RECHTZAKEN RIJNSTREEK VRIJDAG 31 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 VOORHOUT. D. V. V. De volgende pryzen werden besteed: slachtkonijnen van 1.302.20; tot (halfwas) van f 0.300.80; kippen van 0.700.80; jonge hanen van 0.750.85. Alles per stuk. NOORDWIJK. Begin van brand. Gistermiddag werd de brandweei gealarmeerd voor een bin nenbrandje bij v. d P. aan de v. Limburg Stirumstraat. Door het aanmaken van een kachel met petroleum, ontstond een kleine explosie, waardoor de gordijnen vlam vatten. Door het doortastend optreden Ier bewoners wist men de brand echte- in de kiem te smoren, zoodat de brandweer, welke in zeer korten tijd aanwezig was, geen hulp te verleenen. Bouwen. B. en W. hebben aan de N.V. van Konijnenburg en Mark, alhier, vergun ning verleend voor het bouwen van een groote pakloods in het Vinkenveld. Met den bouw is belast de heer G. Vogelaar, aan nemer, alhier. Voorts hebben B. en W. aan de Gebrs. G. en P. Niersman te Voorscho ten, vergunning verleend voor het bou wen van twee woonhuizen aan de Pické- straat te Noordwijk-Binnen, voor rekening van den heer G. A. Janson, alhier. WARMOND. DE BEBOUWING IN DEN HOFPOLDER. Een adres van de vereeniging „Oud Leiden" Door de Vereeniging „Oud-Leiden" is aan den raad der gemeente Warmond het volgend adres gericht: Het bestuur van de Vereeniging „Oud- Leiden", welke zich o.a. ten doel stelt het bevorderen van het behoud van historische schoonheid in Leiden en omstreken, heeft vernomen, dat de heeren Burgemeester en Wethouders uwer gemeente een ontwerp- uitbreidingsplan hebben doen vervaardi gen, waarbij een gedeelte van den grond, gelegen in den Hofpolder, wordt bestemd tot bouwgrond en haven c.a. In verband hiermede heeft het bestuur een bezoek aan uwe gemeente gebracht, teneinde zich ter plaatse van den toestand op de hoogte te stellen en daarbij is het bestuur gebleken, dat, indien het thans ont worpen plan van kracht zou worden, de mogelijkheid wordt geopend een gedeelte van den Hofpolder te doen bebouwen en dat dan met de totstandkoming van die bebouwing Warmonds onvolprezen schoon heid voor een groot gedeelte te niet zal gaan. Immers, bedoelde gronden, vormen de een overgang van den geestgrond van ,,'t Huys te Warmont" naar het merenge bied, geven het landschap, waaraan War mond ook nu nog voor een groot gedeelte zijn bekoring heeft te danken. En deze schoonheid wordt gezamenlijk gevormd door het eeuwenoude geboomte van ,.'t Huys' te Warmont", hef "kasteel, zelve, de weiden met de watermolens, de kronkelen de Hofleede en de breede Leede, zoodat bebouwing van dit gebied met woningen enz. bedoelde schoonheid vrijwel volko men te niet zal doen gaan. Het verloren gaan van dit schoone stukje grond, dat zijn weerga niet kent in het Hollandscche landschap, kan als een aan slag op het Warm onder natuurschoon wor den beschouwd. Ook voor de watersport liefhebbers zal de Leede aan aantrekke lijkheid verliezen. Het is dan ook op grond van het boven staande, dat het bestuur van de Vereeni ging „Oud-Leiden" zich veroorlooft een krachtig beroep op uwen raad te doen het thans ontworpen en ter visie liggende uit breidingsplan, althans voor zooveel betreft de bestemming der gronden, gelegen in den Hofpolder niet vast te stellen. NOORDWIJK. UITVAART EN BEGRAFENIS JAN VAN KAN. Hedenmorgen vond onder groote deel name de uitvaartdienst plaats in de kerk van den H. Jeroen te Noordwijk voor wij len den heer J. v. Kan. De H. Mis van Requiem werd opgedra gen door den weleerw. heer A. M. Abe len, kapelaan der parochie. Onder de aanwezigen waren de burge meester van Noordwijk en wethouder Meyer, de heer P. H. v. Alphen, burge meester van Zandvoort, voorz. v. d. plaat selijke commissie der N. Z. H. R. Mij., de putaties van de Reddingsmij. Schevenin- gen, van de afd. Noordwijk van de N. Z. H. R. Mij., bestuur afd. Noordwijk der Reddingsbrigade, en dr. Hermanides, de secretaris van de Zandvoortsche Red dingsbrigade, de heer P. v. d. Mey, depu tatie van de E.H.B.O. afd. Hoek van Hol land, van den Kon. Ned. Middenstands bond afd. Noordwijk, van de Reddings- Mij. Hoek van Holland, deputaties van de N.Z.H.R.M. Katwijk, van de Haagsche Reddingsbrigade, hoofdbestuur N. Z. H. R. Mij., de heer D. C. O. Boekhoven, voor afd. Katwijksche Reddingsbrigade, mevr. J. J. BootMontagne, secretaresse afd. Katwijksche Reddingsbrigade, de heer H. de Booy Sr., penningmeester en H. Th. de Booy, secretaris der N.Z.H.R.Mij. uit Amsterdam, de heer W. J. Wolderingh v. d. Hoop, burgemeester van Katwyk, voorz. plaatselijke afd. Katwijk der N. Z. H. R. Mij., dr. Voorhoeve uit den Haag en deputatie van het Wit-Gele Kruis afd. Noordwijk, waarvan de overledene be stuurslid was vanaf de oprichting, de heer Meyerink, secr.-instructeur der Reddings brigade afd. Haarlem, de heer W. Tap- penbeck, namens Zeebad, P. F. v. Santen namens Mij. „Toekomst", bestuur Sint- Joris Doelen, Bestuur V.V.V. „Noordwijk Vooruit". In de kerk merkten wij o.a. op meer dere raadsleden en vooral veel belang stellenden uit Noordwijk aan Zee, waar uit duidelijk sprak, de groote hoogach ting, welke de visschersbevolking den overledene toedroeg. De kist was bedekt met de b 1 auw-oranje vlag der N. Z. H. R. ,My. Voor de stoet liep de bootsman J. v. d. Niet, met een kussen, waarop waren neergelegd de aan den heer van Kan toe gekende eereteekenen. De bemanning der reddingboot droeg het stoffelijk overschot grafwaarts. De beaarding werd verricht door den hoogeerw. heer J. H. W. Borsboom, Deken van Noordwijk. De kist was bedekt met vele kransen o.a. van de plaatselijke commissie-red dingsboot, N. Z. H. R. Mij. Katwijk, com mandant en bemanning, Sint-Joris. Doelen, Straatversieringscommissie Noordwijk a. Zee, Bestuur N. Z. H. R. Mij., Noordwijk- sche Reddingsbrigade en de Winkeliers- vereeniging Noordwijk aan Zee. WASSENAAR Een leelijke val. De 11-jarige P. uit de Schoolstraat alhier, reed in de Lang straat met zijn rijwiel tegen een trottoir band, tengevolge waarvan het rijwiel brak en de jongen kwam te vallen. Hij bekwam een hoofdwonde bij het linkeroog en ver moedelijk een lichte hersenschudding. Dr. X. verleende de eerste hulp, waarna deze den jongen heeft meegenomen aar zijn wonmg. ROELOFARENDSVEEN. RJC. Blindenbond „St. Odilia". In de St. Pancratiuszaal werd gisterenavond een groote bijeenkomst gehouden voor een buitengewoon sympathiek doel ni.: hulp en bijstand voor onze R.K. blinde landge- nooten. Zy, die de kostbare gave van het gezicht missen en nooit het uitwendige licht van Gods Schepping kunnen aan schouwen, vinden hun dubbele troost en voldoening aan de cultiveering van het in wendige licht van het verstand. Pastoor Onel opende de propaganda- avond met een opwekkend woord tot alle aanwezigen en# riep de katholieken van Roelofarendsveen op tot groote medewer king om te zorgen, dat in de toekomst het bestaan van onze blinden steeds meer ver beterd zal kunnen worden. Na enkele zangnummers door het koor der dames-congregatie werd het eerste ge deelte afgedraaid van de film „Het Licht inwendig". Nadat onder de pauze één der blinden een demonstratie had gegeven van machineschrijven, omzetten in braille schrift en lezen, werd na de verfilming van een leuke klucht het verdere gedeelte van de hoofd-filmafgewerkt. Daar de heer v. d. Berg wegens ziekte deze avond verhinderd was, voerde in zijn plaats de heer Meyer het woord tot de aan wezigen. Spr. deelde mede, dat in Septem ber van dit jaar de blindenbond „St. Odi lia" voor Leiden en omstreken was opge richt. Het doel van dezen bond is om door propaganda sympathie aan te kweeken bij de menschen voor de blinde medeburgers en zoo geld te verzamelen teneinde in staat te zijn om het lot van de blinden zoo veel mogelijk te verlichten. Dat de blinden tot zeer veel nuttig maat schappelijk werk in staat zijn bewijst wel de positie die verschillende van hen heb ben bij de Philipsfabrieken en bij den dienst van de radio-telephonie. Daar in ons land van overheidswege geen hulp voor de blinden is, zijn deze aangewezen op den steun van ons. In ons land zyn enkele in richtingen waar blinden gevormd worden tot degelijke vakbekwaamheid, maar vele blyven hiervan verwijderd door de hooge kosten, die zeer begrijpelijk aan dit onder wijs verbonden zijn. Daarom is er nu een bond opgericht in onze streek, en zy die willen medewerken om het lot van de blin den te verzachten, kunnen hun medeleven toonen door zich op te geven als donateur of donatrice: ƒ0.25 per maand of ƒ3 per jaar. Zij, die hiertoe in staat zijn en over tuigd zyn voor zich zelf, hoe belangrijk het doel van dezen bond Is. weten nu wel wat ze doen. In z'n slotwoord dankte de heer Meyer de talrijke belangstellenden voor hun op komst. een bijzonder woord van dank aan Pastoor Onel, die met grooten ijver heeft gewerkt voor de totstandkoming van deze bijeenkomst. In de toekomst zullen de ingezetenen van Roelofarendsveen wel meer vernemen van een nieuwe actie, en om het zoo bij uit stek menschlievende doel kunnen wij dan ook deze actie in ieders belangstelling aan bevelen. GEMEENTERAAD VAN NOOTDORP PROC.-GENERAAL WIJZIGT EISCH VAN ZES JAAR IN VIJF JAAR. De moord te Leek. Nadat de procureur-generaal bij het ge rechtshof te Leeuwarden tegen den 27-jari- gen chauffeur Fokke van Oosting, te Hoog kerk, wegens heling en medeplichtigheid aan diefstal met braak, gepleegd te Leek in den nacht van 1 op 2 December 1936 zes jaar gevangenisstraf had geëischt, vermin derde hij later zijn eisch tot vijf jaar gevan genisstraf. De verdediger mr. Van der Meulen toon de in een uitvoerig pleidooi aan, dat ver- dachte's schuld niet zoo zwaar is. Hij drong dan ook op de meest mogelijke clementie aan. Gisteren kwam de gemeenteraad in open bare vergadering onder voorzitterschap van burgemeester Schölvinck bijeen. Af wezig met kennisgeving was de heer Eis- berg. Na vaststelling der notulen der vorige vergadering, werd de vergadering ge schorst en het nieuw benoemde raadslid de heer A. S. Post binnengeleid. Na her opening der vergadering legde dit lid in handen van den voorzitter de bij de wet voorgeschreven eeden af en heette de voor zitter dit lid welkom met eenige hartelijke woorden. De voorz. hield daarna een toespraak. Spr. wijdde waardeerende woorden aan den arbeid van mej, Gerarda Post, die als kantoorhoudster van de P. T. T. afscheid heeft genomen. Met een enkel woord wil spr. er op wij zen hoe de goéde verstandhouding en de onderlinge samenwerking tusschen gemeen tebestuur en de betrokken werklieden het mogelijk heeft gemaakt gedurende een vrij langdurige periode het grootste gedeelte der steuntrekkenden- lopnend werk in ver schillende deelen van het land te bezorgen. Den werkgever, de Twentsche Kabelfa- briek en de firma van der Lof, zijn wij dankbaar voor de ondervonden groote me dewerking. Dat ook deze voor den ijver, be kwaamheid en werk willigheid van de Noot- dorpsche arbeiders eens te meer een hoo- gen dunk heeft, stemt ons tot groote tevre denheid. Ook aan den wethouder van So ciale Zaken, den heer van der Helm, bracht spr. dank. Vervolgens wees spr. op de totstandko ming van de reconstructie van de Dorps straat, wat een groote verfraaiing van de gemeente beteek ent. De steunregeling In het gean nexeerde gedeelte. En dan, mijne heeren, zeide spr., Is door mij heden bericht ontvangen, dat ook de Eerste Kamer der Staten-Generaal van dag zonder hoofdelijke stemming heeft aan vaard het wetsontwerp tot wijziging o.a. van de grens der gemeente Nootdorp. Jaren lang hebben wij allen ons met de ze wijziging bezig gehouden. Wat in maatschappelijk,-economisch en kerkelijk opzicht één was, is nu ook ge- mentelijk-administratief tot een geheel ge maakt. In plaats van een kleine 800 H.A. zal on ze gemeente straks ongeveer 1200 H.A. groot zijn, het inwoneraantal zal per 1 Ja nuari 1938 de 2100 zielen overschrijden. Ruimer perspectief opent zich, n&de ten gevolge van den aangelegden auto-snelweg Den HaagUtrecht. De samenwerking met de stand- en vak organisaties zal door deze uitbreiding me de in kracht en diepte winnen, in het be lang onzer gemeentënaren. Voor deze gemeente mag zeker wel van een historisch gebeuren gespraken worden. De nieuwe inwoners van Nootdorp, die zich in zoo groot aantal één -met ons gevoelden, heeten wij hartelijk welkom in ons midden en gaarne spreek ik de stellige verwachting uit, dat ook met hen succesvollen, prettige samenwerking mogelijk zal zijn. Het is mij bekend, dat, zooals aan alle zaken, ook aan deze grenswijzi ging een bezwaar verbonden was, n.i, de steunregeling. Hierover had ik nog gisteren weder e enbespreking met het Departement van Sociale Zaken. Als gevolg daarvan kan ik mededeelen, dat, .al is ook deze materie nog niet geheel geregeld, de steuntrekkende arbeiders uit Stomp- wijk, die tengevolge van de grensrege ling onder de gemeente Nootdorp ko men te behooren, per 1 Januari 1938 hetzelfde steunbedrag zullen ontvan gen, als hetwelk zij in de gemeente Stompwijk genoten. Het gemeentebestuur van Nootdorp heeft deze gunstige regeling gaarne bepleit, maar het verwacht van den anderen kant, dat de betrokken steuntrekkenden dit zullen waar- deeren, niet alleen door het stipt voldoen aan de voorschriften, maar ook door te toonen, dat men werk aanneemt, als er werk te krijgen is. Verder zal, voor wat de steunnorm aan gaat voor hen, die als werkloos arbeidèr thans in de gemeente Nootdorp wonen, zoo mogelijk nog in de volgende week op het gemeentehuis een conferentie worden ge houden met vertegenwoordigers van het Departement van Sociale Zaken, om ook deze aangelegenheid nader te bezien en te overwegen. Verschillende zaken zullen wij nog in den loop van 1938 in verband met deze grenswijziging aan uw oordeel onderwer pen, waarvan ik noem een wijziging van het uitbreidingsplan voor het Veenwegge- deelte, teneinde dit aan de thans gewijzig de omstandigheden aan te passen. Ik ver trouw, dat ook dit gedeelte van het uit breidingsplan, waarvoor de ontwerper op de Parijsche wereldtentoonstelling de gou den medaille heeft mogen ontvangen, straks meerdere stimulans aan dit gedeelte onzer gemeenté zal kunnen geven, In de kudde teruggekeerd. De heer Sweers had hiervoor nog mede- deeling gedaan, dat de heer de Vreede, die by de vorige verkiezingen met een aparte lyst was uitgekomen, thans weder by de R.-K Staatsparty is teruggekeerd. De autobusdienst. Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad op het verzoek van de Oranjevereeni- ging deze vereeniging èen subsidie toe te kennen voor de viering van de a.s. heuge lijke gebeurtenis in het Koninklijk Huis, onder voorwaarde, dat dit bedrag uitslui tend besteed wordt voor tractatie der schoolkinderen. r Ingekomen is eën verzoek van J. C. de Groot om verhooging van de vergoeding voor autobuskosten. De heer Post had graag gezien, dat de heer de Groot zich be reid verklaarde ook eenige diensten door bijv. de Kalisbuurt, Achterweg, 's-Graven- weg te rijden. Vooral nu binnenkort de treinen niet meer zullen stoppen, komen de daar wonende personen geheel zonder ver voermiddel te zitten. Het lijkt spr. beter dit alles nu ineens te regelen. De voorzit ter antwoordt, dat deze mogelijkheid moet worden overwogen in verband met de eischen welke de heer de Groot te dezen aanzien zal stellen. De heer Post meent echter, dat de heer de Groot hier geen eischen heeft te stellen, maar dat hy dit kan doen in verband met de verhoogde vergoeding, welke hem eventueel zal wor den toegekend. De voorzitter zegt toe deze kwestie nader te zullen bezien. De heer Lindeman kan de meening van den heer Post volkomen ondersteunen. De heer de Vreede vraagt hoe het moet als de heer de Groqt de dienst op Delft én Leidschen- dam eens stopzet, waarop de voorzitter antwoordt, dat B. en W. de verzekering van den betrokkene hebben, dat dit niet het geval zal worden, als hij de hoogere vergoeding zal krijgen. Zonder hoofdelijke sfemming besluit de Raad den heer de Groot een verhoogde vergoeding van 300 toe te kennen. Op voorstel van B. en W. wordt aan den heer J. F. de Vreede op zijn verzoek eervol ontslag verleend als meteropnemer-incas- seerder van het Electriciteitsbedrijf, waar na aan de orde wordt gesteld de benoe ming van een nieuwen functionaris. De voorzitter wijst er op, dat reeds vóór het ontstaan van deze vacature een brief van den technisch adviseur van het bedrijf was binnengekomen, waarin werd aangetoond, dat het noodzakelijk is, dat het verzetten der klokken en het controleeren der klok ken en meters door een technicus geschie den moet. Om die reden meenen B en W. dan ook aan den Raad te moeten voorstel len de vacature plaats door den heer van Eijk te doen bezetten. Na eenige discussie wordt met algemeene stemmen de heer van Eijk met ingang van 1 Februari a.s. als meteropnemer-incasseer- der benoemd. Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad tot het aangaan van een kasgeldlee- ning tegen het uitzonderlijk lage rente percentage van 7/8. 1 De ophaaldienst van vuilnis. By het voorstel van B. en W. om de vuilnisophaling in de Dorpskom en aan den Veenw-eg te verpachten aan J. de Bruijn, verzoekt de heer Post om ook andere ge deelten van het dorp van dezen dienst te laten profiteeren. De voorzitter antwoordt, dat dit verzoek eigenlijk een buiten dit agendapunt staande kwestie is, daar het hier betreft de vuilnisophaaldienst in ver band met de-grenswijziging. Spr. zegt ech ter toe de door den heer Post gemaakte op merking in B. en W. te bespreken. Door Stompwijk werd aan den Veenweg het vuilnis opgehaald en nu dit gebied naar Nootdorp is overgegaan meent het Ge meentebestuur dit gedeelte dezelfde ser vice te moeten geven. Met alle waardeering voor de door den heer de Bruijn in gemeentedienst reeds verrichte arbeid, wil de heer Post toch niet nalaten het idee van openbare inschrijving voor ophaal van vuilnis naar voren te bren gen. De voorzitter zet uiteen, dat deze kwestie natuurlijk goed overwogen is, maar dat het niet aangaat iemand, die reeds meer dan 20 jaren zijn werkzaamheden zoo tot volle tevredenheid uitoefent, door annexa tie zijn functie te ontnemen, bij welke woorden de heeren Sweere en Lindeman zich volkomen kunnen aansluiten. Ook dit voorstel van B. en W. wordt met algemee ne stemmen aangenomen. Verlaging electriciteitstarief. Ter behandeling komt het voorstel van B. en W. den krachtstroom prijs met ingang van 1 Januari 1938 van 17 op 12 cent te brengen en de meterhuur voor kracht stroom met 60 cent per maand te verlagen. De heer Sweere maakt de opmerking, dat hij de meterhuur verschrikkelijk hoog vindt, iemand, die jaren lang een meter heeft, heeft de kosten van de meter aan huur dubbel en dwars betaald. Wethouder Post legt uit, dat door een meter stroom- verlies veroorzaakt wordt en dit stroomver- Iies moet in de huur verdisconteerd wor den. Hoe minder verbruikt wordt, des te zwaarder drukt dit stroomverlies. Een grooter verbruik zou dus zeer zeker verla ging van meterhuur en stroomprijs stimu- leeren. Zonder hoofdelijke stemming ver een igt de Raad zich met dit voorstel. De begrooting 1938 voor het Electrici teitsbedrijf wordt goedgekeurd. Wordt overgegaan tot behandeling der gemeentebegrooting. De heer Lindeman doet een voorstel aan Ged. Staten te verzoeken het presentiegeld der Raadsleden weder op 2.50 vast te stel len, daar de huidige vergoeding nog niet eens voldoende is om de kosten, aan het raadslidmaatschap verbonden, te dekken. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke'stem- I ming aangenomen. De heer Sweere acht het salaris van den 2en ambtenaar onvoldoende en zou gaarne zien, dat het bedrag van 600 ver hoogd werd. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. bij de wijziging van de begroo ting, welke hierna aan de orde komt, reeds een voorstel doen tot verhooging met 200, hetwelk later aangenomen wordt. De voorgestelde vergoeding van ƒ9 per leerling van 'de bijzondere school is den heer Sweere wel wat tegengevallen. De voorzitter wijst er op, dat de wijziging van de Lager Onderwijswet toch reeds een veel hooger bedrag van de gemeente vergt aan onderwysuitkeeringen en dat B. en W. daarom gemeend hebben met de verhoo ging'nog een jaar te moeten wachten. Na een uitvoerige discussie over dit punt kan de heer Sweere, evenals de heer Lin deman, die ook bezwaar had gemaakt, zich er bij neerleggen, dat de vergoeding voor het komende jaar op het door B. en W. voorgestelde bedrag, vastgesteld wordt. Na. nog eenige bespreking van minder belangrijke punten wordt de begrooting 1938 vastgesteld: Inkomsten en uitgaven van den gewonen dienst op 55.779.10, in komsten Kapitaaldienst op f 25.910.83 en uitgaven van dien dienst op ƒ51.659.45, al- zoo een nadeelig slot aanwijzende van 25.748.62. By de rondvraag stelt de heer Post de vraag of het met het bouwen niet een beetje vastloopt, waarop de voorzitter ont kennend antwoordt. Spr. wil voor de ge- heele gemeente de afstand tusschen de be bouwing minder stellen. De voorzitter zet uiteen, dat bij de situa tie, dat de Veenweg, gedeeltelijk by Stomp wijk en gedeeltelijk bij Nootdorp behoo- rende, beschouwd werd als buitenwijk, waar grootere tusschenafstanden worden geëischt dan in een kom. Nu de Veenweg geheel tot Nootdorp komt te behooren, is het als een kom te beschouwen en zullen de eischen daar ook veranderen. De wijzi gingen, die B. en W. zullen voorstellen, waren door den heer Post ai te wachten. Aan het einde der vergadering wenscht de voorzitter allen toe, dat het een gelukkig jaar voor hen moge worden en dat de Nootdorpenaren de onmisbare zegen van boven deelachtig zullen mogen worden in 1938, waarna sluiting volgt. BODEGRAVEN E. A. BOGAART t Gistermiddag is in het St. Elisabeth- zjtkenhuis te Leiden overleden de heer E. A. Boogaart, hoofd van de Parochiale Jongensschool. De hegr Bogaart bereikte den leeftyd van 51 jaar. De thans ontslapene werd geboren 26 October 1886 te Hontenisse (Zeeuwsch- Vlaanderen). Hij bezocht de kweekschool in Hoorn en behaalde tevens de hoofdacte. Achtereenvolgens was de heer Bogaart onderwijzer te Alkemade en te Leiden (school Rapenburg van 19091914). Op 1 April 1914 werd de heer Bogaart benoemd tot hoofd der school te Bode graven. Voor het onderwijs heeft de heer Bo gaart zich groote verdiensten verworven. Ook in het vereenigingsleven nam hij een vooraanstaande plaats in. De overle dene was voorzitter van de afd. Bodegra ven der R.K. Staatsparty, voorzitter van het Wit-Gele Kruis, secretaris van dé Ver eeniging tot Bestrijding der Tuberculose en van het consultatiebureau v. zuigelin gen en lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. De nagedachtenis van den volijverigen heer Bogaart zal bij geheel Bodegraven in eere blijven. Hij ruste in vrede. LEIDERDORP. Personalia. Met ingang van 1 Januari 1938 is de heer W. H. van der Heide, amb tenaar van de steunverleening, benoemd tot ambtenaar by den Socialen Dienst te Lei den. REEUWIJK. Gemeenteraad. Op de Woensdag avond gehouden raadsvergadering werd de gemeentebegrooting 1938 behandeld, welke sluit in inkomsten en uitgaven op 266.755.41. Besloten werd den Rand en- burgschen weg naar Boskoop te verbeteren. Ook zal de gemeente een klepbrug over de ringvaart van polder Vettebroek laten bouwen; de kosten hiervoor zullen 2500 bedragen. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening groot 24.320.met een looptijd van 20 jaren k 3)4 pet. TER AAR. Komt allen!Op Maandag 3 Januari komt de bekende spreker, Paul de Waard, spreken voor de R.-K. Ontwikkelingsclub met als onderwerp „De les van het buiten land". Gezien het actueele onderwerp is deze avond voor ieder toegankelijk. Wij verwachten een groote opkomst. De entrée is slechts een kwartje. Damclub „Ons Genoegen". De leden van bovengenoemde damclub worden her innerd aan de ledenvergadering op Maan dag a.s. in het clublokaal bij den heer Ver hoef. ZEVENHOVEN. INBRAAK MET DIEFSTAL. Na een rustperiode van enkele we ken wordt de reeks van inbraken in de Rijnstreek weer voortgezet. In de afgeloopen nacht heeft men zich door verbreking van een staldeur toe gang verschaft tot de boerderij van N. aan den Hoogendyk, alwaar allereerst in een slaapkamer vanuit de over een stoel hangende broek een portemon- naie met ƒ6.is ontvreemd; verder werden alle kasten nagesnuffeld. Een der bewoners, die voor zijn vee In de stal moest zijn, kwam op dat mo ment door een der kamers en zag iemand de deur uitvluchten. Men is hem nagegaan, maar zonder resultaat. Verder wordt niets ver mist.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11