OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 8 JANUARI 1938 iNvunoD amsarai aa TWEEDE BLAD - PAG. 7 KATWIJK Raadszetei. Door het bedanken als raadslid door den heer P. Guyt (C.D.U.) was opvolger de heer P. Plokker. Deze is intusschen verhuisd en kwam niet in aan merking. Thans is opvolger en door het Centraal stembureau benoemd verklaard de heer A. Hoek (C.D.U.). Bazar Reddingsbrigade. Mevrouw Woldringh van der Hoop verzoekt ons te ■yvillen meedeelen, dat de netto opbrengst van de bazaar ten bate van de Katwijk- sche Reddings-Brigade rond 900 bedraagt. Hieraan kan worden toegevoegd, dat de propaganda-avond voor bovengenoemd doel zal gehouden worden 4 Februari a.s. Om ''misverstand te voorkomen, stelt zij er tevens prijs op te verklaren, dat allen die hebben meegewerkt in welken vorm ook, dit geheel belangeloos voor de K.R.B. hebben gedaan. LISSE. Ontspanning werkloozen. Gisternamid dag had in het Bondsgebouw een filmvoor stelling plaats voor de R.K. werkloozen, waarvoor groote belangstelling was. NOORDWIJKERHOUT. «>e werkloosheid. Bij het begin dezer maand stonden als geheel werkloos inge schreven 434 personen, waarvan 374 land arbeiders en 16 bouwvakarbeiders. Het vo rig jaar stonden op hetzelfde tijdstip 437 personen als zijnde geheel werkloos inge schreven. Bouwen. Door burgemeester en wet houders is aan de Gez. van der Zalm, alhier vergunning verleend tot het bouwen van een blok van vier woonhuizen langs de Zeestraat. De blijde gebeurtenis. Ter gelegen heid van de a.s. blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis zullen alle schoolkinderen worden getracteerd. Op den dag van het bekend worden van de geboorte van een prins of prinses zal de muziekvereeniging „De Harpe Davids" een muzikale rondwan deling door het dorp maken des avonds. Uitvoering. De muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc zal haar winteruitvoering houden op 31 Januari en 1 Februari in Ho tel Gouwenberg. ZILK. Opgepast. Toen de heer J. een wijle bij zijn familie op den Zilkerduinweg had vertoefd, kwam hij bij zijn vertrek tot de minder aangename ontdekking, dat het roode achterlicht van zijn rijwiel, hetwelk hij onbeheerd had laten staan, van eige naar was verwisseld. Oppassen is de bood schap. NOORDWIJK. Bouwen. Aan den aannemer, den heer G. Vogelaar is opgedragen het bou wen van een groote bollenschuur voor de N.V. v. Konijnenburg en Mark. Deze schuur zal gebouwd- worden volgens een geheel nieuw systeem, terwijl voor ver warming en luchtverversching de nieuw ste vindingen zullen worden toegepast. Wit-Gele Kruis. Het Wit-Gele Kruis is blijkbaar voor velen in onze parochie nog een onbekende instelling, althans velen zijn nog geen lid van deze onmis bare en hoogst nuttige instelling. Thans bestaat nog de mogelijkheid om zonder inleggeld lid te kunnen worden, waar door men zich tevens het recht verschaft gebruik te maken van de noodige verple- gings-artikelen of de hulp van de Wijk zuster te kunnen inroepen. Men geve zich dus nu onverwijld bij het bestuur op, want in den vervolge zullen niet-leden niet meer geholpen kunnen worden. OEGSTGEEST. De blijde inkomst van den nieuwen herder. Vreugdevol deden gisterenavond de klok ken hun bronzen tonen galmen over het dorp, toen de geheele parochie uitstroomde naar de kerk, om den nieuwen pastoor het „welkom" toe te zingen. Het Kerkgebouw schitterde en flonkerde in een zee van licht en het priesterkoor was op smaakvolle wijze met bloemen en pal men versierd; scharlaken roode en met goud afgezette draperieën maskeerden de zware pilaren. Een stoet van blanke bruid jes en de vaandel wacht van het St. Ber- nardus Cohort der Kruisvaart stonden ge reed om den pastoor de kerk binnen te lei den. Omstreeks half acht arriveerde de pas toor, vergezeld van kapelaan Martens en leden van kerk- en armbestuur. Door de geloovigen werd een welkomstlied gezon gen. Toen de geestelijkheid op het priester koor had plaats genomen, besteeg kap. San ders de preekstoel om pastoor Looyaard na mens de parochie het welkom toe te roe pen. Te midden van al deze plechtigheid: de wapperende vlaggen, het smettelooze wit der bruidjes, het rijk versierde altaar, zijt u, hier binnengekomen onder de plechtige zang van geheel uw Parochie aldus ka pelaan Sanders. Iedere priester is uit de menschen ge nomen en voor den mensch geplaatst. Van zelf gaan de gedachten uit naar dat prachtige beeld van St. Jan in de Apocalys, waarin hij de zeven kerken van Azië vergelijkt met zeven gouden luchters temidden waar van Koning Christus staat, met in Zijn rechterhand de zeven gouden sterren. Dit is 't beeld van Christus, levend in Zijn Kerk. De kandelaars beteekenen de Chris ten-gemeente, de sterren haar herders. Als een lichtende ster, gedragen door Christus, zijt u hier onder ons gekomen in dit kerkgebouw, dat als een gouden luch ter straalt een geestelijken gloed. Gedragen door Christus, want in u ver welkomen wij Christus als onzen Herder. In de goddelijke aangelegenheden van on ze zielen zult ge onzen raadsman zijn en allen zullen zich rondom u scharen, U him nooden en vreugden mededeelen. U wacht hier een zware en moeilijke taak. Ook hier zijn fouten en moeilijkhe den te overwinnen en zullen u kruis en lij den niet gespaard blijven. Dat is 't lot van iederen mensch. Het is de weg van 't kruis, die voert naar den hemel. Doch een ding belooven wij: Niet wij zullen uw kruis zijn; integendeel, wij zullen u helpen het kruis te dragen en gy zult ons helpen het kruis te dragen. De gansche parochie staat voor u: de mannen, de vrouwen, de jongens, de meis jes en ook de kinderen, die u vragen voor hen op te treden als middelaar aldus be sloot kap. Sanders. Vervolgens werden eenige symbolische offergaven den herder aangeboden. Hierna celebreerde pastoor Looyaard een plechtig Lof met kapelaan Martens als dia ken en den Eerw. heer J. Kluytmans, theo logant van het Groot Seminarie te Roer mond, als subdiaken. Op het priesterkoor had voorts nog plaats genomen Rector Son- daal van „Duinzicht". De gezangen werden afwisselend door koor en geloovigen gezongen onder leiding van kapelaan Sanders. SASSENHEIM. Ter navolging. Aan den Burgemeester alhier werd door een milden^gever, welke onbekend wenscht te blijven, de som van ƒ200 ter hand gesteld, om aan behoeftigen van alle gezindten te verdeelen. Deze gift is door den Burgemeester aan het crisiscomité alhier ter plaatse geschonken, en onder dank aanvaard. Wie volgt? LEIDSCHENDAM. Loop der bevolking voorm. gem. Veur. De bevolking der voormalige gemeen te Veur bestond op 31 December 1936 uit 1933 m. en 1948 vr., totaal 3881 personen. In 1937 werden geboren 43 m. en 44 vr., totaal 87; er vestigden zich 159 m. en 195 vr., totaal 354; er overleden 16 m. en 8 vr., totaal 24; er vertrokken 175 m. en 175 vr., totaal 350 personen. Totale ver meerdering 441, totale vermindering 374. De bevolking op 31 December 1937 be stond derhalve uit 1944 m. en 2004 vr., totaal 3948 personen, zoodat de bevolking toenam met 67 personen, welke toename hoofdzakelijk zit in de geboorten. Loop der bevolking der voorm. gemeente Stompwijk. De bevolking der voormalige gemeen te Stompwijk bestond op 31 December 1936 uit 2877 m. en 2693 vr., totaal 5570 personen. In 1937 werden geboren 84 m. en 63 vr., totaal 147. Er vestigden zich 206 m. en 192 vr., totaal 398. Er overleden 21 m. en 17 vr., totaal 38 en er vertrok ken 278 m. en 273 vr., totaal 551 perso nen. Totale vermeerdering 545, totale vermindering 589. De bevolking bestond derhalve op 31 December 1937 uit 2868 m. en 2658 vr., totaal 5526 personen, zoo dat de bevolking verminderde met 44 personen. De vermindering vindt in hoofdzaak zijn oorzaak in het feit, dat velen zich hier tijdelijk vestigden in verband met het aanleggen van nieuwe, wegen in den om trek, waaraan zij werkzaam waren bij diverse maatschappijen en thans met deze verderop zijn getrokken. In verband met de grenswijziging van de gemeente Nootdorp, waarbij de gemeen te Stompwijk een deel van haar gebied aan deze gemeente moest afstaan, terwijl de nieuwe gemeente Leidschendam en kele gezinnen van de gemeente Nootdorp toegewezen kreeg, is de bevolking van de nieuwe gemeente Leidschendam in to taal verminderd met 402 personen, zoodat de nieuwe gemeente op 31 December 1937 een zielenaantal had van 9072 personen. St. Josephsgezellen. Morgen te half 12 en na het Lof bijeenkomst. Maandag 10 Januari te 7.30 uur tooneelclub Adolf Kolping". Dinsdag 11 Januari te 7.30 uur Maria-Con- gregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 13 Januari te 7.30 uur Biljartclub A.D.O. en Zaterdag 15 Januari na het Lof bijeen komst. K.J.M.V. Maandag 10 Januari spreekt de zeereerw. heer pastoor W. Nolet uit Am sterdam over: „Geen flirt, maar liefde". Vrijdag 14 Januari: Sociëteitsavond. Zaterdag 15 Januari: Vroolijke avond met diverse wedstrijden, speciaal voor de Jon ge L.T.'ers. K.J.IVLV. (afd. L.T.) Onder leiding van den voorzitter, den heer H. van Vliet, hield bovengenoemde vereeniging gisteren we derom een geslaagde ontwikkelingsavond, waarop de heer J. van Beek een uitvoerige en duidelijke uiteenzetting gaf van de taak, welke de bedrijfsraden, vooral in de toe komst, zullen hebben te verrichten. Na een leerzame gedachtenwisseling werd de avond op de gebruikelijk wijze gesloten. Vestiging fabriek. Naar wij uit zeer betrouwbare bron vernemen, zal alhier gevestigd worden de fabriek van stalen ramen van de firma Koop uit Den Haag. welke firma daarvoor aangekocht heeft een stuk weiland, gelegen aan het verleng de van de Tedingerstraat tegenover het Poldergemaal in de Tedingerbroekpolder. Dezer dagen zal een aanvang gemaakt worden met den bouw van de fabriek. Het personeel, dat geschat wordt op circa 100 man, blijft aan het bedrijf verbonden. Biljartwedstrijd. De gisteren in het café van den heer J. Al voor de neder laagwedstrijden gespeelde biljartwedstrijd tusschen de 2e vijftallen van Luto uit Lisse en K.D.O. uit Leidschendam, werd door Luto gewonnen met 100. Maandag a.s. speelt A.D.O. I uit Noot dorp tegen K.D.O. I. STOMPWIJK. B. V. L. Nauwelijks is de kruitdamp der eerste salvo's opgetrokken, of de schut ters maken zich al weer op, om elkaar te gaan bekampen. Immers, onze propaganda- avond is nabij en noodzakelijk gaan daar aan vooraf onze schietwedstrijden om den burgemeester Keijzer-wisselbeker. De be kerhouder 1937 schoot in December 1.1. nog 50 punten, waaruit blijkt, dat hij de beker vast niet cadeau geeft! Anderen op hun beurt, zullen hun uiterste best doen, om hem er af te schieten. Dit schuttersfestijn zal plaats vinden op Woensdag 12 Jan. a.s. Volledigheidshalve volgt hier de rege ling. Aanvang 8 uur nam. in de kolfbaan van den heer v. Esveld te Stompwijk. In de baan worden alleen toegelaten de schutter, de patronenverzorger en de aan wijzer. De overigen blijven buiten de kolf baan. Geschoten wordt in twee klassen. Proefschoten toegestaan. Aller opkomst gewenscht. Veel succes! VOORHOUT. Tonknuppelverecn. „Nooit Gedacht". Het door de tijdsomstandigheden verloren geraakte spel van het Tonknuppelen, begint in onze gemeente weer te. herleven. Nadat in het einde van het vorige jaar op initia tief van eenige ingezetenen een dergelijke vereeniging was opgericht en de vereen, zich nu in een groot aantal leden mag ver heugen, zal er, nu geheel op eigen kracht een wedstrijd plaats vinden op Kopper- Maandag 10 Januari a.s., des namiddags om twee uur, op het terras gelegen achter het café „Herman Boerhaave" van den heer Jac. Angevaare. Voor dezen wedstrijd is door het ge meentebestuur alhier vergunning verleend. Door den heer P .L. v. d. Hulst zal de wed strijd geopend worden. Zeer vele mooie prijzen zijn aan dezen wedstrijd verbonden, bestaande uit levensmiddelen in natura. Personalia. Tot bezoldigd leerling ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier is benoemd de heer M. Kortekaas uit Lisse. Het spaarsysteem. Hoewel zich, bij het instellen der spaarregeling voor de werk loozen, in deze gemeente maar een klein aantal werkloozen hadden opgegeven, is hun getal nu reeds gestegen van 18 tot 79. Geboren: Leonardus Adrianus, z. van P. v. d. Geer en A. C. M. Paardekooper Maria Margaretha_ Theresia, d. van P. J. IJsselmuiden en H. M. v. d. Voort Jo hanna Maria, d. van J. Kortekaas en M. J. v. Dijk. Overleden: Cornelis Adrianus Ma ria, 3 j., z. van P. J. v. d. Werf en M. J. Maart. ZOETERMEER. Afdeeling jonge L.T. Vrienden! Wij noodigen u vriendelijk uit tot het bijwo nen van de tweede oprichtingsvergadering op Dinsdag 11 Januari in „de Gouden Leeuw". Spreker de heer C. P. Vergouwen. Onderwerp: Het technisch program der L. T.-afdeelingen. Op aller opkomst wordt ge rekend. Het bes tuur. WASSENAAR. WAAROM EERZAAM BURGER GEEN HULP VERLEENDE. Hij was óók een inbreker! De Wassen. Politie heeft het onder zoek betreffende een inbraak aan den Wittenburgerweg 118, waarbij de da- der K. op heeterdaad kon worden ge arresteerd, voortgezet, en heeft nog als medeplichtige aangehouden de 25-ja rige Hagenaar F. H., die eveneens ter beschikking van de Justitie is gesteld. Toen de agent, die K. arresteerde, met dezen in een worsteling was, bevond H. zich ook ter plaatse en het is thans wel duidelijk geworden, waarom laatstge noemde geen gevolg heeft gegeven aan het door den politieman tot hem ge richt verzoek om politie-assistentie. Tooneel. Op Zondag 16 Januari a.s., des avonds 8 uur, geeft de R.K. Tooneelver- j eeniging „St. Bernardus", uit den Haag, in het R.K. Vereenigingsgebouw een uit- voering ten bate van de Missie van Pastoor Kroon. Opgevoerd zal worden de klucht „De houten ham". DE BOSKOOPSCHE TENTOONSTELLING Een ontwerp gekozen Zooals al eerder is medegedeeld, heeft de tentoonstellingsvereeniging „Boskoop" een prijsvraag uitgeschreven voor het beste ont werp voor den aanleg van haar groote voor- jaars bloemententoonstelling, te houden van 1430 April 1938. Ook werd reeds medegedeeld dat 34 plannen onder motto waren binnengeko men, waaronder vele van zoo groote ver dienste, dat Nederland's eerste krachten mee blijken te hebben gedongen. Thans kunen wij de uitslag mededeelen; het ontwerp „Maja" dat gekozen werd, is ingezonden door den heer A. Lebbink, te Rotterdam, een zeer bekende per soonlijkheid in tuinbouwk'ringen. Het is een prachtig plan, dat dan ook alle stemmen op zich vereenigde en dat weer geheel iets anders is dan de bende voorafgaande. Dat een plan voor een tentoonstelling te Boskoop heel bijzondere eischen stelt, is door den ontwerper blijkbaar aangevoeld, zoodat deze bij uitstek goed tot hun recht komen. Vóór- en midden-gedeelte van het plan, zijn streng symmetrisch, terwijl van 't ach terste deel de aanleg in landschapstijl is gehouden, met een bijzonder gelukkig ge slaagde overgang, gevormd door model stadstuintjes, die bezitters van kleine plekjes open grond ten voorbeeld strekken. Bijzonder geslaagd zijn ook de ontwor pen vergezichten, die elkaar kruisen en de volle lengte zoowel als de volle breedte bi- zonder goed doen uitkomen. ALPHEN AAN DEN RIJN Vrachtauto omgeslagen. De bestuurder en een mede-inzittende eener vrachtauto, welke zand aanvoert voor den nieuwen Rijksstraatweg aan Gouwsluis, zijn gister morgen aan een groot gevaar ontsnapt. Toen de wagen n.l. op den plm. 5 meter boogen zandweg was gekomen, sloeg deze cioor onvoorzidhe omstandigheden plotse ling om, en bleef in de onmiddellijke na bijheid van de schuine helling liggen. De beide inzittenden, die de salto-mortale mee maakten, wisten zich door een verbrijzel de ruit in veiligheid te stellen. De cabine werd belangrijk beschadigd. LEIMUIDEN. IJsclub „Excelsior" te Bilderdam. De ijsclub „Excelsior" te Bilderdam heeft haar jaarvergadering gehouden in het café Roos aldaar. De voorzitter, de heer Breeuwe, opende met een woord van wel kom de vergadering. De notulen, gelezen door den secretaris, den heer W. van Dijk, werden goedgekeurd. Daarna werd door hem, bij afwezigheid van den penning meester, rekening en verantwoording ge daan van het afgeloopen jaar. De inkom sten bedroegen 24, batig 'slot 1936 109.97, totaal 133.97. Uitgaven over 1937 8.10, alzoo in kas 125.87. De be scheiden werden nagezien door de hee- ren Vermeulen en Kiebert en in orde be vonden. Door het bedanken als lid en be stuurslid van J. de Vos werd in diens plaats gekozen de heer B. Post die deze benoeming aannam. De aftredende be stuursleden de heeren Breeuwe en van Dijk werden herkozen, gesloten werd tot het aanschaffen van vlaggen voor de ijs baan. Nadat een gratis verloting van si garen had plaats gehad sloot de voorzit ter de vergadering. N1EUWERBRUG De vele ongevallen te Nieuwerbrug We hebben eens nagegaan hoeveel onge vallen er in het afgeloopen jaar 1937 plaats gehad hebben in en om Nieuwerbrug. We kwamen hierbij tot de navolgende conclu sie: in totaal noteerden wij 45 auto-onge vallen, waarbij in totaal 65 motorrijtuigen waren betrokken. Hierbij werden 27 perso nen gewond, van wie 9 zwaar gewond wer den. De meeste dezer auto-ongevallen ont stonden door „snijden", terwijl de gladde en natte wegen ook al eens oorzaak waren van ongelukken. Vervolgens noteerden wij 6 ernstige on gelukken, welke door wielrijders werden veroorzaakt en waarbij één doode en drie gewonden te betreuren waren. Kinderen, welke spelende zichzelf of een ander een ongeluk toebrachten, waren er 9, waarbij één kind den dood vond (door verdrinking) en 8 meer of minder ernstig gewond wer den. Tenslotte noteerden wij nog 4 ernstige arbeids-ongevallen, waaitoij één doode was te betreuren en drie gewonden. Men ziet dus wel, dat deze balans er nog niet zoo rooskleurig uitziet. Moge ook dit stukje er nog toe bijdragen, dat 'ieder de noodige voorzichtigheid betracht om deze cijfers tot een minimum terug te brengen. Damwedstrij'd. Gisteravond speelde het 2e tifental der damclub „Vooruit" in de zaal van café „Het Grauwe Paard" alhier een competitiewedstrijd in den dambond „De Rijnstreek" tegen het 3e tiental der dam club „Bodegraven" te Bodegraven. De dam club „Vooruit" begon al dadelijk met twee verliespunten, daar de speler van bord I niet was opgekomen. Tevens speelde zij nog met 2 reserves. Toch wist „Vooruit" het nog tot een gelijk spel te forceeren en kwam het einde met een eindstand van 10 10 gelijk. ONDERLING FONDS VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING. Een belangrijke vergadering. Een zeer belangrijke vergadering werd gisteravond gehouden in hotel „De Dub bele Sleutel" door het „Onderling Fonds voor Ziekenhuisverpleging voor Woerden en Omstreken". De belangrijkheid der agenda bleek wel uit het groot aantal le den dat was opgekomen. Immers, het fonds heeft tot nog toe steeds aan zijn verplichtingen kunnen voldoen. In de eerste 10 jaren heeft het fonds ruim vijf duizend gulden overgespaard. De laatste 3 jaren zijn de kosten van ziekenhuisver pleging en van de operaties zoo sterk ge stegen, dat deze reserve voor bijna vier duizend gulden is aangesproken. Daar om kon het fonds op deze wijze niet blij ven doorgaan en moest men tot contribu- tieverhooging komen, waarvoor deze bui tengewone ledenvergadering werd be legd. Het bestuur stelde daarom de vol gende weekpremie voor, 8 ets. per per soon; voor kinderen beneden 16 jaar. wier ouders lid zijn, 2 cent per kind. Zijn er meer dan drie zulke kinderen, dan wordt maar voor drie kinderen betaald. Alleenstaande personen betalen 12 ct. (overigens blijft art. 20 onveranderd). Tegenover deze in de oogen van het bestuur onvermijdelijke verhooging kon het bestuur ook een mooie verbete ring stellen; met ingang van 1938 zullen de operatiekosten 3e klas (ook de opera tiekamer) geheel worden vergoed, volgens een door het bestuur vastgesteld tarief. Natuurlijk gaven zich veel sprekers op om over deze kwestie het woord te voe ren. Dr. Schrijver gaf eenige inlichtin gen over de gevoerde besprekingen van de plaatselijke doktoren met de specialis ten, die meest in Woerden werkzaam zijn over het tarief der operatiekosten. De heer Zwaan bepleitte in vurige be woordingen een voorstel van hem om een subsidie aan het gemeentebestuur aan te vragen. De voorzitter antwoordde, dat het bestuur om verschillende redenen vond. die aanvrage niet te doen, maar vroeg de heer Zwaan niettemin of hij zijn voorste! handhaafde. Na het bevestigend antwoord van den heer Zwaan werd zijn voorstel in stemming gebracht, maar verworpen met 21 voor en 56 st. tegen. Er kwamen natuurlijk nog meer tegenstanders van deze verhooging aan het woord, waarbij de voorzitter telkens moest antwoorden: het bestuur blijft bij zijn voorstel. De tweeduizend gulden te kort in 1937 heb ben eensdeels bewezen, dat het fonds zoo niet door kon gaan. De heer Lunenburg dacht, dat het bestuur misschien iets te veel in „onrust" gekomen was door het tekort van 1937. Spr. wilde daarom in overweging geven inplaats van 2 ct„ met 1 ct. te verhoogen. Tegen dit voorstel werden bezwaren aangevoerd door dr. Schrijver. Ook dr. v. d. Giesen betoogde met klem de voordeelen van deze contributiever- hooging. Hierna werd het voorstel van het bestuur in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. Voor dit bewijs van vertrouwen in het bestuur dankte de voorzitter hartelijk. Hierna kwam de reglementswijziging en de wijziging der Statuten aan de orde. In verband met art. 2 der statuten werd ook gesproken over de vergoeding van eventueele röntgenfoto's. Hierover zal het bestuur in vergadering beraadslagen. Bij art. 4 zal de eerste alinea vervallen. In verband met art. 76 wordt voorgesteld: Naast royement door wanbetaling is ro yement in buitengewone gevallen moge lijk. De geheele statutenwijziging werd zonder stemming aangenomen. In art. 1 van het reglement wordt vast gesteld, dat het bestuur (steeds) over de toetreding van nieuwe leden beslist en daarvoor voorwaarden kan stellen. In art. 6 zullen de twee laatste regels ver vallen. In art. 8 wordt aan het bestuur het recht gegeven (ook) een controleerend geneesheer te benoemen. In art. 9 wordt het begin geschrapt. In art. 11 zal het woord alleen moeten verdwijnen. Art. 13 vervalt. Art. 14 wordt aldus: Om voor verple- gingskosten in aanmerking te komen, moet men minstens drie maanden lid zijn: om op operatiekosten aanspraak te kun nen maken, minstens een jaar. In de tweede alinea vervallen het woord „ten minste". De derde alinea komt daardoor vanzelf te vervallen. Art. 15 zal gedeeltelijk luiden: Wan neer voor een lid zikenhuisverpleging (operatie) noodzakelijk is, wordt vooraf (en wanneer dit mogelijk is, uiterlijk binnen 3 x 24 uur) bij den penning meester een verklaring aangevraagd, waarin het fonds zich verbindt, de kos ten van verpleging (operatie) te betalen. Art. 16: voor de verpleging wordt hoog stens 2.50 per dag vergoed. De opera tiekosten (ook 't gebruik van de operatie kamer) 3e klas, worden door het fonds betaald volgens een door "t bestuur vast gesteld tarief. In art. 20 wordt de reeds aangekondig de contributie vastgelegd. Toegevoegd wordt: Geïnde contributie wordt niet te rugbetaald. In art. 21 wordt uitgedrukt, dat het bestuur 't recht heeft een deskundige aan de commissie toe te voegen. Meerdere voorstellen van leden zullen door het bestuur in overweging genomen worden. De geheele wijziging werd zonder stem ming aangenomen. Bij de rondvraag werd door eenige le den nog het woord gevoerd, waarna de voorzitter onder dank voor de groote op komst sloot.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7