OMGEVING JUBILEERENDE LANDARBEIDERSBOND TE NOORDWIJKERHOUT DINSDAG 4 JANUARI 193S DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 „nel was geen eer, het was een schande bondslid te zl|n" Zooals een R. K. Vereeniging, die jubi leert betaamt, is het 25-jarig bestaan van de R. K. Landarbeidersbond alhier, aller eerst kerkelijk gevierd Zondag had een Algemeene H. Communie plaats voor alle leden, aangesloten bij de afdeeling Noord wijkerhout van „St. Deus Dedit". Maandag avond heeft in de groote zaal van het café „De Zwaan" de groote feestvergadering plaats gehad. Toen tegen acht uur de voorzitter, de heer J. van der Voet, de bij eenkomst opende met den Christelijken groet, was de zaal door de leden met hun Games en de genoodigden tot in de uiterste hoeken bezet. Na het zingen van het strijd lied heette de heer van der Voet alle aan wezigen hartelijk welkom, in het bizonder den algemeen voorzitter van „St. Deus Dedit", den heer A. J. Loerakker, den Burgemeester, pastoor Maas, kapelaan van Adrichem, de gemeenl e-secretaris, wet houder Warmerdam en het bestuur van den Christelijken landarbeidersbond, af deeling Noord wij kerhout. Ook heette hij zeer hartelijk welkom de leden van het bestuur, 25 jaar terug Spreker doet een terugblik op de oprichting, nu 25 jaar ge leden. De toestand was toen zoo heel an ders dan thans. De encycliek „Rerum No varum" had reeds geklonken, en ook in Noordwijkerhout was deze gehoord. Met de naburige gemeente Voorhout was een organisatie voor de landarbeiders samen geroepen doch men zag in, dat het zonder aansluiting bij St. Deus Dedit niet ging. In een vergadering op 17 December werd •besloten tot aansluiting bij genoemden bond en werd de afdeeling opgericht. Dit besluit behoeven we gelukkig niet te be treuren, alles is nog wel niec bereikt, doch veel goeds is door het werken van de or ganisatie tot stand gekomen. Begonnen werd met een 20-tal leden, na 1926 werd dit getal steeds grooter tot in 1933 het top punt van 280 leden was bereikt. Na dit jaar ging het ledental iets achteruit en momenteel, zoo vervolgae spreker, heeft de afdeeling 248 leden. De achteruitgang vindt zijn oorzaak in het feit, dat door de gewijzigde omstan digheden het profijt dat men van de ver eeniging heeft, verminderde. We moeten echter, aldus de voorzitter, de toekomst niet somber inzien, en kijken naar het aantal adspirant-leden, jonge kerels, die straks onze ideeën uit moeten dragen. Hij richtte een afzonderlijk woord tot de aan wezige vrouwen, om steeds blijmoedig het offer van de hooge contributie, welke de mannen voor het lidmaatschap moeten be talen, te dragen. Aan het eind van zijn betoog liet de voorzitter duidelijk uitkomen, dat de ver eeniging niet enkel voor de stoffelijke, doch zeker ook voor de geestelijke belan gen van de leden strijdt. Toespraak A. J. Loerakker. Het was geen eer, het was een schande. Hierna nam de Algemeen Voorzitter, de heer A. J. Loerakker, op het spreekge stoelte plaats, onder applaus van de ver gadering. Spr. wenschte de afdeeling ge luk met het 25-jarig bestaan en sprak over net feit, dat de afdeeling Noordwijkerhout m de eerste 10 jaren een groot zorgenkind van den Bond is geweest. Thans is het echter een afdeeling waar we trots op kunnen zijn. Van ganscher harte, zoo ver volgde deze bekende spreker, wensch ik al de leden geluk, maar vooral de veteranen van de beweging hier ter plaatse, die alles hebben moeten opbouwen. Vanavond moe ten we dankbaar zijn, zeide spreker, om wat in het verleden tot stand gekomen is en we zullen opnieuw de belofte doen om elkaar te steunen en ons vertrouwen uit te spreken in de katholiek*: organisatie. Vóór 25 jaar, wat een toestand was het toen, het was geen eer maar een schande als men lid was van onzen bond, en men deed toch werkelijk niets anders dan wat de Paus voorschreef, gesteund door de Bisschoppen. Een ge organiseerd arbeider was toen volgens de opinie rood, of althans zeker rose „getint", zoo'n arbeider deugde in geen enkel opzicht, was volgens de meeste menschen oproerig en ontevreden. Ik heb het meegemaakt, aldus spreker, dat mij werd gezegd: „Wat wilt gij in onze plaats, vertegenwoordiger van den Bond, wij zorgen hier goed voor onze arbeiders en als ze gebrek hebben, dan helpt de Vincentiusvereeniging". Maar daarop heb ik geantwoord: „Hoe kumt ge erbij te zeg gen dat het in orde is als gij een valide ar beider naar een liefdadigheidsinstelling verwijzen moet?" Wij hebben er voor moeten werken en vechten om een stuk brood voor den ar beider te krijgen. Dezen avond nog, ver volgde spreker, drukte eén van de voor zitters van een werkge «rersvereeniging uit dit gewest, mij de hand, en sprak den wensch uit dat God het moge geven, dat at verhouding tusschen ons moge blijven zooals die thans er is. Dat zegt veel. Wat wij bereikt hebben is onder geen woorden te brengen, onze organisatie heeft alle krachten gebruikt om sociaal-economische orde te brengen. We moeten eens naar an dere landen zien en dan kunnen wij zeg gen dat wij ons vry en frank in onze ka tholieke veerenigingen kunnen organisee- ren. Wij zijn zoover gekomen, dat onze katholieke arbeidersorganisatie een voor aanstaande positie in ons land inneemt. Spr. verheugt zich er over, dat de afdee ling van den L.T.B. hier ter plaatse het feest hedenavond in ons midden meeviert. Laten we onze vereeniging toch niet ver zwakken, riep spreker uit, want dan zijn de rampen niet te overzien. Alle middelen worden gebruikt om ons van ons doel af te leiden. Spreker deed een beroep op de vrouwen om hunne mannen steeds aan te sporen de vergaderingen van de afdeeling trouw te bezoeken, en spoorde hen aan te zorgen dat hunne zoons allemaal ad- sprirant-leden zouden worden, daar deze jongens later de beginselen uit moeten dragen. Onder luid applaus beeindigde de alge meen voorzitter zijn Doelende rede. In- lusschen waren in de zaal gekomen de hoog eerw. heer Pastoor Westerwoudt en kapelaan de Kleermaker van de St. Jozef- Parochie, die door den Voorzitter hartelijk verwelkomd werden. Van de gelegenheid tot het aanbieden van felicitaties maakte vervolgens allereerst de burgemeester gebruik. Deze zeide er prijs op te stellen hier vanavond aan wezig te kunnen zijn om een woord van hartelijke gelukwensch tot de jubileerende vereeniging te spreken Spreker wees eiop, dat deze vereeniging een onmisbaar element in het gemeentebestuur geworden is, doordat zij in den persoon van den energieken Voorzitter, den heer van der Voet, vele moeilijkheden doet oplossen. De burgemeester feliciteerde den Land arbeidersbond namens het gemeentebe stuur met het zilveren bestaansfeest, en sprak den wensch uit, dat de afdeeling tot in lengte van dagen moge groeien en tloeien. Houdt vol, houdt stand! Alsdan nam de zeerrerw. heer pastoor Maas het woord om zijn hartelijke geluk- wenschen aan te bieden. Deze slaat even eens een terugblik van 25 jaar en herin nerde er aan dat toentertijd door vele pa troons, arbeiders en zelfs priesters niet het nut van organiseeren werd ingezien. Spreker noemde het een zegen voor de parochies, dat de \afdeeling reeds 25 jaar bestaat. We moeten de eer van God in cnze vereeniging hoog houden, aldus ZEerw. en hij riep aan het eind van zijn felicitatiewoorden uit: „Houdt vol, houdt stand". De voorzitter van den R. K. Volksbond, ce heer M. van der Togt, sprak hierna eveneens woorden van gelukwensch. Hij sprak de hoop uit, dat onder de kundige leiding van het bestuur der afdeeling, de vereeniging in bloei moge toenemen. Hij sprak over de prettige samenwerking tus schen de vak- en standsorganisatie en hoopte dat dit zoo zal mogen blyven. De voorzitter dankte daarna de sprekers voor hunne gelukwenschen. Hierna werd aan alle aanwezigen een heerlijke kop koffie gepresenteerd, terwijl de heeren een rookertje kregen en de aan wezige dames een reep chocolade. Een at tentie die wel in den smaak zal zijn ge vallen! Een stukje muziek luisterde het feest vervolgens op, waarna werd begonnen met het gedeelte van de agenda dat door too- reel in beslag werd genomen. Eerst nam echter Pastoor Wester woudt het woord om €x-nige hartelijke felicitatie-woorden uit te spreken. Spr. zeide zoo laat gekomen te zijn omdat hij eerst de oefeningen voor de congregatie had moeten leiden. Hij felici teerde de vereeniging met haar 25-jarig bestaan en zegde zijn vollen steun toe om alles in het werk te stellen, dat de arbei ders van de St. Victor-parochie, die nog geen lid zijn van den bond, eT toe te bewe gen lid te worden. Omdat zijn vader slecht was! Door O.B.K. werd hierna opgevoerd een schets „Om dat zijn vader slecht was". Dit stuk werd door de tooneelclub verdienste lijk opgevoerd wat wel bleek uit het ap plaus aan het einde. In de pauze welke nu volgde werd een LEIDSCHENDAM-VEUR. Biljarten. De biljartwedstrijd gespeeld door de beide vijftallen van de Poedelaars en K.D.O. uit Leidschendam in het café van den heer Al te Veur, werd gewonnen door de eerste met 64. Aanrijding. Op de Damlaan stak een dochtertje van St. uit Leidschendam plot seling den weg over, terwijl op hetzelfde moment een luxe auto bestuurd door L. uit Leidschendam naderde. Door de tegen woordigheid van geest van L., die het stuur direct omgooide, wist hij de kleine te ontwijken, zoodat deze slechts even ge raakt werd en er met een kleine ontvel ling afkwam. De auto kwam hierdoor op het trottoir terecht en vernielde een hou ten schutting van het erf van bakker v. d. H., terwijl ook een tweetal op dit erf par keerde handwagens eenige schade oplie pen. De auto bekwam slechts een geringe materieele schade. De bestuurder was da nig overstuur, doch had aan deze aanrij ding geen schuld. STOMPWIJK. B.V.L. Januari is voor de B.V.L.-ers uit Stompwijk een belangrijke maand. Er wordt op 5 Jan. geschoten voor het beha len van het brevet, scherpschutter, terwijl op 12 Jan. een schietwedstrijd en tevens de wisselbeker verschoten wordt. De plaatselijke commissie is dezer dagen bijeen gekomen voor het organiseeren van den Propaganda-avond. Deze avond wordt gehouden op 21 Jan. Bij die gelegenheid worden de brevetten, prijzen en wissel beker uitgereikt. Geboren: Corina Hendrika Maria, d. van J. M. v. d. Salm en S. M. Hendriks Maria Johanna Theresia, d. van M. P. Lex- mond en C. A. M. Vink. Overleden: Jan v. Leeuwen 3 mnd. J. Mulder 81 j. VEUR. Geboren: Antonius Cornelius Maria, z. van Fr. W. M. Togni en Th. H. Schroder Hubertus Antonius Leonardus, z. van M. A. J. van Rijn en J. J. Moller. Ondertrouwd: P. A. van Veen en A. W. Halverhout. Overleden: Jac. Heyne 74 j. Th. H. Schutte 72 j. NOORDWIJKERHOUT. Personalia. Mej. M. G. van Denzen, alhier, is aangesteld tot kweekelinge met acte aan de St. Jozef meisjesschool, alhier. Aanbesteding. Aanbesteed is het bou wen van een dubbel woonhuis ingevolge de landarbeiderswet ten behoeve van S. J. Klinkenberg 'en F. N. van der Ploeg, al hier, De inschrijving is als volgt: H. Bouwmeester 4935; P. Laros 5025; Firma de Groot Kalkers f 5095; J. W. j van der Klugt f 4895 en M. G. van Parera 4800. De gunning is aangehouden. VOORHOUT Benoeming controleur werkloozen. Door de Minister van Sociale Zaken schijnt geen bezwaar te zijn ingebracht, tegen het besluit van den raad alhier, waarbij een j werklooze tot controleur der werkloozen j werd benoemd, de benoemde functionaris I H. Renee is met ingang van heden in func- j tie getreden. VOORSCHOTEN. Inbraak met diefstal. Gisteravond is i ingebroken bij den heer Jac. G., tijdens j zijn afwezigheid, tusschen 310 y2 uur j n.m. Bij een terstond ingesteld onderzoek 1 bleek, dat waren ontvreemd een gouden horlogeketting en een gouden ring. Biljartclub. De biljartclub T. V. B. houdt haar jaarvergadering op Woensdag 5 Januari a.s. in het R. K. Vereenigings- I gebouw. WASSENAAR. De sturen in elkaar. De wielrijder v. E. uit Den Haag reed op een rijwiel langs den Rijksstraatweg ter hoogte van de Rust en Vreugdlaan. Bij het passeeren vain een wielrijder van tegenovergestelde zijde, raakten de sturen van beide rijwielen elkaar terwijl op hetzelfde oogenblik van E. werd aangereden door een anderen wielrijder, een zekeren R. alhier. Van E. kwam te vallen en bekwam hierbij en zeer ernstige hoofdwonde. Na behandeling door dr. X. is van E. met de ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Geen boom en rooien. De politie ves- I tigt er de aandacht op, dat het zonder ver gunning van B. en W. verboden is om boo- j mep, die binnen den afstand van 40 M. van den openbaren weg staan, te rooien. SASSENHEHVI grtais verloting onder de leden gehouden, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar wa ren gesteld. De aanwezigen kregen ieder nog een consumptie uit de feestkas, waar- r.a O.B.K. een lucht in één bedrijf op voerde „Het wonderkind", met welk stuk onbedaarlijk door de aanwezigen werd ge lachen. De arme baby had het hard te ver duren! Aan het einde van den avond dankte de voorzitter alle aanwezigen voor hun op komst, O.B.K. voor het tooneelspel en de muziek voor hun vroolijke stukken. Be sloten werd met het „Aan U, o Koning der eeuwen", en met den Christelijken groet. Aan den uitgang werd gecollecteerd ^oor het steunfonds van zieke leden. Het was een prachtige feestavond welke nog lang in het geheugen van de leden zal blij ven. Zij nog vermeld dat de zaal aardig was versierd en dat de jubileerende afdee- iing fraaie bloemstukken en bloemen had ontvangen, o.a. van de R. K. Bouwvakar beidersbond, van de Wed. Brama, zaal- houdsj.er, e.a. DE HEER J. W. MARBUS TREKT ZICH TERUG Uit het openbare leven Met ingang van 1 Jan. heeft de heer Marbus zich op 82-jarigen leeftijd geheel teruggetrokken uit het openbare leven. Op verschillende wijze heeft genoemde heer zich zeer verdienstelijk gemaakt: op poli tiek en sociaal terrein. Van 8 Dec. 1896 tot 2 Sept. 1919 had hij zitting in den ge meenteraad, waarvan 18 jaar als wethou der. Ook in de Holl. Mij. van Landbouw was hij steeds de groote stuwkracht. Op 18 Mei 1884 werd hij als lid aangenomen en op 13 Januari 1911 tot secretaris-pen ningmeester der afd. gekozen, terwijl hij op 4 Dec. d.a.v. reeds tot vooizitter werd gekozen en steeds werd herkozen. Uit die afdeeling zijn vorotgekomen op 28 Januari 1909 de fok- en controlevereeniging „Nooit gedacht, waarvan hij tevens voorzitter werd en bleef. Op 24 Mei 1910 werd hij voorzitter der Plaatselijke Ongevallen- e.i Ziekenverzekering voor den Landbouw Lisse en Omstreken. De jaarlijksche stie renkeuringen werden ook altijd in Sascen- heim gehouden, de plaats waar de voor zitter woont. Vele cursussen inzake land bouw en veeteelt werden gehouden, allen op zijn initiatief en aandrang. Voorts w^s hij oprichter van de aankoop-combinatie voor de leden van de afdeeling „Ons Be lang" alhier. In 1903 werd door hem op gericht de Spaar- en Voorschotbank de Boerenleenbank, waarvan hij ruim 34 jaar de krachtige leider is geweest en gebleven. Ten kantore der Boerenleenbank werd dezer dagen een speciale vergadering be legd, waarin de heer J. W. Marbus afscheid nam van het bestuur en den Raad van Toezicht der Bank. Ook had de heer Marbus zitting geduren de 20 jaar als kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente. Tenslotte rest nog te vermel den, dat de heer Marbus gedurende 30 jaarj poldermeester is geweest van den Motti- gerpolder en de Geelhoorn. Moge het den heer Marbus gegeven zijn nog enkele ja ren van zijn welverdiende rust na zulk een vruchtbaar leven te genieten. Retraiteclub „St. Willibrord". Gisteren avond hield de Retraiteclub een ledenver gadering in een der zalen van het K.S.A.- gebouw. De voorzitter, de heer J. Hoogen- straten, opende met een welkomstwoord, waarnna de notulen en jaarverslag volg den. De penningmeester deed verslag, waaruit wij aanstippen, wat was ingeko men 59.56; het saldo bedraagt thans 6.10. Na een dankwoord voor het accu raat beheer werd overgegaan tot verloting van gratis kaarten, welke ten deel zijn ge vallen aan M. Beijk, Jac. Waasdorp Jr., M. v. Diest, Jac. v. Stein en C. v. d. Berg. Drie leden zullen voor eigen rekening gaan. ,De voorzitter en penningmeester werden in hun functie bevestigd. De re traite voor gehuwden wordt gehouden van 11 Januari en voor ongehuwden van 12 15 Febr. Voor de zielerust van C. v. Diest is een H. Mis gelezen. Tot slot werd nog meegedeeld, dat de vereeniging weer met 4 leden is vooruitgegaan. Na afloop dankte de voorzitter voor de belangstel ling en wenscht de deelnemers een groote devotie Hierna sluiting. Propagandavergadering „Teijlingen". In de groote zaal van het K.S.A.-gebouw hield de vereenging Teijlingen een open-| bare vergadering ter propaganda van de 6port. De voorzitter, de heer J. v. d. Nouland, opende deze bijeenkomst met een welkomstwoord, inzonder tot de sprekers van dezen avond, den heer G. Kruijver uit Zaandam, bondssecretaris D. H. V. B., en rector L. Beune, uit Leiden, districts-advi- seur der Jeugdorganisatie. Vervolgens ver welkomde de spr. de geestelijkheid, weth. Bader en het bestuur der supporters-com missie. Het stemde spra tot vreugde, dat er zooveel medeleven bestaat met de sport, gezien de belangstelling van dezen avond. De strijd, waarmede een voetbal vereeni ging heeft te kampen, geeft dikwijls reden om de toekomst donker in te zien. Nadat de voorz. had medegedeeld, dat bericht van verhindering was ingekomen van den burgemeester, werd het woord j verleend aan den heer Kruyver. Spr. heeft gaarne aan deze oproep gehoor gegeven, I om de sportvereeniging nieuw leven in te! blazen, omdat Sassenheim bij hem steeds, aangename herinneringen heeft gewekt. Op zeer duidelijke en uitvoerige wijze heeft spr. aangetoond, wat de voetbalsport is, waarom de sport wordt beoefend en hoe dit kan in katholiek verband. Sportbeoefe ning is goed, zoowel voor den geest als voor het lichaam. De katholieke sportbe- weging, met haar duizenden leden, heeft rekening gehouden met alle factoren van kerk- en missie-gedachten. De kath. sport beteekent meer dan voetballen en spr. hoopt, dat de missie-gedachte ook hier mo ge groeien door het instellen van de 1- cents-actie. Na een hartelijk applaus en dankwoord van den voorz. was het woord aan rector Beune, die een woord van lof sprak tot den eminenten leekenleider, den heer l Kruyver, die ondanks zijn drukke werk- I zaamheden nog tijd heeft gevonden om uit Zaandam hier te komen. Spr. ging vervol gens dieper in op de opvoedkundige waar de van de sport-beoefening door de jeugd. Het karakter neemt bij sport en spel een voorname plaats in. Erkennen we dit, dan kan het succes niet uitblijven voor beoefe ning van de sport in katholiek verband. Ir, een vereeniging, zooals Teijlingen, zal het succes zeker niet uitblijven. De voorz. sprak de hoop uit^ dat de geuite wenschen in vervulling zullen gaan. Hierna sprak weth. Bader nog eenige aanmoedigende woorden tot de vereeni ging. Spr. gaf de verzekering, dat het ge meentebestuur meeleeft met de sport, waarna deze avond werd gesloten. WARMOND Gevangen. Reeds geruimen tijd werd door den heer Alb. Oudshoorn, eigenaar van de jachthaven ,,'t Fort" alhier, in een eer schuitenhuizen, staande op zijn ter rein, een otter bespeurd. Het is gelukt het dier te vangen. Het dier had een lengte van niet minder dan 1 Meter en de heer Oudshoorn en zijn knecht Cl. Slingerland hadden de grootste moeite het dier be houden op den wal te brengen. De heer Oudshoorn heeft de otter geschonken aan het Dierenpark Louman te Wassenaar waar het in een natuur getrouw bassin is ordergebracht. Gestolen. Door den heer A. M. v. D. a.'hier is bij de politie aangifte gedaan, dat zijn roeiboot met bijoehooren, liggende achter den gasketel alhier, is gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Aanrijding. Gistermiddag heeft op den noek Heerenweg en Burgemeester Schöl- vinckstraat een aanrydng plaats gevonden tusschen een auto van de Nederlandsche Ballast Maatschappij te Zaandam en de groentenauto van den heer W. alher. De groentenauto werd zwaar beschadigd. De politie was direct ter plaatse en maakte proces-verbaal op. 476e STAATSLOTERIJ (Nlet-offlcleel) 4e Klasse, 2de Lijst Trekking van Dinsdag 4 Januari 1938 Hooge Prijzen 5000.— 14517 1000— 9681 f 400— 3373 15293 200— 16834 100— 15271 15433 18408 18794 19494 19944 20372 20810 20549 Prijzen van 65.-= 56 65 160 208 275 301 309 316 352 356 358 367 440 452 479 495 531 543 582 599 633 728 731 738 772 790 794 841 868 889 1074 1081 1091 1099 1143 1169 1197 1198 1205 1300 1314 1338 1345 1355 1393 1S% 1425 1442 1467 1515 1547 1568 1575 1578 1583 1599 1641 1643 1674 1684 1697 1705 1708 1746 1785 1792 1845 1889 1926 1933 1934 1998 2019 £)22 2151 2155 2160 2165 2239 2259 2275 2282 2283 2324 2396 2415 2441 2457 2493 2511 2525 2548 2636 2745 2770 2830 2911 2970 3010 3013 3022 3034 3039 3071 3107 3123 3125 3139 3166 3202 3232 3306 3309 3323 3380 3442 3448 3521 3583 3598 3605 3658 3671 3692 3767 3779 3796 3865 3373 3901 3995 3997 4004 4008 4012 4014 4042 4071 4121 4137 4155 4201 4242 4268 4294 4311 4422 4425 4429 4532 4561 4581 4611 4620 4654 4655 4667 4703 4752 4757 4316 4827 4885 4922 4943 4984 4992 5040 5068 5113 5123 6131 5135 6140 5146 5187 5200 5214 5242 5252 5254 5279 *J19 5334 5372 5384 5483 5507 5584 5711 5730 5732 5749 5824 5835 5907 5932 5947 6033 6061 6122 6142 6156 6163 6195 6207 6224 6228 6229 6232 6267 6269 6275 6286 6335 6387 6410 6426 6475 6499 6533 6535 6608 6667 6691 6714 6730 6757 6803 6806 6820 6905 6986 7034 7047 7048 7061 7066 7074 7075 7093 7196 7253 7272 7302 7357 7407 7412 7420 7524 7537 7557 7563 7565 7665 7666 7685 7695 7762 7769 7778 7845 7866 7873 7878 7899 7906 7927 7946 7977 8023 8148 8198 8221 8244 8249 8279 8315 8335 8352 8373 8385 8433 8461 8499 8509 8543 8676 8681 8699 8803 8826 8857 9048 9067 9090 01Ï3 9116 9145 9153 9199 9216 9219 9224 923S 9323 9330 9337 9339 9377 9333 9390 9409 9432 9452 9454 9468 9481 9546 9569 9574 9616 9635 9720 9754 0755 9764 9800 9813 9314 9841 9856 9896 9899 9915 9S25 9950 9955 8961 9965 9986 10035 10C54 10059 10080 10131 10146 10149 10215 10250 10254 10281 10315 10322 10339 10405 10443 10467 20487 10500 10516 10530 10639 10644 10646 10648 10660 106S4 10726 10732 10774 10783 10318 10868 10924 10931 10997 11047 11064 11147 11207 11234 11270 11288 11356 11391 11406 11447 11458 11467 11474 11489 11491 11552 11554 11570 11589 11620 11622 11624 11625 11673 11738 11738 11782 11793 11810 11842 11844 11856 11932 11934 11945 11985 12023 12047 12054 12090 12103 12106 12214 12245 J2259 12283 12340, 12469 12472 J2698 12702 12717 12729 12741 12750! 12752 12783 12791 12C00 12847 12904 12914 12916 12918 12931 12946 12995 12996 13091 13092 13101 13116 13125 13156 13160 13176 13211 13253 13259 13234 13351 13354 13364 13384 13404 13407 13443 13460 13503 13507 13583 13600 13616 13699 13701 13717 13721 13740 13805 13865 13872 13874 13907 13915 13930 13934 14030 14052 14074 14099 14111 14180 14198 14199 14290 14350 14370 14432 14477 14527 14530 14558 14583 14586 14611 14634 14640 14656 14706 14726 14732 14780 14800 14874 14903 14913 14914 14915 14943 14945 14947 14953 15018 15039 15068 15082 15101 15119 15133 15148 15198 152:3 15277 15320 15440 15466 15469 15476 15502 15506 15536 15578 15632 15642 15684 15706 15726 15775 15780 15797 15799 15835 15852 16858 15891 15908 15918 15943 15969 15993 16008 16034 16050 16076 16090 16169 16210 16267 16268 16295 16333 16334 16372 16376 16403 16430 16432 16473 16490 16573 16585 16596 16307 16615 16662 16674 16683 16684 16826 16831 16839 16843 16902 16913 16958 17109 17119 17151 17154 17168 17220 17334 17403 17433 17442 17464 17465 17498 17521 17535 17571. 17642 17719 17728 17753 17770 17777 17832 17839" 17901 17916 17982 17995 17996 18009 18050 18058 18070 18073 18128 18129 18183 18195 18214 18221 18297 18319 18346 18384 18449 18458 18491 18494 18497 18521 18535 18550 18555 18564 18572 18593 18613 18620 18658 18680 18687 18694 18736 18737 18750 18819 18837 18866 18871 18897 18943 18951 18979 19013 19107 19144 19146 19194 19228 19267 19289 19307 19314 19325 19332 19337 19414 19415! 19432 19468 19505 19623 19373 19738 19752 19733! 19763 19770 19775 19780 19813 19857 19973 19981 19998 20049 20088 20139 20149 20139 20205 20270: 20274 20276 20281 20345 20359 20434 20446 20455' 20470 20497 20520 20548 20560 2057$ 20583 20587 20635 20636 20649 20692 20755 20762 20773 20776 20786 20794 20889 20896 20957 20989 Verbetering: 4e klasse le lijst: 8197 ontbreekt.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8