. v. d. Wallen Dirk, z. van J. Boekee en A. Zwaan Maria, d. van M. Janssen en W. Roelofs Marianne, d. van K. Passchier en K. Korbee Ellen Christine, d. van A. B. Hermsen en C. Taat Antonius, z. van J. J. Epskamp en J. W. Bosselaar Ernestina Theodora Maria, d. van C. C. Berg en A. A. v. Ulden. G e h u w d: J. v. As jm. en C. M. de Boer jd. F. Lardee jm. en J. Sjardijn. jd. J. J. v. Tongeren jm. en J. Westdorp jd. Overleden: K. Verbeek wedn. 60 j. N. Nygh-Zuijderduyn vr. 83 j. HEVIGE SNEEUWSTORMEN IN PENNSYLVANIë. PHILADELFIA, 13 Januari (A.N.P.). In het Oostelijk deel van Pennsylvanie en het Zuidelijk deel van New Jersey woeden op het oogenblik zware sneeuwsiormen, waarbij vele noodlottige ongevallen zijn ge schied. Tot dusver wordt reeds melding ge maakt van vier personen die hierbij zijn omgekomn. een combinatie van 20 soorten kruiden getrokken op de beste versterkende wijn Tegen zenuwen, zwakte, slapeloos heid, moeheid, bloedarmoede, gebrek aan eetlust, maagstoornissen enz. Per fiac, 1145 Alleen verkrijgbaar DROGISTERIJ J. lfpijenhoek, Haarl.str. 119 LEIDEN, 12 Jan. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 1.607.10 savoyekool 1.702.90, groenekool 2 003.80. boë- f nkool f J 50—3.00, prei l.jü—3.30. kro ten 3.504.00, kroten, gekookt f 38, u en 5 50—12.40, peen 2.20—5.20, sprui ten 412, andijvie f 513 sla 8—11. hero 8, witlcof f 2—18, oer 100 stuks: bloemkool 2.907.00, salade 2.10 2.60, knols elderie 1.30—2.30, per 100 bos: pieterselie 1.10, selderie 0.901.60, peen 8.60. 12 Jan. Melkveiling. Week van 16 tot 22 Januari 1938. Consumptiemelk 1ste klas 7.50 per 100 liter. Prijs voor te leveren boventaxe-melk in georganiseerd overleg voor het district Leiden voor de week van 16 tot 22 Jan. 1938, gelijk aan den door de regeering vastgestelden prijs. GOUDA, 12 Jan. Vee. Aangevoerd to taal 1040 stuks, waarvan 32 slachtvarkens vette 3031 cent, levend met 2 pet. kor ting; 434 magere varkens 3050, 473 biggen 17—20, Geldersche biggen f 20 —24, 5 runderen 180—225, 80 nuchtere kalveren 812, 1 schaap, 15 bokken of geiten 26. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 160 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 2728, 2e kwal. 25—26, zware tot 27.50. Handel matig. Boter. Aanvoer 166 ponden. Goeboter 8085 cent en Weiboter 7580 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 110.500 stuks. Prij zen: kippeneieren 3.404.00 en eenden eieren 3.50—4.00 per 100 stuks. Handel matig. VOORSCHOTEN, 12 Jan. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 4.004.60, kui keneieren 3.803.90, eendeneieren 3.20 3.60 per 100 stuks. Duiven 9 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 12 Jan. Groen- tenveiling. Roodekool 4.105.50, gele kool 1.201.50, groenekool 1.502.30 uien 10.80—12.30, kroten 3.00—4.30 per 100 kg. Andijvie 2570 cent per kist. TER AAR, 12 Jan. Centrale Veiling. Andijvie 14—39 cent, sla la60, slavellen 724 cent, breekpeen f 0.901.60, uien 10.60, spruitkool 3.00—11.60, witlof 8.00—15.60, Nero f 2.40—4.00, prei 2.20 —2.30, kroten 1.70, groenekool 1.00 2 50, boerenkool 12 cent, selderie 0.50 1.00, pieterselie 1. VINKEVEEN, 12 Jan. Groentenveiling. witlof I 1314, idem II 6-9,- wasch- peen 2, andijvie 2.60, boerenkool 1.50 per 100 kg., peen 4.selderie f 2.en Pieterselie 2.per 100 bos. W1SSELNOTKERINGEN (AMSTKRI)AM* Londen 8.97H/iq Berlijn 72.3 fii/2 Parijs 6 061/4 Brussel 30.43 Zwitserland 41 561/2 Kopenhagen 40 05 Stockholm 46 30 Oslo 45.10 New York 1.7921/33 Praag 6.31

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3