Land- en Tuinbouw RADIO-PROGRAMMA'S RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN HET BETOOVERDE BOSCH DINSDAG 4 JANUARI 1938 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG 10 WOENSDAG 5 JANUARI KANTONGERECHT TE LEIDEN Een ernstige dierenmishandeling. Voor de Leidsche Kantoorrechter moest gisteren verschijnen de Leidsche loon- slachter W. A. B. Verdachte had op 24 Nov. een varken dat nog niet dood was in een broeikuip met kokend water geworpen met het gevolg, dat het beest in het koken de water begon te zwemmen. De terrein- knecht G. Molenkamp, als getuige gehoord verklaarde, dat het varken lag te spartelen hti had verdachte zelfs nog gewaarschuwd. Het O.M. vond de handeling van ver dachte buitengewoon wreed en laakte zijn gedrag om tenslotte een boete te eischen van 30 subs. 14 dagen. Ook de kanton rechter vond het optreden van verdachte minderwaardig en weet het aan luiheid van verdachte. Nadat verdachte zijn slechte geldelijke omstandigheden had geschilderd werd de uitspraak een geldboete van 20. subs. 8 dagen. Een heele kwestie over een schoolverzuim, L. R. uit Valkenburg had vanaf October zijn kind de school niet laten be zoeken. Dat is een overtreding die meer malen voorkomt. Maar er is aan deze over treding een niet alledaagsche kwestie ver bonden, die ongeveer neerkomt op het volgende: Verdachte voerde aan, dat de hoofd onderwijzer gedurende drie jaar met ver lof is geweest wegens T.B.C. en dat de school niet ontsmet was geworden. Den laatsten tijd had hij veel over besmettings gevaar gehoord en had toen zijn kind thuis gehouden omdat hij bang was, dat het be smet zou worden. Meerdere schoolver zuimen zyn hier voorgekomen. Als eérste getuigen werd gehoord de burgemeester van Valkenburg, die verklaarde, dat hij over de schoolkwestie had gehoord en dat hij wist, dat de school niet ontsmet was ge worden. Of het gevaar op leverde liet hij aan de medici over om uit te maken; dat is een terrein waarop hij zich niet kan be geven. De tweede getuige P. de V. Voorzitter der school vereeniging zeide, dat het waar was, dat de hoofdonderwijzer drie jaar ziekteverlof had gekregen, maar vond het niet noodig, dat de school terwijl ook dr. H. het niet noodig had geoordeeld tot ont smetting over te gaan. Het O.M. het woord verkrijgend, wees er op, dat er niet bewezen is, dat er be smettingsgevaar bestond. Spr. heeft een rapport van Dr. Brouwers van het Con sultatiebureau ingewonnen, waarin de rapporteur tot de conclusie komt, dat er waarschijnlijk geen infectiegevaar meer bestaat, .omdat het reeds drie jaar geleden is. Spr. kan dan ook niet anders doen dan de veroordeeling van den verdachte eischen snaar wil gezien de eigenaardige zijde, welke er aan deze zaak kleeft geen hooge geldboete vragen en bepaalde deze op 3 subs. 2 dagen. De kantonrechter kon maar niet be grijpen, dat verdachte pas de laatste maan den zijn kind had thuisgehouden, terwijl het begin van drie jaar geleden dateert. De verdachte antwoordde hierop, dat het hem in den laatsten tijd pas ter oore is ge komen, dat het zoo buitengewoon gevaar lijk was. De kantonrechter uitspraak doende vond verdachte schuldig maar eischte, gezien de verschillende omstandigheden, slechts een geldboete van 1 subs. 1 dag Zendinstallatie aanwezig gehad zonder vergunning. P. C. L. uit K a t w ij k had zonder ver gunning van den minister van binnen- landsche zaken en zonder vergunning van de P.T.T. een zendinstallatie aanwezig ge had. Verdachte zeide een hartstochtelijk amateur te zijn en niet geweten te hebben, dat hij de installatie niet mocht hebben. De ambtenaar achtte verdachte strafbaar en eischte een boete van 7.50 subs. 3 dagen, maar met verbeurdverklaring van de inbeslag genomen zendinstallatie. Verdachte deed een ernstig beroep op den kantonrechte^ om als deze vonnis wijst hem niet zijn zender af te nemen. De kantonrechter kon zulks heel goed be grijpen, maar daartegenover staat dat ver dachte foutief gehandeld heeft waarvoor hij straf verdient. Spr. zal echter nog eens overwegen of hij de zender verbeurd zal verklaren en tevens dt geldboete bepalen over acht dagen. Verder werden nog veroordeeld: W. van B. uit R ij n s b u r g wegens het veroorzaken van een ernstige botsing in de Koestraat te Rijnsburg doordat hij geen voorrang verleende aan autoverkeer van rechts. Eisch en uitspraak 20 subs. 8 dagen. A. van R. uit Leiden wegens het uit schelden van een stadgenoote voor al wat mooi en leelijk is en niet voor herhaling vatbaar. Eisch en uitspraak 3 subs. 1 dag. L. M. fruithandelaar uit L e i d e n we>ens het aanwezig hebben van een groote hoe veelheid appelen, peren en druiven, meer dan 50 K.G., zonder dat hij aangesloten was bij de Ned. Fruit Centrale. Verdachte zeide reeds 2 Ojaar zaken te doen en niet geweten te hebben, dat hij daarvoor een vergunning moest hebben. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspraak 5 subs. 2 dagen. A. P. uit Leiden wegens het bij den overweg aan den Stationsweg te Leiden niet voldoende afstand bewaren waardoor een botsing was ontstaan. Eisch en uitspraak 7.50 subs. 3 dagen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Als buurvrouwen oneenigheid hebben, dan wordt de Staats kas er rijker van. Mej. J. van E. uit B o s k o o p hield van haar buurvrouw, mej. A. C. van B., zoo als een alledaagsch mensch van kiespijn houdt. Den een of anderen dag moes' er ous een conflictje ontstaan en dat was dan ook inderdaad het geval. Het was even min tegen te houden als den loop van de aarde. Nadat het eerste woord gezegd was, waren de anderen als ten niet te stuiten vloed losgekomen. Veel en in den breede was er geroddeld. De woordenstrijd werd steeds feller en toen waren de bsleedi- gingen naar voren gekomen. Zoo had mej. van E. gezegd: „Kijk maar naar je eigen \ent, want dievolgde een serie woor den en zinnen, die het moraal van den vpardon den man dreigden neer te halen. De juffrouw, wier man op zulk een grove wijze beleedigd was, had alles aan haar man verteld en deze had het maar r;iet zoo dadelijk „genomen"' en had een aanklacht ingediend. Mèn en vrouw als getuigen gehoord, legden het geval met veel woorden uit. De juffrouw, die de minder nette woorden gebruikt had, had een getuige a décharge meegebracht, de melkster C. H. uit Boskoop. Deze had n:ets gehoord maar wilde eehige dingen zeggen over den man van de juffrouw, die alles zoo vlug aan haar man verteld had. De politierechter geloofde het echter wel en aangezien het af te steken verhaal niets met de eigenlijke zaak te maken had, kon deze juffrouw gaan zitten zonder iets anders gezegd te hebben dan haar naam. Net een beleefdheidsvisite. Alleen had de juffrouw een vergeefsche reis gemaakt, n aar zij kon dan ook zeggen, dat zij in de Residentie geweest was. Het slot van het geval was, dat juffrouw van E. 7.50 aan den Staat der Nederlan den mag betalen voor het lanceeren van eenige woorden, die nu eenmaal niet ge zegd mogen worden. Zij moet ze dus voort aan alleen maar denken. Geknoeid met den steun. M. C., grondwerker uit Nieuwkoop, had over een week als verdienste opge geven een bedrag van J 7.80. Later was uitgekomen, dat verdachte echter 16 ver diend had. Nadat als getuige was gehoord ae controleur van de sttunverleening C. V. uit Ter Aar, nam de Officier het woord, die wist te vertellen, dat verdachte in totaal 146 had verzwegen. Spr. kan nóg steeds niet het nut van een voorwaardelijke straf inzien in zulke overtredingen. Daar om was ook nu de eisch zes weken gevan genisstraf. Nadat verdachte gezegd had uit armoe de te hebben gehandeld wilde de politie rechter het nog eens met hem probeeren en dadelyk vonnis wijzende werd verdach te veroordeeld tot twee maanden gevan genisstraf voorwaardelijK met een proef tijd van drie jaar en onder toezicht stelling van de reclasseering. Hij maakte er een schuit van. W. G. H., grondwerker te Leiden, had een aantal planken weggenomen te Leiden LANDBOUWWINTERSCHOOL TE VOORHOUT. Reünie van oud-leerlingen. De oud-leerlingen der R.-K. Landbouw- winterschool te Voorhout hebben gisteren een reünie gehouden. De directeur ir. A. Jacobs, opende de reünie der R.-K. Land- bouwwinterschool en heette de aanwezige oud-leerlingen en sprekers hartelijk wel kom. Het blijkt, dat deze school meer en meer successen gaat bereiken met de vor ming van oud-leerlingen. Als eerste spre ker trad nu op de heer M. P. v. d. Wey- den, die sprak over de zooveel besproken „Nieuwe Pachtwet". De Pachtwet. Uitvoerig behandelde spr. de sluiting en geldigheidsduur van het pachtscontract. Welke zijn nu de verplichtingen van de verpachter? In de eerste plaats moet hij zorg dragen, dat het verpachte in goeden staat van onderhoud verkeert en de groot te inderdaad is, zooals deze bij de overeen komst is aangegeven. Mocht deze kleiner zijn, dan wordt de pachtsom evenredig ver minderd, en is deze grooter, dan moet de pachtsom verhoogd. Voorts moet de ver pachter gedurende den Huurtijd alle nood zakelijke reparaties laten doen, welke niet behooren tot de geringe en dagelijksche re paraties. Indien hij hieraan niet voldoet moet de pachter hem schriftelijk aanmanen en kan het zelf laten doen, wanneer de verpachter aan deze aanmaning geen ge volg geeft. Kleine en dagelijksche repara ties komen ten laste van den pachter. Deze bepalingen zijn vrijwel gelijk aan de thans bestaande. Geheel nieuwe bepalingen zijn die be treffende de vergoeding voor aangebrachte verbeteringen, het z.g. remissierecht en de mogelijkheid van wijziging der bestaande pachtovereenkomst. Nauwkeurig regelt de wet, hoe de vergoeding moet worden bere kend. Vaststelling geschiedt door de Pacht- kamer. Verbeteringen aan de verpachte goederen geschieden nooit anders dan door goedkeuring van den verpachter en uitein delijke gevallen; daarin beslist de pacht- rechter. Ook heeft de pachter het recht vermindering der pachtsom te vragen, in dien na afloop van een pachtjaar blijkt, dat door buitengewone omstandigheden de opbrengst van het bedrijf aanzienlijk min der is geweest dan bij het aangaan van de pachtovereenkomst te verwachten was. De wet regelt ook hierin, hetgeen niet onder deze omstandigheden valt. Op een termijn van 6 maanden moet de vordering van deze vermindering na het afgeloopen pachtjaar worden ingediend. Zonder uitdrukkelijke toestemming van den verpachter mag de bestemming van het gepachte niet worden veranderd. De rechter kan ook in dit ge val toestemming verleenen. Hoe en wanneer eindigt een pachtover eenkomst? Zooals is gezegd, wordt als re gel een pachtovereenkomst voor cnbepaal- den tijd aangegaan. Indien partijen niet in der minne de pachtovereenkomst ontbin den, kan als re^el de pacht alleen na het tiende jaar door den verpachter worden opgezegd. Deze opzegging moet minstens 18 maanden tevoren geschieden. De wet geeft verder een uitvoerige re geling voor de opzegging, die op andere tij den door een van beide partijen plaats vindt. Het spreekt vanzelf dat een pacht overeenkomst kan worden ontbonden, in dien de pachter zijn verplichtingen niet na komt. Zoo bestaan er nog zeer vele bepalingen dienaangaande, waarin deze wet voorziet. Ten slotte bevat de wet nog verschillen de bepalingen betreffende de pachtover eenkomst, die reeds op 1 Januari 1936 van kracht zijn en voor bepaalde tijd zijn aan gegaan. Verder behandelde spr. op uitvoe rige wijze nog vele kleinere onderdeelen van deze nieuwe pachtwet, waarna hij zijn lange causerie beëindigde met te zeggen, dat de nieuwe wet voor het Boeren- en Tuindersbedrijf zeer éénzijdig is bekeken, want hiermede is niet de geheele kwestie om er. volgens zijn zeggen, een schuit van te maken. Verdachte bekende volmondig maar er was een factor, die een voorwaardelijke straf heel moeilijk maakte, n.L verschillen en veroordeelingen, o.a. vorig jaar nog een maand gevangenisstraf. De Officier wilde eerst wel eêns een rapport van den verdachte hebben en vroeg aanhouding van de zaak. Aldus werd door den politierechter besloten. HILVERSUM n. 301.5 M. NCRV-Uitzen- ding. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, medita tie, gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 Gra- mofoonmuziek 9.30 Gelukwenschen 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Morgen dienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Ensemble van der Horst 12.00 Berich ten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Vervolg concert 1.30 Gramofoonmuziek 2.00 Orgelspel 3.00 Christelijke lec tuur 3.30 Hobo, fluit en piano. 4.45 Felicitaties 5.00 Voor jongens en meis jes 5.45 Gramofoonmuziek 5.55 Land en tuinbouwhalfuur 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsregle- ment 7.00 Berichten 7.15 De scherts in de muzie'--, causerie (met gr.pl.) 7.45 Itepertage. 8.00 Berichten ANP. Herha ling SOS-bérichten 8.15 Arnhemsche Orkestvereenigfng en soliste. 9.00 De wedrkomst des Heeren, causerie 9.30 Vervolg concert. (Om 10.05 Berichten AN P). 10.30 Gramofoonmuziek 10.45 Gymnastiekles 11.0012.00 Gramofoon muziek. Na afloop: Schriftlezing. HILVERSUM I 1875 M. (Tevens over de Jaarsveldzender op 415,5 M). VARA-Uit- zending. 10.0010.20 v.m. en 7.308.00 V PRO. 8.00. Gramofoonmuziek 9.30 Keukepraatje 10..00 Morgenwijding 10.20 Uitzijding voor Arbeiders in de Con tinubedrijven. 11.30 De geschiedenis van de ontwikkeling der werkloozenzorg, cau- rie. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 VA- RA-orkest 1.151.45 Gramofoonmuziek 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw 3.00 Voor de kinderen 5.30 „Fantasia" 6.35 Sportreportage 7.00 Zang. 7.30 Causerie. 8.00 Herhaling SOS-berichten 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia 8.15 VARA-ohkest en solist 9.00 Radio- toonesl 9.35 Gramofoonmuziek 10.00 Berichten ANP 10.05 De Ramblers. jO.30 Gramofoonmuziek 10.45 C. Sleyn's accordeonorkest en solist 1.05 Gramo- loonmuziek 11.3012.00 Orgelspel. DROITW1CH, 1500 M, 1.05 Orgelspel. 11.35 Radiotooneel 11.50 Het Viani- sextet 12.35 Het BBC-Wels-orkest en so list 1.35 Gramofoonmuziek 2.05 Te nor en piano. 2.35 Jack Leonardi én zijn orkest 3.20 BBC-Northern-orkest 4.05 Voor de vrouw 4.20 Vesper 5.10 Gramofoonmuziek 5.20 Carroll Gibbons en zijn orkest 6.00 Gramofoonmuziek G.20 Berichten 6.40 Landbouwpraatje 7 00 BBC-Harmonie-orkest en soliste 7 50 Dialoog „Crabbed age and youth"* der vaste lasten opgelost. Algemeen moet ook worden gestreefd naar een eigen ge- erfde krachtige Boeren- en Tuindersstand. Dir. ir. Jacobs dankte den spreker voor zijn rede, waarna nog talrijke vragen door spr. beantwoord werden, waarna even ge pauzeerd werd. Als tweede spreker werd verwelkomd de heer dr. Goedewagen, leeraar aan het Landbouwproefstation te Groningen. Deze hield een causerie over de „Beworteling der landbouwgewassen". De beworteling van land bouwgewassen. Aan de hand van lichtbeelden gaf spre ker een zeer duidelijke uiteenzetting, hoe het worstelstelsel, het water en de voe dingsstoffen vanuit de grond omzet in or ganische stoffen, waarvan de stengels en bladeren gevormd woroen. Hierbij is 'een belangrijke factor welke op den voorgrond treedt, en wél de bo demgesteldheid van den grond. Wil het wortelstelsel een goede werking hebben dan moet aan verschillende eischen worden voldaan. Door grond-onderzoek kan daar om vastgesteld worden, wat rechtstreeks noodig is voor de ontwikkeling. Öp vele plaatsen worden proeven genomen, vooral met akkerbouwgewassen, om de kunstmest toe te voegen in de voren, waarin ook het zaad niet gehinderd wordt; waarna, als schiedt dan door dezelfde machine, hetzij onder of boven het zaad, terzelfder tijd in den grond verwerkt en wel op een dusda nige msnier, dat de ontkieming van het zaad niet gehinderd wordt en waarna, als de ontkieming heeft plaats gehad, het wor telgestel volop kan profiteeren van de aan wezige meststof. Zichtbaar op de licht beelden liet spr. zien welke resultaten wa ren verkregen met verschillende bemes tingen. Met een hartelijk applaus der aan wezige oud-leerlingen eindigde spr. zijn lange rede, waarna de heer dir. Jacobs, met eenige hartelijke bewoordingen den spre ker dank bracht. Hoe het vee te voeden. De middagvergadering werd eveneens door den dir., den heer ir. Jacobs, geopend met een welkom speciaal aan den voorzit ter der commissie van toezicht te dezer plaatse, burgemeester G. Bulten. Ook werd welkom geheeten de heer M. P. A. Meis sen, secretaris der gemeente alhier en diens echtgenoote, benevens den spreker van de zen middag den heer dr. Grashuis, die zou spreken over: „De voedingswijze der die ren". Ook deze rede werd begeleid door lichtbeelden. Nadat eerst door spr. ver schillende voorkomende gebreken waren uiteengezet, zooals de Engelsche ziekte e.a. bij dieren, kwam hij aan het eigenlijk doel zijner rede, hoe deze, reeds bij de geboorte bestaande gebreken, door eventueele voe ding kunnen tegengegaan en zelfs verhol pen worden. Een groote factcr in deze is ook het bemesten van den grond. De bo demproducten toe passen zich aan den bo dem aan, en als deze nu een tekort aan mi neralen bezitten, krijgt het dier ook een te kort aan voldoende voedingsstoffen. Resul- 8.05 BBC-orkest en solist 9.20 Berich ten 9.40 A talk in the train, causerie 9.55 Variété-programma 10.35 Bariton en virbinaal 11.00 BBC-Theaterorkest 11.35 Victor Silvester en zijn orkest 11.5012.20 Jazzmuziek (gr.pl.). RADIO-PARIS, 1648 M. 7.50, 9.10 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.20 Stafmu- ziek en zang 3.05 Pianovoordracht 3.20 Zang 4.20 Zang 4.35 Pianovoor dracht 5.20 Bailly-orkest 8.50 St. Ce- cila-koor 9.20 Zang 10.5011.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Hermann Hage- sredt's orkest 7.50 Plietzsch Marko-or- kest. 11.20 Fabrieksorkest 12.35 De Stuttgarter Volksmuziek en solisten 1 35 Solistenconcert 3.50 Omroeporkest en solisten 6.30 Collegium Musicum te Krefeld 7.501.20 Hermann Hagestedt's dansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M-: 12.30 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepklein- orkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroepkleinorkest 6.50 Gramofoon muziek 7.20 Zang 8.20 Omroepsym- phonie-orkest, -koor en solisten 10.00 Gramofoonmuziek 10.5011.20 dito. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Max Alexys5 orkest 6.20 Brussels Cello kwartet 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 dito 8.30 Ensemble „Pro Musica Anti- ca" en solisten 9.05 Zangspel 10.30 Gramofoonmuziek 10.4511.20 Omroep- dansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. ƒ.20 Declamatie 7.35 Omroeporkest 8.20 Berichten 8.35 Omroeporkest 9.20 Berichten 9.50 Het Fehse-kwartet 10.05 Scheepsweerbericht 10.2011.20 Omroepkleinorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF 3e programma: 8.00 Keulen 9.50 Di versen 10.35 Parijs R. 11.05 Droit- wich 11.35 Keulen 13.20 Brussel VI. 14.20 Diversen 15.50 Keulen 17.20 Parijs R. 18.20 London Reg. 19.20 München 21.20 Parijs R. 21.50 Mün- chen of div. 23.20 Diversen. 4e programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen 10.35 London Reg. 11.50 Droitwich 15.20 London Reg. 16.20 Droitwich 18.40 Diversen 19.00 Droit wich 19.50 London Reg. 20.05 Droit wich. tat en uit de Wieringermeer bewijzen, dat op dezen nieuwen bodem verschillende ver schijnselen bij dieren worden waargenomen welke berusten op de bodemgesteldheid en welke hoogstwaarschijnlijk door eventuee le bemestingen kunnen worden verholpen. Het koper- en fosforgebrek bij onze huis dieren werd nu door spr. op uitvoerige wijze behandeld, benevens welk een groote rol het z.g. keukenzout in onze dierenwe reld speelt Op breedvoerige wijze werd ook de voe ding in den winter besproken, waarin voor al de toevoeging van verschillende stoffen naar voren komt. Ten slotte maant spr. aan, dat de boeren hun voeder, hetgeen in den winter wordt gevoerd aan een onderzoek zullen doen onderwerpen, waaruit dan soms volgt, dat een geheel andere metho de van voederen zeer nuttig kan werken op een veestapel. Ook de bodemgesteldheid van den grond speelt hierin een groote rol. Na deze lezing welke duurde tot des na middags vijf uur, werd nog een uur be steed aan het beantwoorden van vragen, waarna de dir. den spreker dankte voor zijn rede, hetgeen met daverend appalus der aanwezigen gepaard ging. Hierna wijdde de dir. nog eenige woorden aan dezen mooien dag, waarna hij eindigde met den wensch, dat de verkregen kennis in breeder kring mocht worden uitgedragen. Deze nuttige dag was voorafgegaan door een aangename samenkomst op Zondag te voren. Uitgesproken: Pieter Frederik Duback, handelsreiziger, Rotterdam, Groene Hilledijk 242. Cur.: mr. W. Noordijk, Rotterdam. G. P. A. van 'Kersbergen, schoenmaker, Den Haag, Charlotte de Bourbonstr. 152. Cur.: mr. W. F. H. Zegers, Den Haag. I. Kwetsie, kopman, Den Haag, Kaap- scheplein 144. Cur.: mr. J. C. L. Zuijder- hoff, Den Haag. E. Ch. Winckel, zonder beroep, Den Haag, 2de Schuytstr. 194. Cur.: mr. C. Smit, Den Haag. J. F. van Hest, sigarenfabrikant, Tilburg, Jacob van Oudenhovenstraat 61. Cur.: mr. A. A. M. Struycken, Breda. 1. Th. Smolders en 2. W. Smolders, beiden wonende te Esbeek ,gem. Hilvaren- beek, destijds gezamenlijk het aannemers bedrijf uitoefenende onder de firma, al thans naam Th. Smolders en Zoon. Cur.: mr .F. J. van Liempt, Gilze c.a. Oranjestr. A.175. Johannes Theodorus Willemsen, gepen- sionneerd machinist Ned. Spoorwegen, Ble- rick, Antoniuslaan 5. Cur.: mr. J. H. Zan ders, Venlo. Leest met aandacht j, de advertenties In Uw Dagblad! (SPROOKJE) 147. Nu stond ze met poes in haar armen op den gang. 148. Doch daar kwam juist Appelwang aan. Keurig zag Hansje miauwde. Het kleine poesebeestje had zeker hon- ons kaboutertje er uit met een prachtige scheiding in zijn ger, net als Anneke, Er was echter niemand in den langen haar. „Goeden morgen Anneke", begroette Appelwang haar «»ang te zien, „Lekker geslapen? Ga maar gauw mee. De koning zit al met I het ontbijt te wachten. Je zult wel honger hebben hè?"

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10