OMGEVING De laatste Raadsvergadering van Stompwijk en Veur VRIJDAG 31 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 HILLEGOM I De blijde gebeurtenis. Deze week ver gaderde het comité tot viering van de a.s. nationale feesten, hetwelk is samengesteld uit de geheele besturen van de Chr. Óran- jevereeniging en der Harddraverijvereeni- ging. De bedoeling is, om des avonds van den dag der blijde gebeurtenis in ons Koninklijk Huis, een huldebetooging te houden, welke zal bestaan uit een groote optocht met lampions en muziek. Hiervoor wordt de medewerking verzocht van de beide muziekkorpsen en alle be staande vereenigingen met hun vaandels en vereenigingsvlaggen. Verder kan ieder een aan deze optocht deelnemen, mits voor zien van een lampion. De stoet wordt opgesteld te 7 uur in de Van Tetsstraat met als einddoel het Raad huis. Hier zal de Burgemeester een toe spraak houden en een vreugdeboom wor den ontstoken. Na afloop van het officieele gedeelte zal de avond verder opgeluisterd worden door muziek. Over de viering van den nationalen feestdag zullen zoo spoedig mogelijk ver dere mededeelingen worden bekend ge maakt. Onderling Belang. De uitslag der ge houden stemming voor bestuursleden, commissarissen en ledenraadsleden luidt als volgt: Voor 2 bestuursleden: uitgebracht 208 stemmen; ongeldig 2, geldig 206r H. C. v. d. Berg (aftr.) 112, W. B. Batema 82, P. H. Fijma 91, J. A. Kauffman (aftr.) 96. Gekozen: H. C. v. d. Berg en J. A. Kauff- inan. Voor 2 commissarissen: uitgebracht 207 st.; ongeldig 4; geldig 203: C. W. van Dam 111, W. J. G. Philippo (aftr.) 148, C. L. Woerlee 107. Gekozen: C. W. van Dam en W. J. G. Philippo. Voor 20 ledenraadsleden: uitgebracht 208 stemmen; ongeldig 4; geldig 204; kies- deeler 10; lijst 1: 62 st. Gekozen P. H. Fij ma, Joh. J. Oschatz, A. Tilborg, W. B, Da- tèma, B. Schoneveld, G. A. Spilker. Lijst 2: 49 st. Gekozen: C. L. Woerlee, Adr. van Vliet; L. v. d. Steen, J. Marinus en J. D. Jansen. Lijst 3: 93 st. Gekozen: C. van eelen; M. van Ruiten; B. B. P. Versteeg; Jac. van Maris; F. J. Teeven; J. v. d. Aars; B. As sendelft; A. C. Slobbe J. Heemskerk. KATWIJK AAN DEN RIJN. Na het ongeluk op den Noordwijkerweg. Omtrent den toestand van den heer G. de Lange alhier, die onder de gemeente Noordwijk met zijn-motorbakfiets in bot sing kwam met de blauwe tram en thans in een ziekenhuis te Leiden verpleegd wordt, kunnen we meedeelen, dat zijn toestand nog zeer zorgwekkend is. LISSE. Versiering van de Kanaalstraat. Men begint zich hier ook op te maken voor een waardige viering van den aa. blijde ge beurtenis in ons Vorstenhuis. Voor de ver siering van de Kanaalstraat, een onzer voornaamste winkelstraten, zijn reeds plannen in voorbereidiAg. Het ligt in de bedoeling over de geheele lengte door een timmerman aan de huizen vlaggestokhou- ders te doen bevestigen, waarin lange vlag- gestokken zullen worden gestoken. Op de feestdagen van de blijde gebeurtenis zal hieraan een groote wimpel waaien, ter wijl om de stok oranje- en rneerkleurig lint zal worden bebestigd. Des avonds worden er voor de verlichting aan elke stok lam pions gehangen. Het Het Kanaalstraatco mité wijst er met nadruk op, dat deze versiering van blijvende aard is, om bij voorkomende gelegenheden weer te wor den gebruikt. Wegens de geringe middelen heeft het comité echter maar het aller noodzakelijkste kunnen aanschaffen, wes halve met afwerking en uitbreiding dezer versiering tot later moet worden gewacht. Juist wegens den blyvenden aard van deze versiering hoopt het comité, dat nu ook elkeen zijn volle medewerking zal ge ven niet alleen door tijdelijk alles goed te vinden maar vooral door actief allen mee te doen en de uitgaven te helpen bestrij den! Vele bewoners van de Kanaalstraat hebben reeds hun steun toegezegd en be toond, zoodat het comité tot deze versiering kon besluiten. Werkloosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs stonden in de afgeloopen week ingeschreven 594 werkzoekende personen. Gunning. De verbouw van het manu- facturenmagazijn van de N.V. v.h. E. Tis- sing is gegund aan de fa. Daudeij en Co. te Lisse voor de door haar ingeschreven som van 23.500. Geboren: Wilhelmus Gerardus There- sia z. van W, F. van Stein en M. A. Turn hout Nicolaas z. van Chr. J. Zoet en C. Sprokkelenburg Martinus Petrus Bas- tianus z. van Th. van der Meer en J. M. A. Straathof. Ondertrouwd: Paul Theodor Uter- möhlen 27 j. te Eindhoven en Joh. W. van der Meij 23 j. C. Voorbij 36 j. te Mij drecht en M. T. de Jeu 39 j. Getrouwd: H. J. J. van Grinsven te Heemstede en J. S. van Stijn S. Verde- gaal te Sassenheim en A. G. Beelen. Gevestigd: C. H. Schoorl uit Haaks bergen. Vertrokken: J. A. Grimbergen naar Noordwijkerhout F. A. Faas naar 'sGra- venhage C. M. van Dam naar Nieuw- veen L. van der Lans en echtg. naar Bloemendaal J. B. van Drunick naar Borculo A. F. van Drunick naar Bor- culo. INBREKER GEARRESTEERD te WASSENAAR Dank zij een nieuwsgierigen buurman Woensdagavond reed een auto voor bij een tydelyk onbewoond perceel aan de Lange Kerkdam alhier. Twee passagiers verlieten den wagen en verschaften zich toegang tot het huis, terwijl de bestuurder in de auto bleef, om te waarschuwen wanneer er on raad zou naderen. Na eenigen tijd ver scheen de bewoner van een belen dend perceel, die gedruisch in het onbewoonde huis had gehoord en zich eens op de hoogte kwam stellen, o. a. bij de wachtende auto. De chauffeur, ontdekking vreezend, waarschuwde zijn kameraden, door eenige malen hard te claxonneeren. De inbrekers kwamen hierop het erf afhollen en sprongen in de auto, die in snelle vaart wegreed. Dank zij de inlichtingen van den nieuwsgieri gen buurman wist de Wassenaarsche recherche nog denzelfden avond de auto op te sporen in een garage te Den Haag, waar de wagen na gehuurd te zijn, reeds was teruggebracht. Met medewerking van de Haagsche re cherche werd de chauffeur P. D., 25 jaar, dien nacht van zijn bed gelicht en overgebracht naar Wassenaar, al waar hij werd ingesloten. Na verhoor bekende hij medeplich tig te zijn aan bedoelde inbraak, zoo mede aan een inbraak, welke eenige dagen tevoren op soortgelijke wijze door het drietal aan den Wittenbur- gerweg 102 was geplegd. Op verzoek van den commissaris zijn in den avond van Dondeidag de andere twee inbre kers t® Den Haag gearresteerd. Het zijn de Hagenaars L. D., 22 jaar en M. R. 23 jaar, die eveneens te Wassenaar in bewaring zijn gesteld. NOORD WIJKERHOUT. Personalia. Door Burgemeester en Wethouders is als volontair ter secretarie alhier toegelaten de heer H. v. Denzen, wonende alhier. LEIDSCHENDAM. St. Josephsgezellen. Zondag 2 Januari te 11.30 uur en na het.Lof bijeenkomst. Om 12 uur Paladijnenvergadering. Maandag 3 Januari te 7.30: uur tooneel- club „Adolf Kolping". Dinsdag 4 Januari te 7.30 uur Maria-Congregatie, daarna bij eenkomst. Donderdag 6 Januari te 7.30 uur biljart club A. D. O. Vrijdag 7 Jan. verplichte vergadering. Onderwerp: Het Christelijk huwelijk. Zaterdag 8 Januari na het lof bijeenkomst. K. J. M. V« Maandag 3 Januari: Nieuw- jaars-reunie. Diverse wedstrijden. Dinsdag 4 Januari te 7.30 uur Maria-Congregatie. Donderdag 6 Januari ontwikkelingsavond van de Jonge L. T., inleider de heer W. van Beek over de bedrijfsradenwet en haar uit voering in de practljk. VEUR. Proces-verbaal. Door de politie van Veur en Stompwijk is in den afgeloopen nacht proces-verbaal opgemaakt tegen een drietal personen uit Leiden en den café houder B. te Veur, waar de personen zich na sluitingstijd zonder vergunning ophiel den. STOMPWIJK Moedercursus. Het Wit-Gele Kruis or ganiseert een moedercursus, welke begint Woensdagavond half acht. Een cursus voor gehuwde of verloofde leden van genoem de vereeniging. De cursus wordt gratis ge geven. Tot bestrijding der onkosten wordt op den cursusavond een busje geplaatst voor e.v. te deponeeren giften. De leid ster van den cursus is Zr. A M. Hoskam, enquetrice van den Z. H. Bond „Het W. G. Kruis". Wat geeft het W. G. Kruis nog boven dien? Verpleging aan huis door kath. ge diplomeerd zieken- en kraamverpleegster. Beschikbaarstelling van alle mogelijke ver- plegingsmiddelen. Bestrijding van tubercu lose. Zorg voor moeder en kind. Samen werking met den sehoolartsendienst. Cur sus E.H.B.O. Onderwijs aan spraakgebrek- kigen en bezoeken scholen voor buitenge woon lager onderwijs. Neemt daarom bij het begin van 1938 een goed besluit. Ver trouwt u zelf en uw gezin toe aan de zor gen van genoemde vereeniging en wordt lid van het Wit-Gele Kruis. J. v. MAREN, sec. W. G. Kruis, OEGSTGEEST. Personalia. Geslaagd voor coupeuse examen mej. J. Boes, leerlinge van de mo devakschool „St. Cunera", Hoogewoerd, Leiden. SASSENHEIM. De blijde gebeurtenis. De Oranjever- eeniging heeft in verband met de blijde gebeurtenis een programma opgesteld. Direct na het bekend worden der geboorte in het prinselijk gezin zullen de klokken een half uur geluid worden en zullen herauten te paard de geboorte bekend Vele raadsleden prolesteeren tegen de samenvoeging Onder voorzitterschap van burgemees ter W. Keijzer kwamen de Raden der ge meenten Stompwijk en Veur in openbare gecombineerde vergadering bijeen. Secre taris is de heer B. Bielefeld. Aanwezig zijn alle leden. Opening geschiedt met het ge- bruikelijken gebed. Na een opmerking van den heer Koerts worden de notulen goedgekeurd. Enkele ingekomen stukken, o.m. proces verbaal van kasopneming van de bedrijven over het le en 2e kwartaal 1937 worden voor kennisgeving aangenomen, terwijl een verzoekschrift van de Bond van groote Gezinnen om reductie op de bedrijfstarie- ven wordt gezonden naar B. en W. om ad vies. Het voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met het Centraal Bureau voor Verificatie en financieele Adviezen van de Vereeniging van Ned. Gemeenten voor de controle van de be drijfsadministratie wordt z.h.s. aangeno men, nadat de voorzitter op een vraag van den heer Zuidwijk heeft medegedeeld, dat het contract loopt van jaar tot jaar en de toezegging heeft gedaan aan den heer Zuydwijk, dat deze zaak ieder jaar op nieuw zal bezien worden. Aan de orde komt hét voorstel tot wijzi ging van artikel 11 van de verordening „Leveringsvoorwaarden''. De heer Willemse juicht dit voorstel toe, omdat dit een van de dingen is, waardoor het den krachtstroomverbruikers gemak kelijker wordt gemaakt. Hij hoopt ook, dat de verlaging van de klokkenhuur en me- terhuur steeds de volle aandacht zal heb ben van de Commissie van Beheer, omdat dit zal leiden tot meer aansluitingen en tot meer krachtstroomverbruik. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Het voorstel tot wijziging van het be sluit van 9 Juni 1937 (benoeming van ca- pitulanten) wordt z.h.st. goedgekeurd, als mede het voorstel tot aanvulling van het besluit van 2 December 1936, waardoor aan den assistent-boekhouder bij de be drijven voor hét bezit van het diploma boekhouden een j aarlijksche toelage wordt toegekend van 100. Ter tafel komt de behandeling van de bedrijfsbegrootingen voor de licht bedrij ven dienstjaar 1938. Allereerst wordt behandeld de electrici- teits begrooting. De heer Willemse wijst op het verzoek schrift van den Bond voor groote gezin nen en dringt zoo mogelijk op een kleine tariefsverlaging voor deze gezinnen aan. De heer Blonk en .de heer Ten Hoopen bespreken de etalage-verlichting, terwijl de heer Willemse nog aandringt op vervan ging van het bovengrondsche net door een kabelnet. Nadat de voorzitter heeft toegezegd, dat ae Commissie van Beheer aan een en ander de volle aandacht schenken zal en een spoedig antwoord kan worden verwacht, wordt de geheele electiiciteits- en gasbe- grooting z.h.s. aangenomen. De wijziging van de bedrijfsbegrooting 1937, alsmede de wijziging van de Ge- me entebegrootingen 1937 van de Gemeen te Veur en van de Gemeente Stompwijk wordt z.hs. goedgekeurd. Op het einde der vergadering, aldus de voorzitter, wil ik beide raden hartelijk dank zeggen voor al hetgeen zij als raads lid Ln het belang der gemeenten hebben gedaan en voor den grooten yver en toe wijding, waarmede zij steeds de hun op gelegde taak verrichtten; hy wenscht hun allen een Zalig uiteinde en een gezegend Nieuwjaar. Nog rust op my, aldus spreker, een an dere plicht, nu het de laatste vergadering van de Gemeente Veur is en wel deze om Veur hartelijk dank te brengen voor alles, was zij als raadsleden voor de Gemeente deden. Spr. doet dit ook namens den secre taris. De heer Koerts van Veur legt dan de volgende verklaring af: Protest tegen de samenvoeging Mijnheer de voorzitter. maken door de gemeente. Op den dag der geboorte zal in alle kerken een avondkerk- dienst worden gehouden, 's Avonds te 9 uur zal een muzikale rondgang worden gehouden, en vermoedelijk zal daarna een attractie plaats hebben. Zoo spoedig mogelijk na de geboorte zullen de kinderen der scholen een zanghulde brengen voor het Raadhuis. Een tractatie van de kinde ren zal t.z.t. op school volgen. Den 2den avond zal in de zalen van „Het Bruine Paard" en het K.S.A.-gebouw een avond worden belegd, waarbij beschuit met muisjes wordt gegeven. Voor dezen avond zullen alle muziek-en zangvereenigingen hun medewerking verleenen. Ook zullen verschillende sprekers het woord voeren. De toegang is vrij voor leden van de O.-Ver. alleen zal plaatsen besproken kunnen worden. De aanvang is bepaald op 7 uur. Crisis B-steun. Het bestuur van ge noemd comité heeft in de afgeloopen we ken, na herhaaldelijk vergaderingen en bij eenkomsten te hebben gehad, een zeer nut tig werk verricht. Het is mogelijk gemaakt, dat van de 250 aanvragen er 115 werden toegewezen, waarvoor een bedrag is be steed van 950. Door het benoemen van een twaalftal dames, welke huisbezoek hebben gedaan, en later ook de inkoopen bij de plaatselijke winkeliers. Zijn de pak ketten thuis.bezorgd. De bestede gelden zyn dus in overleg met de winkeliers zoo economisch mogelijk besteed. Verder is door het comité aan 120 werkloozen spaar ders, vanwege het K.D.S.-fonds, aan elk een bon uitgereikt voor kleedingstukken, welke bon ook bij den winkelier kan wor den ingeleverd. Deze bon, blijft geheel buiten het gespaarde geld om, dit in de maand Januari nogmaals zal worden uit gekeerd. Een woord van dank aan ge noemd comité is zeker niet misplaatst. Inbraak. Eergisternacht is bij den heer J. W. Weusten, hoofdonderwijzer der R. K. Mu- loschool alhier inbraak gepleegd. De dief (ven) hebben zich door middel van in snijding van een ruit toegang verschaft. Aan het gezin, dat momenteel uit was, is bericht gezonden, doch zoover als men kon nagaan, wordt niets vermist. Wel is alles overhoop gehaald. Diefstal. Woensdagavond tusschen 6 en 9 uur is het zoo goed als nieuwe rijwiel van den gemeente-ontvanger, den heer B., hetwelk naast zyn huis stond, ontvreemd. Tot nu toe van den dader geen spoor. Het zij mij vergund, nu binnen korten tyd door aanneming van het wetsontwerp voor samenvoeging der gemeenten Stomp wijk en Veur, de gemeenteraad van Veur zal worden ontbonden, en dit zeer waar- schynlijk voor mij wel de laatste raadsl I vergadering zal zijn als lid van den Raad der gemeente Veur, in deze vergadering enkele woorden te spreken. Het is dan thans, door eene door de Regeering voor de gemeente Veur nood lottig besluit zoover gekomen ,dat de namen der beide gemeenten Stompwijk en Veur zullen verdwijnen en hiervoor in de plaats zal komen een gemeente genaamd Leidschendam. Het is niet myn bedoeling by de opheffing dezer gemeente een grafrede te houden, doch wil meer door een verklaring vast leggen, dat ik mij met de manier waarop de samenvoeging dezer twee gemeenten tot stand is gekomen, niet accoord kan verklaren, zoodat ik mij verplicht gevoel, tegen de wyze waarop deze voor de ge meente Veur zoo hoogst belangrijke zaak, is afgewerkt, ernstig te moeten protestee ten. Waar nu, ingevolge het betreffende wetsontwerp den Raad van de gemeente Veur zal worden opgeheven, en de belan gen onzer gemeente tijdelijk aan de zor gen van den Raad van de gemeente Stompwijk zullen worden toevertrouwd, wil ik in deze vergadering mijne verkla ring als volgt formuleeren: le. Is het mij totaal onbegrijpelijk, dat ondanks alle protesten door de bevolking van Veur tegen deze samenvoeging geuit, en ondanks het feit dat zoowel den Raad van Veur alsmede de commissie uit de ingezetenen zich in overgroote meerder heid tegen de vereeniging met de gemeente Stompwijk hebben vertuaart, G. S. en de regeering toch den treurigen moed hebben geüad deze twee gemeenten samen te voe gen. 2e. dat de aanneming van het wetsont werp voor mij niet anders is te verklaren dan doordat in deze onderwerpelijke aan gelegenheid elementen hebben samenge spannen, die, alle hun ten dienste staande middelen hebben aangewend om het door hun beoogde doel te bereiken. Of door deze bedoelde «tementen altijd met eerlijke mid delen is gewerkt zal ik maar in het mid den laten, ieder heeft hierover zijn eigen meening; 3e. dat het volkomen juist is wat door een Kamerlid in de Tweede Kamer is ge zegd bij de behandeling van het betrokaen wetsotnwerp, n.l. dit „Voor mij staat het onomstootelijk vast dat het bij deze sa menvoeging v£n gemeenten alleen gaat om zuiver persoonlijke belangen en hiervoor mag de minister de zelfstandigheid van een gemeente niet opofferen"; 4e dat het voor de overgroote meerder heid der bevolking van Veur evenzoo on omstootelijk vaststaat dat de zelfstandig heid van hun gemeente opgeofferd is voör persoonlijke belangen op den voorgrond stellende personen; 5e. dat wij als Raadsleden voor Veur o de meest eerlijke wyze hebben getracht Gedeputeerde Staten en de Regeering duidelijk te maken dat de belangen der gemeente Veur niet gediend zijn door een samenvoeging met de gemeente Stomp wijk, dat wij hierin gefaald hebben is al leen te danken aan: le. dat de gemeente Veur in de zeer oh- bevoorrechte positie verkeerde een tijde lijk Burgemeester te bezitten welke als burgemeester van Stompwijk een felle voorstander van samenvoeging bleek te zijn met alle noodlottige gevolgen van dien; 2e is zeer duidelijk gebleken, dat poli tieke elementen in deze kwestie een be langrijke rol hebben gespeeld, en een be slissing hebben afgedwoneen, immers, een ieder die de stukken op deze samenvoeging betrekking hebbende nauwkeurig heeft gestudeerd, zal het met my eens zyn, dat door voorstanders van samenvoeging een politiek is gevoerd die ver beneden cri- tiek en alle perken te buiten is gegaan, Als raadslid en als lid van de commissie van verweer heb ik uit den aard dezer functie actief deelgenomen aan het verzet en hierbij de treurige ervaring opgedaan v/at politiek in den gemeenteraad een af schuwelijk en verderfelijk kwaad kan stichten. Het is onbegrijpelijk maar niet temin diep treurig, dat de politiek som mige, zich noemende hoogstaande welden kende menschen, zoover kan voeren dat zfj zich niet ontzien onder verkeerde voor stelling der feiten, middelen te beramen, waardoor hun medemnschen hun goed recht zal worden ontnomen ten bate van hun persoonlijke belangen; 4e. het is u bekend, dat ik meerderma len in een commissievergadering door een lid van den Raad van Stompwijk ben ge noemd een liberaal raadslid en een niet- christelijk mensch. Ik schaam mij er niet voor de liberale- beginselen te zijn toege daan, en dat ik een ander begrip heb over godsdienstige beginselen, als zoo menig ander, zich noemende christelijk hoog staand mensch, is lang noch geen bewijs dat ik voor dergelijke den godsdienst onteerende patriarchen ook maar eenig respect kan hebben; 5e .dat het mij verheugt, dat gemeente belang, waarvoor ik in de Raad van Veur zitting had genomen, zich niet bemoeit met politiek geknoei in den Raad, maar alleen beoogt het algemeen belang te be hartigen voor elk deel der bevolking zon der onderscheid van rang, stand of gods dienstige overtuigng, de verdraagzaamheid in acht neemt tegenover ieder mede- mensch. En nu, waar ik het genoegen heb gehad voor een bescheiden deel aan de ontwik keling der gemeente Veur als raadslid te hebben medegewerkt, hoop ik van harte dat de verdere uitvoering van door ons voorbereidde en in diverse stadia verkee- rende werken welke zoo nauw samenhan gen met de ontwikkeling van een gemeen te, ik denk hierbij aan het met groote moeite voorbereid uitbreidingsplan, het riool en stratenplan enz. in goede en be kwame handen mag overgegeven worden zoodat een en ander tot volle ontplooiing moge komen. Wij zyn door overmacht gedwongen dit werk te staken, maar deze overmacht heeft dan ook nu de volle verantwoordelijkheid op zich te nemen en zal moeten aantoonen dat zij de volle consequenties .voor hun daden kunnen aanvaarden. M. de V. Gij hebt zien gebeuren wat gij altijd vurig hebt gewenscht, en wij hebben verloren wat wij zoo gaarne hadden behouden, het zou echter ge tuigen van ongezond verstand en kop pig dorpschauvinisme, als ik in de ge geven omstandigheden niet de hoop uit sprak, dat het de voormalige gemeenten Stompwijk en Veur onder bekwame lei ding van een door de Koningin te be noemen burgemeester van Leidschen dam, en met medewerking van door de bevolking te kiezen bekwame raadsle den, in tegensteling met mijne verwach tingen, in alle opzichten goed moge gaan, dat de nieuwe gemeente Leid schendam mogen groeien en bloeien tot in lengte van dagen. En waar ik nu als lid van den Raad van Veur zal worden ontslagen wil ik niet ein digen voordat ik van deze plaats dank heb gebracht aan burgemeester en wethouders, de dir. der bedrijven, de ambtenaren en alle myn mederaads- en commissieleden voor de aangename en prettige samenwer king welke ik behoudens eenige meenings- verschillen heb mogen ondervinde. Dat allen éénsgezind zullen samenwerken. Wethouder de Koning van Veur zegt: Wat nu is gebeurd, zien wij met leede oogen aan; alles is gedaan om deze samen voeging te voorkomen, doch helaas niets heeft mogen baten en hoogere machten hebben anders beslist en wij moeten dit eerbiedigen. Spr. brengt dank aan den burgemeester voor de prettige samenwer king en zijn groote medewerking in alles; hij brengt dank aan zijn mede-wethouder en aan de raadsleden, secretariepersoneel, enz. en heeft, nu het feit er is, slechts één wensch en deze is, dat allen eensgezind en als een man zullen samenwerken om de nieuwe gemeente Leidschendam groot te maken. Bedanken kan ik niet, dank wil ik niet. De heer Zuijdwijk: Bedanken kan ik niet en dank wil ik niét hebben. Wat ik gedaan heb, neb ik gedaan in het belang van de Gemeente Veur, welke men vermoord heeft. De heer Blokland, die eveneens de sa menvoeging betreurt, brengt dank aan den Eurgemeester voor alles en hoopt, dat "het hem in de nieuwe gemeente goed moge gaan. Bijzonderen dank brengt hij aan Wethouder de Koning voor het vele, wat hij voor de noodlijdende menschheid deed; hij brengt dank aan wethouder Schrader, raadsleden, enz. De heer Blonk betreurt ten zeerste de samenvoeging; ook hij brengt dank aan allen voor alles en hoopt op een eensge zinde samenwerking. Het is nu ééne gemeente. De heer Willemse van Stompwyk be grijpt den toestand van den Raad van Veur. Hij hoopt, dat met dezelfde liefde zal wor den voortgebouwd aan de nieuwe Ge meente en men zal bedenken, dat het nu eene gemeente is en men gezamenlijk de nieuwe gemeente zal maken tot een groote gemeente. De heer Vink onderstreept ten volle de woorden van den heer Willemse en zegt getroffen te zijn door de woorden van wet houder de Koning en de overige sprekers en hét spijt hem, dat hij dit niet kan zeg gen van hetgeen de heer Koerts heeft ge zegd. Hij wil hierop niet verder ingaan, doch hoopt, dat de gelegenheid komt dit met den heer Koerts in het openbaar te bespreken; hij protesteeri ten zeerste tegen de uitlatingen van den heer Koerts en wil gaarne in het openbaar hierover debat- teeren. De voorzitter dankt nogmaals allen en deelt ten slotte mede, dat hij heden is be roemd tot burgemeester der nieuwe ge meente Leidschendam.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10