DE JAARVERGADERINGEN VAN D.H.A.K- EN D.H.G.B. MAANDAG 10 JANUARI 1938 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 TOT SAMENWERKING BESLOTEN ZWEMMEN mislukte aanval van RAGNHILD HVEGER. Op het wereldrecord van Willy den Ouden over 300 yards. Tijdens wedstrijden van den Ko- penhaagschen Zwembond heeft Ragn- hild Hveger gisteren getracht het we reldrecord over 300 yards borstcrawl, dat sedert 22 Juni 1935 met een tijd van 3 min. 27 sec. op naam van Willy den Ouden staat, te verbeteren. In deze poging is de Deensche wereld recordhoudster niet geslaagd, immers zij bleef met een tijd van 3 min. 29,2 sec. meer dan 2 seconden boven de fraaie verrichting van onze landge- noote. Dat Ragnhild Hveger's poging misluk te, doet evenwel niets af aan haar schitte rende kwaliteiten. W-el is het bewijs, dat zij op de kortere afstanden niet zoo uit blinkt, als op de langere afstanden, nu toch geleverd. Of is de andere stelling misschien juis ter, n.l. dat eerst nu blijkt, hoe geweldig scherp de tijden van Willy den Ouden over de 100 yards, de 100 meter, de 200 meter, de 220 yards en de 300 yards borst crawl staan? Want als een zwemster van de grootte van Ragnhild Hveger er maar niet in slaagt, op deze kortere afstanden de tijden van de Rotterdamsche zwemster ook maar te benaderen, dan wordt telkenmale fel het licht geworpen op de phenomenale verrichtmgen van onze landgenoote. DEENSCHE ZWEMSTERS NAAR ONS LAND. Wereldrecordpoging te Rotterdam? Op 26 Februari a.s. organiseert de Rot terdamsche D am es-z wemclub internatio nale wedstrijden in het Oostelijk Zwem bad te Rotterdam. In het middelpunt der belangstelling staat de deelneming van de wereldrecordhoudster Ragnhild Hveger, terwijl zeer waarschijnlijk ook de jeug dige schoolslagzwemster uit Denemarken, Inge Soerensen, alsmede enkele andere meisjes de reis zullen meemaken. Naar wij vernemen bestaat de mo gelijkheid, dat de Deensche zwem sters te Rotterdam een aanval zullen doen op het wereldrecord 4 x 100 Meter borstcrawl, dat met ten tijd van 4 min. 32.8 sec. ten name van Nederland staat, gevestigd op 24 Mei 1936 te Rotterdam door de dames Selbach, Wagner, Mastenbroek en den Ouden. Behalve Ragnhild Hveger zouden in de Deensche ploeg dan uitkomen Kunvor Kraft. Elvi Svendsen en Birte Ove Peter sen. Het is echter even goed mogelijk, dat Ester Mathiasen en Tove Brunstroem op het oogenblik beter in vorm zijn en dat deze zwemsters in de ploeg worden op genomen. Het ligt voorts hi de bedoeling, dat de Deensche zwemsters op 28 Februari te Breda aan den start komen. HOCKEY R. K. DAMES-HOCKEYCOMPETITIE. Sportraad van de Graal. De uitslagen der wedstrijden van gisteren zijn: Hurry up Il(Overveen)The Unity (Am sterdam) A: 30; Wilskracht I (Amster dam)—Keep fit (Den Haag) afgelast; L.H. S. (Alkmaar)Hurry up I (Overveen) af gelast. Hurry up IIThe Unity. Het begin van den wedstrijd geeft een ge- lij kopgaanden strijd te zien tusschen de beide partijen. Door een mooi schot van haar rechtsbuiten neemt Hurry up de lei ding. Even voor de rust wordt haar voor sprong nog vergroot door de linksbuiten (20). Na de rust blijft het spelbeeld het zelfde. Hurry up speelt grootendeels op de speelhelft van The Unity. Uit een strafcor- ner ontstaat een 3de doelpunt voor Hurry up. Over het algemeen was deze wedstrijd niet bijzonder fraai, al waren er enkele aar dige momenten. NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND. De uitslagen. Heeren: West. Ie klas: HHYCHilver sum 42; TogoAmsterdam 12. Promotieklase A: StrawberriesHHYC II 31 ;SOSAlkmaar 22. 2e klas B: Leiden IIHDM III 21. 3e klas C: Leiden IIIClubhuis te Werve. 4e klas A: Leiden VVictoria IV 32. Res. 4e klas: Leiden VIDordrecht III 2—0. Dames: Overgangsklasse: TogoLeiden 31; KievitenGooi II 71. SCHAATSENRIJDEN BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING N. V. B. H. S. Op aanvraag van een 16-tal Amster- damsche leden is gisteren te Amsterdam een buitengewone algemeene vergadering gehouden van de Nederlandsche Vereeni- ging tot bevordering van het hardrijden op de schaats, welke bijeenkomst, die zeer druk bezocht was, werd voorgezeten door den heer P. J. Adrian. Deze leden hadden voorstellen inge diend, welke inhielden, een en ander in verband met de schorsing van de N. V. B. H. S. door het presidium van den K. N. S. B., aan de bestuursleden der hardrij- dersvereeniging te verzoeken voor hun functie te bedanken en aan den heer H. S. de Vries te Amsterdam op te dragen Een vergadering, welke acht uur duurde Gisteren zijn te Haarlem in Hotel Brinkman de gecombineerde Jaarvergade ringen van den Dioc. Haarl. Athl. Kring en den Dioc. Haarl. Gymn. Bond gehou den. Op de agenda stond het belangrijke punt van voorstel tot algeheele samen werking dezer twee Bonden. Dit voorstel is intens voorbereid en zoo zijn als proef vorig jaar in de ver schillende bestuursfuncties van beide Bonden dezelfde personen gekozen. Deze proef is uitstekend geslaagd en het is ge bleken, dat een samengaan niet alleen zeer goed mogelijk, doch zeer noodzakelijk is. De sport gaat zich langzaam maar ze ker in een nieuwe richting bewegen van alzijdige beoefening. Het specialiseeren op een bepaalde sport raakt afgedaan, zoodat het zaak is tijdig de bakens te ver zetten om in deze strooming mee te ko men. Over het algemeen was de verga dering dan ook voor deze voorstellen. Al leen verschillende meer gespecialiseerde vereenigingen verzetten ^ich hardnekkig tegen deze nieuwe richting, daar voor haar in de toekomst geen bestaansmoge lijkheid meer zal zijn. Het heeft dan ook zeer lang geduurd eer tot stemming kon worden overgegaan en er werd besloten de voorstellen aan te nemen en alles on der één bestuur te stellen. Tevens werd besloten de eerste twee jaar niet tot op heffing van beide Bonden over te gaan. De ochtendvergadering. Om de verschillende voorstellen goed onder het oog te zien werd allereerst een ochtendvergadering gehouden, waarop een en ander besproken en belicht werd. Tot dit doel werden allereerst twee in leidingen gehouden door de heeren P. Olthof en H. Goris. De heer Olthoff zette in zijn causerie onder den titel .Radio-ervaringen" uit een, dat, wil men in de toekomst nog meer de aandacht van het publiek trekken, op de eerste plaats samenwerking geboden is. Onder het aanhalen van vele interes sante voorvallen uit de practijk toonde spreker de noodzakelijkheid hiervan aan. Verder gaf de heer Olthoff de verhouding der sportbeweging in de verschillende Diocesen aan, waaruit bleek, dat Haarlem er zeer goed voorstaat. Na afloop van deze rede bestond gele genheid tot vragen stellen, waarvan door veleh gebruik gemaakt werd. Vervolgens kwam de heer H. Goris aan het woord met een causerie getiteld „Al zijdige Ontwikkeling". Snreker zette uit een de fout van eenzijdige sportbeoefe ning, het specialiseeren op een beDaalde sport en stelde als ideaal voor het be oefenen van meerdere soorten, waardoor tevens een gezonder lichaamsontwikke ling tot stand komt. Vooral achtte sore- ker dit voor de jeugd een groote noodza kelijkheid, die goed onder het oog gezien moest worden. Om deze idealen te berei ken moet eerst een samenwerking in de hoogere instanties tot stand komen, waar door het mogelijk is gemakkelijker met de jeugdbeweging in contact te komen, wat een eerste vereischte is. Ook na deze rede was er gelegenheid tot vragen stel len, waarvan zoo overvloedig gebruik ge maakt werd, dat de voorzitter zich ge noodzaakt zag af te breken. De voorvergadering. Na de opening heette de voorzitter den Geest. Adv., afgevaardigden van vereeni gingen en zusterorganisaties, de pers, ra dio enz. van harte welkom. Spreker sprak het vertrouwen uit, dat deze vergadering zal leiden tot een eendrachtige samen werking waardoor spoedig het groote doel zal bereikt worden. binnen zes weken een nieuw bestuur te vormen en aan de hand daarvan door een buitengewone algemeene vergadering deze keuze te laten bekrachtigen. Voorts was een voorstel ingediend om de N.V.B.H.S. verontschuldigingen aan den K.N.S.B. te laten aanbieden voor het vergrijp van den heer Adrian tegen den eerevoorzitter van den K.N.S.B., den heer G. W. A. van Laer. De indieners van deze voorstellen ble ken voor het meerendeel de rijders "te zijn, die op het oogenblik onder auspiciën van den K.N.S.B. in Noorwegen geruimen tijd trainen. In de vergadering bleek een strooming aanwezig te zijn om in het be lang van de rijders en in het bijzonder van dat van de jongere rijders samenwer king met den K. N. S. B. te zoeken. Voornaamste woordvoerder was de heer T. Hooftman, die er op wees, dat met dit bestuur het conflict steeds moei lijker zal zijn op te lossen. Hij gaf het bestuur in overweging vrijwillig af te treden, opdat een nieuw bestuur der ver- eeniging kan worden gekozen, dat met meer kans op succes tot overeenstemming met de nationale organisatie zou kunnen komen. Na langdurige discussies werd ten slotte een motie van het bestuur met 447 stemmen en 2 stemmen in blanco, aan- geromen, waarbij vertrouwen in het be stuur werd uitgesproken. Bij monde van het bestuurslid, den heer van Dongen, werd den leden toege zegd, dat het bestuur alle moeite zou doen om tot overeenstemming met den K.N.S.B. te komen, terwijl men alle oude kwesties, waarin het persoonlijk element een grooten rol hadden gespeeld, zou la ten rusten. Alvorens tot gescheiden sectievergade ringen over te gaan werden eenige te genvoorstellen voorgelezen en besproken. •Vervolgens werd door de afgevaardig den van „HQlland" Haarlem op heftige wijze een aantal vragen gesteld waarom deze reorganisatie noodzakelijk is. Wan neer een en ander in de lijn van het voorstel gewijzigd wordt zag deze gespe cialiseerde vereeniging geen mogelijkheid van voortbestaan meer. Op gepaste wijze antwoordde de voorzitter deze afgevaar digden, Sectievergaderingen. Vervolgens werd in gescheiden sectie vergaderingen overgegaan. De vergadering „Wandelsport", welke wel het kalmste verloop had, nam de voorstellen met algemeene stemmen aan. De verkiezing van een technische com missie had tot resultaat, dat de volgende personen werden gekozen: A. Dinkhuy- zen, Den Haag, J. Koevoets, Amsterdam en H. Pil, Schiedam. Het Jaarprogramma bleek goed bezet en zou bovendien nog uitgebreid worden. Besloten werd evenals vorig jaar weder om een programmaboekje uit te geven. Verschillende ingediende onbelangrijke voorstellen werden besproken. Voor de rondvraag kwam niets bijzonders meer naar voren waarop de voorzitter, Rector Th. v. d. Lugt, de vergadering sloot. De vergadering „athletiek" verliep min der rustig, waartoe „Holland" niet weinig bijdroeg. Het voorstel „Reorganisatie", in stemming gebracht, had tot resultaat, dat alleen de Ver. „Holland" Haarlem en „U.D.I." Amsterdam tegen waren. Voor candidaten der technische com missie waren slechts twee personen inge diend n.l. de heeren A. Duindam, Leiden en J. du Pont, Amsterdam, welke dus werden gekozen. Vervolgens werd de Bisschopsprijs aan „Docos", Leiden, uitgereikt. Ook voor athletiek is er een zeer goed jaarprogram. Niets bijzonders kwam meer aan de orde, waarop de voorzitter, de heer L. de Vreede, deze vergadering sloot. De vergadering „gymnastiek" had een zeer langdurig verloop, doch ook hier werden met 43 stemmen de ingediende voorstellen aangenomen. In de Technische commissie werden ge- I kozen de heeren H. Goris, Haarlem, J. i Bongaerts, Rotterdam en A. Lenden, I Haarlem. Na uitreiking der Bondsvlag en na vele besprekingen werd de vergadering door den voorzitter, den heer H. Goris gesloten. Algemeene Jaarvergadering. Nadat alle afgevaardigden weer "bijeen gekomen waren werd tot de jaarvergade ring overgegaan. Allereerst brachten de verschillende voorzitters verslag uit der vergaderingen, waaruit bleek, dat de voorstellen door alle -waren aangenomen. Besloten werd de Bonden voor Septem ber 1939 niet op te heffen. Als bestuursle den werden gekozen de heeren H. Goris, Haarlem, L. de Vreede, Amsterdam, ter wijl uit de technische commissie een per soon hier bij zitting zal nemen. Besloten werd het nieuwe Katholieke Sportblad „De Spr tot officieel orgaan te nemen en de „Kath. Turner" op te zeggen. De begrooting werd na vele vragen goedgekeurd. Vervolgens aan de rondvraag gekomen zijnde, werden nog vele op- en aanmer kingen betreffende de reorganisatie naar voren gebracht. Daarna sloot de voorzitter deze belang rijke vergadering, welke niet minder dan acht uur geduurd heeft. De heer Adrian deelde zelf nog mede, dat, indien mocht blijken, dat zijn per soon een beletsel zou vormen voor een goede verstandhouding tusschen den Schaatsenrijdersbond en de N. V. B. H. S. hij gaarne bereid zou zijn af te treden. NOORSCH RECORD VERBETERD. In het Frognerstadion te Oslo werden gisteren wedstrijden in het hardrijden op de schaats gehouden. Daarbij verbeterde Hans Engnestangen het Noorsche record over 1500 meter, door dezen afstand af te leggen in den tijd van 2 min. 18,1 sec. SCHERMEN J. VAN JOLE WINT DEN FLORET WEDSTRIJD VAN DEN K.N.A.S. In „De Galerij" te Den Haag, vond giste ren een floret-wedstrijd voor heeren plaats, georganiseerd door den Koninklijken Ne- derelandschen Amateurs schermbond, waar voor een groote belangstelling bestond. De deelneming der schermers was bijzon der groot. 1. J. van Jole (Den Haag) met 7 gewon nen partijen, 14 ontvangen en 34 gegeven treffers, 2. S. Gaarkeuken (Den Haag) met 6, 8, 32; 3. A. C Montfoort met 6, 23, 30; 4. J. van Egmond (Den Haag) met 5, 27, 27; 5. W. Wagemans met 5, 28 28; 6. J. de Troye (Oegstgeest) met 4, 26, 22; 7. J. I. Burgel (Den Haag) met 3, 30, 23; 9. H. Winterkamp ^.Den Haag) met 3, 33 23; 10. J. Dreef (Oegstgeest) met 2, 32, 18. Aan dezen wedstrijd was promotie naar ae hoofdafdeeling verbonden. Aangezien v. Jole reeds tot deze categorie behoort, pro- moveeren Gaarkeuken en Montfoort. RUGBY NEDERLAND—ROEMENIë 3—3. Het Nederlandsche vijftiental, dat gis terenmiddag op het sportpark te Alkmaar een interland-wedstrijd speelde tegen de vertegenwoordigende ploeg van Roemenië, heeft het klaar gespeelde om gelijk te spelen tegen de gevreesde tegenstanders, die in October j.l. de Oranjeploeg met niet minder dan 423 klopten! Het gelijke spel was bovendien ver diend te noemen, omdat het krachtsver schil zeer miniem was. Nederland won den toss en verkoos eerst met den harden wind in den rug te spelen. Op het zeer gladde en zware ter rein waren de Nederlanders spoedig in gespeeld en reeds na een zeer korte ver kenning ging de Oranjeploeg tot snelle, overrompelende aanvallen over. De Roe menen werden daardoor in de verdediging gedrongen en hoewel zij de kunst van verdedigen uitstekend verstonden, kon den zij toch niet beletten, dat na een zeer snellen aanval de rechtervleugel der gast- heeren een try maakte. Hoewel Kelder trachtte deze try in een goal om te zetten, mislukte het schot en Nederland leidde dus na ruim 4 minuten spelen met 30. Direct na den aftrap ondernam de lin kervleugel der Hollanders een aanval, welke echter strandde op buitenspel. Nog bleef Nederland sterker, maar na een kwartier kwamen de Roemenen opzetten. Echter, de Nederlandsche verdediging, met van Beusekom aan het hoofd, had niet veel moeite, om de aanvallen af te slaan. Uit een van deze Roemeensche aanval len kreeg de Hollandsche voorhoede den bal te pakken en weer volgde een zeer snelle aanval, die echter door te egois- tisch spel dood liep. Vanaf dien tijd was Nederland in het veld vrijwel steeds sterker en -slechts enkele keeren konden de Roemenen tot op de Nederlandsche helft doordringen. De Nederlanders konden hun veldmeer- derheid niet meer in doelpunten uitdruk ken, zoodat de rust kwam met een klei nen 30 voorsprong. In de tweede helft waren de bakens verzet. Nu moesten de Hollanders tegen den sterken wind in spelen en zij wer den dan ook direct in de verdediging ge drongen. Er was ongeveer 10 minuten gespeeld, toen de Roemenen door de activiteit van hun linkervleugel succes hadden. Hoewel zwaar gehinderd door de Nederlandsche verdediging, gelukte het hun, om even eens een try te scoren. De poging om er een goal van te maken mislukte echter eveneens, zoodat de stand gelijk werd (3—3). Toen volgde een zeer langdurige perio de, in welke de gasten getracht hebben, de leiding te nemen, maar van Beusekom bleef kalm en zijn medeverdedigers kwamen er steeds beter in, zoodat elke aanval der Roemenen resoluut werd af geslagen. Tegen het einde wist Nederland het spel te verplaatsen en de laatste 10 minu ten moest Roemenië nog alle zeilen bij zetten, om het gelijke spel te consolidee- ren. Hetgeen echter gelukte. WIELRENNEN VAN SCHIJNDEL—VAN DEN BROEK TE ANTWERPEN. Het Sportpaleis te Antwerpen heeft na een pauze van eenige weken zijn poorten heropend, waarbij talrijke toeschouwers de wedstrijden bijwoonden. Het Nederlandsche koppel van SchijndelVan den Broek be haalde in de omnium voor ploegen een keu rige overwinning' op De ClercqVer- reycken en Richardarchambaud. In den sprintwedstrijd bezette van Eg- mond de derde plaats in het totaalklasse ment, nadat hij zijn serie tegen Michard met een lengte gewonnen had, De jonge Belgische sprinter Cools reed uitstekend en bezette de eerste plaats voor Michard. In den stayers wedstrijd moest de Neder landsche kampioen Snoek zich achter Mi nardi, Michaud en Leysen met de vierde plaats tevreden stellen. De Duitscher Schindler werd vijfde. „NIEUW SWIFT". Hometrainerwedstrijden te Rotterdam. Voor de gisteren in Musis Sacrum te Rotterdam gehouden hometrainerwed strijden der Rotterdamsche Leeuw hadden in totaal 58 renners ingeschreven, waar onder de kampioenen uit alle deelen des lands. De versnelling van 117 inch was voor vele renners een handicap, zoo ook voor de Nieuw Swift-leden J. v. d. Leest en J. Schüller. Beiden zijn tevens beter op de 3 K.M. ingesteld, daar zij teveel bij den start verliezen en dit op deze klei nen afstand niet kunnen inloopen. Ook de kampioen van Nederland B. Andries- sen kon met de zware versnelling niet overweg en, hoewel zijn tijden niet slecht te noemen waren, wist hij zich toch niet bij de zestien eersten te plaatsen. Zijn tijden op de twee rollen bedroe gen 38,4 en 38,8, dus een totaal van 77,2. Ziet men nu den uitslag van J. v. d. Leest met 38,2 en 38,4 dus totaal 76,6 dan kan men zien, dat dit nog een goede prestatie is te noemen. De winnaar van deze wedstrijden is de Hagenaar Willem Eindhoven, die een formidabele prestatie verrichtte door 36,2 en 36,4, dus 72,6 te maken. Om de tweede I en derde plaats moest tot driemaal toe I door H. Velheur en J. van Gelder wor den overgereden, waarna tenslotte H. Velheu,r winnaar werd. Ook van der Leest moest met drie deelnemers overrijden om de twaalfde, dertiende en veertiende plaats, waarna hij dertiende werd. De uitslag was: 1. W. Eindhoven, 2. H. Velheur, 3. J. v. Gelder, 4. Polstra, 5. de Korver, 6. Dolstra, 7. Nuyen, 8. Kouwen- hoven, 9. Kanon, 10. van Riel, 11. van der Ruit, 12. Kamp, 13. van der Leest, 14. On derwater, 15. Meconi, 16. Bouvet, 17. Kla ver. Voor de acht en vijftig deelnemers wa ren zeventien fraaie prijzen. A.s. Woensdagavond zal worden gere den voor de finale van het clubkampioen schap over 500 Meter en 1 K.M., terwijl Zondag zal worden gereden over 2 K.M. De drie snelste tijden komen dan in de' finale. Er zal worden gereden op versnel ling 48—13. SWIFT. De uitslagen van de gisteren gehouden wedstrijden luiden als volgt: 2 maal 1 K.M.: 1. N. de Romijn 30 2/5, 2. W. van der Berg 30 en 33 3/5, 3. C. Paats 31 2/5 en 33, 4. J. de Boer 33 en 35 3/5. Voor de 3 K.M. reden C. Paats, W. v. d. Berg en J. de Boer ieder 1 maal. Hun tij den waren resp. 1.42 2/5, 1.49 en 2 min. C. Verburg reed ze tweemaal en kwam aan een totaaltijd van 3.13 3/5 sec. Hierdoor bleef hij niet minder dan 15 sec. beneden den tijd van den z.g. kampioen van Zuid- Holland. Verburg sleept hierdoor de pre mie van 2.50 in de wacht. P. van der Meer deed geen poging om het half uur-record, dat op naam van C. Ver burg staat met 51 K.M. 680 M. te verbete ren. Het is echter bij een poging gebleven. Verder dan 48 K.M. 250 meter wist hij het niet te brengen. Woensdagavond wederom home-trainen. Aanvang 8.15 uur. schaken OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. De jaarlijksche wedstrijd om het kam pioenschap van Leiden en O., uitgeschreven door het bestuur van den Bond, zal dit jaar beginnen op Donderdag 3 Februari a.s. Lief hebbers voor dezen wedstrijd behooren zich cp te geven bij den secretaris hunner crab en de secretarissen der clubs moeten uiter lijk 22 Januari a.s. de opgaven zenden aan den secretaris van den Bond, den heer G. Bosscha, Hooge Rijndijk 175, alhier. De in- deeling geschiedt op de algemeene verga dering, die op Zaterdagmiddag 22 Januari a.s. alhier in In den Vergulden Turk wordt gehouden. Op deze vergadering zal ook het reglement voor deze wedstrijden vastgesteld worden. Het bestuur stelt o.m. voor: van eiken deelnemer een inleggeld te heffen, het tem po te bepalen op 36 zetten per 11/2 uur en voorts het aantal deelnemers in zooverre te beperken, dat slechts in 2 klassen ge speeld wordt, met in elke klas hoogstens 25 deelnemers en ten slotte aan een 4-tal spe lers vrijstelling der voorwedstrijden te ver- leenen. Het versnelde tempo ondervindt nog al tegenkanting, zoodat dit nog wel in een langzamer gewijzigd kan worden. De leiding is opgedragen aan het lid van het bestuur, den heer L. Ph. Schreinemackers. Een overzicht der reeds gespeelde wedstrijden. In 1929 werd de le wedstrijd gespeeld met 24 deelnemers. In den eindstrijd kwamen: W. H. v. d. Nat, Mr. Goudsmit, Demraen- oal, Dr. Huis, G. Bosscha en W. H. Bosscha. Kampioen werd Mr. C. J. Goudsmit met 6 p. II en III W. H. en G. Bosscha, elk met 5 1/2 p. 1930. 19 deelnemers. In den eindstrijd: Boot, G. Bosscha, Ir. van Hoek en Demmen- dla. I en II Demmendal en Bosscha, elk 5 p. Kampioen G. Bosscha, na een match met Demmendal. Stand 43. 1931. 18 deelnemers. In den eindstrijd: Rassers, Demmendal, W. H. Bosscha, G. Bos scha en Van Eybergen. Kampioen: W. H. Eosscha 4 p. v. Eybergen 2 p. 1932. 14 deelnemers. In den eindstrijd: Rassers, W. H. Bosscha, Smeder en G. Bos scha. Kampioen: Rassers met 5 1/2 p. II G. Bosscha 3 1/2 p. 1933. 19 deelnemers. In den eindstrijd: Van Eybergen, Ir. Westra, F. de Bruyn, Van der Nat, G. Bosscha en De Wolf. Kampioen: G. Bosscha 4 1/2 p. II Van Eeybergen 4 p. 1934. 18 deelnemers. In den eindstrijd: Demmendal, v. d. Nat, Rutten, Segaar, De Blécourt, G. Bosscha, Slaats. Kampioen: Mr. A. G. de Blécourt 5 p. II Demmendal 4 1/2 p. 1935. 14 deelnemers. In den eindstrijd: Slaats, v. d. Nat, Samhalden, v. Veen, Se gaar en Brunt. Kampioen: Johs v. Veen, 4 p. II v. d. Nat 3 1/2 p. 1936. 24 deelnemers. In den eindstrijd: Demmendal, Ir. v. Hoek, Van Veen. Van den Broek, De Blécourt, Rutten, G. Bos scha, Segaar. Kampioen: Johs v. Veen, 6 p. II G. Bosscht 41/2 p. 1937. 64 deelnemers, le kl. 24 deelnemers ln den eindstrijd: Demmendal, Willems, v. d. Nat, Van Veen, Zitman, W. de Bruin, Ir. Westra en G. Bosscha. Kampioen: W. H. v. d. Nat 6 1/2 p. II Dem mendal 5 p. Kampioen 2e kl.: E. de Witte 5 p. II W. v. Schayk 4 1/2 p. Kampioen 3e kl.: J. Ottevanger 3 p. II C. v. d. Krogt 2 p. De competitie. Beslissing over afgebroken partijen en eindstanden: R. K. Schaakcl. 2 Kon. II en Lisse II spe len gelijk (55); bord 5: H. v. Diemen (L) J. Zandvliet 01. Caïssa I en U.D. I (Roelofarendsveen) spelen gelijk 55; bord 2: A. H. Hooger j P. v. Door en 10; bord 3: J. J. Epskamp A. v. Pelt 1/2—1/2; bord 8: A. J. A. Hooft I v,. HuysduynenJohs Oomen 01.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8