RIJNSTREEK RECHTZAKEN BIOSCOPEN TE LEIDEN MAANDAG 10 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Door Burgemeester en Wethouders van Alphen aan den Rijn werd Zaterdagmorgen in het Secretarie-gebouw in het openbaar aanbesteed volgens bestek No. 7: De aanleg van de Vondel-, Da Costa- en Bilderdijkstraat, le gedeelte; het ma ken van bestratingen in de omgeving van het in aanbouw zijnde raadhuis en hetgeen met een en ander in verband staat. De in schrijvingen waren als volgt: Laagste in schrijver: H. Oudenes te Alphen aan den Rijn; vervolgens v. d. Geer e£ Stuifzand Leiden f 18.200; C. Stolker Bergambacht f18.610; J. Zanders Gouda f 18.666; Gesman en Zoetemeijer Alphen a. d. Rijn f 18.790; H. v. Deest Gouda f 18.800; C. A. Langeveld Alphen a. d. Rijn f 19.100; C. de Raad en J. Tolk Alphen a. d. Rijn f 19.196; W. Bar- reveld Alphen a. d. Rijn f 19.287; C. v. Zwol Amersfoort f 19.333; P. Eigenaam Amers foort f 19.390: Gebr. J. en P. v. Wijk f 19.400; v. Haaien en Doornik Leiden f 19.400; B. Rijkeboer Amersfoort f 19.800; v. Splunder Ridderkerk f 19.820; J. Bron- gersma Gouda f 19.840; P. B. Huberts Nij megen f19.440; W. v. d. Helm f20.325; W. Aafjes Assendelft f20.500; W. v. Beieren Alphen a. d. R'in f 20.500; J. P. Killian Gor- cum f 20.660; *a. H. v. Driel Koudekerk aan den Rijn f 20.800; C. Hiekes en Mons- houwer Nieuwendijk f 20.800; A. J. de Beus Uithoorn f 20.885; W. de Jong Amersfoort f 20.900; D. Dwarswaard Zwijndrecht f21.000; A. Mooten Moordrecht f21.337; Gebr. Schoults Leiderdorp f 21.400; P. J. en H. Visser Wassenaar f 21.500; J. de Rooy Vleuten f21.560; N. Gortemulder Uithoorn f21.600; Strijland Uithoorn f21.730; Otto Soestdijk f21.857; H. Bakker Zwijndrecht f 22.000: L. Timmer Dordrecht f 22.400; J. Vonk Alphen aan den Rijn f 25.300. De gunning werd aangehouden. Subsidie Chr. Vacantiekolonie. Bij schrijven, d.d. 9 December 1937, richt het bestuur van de vereeniging tot uitzending van kinderen naar christelijke vacantieko- lonies (C.V.K.), alhier, zich tot het college van B. en W. met het verzoek voor 1937 en volgende jaren aan die vereeniging een subsidie uit de gemeentekas te verleenen. Gedurende een vijftal jaren werden door deze vereeniging jaarlijks meer dan 20 kinderen naar christelijke vacantiekolonies uitgezonden. Omdat zij geen subsidie van ce gemeente ontvangt, kan zij ook geen recht op subsidie van de provincie doen gelden. In verband hiermede merken B. en W. op, dat in de vergadering van 13 December 1937 aan de afdeeling Alphen a. d. Rijn van het Centraal Genootschap voor kin- cerherstellings- en vacantiekolonies uit de gemeentekas een subsidie verleend ;s per jaar van 0.20 per kind en per verpleeg- cag, tot een maximum van 200. Deze re geling zal voor het eerst worden toegepast over het jaar 1938. B. en W. vinden het billijk, dat aan de verzoekende vereeniging een gelijk subsi die wordt toegekend, doch hebben er be zwaar tegen de regeling reeds van toepassing te doen zijn over het jaar 1937, dat bijna geheel was verstreken, toen 't verzoek hen bereikte. In het algemeen staan zij op het standpunt, dat subsidies zoo tijdig moeten worden aangevraagd, dat daarmede gere kend kan worden bij het opmaken der be grooting. Tuintjes in Toussant- en Brederode- straat. Bij den verkoop van den grond, waarop zijn gebouwd de huizen langs de Noordzijde van de Brederodestraat en van een drietal daaraan grenzende huizen, staande aan de Westzijde van de Toussaint- straat, is aan de gemeente in eigendom gebleven omdat daarin ligt een hoofd riool en een septictank der gemeente een onmiddellijk ten Westen en ten Noor den van gemelde huizen gelegen strook grond, ter breedte van ongeveer 1,5 M., behoudens ter plaatse waar de tank is ge plaatst waar de breedte van de strook be draagt ongeveer 3 M. Deze strook bedraagt ongeveer 3 M. Deze strook is gedeelteliik als achtertuin en zijtuin en gedeeltelijk als voetpad in gebruik bij de bewoners van de vorenbedoelde woningen in de Tous- saintstraat en de Brederodestraat. Ter voorkoming in de toekomst van ge schillen over den eigendom en voor hand having van het eigendomsrecht der ge meente, is het gewenscht, dat ter zake van- dit gebruik een huurovereenkomst worde aangegaan met de eigenaren van de rrleer- bedoelde woningen. De huurprijs zouden B. en W. willen bepalen op één gulden per jaar voor ieder van de eigenaren der hierbij betrokken wo ningen. BODEGRAVEN. Werkverschaffing. De Bodegraafsche IJsclub „Werkverschaffing" hield haar jaarvergadering in Hotel van Haaften. Als gewoonlijk waren slechts enkele leden ter vergadering aanwezig. Na opening van den voorzitter las de secretaris de notulen der vorige vergadering alsmede het jaarverslag, welke beiden onveranderd werden goedge keurd. De rekening van den penningmees ter werd goedgekeurd en sloot met een flink batig saldo. De aftredende bestuursleden, de heer J. v. d. Giesen, A. Beyen en Jac. Spaas werden herkozen en namen hun her benoeming aan. Daar de afgeloopen winter „ijsloos" was, viel er weinig te bespreken. Op 31 October 1937, het einde van het boek jaar, telde bovengenoemde ijsclub 167 le den. Het bestuur is als volgt samengesteld: Joh. P. Veerman, voorzitter, J. v. d. Geer, secretaris; A. Beylen, penningmeester; M. v. Vliet, baancommissaris; Jac. Spaas. BOSKOOP. Ouderavond KJT.C. Zondagavond had in het R.K. Vereenig in gsgebouw de ouder avond en tevens de Kerstviering van de K.J.C. plaats. Deze avond mag in alle op zichten schitterend geslaagd genoemd wor den. De zaal was flink bezet met belangstel lenden, ouders en familieleden van de K.J C.-ers. Na opening met het Kruisvaartgebed, sprak de directeur der K.J.C., de weleerw. Kapelaan H. v. Drunen, een welkomstwoord tot de aanwezigen, waarna de secretaris, de heer A. Blom, een overzicht gaf van het afgeloopen jaar. De K.J.C. mag met ge noegen op dit jaar terugblikken. Gezien de verbeteringen op allerlei gebied, de uit breiding met 20 nieuwe leden, de verschil lende clubs, o.a. houtzaagclub en teeken club, de aanwinst van een eigen zwemge- legenheid enz., is over 1937 geen klagen. Hierna volgde een toespraak van den directeur, den weleerw. heer Kapelaan H. v. Drunen. Spreker zette op bevattelijke wijze uiteen het doel en werk der K.J.C., in 't bijzonder van de Kruisvaart en besprak tevens de psyche van den jongen. De ro mantische sfeer, die elke jongen graag om zich ziet, wordt hier voorgesteld door op de eerste plaats de kleeding in uniform, de verschillende rangen die zij kunnen be halen, devies en embleem, zooals die ge- gebruikt worden voor den jongen om voor zijn Koning Christus te strijden. Vervolgens beschouwde spr. het werk van „zijn rechterhanden", zijn herauten. In waardeerende woorden werd aan de aan wezigen 'n kijkje gegeven op het werk van die heeren, die hun tijd, moeite en geduld geven om met de ouders en de 'geestelijk heid de jongens op te voeden tot flinke Katholieke mannen. Hierna werd aan. een 2-tal bans het „gele koord van den rang van Konings dienaar" overhandigd, waarna door de jongens zelf verschillende declamaties werden uitgevoerd o.a. Naar Betlehem, St. Jozef had wat geld op zak, Driekoningen, Kerstlied, Myrike, De torenklok van Bethehem, Viva Maria en 't Was een Maghet". Na de pauze werd „Kerstnacht", opge voerd een Kerstspel van R. Machts. Wat hier door de jongens werd gepresteerd, was werkelijk bewonderenswaardig en oogste een dankbaar applaus. Een woord van dank is hier zeer op zijn plaats en wel in de eerste plaats aan de leiders en de jongens zelf, en pok aan de dames, die op keurige wijze voor de kleeding van de spelers hadden gezorgd. Tenslotte dankte ook de zeereerw. heer Pastoor A. J. v. Meeuwen voor de mede werking van de verschillende organisa toren, waarna de aanwezigen, voldaan over den mooien leerzamen avond, huiswaarts keerden. LEIDERDORP. Viering van de geboorte van een prins (es). Het gemeentebestuur heeft het verzoek doen uitgaan naar de Kerkbesturen, om de klokken te luiden, als het blijde nieuws van de a.s. gebeurtenis in het vorstelijk gezin officieel is geworden. Verzocht is de klok ken tegelijkertijd te luiden op een nader op te geven uur. Herauten te paard zullen vanaf het raadhuis in beide - richtingen de gemeente ingaan om het nieuws rond te bazuinen en een proclamatie voor te lezen. De schoolkinderen zullen door de gemeen te worden onthaald op beschuit met oranje- muisjes en andere versnaperingen, 's Avonds zal er een wijdingsdienst in de Ned. Herv. kerk zijn, waar de predikanten der Geref. kerk en Ned Herv. Gemeente zullen optre den. Verder zal er een fakkeloptocht zijn van vele medewerkende vereenigingen, iie bij „Voordorp" wordt opgesteld, defileeren zal voor het raadhuis, waar de Burgemees ter en de Raad de stoet zullen opwachten en waar de Burgemeester de deelnemers zal toespreken. Op verschillende plaatsen in ons dorp zul len vreugde-vuren worden ontstoken. Gemeentehuis. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is benoemd tot tijdelijk ambtenaar voor steunverleenmg en werkverschaffing, alsmede controle op de werkloozen de heer L. J. van Duijn, werkzaam ter secretarie alhier. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De blijde gebeurtenis. Nu weldra de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin is te wachten, hebben de verschillende plaat selijke vereenig^gen, naar wij vernemen, hun medewerking toegezegd, om ook in onze gemeente ter herdenking van deze blijde gebeurtenis, een eenvoudige optocht te organiseeren. De blijde gebeurtenis zal worden bekend gemaakt door het luiden der dorpsklok. De schoolkinderen zullen worden getrac- teerd op beschuit met meisjes. Het ligt ook in de bedoeling op denzelf den of den daarop volgenden dag in de avonduren een godsdienstoefening te hou den in de beide kerken. Tenslotte zal van de openbare gebouwen de vlag worden uitgestoken bij het bekend worden der heugelijke gebeurtenis, welk voorbeeld de ingezetenen zeker zullen vol gen om aldus uiting te geven aan de vreug de van Vorstenhuis en Vaderland. LEIMUIDEN Propagandavergadering Landarbeiders- bond. Vrijdagavond werd in, café „De Sportman" van den heer J. C. van Graas door den Ned. R.K. Landarbeidersbond „St. Joannes de Dooper", afd. Leimuiden, een propagandavergadering gehouden. Het doel dezer vergadering was, om door 't aanwer ven van nieuwe leden door propaganda de IIAAGSCHE POLITIERECHTER Zij moest de baby melk geven. „Ik noem het een incidentje", vertelde N. R. aan den politierechter, prof. mr. van Bemmelen.. Dit incidentje was een schop onder dat gedeelte van het lichaam van mej. L. uit N o o r d w ij k, waar de rug in naam verandert. Het heele geval draaide om een melk- fleschje voor een baby, want toen ver dachte in den afgeloopen zomer logeerde met vrouw en kind in een hotel te N o o r d w ij k, had hij mej. L. uit de bios coop, van het pension moeten halen, om dat de baby lag te brullen om haar rant soen melk. Volgens verdachte was het meisje niet vlug genoeg gekomen. Het valt ook niet mee om midden in een spannende film weg geroepen te worden. En omdat een en an- cer niet snel genoeg was gegaan, was ver dachte op een minder nette manier zijn dienstmaagd uit gaan schelden. Deze was al onderweg naar boven met het befaam de fleschje, maar had op het zien van haar opgewonden baas het fleschje op de trap gedeponeerd en was niet naar boven ge gaan. En toen de berg niet naar Moham med kwam, was Mohammed maar naar den berg gegaan m.a.w. de patroon was af gedaald naar lager sferen en had heel rus tig zijn dienstbode bij haar kraag gepakt en haar zoc naar de deur getransporteerd. Aldaar aangekomen, had hij bovendien den reeds eerder genoemden schop uitge- i deeld en was het incidentje ter wereld gekomen. Het was net Japan tegen China en al vallen er ook millioenen dooden, ze noemen dit een „incidentje". Verdachte: „Het was geen goede dienst bode". De dienstbode als getuige: „Ik was wel een goede dienstbode". De officier van justitie, jhr. mr. vnn Asch van Wijck mocht den gulden midden weg zoeken in het al of niet een goede dienstbode zijn. Hi> vond den middendeg en eischte tegen verdachte een geldboete van 20 subs. 20 dagen. Verdachte vroeg met een nuchter gezicht j om vrijspraak want anders zou zijn goede I naam besmet zijn. Zoo erg is het niet ge- I weest, volgens verdachte, want hij had geen schop gegeven, maar een duwtje met zijn j voet. De politierechter merkte op, dat de wet 1 zulk een duwtje een schop noemt, dus mishandeling. Van de besmetting van verdachte's naam i wilde spr. niets weten, want hij veroor- j deelde hem conform dén eisch tot 20 sugs. 20 dagen. Een andersman eend dood gegooid. A. J. B. T., veehoudersknecht te Noot dorp, moest hedenmorgen terecht staan omdat hij zonder eenige geldige reden een eend had doodgegooid, toebehoorend aan S. v. d. S. uit Nootdorp. Op een vraag van den politierechter aan den getuige, wat hij met de doode eend gedaan had, trok deze een erg ongeloovig gezicht en vertelde, dat hij het beest na tuurlijk opgegeten heeft. De officier deed mededeeling, dat ver dachte zich vaker aan zulke praktijken schuldig heeft gemaakt en eischt daarom een geldboete van f 25 subs 25 dagen. Ver dachte vond het wel iets veel, waarop de politierechte er een tientje afdeed en de uitspraak werd een geldboete van van 15 subs. 30 dagen. Zedendelict. N. A. uit Leiden werd wegens over treding van art. 239 strafwetboek veroor deeld tot een voorw. gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar en bovendien een geldboete van 10 subs. 10 dagen. Evenzoo werd veroordeeld H. W. uit I Leiden, die eveneens terecht moest staan wegens overtreding art. 239 strafwet boek. Tegen hem werd het vonnis ten eerste tot een voorw. gevangenisstraf van een maand met drie jaar proeftijd. Ten tweede voorw. ter beschikkingstelling van de regeering met een proeftijd van twee jaar en ten derde mag verdachte absoluut geen alcohol drinken tijdens zijn proeftijd, anders moet kij gaan zitten. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR B KEURING Casino: De Lachende Vrij buiter (Victor Mc. Laglen Noah Beery Frankie Darro). Hoe raak ik mijn geld kwijt. (Jack Bu chanan). Avont.film Komisch lederen avond 8 uur. Zaterd'g en Zondag an 4—7 en 8—11 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd. r udo; Tarzan's Vlucht. (Johnny Weissmül- ler Maureen O'Sullivan). Verkeerd beoordeeld (Jack Holt Jimmy Butler) Avont.film Dramatisch lederen avond 8.15 uur. Zaterdag en Zondag van 27 uur Woensdag 2.30 uur matinée. Volwassenen Trianon: Angel (Mariene Die trich Melvyn Dou glas) Hoog spel (Gail Pa trick Ricardo Cortez. Speelfilm Dramatisch lederen avond 8 uur. Zaterdag en Zondag van 27 uur. Woens dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. Volwassenen j J Luxor: Afgekeurd vereeniging opnieuw te doen Dloeien. De voorzitter opende de vergadering met den chi. groet en'heette allen welkom, in het bijzonder den heer v. d. Poel, lid van het bondsbestuur. Het woord was daarna aan den heer van der Poel, die de taak en het streven van den bond uiteenzette. j Spreker wekte aller vurig op, dezen win- ter goed de propaganda ter hand te nemen en gaf tevens vele nuttige wenken hoe de propaganda doel te doen treffen. De vöorz. dankte den heer v. d. Poel voor zijn mooie lezing en hoopte, dat deze voor de afd. Leimuiden ruimschoots vruch ten mag dragen. Na de rondvraag, waarbij nog vele nuttige wenken werden gegeven, sloot de voc bitter, onder dank voor de goede opkomst, de vergadering. NIEUWKOOP. Poging tot inbraak. Bij den veehouder K. in de Achtienkavels heeft men getracht in te breken. De on- gewenschte bezoekers trachtten een houten luik, dat toegang geeft tot de stalzolder te forceeren. Door het gekraak van dit luik werd een zoon van den veehouder wakker, I die onmiddellijk alarm maakte waarop het hazenpad werd gekozen. Men zij op z'n hoede. Handwagen verduisterd. De Leidsche timmerman J. P. S. had van zijn stadgenoot J. de B. een handwa gen gehuurd, maar later was den wagen verhuurder gebleken, dat S. den wagen inmiddels aan een derde verkocht had. Zulks mag nu eenmaal niet en het straf wetboek der Nederlanden noemt het ver duistering. Nadat J. K. uit Leiden, de kooper van den wapen, als getuige was gehoord, vroe gen zoowel de officier als de politierechter aanhouding van de zaak om over ver dachte een rapport in te winnen. Om twee paar dameskousen Mej. G. de G., geen beroep er op na houdend en woonachtig te Haarlem mermeer, moest verschijnen omdat zij zekeren L. bewogen had twee paar dames kousen af te geven. De betaling zou later geschieden, maar L. wacht nog steeds, zoo dat het dus oplichting is geworden. De officier vertelde, dat er in totaal drie rapporten over verdachte zijn ingewon nen. Het eerste was uitermate ongunstig. Het tweede was een rapport over de geest vermogens van de verdachte en naar aan leiding van dit rapport was het derde in gewonnen. Dit laatste liet nog een klein lichtstraaltje doorschmeren. Dit lichtstraal tje werd voor de verdachte een hel schij nende zon, want de officier wilde haar nog eenmaal een kans geven, al vond spr., dat er meer kans was, dat het toch weer mis zou loopen dan het tegenovergestelde. De eisch werd een voorwaardelijke ge vangenisstraf van zes maanden met een proeftijd van drie jaar. Ook de politierechter gaf verdachte nog een laatste kans en veroordeelde haar tot een voorw. gevangenisstraf van vier maan den met 3 jaar proeftijd en onder toezicht- stelling van het Leger des Heils. Rumoer om een hengel. De Haagsche werklooze G. N. B. was gaan visschen in Boskoop. Dat mag natuur lijk. maar wat niet mag, is visschen in ver boden water. Dat had verdachte toch ge daan, maar het alziend ook van den veld wachter W. K. uit Boskoop had het feit geconstateerd en hij had verdachte >ren bonnetje gegeven, en mitsgaders wilde hij zijn hengel in beslag nemen. Maar daar had de verdachte geen ooren naar gehad en hij had het historische woord „nooit" gebruikt. De veldwachter had geen kans ge zien, trots zijn grootte en kracht, om den hengel van eigenaar te doen veranderen. Er was hulp bij gehaald en met twee veld wachters en twee gummistokken was het eindelijk gelukt om den hengel- in andere handen te doen overgaan. •Maar verdachte had toch „linker" ge daan om den hengel maar rustig over te geven, want nu moest hij verschijnen we gens verzet tegen een ambtenaar in functie, wat altijd zeer streng gestraft wordt. Ook hier was dit bet geval, want de ver dachte werd veroordeeld tot een voorw. gevangenisstraf van drie weken met een proeftijd van drie jaar en bovendien tot een onvoorw. geldboete van 10 subs. 10 dagen. E. F. te N o o r d w ij k was binnengeko men in den winkel van V. en had daar kruidenierswaren gehaald en zou gezegd hebben: „Schrijf het maar op, het is voor die en die" en had hij een naam genoemd van iemand, waar hij dikwijls boodschap pen voor haalde. Mej. J. V. uit Noordwijk, als getuige gehoord, draalde nog al met haar verklaringen, maar ten slotte kwam de aap uit den mouw en verklaarde zij, dat verdachte gezegd had: schrijf het maar op, het is voor mej. P. Dit nu was niet waar geweest. Nog een delict had verdachte op zijn ge weten, want hij was naar een garagehou der te Noordwijk gegaan en bad daar een auto gehuurd op naam van E. L. de W. om naar de vliegfeesten te Rotterdam te gaan. Later was gebleken, dat het heele verhaal verzonnen was, want toen de kwi tantie bij de W. gepresenteerd was gewor den, had deze versteld gestaan, want bij wist van niets. De Officier vond de feiten buittengewoon ernstig en eischte een strenge straf, temeer daar verdachte reeds eerder veroordeeld is geworden. De straf wilde spr. bepaald zien op zes maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. De politierechter wilde eerst wel een rapport van verdachte hebben en stelde de zaak voor onbepaalden tijd uit. U hebt géén voorrang als u bij wegkrulslngen dezen rooden driehoek voor u zietdan nadert u namelijk een voor- rangsweg! als u bij smalle bruggen dit ronde, roode bord met 1 zwarten (links) en 1 rooden (rechts) pijl ziet: verkeer van over zijde gaat dan voor. Het werd een dure lantaarn. A. A. v. d. H., veerhouder te Veur, had bezoek ontvangen van den controleur der landbouwcrisiswet A. K. uit Voorburg. Dit bezoek gold inzage van de boeken van verdachte. De vrouw van verdachte had open gedaan en had haar man geroepen. Na zich voorgesteld te hebben had de con troleur de boeken na mogen zien en toen was gebleken, dat deze niet in orde waren. De controleur had toen een proces-verbaal uitgeschreven, maar tijdens het schrijven van dit document was verdachte naar bui ten geloopen en had de lantaarn van de fiets van den controleur op een hardhan dige manier behandeld, zoodat op het laatst de lantaarn in stukken op den grond terecht was gekomen. Later had verdachte aan den veldwach ter T. L. uit Veur verteld, dat hij niet van dergelijken rommel op zijn erf wilde heb ben en het er dus maar af had gegooid. De controleur diende een schaderekening in van 5, zijnde een nieuwe lantaarn. De Officier zeide, dat verdachte zich op het standpunt stelt: zij hebben het niet ge zien, laten ze het maar eens bewijzen. Maar spr. is er stellig van overtuigd, dat verdachte het wel gedaan heeft. Hij is nij dig geworden en heeft toen zijn wraak ge koeld op de rijwiellantaarn. Zulks mag echter niet en daarom is een flinke boete op zijn plaats, welke spr. gesteld wil zien op f 50 subs. 50 dagen. De politierechter vond het feit zeer laakbaar. Het gaat maar niet op om als een controleur de boeken komt nazien zijn fiets als tegenprestatie te vernielen. De geëisch- te straf vindt spr. veel te licht voor dit feit en uitspraak doende veroordeelde de po litierechter verdachte tot een geldboete van 120 subs. 60 dagen en bovendien betahng van 5 aan den controleur voor een nieuwe lantaarn. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Voor de Kantonrechter stond terecht A. B. uit Boskoop terzake, dat hij op 18 September te Velsen heeft gereden met een tweewielig motorrijtuig over den voor het verkeer openstaande Rijksstraatweg, ter wijl dat motorrijwiel niet voorzien was van twee onafhankelijk goed werkende rem men. Bij onderzoek bleek, dat de voetrem goed functioneerde en de handrem wel iets te wenschen overliet. De kabels waren vastgeroest en de scharnierpunten werkten niet. De ambtenaar eischte tegen verdachte een geldboete van 6.subsidiair 3 dagen om het voor verdachte mogelijk te maken, dat hij van deze straf in hooger beroep kan komen. De Kantonrechter merkte op, dat hij juist deze straf voor heeft bepaald, daar een la gere boete niet voor hooger beroep vat baar is. JonpetJa, HJ kr0e1 n©* *en ongeluk met dat krant !**ea op straat. (Pantagruel)9

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10