Burgerlijke Siand Laatste berichten MARKTBERICHTEN ZATERDAG 8 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Spr. hoppt, dat het hun gegeven moge zijn den naam van het Leidsch gymnasium voort te zetten. Spr. besloot met een opwekkend woord tot de leerlingen, van wie het zal afhan gen of dit gebouw aan zijn bestemming zal beantwoorden. Slechts door het overwin nen van de moeilijkheden zal het ideaal: „non scholae, sed vitae", bereikt worden. TOESPRAAK PROF. BARGE. De rector magnificus der Leidsche Uni versiteit, prof. dr. J. A. J. Barge, zeide er prijs op te stellen een enkel woord van ge- lukwensch te spreken, omdat hij de gele genheid niet wil laten voorbijgaan om te getuigen, dat de Universiteit zich door hechte en sterke banden gebonden voelt. En bovenal noemt spr. het gymnasium de inleiding tot de sfeer der Universiteit, bo venal omdat het een geest weet te kweeken voor idealisme, omdat het den geest weet te rijpen voor elke speciale vakstudie. Spr. voegt daarbij den wensch, dat de nieuwe stoffelijke voordeelen, welke in dit ge bouw worden geboden, mogen ten goede komen aan het onderwijs. Speciaal den rector van het gymnasium breingt spr. als rector der universiteit zijn geluk wensch over, want het bestuur der stad moge het hem vergeven het is toch voor alles ij n dag! Hiêrna werden door een gymnasium kwartet eenige muzieknummers uitge voerd. VERSCHILLENDE ANDERE SPREKERS. Vervolgens sprak. dr. de Jong, conrector door prof. dr. P. C. T. van der Hoeven, oud president-curator van het college van cura toren, die sprak namens de oud-leerlin gen en tal van ouders van leerlingen. Spr. bood namens hen allen de verschil lende reliefs aan, welke in de gangen van het gebouw zijn aangebracht. Vervolgens sprak dr. dr Jong, conrector van het gymnasium, namens de leeraren, die een vleugel aanbood, de leerling P. C. Brinkering, prof. P. Fijn van Draat, oud- hoogleeraar te Utrecht als oud-leeraar van het gymnasium, dr. J. C. Schalkwijk, di recteur der Gem. H. B. S. namens de di rectrice der Meisjes H. B. S. en directeu ren der diverse H.B.Scholen, de architect de heer Neysingh, prof. F. Muller weder om een persoonlijk woord en ten slotte dr. D. E. Bosselaar, rector van het gymnasium. Daarna werd in café-restaurant „In den Vergulden Turk" een gemeenschappelijke lunch gebruikt, hoofdzakelijk bedoeld ter versterking van den band lusschen oud leerlingen en de school. COMMISSIE INZAKE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Een mooi en nuttig werk. Bovengenoemde commissie hield gister avond een propaganda-avond in het Leid- ,sche Volkshuis met het doel meerdere be kendheid te geven aan het doel en streven van genoemde commissie, voor welk doel de film vertoond werd „Huishoudelijke voorlichting", welwillend beschikbaar ge- stled door het hoofdbestuur., De avond werd geopend door den voor zitter der Leidsche commissie, den heer J. J. van Stralen, wethouder der ge- meeente. Nadat spr. allen een hartelijk welkom had toegeroepen, schetste hij in enkele woorden het groote nut van de commissie, die een zeer belangrijk maatschappelijk werk verricht. In dezen crisistijd is er in honderden gezinnen gebrek en in vele ont breekt er kleeding en warm voedsel. De huismoeders beschikken niet over vol doende geld en evenmin over de kennis om b.v. kleedingstukken zelf te maken en te herstellen. Nu is het doel van de commis sie om aan hen onderricht te geven in naaien en koken. Er is en was sinds de op richting, 1935, een verheugende belang stelling. Ruim 700 vrouwen hebben reeds de cursussen gevolgd. De kosten namen echter toe en dan is het niet gemakkelijk om het doel der commissie te verwezen lijken. Verschillende particulieren gaven reeds belangrijke giften, terwijl ook het gemeentebestuur van Leiden in deze niet achter zal blijven. Jammer is het, dat het werk onder Leidens burgerij nog zoo wei- r.ig bekend is. Dat het door het zien van de film anders mag worden en dat daar door de commissie door kan gaan met een belangrijk stuk maatschappelijk werk. Na dit openingswoord werd het eerste gedeelte der film vertoond, die liet zien hoe men van oud nieuw kan maken en op een heel goedkoope manier een smakelijk middagmaal bereiden kan. In de pauze sprak de directrice van de huishoudschool aan het Rapenburg, mej. Hoytink, nog eenige woorden, waarbij spr. wees op de vele medewerking, die de com missie mag ondervinden o.a. van den R.K. Vrouwenbond, den Prot. Vrouwenbond, de Ned. Ver. van huisvrouwen e.a., die elk vertegenwoordigd waren door een of meer belangstellenden. Ook de dames studenten verleenen bij de cursussen haar gewaardeerde medewerking. Daarom vraagt spr. de blijvende belangstelling voor het mooie werk. Er is echter geld noodig en de kas is leeg, of toch niet geheel leeg, want er is nog een bedrag van.... 14 centen. Als er nu eens honderd personen 40 cent gaven dan was er weer geld en konden er nog een aantal cursussen gege ven worden. Het plan is om er nog 3 te geven, waarvoor alleen grondstoffen aan geschaft moeten worden en enkele andere kleine uitgaven. Met de opwekking dat al len propaganda zullen maken in eigen kring; voor dit mooie sociale werk, besloot* spr. haar causerie. De aanwezigen werden daarna verrast met een heerlijk kopje thee, geserveerd door een aantal lieftallige jongedames van de huishoudschool. Na de pauze werd het tweede deel van de film vertoond en ook nu was er weer een aandachtige schare. Dat deze propaganda-avond vruchten moge afwerken, zooals het bestuur zich dit voorstel en verdient! MILITARIA De route van de door het 4e Regiment In fanterie te houden militaire marsch door de stad op Maandag 10 Januari a.s., is als volgt bepaald: ongeveer 11 uur afmarsch uit de kazerne, Morschstraat, Princesseka- de, Kort Rapenburg, Noordeinde, Witte. Singel, Zoeterwoudsche Singel, Plantage, Hoogewoerd, Breestraat, Kort Rapenburg, Princessekade, Turfmarkt, Lammermarkt, Tweede Binnenvestgracht, Steenstraat, Morschsingel. De vaandrig J. C. Glaser van het 4e Regi ment Infanterie zal op Maandag 10 Januari te 11.30 in de Morschpoortkazerne worden beëedigd als reserve 2e luitenant bij het Re giment. OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN Gistermiddag werd uit de Haarlemmer- trekvaart het lijk opgehaald van den 32-ja rigen T. Waayer. Vermoed wordt, dat W., die met zijn broer in een woonschuit woont, gistermorgen bij het verlaten "van de schuit een toeval heeft gekregen en zoo doende overboord is geslagen en is ver dronken. Toen zijn broer gistermiddag thuis kwam, en niemand aan boord vond, ging hij zoeken en vond het lijk dicht bij de woonschuit. KAMPIOENSVREUGDE BIJ DE LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De Leidsche Damvereeniging is het ge lukt met haar eerste tiental een plaats in de Hoofdklasse te veroveren. Dat dit zou geschieden, stond bij den aanvang van de Competitie 19371938 theoretisch al vast en hoewel theorie en praktijk vaak met elkaar in strijd zijn, heeft de praktijk geleerd, dat dit tiental een plaats in de Hoofdklasse ten volle waard is. Het tweede tiental 'wilde voor het eerste tiental niet onderdoen en heeft in de tweede klasse bewezen een woordje mee te kunnen spreken. Donderdag j.l. waren de twee candidaten bijeen in het Club gebouw van de L.D.V. Ook voor dezen wedstrijd bestond groote belangstelling. Rijnsburg en L.D.V. II hadden ieder twee verliespunten en moesten beiden hun laat ste wedstrijd spelen. De winnaar van dezen wedstrijd zou kampioen worden van de tweede klasse L.D.D.B. Beide tientallen hebben zich ten volle gegeven, wetende dat de eer van hun club op het spel stond. L.D.V. II kwam uit dezen strijd te voorschijn met een 164 over wining en legde daardoor beslag op het kampioenschap tweede klasse. Na afloop had een huldiging van beide tientallen plaats. Bij monde van den voor zitter, den heer P. de Haan. werd den heer J. Kleer een grooten krans, door het bestuur aangeboden, om den hals gehan gen. Hierna werd dit nieuwe Hoofdkiasse- tiental op de gevoelige plaat vastgelegd. De voorzitter wenschte beide tientallen mét het behaalde succes geluk en bracht een speciaal woord van dank aan den heer A. J. v. d. Lelie, wien het niet be nijdenswaardige baantje vari wedstrijdlei der was opgedragen. Spreker stelde de prestaties van beide tientallen ten voor beeld aan het derde en vierde tiental en hoopte, wat het vierde tiental betreft, dat het hun moge gelukken dit seizoen als derde kampioen uit den strijd te voor schijn te komen. Voor het derde tiental zijn deze kansen verkeken. Een groot kampioensfeest zal het waardige slot vor men. Een hartelijk applaus volgde op deze welgemeende woorden, waarna de eerewijn werd rondgediend. Wij hopen op een en ander ter zijner tijd terug te komen. DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS. Toch kanongebulder. Zoodra bekend werd, dat vanwege de militaire autoriteiten, geen saluutschoten zouden worden gelost te Leiden, zijn door het bestuur der vereeniging „Koninginne dag" pogingen in het werk gesteld zulks alsnog gedaan te krijgen. Op grond van de betreffende bepalingen en voorschriften, bleek zulks niet mogelijk. Gezien de vele verzoeken, be sloot het bestuur van „K o- sloot het bestuur van „Konin ginnedag" zelf voor het los te dragen, waartoe bereids de noodigemaatregelenzijn ge troffen. Na overleg met de autoriteiten en de commissie welke de overigen feestelijkhe den organiseert, is besloten dat direct na het bekend worden op het Schuttersveld de schoten zullen worden gelost, echter niet tusschen 20 uur des avonds en 7 uur des morgens. Indien het heugelijke feit op een Zondag plaats heeft zal het afvuren ge schieden des Maandagsmorgens te 7 uur. EEN HONGAARSCH OOGSTFEEST. Op 14, 15, 16 en 17 Januari zal de K.J.C. van de Hartebrug-parochie in het St. An- toniusclubhuis ^en Hongaarsch oogstfeest gaan vieren. Na de zeer geslaagde oud-Hollandsche en Beiersche kermissen staat nu een Hon gaarsch oogstfeest op het program. Er zul len nog nadere mededeelingen over dit zeer aparte oogstfeest volgen, maar nu reeds kan worden verzekerd, dat het een na tuurgetrouwe copy van zulk een Hon gaarsch feest worden zal met Hongaarsche woningen, Hongaarsche kleederdrachten en Hongaarschen wijn in een echte scarda. Het zal een feest worden van kleur, dans en vroolijkheid. Men houde dus nu reeds een deze avon den vrij. Begrafenis W. Hannaart. Hedenmorgen om half twaalf vond on der groote belangstelling op Rhynhof de teraardebestelling plaats van wijlen den heer W. Hannaart, in leven oud-eerste be diende van het collegium van het L.S.C. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op het collegium, resp. de heeren Borgerhoff Mulder en Bosch v. Rosenthal, J. Pitlo, dir. van de Sociëteit „Minerva", mr. J. J. v. d. Lip, burgemeester van Kethel en Spaland, mr. v. Kleffens uit den Haag, de heer W. Verra; oud^pedellus major der R. U. uit Lei den, personeel van de Sociëteit „Minerva" en vele vrienden van den overledene, o.a. een deputatie van den Bond van Hotel personeel. Toen de kist in de groeve was nederge- laten, trad naar voren de heer Borgerhoff Mulder, die- namens het L.S.C.woorden van afscheid en dank sprak en de goede hoedanigheden schetste van den overledene. De kist was met vele bloemstukken be dekt o.a. van het Studentencorps, dir. en personeel van de Sociëteit „Minerva", colle gium 1927—1928. De stoet trok voorbij de sociëteit aan de Breestraat, alwaar een krans aan den lijk wagen werd gehangen. De oudste zoon van den overledene dank te, namens de familie, voor de betoonde belangstelling, in het bijzonder den spre ker. KRUISVAART. Cohort Aeternus Pater. Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: 3.30 uur Aspirantenban I. 4.30 uuar Aspirantenban II. Geen ont spanning. Maandag: 7.30 uur Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. Woensdag: 7.30 uur Franciscus-, Paschalis-, Servatius- en Martinusban. Groot kampvuur. OEGSTGEEST. Cohort St. Bernardus. Burcht: R. K. School. Maandag, 7.30 uur Maria Congregatie. Dinsdag: 7.30 uur Faulhaberban. Woensdag: 7.30 uur Ignatiusban. Don derdag: 7 uur Houtzagen. Vrijdag: Zwaarddansen 7.30 uur, eerste groep 8 uur tweede groep. Zaterdag: 6 uur Tooneel. Zondag, 3.45 uur Aspiranten ban. 5.30 uur recreatie van het ring- verband. 3 ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Zondag: 9 uur Morgengebed, H. Mis met preek. Daarna ontbijt. 6 uur Lof, waar na recreatie. 7.30 uur Franciscus Gezel- 'en. Maandag: 6.30 uur Franciscusvrie^ den (Blauwe Leger) en Aspiranten. 7.30 uur Zaagclub B. 9.00 uur Gezellen. Dinsdag: 6.30 uur Sloyd I en II. 7.45 uur Gymnastiek 1 9 uur Gymnastiek II Woensdag: 6.45 uur Franciscusvrienden (Groene Leger). 8.15 uur Godsdienston derricht waarna recreatie. 8.35 Francis- cusridders I. Donderdag: 6.30 uur Zaag club A. 8.00 uur Franciscusridders II (Aspiranten). Vrijdag: 6.45 uur Sloyd III en IV. 9.00 uur Gezellen. Zater dag: 4 uur Franciscusridders III (Aspiran ten). ST. ODO-KOORKNAPEN. Maandag half vijf: Groep C. half zes: Groep B. Dinsdag zes uur: Groep A. Donderdag: half vijf: Groep C. half zes: Groep B. Vrijdag, zes uur: Groep A. Hallo boys! Allereerst een pluim op de „hoed" van de „jongens van nu": Groep A! Boys! Goed gedaan, hoor, je hebt je beste pootje vooruit gezet! Dande jongens van Groep B en Groep C (en dat zijn me d'r even 50!!) doen hun best om ook „jongens van nu" te worden en over eenigen tijd mee te zingen in Uitvoerin gen buiten de kerk. Groep A en B gaan nu aan het werk voor den Vastentijd en het Paaschfeest: daar is heel wat aan te doen! Verder.... waarschijnlijk vóór den Vastentijd geven we een uitvoering voor de Ouders van onze boys en genoodigden. We zullen dat doen op een Zondagmiddag. Dat schijnt het meest geschikte! Dan doen natuurlijk alle jongens mee!! Van elf jon gens van groep A heb ik een Opstel ge kregen vanwege onze Prijsvraag. De Jury heeft vastgesteld, dat Ben van Son den eersten prijs verdiende en nu benoemd is tot „Kroniekschrijver". Verder was C. Griffioen no. 2, Leo van Schagen no. 3, en H. Verhoogt no. 4. Verder hebben P. Kluts J. Barendsen, J. van Diest, J. Brussel, J. de Roo, B. Goddijn en Th. Lamboo opstellen ingestuurd! Mooi jongens! Je hebt je best gedaan! Hallo hoor! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. ANDERE AGENDA OP PAG. 8. Handelsregister k. v. K. Wijzigingen: 175. B. Otto, Alke made, Nieuwe Wetering. C. 64, handel in kruideniers- en grutterswaren. Overl. E.: B. Otto, d.d. 26 Nov. 1937. N. E.: C. J. Ot to, Alkemade. 655. Wed. A. van Schie, Katwijk a. Zee, Louwestraat 11, schilder en behanger. Uitr. E.: Wed. A. van Schievan 'Duy- venbode, d.d. 15 Dec. 1937. Wijz. handelsn. in: J. van Schie. N. E.: J. van Schie, Kat wijk aan Zee. 1706. G. Musegaas, Noord wij kerhout, Dorpstraat 6a, handel in brandstoffen. Bovengenoemde zaak is omgezêt in een vennootschap onder firma onder den naam G. Musegaas en Zoon (B. P.). Venn.: G. Musegaas en H. J. Musegaas, Noordwij-, kerhout. Gisteren is op den hoek van het Kort- Rapenburg en het Noordeinde een 8-ja- rig meisje met het hoofd gevallen tegen een hardsteen en winkelgevel. Boven het oog liep zij een flinke snijwond op; het meisje is vervoerd naar het Acad. Zie kenhuis. Enkele verslagen moeten blijven liggen tot Maandag. Bioscopen. Trianon. Mariene Dietrich in een Paramountfilm, onder regie van Ernst Lubitsch spelend te zamen met Herbert Marshall en Melvyn Douglas, dat is een attractie op zichzelf. De regie van Lubitsch waarborgt een hoog plan, Marshall een rustig sterk spel, Dou glas het noodige tikje ironie en Mariene het innerlijke sentiment. Zoo is „Angel", de hoofdfilm deze week van Trianon, dan ook geworden een voortreffelijke comedie, waar aan de ernstige ondergrond een blijvende waarde verleent. Een vliegtuig snort door de lucht en daalt te Parijs, de lichtstad, de stad van het vermaak en de verstrooiing. Een vrouw komt uit Engeland, omdat zij zich hopeloos eenzaam voelt. Haar man is succesvol mi nister, die te Genève resultaten heeft be reikt, waarvan de kranten" volstaan. Maar ach, dat arme eenzame vrouwtje. In Pa rijs een toevallige ontmoeting en een „zwa re" verliefdheid. Dat is niet goed te pra ten voor dat vrouwtje, maar zij weet zich er tijdig aan te onttrekken. Den verlief den indringer echter is het erstn en hij tracht tevergeefs zijn onbekende „Engel" terug te vinden, totdat hij haar opeens ont dekt ten huize van een ouden krijgsmak ker, den tegenwordigen minister. Natuur lijk ontdekt de echtgenoot het geheim en tevens ontdekt hij zijn eigen fout; hij laat Europa en den Volkenbond zijn wat ze.zijn en een huwelijk, dat dreigde te mislukken, is gered. Een mooie, goed gespeelde film, met een ernstig vermaan aan allen, die te veel let ten op hun eigen succes. De tweede film is een echte Amerikaan, een geschiedenis uit de New-Yorksche onderwereld, waar zwa re jongens gokken om duizenden dollars. Zij spelen „Hoog spel", maar het einde is verlies van geld en leven. Voor den toe schouwer levert de historie echter alleen winst op en wel de winst van spanning tot het einde toe. Beide films zijn niet geschikt voor kin deren, doch volwassenen kunnen er volop van genieten. Lido. Er gaat van de films, welke in de verre oerwouden van Afrika worden opgenomen, steeds een bijzondere bekoring uit. In de eerste plaats om het avontuurlijke, dat er in opgesloten ligt, omdat men meent uit elk struikgewas een leeuw of tijger te zien opduiken; in de tweede plaats om den machtigen" indruk welke steeds van de wildernis uitgaat, een wildernis met een onzegbare schat aan dierenrijkdom, aan boomen- en plantenweelde, aan natuur schoon in den vorm van grillige bergen of heerlijke waterpartijen. En daarom alleen al zijn ook de Tarzan-films vol bekoring. Deze week gaat „Tarzan's vlucht" in het Lido-theater en de beroemde zwemkam- pioen Johnny Weissmüller beleeft hier te zamen met Maureen O'Sullivan weer tal van jungle-avonturen. Over den inhoud van deze indrukwek kende film hebben we in de filmrubriek van deze week reeds een en ander medege deeld, zoodat we hiërover niet verder be hoeven uit te weiden. De film zal ongetwijfeld weer volle za len trekken, want zij blijft er een van bij zondere aantrekkingskracht en bijzonder gehalte. Het wonderlijkste in deze Tar zan-films is wel de macht welke Tarzan op de wilde dieren weet uit te oefenen. Zijn samenwerking m^t Cheeta, den aap, met Bombo, den olifant, grenst aan het onge looflijke. De opname van de gevechten met wilde dieren, van den strijd met de wilde negerstammen en zoo veel meer andere dingen maken deze film evenals de vorige tot iets zeer bijzonders Voor de pauze wordt vertoond: „Ver' keerd Beoordeeld", met Jack Holt en Jum- my Bulter. Deze film onder regie van Lambert Hillyer geeft de geschiedenis van 'n jongen, die opgevoed bij zijn moeder, later tot de ervaring komt, dat zijn vader in kracht en heldenfeiten verre boven hem uitstaat. Hij weet zich echter geleide lijk aan te passen, zoodat zijn vader later trotsch op hem wordt. Een programma voor volwassenen. Casino. Er is al narigheid genoeg op de wereld het heeft geen zin, om de menschen ook nog in de bioscopen te laten huilen. (Laat de menschen lachen! dat is het devies van het programma, dat Casino deze week opdischt. Een avond in Casino beteekent deze week een avond zonder zorgen. De titel van een der hoofdfilms „Hoe raak ik mijn geld kwijt?", is al uitdagend- zorgeloos, en deze film wordt in zijn taak om het publiek op te vroolijken bovendien nog geassisteeerd door een idiote twee-ac- ter en door een holder-de-bolder vecht film, die de droefgeestige naam draagt van „De Lachende Vrijbuiter". Het twee-actertje behandelt het zonder linge geval van twee landloopers, die lik doorns genezen door er met een zware ha mer een stevige mep op te geven. Enfin de heeren krijgen hun trekken thuis! De film „Hoe raak ik mijn geld kwijt?" is wel een van de aardigste, die wij ooit zagen Een jongeman is verplicht wil hij een nog grooter erfenis in de wacht slee pen binnen een half jaar een half mil- lioen pond sterling er door te jagen. Het wil hem maar niet lukken! Als hij wedt op een aftandsch-paard, wint het beest; als hij aandeelen koopt van een failliete onderne ming, stijgen de aandeelen; als hij een snert-operette financiert, waarin in het tweede bedrijf de in het eerste bedrijf ge storven held opnieuw optreedt, wordt het een daverend succes. Hij huurt een reus achtig kantoorgebouw, waar de dametjes met hun wèlgevormde beenen op de bu reaux liggen en niets anders doen dan thee drinken met koekjes en nóg weet hij niet van zijn geld af te komen. Door een onverwachte wending van het lat, weet hij LEIDEN. Geboren: Maria Jacoba Hendrina d. v. L. J. Baijer en J. C. Starrenburg Leonar- dus Petrus z. van P. H. v. d. Geest en M. W. E. Ludlage Antonius Maria z. van P. H. v. d. Geest en M. W. E. Ludlage Ma ria Johanna d. van R. P. de Graaf en G. H. Koning Catharina Francina d. van D. Tegelaar en D. v. d. Mee Sietze Jan z. van J. Meijer en T. P. Geertsma Ger- rit z. van A. Schotman en J. L. Beverloo Elisabeth Rosalie Maria d. van J. v. Vel- zen en R. J. M. v. d. Linden Cornelis Jo hannes z. van M. Duikersloot en C. M. Rijnbeek Pieter Johannes z. van B. J. v. d. Putten en M. E. v. Looij Bernard z. van S. v. d. Reek en M. Bernard Henry Jacob Boudy z. van H. J. B. Arentshorst en G. J. Plug. Ondertrouwd: J. Haverhoek jm. 18 j. en P. M. Klein jd. 18 j. C. N. Zirkzee jm. 28 j. en J. V. v. d. Reijden jd. 26 j. Overleden A. Koster wedn. 71 j. op het laatste moment de erfenis te winnen. Een jolige vertooning, waarom men onge dwongen mag lachen! Aan de ongehoorde heldendaden van den „Lachenden Vrijbuiter" de film na de pauze is in de krant reeds uitbundige lof gebracht. Het waagstuk speelt zich af in een Zuid-Amerikaansche republiek. In die republieken blijkt alles mogelijk al thans op de film. De hoofdpersoon is een echte woelwater ,die overal de boel op stel ten zet en daarbij ongelooflijke kunststuk jes van daken-klimmen en revolver-schie ten ten toon spreidt. Een film van actie en spanning, beschenen door de aanstekelijk werkende lach van den koning der vrijbui ters! Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. OMGEVING. Aanbesteding. De uitslag der heden door den architect den heer Jan Stigter, gehouden aanbeste ding voor het bouwen van vier woonhuizen met bijbehoorende werken, op een terrein aan den Zijldijk te Leiderdorp is als volgt: 1. W. van der Louw Alphen aan den Rijn 20.391.2. Fa. Deernberg en Gebr. van Wijk, Alphen aan den Rijn 18.500 3. J. C. W. Bons, Alphen -aan den Rijn 18.294.4. Fa. J. v. Iterson Czn. en J. van Iterson Jr., Rijnsburg 18.249.5. W. van Egdom, Alphen aan den Rijn, 17.878?^-; 6. A. J. Langeveld, Leiden 17.517.7. A. J. van Bennekom, Zoeter- woude, 17.449.8. Fa. Groen Breg- man, Benthuizen, 17.190.9. Chr. Pet, Leiden 17.190.10. G. van der Vijver, Rijnsburg, 17.000.—; 11. M. Kool, War mond, 16.940.12.- Fa. Schroder van Dillen, Wassenaar, 16.744.13. N.V. Bouwbedrijf „Rebonie", Den Haag, 16.370.14. A. Leenheer, Koudekerk aan den Rijn, 16.300.15. W. en L. Guyt, Katwijk aan Zee, 16,267.16. J. van der Sterre, Koudekerk aan den Rijn, 16.174. 17. J. van der Wal, Zandvoort 15.977. 18. A. J. de Later, Oegstgeest f 15.590. 19. Th. G. Barthen, Leiden 15.000.—: 20. W. Hennipman, Leiderdorp, 14.874. 21. TI?. L. J. Zitman, Zoeterwoude 14.775.—; 22. J. de Witt, Leiderdorp, 14.400.23. Jac. van Duyn, Katwijk aan Zee 13.751.24. B. Deegenaars, Voorburg 13.200.De begrooting be droeg 15.048.45. De gunning is aangehou den. INBRAAK BIJ LENSVELT TE DEN HAAG In den noenzaal van de firma Lensvelt, hoek Tournooiveld en Lange Vijverberg, is hedennacht ingebroken. Ontvreemd werd een bedrag van 75 en een vooraad sigaretten ter waarde van 32.—. LEIDEN, 8 Jan. Boter. Fabrieksboter prima 1.48, boerenboter prima 1.42 J^- 1.47 per K.G. Aanvoer 260 K.G. Handel goed. 38 Jan. Turf. Lange turf 89 per 1000 stuks. Geen aanvoer. KATWIJK AAN DEN RIJN, 7 Januari. Groenten. Roode kool per 100 K.G. 4.10 5.60, Gele kool 1.201.70, Groene kool 1.60—2.60, Uien 10.20—11.20, Selderie- knollen per 100 2.503.50, Spruiten per 100 K.G. 10.20—11.30, Kroten 2.50—4, Andijvie p. kist van 6 K.G. 0.250.73. VINKEVEEN, 7 Jan. Groenten. Witlof 1 14—17 id. II 7—12, id. stek 4—6, Boerenkool 2.30 per 100 kg. UTRECHT, 8 Jan. Vee. Totaal aanvoer 2340 stuks vee w. o. 625 runderen. Stieren 3035 cent per pond, handel redelijk, prijs houdend; Slachtkoeien 2e soort 3438 cent en 3e soort 3033 cent, handel redelijk en prijshoudend. Vaarzen 165240, melk koeien 170300, kalfkoeien 185310, varekoeien 160210, handel kalm, doch prijzen niet lager. 125 magere kalveren 50100, handel voor het leven kalm, voor de slacht matigi 450 nuchtere kalveren 8 12, handel vlug, prijzen iets afloopend; 450 magere varkens f 3056, schrammen 22—30, 450 biggen f 15—22, handel matig met onveranderde prijzen; 150 magere scha pen 16—30, handel kalm, zelfde prijzen. Boter 200 kg. 165, kaas 150 kg. 50 70 cent per kg.; eieren 30.000 stuks 3.80 5.00 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3