R.K. VOLKSBOND BIOSCOPEN TE LEIDEN ZATERDAG 8 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT flERDE BLAD - PAG. 14 INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN WE WEIEN HET TOCH WEL. Ja, zelfs beter. Bij tijd en wijle worden diverse Neder landers vergast op lectuur met een Duitsch accent, gedrukt in het derde rijk en kennelijk bedoeld als propaganda voor het nationaal-socialisme. Ook wij behooren blijkbaar tot object der ijverige nazi's, wier gewroet nog steeds gaande is in het kleine, somtijds wat laksche Nederland. Intusschen is het altijd goed van vijan delijke stellingen kennis te nemen, niet slechts om het goede in iedere dwaling, maar meer om eigen beginselen meer te gaan liefhebben, wijl het de waarheid is. Een droevig feit is nu eenmaal de gees tesgesteldheid van menschen. die zoodanig met'den leugen vergroeid zijn, dat ze alle waarheid loochenen. Wie dagen, weken en maanden in het oerwouc' woont, ziet ten slotte den helderen hemel niet meer. Zoo vergaat het hun, die buitenlanders willen voorlichten over het communisme, wereldvijand no. 1 volgens nazi-recept. Want alleen de gevaren uiteenzetten is ne gatief werk; er moet ook iets positiefs bij, het middel om het gevaar te keeren. Heeft men dat in Germany? Er is wel wat: made in Germany; maar het is fa taal in gevolgen door de roekeloosheid van opzet. We lezen wel: in rood Spanje zijn 11 Bis schoppen en 16750 priesters vermoord; maar .niet: in Duitschland zitten tientallen priesters in gevangenis of concentratie kamp. We lezen wel: Kinderroof in Spanje, 4000 kinderen naar Rusland, nadat men ze aan de ouders ontnomen had; maar niet: Kin derroof m Duitschland, waar men ze ook èn aan Christus èn aan de ouders ontrooft. Zoo zijn er ook in Spanje kunstschatten ontroofd aan musea en kerken. Dat weet men in Duitschland ook, uit een Hollandsch blad .Nationale Dagblad" ofwel het Kaiserstraat-blaadje. De verbondenheid van dietsche en Duitsche nazi's wordt er door belicht! „Positieve taal" over bestrijding van het goddelooze communisme was er ook bij gevoegd, oa. de rasgedachte. Minister Dar- ré heeft schoon praten, en de Deutsche Fichte-Bund zegt het hem prachtig na, maar er zijn over communisme, ras-bloed en bodemtheorie meer gedocumenteerde werken verschenen, uitgegeven in Rome, zij het dan een ander Rome, dan van de be faamde as der ideologie. Daaruit juist weten wij hoe onchriste lijk en onnatuurlijk, hoe noodlottig en mensch-onteerend de Duitsche rasgedachte is. Het ras-idee is absoluut niet een fun dament van den vrede; het fundament van den vrede is het onderhouden van de ge boden Gods. Positieve bestrijding van wereldvijand no. 1 is niet wereldvijand 2, het goddeloo ze nationaal-socialisme. Positieve taal en onze juiste taak -vinden wij in de prach tige zendbrieven „Divini Redemptoris" en „Mit brennender Sorge"; de schrik aller nationaal-socialisten is deze encycliek juist geworden door het felle licht der waarheid. Niets is den mensch noodlottiger dan het verlies van zijn geloof. Daarmee staat of valt hij, daaruit vloeit voort goed begrip of dwaling, daarmee hangt nauw samen de groei of ondergang van een volk. Wij in Holland weten drommels goed wat het communisme is, ja meer dan dat, want hier weten we ook wat het nat.-so- cialisme is. En dat deze kennis den nazi's niet bevalt, dat zit in hun dwaal-theorie. Geloofsverlies is in Rusland massaler, doch in Duitschland niet veel minder. Men vertelle ons geen sprookjes. Het Vaticaan, de Paus weet het beter dan Mussert hier en Grosz in Berlijn. S. M. „GOD ZEGENE HET EERZAME HANDWERK,'. Pankalpinang, 30 Nov. 1937. Beste Kolpingsbroeders, Met bewondering heb ik vernomen, dat mijn bede tot u zoo spoedig in verhooring is gegaan. Het geld heb ik ontvangen en de fiets reeds aangeschaft, ik heb er een groot gemak van. Hartelijk dank aan allen, die hebben bij gedragen. Moge God u daarvoor zegenen. Misschien was het voor sommigen nog een nieuwtje: mijn vertrek naar de Missie. Ik ben nu werkzaam in de Missieprefectuur Banka en Billiton. Wij hebben hier de zorg voor twee Holl. Chineesche scholen, mijn werk is verple ging van oude menschen en surveilleeren bij de jongens, die intern zijn op onze scholen. lederen dag trek is er van 8 tot 1 uur op uit om de oude menschen te ver plegen, ik doe dit tegenwoordig op de fiets, 's middags ben ik bij de jongens. In het begin viel het mij niet mee, vooral de warmte is iets, waar je aan moet wennen, maar nu gaat dat wel. Ik wensch u allen een zalig nieuwjaar en hoop, dat in het komende jaar uw ver- eeniging, welke op zoo luisterrijke wijze het gouden feest heeft gevierd, zich nog moge uitbreiden. Hartelijk gegroet en nogmaals mijn oprechte dank aan alle weldoeners. Uw toegenegen vriend, Br. DOMITIUS. AFD. GEHUWDEN. Dinsdagavond verplichte vergadering, hoogstwaarschijnlijk uitkeering zieken fonds. Allen present. MEDEDEELINGEN. De sociale Zondag van de vereeni- ging „Katholiek Leiden" zal onzerzijds door een twaalftal bestuuurders worden bijgewoond. De aspiranten, die nog geen cur sus-avond hebben kunnen volgen, moeten Zondagavond te 7.30 uur bijeenkomen. Het installatiefeest zal vermoe delijk plaats hebben op Zondag 30 Januari; in een feestelijke samenkomst met mede werking van enkele onderafdeelingen, wordt dan het Kolpingsgezin uitgebreid. VOOR HET DISTRICT. De cursus voor asp. opleidecs begint a.s. Maandagavond. Te half negen moeten de deelnemers in het Gezellenhuis te Leiden aanwezig zijn. Nadere aanschrijving heeft niet plaats. Dus tijdig present. De bijeenkomsten voor de verloofden hebben goede belangstelling. De eerste bij eenkomst heeft plaats Zondag 16 Januari. Allen krijgen een volledig programma thuis gestuurd. Voor de noodige afwisse ling met tooneel, zang- muziek en decla matie wordt DE KERSTUITVOERING. Het is succesvol verloopen en Muziek en zang verzorgden hun werk met smaak. De tooneelgroep had veel succes met het fijne spel; mede door het ver zorgde tooneel, een werkje van een vriend der Gez. Ver., en het buitengewone in cos- tuums en grimme, werk van de fa. G. Hop- pezak. DE COMPETITIES. Afd. Biljart: 10 Jan. R'VeenZoetermeer I, 11 Jan. Zoetermeer IINoord wijk II, 15 Jan. Noordwijk IZoeterwoude I. Afd. Tafeltennis: 11 Jan. Zoeterwoude I Leiden. De tsrijd om de eerste plaats gaat in de afd. tafeltennis tusschen Leiden en Voor hout. Beide competities gaan zeer goed en de animo van anderen zal wel weer grooter worden. Adres van comp.-leider van Dijk is: v. d. Duynstraa'c 38, Leiden. EN NU SPAREN! Het euvel om ergens aan te kunnen deel nemen is meestal geldgebrek. Daarom moet men tijdig sparen, om met de retraite mee te kunnen. Iedere week 10 a 15 cent voor je onster felijke ziel. Dus nu sparen! NEDERLANDSCHE AFDEELING LEIDEN PLAATSELIJKE CENTR R.K. ARBEIDERSBEWEGING BIJ DEN AANVANG VAN 1938. Oud is weer in Nieuw verwisseld, Daarom wenschen wij elkaar: Veel geluk toe en veel zegen, Ja, een heel voorspoedig jaar. En dit nieuwe jaar' in wording Brenge het naar ieders zin: U geen leed en weinig zorgen, Liefde slechts en broedermin. Dat de vrede wederkeere Daar, waar het geweerschot knalt, Oorlog moet niet zijn de leuze, 't Leven wordt daardoor vergalt. Dat het menschdom zich doordringe, Hoe het hier op aard' moet zijn, Haat en tweedracht uit den booze Liefde brengt dè zonneschijn. Dat de liefdezonne schijne, Stralend uit een ieders hart, Dat zij duisternis doorbore 't Leven wordt dan minder hard! Als dan God zijn zege schenke, Als gij blij uw taak verricht, Kunnen wij dit jaar beginnen, Ieder kenne dus zijn plicht!!! Voor onze leden is 1937, zoo juist ver gleden in herinnering, nu juist niet zoo rooskleurig geweest. De werkloosheid nam in de maand December ontstellende afme- t:ngen aan, zoodat wij voor sommige weken bijna honderd werkloozen in Leiden méér moesten noteeren, dan in de December- week van het jaar 1936. Leiden werd dus wel in zeer erge mate getroffen door den geesel der werkloosheid, waaraan de op heffing van industrieën hier ter plaatse niet vreemd zal zijn. De statistiek der werkloosheid, geldende voor het geheele land, komt daardoor voor de Sleutelstad wel in een eenigszins ander licht te staan. Jammer, dat wij dit helaas moeten consta- teeren, doch het is de droeve werkelijk heid! De statistieken, waarin worden aangege ven de prijsstijgingen der verschillende aitikelen, berekend naar groothandel-ge- gevens, geven van den waren toestand eveneens een minder juist beeld. U moet aan de huismoeders maar eens vragen, hoe zij denken over de stijging van prijzen der eerste levensbenoodigdhe- den, welke een aanmerkelijk verschil ver- toonen met de prijzen van het Bureau van Statistiek uit Den Haag. Voortdurend gaan de prijzen nog in opwaartsche richting, waarbij dan nog komt de in uitzicht ge- stlede belastingverhooging, welker op- biengst grootendeels benoodigd zal zijn voor de landsverdediging. Kortom, het perspectief, dat het nieuwe jaar ons biedt, is niet erg bemoedigend. Toch mogen wij niet pessimistisch zijn! Een nieuw jaar is aangevangen; nieuwe werkkracht wor^t gevraaggd, om de vele moeilijkheden het hoofd te bieden, doch daarvoor is medewerking noodig. Kom zet ten wij kleinigheden op zij; wij komen er niet verder mee met deze uit te spinnen. Positief werk moet worden verzet, waar voor noodig is: „eendrachtige samenwer king!" Als deze spontaan wordt gegeven, c!an is er reden voor blij optimisme en zullen in het nieuwe jaar, met Gods on- misbaren zegen, vele moeilijkheden kun nen worden uit den weg geruimd of overwonnen! DONDERDAG 20 JANUARI A.S. U weet, de Volksbond houdt ontwikke- linksavonden voor zijn leden. Op bovenge- noemden datum wordt wederom zoo'n avond gehouden, welke toegankelijk is voor alle leden. In dezen tijd, waarin alles om ordening roept ordening in het bedrijfsleven door middel van het bin dend en onverbindend verklaren van col lectieve arbeidsovereenkomsten is het niet ondienstig voor onze leden daar eens meer van te hooren. Het is een zeer actueel onderwerp; de spreker van den avond is het Tweede Kamerlid W. Steinmetz, van wien we mogen verwachten een zeer des kundige uiteenzetting over genoemd on derwerp. Vele leden zijn nog onbekend op het gebied van collectieve arbeidsovereen komsten, maar ook zij, die meenen er iets van te weten, kunnen dien avond uit het gesproken woord leering trekken. Voort durend vinden structuurwijzigingen plaats. Om van alles op de hoogte te blijven en Om van alles op de hoogte te blijven en ken nis te nemen van hetgeen om ons heen voor valt, daarvoor is deze bijeenkomst belegd. Een oud spreekwoord zegt: „Men is nooit te oud om te leeren". Men denke aén deze zinspreuk; het gevolg zal dam zijn, dat zij, die maar eenigszins kunnen, op dezen avond aanwezig zullen zijn! DE SOCIALE ZONDAGMORGEN. Deze, georganiseerd door „Katholiek Lei den", staat in het teeken van het le lus trum. het is n.l. de vijfde maal dat deze op Zondag 9 Jan. a.s. wordt gehouden. Door de aansluiting der afdeeling Leiden van den Ned. R.K. Volksbond bij „Katho liek Leiden" hebben alle bestuurders van de resp. vak- en onderafdeelingen daar toegang. Het verheugt ons te kunnen me- dedeelen, dat 58 bestuurders daaraan deel nemen. Jammer is het, dat de bestuurders van den Bouwvakbond, door de viering van het 20-jarig bestaan, verstek moeten iaten gaan. De Sociale Zondag wordt ge houden in de R.K. H.B.S., Mariënpoelstraat. 's Morgens 8.30 uur H. Mis, waaronder al gemeen H. Communie, waarna gemeen schappelijk ontbijt. Na afloop daarvan zal de zeereerw. heer prof. A. Cleophas be handelen het onderwerp: „Eenige lessen uit Pauselijke Encyclieken". Dat deze Zondagmorgen in alle opzichten moge slagen! HET VERPLICHTE RIJWIEL ACHTERLICHT is niet gratis voor de werkloozen ver krijgbaar, want de minister van Sociale Zaken heeft op de vraag van het Kamer lid De Visser het volgende geantwoord: „Het is den minister bekend, dat de ver plichting tot het aanbrengen van een ach terlicht kosten voor de rijwielgebruikers meebrengt, gelijk ook het geval is met vol doen aan andere voorschriften, welke voor de rijwielgebrukiers worden gegeven. Mede in verband met het feit, dat in de bestaande regeling alle kosten van rijwiel- gebruik, met uitzondering van de daaraan verbonden belastingplicht, door de werk loozen worden betaald, kan de minister zich niet bereid verklaren, een gratis ach terlicht te doen verstrekken". LEDENVERGADERING. Op Donderdag, 27 Januari a.s., wordt een ledenvergadering van den R.K. Volksbond gehouden in de groote zaal van het Bonds- gebouw. Aanvang 8 uur. De leden worden daartoe uitgenoodigd en het bestuur ver trouwt dat velen aan de uitnoodiging ge volg zullen geven. De agenda bevat: 1. Opening, 2. Notulen, 3. Mededeelingen, en 4. Behandeling begrooting voor het jaar 1938. Daarna Rondvraag. BESTUURS-VERANDERINGEN. Het lijkt ons niet ondienstig, de even- lueele veranderingen in de resp. besturen van vak- en onderafdeelingen in deze ru briek te publiceeren. Daardoor zijn zij, die in het bezit zijn van het Jaarboekje, uit gegeven door „De Leidsche Courant" in staat, de noodige wijzigingen aan te bren gen. Men neme hiervan dus goed nota. Het bestuur van de afd. Leiden van den Ned. R.K. Bond van Overheidspersoneel „S t. P a u 1 u s" is thans samengesteld aL_ volgt: P. H. Ter Haak, voorzitter, Oude Singel 94a; C. A. Visser, le secretaris, van Galenstraat 10; C. Streefland, le penning- meeser, De Genestetstraat 49; F. Houps, alg. adjunct; Th. M. van Teijlingen, 2e se cretaris; J. van Meel, 2e penningmeester en J. d. d. Weijden, commissaris. Comité „Herwonnen Levens kracht": In de plaats van den heer H. Lombert is als voarzitter aangewezen de heer D. Haverkorn, Verl. Bloemistenlaan 45. Het secretariaat blijft gevestigd: W. O verdijk, Haarlemmerstraat 166. SCHITTERENDE FILMS FEESTDAG VAN DE HEILIGE FAMILIE. N.B. Als niet anders wordt aangege ven dagelij les Gloria en Credo. Prefatie en het gebed „Communcantes" van Drieko ningen. Kleur: Wit. ZONDAG 9 Jan. Feestdag van de Hei lige Familie. Mis: Exsultet. 2e gebed v. d. Zondag onder het octaaf van Driekoningen; 3e v. h. Driekoningenoctaaf. De heilige Kerk stelt vandaag aan de katholieke huisgezinnen 'tot voorbeeld de heilige Familie: Jezus, Maria en Joseph. Met de woorden van den H. Paulus wijst zij de echtgenooten er op, hoe zij in liefde voor elkander moeten leven, in de liefde voor elkander de kracht moeten vinden elkan ders gebreken te verdragen en gaarne te vergeten. Die liefde is den grondslag en voorwaarde voor de ware vrede van Chris tus in de huisgezinnen. Naar het voor- beid van de heilige familie moet in elk katholiek huisgezin heerschen oprechte godsdienstzin en moet er naar gestreefd worden alles, wat in het huisgezin wordt gedaan, te doen in den Naam van Jezus Christus, tot dankbare eer aan God. (Epis tel). Bij de offerande worden de ouders er aan herinnerd hun kinderen, elke dag, voorzoover het van hen afhangt, beter aan God op te dragen door een echt degelijke katholieke opvoeding. De kinderen, zonder uitzondering, dus ook de grooteren, zoo lang zij bij vader en moeder thuis zijn, wor den gewezen op het verheven voorbeeld van Jezus, Die, ofschoon God, nederig ge hoorzaamde gedurende geheel Zijn verbor gen leven (dus ook toen Hij twintig jaar was en ouder) aan twee menschen: Ma ria en Joseph. „Heer Jezus Christus geef toch, dat in onzen tijd van verslapping van huiselijke tucht en van opstand tegen het ouderlijk gezag onze Roomsche vaders en moeders en kinderen mogen leeren uit het verhe ven voorbeeld van het heilig Huisgezin." (Gebed). MAANDAG 10 Jan. Mis v. d. vijfde dag onder het Driekoningenoctaaf: Ecce adve- nit (als op 6 Jan.). 2e gebed v. d. eersten Zondag na Driekoninge; 3e ter eere van Maria (Deus, qui salutis). Of: De Mis v. d. eersten Zondag na Drie koningen: In excelso. 2e gebed v. h. Drie koningenoctaaf; 3e ter eere van Maria. DINSDAG 11 Jan. Mis v. d. zesden dag onder het Driekoningenoctaaf: Ecce ad- venit. 2e gebed v. d. H.Hyginius, Paus en Martelaar; 3e ter eere van Maria. WOENSDAG 12 Jan. Mis v. d. zevenden dag onder het Driekoningenoctaaf: Ecce advenit. 2e gebed ter eere van Maria; 3e voor Kerk of Paus. DONDERDAG 13 Jan. Octaaf van Drie koningen. Mis. Ecce advenit (Als op 6 Jan, maar met eigen gebed en Evangelie). Wat de heilige koningen ons leerden door hun nederig nederknielen in de stal van Bethlehem, zegt de heilige Joannes de Evangelist, ons op dezen dag duidelijk: „Deze (het Kind van Bethlehem) is de Zoon van God". Joannes beroept zich op het wonder bij den doop van Christus, toen de H. Geest nederdaalde en de Vader open lijk getuigde: „Deze is Mijn welbeminde Zoon". VRIJDAG 14 Jan. Mis v. d. H. Hilarius, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar: In me dio. 2e gebed v. d. H. Felix, Martelaar. Ge wone Prefatie en de gewone „Communi- cantes". Met veel andere bisschoppen bestreed de H. Hilarius, bisschop van Poitiers, vooral door zijn geshriften, den ketter Arius waarom Hilarius verbannen werd naar Phrygie. De H. Hilarius behoort ook tot de voornaamste kerkelijke Hymnedich- ters. ZATERDAG 15 Jan. Mis v. d. H. Paulus, eerste Kluizenaar: Justus. 2e gebed v. d. H. Maurus, Abt; 3e voor den Paus. Geen Credo. Gewone Prefatie en „Communi- cantes". Op vijftienjarigen leeftijd vluch tend voor de kerkvervolgens Decius en Va- lerianus, verborg de heilige Paulus zich in de woestijn, waar hij tot het einde van zijn leven (hij werd 113 jaar) het eenza me kluizenaarsleven beoefende op held haftige wijze in deugd en versterving. De palmboomen verschaften hem kleeding en voedsel en God spijzigde hem wonderlijk door dagelijks een raaf voedsel te laten brengen. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: VRIJDAG. Mis v. d. Z.Z. Odoricus van Poi'denone, Rogerius van Todi en Egidius van Laurenzana, Belijders: Confiteantur. 2e gebed v. d. H. Hilarius; 3e v. d. H. Felix. ALB. M. KOK, Prachtige muziek! Van dat alles kunt u gratis genieten, als u bezoekt de zeldl I zame filmavond, welke „Herwonnen Levenskracht", de R.K. vereeniging tot bestrijding der tuberculose, geeft, op Vrijdag, 28 Janua ri a.s., in de Stads gehoorzaal, des avonds om 8 uur precies. De clou van den avond is de film Zon nebloemen, die u een beeld geeft van het leven en de behandeling der t.b.c.-patiën- ten in het sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven. Een fraaie en passende omlijs ting wordt verkregen door de bij uitstek fijne films „Schip in nood" en „Staal" van Walter Ruthmana De prestatie stijgt meer en meer door de werking van nog- nooit m Holland vertoonde films, waarin de groote klavierkunstenaar Braïlowski zicht baar en hoorbaar een van de scheppingen van Chopin, Valse Brillante, vertolkt en waarin de vermaarde Fransche zangkun stenares Ninon Valin het prachtige Wiege lied van Faust zingt. Tot slot een zeer ko mische acte. Kaarten vanaf 14 Januari a.s. gratis te bekomen bij de comité-leden der respectievelijke vakafdeelingen. JAARV ^RSLAGEN. Voor zoover nog niet ingezonden verzoe ken wij beleefd, zorg te dragen dat deze uiterlijk 15 Jan. a.s. aan het secretariaat worden ingezonden. U zorgt daar wel voor! FEESTELIJKE BIJEENKOMSTEN, ENZ. Op 9 Januari a.s. herdenkt de afd. Lei den van den Ned. R.K. Bouwvakar beidersbon d „St. Joseph" haar 20- jarig bestaan. Des morgens 7.15 uur wordt een H. Mis opgedragen on de H. Leonar- duskerk voor de leden en overleden leden van de afdeeling, waarbij alg. H. Commu nie. Daarna gemeenschappelijk ontbijt in „Zomerlust" ,met medewerking van Franz. Schweitzer. De herdenkingdag zal besloten worden met een .groote feestavond, aanvang 8 uur, in „Zomerlust", waaraan het duo Joe en Nelli uit Utrecht zijn medewerking verleent. 22 Jan. herdenkt de afd. Leiden van den R. K. Fabrieksarbeidersbond eveneens haar 20-jarig bestaan. 23 Jan. worden alle leden verzocht te communi- ceeren in hun parochiekerken, terwijl in de Hartebrugskerk om 10.30 uur een H. Mis wordt opgedragen. Zaterdag 22 Jan. wordt een feestvergadering gehouden in Zomerlust. Ook de Transportarbeiders bond herdenkt het feit dat hij 20 jaar bestaat. Voor die gelegenheid zijn groote feestplannen in elkaar gezet en als datums daarvoor gekozen 6, 10 en 12 Febr. a.s. In de eerstvolgende rubriek komen wij daar op nader terug. „S t. R a p h aë 1 en „S t. P a u 1 u s" loo- pen eveneens met planen voor jaarfeesten rond, evenals „S t. D e u s D e d i t", welke laatste haar 25-jarig bestaan hoopt te her denken. Wij wenschen allen veel succes toe! VAN DE REDACTIE Correspondentie, deze rubriek betreffen- d, moet gezonden worden aan het Redac tie-adres: Verlengde Bloemistenlaan 45. De eerstvolgende rubriek verschijnt heden óver 14 dagen. 1 HEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: De Lachende Vrij buiter (Victor Mc. Laglen Noah Beery Frankie Darro). Hoe raak ik mijn geld kwijt. (Jack Bu chanan). Avont.film Komisch lederen avond 8 uur. Zaterdag en Zondag an 47 en 811 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd. Lido: Tarzan's Vlucht. (Johnny Weissmül- ler Maureen O'Sullivan). Verkeerd beoordeeld (Jack Holt Jimmy Butler) Avontfilm Dramatisch lederen avond 8.15 uur. Zaterdag en Zondag van 2—7 uur Woensdag 2.30 uur matinée. Volwassenen Trianon: Angel (Mariene Die trich Melvyn Dou- glas) Hoog spel (Gail Pa trick Ricardo Cortez. Speelfilm Dramatisch lederen avond 8 uur. Zaterdag cn Zondag van 21 uur. Woens dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. Volwassenen Luxor; Afgekeurd

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14