SPORT DINSDAG 4 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJKE VERKEERS ONGELUKKEN. Giéten-middag is op den rijksstraatweg VordenZutphen een doodelijk ongeval gebeurd. Door de gladheid van den weg slipte de ongeveer 60-jarige rijksweg werker Jansen uit Warnsveld, die daar op de fiets reed juist voor een naderenden autobus van de Graafschap". Het slachtoffer kwam on der de wielen van den zwaren wagen te recht en was op slag d<»od. Gistermiddag fietste de 9-jarige K. te Haarlem met vrij groote snelheid in de Wilhélmlnastraat, doch hij lette blijkbaar niet goed óp en botste daardoor tegen den achterkant van een vrachtauto, welke aan den kant Van den weg geparkeerd stond. Een ijzeren haak, waarmee de klep van de laadbak wordt vastgezet, drong bij het rechteroog in zijn hoofd, waardoor een ernstige wonde ontstond Tijdens het Vér- voer naar hét St. Elisabethsgasthuis is het knaapje overleden. Het tienjarig zoontje van den heer Ganzeman uit Oosterland werd gistermid dag, toen het omstreeks twee uur naar huis fietste, nabij den Oudelijk tusschen Oos terland en Bruinisse door een uit de tegenovergestelde richting komende auto aangereden. Het knaapje was op slag dood. SLACHTOFFERS VAN AANRIJDINGEN OVERLEDEN. Oudejaarsdag werd de 84-jarige P. v. d. B. in de Jan van den Heydenstraat te 's-Gravénhage door een taxi aangereden. Met een wond boven het rechteroog en eenige andere kwetsuren werd het slacht offer naar hét ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd. Gistermiddag is de oude man aan de verwondingen bezweken, Eveneens overleed gistermiddag in het ziekenhuis aan den Zuldwal de 32- jarige C. P., die Nieuwjaarsdag" op de Soestdljkschekade met zijn motor kwam te vallen en met een schedelbasisfractuur werd opgenomen. BEEN AFGEKNELD. Terwijl Zondagmiddag mevr. Joosting uit Gorssel met anderen nabij Almen óp een autobus uit Lochem wachtte, kwam een auto uit Doetinchcm, bestuurd door den heer Wolf, aanrijden De autobestuur der zag plots bij een brug, dat hij rechts af moest slaan. Hij remde, doch de auto gleed op de sneeuw opzij Mevr.. J. raakte mét een been bekneld tusschen de auto en een paal. Het been werd nagenoeg afge- kneld. SNEEUW EN IJS. Te Groningen is Zondag een flink pak sneeuw gevallen. Het verkeer op de bui tenwegen wordt er zeer door bemoeilijkt. Gisternacht heeft het danig gevroren en vaarten en kanalen lagen dicht. De ijsba nen worden in orde gebracht De hoop der ijsliefhebbers kon nog niet worden ver vuld, omdat het ijs nog niet voldoende dik is. In Friesland wordt echter op verschil lende plaatsen reeds druk gereden. ROOFOVERVAL OP EEN POSTKANTOOR. Gemaskerden dringen met revolver binnen Oudejaarsavond tegen zes uur werd de buitendeur van het poststation te Wylre plotseling opengegooid en verscheen een vermomd persoon voor het loket, tikte met een revolver tegen de ruit en richtte het wapen op de stationhoudster, mej. Smeets. Hij riep „Handen omhoog" en op dit oogen- blik kwam een tweede persoon binnen, die ce deur, welke naar het kantoor leidt, trachtte te forceeren. Toen dit niet ge lukte, poogde hij het loket omhoog te wer ken, doch ook dit mislukte. Op haar hulpgeroep kwamen de vader van mej. Smeets en haar jongere broer in middels toegesneld, waarop de bandieten de vlucht namen en verdwenen. De plaatselijke politie werd terstond ge waarschuwd, terwijl de directeur van het P.T.T.-kantoor te Valkenburg en de mare chaussee van het geval in kennis stelde. Tot nu toe is echter geen spoor van de daders gevonden. Een half uur voor den overval had zich een onbekende op het poststation vervoegd en mej. S. om frankeerzegels gevraagd, welke hem werden verstrekt. Vermoedelijk heeft deze persoon poo.shoogte gewonnen en behoorde hij tot de bende, die vermoe delijk uit drie personen heeft bestaan. „Msb." OVERVAL TE BERCHEM, BIJ OSS. De twee daders gearresteerd. De ongeveer 60-jarige arbeider van der Donk te Berchem, bij Oss, werd gister nacht te één uur, toen hij zich uit Oss naar huis wilde begeven, in het villapark door een tweetal personen aangevallen en tegen den grond geslagen, waarna zij hem van een bedrag van ongeveer twintig gulden hebben beroofd. Van der Donk deed hiervan onmiddellijk aangifte bij de gemeentepolitie. Hij kon echter geen signalement opgeven van de daders. De gemeentepolitie, die direct het onderzoek Instelde, slaagde er evenwel in de daders te arresteeren. Zij bleken te zijn VOETBAL* DIOC. HAARL. VOETBALBOND R.K. Sportver. „Concordia". Concordia verspeelde haar mooie kans op de bovenste plaats door met 31 van Meerburg te verliezen. Dé wedstrijd Is al reeds een kwartier oud, zonder dat beide partijen, iets bij zonders laten zien. Als er dan iets meer teekening in den strijd komt, heeft Meer-* burg de gevaarlijkste aanvallen. Een vlotte aanval van de gasten besluit de linksbinnen met een keurigen treffer (01). Bij C. lukt het nu eenmaal niet een goede aanval, de M. Is er doorheen, doch de M. keeper heeft den bal weer. Na de rust wordt het spelpeil er niet beter op, hoewel M. in deze periode overtuigend sterker speelt, en dit uitdrukt in 2 goede doelpunten. Vlak voor het einde redt C. de eer nadat ze het laatste kwartier sterk itï den aanval Waren. De 13 móge iets geflatteerd zijn, om een overwinning té verdienen had C. toch iets anders moeten laten zien. R.K. Sportver. „Foreholte". Ons 1ste elftal is het gelukt eindelek eens een zege te behalen. Steeds-Hooger I moest met 43 de vlag strijken. Daarna zijn onze jongens, voorlooplg van de laat ste plaats weg. Zelfs zijn ze een plaats ge stegen. Nu .gaan jullie toch steeds hooger? We hadden dus goed geraden. De Reserven in de Zilk te gast, verloren al weer op 't kantje af, met 21 van v. Nispen II, Ook de A-junioren konden het niet bol werken in Leiden tegen Docos b, met 52 moesten ze verliezen. Volgende keeren maar weer beter! A.s. Zóndag 9 Januari geen wedstrijden wegens Aanbidding. R.K. Sportver. „Trekvogels". Na een rustperiode van enkele weken, kwamen de Trekvogels weer in het veld tegen W.S.E. I uit Waadingxveen. Of het nu kwam dóór het koude weer, of door de lange rust, het eerste goaltje voor de gast- heeren liet op zich wachten, terwijl W.S.E. het eens na het andere punt te scoorde. Hoe wel de Trekvogels hun uiterste krachten Inspanden was en bleef vrouwe Fortuna haar ongunstig, zelfs de eer kon nog niet wofden gered. Jammer was het dat de Trekvogelkeeper verstek liet gaan, de reserve-keeper ver hinderd was en men zich toen met een ander moest behelpen. Het nieuwe jaar is aldus niet glorieus In gezet, doch we verwachten, dat deze in zinking niet van langen duur zal zijn, R.K. Sportver. „KRV". Het tweede elftal trok naar Zoeterwoude en speelde tegen Meerburg gelijk. Uitslag 22. De junioren ontvingen V.V.L. b. Hoewel de gasten slechts met 10 man uit kwamen moesten onze junioren toch beide punten afstaan. Uitslag 25. De scheids rechter was maar weer niet komen op dagen! Zondag a.s. gaat het eerste per autocar naar S.N.A Supporters verzekert u tydig van een plaats! Elke eerste Dinsdag van de maand vergadert het K.R.V.-bestuur in 't parochiehuis. Daar kunnen de leden even- tueele wenschen, klachten, etc. naar voren brengén. Tot nogtoe echter maakte geen enkele voetballer van die gelegenheid ge bruik! R.K. Voetbalver. „Van Nispen". Het nieuwe jaar heeft voor Van Nispen goed ingezet, de volle buit is In de Zilk ge komen. Allereerst won het tweede, dat tegen Foreholte in het veld kwam en nog wel met twee invallers. Maar ondanks dat is er toch gewonnen en wel met 21 zoo doende is de kampioenskans weer ge stegen. Het eerste elftal toog naar Vogelen zang en wist daar met 6—1 te winnen. Het is een mooie spannende strijd geworden. R.K. Sportver. „Esto". Onder leiding van scheidsrechter Sma ling uit Woerden, trapte Donk af. De eerste speelhelft was Esto in de meer derheid. Het eerste doelpunt kwam echter in Esto's touwen terecht. Weldra nam Sauer voor Ssto het initiatief en scoor de onberispelijk met een mooi diagonaal schot (1—1). Even later was het weer de lingsbuiten, Sauer, die de stand op 21 bracht. Vlak voor de rust, maakte Kippe- de twintigjarige v. d. D. en de twintig jarige G., beiden te Oss. Ook het geld werd nog teruggevonden. Beide daders werden naar het politie bureau overgebracht, waar zij een beken tenis aflegden. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT De rijks veld wacht heeft te Delft weder om een geheime distilleerderij ontdekt. Bij een inval in een pand aan den Rotterdam- schen weg trof men een distilleerketel aan van de grootste soort, benevens een com plete, daarbij behoorende installatie. Hier na werd een inval gedaan in een woning aan de Wassenaarstraat te Delft, waar drie personen, van E., van L. en E., allen wo nende te Delft, werden aangetroffen. Een van hen bekende huurder van het pand aan den Rotterdamschenweg en eigenaar van de installatie te zijn. In de woning werd nog een ketel en een hoeveelheid jenever in beslag genomen. Tegen de drie mannen is proces verbaal opgemaakt. sluis voor Esto het derde doelpunt, waarna Smaling het einde van de eerste helft floot. De tweede helft werd op meer glad ter rein, daar een licht regen was opgekomen, begonnen. Aanvankelijk ging het spel ge lijk op, doch Esto, hetwelk in geen langen tijd had gevoetbald, bleek aan Uithoudings vermogen te hebben ingeboet, en de aanval len van Donk wérden talrijker. Lang bleef dan ook eên doelpunt niét uit (3—2). Door èen mispWatste kopbal van den linksback vart Esto Werd een pracht gelegenheid ge schapen om te doelpunten, welke kans on berispelijk bènut werd. Van toen af bleef Donk in de meerderheid, en de achterhoede van Esto had zwaar werk. Het was dan ook een Opluchting, dat het eindsignaal klonk. Door het harde veld hadden enke len nogal Verwondingen öpgeloopert. Ove rigens 'n sportieve wedstrijd. Het tweede elftal, dat naar Donk moest, werd afgebeld. De Junioren hebben tijde lijk rUst. WATERPOLO L.Z.C.—MAAS. Morgenavond zal in de ..Overdekte" aan de Haarlemmerstraat gespeeld worden voor de Wintercompetitie der H.Z.B. de wedstrjjd L.Z.C. I—Maas (Rotterdam). Aanvang 10 uur. SKISPORT BIRGER RUUD EN SVEN ERIKSSON VERSLAGEN. Uit Oslo wordt gemeld: Op de Hannibal- schans nabij Kongsberg zijn springwedatry- den gehouden tusschen leden van de ski- clubs Kongsberg (Noorwegen) en Friska Viljar (Zweden). De Noorsche springers wonnen in tótaal met 1251,8—1202,9 punten van hun tegenstandera. De beste springer was de Kongsbergman Hïlman Myhra, die niet alleen in den wed strijd tusschen beide vereenigingen, maar ook in een individueelen wedstrijd de beste prestaties leverde. Hij wist hierbij tot twee maal toe de olympische kampioenen Bir- ger Ruud en Sven Riksson achter zioh te houden. De uitslagen luidden: Spring wedstrijd (onderdeel van den club wedstrijd): 1. Hilmar Myhra (Kongsberg) 151,2 punten (sprongen van 53 en 55 M.); 2. Birger Ruur (Kongsberg) 149,4 punien (51,5 en 52 M.); 3. Sven Eriksson (Friska Viljar) 149 punten (51 en 53 M.). Juniores: 1. Asbjoern Ruud (Kongsberg) 148,8 punten (51,5 ert 52 M.). Springwedstrijd )ind.): 1. Hilmar Myhra (Kongsberg) 228,2 p.; 2. Arnold Kongs- gaard (Kongsberg) 227,5 p.; 3. Asbjoern Ruud (Kongsberg 226,6 p.; 4. Birger Ruur (Kongsberg) 220,3 p.; 8. Goesta Berggren (Friska Viljar) 219,1 p.; 10. Sven Ediksson (Friska Viljar) 182,3 p. BILTARTEN KAMPIOENSCHAP VAN LISSE EN OMSTREKEN Twee overwinningen voor B. Teegelaar Het verloop der voortgezette wedstrijden luidt: B. Teegelaar (P. v. C.) 200 20 31 10.— J. WiUemse (S. Vr. Kr.) 61 20 16 3.05 B. Teegelaar (P. v. C.) 200 22 45 9.09 G. C. Degger (Luto) 167 22 32 7.59 J. Willemse (S. Vr Kr.) 200 37 21 5.40 A. Duivenvoorden (Exc.) 188 37 24 5.08 Duivenvoorden Sr. (Exc.) 200 54 22 3.70 A. Duivenvoorden (Exc.) 199 54 24 3.68 Het programma voor a.s. Dinsdag luidt: B. TeegelaarP. Duivenvoorde Sr. C. Th. DuivenvoordenB. Teegelaar. R'veen IZoeterwoude I. J. Hogenboom 60 22 10 2.73 N. v. d. Akker 49 22 7 2.20 P. Verdel 60 28 12 2.14 H. Hogervorst 45 28 5 1.60 J. de Bruyn 60 29 8 2.07 G. Koek 31 29 7 1.07 Jac. Bakker 60 34 12 1.73 G. Berk 60 34 7 1.73 Th. de Koning 60 40 15 1.50 W. v. Klink 44 40 5 1.35 Totaal 91 voor de Veensche Gezellen. SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De 4e klasse C. Oegstgeest II verliest van Leithen II wegens niet opkomen met 80. Tot groote verbazing van Leithen II, dat gisteravond in het Nut op Oegstgeest wachtte, kwam deze club niet opdagen en daar ook geen bericht van verhindering was binnengekomen, won Leithen II den wedstrijd zonder spelen met 80. Dit wegblijven was wel vreemd, want de club te Oegstgeest had juist zijn ingenomen heid betuigd met de instelling dezer nieu we groep. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NOORDWIJK. In café Flora te Noordwyk zal heden avond de tweede wedstrijd om het kam pioenschap van Noordwijk beginnen. Deze wedstrijd wordt georganiseerd door het bestuur der Schaakvereeniging „Da niël Noteboom" aldaar. Het vorige jaar werd het kampioenschap behaald door den heer P. Bedijn. Evenals het vorige jaar zyn weer tal van prijzen, als bekers en medailles voor dezen wedstrijd uitge loofd, de hoofdprijs is een zilveren be ker, als wisselprijs uitgeloofd door „de De strijd om het wereldkampioenschap Aljechin sag Capablanca De plannen van den -wereld kampioen Een speciale verslaggever van het A.NJP. heeft te Hastings, Waar dr. Aljechin op het oogenblik in verband met het aldaar plaats vindende toürnooi vertoeft, een on derhoud met den wereldkampioen gehad. Dr. Aljechin was in een zeer opgeruim de stemming, Reeds met oud-en-nieuw was hij in een vróolijke bui geweest, zeker, omdat hij 1938 als zijn coronation-year be schouwt. En als de wereldkampioen in een goede stemming is, dan is hij ook wat meer mededeelzaam. Zoo vernamen wij, dat hij een tele gram uit Uruguay ontvangen heeft, waarin stond, dat het geld voor zijn aanstaande match tegen Capablanca op een bank gestort is, waardoor eigenlijk deze titel kamp als zeker mag worden beschouwd. Maar op onze vraag of hij al een üit- c aging van den Cubaan ontvangen had, deelde Aljechin ons mede, dat hij Capa blanca wel te Parijs ontmoet had, terwijl oeze in café de la Régertce bridge zat te spelen, doch geen contact met hem heeft kunnen vinden. De vrienden van Capa blanca vertelden mij echter, aldus ver klaarde Aljechin, dat de Cubaan wel be reid is met mij te spelen, doch niet van plan is mij uit te dagen, voordat ik in Zuid-Amerika geweest ben, opdat daar Noord wij ker". Ditmaal konden ook n iet leden der club mededingen. Het aantal deelnemers bedraagt 32. Deze zijn ver deeld in 8 groepen van 4 spelers. Hieruit worden 4 groepen van 8 spelers gevormd, waarvan de 4 sterksten dan in de le klasse komen en zoo vervolgens. Dat zal dus wel een interessante wedstrijd worden. HET TOÜRNOOI TE HASTINGS Fine wint zijn eerste partij De remise-koning Fine won gisteren in net tournoói te Hastings zijn eerste partij. HU sloeg met wit den Lithauer Mikenas. Flohr slaagde er in zUn afgebroken partij uit de vijfde ronde van Tylor te winnen. In de zesde ronde speelde Flohr met wit tegen Keres, welke partij in remise eindig de. Na de zesde ronde hebben Reshevsky Flohr en Keres de leiding met ieder 4A punt. In groep B. van het premierreservetour- nooit won Landau van zyn concurrent den Duitscher List, zoodat onze landgenoot de leiding heroverd heeft. Hy staat op de eer ste plaats met 5 punten uit 6, gevolgd door van Doesburgh met AA en List en Kitta ieder met 4 punten. Landau moet nog spelen tegen Cole, Michell en Van Doesburgh. De laatste moet nog uitkomen tegen Ritson Morry, Winser en Landau. Prins leed opnieuw een nederlaag, thans tegen Koltanowski. De uitsltagen luiden: Hoofdgroep: Vyfde ronde: afgebroken partij TyorFlohr 01. Zesde ronde: sir G. ThomasTylor af gebroken in betere stelling voor Tylor; Flohr—Keres AA; FineMikenas 10; AlexanderReshevsky AA\ A. R. B. ThomasFairhurst AA. De stand is: 1, 2 en 3; Flohr, Reshevsky en Keres ieder 4A p. 4. Alexander 4 p.; 5. Fine 3'A p.; 6. Mikenas 3 p.; 7 en 8 Tylor en Sir. G. Thomas ieder 2 p. plus 1 afgebra. party. 9 en 10 A. R. B. Thomas en Fairhurst ieder A p. Premier reserve A: KoltanowskiPrins 1—0. Premier reserve B: PetersVan Does burgh 01; LandauList 10; Kitto Schelfhout 10. DAMMEN R.K. KAMPIOENSCHAP LEIDEN EN OMSTREKEN Om den „Leidsche Courant"-wisseIbeker Evenals vorige jaar organiseert de R.K. damclub Gez. Samenzijn een wedstrijd om het R.K. persoonlijk kampioenschap van Leiden en Omstreken. Hiervoor is vorig jaar door de „Leidsche Courant" een zil veren wisselbeker beschikbaar gesteld, welke verleden jaar door den kampioen van Leiden en Omstreken, den heer A. G. ae Jeu, gewonnen is. Driemaal achtereen of vyfmaal in het geheel moet deze beker gewonnen worden om in eigendom over te gaan. Er zal in drie klassen worden ge speelt, nl. le, 2e en 3e klas. In elke klas zijn 4 prijzen beschikbaar gesteld. Boven dien verwerft de kampioen le klas den zilveren „Leidsche Cour^nt"-wisselbeker. De wedstrijden vinden plaats in den R.K. Volksbond, Steenschuur 15, op Donder dagavond; aanvang half acht. Voor de le den van Gez. Samenzijn en voor degenen, die na afloop van den wedstrijd lid wen schen te worden en als zoodanig worden aangenomen gelden de behaalde winst punten als bordpunten, voor zoover het eerste tiental betreft. Aan alle deelnemers wordt vóór den alles eerst geregeld kan worden. Hy weet voch dat bet van mij afhangt, of ik met hem spelen wil of niet en daarom laat hij alles op zyn beloop. Over een maand ver trek ik naar Argentinië, 6 Februari ga ik scheep en ik hoop, dat de onderhandelin gen te Montevideo tot een goed einde zul len worden gebracht. Wat zijn uw verdere plannen? Er bestaat veel kans op, dat het A.V.R.O.-tournooi doorgaat. Ik hoop even wel, dat het wat later in het jaar zal wor den gehouden, in September b.v. Daarna ben ik van plan naar Noord-Amerika te gaan en dan volgt misschien een kleine wereldreis, zooals ik in 1932 gemaakt heb. Nederlandsch Indië, Britech Indië, Austra lië en misschien ook Japan. Ik heb reeds Uitnoodigingert ontvangen. Weet u, ging hU door, dat, toen ik den titel heroverde, my bloemen uit Indië werden gestuurd? Het meest verraste toy een groote krans, oie ik te Amsterdam ontving van de Ba takkers. Ik zal verder probeeren op tijd in Europa terug te zyn om aan de uitnoodi- ging van Margate gevolg te geven. Mocht ik verhinderd zijn, dan zal Capablanca wel gevraagd worden. Hebt u neg iets van Rusland gehoord? Ik geloof niet, dat het grootmeester- tournooi te Moskou in de eerstkomende maanden zal worden gehouden. Alle in formaties hieromtrent zijn tevergeefs ge weest. Men schijnt inderdaad te Moskou nog geen beslissing te hebben genomen, doch zooiets komt vaak onverwacht. Ik veronderstel, dat het tournooi pas tegen het eind van het jaar zal worden gehou den. Zooals mij te Parijs nog werd mede gedeeld, heeft Capablanca met Moskou telefonisch gesproken. Ook aan Capablanct kon Rusland nog geen definitief antwoord geven. Ons vraaggesprek werd met een partij bridge besloten, maar de goede stemming van Aljechin was dadelijk verdwenen, na het eerste spel reeds, toen zijn partner zoo Loog opbood, dat de wereldkampioen ge doubleerd 6 down ging. aanvang een wedstrijdrooster en een re glement toegezonden. De inschrijving is geheel vry en opengesteld tot en met 15 Jan. bij den seer W. v. d. Veer, Pie ter de 13 Courtstraat 23, of bij de overige be stuursleden A. Jansen, Koolstraat 6, H. B. Stipdonk, Vliet 41, A. G. de Jeu, Steen- schuur 17. Na dien datum kunnen geen inschryvingen meer worden aangenomen met het oog, op het in orde maken van het wedstrijdrooster. Men gelieve vooral dui delijk naam een adres op te geven, en in welke klas men wenscht deel te nemen. De contributie bedraagt voor de le klas 20 cent per week, voor de 2e klas 15 cent per week en de 3e klas 10 cent per week. Hebben de deelnemers al hun partijen naar behoören beëindigd, dan ontvangt van de le klas ieder een gulden terug, en van de 2e klas ieder 50 cent; inleggeld wordt niet gevraagd. Het is zeker in het belang van de R.K. damsport om aan dezen wedstrijd deel te nemen. Dus R.K. dammers van Led den en Omstreken geeft u op, en pakt aan, het belooft een spannenden wedstrijd te worden. Het bestuur verwacht een groote deelname. Geeft u spoedig op, in ieder geval vóór 15 Januari. Wilt U iets weten? Vraag. 1. Kunt u mij ook zeggen, of, als men een brief aan den minister van Economische Zaken schrijft, deze brief hem persoonlijk in handen komt en door hem persoonlijk gelezen wordt? 2. Kunt u mij ook het huisadres opgeven van ir. A. W. van de Plassche, inspecteur van den Tuinbouw en het Tuinbouw- onderwys. 3. Kunt u mij ook zeggen hoe groot de werkelijke afstand in kilometers is tus schen het Hollandsche en het Engelsche strand, b.v. rechtstreeks vanaf Katwyk? 4. Zoudt u mij de juiste vertaling in hefc Nederlandsch willen opgeven van de vol gende Duitsche volzin: Auf Ihre Frage kann ich Ihnen aber nicht antworten? Antwoordt. Probeert u het door op den omslag privé te schryven. De omvang eener ministerieele post maakt het intus- schen begrypolijk, dat de minister niet alle brieven zelf behandelt. 2. Gentschestraat 219, Den Haag. 3. Van de kust te Scheveningen tot de kust van Aldeburgh (kortste afstand) be draagt de afstand 180 K.M. 4. Op uw vraag kan ik u echter niet ant woorden. Vraag: omtrent het voedsel van een aalscholver. Antwoord: de aalscholver slikt de visch in, die geheel en al ajs voedsel wordt verteerd. Dokter, ik wil ver- matteren. Ik ook mevrouw; en wat graag. (Bouillabaisse)

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9