ZATERDAG 8 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 DOODELIJK ONGELUK TE NIEUWVEEN Veroorzaakt door een Mets Donderdagmorgen te ongeveer 11 uur wilde de ruim zeventig-jarige heer Alewijn den weg oversteken, wachtte daartoe echter af, tot een dame, welke haar fiets zou bestijgen, was weggereden. Toen deze voorbij was dacht de heer A. dat de baan vrij was en stak den weg over. Hij heeft niet bemerkt, dat achter de dame een wielrijder volgde, die hem door sig nalen te geven op zijn nadering op merkzaam trachtte te maken. Ver moedelijk heeft A. dit niet gehoord. De wielrijder kon zelfs door te remmen de aanrijding niet voorkomen en reed tegen hem op, waarbij de heer A. kwam te vallen. In ernstigen toe stand werd hij bij de familie v. d. L. binnengedragen. Dr. Quartel, die toe vallig passeerde, verleende de eerste hulp en heeft een noodverband ge legd, later geassisteerd door dr. B. Nout. In den namiddag is de heer A. naar zijn woning vervoerd. De getrof fene is gisteravond aan de gevolgen overleden. BOSKOOP. Gouden bruiloft. Dinsdag 11 Jan. e.k. zal het 50 jaar geleden zijn, dat Jan van Gemeren en Magdalena Verheye in het huwelijk traden. De bruidegom en de bruid, die beiden nog een goede gezondheid genieten zijn resp. 74 en 72 jaar. De bruid viert op 11 Jan. tevens haar verjaardag. Geboren: Johanna Jantje d. van D. v. Es en Chr. v. Dam Lydia Diederica d. van H. Groenendijk en M. Koole Hendrikus Cornelis z. van G. Verlaan en A. M. Voorbij Johanna Suzanna d. van A. de Vogel en M. J. Verkleij Johanna d. van J. van Domburg en J. M. Metse laar. Ondertrouwd: M. D. v. Buren 27 j. en J. W. Ramp 23 j. Gehuwd: E. Wieser 26 j. en P. Stap per 21 j. Overleden: Am. Pannebakker 85 j. OUDEWETERING Nachtelijke brand. Gisternacht ontdekte een der buren, dat brand was ontstaan in de woning van den heer A. Hogeboom alhier. Ongeveer tegelij kertijd ontwaakte de echtgenoote van den heer H., die zelf afwezig was, doordat de rook in haar slaapvertrek doordrong. Zij wekte ijlings haar twee kinderen, waarna met emmers water het vuur, dat in de huiskamer woedde, bestreden werd. In middels waren ook de rijksveldwachters brigadier Geluk en Bodaan, die op surveil lance waren, ter plaatse gekomen. Ook de zen namen aan het blusschingswerk deel, terwijl tevens de brandweer te Roelof - arendsveen gewaarschuwd werd. Het mocht met vereende krachten gelukken het vuur te bedwingen, zoodat de schade tot de woonkamer beperkt bleef. De brandspuit behoefde geen dienst te doen. Waarschijnlijk is de brand ontstaan doordat een hekje met kleedingstukken te gen de kachel is gevallen. De schade wordt door verzekering gedekt. Kraan-, huis- en ziekenzorg. De com missie, welke onlangs in het leven is ge roepen om op bovengenoemd gebied werk zaam te zijn, is reeds met haar werkzaam heden aangevangen en heeft reeds tot alle inwoners een circulaire gericht met een opwekking haar bij haar arbeid financieel te steunen en daar tevens een opwekking san toegevoegd om deel te nemen aan de verstrekking van warme maaltijden aan daarvoor in aanmerking komende personen. Door de comitéleden wordt persoonlijk het antwoord aan de huizen afgehaald, zoodat bij de te verwachten groote deelname de hoogst nuttige arbeid der commissie reeds binnenkort tot volle ontplooiing zal kunnen komen. ROELOFARENDSVEEN Naar de missie 2U Januari vertrekt Zuster Thecla (in de wereld mej. Agnes Olijerhoek), naar de missie te Medan op Sumatra. Door omstan digheden is het tijdstip van afvaard onge veer een maahd verlaat; maar nu binnen kort zal het stoomschip „Sibiak" vanuit Marseille in 18 dagen het van apostolischen ijver brandende gezelschap van missie zusters en -paters, waaronder ook onze plaatsgenoote, onder den evenaar bren- Na het verlaten van het ouderlijk huis bracht Zuster Thecla de proefjaren door in het hoofdklooster te Breda, waarna zij werd overgeplaatst naar het Elisabeth- ziekenhuis aan de Hooigracht te Leiden. Hier bekwaamde zij zich met ijver in de ziekenverpleging, behaalde verschillende diploma's hiertoe en vervolmaakte haar kennis door de practijk. Voor zeer vele Veenders is Zuster The cla geen onbekende geworden na haar in trede in het klooster. Op de afdeeling waar zij hoofdzuster was, belandden zeer dik wijls de Veensche patiënten, en wanneer zij hersteld uit het ziekenhuis terugkeer den, roemden zij allen de zorg en de goed heid, die zij van Zuster Thecla ondervon den tijdens hun ziekte en verblijf in het Elisabeth-ziekenhuis. Een woord van dank is hier dan ook wel op zijn plaats aan haar die in al die jaren zooveel deed voor onze verpleegden. Nu, na acht jaren te Leiden te zijn ge weest, kan Zuster Thecla gevolg geven aan haar telkens herhaalden wensch, en over enkele weken zal zij het hier begonnen werk der ziekenverpleging gaan voortzetten in de missie onder een moordende tropische zon. 13 Januari is het groote afscheid te Breda, en dan: een levens-ideaal tegemoet. Onopgemerkt zal haar liefdewerk zijn voor de groote wereld, maar daarom niet min der waardevol voor haar zelf en de lijden de medemenschen. Zuste Thecla, moge Gods zegen in ruime mate neerkomen over u uw werk en moge uw goedheid en vriendelijk woord met Zijn genade het wonder van menige be keering helpen versnellen. R.K. Coop. Tuindersver. „Eendracht maakt Macht", Gisteren werd het sei zoen definitief gesloten met de laatste vei ling. Door de ingetreden dooi konden de tuinders hun laatste sla nog aan de veiling brengen, en alles bij elkaar waren er een 350 kisten. Het is de bedoeling niet om hier nog eens in den breeden te gaan uitwijden ever alles wat al zoo dikwijls de kolom men der dagbladen heeft gevuld in het af- geloopen jaar. Onze roepstem ging wijd uit, en niet onbelangrijke tijdruimten wer den toebedeeld in de vergaderingen der volksvertegenwoordiging voor de beharti ging van de zaak van Roelofarendsveen. Na afloop van deze veilig dankte de di recteur, de heer N. Turk," de kooplieden voor hun aanwezigheid en medewerking in het afgeloopen veilingjaar, en hoopte hen allen weer terug te zien als over een paar maanden de aardbeien-oogst er is. Moge 1938 brengen een zonnige „nieuwe lente" en dan van zelf ook wel een „nieuw geluid". NIEUWVEEN. Opening Tentoonstelling en Bazar Naaikrans. Onder zeer .groote belangstelling is gis terenavond de tentoonstelling van de Naaikrans door den zeereerw. heer pas toor gëopend. Zijneerw. verwelkomde, mede namens de Kath. Naaikrans aller eerst den weleerw. kapelaan v. Tol, de leden van Kerk- en Armbestuur, heeren doctoren van Nieuwveen en omgeving, het onderwijzend personeel, allen die als gast tegenwoordig zijn en verder allen, die belangstellend bij deze opening tegen woordig zijn. Het verheugt zijneerw. zoo- velen, welke ook een gevoelig plekje voor de sinds kort gehouden tentoonstelling en bazar van de R. K. Sportvereeniging Nic. Boys over hadden, ook hier wederom te genwoordig te zien. Het verheugt spr. ook, dat thans, na de zoo goed geslaagde St. Nicolaas en Kerstactie, zoo velen met belangstelling voor de Naaikrans zijn op gekomen. Zijneerw. heeft geen spijt als gangmaker te zijn opgetreden. Wat dat betreft zijn de schaapjes volgzaam en sturen met den herder in de goede rich ting; er is geen twijfel aan of men zal ook voor de bazar van de Naaikrans een uitgesproken liefdadig doel veel over hebben. Het woord van den Mees ter zal blijven opgaan: armen zult gij al tijd bij u hebben. Zelf is Hij altijd goed voor de armen geweest en Hij heeft ook aan de welgestelden de boodschap gege ven naast de zorgen voor eigen toekomst, ook als de verzorgers der armen op te treden. Wij hebben te geven van wat wij heb ben ontvangen. Aan de armen gegeven, is God geleend, en God is een veilige leenbank, welke met woeker terugbetaalt. Ik kwam dezer dagen, vervolgt spr., in het hoofdkwartier, waar mij de goederen werden getoond. Daar, in dat verblijf, bij de presidente der Naaikrans, mevr. de wed. B. Rekelhof, is druk gewerkt en vlij tige vingers zijn daar gegaan. Al zou dit uw eenige verdienste zijn, zou ik zeggen: U werkt niet voor niets. Ik stel het op prijs, dat u deze zaak zoo goed wilt ver zorgen. Ik wensch u sterkte en kracht om dit goede werk voort te zetten, opdat gij met uw schare getrouwen dit edele werk weer een jaar ten gunste van de armen voortgang kan doen vinden. Klee ding en dekking te verstrekken, dat weet ik van nabij, wordt zeer gewaardeerd. Dat het de Naaikrans in deze dagen zeer goed moge gaan, wensch ik u van gan- scher harte; dan zal ook deze bazar een groot succes zijn. De beurzen moeten te vooi'schijn ko men en allen moeten een groote vrijge vigheid betrachten. Zijneerw. stelt voor aan den koop te gaan en aan de verschil lende stands voor de behoeftige gezinnen een goede daad te verrichten. Na dit warme openingswoord verklaart spr. de tentoonstelling geopend. Hierna wordt door het comité der Naai krans aan de genoodigden een kop thee aangeboden. Intusschen wordt door allen hun stand ingenomen en de verkoop is begonnen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Zij die de tentoongestelde goederen nauwkeurig hebben bezien, zullen zeker de dames, die zich aan dit werk hebben gegeven, lof toezwaaien. Een groote col lectie kleedingstukken, geschikt voor eiken leeftijd en stand, waren in groote verscheidenheid te bezichtigen, en zullen aan de behoeftige gezinnen ten geschenke worden gegeven. Schitterende handwer ken werden ten verkoop aangeboden en vonden gretig koopers. De Oud-Holland- sche poffertjeskraam had zoovéél klanten, dat het bijn'a niet was bij te bakken. He den, Zaterdag, is de bazar wederom te 3.30 geopend. Het comité verwacht over weldigend bezoek. Het is in hotel Schreu- der gezellig. De muziek is in goede han den. De heer A.' v. d. Hoorn van Langer- aar en de Gebr. J. en G. Speet, allen goede bekenden, werken hieraan mede. Verder zijn de nieuwste attracties aan wezig. Vergeet dus hedenavond niet de bazar een bezoek te brengen. ZOETERWOUDE. Hanze-Bonte-Avond. Het px*ogramma •/oor de Hanze-Bonte-Avond is versche nen en wij twijfelen niet, of deze zal door alle leden met inwonexxde familieleden be zocht worden. Ook van de introducties uitsluitend aan middenstanders wordt een groot gebruik gemaakt. Het programma vermeldt het houden van een x-ede door den heer G. van Slinger land, wethouder van Sociale Zaken te Alkmaar. Als vroolijke verzorging gaat de revue m vele tafereelen en beelden: Het Spook van den Zwetimolen. Het is wel een-eigenaardige samenloop: het oude molenerf waarop de laatste fun damenten van de „spook"molen nog zicht baar zijn, is juist deze week overgedragen c.oor den Zwet en Grooten Blarikaardpol- der aan den Prov. Waterstaat, zoodat de plek waar eens volgens de fabeltjes het wicherhuis bij stormgedruis werd stil gehouden als de klok twaalf uur sloeg en waar de koffiepot door de molen doolde, in vergetelheid zal geraken; het groote verkeer zal over de onheilsplek gaan en alle laatste herinneringen aan de spook geschiedenissen wegvagen. Het vroolijk spel van de Hanze-Bonte- Avond is dan ook als een afscheid aan de oude dorpssage. Het spookbeeld zal gespeeld worden door den heer N. van Rijt, van vele geestes- trawanten vergezeldom de menschen te laten griezelen? of lachen? Ziekenhuisfonds. Het R. K. Zieken huisfonds „Sint Antonius van Padua" hield gisteravond de jaarvergadering. De op komst van de leden was zeer groot te noe men, het bestuur was geheel aanwezig. De voorzitter, de heer Jac. van Leeuwen, opende de vergadering met den Chr. groet en memoreerde het overlijden van mej. Roessen-Spijker, een trouw lid van de vereeniging, bij het scheiden van het jaar tot God geroepen. De vergadering hoort staande dit memorandum aan en bidt daarna voor de zielerust van de overledene. In de voortzetting van de openingsrede bij de gebruikelijke nieuwjaarswensch, wenscht de voorzitter de leden wel in het bizonder een goede gezondheid toe. Inmiddels komt het Geestelijk Bestuurs lid-, de weleerw. heer A. H. Duijvestein, ter vergadex-ing, hartelijk welkom geheeten door den voorzitter. De secretaris, de heer Joh. Vaneman, las vervolgens de notulen en bracht ook het jaarverslag uit. Aan dit zeer uitgebreid verslag ontleenen wij, dat het jaar voor het fonds weder een zorgvol jaar is ge weest; het bestuur is echter dankbaar alle verpleegden weer zoo goed geholpen te hebben. Het aantal verpleegden heeft weder alle vorige jaren overtroffen en toch is het nadeelig saldo maar zeer klein. Was de eex*ste klas gebleven, dan zou het vex-lies bijna 400. grooter zijn geweest. Het ledental is weer grooter geworden, in het vorig jaar was de indeeling le klas 45, 2e klas 303, 3e klas 720, totaal 1068. Bij de nieuwe klasseverdeeling was de stand van het ledental: 10 ets leden 351, 5 ets leden 742, totaal 1093 leden, vermeerde ring alzoo 25 leden. Het aantal verpleegden was zeer groot, fc9 v. j. 62, met totaal 892 verpleegdagen, v. j'. 1068. De 69 patiënten waren verdeeld: in het St. Elisabethgesticht 50, Academisch Zie kenhuis 18, iri een sanatorium 1. Het verslag vermeldt verder verschil lende conferenties met de directies van ziekenhuizen om tot verlaging van lig geld te komen, waarmede geen resultaten zijn bereikt. Na het jaarverslag, mede door den heer Vaneman als penningmeester ter tafel ge- bx*acht bleken de uitgaven: verpleegkosten, 10 ets-leden 18 personen met 317 verpleeg- aagen a 5.1585.5 ets-leden 17 per sonen met 211 dagen a 2.50 527.50, te samen 2112.50; kinderen beneden 14 jaar 12 van 10 ets-leden met 197 dagen a 2.50 482.50, van 5 ets-leden 11 met 103 dagen a 2.50 257.50; 1 kind 22 dagen a 1. 22.te samen 762.De verpleeg kosten waren alzoo totaal 2874.50. (Vorig jaar le klas 2 met 87 dagen a 10.— 870.—; 2e kl. 14 met 255 a 5.— 1275.3e kl. 14 met 292 dagen a 2.50 730.le kl. 1 kind 12 dagen a 4. 48.2e klas 15 kinderen a 3.50 472.50 3e kl. 16 kinderen 287 dagen a 2.50 /711.50 totaal voor de leden 2875.voor kinde ren beneden 14 jaar 1238.totaal 4113.—). Verdere uitgaven waren o.m. vervoer 128.82, zaalhuur 34.70, kantoorbehoef ten 34.21, secretariaat 300.controle commissie 35.bodeloon met gratifi catie 423.18, totaal van de uitgaven 3842.44. De inkomsten waren contributie 5 cts- leden 1914.70, 10 ets-leden 1795.40, to taal 3710.10, vorig jaar 3841.35; x*ente 86.36. Totaal bedrag van de ontvangsten 3796.41. Nadeelig saldo 46.03. Uit het verder financieel overzicht bleek, dat het bezit op 1 Januari 1937 2091.64 en door afschrijving van het ver lies 1937 gedaald is tot 2045.61. Namens de commissie van ondex'zoek, bestaande uit de heeren J. van Aalzum en J. v. d. Ploeg, brengt eei-stgenoemde een gunstig rapport uit, waaxma de penning meester gedechargeeid wordt. Het geestelijk bestuurslid moet naar een andere vergadering en spreekt de beste wensohen uit voor het Fonds. De vergoeding voor den secretaris-pen ningmeester wordt op voorstel van het be stuur weder op 300.bepaald. Het voorstel: een H. Mis op te laten dra gen als een lid (patiënt) verpleegd in een ziekenhuis voorzien is van de laatste H. Sacramenten wordt eveneens aangenomen. Bij enkele candidaatstelling woxden de heeren Jac. van Leeuwen Johz., Joh. Bent Az. en Nic. v. d. Akker herbenoemd. De voorzitter deelt hierbij mede eenig bezwaar te hebben gemaakt tegen zijn herbenoeming; drukke werkzaamheden lieten hem het voorbehoud maken, dat in bet geval zijn werkkring moeilijkheden zou geven, hij tusschentijds ontslag zou riemen, in welk geval dus naar geen an- oere reden tot dit besluit behoeft gezocht te worden. De gekozenen danken voor hun herbe noeming, waarbij de heer J. Berk Az. wijst op de zeer ernstige taak, voor het bestuur 'te volbrengen. De rondvraag leverde weinig op. De voorzitter wijst op een verkeerde tactiek van sommige inwonende leden. Bij het aan gaan van een betrekking met inwoning nemen dezen ontslag als lid, omdat dan de patroon door het arbeidscontract het risico moet dragen. Spr. ontraadt deze handelwijze, want het is meermalen ge beurd, dat een dienstbetrekking maar van korten duur- was en men zich maar weer xn liet schrijven, om een jaar later ook weer weg te gaan als lid. Het is voorge komen, dat men volgens arbeidscontract uitgetrokken was en de uitkeering van het fonds nog langer duurde. Bovendien: men moet 6 weken lid zijn om te kunnen trek ken. De voorzitter wijst op de moeilijkheden in administratie en vraagt uitdrukkelijk van het fonds geen duiventil te maken, waar men maar in en uit kan vliegen. De bode dankt voor de gratificatie en zegt, dat hij, ondanks de verlaging door afschaffing le klas, mede door opvoe ren van het ledental zijn provisie op peil heeft kunnen houden. De voorzitter dankt aan het einde voor de prettige wijze van vergaderen en sluit de vergadering mét den Chr. groet. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking. Ten opzichte van den algemeenen ge zondheidstoestand blijft deze gemeente zijn oude reputatie hooghouden. Men wordt er oud en het sterftecijfer is altijd laag, niet alleen omdat ze niet zoo heel veel inwoners heeft, maar procentsge- wijze is het sterftecijfer altijd laag. In het afgeloopen jaar boekte men twaalf overlijdens. Het geboortecijfer hoewel geheel vreemd aan het sterftecijfer gaat dat toch na; dat is ook laag en de laatste ja ren sterk dalende. Naar oorzaken daar van is nog geen officieel onderzoek inge steld, zoodat wij er niets over zeggen kunnen. Ruim tien jaar geleden was het jaargemiddelde 35, nu slechts 20; het in woneraantal bleef in die tien jaar het zelfde. Er werden slechts zes huwelijken vol trokken, en één paar kwam tot scheiding. De mannen voelden zich op 1 Januari 1937 met een getalsterkte van 582 ge plaatst tegenover 517 vrouwelijke mede inwoners; den Haag heeft zijn trots met, zijn surplus van ongeveer 35.000 vrou wen, Zevenhoven stelt hier tegenover zijn overschot aan mannen; inruilen is al eens opgemerkt. De moeilijkheid in de keuze tusschen wie daar, en wie hier, zal wel de oorzaak er van zijn, dat men nog nooit getracht heeft, het dien kant uit te stu ren, en voorloopig zullen wij wel met het mannen-overschot blijven zitten, ten zij de kleine opschuiving, die in 1937 plaats had, zich in stijgende lijn zal blij ven bewegen. In dat jaar namelijk daalde het totaal aantal mannelijke inwonei*s van 582 tot 570, en steeg dat der vrouwen van 517 tot 527, waardoor wij op 31 December met een totaal van 1097 sloten. Wij hebben een stille hoop, dat het evenwicht zich langs natuurlijken weg zal herstellen, en verkeerde impox*t over bodig zal zijn. Slechts één geval van besmettelijke ziekte deed zich in het afgeloopen jaar voor, helaas met doodelijken afloop. Er had geen enkele vaccinatie plaats, zoodat wij mogen aannemen, omdat dit nu al ongeveer zeven jaar zoo is geweest, dat ongeveer een vierde van onze inwo ners met mooie bloote armen zal kunnen verschijnen, omdat die pokken-prikjes ze niet ontsieren. We zien in de nabije toe komst onze meisjes nog deelnemen aan schoonheidswedstx'ijden, als niet het ge zond verstand onzer meisjes zich daar tegen verzetten zou. Onze oudste inwoner is bijna 90 jaar, en de jongste.... (vul zelf maar in). Leiden NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistelaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend vanaf des nam. 7 uur. Zondag: 7.15 uur H. Mis in de St. Leonarduskerk Haagweg voor de leden van de afd. Leiden van den Bouw vakarbeidersbond, waarna Alg. H. Com munie. Daarna gemenschappelijk ontbijt in „Zomerlust". Feestavond voor de le den van den Bouwvakarbeidersbond ter ge legenheid van het 20-jarig bestaan in „Zo merlust", 8 uur. Maandag: Rechtskun dig Advies Bureau voor de leden van de Afd. Leiden en Omstreken 6.308.00 uux*, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Repetitie Gem. Zangvereeniging „Pulchi Studio", 8 uur. Curusu Bakkers, 8 uur. Repetitie Tooneelvereeniging „Vondel", 8 uux\ Dag. Bestuursvergadering, 8 uur. Dins dag: Tuinbouwcursus, 8 iuux\ Leden- vergaderin St. Paulus", 8 uur Woensdag Tuinbouwcursus, 8 uur. „De Poedelaars" 8 uur. Kinderfeest uitgaande van de Propagandaclub „St. Petrus", 4.306.30 uur. Donderdag: Bijeenkomst Missie broederschap, 8 uur. Kindex-feest uit gaande vcan de Propagandaclub „St. Pe trus"/ 5.007.00 uur. Vergadering Be stuur en Comité-leden „Hex*wonnen Le venskracht", 8 uur. Damclub „Gellig Samenzijn", 8 uur. Zaterdag: Biblio theek, 78 uux1. Spaarbank op het Kan toor, 78 uur. N.B. Ontwikkelingsavond voor de leden van den Ned. R. K. Volks bond 20 Januari; de ledenvergadering wordt 27 Januari a.s. gehouden. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS' GEZELEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8.159.15 uur Bi bliotheek. Beurtrooster: Zondag: G. Bot en J. Bentveld; Maandag: H. Nijhuis en F. Overdijk; Dinsdag: J. Compier en C. van Tol; Donderdag: C. v. d. Meel en Th. van Dijk; Zaterdag: P. Rijzevoort en C. Bilderbeek. Zondag: is de zaal geopend vari 12.302.30 uur en van 7.0010.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Bibliotheek. Geen zitting St. Joseph's Spaarkas. 7.30 uur Aspi rantencursus. 8.30 uur Px*ijsbil(jarten; hoofdprijs een polshorloge. Maandag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8 uur Tafeltennisclub. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. 8.30 uur Cux'sus voor aspi- ranten-opleider-s v. h. District. Dinsdag: 8.30 uur Verplichte Vei*gadei*ing Afd. Ge huwde Gezellen; prijskaarten. Voor de Gezellen is de zaal gesloten. Woensdag: 8.15 uur Repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. 8. 30 uur Repetitie voor de Comm. club. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Van 8.159.15 uur Bibliotheek. 8 uur Tafeltennisclub. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice- Praeses aan de Pastorie. Vrijdag: 8.30 uur-. Repetitie Muziekgezelschap „Franz Schweitzer" Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uux*. Van 8.15 9.15 uur Bibliotheek. 8.30 uur Kegel club „De Poedelaars". VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE. Maandag: 9 uur leidstersvergadering door mej. I. Seybel. Woensdag: 23 u. Kruis kinderen. Par. O. L. Vi'. Hemelvaart en St. Joseph: Maandag: 7.309 uur leden 1315 jaai\ 8.159.45 uur leden boven 18 jaar-. 8.159.45 uur naaien. Woensdag: 8— 9.30 uur naaien leden 1315 jaar. Don derdag: 89.30 uur leden 1518 jaar. Zaterdag: 8.309.30 uur contributie be talen. Par. St. Petrus. Maandag: 8.30 uur apologie. 6.458.15 uur leden 1315 jaar. Dinsdag: 6.458.15 uux* leden 13 15 jaar. 7.008.30 uur naaien. 8.30 9.45 uur leden boven 18 jaar. Donderdag: 6.458.15 uur leden 1315 jaar. 8.00 9.30 uur leden 1518 jaar. Vrijdag: 7.00 8.30 uur naaien. Zaterdag: 2.003.30 uur muloclub. Par. O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen. Maandag: 8.009.30 uur leden 1518 jaar. 8.309.45 uur leden boven 18 jaar. Dinsdag: 7.008.30 uur leden 1315 jaar 8.159.45 uur naaien. Zaterdag: 2 3.30 uur muloclubs. Par. H. Leonardus: Maandag: 8.30 10 uur leden boven 18 jaar. Dinsdag: 7.309 uur leden 1315 jaar*. R. K. GRAALTURNCLUB „ACTIEF." Maandag: 45 uur kleutex's 68 jaar gymnastieklokaal Levendaal. Woens dag: 3.304.30 uur kleuters 811 jaar Hee- rensingelschool. Vrijdag: 6,157.15 uur aspiranten 1214 jaar in de Ursulasteeg. 7.308.30 uur aspiranten 1415 jaar in de Ursulasteeg. 8.459.45 uur dames 11 in de Ux*sulasteeg 8.459.45 uur da mes I in de R.K. H. B. S. Zaterdag: 23 uur kleutex*s 811 jaar in de Ursulasteeg. Nieuwe damesleden kunnen zich aanmel den op het lesuur in de Ursulasteeg Vrij dag van 8.459.45 uur. R. K. DAMESHOCKEYCLUB „OLYMPIA" Woensdag: 25 uur vrij trainen op het terrein „Zuidwijck". Za'erdag: 25 uur trainen onder leiding. Zondag: 15 uur vrij trainen op het terrein voor leden die niet meespelen in de competitie.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8