DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN IN FRANKRIJK Ned. Indfë-VeF. Staten in Rotterdam MAANDAG 10 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Uit het katholieke kamp DE VIER LEIDERS VAN WEST II HANDHAVEN ZICH. NIEUWE NEDERLAGEN VAN LISSE, TEYLINGEN EN V. E. P. V. V. P. door G. D. A. geklopt. 't Is gisteren een slechte voetbaldag voor de competitie geworden, zoodat onze Za terdag neergeschreven verwachtingen niet te pessimistisch zijn geweest. Immers, van de 26 eerste klassewedstrijden konden er slechts 14 doorgaan. De uitslagen voor zoover het Westen betreft, leverden niet veel verrassingen op. In de eerste klasse van West II wonnen de vier leiders, waarvan drie in thuiswed strijden. H. B. C. versloeg de Hollandsche Leeu wen met 20, behield daardoor haar voor sprong van twee punten op Santpoort, die riet zonder moeite met 43 van T. Y. B B. won. Excelsior handhaafde zich op de derde plaats door een fiksche 73 zege op Graaf Willem in Den Haag. S J. C. stelde ditmaal tegen het zwak kere zusje Onze Gezellen niet teleur. Met dezelfde cijfers waarmee bij den aanvang der competitie in Haarlem werd verloren, wonnen de Noordwijkers gisteren en na men daarmee op afdoende wijze revanche. Op de vijfde plaats volgt nu D. H. L., dat in twaalf wedstrijden twaalf verlies- punten noteerde en geen kans op het kam pioenschap meer mag maken, al is dit theo retisch nog mogelijk. De wedstrijd SpartaanLeonidas ging niet door. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. H. B. C. 11 8 2 1 43—19 18 Santpoort 11 7 2 2 33—19 16 Excelsior 13 7 2 4 41—29 16 S. J. C. 13 6 4 3 39—33 16 D. H. L. 12 5 2 5 33—24 12 T. Y. B. B. 13 4 3 6 26—42 11 Spartaan 11 4 2 5 2221 10 Leonidas 11 3 2 6 2839 8 Gr. Willem 12 2 2 8 23—49 6 Onze Geze. 11 2 1 8 22—35 5 De 2e klasse AMet Lisse gaat het thans bergafwaarts. De goede inzet van de eerste helft der competitie is niet voort gezet kunnen worden. Of Lisse teveel van haar krachten gevergd heeft of dat andere oorzaken aanleiding tot het falen in de laatsten weken zijn geweest, kunnen we niet nagaan, omdat de gegevens daarvoor ons onbreken. We hebben de feiten slechts te aanvaarden en de nederlaag, gisteren tegen V. V. E. geleden, hoe klein zij ook moge wezen, bracht het totaal aantal ver- liespunten voor de Lissenaren op acht, waarmede de kans op het kampioenschap practisch wel verkeken is. En Teylingen? De hoop, dat het herstel der laatste weken voortgang zou hebben, is niet verwezenlijkt. We schreven Zater dag wel eenigszins optimistisch over een mogelijken goeden uitslag, doch wezen er tevens op, dat D. E. M. vooral op eigen terrein een niet te onderschatten tegen stander is. De feiten hebben deze woorden bewaarheid, want de 52 overwinning der Beverwijkers laten aan duidelijkheid niets te wenschen over. Nog vijf wedstrijden hebben de Teylin- gers voor den boeg: thuis tegen V. V. E., Vitessen en Lisse; uit tegen A. D. O. en D. O. S. Zooals men ziet, inderdaad geen gemakkelijk programma. Doch, een kat in het nauw.Sassenheimers, de tanden op elkaar! O. I. V. ten slotte won met 32 van D. S. S. H., wat voor Teylingen een bewijs is, dat haar kans nog niet verkeken is. De stand is nu: D. O. S. 12 11 1 45—16 22 O. I. V. 14 10 1 3 40—21 21 Lisse 13 9 4 39—15 18 D. E. M. 12 7 1 4 30—21 15 V. V. E. 13 7 6 30—29 14 A. D. O. 12 5 3 5 27—35 13 Santpoort II 12 4 8 35—46 8 Vitesse 11 3 8 28—35 6 D. S. S. H. 13 2 1 10 19—38 5 Teylingen 13 2 11 23—52 4 In de 2e klasse B. zijn onze voor spellingen voor den strijd tusschen de leiders uitgekomen. V.V.P. vond G. D. A. in uitstekenden vorm en moest met 31 in Loosduinen het onderspit del ven. Voorloopig schaadt het den Ha genaars niet, maar.nederlagen kun nen altijd een slechte nawerking heb ben. Dat toonde Lisse in 2 A. Ook de tweede wedstrijd in deze afdee- ling leverde een nederlaag op voor de be zoekers. V. E. P., in Rotterdam bij de hek- kesluiters Aeolus te gast, ondervond dat zij niets voor de laatste plaats voelt, met 63 moesten de Woerd ena-ars aftrekken. V. V. P. G. D. A. BI. Zwart V. E. P. D. O. N. K. V. V. L. Aeolus Oliveo Wilhelmus 12 9 2 1 53—27 20 11 8 1 2 39—22 17 8 6 2 30—14 12 12 4 2 6 34—50 10 11 4 7 33—42 8 8 2 3 3 26—31 7 10 2 2 6 19—32 6 9 2 1 6 25—29 5 10 17—29 5 De uitslagen. Zuid II le kl.: BrabantiaTreffers 22; SchijndelBest Vooruit 31; Wilhel- minaVenlosche Boys 31; RKTVVDon gen 30. Oost le kl.: VogidoNEO 11; Al- tior—Vosta 2—3; EMOS—Achilles 0—1. West I 1 e k 1.: GVO—EMM 4—1; NEA —Wilskracht 1—4; VVZ—WY 3—0. West II 1 e k 1.: HBC—DHL 2—0; Sant poortTYBB 43; SJCOnze Gezellen 50; Graaf WillemExcelsior 37. 2e kl. A.: WE—Lisse 2—1; DEM—Tey lingen 5—2; OIV—DSSH 3—2. 2s kl. B.: Aeolus—VEP 6—3; GDA— WP 3—1. S. J. C.—ONZE GEZELLEN 5—0. In een wel wat geflatteerde, doch alles zins verdiende overwinning heeft S. J. C. met eenzelfde aantal goals revanche geno men op den onfortuinlijken inzet van deze competitie tegen de Gezellen te Schoten. Dat O. G. als hekkesluiter zijn uiterste best zou doen in deze ontmoeting kan ieder be grijpen en vooral in de eerste helft van de zen wedstrijd hebben zij een partij voet bal gegeven, waaraan de S. J. C.'ers meer dan hun handen vol hadden en dank zij de perfecte verdediging hebben zij hun doel weten te vrijwaren voor doorboring. Als te ruim twee uur wordt begonnen, brengt S. J. C. den bal tegen wind aan het rollen, het leder wordt echter door de gasten direct overgenomen, een verrassend schot volgt, hetwelk echter juist naast gaat, de bal verhuist dan direct naar de overzijde, de O. G. keeper mist, maar geen der S. J. C.'ers wist te profiteeren van deze onverwachte kans. De gasten zitten er nu geweldig op, een prachtige doelschop van Bosma verwerkt de S. J. C.-keeper subliem. De S. J. C.'ers konden hun goe den vorm niet vinden, waardoor O. G. iets meer in den aanval was, maar een Onover komelijk struikelblok hadden in de hechte S. J. C.-verdediging. Het eerste succes komt na 22 min. spelen als C. v. d. Berg een goede through pass geeft en dank zij het doorzetten van Ruigrok weet deze met een tam schot 10 langs den uitgeloopen kee per in zijn verlaten veste te plaatsen. Met wisselende aanvallen, waarbij vooral de O. G.-spelers met groote doortastendheid optreden, verstrijkt de tijd en komt onge wijzigd rust. Na de thee verzet S. J. C. de bakens en in de wisselende aanvallen is nu S. J. C. iets in de meerderheid. In een feilen S. J. C.-aanval maakt O. G. in het doelgebied hands en met een keihard schot zet C. v. d. Berg na 8 min. den elfmeterschop in 20 om. De gasten hierdoor eenigszins geprikkeld trachten bij verrassing direct den achterstand te verkleinen, maar de S. J. C.-verdediging liet zich niet overbluf fen en spoedig trekt S. J. C. weer ten aan val. Als het half uur bijna vol is deponeert v. Dam op goede wijze 30 in de touwen, terwijl enkele minuten later nogmaals v. Dam uit een scrimmage voor doel weet te doelpunten. (40). De S. J. C.'ers blijven nu fanatiek aanvallen en spoedig hierop verdwijnt van den voet van Ruigrok via paal en keeper 50 in de Haarlemsche veste. Nog tien minuten zijn te spelen, maar O. G. liet den moed niet zakken en hield vol tot het bittere einde. Even voor het einde kregen zij nog een prachtkans om de eer te redden, den S. J. C.-keeper dacht er echter anders over en op verrassende wijze wist hij het bijna zekere doelpunt te keeren. Zoo breekt einde aan met een 50 overwinning voor S. J. C., het moe dige volhouden van O G. had ons inziens wel met een tweetal goals beloond mogen worden. D. E. M.—TEYLINGEN 5—2. Teylingen kon het gisteren niet bolwer ken tegen D. E. M. Het begin was al dade lijk sensationeel. Als de voorhoede van D. E. M. ten aanval gaat en de linksback van Teylingen mist, doet de rechtsback niet voor hem onder en ten slotte schiet de links binnen van D. E. M. onhoudbaar in (10). Twee aanvallen van Teylingen volgen, doch beide worden achtergeschoten. Dan komen de Beverwijkers weer op doel af, doch deze loopen in den buitenspelval. Het schijnt niet te boteren in de Teyl. achter- hoeke, daar er geen contact bestaat tus schen beide backs en keeper. Dit wordt hun dan ook noodlottig, wanneer D. E. M. door alles heen is en keeper Jansen het nijkijken krijgt (20). Dit had voorkomen kunnen worden. Teylingen, dat met goeden moed bezield is, trekt eenige malen ten aanval, doch het spel is te kort in de voor- hoeke, zoodat het achtertrio van D. E. M. gemakkelijk kon ingrijpen. Nog is Teyl. het gewirwar niet te boven. Als de links binnen weer gemakkelijk door de achter hoede heen loopt en hard inschiet, slaat Jansen den bal terug. Weer een schot volgt en nummer drie ligt in de touwen, Nog maals denken wij D. E. M. te zien doel punten, als de rechtsback terug speelt op den kooper; deze mist, doch Warmerhoven redt juist nog op het nippertje. Nu komt er bij Teylingen eenige kentering, v. d. Ploeg geeft den bal door aan Zon, deze aan Wesseling, die door alles heenloopt en on berispelijk inschiet (31). Dit geeft moed, doch de verschillende aanvallen van Teyl. zijn te peuterig, zoodat succes uitblijft. D. E. M., dat steeds gevaarlijk voor het Teyl.-doel komt, ziet nog eenmaal gemak kelijk te doelpunten, als de linksback kalm blijft staan, wegens buitenspel van den midvoor, hetgeen wel juist was, doch toch een doelpunt kosttte (41). Nog eenige minuten voor rust krijgen de Teylingers een corner te nemen. Deze wordt keurig voorgezet en na wat heen en weer getrap maakt Wolvers er 42 van. Denken wij, dat Teyl. na de rust nog op zal halen, spoedig blijkt, dat de spelers er dezen middag in 't geheel niet in kunnen komen. Ondanks de Teyl. achterhoede er wel beter inzit, en aanvoerder Schreuder alles op alles zet en zijn mannen geweldig aanspoort, wil het toch niet vlotten. D. E. M. maakte nog een keurig doelpunt door toedoen van hun midvoor, die op een flin- ken afstand hard in den uitersten hoek schiet (52). v. d. Ploeg, die op halve kracht speelt, krijgt de kans var den dag, doch zijn schot komt tegen de bovenlat weer terug. Nog een schot volgt, maar ten slotte ruimt een der backs op. Beide par tijen spelen thans een beslisten strijd, de een gewonnen de ander verloren. Hoewel Schreder het elftal nog doet veranderen, en hij zelf in de voorhoede gaat, wat nog wel eenige kansen meebracht, kwam het einde ongewijzigd. De overige wedstrijden gingen wegens terreinafkeuring niet door. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. AFDEELING CENTRUM. De uitslagen. Res. 1ste kl. A: Lisse IIOnze Gezellen II 5—0. 2de klasse B: Steeds Hooger WSB 33. Res. 2e kl. B: Lisse III—HBC III 3—4. Res. 4e kl. F.: Concordia IIIDocos IV 0—4. AFDEELING ZUID. Res. 2e kl. A. WL IIQuick Step n 23. Res. 4e kl. B: WL III—VELO III 3—0. UIT HET LEIDSCHE DISTRCIT. De junioren-competitie. Afd. A: SJC aSt. Bemardus a 30. Afd. B: WL a-WB b 4—3. Clubnieuws der Kath. Sportvereenigingen R.K. Sportver. „Docos". Van de vier vastgestelde wedstrijden is er maar één doorgegaan, maar de puntjes zijn aan de onze gebleven. Docos I toog naar Vogelenzang en kwam met onverrichte zaken terug daar de scheidsrechter het terrein arkeurde. Docos II werd het terrein afgekeurd door consul. Docos III kwam de scheidsrechter niet op. Docos IV kwam met beide punten terug uit Hillegom. Zij wisten met 40 van Concordia III, te winnen. Mooi zoo jongens, volhouden! Afd. Junioren. De eenigst vastgestelde wedstrijd Docos eLisse b ging niet door wegens terrein afkeuring. Junioren, a.s. Dinsdagavond 7 uur, trainen hoor! Het lokaal is op den Heeren singel en voor onze A, B, en C. junioren bijeenkomst a.s. Woensdagavond Garen- markt 36. Zijn alle junioren present? R.K. Sportver. „Van Nispen". In verband met het slechte weer werden alle wedstrijden voor Van Nispen afgelast. De junioren maakten in stortregen nog een vergeefsche reis naar Heemstede. R.K. Sportver. „KRV". 't Liet zich reeds aanzien, dat de regen spelbreker zou worden. Alle wedstrijden voor KRV werden afgelast. Voor Vrijdag 14 Jan. a.s. heeft het bestuur een buiten gewone ledenvergadering uitgeschreven. Behalve verkiezing van een lid voor be stuur en elftalcommissie, zal er ook iets medegedeeld worden over het terrein. Ver wacht wordt daarom, dat de leden voor deze belangrijke vergadering groote belang stelling zullen toonen. Maar ook de dona teurs en begunstigers, 't staat niet uitdruk kelijk op de convocatie, hebben toegang tot de ledenvergaderingen. Het bestuur stelt het op prijs, wanneer ook zij van hun belang stelling voor de R.-K. voetbalvereeniging doen blijken. Allicht kunnen ook van dien kant waardevolle adviezen, op- of aanmer kingen naar voren gebracht worden. R.-K. Sportver. „Steeds Hooger". Het eerste ontving WSB op bezoek. Als scheidsrechter Speel beginnen blaast trapt St. Hooger met den storm in den rug af. Na 10 minuten spelen weet St. Hooger met j een listig schot de leiding te nemen door den midhalf (10). WSB zit niet stil en I weet enkele gevaarlijke aanvallen op te zetten, welke naast en over geschoten wor den. Geholpen door den wind wordt WSB geheel op eigen helft teruggedrongen. Ge leidelijk weet St. Hooger den stand tot 30 op te voeren met welken stand ge draaid werd. Na de rust dachten we St. Hooger een dikke nederlaag te zien lijden, want binnen 5 minuten was de stand 32. Toch wist St. Hooger uit de omklemming los te komen en met mooi open spel over Data en plaatsen van het hoofdtournooi vastgesteld (Van een specialen A. N. P.-verslaggever). SAN REMO, Zondag. Op een Zaterdag en Zondag te San Re- mo gehouden bestuursvergadering van de F. I. F. A. werden verscheidene be langrijke beslissingen genomen inzake de organisatie der wereldkampioenschappen. Verschillende moeilijke problemen met betrekking tot de organisatie der wereld kampioenschappen werden na langdurige besprekingen in de diverse zittingen opge lost. De voorwedstrijden. Naar met weet nemen zestien landen aan het hoofdtournooi deel. Italië, de we reldkampioen 1934, is direct in het hoofd tournooi geplaatst, Frankrijk als organi- seerend land, eveneens, terwijl Brazilië, oorspronkelijk het eenige land, dat van Zuid-Amerika had ingeschreven, op een derde vaste plaats beslag heeft gelegd. De dertien overige deelnemende landen van het hoofdtournooi worden op de volgende wijze uit de voor wedstrijden aangewezen: Groep 1: Duitschland, Esthland, Finland, Zweden. Duitschland en Zweden hebben zich ge plaatst. Groep 2a: Ierland en Noorwegen. Noor wegen heeft zich geplaatst. Groep 2b: Polen en Zuid-Slavië. Op 10 October 1.1. won Polen te Warschau met 40. De retummatch vindt op 3 April a.s. te Belgrado plaats. Groep 3: Egypte en Roemenië. Egypte kon zich met geen enkelen datum voor een wedstrijd tegen Roemenië accoord verkla ren. De F. I. F. A. heeft thans besloten Egypte te schrappen, weshalve Roemenië zich geplaatst heeft. Groep 4: Portugal en Zwitserland. De ontmoeting tusschen beide landen wordt op neutraal terrein gespeeld en wel op 30 April of 1 Mei te Milaan. Groep 5: Griekenland, Hongarije en Pa lestina. Op 22 Januari a.s. wordt te Tel Aviv de wedstrijd PalestinaGriekenland gespeeld, de returnwedstrijd is bepaald op 20 Februari te Athene. De winnaar zal te gen Hongarije op een nader te bepalen dag te Boedapest spelen voor een plaats in het hoofdtournooi. Groep 6: Bulgarije en Tsjecho-Slowakije. De eerste ontmoeting vond op 7 Novem ber te Sofia plaats en eindigde in een ge lijk spel, 11. De returnmatch is vastge steld op 24 April a.s. te Praag. Groep 7: Oostenrijk, Letland en Lithauen Oostenrijk heeft zich reeds geplaatst. Groep 8: Nederland, België en Luxem burg. NederlandLuxemburg werd op 28 November te 'Rotterdam gespeeld en ein digde in een 40 zege voor ons land. LuxemburgBelgië is op 13 Maart te Luxemburg vastgesteld en BelgiëNeder land op 3 April te Antwerpen. Twee landen worden geplaatst, hoogstwaarschijnlijk zijn dit Nederland en België. Nederlandsch-Indië naar Nederland. Nog twee landen komen hier dus bij. Nu is het lang niet onmogelijk, dat er geen voorwedstrijden in Centraal Amerika wor den gespeeld. Wat is n.l. het geval? In No vember zou te Baranquila het voor-tour- nooi worden gehouden, doch in verband met het feit, dat Colombia te hooge finan- de vleugels werd het vijandelijke doel on der schot genomen. Hoe meer het einde na dert hoe grooter de spanning werd. En kele minuten voor het einde weet de vrij staande linksbuiten van WSB met een hard schot gelijk te maken (33). R. K. Sportver. „V. V. L." Hoewel het weer niet meewerkte werden toch van de zes wedstrijden er nog vier ge speeld. Oliveo IWL I werd afgekeurd. Het 2e kreeg thuis Quick Steps II op be zoek. Hoewel het terrein glad was, werd er toch heel aardig gespeeld. Quick Steps won den toss, zoodat WL aftrapte. Al heel spoedig maakte Quick Steps twee doelpunten en met dezen stand brak te rust aan. Na de thee wist WL, heel spoedig den stand op gelijken voet te brengen, maar een onvoldoende uittrap van den keeper werd hem noodlottig. On middellijk hieruit maakte Quick Steps het winnende doelpunt (23). Het 3de schijnt naar het kampioenschap te streven. Het stuurde Velo III met 30 naar huis, zoodat het 3de boven a^n de ranglijst staan. WL IV toog naar het Hoornpark, maar het terrein was afgekeurd, hoewel er geen bericht was ontvangen. De beide Junioren elftallen deden voor elkaar niet veel onder, want de a Junioren konden van b maar met 43 winnen. cieele eischen stelde, zijn de wedstrijden toen afgelast. De F. I. F. A. heeft zich tele grafisch tot zijn vertegenwoordiger, den heer Campbell, gewend, waarin verklaard wordt, dat het voortournooi vóór 1 April moet zijn gespeeld, anders vervalt de deel neming van een land van Centraal Ame rika. Aangenomen, dat inderdaad het tour- nooi vóór dien datum zal plaats vinden, dan worden er tusschen Argentinië, Ne- derlandsch Indië, de Vereenigde Staten en den winnaar van de groep Centraal Ame rika in Europa twee wedstrijden gespeeld. De winnaars hiervan komen in het eind- toumooi, waarmee het aantal van zestien landen compleet is. De loting weest uit, dat Nederlandsch Indië tegen de Vereenigde Staten en Argentinië tegen den winnaar van midden-Amerika zal uitkomen. Naar de heer Lotsy ons mededeelde, zal de ontmoeting tusschen Nederlandsch In dië en de Vereenigde Staten in N e- derland worden gespeeld en wel te Rotterdam in het Feijenoordstadion, waarschijnlijk op 26 Mei (Hemelvaarts dag) of Zondag 29 Mei. De heer Lotsy voegde er nog aan toe, dat deze regelingen nader zullen moeten wor den goedgekeurd door het bestuur van den Koninklijken Nederlandsch en Voet balbond. De mogelijkheid is verder niet uitgeslo ten, dat voor Nederlandsch Indië na de wereldkampioenschappen nog één of meer wedstrijden in Europa zal kunnen worden georganiseerd. Maar vóór de ontmoeting tegen de Vereenigde Staten mag geen wedstrijd in JCuropa worden gespeeld. Dat het besluit om in Nederland deze ontmoe ting te laten spelen, ook uit financieele overwegingen is genomen, spreekt wel haast van zelf. Op 29 Mei wordt voorts de wedstrijd ge speeld tusschen Argentinië en den winnaar van het tournooi van Midden-Amerika, welke ontmoeting waarschijnlijk te Bor deaux zal worden vastgesteld. Zeer belangrijk is het feit, dat de zes tien overblijvende landen in twee groepen zullen worden gesplitst, gerangschikt naar hun sterkte. In de achtste finales zal dus steeds een land van de sterke groep tegen over een land van de minder sterke groep worden geplaatst. Doch bij de kwart- en halve eindstrijden wordt zonder meer ge loot. Ten slotte werd de organisatie van het hoofdtournooi in groote lijnen vastgelegd. Data en plaatsen. De achtste finales van het hoofdtournooi worden op 4 en 5 Juni in verschillende plaatsen van Frankrijk gespeeld. Vast sraat, dat op 4 Juni in het Pare des prin ces en op 5 Juni in het Colombesstadion een wedstrijd zal worden georganiseerd. Op 5 Juni speelt Italië te Marseille of An tibes de achtste finale tegen den door lo ting aan te wijzen tegenstander, terwijl het zelfde zal geschieden met Duitschland, dat op dien dag te Straatsburg in het veld zal treden. Voorts staan op 5 Juni de vier overige achtste finales op het programma en deze zullen worden gespeeld te Bor deaux, Le Havre, Toulouse en Rijssel. Het spreekt van zelf, dat de uitslag van de loting een hartig woordje zal meespre ken bij het verdeelen van deze ontmoetin gen over de genoemde plaatsen. Indien een wedstrijd in een gelijk spel eindigt, wordt hij overgespeeld op 9 Juni. Mocht een wedstrijd opnieuw onbeslist ein digen, dan wordt er verlengd en eventueel moet het lot den doorslag geven. Op 12 Juni worden de kwarteindwed- strijden gespeld, welke te Parijs, Marseille, le Havre en Straatsburg zullen worden vastgesteld. Onbesliste ontmoetingen zullen op 14 Juni worden overgespeeld. De halve be slissingen zijn vastgesteld op 16 Juni te Parijs en Marseille. Een demifinale, welke in een gelijk spel eindigt, wordt 24 uur later overgespeeld, dus op 17 Juni. Op 19 Juni vindt de eindstrijd te Parijs plaats, waarschijnlijk in het Colombesstadion, terwijl op denzelfden dag te Rijssel de ontmoeting voor de derde en vierde plaats PORTUGAL—HONGARIJE 4—0. Een groote verrassing was de zware nederlaag, welke het Hongaarsche elftal te Lissabon tegen Portugal leed: met 40 werden de Hongaren geslagen. In technisch opzicht was het spel der Hon garen beslist beter, doch dit tekort vul den de Portugeezen aan door snelheid en groote geestdrift. Twee maal wist de Por- tugeesche voorhoede voor de rust te sco ren en in de tweede helft werd de stand tot 40 opgevoerd. Hongarije moest het zonder de spelers van Ferencvaros doen, hetgeen natuurlijk een belangrijke han dicap beteekende. 20.000 toeschouwers woonden deze ontmoeting bij. Haamdag

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6