Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN SPORT Laatste hericliten MARKTBERICHTEN MAANDAG 10 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BIJZONDERE LEERSTOEL AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Mr. A. N. Molenaar hoogleeraar in de sociale wetgeving. Naar wij vernemen heeft de stichting .Labor" te Amsterdam, gebruik makend van de haar, bij koninklijk besluit van 7 December 1937, Stbl. no. 1371, overeen komstig artikel 170 der hooger onderwijs wet toegekende bevoegdheid om bij de fa culteit der rechtsgeleerdheid aan de rijks universiteit alhier een bij zonderen leer stoel te vestigen voor de sociale wetge ving in Nederland, tot hoogleeraar be noemd den heer mr. A. N. Molenaar, wo nende te Wassenaar. De heer Molenaar is sinds 1927 privaat docent voor arbeidsrecht aan de rijksuni versiteit alhier. De agenda van den Volksbond voor deze v/eek Vermeldde Zaterdag: Dinsdag ledenvergadering „St. Paulus". Dit moet zijn, groepsvergadering van de onderafdeeling Lichtfabrieken, des avonds 7.30 uur in gebouw Volksbond, Steen- schuur 15. Gisternacht hebben onbevoegden zich via een brandgang toegang verschaft tot den kruidenierswinkel van den heer W. L. aan de Heerenstraat. Slechts vier stukjes cho colade worden vermist. Hedenmorgen is de 49-jarige S. H., wo nend in de Sophiastraat, in zijn woning van de trap gevallen. Hij kwam op den stee- nen vloer terecht en liep waarschijnlijk in wendige kwetsuren op. Door den E. H. D. werd de man naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. LEIDEN. Geboren: Florentina Alida Maria d. v. P. Ligtvoet en F. A. M. Seesink. Ge- rardus z: v. A. Dubbeldeman en A. M. Strijk. Ondertrouwd: H. H. Lancel jm. 23 j. en M. v. Staden jd. 21 j. A. Smit jm. 33 j en A. Bremmer jd. 23 j. C. Boot jm. 24 j. en J. M. Dool jd. 23 j. Overleden: L. C. Verkade z. 5 mnd. A. Driessen m. 48 j. K. G. Pander, f Zondag overleed in ruim 71-jarigen ouderdom te Wassenaar de heer K. G. Pander, commissaris en oud-vennoot van H. Pander en Zn., N.V. Verscheidene jaren vervulde de heer Pander het voorzitterschap van den bond van Meubelfabrikanten in Nederland en had hij voorts zitting in de besturen van den Bond van Kunst en Industrie en de Vereeniging Haagsche School tot opleiding van winkelpersoneel. De teraardebestelling zal Woensdag a.s. te kwart over elf geschieden op het kerk hof der Ned. Herv. Gemeente te Wasse naar. i EERSTE PLECHTIGE II. MIS PATER DOMINICUS* GODDIJN O.C. Het samenvallen van het feest der H. Fa milie met de eerste plechtige H. Mis van pster fr. D'omirficus Goddijn O.Carm. geeft een ongezochte en treffende vergelijking met het Evangelie. „Toen JezuS" twaalf jaren oud was gewor den, gingen zij op reis naar Jerusalem. En toen zij terugkeerden, bleef het kind Jezus achter.... en zij vonden Hem in den tem pel". Toen de tegenwoordige pa|er Goddijn veertien jaren oud was geworden, nam pa ter Lans hem mee naar Brazilië, waar de jongen achterbleef en wij vinden hem thans terug in het Huis des Heeren aan het altaar. Pater Goddijn werd, zooals bekend, op 6 Dec. 1936 in Brazilië priester gewijd en keerde onlangs naar zijn geboorteplaats terug, waar hij gisteren in de St. Petrus- kerk zijn eerste plechtige H. Mis opdroeg. Pastoor Beukers vond in zijn predikatie tijdens deze H. Mis een ander aanknoo- pingspunt in het Mis-officie van dezen dag, toen hij als tekstwoord koos het psalm vers van het Graduale: Unam petii a Do mino, hanc requiram: uit inhabitem in do mo Domini omnibus diebus vitae meae: Eén ding heb ik den Heer gevraagd, dat ik wonen mag in het huis des Heeren al de dagen van mijn leven. Op dezen dag aldus de gewijde rede naar gedenken wij niet alleen het heilig huisgezin, maar beschouwen wij het huis gezin van Nazareth ook als een voorbeeld voor ons eigen huisgezin. En wij moeten dat ook beschouwen als.een voorbeeld voor ons allen, daar alle Christenen één groote familie, één groot huisgezin vormep. Chris tus heeft het ons zelf gezegd, toen Hij zeide: „Al degenen, die den wil doen van Mijn Vader in den hemel, zijn Mijn moe der, Mijn broeder en Mijn zuster". De hei lige eenheid van alle Christenen wordt ons vandaag voorgehouden. In dat gezin zijn er sommigen, die er een heel bijzondere taak hebben te vervullen en die den Heer ge vraagd hebben, te mogen wonen in Zijn huis al de dagen van hun leven. Dat vro nen in het huis des Heeren duidt op een heel bijzondere heerlijkheid, want ook de psalmist zingt: Laetatus sum in his quae dicta sunt mihi: in domum Domini ibimus; Verheugd ben ik om hetgeen mij gezegd is: wij zullen opgaan naar het huis des Heeren. De priester is in dat groote gezin het hoofd in naam van Christus; aan hem is toever trouwd de verkondiging van het Evangelie, de uitdeeling van de genademiddelen, aan hem is zelfs toevertrouwd het Lichaam en Bloed van Christus zelf. Wat zullen zijn werken wonderwerken moeten zijn, wil hij de plaats van Christus in dat gezin inne men! Hij maakt slaven van den duivel tot kinderen Gods; de rechtvaardigen spijzigt hij met het Lichaam van Christus; hij ze gent de heiligheid der echtgeno'oten. In de biechtstoel werkt hij wonderen; vindt hij geneesmiddelen voor doodelijke ziekten; daar vinden stommen de spraak terug, zoo dat zij weer God kunnen loven; daar ont vangen blinden weer het licht van Gods ge nade. Als wij zoo de grootheid van het priesterschap begrijpen, begrijpen wij ook, hoe zoovele jongelingen het den psalmist zoo heerlijk kunnen nazeggen: één ding heb ik den Heer gevraagd, dat ik wonen mag in het huis des Heeren. Wanneer wij een plechtigheid meema ken als vandaag, beseffen wij het, hoe heerlijk het is priester te zijn in het groote huisgezin en voelen, wij, dat wij dank baar moeten zijn, als God in ons parochie huisgezin iemand uitkiest tot zijn dienst. Laten de ouders vandaag bijzonder bidden, dat ook een van hun zonen het moge na zeggen: één ding heb ik den Heer gevraagd, dat ik wonen mag in het huis des Heeren. Mogen er uit onze families, uit onze paro chie veel priesterzonen voortkomen. Wij kunnen er God niet genoeg om bidden. Wij eeren onze priesters niet om hun persoon, maar om hun uitverkiezing. Daarom dra gen zij ook een groote verantwoordelijk heid en moeten wij God bidden, dat zij een dubbele -kracht van genade ontvangen. Bidt onder dit Misoffer bijzonder voor de zen priester, opdat bereikt mag worden wat hij gevraagd heeft en waarnaar hij ja renlang gestreefd heeft, en opdat zijn ar beid in het Missieland gezegend worde. Mogen door zijn werken vele heidenen ge- biacht worden tot het groote huisgezin der Christenheid. Dan zal ook van dezen pries ter gezegd kunnen worden wat in het Evan gelie van het Christuskind wordt gezegd: „Hij nam toe in wijsheid en jaren en in welgevallen bij God en bij de menschen. Pater Dominicus Goddijn werd bij deze plechtige H. Mis geassisteerd door pastoor Th. Beukers als presbyter-assistens, door pater Guido Thomas O.Carm. als diaken, door kapelaan H. Schrama als subdiaken, terwijl kapelaan A. Leenders als ceremo- niarius fungeerde. Het zangkoor, dat voor deze gelegenheid een extra-versterking had ondergaan, voer de onder leiding van den heer P. v. Vel- zen de 4-stemmige „Missa in honorem Ssae Trinitatis" van Hub. Cuypers op voor treffelijke wijze uit en bracht onder de H. Mis nog het „Jesu dulcis memoria", van B. Kothe, ten gehoore. Onder het communie- uitreiken zong de heer W. Goddijn, een ach terneef van den officiant, het zoo treffende' „Ecce panis angelorum" van Joh. v. Leeu wen. Na de H. Mis werd het „Tantum ergo" van Henri Clemens S.M.M. en tot slot het „Jubilate Deo" van Simon Kroon uitge voerd. Te half acht gisteravond werd met een plechtig Lof, waaronder een „Te Deum" van dankbaarheid werd gezongen, de dag besloten. Pater Guido Thomas O.Carm., die met pater Goddijn uit dezelfde Missie van Brazilië is gekomen, assisteerde hier even- ns, met kapelaan F. H. M. Lohman. HET VIERDE LUSTRUM VAN DEN R. K. BOUWVAHAR- BEIDERSSOND „ST. JOSEPH" Een schitterend geslaagde dag Op dezen en dien datum zal deze of die vereeniging haar zooveeljarig bestaan her denken.... Een simpel krantenbericht, zooals het gepubliceerd wordt. En men zal het lezen en denken: is het alweer zoolang, dat die vereeniging bestaat? Weer een an der zal denken: ik heb nooit gedacht, dat zij het zoo lang uit zouden houden. Maar wat zullen nu degenen denken, die zulk een vereeniging of bond hebben helpen op richten? Pioniers en yoorvechters, die zooals alle pioniers en voorvechters hebben moeten kampen voor hun ideaal. En dan bedoelen wij hiermede thans de oprichters van den bouwvakarbeiders- bond „St. Joseph", werkers van ouden stem pel en kerels met durf en ideaal, die het 20 jaar geleden hebben aangedurfd om den eersten steen te leggen van het trotsche „gebouw" van den R.-K. Bouwvakarbei dersbond genoemd „St. Joseph" te Leiden, onderafdeeling van den R.-K. Volksbond. En voor hen zal het een dubbele vreugde geweest zijn, dit 20-jarig herdenkingsfeest, dat hun bond gisteren herdacht. En vooral zij zullen gisteren God gedankt hebben voor Zijn zegen, die op hun werk gerust heeft. Het was gistermorgen reeds vroeg dag voor de bouwvakmenschen, want reeds om kwart over zeven waren nagenoeg allen present in de St. Leonarduskerk aan den Haagweg, alwaar de geest, adviseur, de weleerw. pater W. de Leeuw O.F.M. de H. Mis opdroeg voor de levenden en overle den leden van den bond. Na afloop kwamen allen tezamen in de groote zaal van „Zomerlust", alwaar een gemeenschappelijk ontbijt werd gehouden. Hierbij zaten mede aan de G. A. en het bondsbestuurslid, de heer H. Werkhoven uit Den Haag. Tijdens het ontbijt zijn vele hartelijke en leerzame woorden gesproken. De G. A. hield hier een rede, of laten we liever zeggen een causerie over ver schillende maatschappelijke toestanden zoowel van vroeger als van heden. Veel, zeer veel hebben de aanwezigen, er waren er 165, hiervan op kunnen steken. En goed inzicht hebben zij kunnen krijgen in de sociale toestanden en wantoestanden, die ér vroeger heerschten en die zoo veel verbeterd zijn door het organisatieleven. Na deze causerie bracht de voorzitter van „St. Joseph", de heer J. M. J. Kriek, hulde aan de oude leden, die aanwezig wa ren, voor alles wat zij voor den bond en het verleden gedaan hebben. Tevens werd afscheid genomen van den tweeden pen ningmeester ,den heer F. de Jong, die den bond gaat verlaten wegens verandering van werkkring. Ook hem werden worden van lof toègezwaaid. Daarna nam het bondsbestuurslid, de heer H. Werkhoven, het woord voor het uitspreken van een rede. In de eerste plaats bracht spr. de geluk- wenschen over van zijn mede bestuursle den en bracht verder hulde aan het feest vierend bestuur voor den prachtigen aan vang van dezen feestdag. En hiermede be doelde spr. den kerkelijken inzet, een inzet die bij een feestdag van een R.-K. organi satie behoort. Vervolgens gaf spr. een kort overzicht van de afgeloopen twintig jaar, waarin hij de behaalde resultaten naar vo ren bracht, zooals de collectieve contrac ten, de werkloozenzorg, de steunverleening en nog vele andere bereikte resultaten. Allen moeten echter samenwerken. Be stuur en leden moeten elkander verstaan. Iets wat het hoofdbestuur zoo ten volle waardeert is het werk van de oogenschijn- lijk kleine af deelingen. Zij moeten in de grootere afdeelingen het goede voorbeeld kunnen zien en het dan volgen. Een R.-K. organisatie is een prachtig iets. Het is een bescherming van onze R.-K. beginselen te gen liberalisme, socialisme en communis me. Wat kan een R.-K. bond den menschen niet bieden op het gebied van ontwikke ling, voor gezien en maatschappij! Op klare en heldere wijze schetste spr. de groote verdiensten van de oudere leden. Aan hun doorzettingsvermogen zijn de tastbare resultaten, op heden bereikt, te danken. Laten allen daar dankbaar voor zijn, zoo beslcot spr. zijn rede, en laten wij, jongeren, voortbouwen op het goede en prachtige voorbeeld der ouderen. En na deze, we zouden kunnen zeggen: of- cieele ochtendviering in intiemen kring, gingen allen naar hun haardsteden terug om des avonds om 8 uur weer bijeen te ko men met huisgenooten en vrienden in de groote zaal van „Zomerlust", om op feeste lijke en vroolijke wijze het avondfeest te vieren. Het avondfeest. Dit tweede gedeelte van dezen herden kingsdag werd geopend door den voorzitter den heer J. M. J. Kriek, die staande op het podium, geflankeerd door diverse prachti ge bloemstukken, het welkomstwoord sprak. Spr. wilde dezen avond een bijzonderen avond noemen, omdat het een herinnering i.s van 20 afgeloopen jaren. In de eerste plaats riep spr. allen een hartelijk wel kom toe en wel in het bijzonder aan de ver tegenwoordigers van het bondsbestuur, de afgevaardigden van de afdeeling Oegst- geest en Voorschoten, de vertegenwoordi gers van den Ned. R.-K. Volksbond. Ver der bracht spr. woorden van dank aan het muziekgezelschap „Frans Schweitzer"e on der leiding van haar leider den heer A. Brunt en die dezen dag schier onvermoei baar waren op het gebied van het brengen van muzieknummers. En tot slot bracht spr. dank aan alle leden voor de bloemen hulde, welke zij gebracht hadden aan het bestuur. Daarmede hebben zij bewezen waarachtige leden van- hun bond te zijn. Spr. gaf een kort resumé van al datgene, v/at in de afgeloopen jaren is tot stand ge bracht. Maar wij mogen niet op onze lau weren gaan rusten, maar we moeten steeds vooruit. Zoolang het pensioenfonds nog niet verbonden is aan onzen bond en zoolang er nog een groot aantal R.-K. bouwvakarbei ders niet in een R.-K. organisatie zijn on dergebracht, zoolang is het ideaal nog niet bereikt en mogen wij nog niet gaan rusten. Spr. riep voorts de hulp der aanwezige vrouwen en verloofden in, want dit was er nu eens. een pracht-gelegenheid voor om dat nagenoeg allen aawezig waren, om hun mannen toch aan te sporen de vergaderin gen te bezoeken. Dit geldt vooral voor de jongeren. Zij moeten steeds aanwezig zijn, want zij zul len eens de plaats der ouderen in moeten nemen. Met den wensch, dat spoedig de 400 leden bereikt mogen worden, besloot spr. zijn openingsrede. Het verdere gedeelte van den avond werd verzorgd door het duo Joe en Nelli uit Utrecht. Wij hebben dit duo in Leiden nog nooit op de planken gezien, zoodat dit de eerste kennismaking was. En deze kennis making is een aangename geweest, w^nt hun uitgebreid repertoire was van een hoogstaand en beschaafd gehalte. Bij hen geen dubbelzinnige woordspelingen en der gelijke aardigheden, zooals zoovele meener^ te moeten brengen om de lachers op hun hand te krijgen. Hoe men 'een zaal toch kan laten lachen en laten meezingen, hebben deze beide ar- tisten duidelijk laten merken. Het was een bonte reeks van liedjes en kluchten, die zij ten beste gaven en de secretaris van den bond, de heer de Haas, was dan ook de tolk van alle aanwezigen toen hij op het einde van den avond aan het duo een bloe menhulde bracht. En zoo kwam het einde van een schoo- nen dag, waaraan allen nog dikwijls zul len terugdenken. Mogen ook de volgende jaren, ongetwijfeld moeilijke jaren,datge ne brengen aan bestuur en leden, wat zij er v^n gedacht en gesproken hebben op dezen dag. Het zal het R.-K. organisatie leven in het algemeen en den R.-K. bouw- vakarbeidersbonds „St. Joseph" in het bij zonder ten goede komen. TOONEELUITVOERING MARIACONGREGATIE. De eerste uitvoering, welke dit jaar door de tooneelsectie der Mariacongregatie van de parochie Maria Hemelv. en St. Joseph gegeven werd, heeft gisteravond buiten ge geven werd, heeft gisteravond buitenge woon veel belangstellenden naar de groote zaal van Den Burcht getrokken. De zaal was tot de laatste plaats bezét en zeer velé personen moesten teleurgesteld naar huis gaan, daar de plaatskaarten totaal waren uitverkocht. De directeur der Maria-Congrega'tie, de Weleerw. Heer Lansbergen, opende dezen avond en riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Het mag bekend zijn, aldus spi., dat de Maria-Congregatie eveneens haar beste krachten geeft aan de Missie actie, ten behoeve waarvan deze avond ge organiseerd werd. De baten, welke deze uitvoering zal afwerpen, zijn bestemd voor den Zeereerw. Father J. Buis, voor zijn missie in Sera wak. Hierna kon worden aangevangen me'x de klucht in drie bedrijven „Rumoer om hon derd gulden." De geschiedenis speelt zich af iu een dorpje, waar een rentenier en een gepensioneerd kolonel, door een misver stand, ruzie krijgen om 100.die de oud kolonel aan den heer Vlekmans deed toe komen als vergoeding van de gastvrijheid, welke hij bij den laatste heeft genoten. Het bedrag wordt echter geretourneerd, en voortdurend wisselt het van eigenaar en steeds onder aftrek van bezorgloon en ver dere onkosten. Deze handelingen geven aan leiding tot de grappigste situatie's, waarbij vooral de rentenier Vlekmans opvalt door zijn vlot spel en goede mimiek. Onder de pauze sprak de Zeereerw. -Pa ter Buis een hartelijk dankwoord aan den Dir. der Mariacongregatie en allen die heb ben medegewerkt voor de organisatie van dezen avond. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 74. Lunch- en Tearoom „Noordzee". Katwijk aan Zee, Burgersdijk- straat 2. Wijzigingen: 292. Stokhuyzen's Vruchtensap- en Jamfabrieken N.V. Al phen aan den Rijn, Wilhelminastraat 34. N. Comm.: J. B. Samsom, Alphen aan den Rijn. Procuratie verleend aan: P. J. v. Res teren. Alphen aan den Rijn. (B. P.). 5128. De Goedkoope Schoenwinkel. Al phen aan den Rijn. van Mandersloostraat 27. Schoenhandel en reparatie. Vest. fil.: Nieuwkoop, Dorpsstraat. BILJARTEN VOS NEDERLANDSCH KAMPIOEN DERDE KLASSE KLEIN BILJART. Zes van de acht deelnemers promoveeren naar de tweede klasse. Onder groote belangstelling zijn giste ren in „de Unie" te Amsterdam de wed strijden om het kampioenschap, van Ne derland derde klasse klein biljart, georga- De eindstand luidt: 1. Vos („Apeldoorn") 2. Haberer (H.E.T.E.Y.) 3. Daniels („Java") 4. Groeneveld („Java") 5. Warriink („Vondel") 6. Blog („Rembrandt") 7. Houtkooper (B. C. Haarlem) 8. Kats („Rembrandt") DE BLIJDE GEBEURTENIS EN DE WINKELSLUITING. Naar wij vernemen heeft de Minister van Economische Zaken in verband met de viering van de te verwachten geboorte van een koninklijken Prins of een koninklijke Prinses burgemeester en wethouders van alle gemeenten ge machtigd, een al dan niet voorwaar delijke ontheffing van de winkelslui tingswet te verleenen ten aanzien van den dag der geboorte, mits deze niet op Zondag valt, en van den daarop vol genden werkdag. JULIUS BARMAT TER AARDE BESTELD. DE STRIJD OM TSINING. HANKAU, 10 Jan. (A.N.P.) Volgens Chi- neesche berichten hebben de Chineesche troepen het station te Tsining en het Noor delijk deel der stad heroverd. Zij krijgen versterking en bevestigen hun stellingen. DE INCIDENTEN TE SJANGHAI. SJANGHAI, 10 Januari; A.N.P.) Onbe- kenden hebben, waarschijnlijk uit een huis in de nabijheid, een handgranaat geworpen naar een Italiaanschen politiepost. Een ko lonel en soldaten waren in het posthuis, toen de aanslag gepleegd werd, terwijl twee mannen op wacht stonden. Niemand werd getroffen. Op hetzelfde oogenblik werd een schot gelost. Er zijn geen arresta ties verricht. De plaats, waar de aanslag gepleegd werd, ligt buiten de internatio nale nederzetting, doch staat onder bul- tenlandsche controle. - Op de Israëlitische begraafplaats te Amsterdam. Aan den Parijschen trein, die te 11.09 uur gistermorgen aan het Centraal Sta tion te Amsterdam arriveerde, was een wagon gehaakt, waarin zich het stoffelijk overschot van den dezer dagen te Brussel overleden bankier Julius Barmat bevond. De kist werd overgebracht naar het rei nigingshuis van het nieuw Israëlitisch Ziekenhuis aan de Nieuwe Kerkstraat te Amsterdam, waarna in den namiddag in alle soberheid de ter aardebestelling ge schiedde op de Israëlitische begraafplaats te Muiderberg. Te half twee vertrok de lijkstoet van het reinigingshuis. Eenige tientalleh personen, voornamelijk fami lieleden, woonden de plechtigheid op de begraafplaats bij, waarbij rabbijn dr. M. de Hondt een korte predicatie hield. Hier na werd het stoffelijk overschot bijgezet. Het onderzoek naar de doodsoorzaak. De Belgische geneesheeren, die een on derzoek hebben ingesteld naar de oorzaak van het overlijden van Julius Barmat, hebben een voorloopig rapport gepubli ceerd. Hieruit blijkt, dat indien Barmat al lijdende was aan een oude, ernstige kwaal, de doodsoorzaak schijnt te zoeken te zijn in een aandoening van hart en nieren. Evenwel moet nog het resultaat van het toxicologisch onderzoek van de in wendige organen worden afgewacht. JONGETJE AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Naar eerst thans bekend wordt is Don derdag j.l. het anderhalf jarig zoontje van den heer en'mevrouw M. in de Gerard Doustraat te Den Haag, in een onbewaakt oogenblik in een emmer met kokend water gevallen. Het ongelukkige ventje werd met ernstige brandwonden naa*. het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. In den loop van den volgenden dag is het aan de ge volgen overleden. niseerd door de B. V. Wilhelmina, geëin digd. Kampioen werd de heer Vos („Apel doorn"), die vijf van de zeven partijen won. Ook Haberer (Hetey) verrichtte een zelfde prestatie, doch zijn algemeen ge middelde was lager dan dat van Vos. Dat er in deze partijen goed spel werd te zien gegeven blijkt wel uit het feit, dat van de acht deelnemers er zes waren, n.l. Vos, Haberer, Daniels, Groeneveld, Blog en Houtkooper, die het minimum algemeen gemiddelde, 5, overschreden en daardoor naar de tweede klasse promoveerden. gew. gel. verl. punt. brt. h.s. al ?.gem. 5 2 952 147 49 6.47 5 2 981 181 46 5.41 4 1 2 992 174 50 5.70 4 3 879 142 55 6.19 3 4 867 186 27 4.66 2 1 '4 961 179 33 5.36 2 5 850 164 34 5.18 2 5 819 195 26 4.20 AMSTERDA3I, 10 Jan. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 511 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7482 cent (een enkele hooger), 6472 en 5462 cent per kg. slachtgewicht; 35 melk- en kalf koeien 180250 per stuk, 60 vette kalveren 7484 en 6472 cent per kg. levend gewicht; 60 nuchtere kalveren 8 15, 77 schapen 2030 per stuk, 6 var kens vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 7374, zware 7273 en vette 72—73 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: Runderen ruime aanvoer, handel kalm, prijzen constant met neiging tot dalen. Vette kalveren matigen aan voer, weinig eerste kwaliteit, handel vlug, vaste prijzen. Nuchtere kaVeren gewo nen aanvoer, handel met iets hoogere prij zen. Schapen behoorlijken aanvoer, handel goed, prijzen vast. Varkens ruimen aan voer, willigen handel, prijshoudend. ROTTERDAM, 10 Jan. Vee. Aanvoer: 2959 totaal, 655 vette runderen, 191 vette kalveren, 5 nuchtere kalveren, 1383 scha pen en lammeren, 721 varkens, 4 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 78, 70 en 5256 cent, vette ossen 74, 70 en 52 56 cent vette kalveren 1.25, 1.10 en 7580 cent, varkens (levend gewicht) 62, 61 en 60 cent, schapen 54, 49 en 45 cent, lammeren 62. 58 en 52 cent. Prijzen per stuk: schaoen f 302623, lammeren 20 1715. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer ruim, handel traag, prijzen nau welijks prijshoudend per koe 80 cent, per os 78 cent, vette kalveren aanvoer iets grooter, handel tamelijk, prijzen prijshou dend prima ex. 1.35; schapen en lamme ren aanvoer groot, handel kalm, prijzen van vorige week moeilijk te handhaven. Eenige partijen schapen werden voor ex port gekocht, varkens aanvoer flink, han del matig, prijzen gedrukt per ex. 63 cent. BOSKOOP, 10 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Claudius Per- net 1.001.80, Briarclif 5077 cent, But terfly 6091 cent, Wilh. Kordes f 1.50 2.40, Rosalandia 5093 cent, Vierlanden 1.40, Aug. Noack 4047 cent. Else Poul- sen 58 cent, Chrysanten tros 23 cent, Hel- leboris 9 cent. Seringen 5081 cent, An dromeda 13 cent,'Cyclamen 1015 cent per stuk, Capsimum 68 cent, Forsythia 30 cent. W1SSELNOTKEKINGLN (AM8T- Londen 8.98V16 Berlijn 72.351/2 Parijs 6 083/4 Brussel 30.48!/2 Zwitserland 41 57 Kot>enha?en 40 05 Stockholm 46 30 Oslo 45.10 New York 1.79i/2 Praag

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3