OMGEVING HEI BETOOVERDE BOSCH DONDERDAG 30 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEG01VL Bekroningen. Op de gedurende de Kerstdagen te Haarlem gehouden Pluim veetentoonstelling zijn aan onze plaatsge- I nooten de volgende bekroningen toegkend: G. Westerlaken 10 eerste, één 2e en 9 eere- prijzen; A. Heij, 6 eerste, één 2e en 5 eereprijzen, beiden met hoenders en Kriel- hoenders. De heer Jac. v. Leeuwen behaal de met Hollanderkonijnen 2 eerste, één tweede en 2 eereprijzen. Een mooi resul taat. Aanbesteding. Gisteren werd door Architect W. Kuitens namens zijn princi paal Jonkheers Bloembolienbedrijf alhier onderhands aanbesteed: Het bouwen van een Bloembollenschuur met kantoor en bijkomende werken aan Loosterweg III alhier. De uitslag was als volgt: De Vries en Couzijn f 20.876; E. Schuit f 20.646; Veenman-Vink f 19.975; Daudeij Co., te Lisse f 19.525; Aanneemrsbedrijf De Groot en Kalkers f 17.990 Het werk is aan de laatste inschrijvers gegund. Waar geen plaatsnaam is aangegeven wonen de in schrijvers ter plaatse. KATWIJK. Actie van „De Hanze". We hebben reeds vermeld van de Middenstaidsactie georganiseerd door „De Hanze", en bericht, dat behalve een jury, ook het publiek ge legenheid kreeg om te beoordeelen, waar voor verschillende prijzen beschikbaar wa ren. In de etalage der deelnemers lag een letter. De verschillende letters vormden een slagzin betreffende den Middenstand. Die slagzin was „Koopt bij den Middenstand". KATWIJK AAN DEN RIJN. Door groentekar overreden. De jeugd- dige N. reed aan de Overrijn wat erg on vast op zijn fiets en kwam te vallen juist op het moment, dat de groentenhandelaar v. D. met zijn wagen kwam aangereden. Het paard sprong als een geroutineerde over de fietser heen doch de wagen reed over een der beenen van N. Daar N. ge heel onder den wagen lag'had veel erger kunnen gebeuren. De jongen is direct on der medische behandeling gesteld. Het rij wiel was geheel vernield, v. D. treft geen schuld. Tuinbouw-overzïcht. Als regel gaat het in den handel rond de feestdagen van Kerstmis enz. niet erg voorspoedig. Dit maal was er geen reden tot klagen. De aanvoer was niet geringer dan anders maar over de prijzen viel naar omstandig heden niet te klagen. En er draaide aan merkelijk minder door dan voorgaande weken. Met de bloemkool is het zoo goed als afgeloopen. Er kwamen nog enkele kleine partijtjes die geen eerste soort meer zijn doch niettemin nog van 7.70 tot 8.30 per 100 opbrachten in de eerste soort. Tweede soort bracht van 4.50 tot 6.— op. Doch in het vervolg kan de no teering voor bloemkool wel achterwege blijven. Roodekool ging in prijs nog iets naar boven. Maar de aanvoer is maar ma tig. Dit tengevolge van de minderwaardi ge gewassen. De totaal uitkomst zal voor de tuinders een teleurstelling zijn. Met de gelekool, alhoewel beter beschot gevende, is het niet beter gesteld. De prijs blijft stabiel, van ƒ1.— tot hoogstens f 1.40 per 100 kg., terwijl een gedeelte onverkocht bleef. Groenekool is# zeer goed van kwa liteit doch de prijs lo'kt niet uit; van 1.40 tot 1.80 per 100 kg. Met wat winterweer komt er meer vraag voor dit artikel. An dijvie gaat als kwantum verminderen doch de prijs werd iets beter. Het eerst geoogste van dit product ging geregeld weg tegen lage, soms bespottelijk lage •prijzen. Na de vorst in November en be gin December kwam hierin verbetering en spoedig liep de prijs met 50 tot 70 pet. op. Nadien ging het weer iets terug doch goe de kwaliteit bracht ook deze week nog van 26 tot 42 cent per kist van 6 kg. op. Maar alles wijst er op dat de aanvoer spoe dig zal gaan verminderen. Uien hadden nog steeds veel belangstelling. De prijs ging, niet noemenswaardig, terug naar 8.60 tot 9.50 per 100 kg. Drielingen uien werden gekocht voor f 6.00 tot 7.10 per 100 kg. Waschpeen was er in veel kwaliteiten en zelden was het verschil in kwaliteit, en in prijs, zoo groot als zulks de laatsten tijd het geval was. Er werd verkocht voor 25 cent, voor 50 cent, voor 75 cent, doch ook voor 1.10 per kist van 20 kg. Voor die bij de eerstgenoemde prijs vallen is de uitkomst slecht. Beste kwali teit is in de teelt loonend. Voor selder ie- knollen kwam ook wat meer vraag, ook vermoedelijk al tengevolge van het win terweer. Gekocht werd voor f 2.30 tot 3.40 per 100 stuks. Een klein kwantum ging naar bekende plaats. Een enkel par tijtje bospeen werd nog aangevoerd. Het bracht van f 7.40 tot 8 30 per 100 bos op. Voor kroten nog altijd een bevredi gende prijs. Zelden bleef dit product zoo mooi prijshoudend als dit seizoen. De no teering was nog van 2.20 tot f 3.25 per 100 kg. in de goede kwaliteit. Kleine kro ten noteerden van 0.80 tot f 1.20 per 100 kg. Met dit overzicht is het jaar tevens ten einde, en wanneer we in herinnering roe pen de verwachtingen van begin 1937 en we bezien dan den totalen uitslag dan mag men toch werkelijk dankbaar ge stemd zijn. De totalen omzet aan de vei ling is weer 30 pet. hooger dan vorig jaar toen de omzet hooger was dan in 1935. En ook '35 was hooger dan 1934 terwijl 1934 het ook van 1933 gewonnen had. De onmiddellijke oorzaak hiervan op te som men zou te ver voeren, maar wanneer we met crisismaatregelen, die teeltbeperking beoogen, toch ieder jaar in omzet omhoog gaan, is er reden om aan te nemen dat men in het algemeen niet pessimistisch ge stemd mag zijn. Wij spraken al meerdere tuinders, die, alhoewel niet optimistisch gestemd, het in 1938 gaarne voor de uit komst van 1937 zouden willen doen. Dat teekent. Er waren in 1937 tegenvallers; die zullen er in 1938 ook wel weer zijn, zoo goed als deze er altijd geweest zijn. En aldus zijn er altijd slachtoffers, en zul len deze er altijd blijven, zoo goed als er altijd misoogst geweest is en er altijd blijven zal. Doch dit zijn dan ook geen crisisverschijnselen, doch iets normaals, 't Is alleen niet aangenaam tot deze slacht offers te behooren. Doch zooals gezegd, niemand had voor 1938 deze uitkomst durven verwachten. Laat men hopen dat met Gods zegen 1938 weer een zelfde beeld te zien zal geven. NOORDWIJKERHOUT. Tuindersver. „Eendracht" In café „Het Wapen van Noordwijkerhout" hield de Tuindersvereeniging „De Eendarcht" een ledenvergadering, welke zeer goed was be zocht. Niet minder dan 124 leden hadden ae presentielijst geteekend. De voorzitter, o* heer L. P. Heemskerk, sloeg bij de ope ning een terugblik op het afgeloopen jaar, waarbij hij constateerde, dat een kleine op leving in het tuindeisbedrijf merkbaar was. De omzet der veiling toch bedroeg ruim 9000 meer dan in 1936. Spreker spreekt de hoop uit, dai in het komende jaar deze stijging gestimuleerd moge wor den, en deze opleving zich in gunstigen zin nog verder moge ontwikkelen. Na voorlezing en vaststelling der notulen der vorige vergadering, werd door den secre taris, den heer W. v. d. Weyden een ver kort verslag uitgebracht over 1937. Hieruit stippen we het volgende aan. De cmzet der groenten veiling bedroeg in 1937, ruim 104.000, in 1936 bedroeg de omzet f 94.500. De middelprijs der verschillende geveilde producten bedroeg in 1937 voor eardbeiden 47 cent per slof in 1936 40 ct, voor dubbele Princesseboomen in 1937, 62, in 1936, 67 cent, voor enkele Princesse boomen in 1937, 84 ct. in 1936, 85 cent, voor snijboonen in 1937, 65 cent, in 1936 71 ct. Voor stok-prinsesseboomen in 1937, 1.10, ïr 1936, 99 cent. Voor doperwten in 1937 1937, 1.22, in 1936 94 cent. Op deze mid- delprijzen zal vermoedelijk voor enkele producten nog -wel rijkssoeun gegeven worden, zoodat enkele tuinders nog een toeslag ontvangen zullen. Deze mededee- ling werd door velen met genoegen ge hoord. Bij de bestuursverkiezing, welke heeren L. M. v. Noort als bestuurslid en P. Bekkers en H. C. Granneman als com missarissen, met algemeen e stemmen her kozen. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting van de geanimeerde ver gadering. Daarna was er kosteloos prijs- jassen, waarbij aan de winnaars waarde bonnen werden verstrekt van f 0.50, 1.00 en 1.50. Wat zeer in de smaak van de tuinders viel. OEGSTGEEST. Be a,s. blijde gebeurtenis. Alhoewel het mislukken der fancy fair voor het bestuur der Oranjevereeniging een groote teleurstelling is geweest, acht hét zich niettemin verplicht al het moge lijke te doen opdat ook in onze gemeente het feit der blijde gebeurtenis op waardige wijze zal worden gevierd. Besloten is op den dag der geboorte zelve feest te vieren indien de bekendma king geschiedt vóór 's middags 4 uur. Wordt de heuglijke tijding na 4 uur mee gedeeld, dan wordt de feestviering tot den volgenden dag uitgesteld. Er zal op den dag der blijde gebeurte- tenis een collecte worden gehouden, waar van de opbrengst geheel en al wordt be stemd om een feestgave in natura te ver strekken aan behoeftige ingezetenen. Een woord van aanbeveling hiervoor zal wel haast overbodig zijn. De schoolkinderen worden op de scholen onthaald op beschuit met muisjes, terwijl ze bovendien een flink tablet chocolade ontvangen. De datum waarop dit gebeurt wordt in onderling overleg door de hoof den der scholen vastgesteld. Een muzikale rondgang zal des avonds plaats hebben, met als eindpunt het Witte Huis. Door den Eedelachtbaren Heer Bur gemeester zal aldaar een vreugdeboom I worden ontstoken. Daarna vreugdescho ten, Bengaalsch vuur etc etc. Hierna feest rede door den burgemeester. De dagelij ksche besturen der Oegstgees- ter vereenigingen en vele anderen worden d'en avond in het Witte Huis verwacht om met elkaar in eensgezindheid dezen heug lijken en bij uitstek gewichtigen dag te vieren. Volksbond. Gisteravond hield de R.K. Volksbond een vergadering in het Patro naatsgebouw, alwaar de geestelijk adviseur kap. Sanders een zeer interessante lezing hield over: „Vondel, zijn leven en werk". De voorzitter, de heer Kerckhoff, opende de vergadering; heette allen van harte wel kom, speciaal den geest, adv., die deze avond zijn reeds lang beloofde voordracht zou houden. In de notulen werd zeer waardeerend ge sproken over de lezing van den heer An- genent, over „De collectieve arbeidsover eenkomst". Hierna werd de heer W. de Dubbele door den voorzitter als nieuw bestuurslid geïnstalleerd. Ook werd medegedeeld, dat voorloopig voor de tijd van één jaar, aan ieder lid bij gezinsvermeerdering een be drag van 2.50 zal worden uitgekeerd uit de kas van „Hulp in Nood". Omtrent de viering van het gouden ju- STOMPWIJK EN VEUR VEREENIGD De Eerste Kamer heeft z. h. st en zonder bespreking aangenomen het wetsontwerp tot vereeniging van de gemeenten Stompwijk en Veur en t«t wijziging van de grens der gemeente Nootdorp. De nieuwe gemeente zal Leid- schendam heeten. bileum van den R.-K. Volksbond in het Bisdom Haarlem, werd in een ingekomen stuk gevraagd om algeheele medewerking van alle afdeelingen op de kerkelijke vie ring op Zondag 6 Maart a.s. en werd tevens besloten een bedrag van 5 te zenden voor het geschenk, aan te bieden aan het Cen traal bestuur op de Diocesane feestdag in Mei 1938. In Februari zal er een film vertoond wor den getiteld: „Raad en Daad" uitgaande van Concordia. Voorts zouden 50 leden een dub beltje betalen, ten bate van de aanklee ding der KRO-studio, welke leden later dan een bezoek aan deze studio gaan bren gen. Eerst toen 'ving kap. Sanders zijn voor dracht aan, waaraan vooraf hij eerst de aanwezige leden bedankte voor de goede opkomst bij het Triduum. Nog slechts enkele dagen, aldus spr., duurt het Vondeljaar en alle andere belan gen van onzen Bond ten spijt, moet ook Vondel onder de Volksbonders eenigszins bekend zijn. Na aanhaling van de woorden, gedicht door Alb. Thijm, gegrift staande in het Vondelmonument in Amsterdam, deel de spr. zijn lezing in twee gedeelten. Op de eerste plaats gaf hij een overzicht van het leven van Vondel, vanaf zijn geboorte tot j zijn overgang naar het Katholieke Geloof en vandaar tot aan zijn dood. Spreker bracht duidelijk naar vorer hoe Vondel ge heel geleid werd door Gods genade en hoe bij hem altijd het vredes-ideaal voorstond. Aandachtig luisterden allen toe, naar het zeer interessante betoog en zoo kregen al len een gering idee, over deze groote geest, die Joost van den Vondel was. Na de pauze gaf kap. Sanders het twee de gedeelte .waarin hij enkele gedichten voordroeg, waarvan wij noemen: Gebed uitestort tot God over zijn ziekte. Kerstlied uit „Gijsbr. v. Aemstel". Constantijntje. Uitvaart van mijn dochtertje. Waer werd oprechter trouw, uit de Gijsbr. Het slot der Altaar-Geheimenissen. Ook hiervan genoten de aanwezigen, dank zij de duidelijke manier, waarop spr. de fijne trekken van den dichter naar vo ren bracht. Na afloop dankte de voorzitter kap San ders voor zijn leerzame uiteenzetting. Van de massa inzendingen werden prijzen gewonnen door: Alie Rietveld, Jannie Win ters, Mientje v. Paridon, P. Spierenburg, G. J. v. Klaveren, Jo v. d. Valk, Joh. Free- ke, Gre van Schie, Mien van Rijn, G. Ouwerling, Aagje v. d. Jagt, B. Koelewijn, Ada Muller, Annie Aanhaanen, Nic. Hou wer, C. Freke, Annie Onderwater, G. Haas noot, G. v. Beelen, Maria Vreeburg. Mede door deze actie hebben de initiatiefnemers flink succes gehad. De actie heeft de volle aandacht getrokken. Gevestigd: H. Gelens geb. Ringeling, Rijnzichtweg 1, van Den Haag. J. Ver beek geb. Beumer, Haarlemmertrekvaart 8, van Warmond. W. van Benten, db., War- monderweg 16, van Leiden. M. van Dijk, L. de Col. laan 17, van Alphen aan den Rijn Mej. Th, Verschuur L. v. Oud-Poelgeest 32, van Leiden. N. J. v. d. Worm, Prins Hendriklaan 19, xan Amsterdam. H. P. den Haan en gez., bloemenkoopman, Rijns- burgerweg 128, van Leiden. Mej. G. van Varick, Rijnzichtweg 5, van Haarlem. M. M. König geb. Lechner en gez. Ch. de Bourbonlaan 3, van Leiden. E. Heirsch verpl., Oranjelaan 2, van Haarlem. J. F. G. Schlingemann, de Kempenaerstr. 8, van Leiden. A. Nagtegaal, d.b., Leidsche- straatweg, 11 van Katwijk. Th v. d. Lely, d.b., Rhijngeesterw 12, van Leiden. Mej. J. C. Knocek, Terweeweg 71, van Rotterdam. A. J. Houwaart, Rijnsburger- weg 26, van Katwijk. F. B. Sanders, Spaargarenstraat 31, van Deventer. A. Hogewoning geb. van der Veen, Oegstgees- terweg 4, van Rijnsburg. H. L. Welboo- ren, musicus, Wilhelminapark 31, van Lei den. Vertrokken: J. van der Ploeg, gem. ambte., van Hooge Morschvveg 144, naar Leiden Morschweg 40a. Mej. A. Gips, van H. Morschweg 144 naar Leiden, Morsch weg 40a. J. H. F. van Dongen, verpl., van Endegeest naar Dordrecht, Lombokstr. 3. R. E. Kramer, d.b., van Leidsohestraat- weg 15, naar Duitschland. W. Megghelse geb. van Ees, van Duinzichtstr. 29, naar Ned Indië. A. Zwaan, d.b., van Rijnzichtweg 169 naar Amsterdam, C. Krusemanstr. 9. M. J. J. Kerkvliet, bloemist, van Haarl. trekvaart 20 naar Den Haag, Parkweg 2a. C. A. J. de Kloet, monteur, van Assen- delfstraat 26 naar D enKaag, Oranjelaan 46. W. van Reek, kant.bed., van H. Morschweg 57, naar Leiden, Lammen- schansweg 34. Verhuizingen binnen gemeente: L. van Eisen en gez., van Emmalaan 3 naar Geversstraat 61. S. Verlare en gez. van Emmalaan 29, naar Mauritslaan 15. A. M. Balk en gez., bloem kn., van de Kem- penaerstraat 61, naar Wijttenbachw. 83. R. Hilbrands en gez., accountant van Re genteselaan 61, naar L. v. Oud-Poelgeest 14. Geboren: Michiel z. van J. v. Digge len A. v. Vliet, Rijnsburgerweg 134. Geertruida Wilhelmina Maria d. van A. J. Vester en G. M. Keijzer, Terweeweg 1. Overleden: Johannes Th. van der Hulst 85 j. RIJNSBURG. Tuinbouw. De prijzen waren deze week voor meerdere producten niet slecht te noemen. Waspeen ging vlug weg tegen f 3.tot f 5.in de beste kwaliteit. Af wijkende soort kon niet meer halen dan f 1.40 tot f 2.20 per 100 K.G. Spruitkool ging iets beter en bracht van 'f 8.tot 11.50 per 100 K.G. op. Groene kool 1.30 tot f 1.60 per 100 K.G. Roode kool werd auurder en kon gemakkelijk van f 3.50 tot f 4.60 per 100 K.G. halen. Gele kool ging nog evenslecht als voorgaande weken, f 1.- tot f 1.20 per 100 K.G. Selderieknollen werden gekocht tegen f 2.tot f3.30 per 100 stuks. Andijvie van f 3.50 tot f 6.80 per 100 K.G. Uien f 8.50 tot 9.40. Kroten f 2.— tot f 3.— per 100 K.G. SASSENHEIM. AAN DE VERWONDINGEN OVERLEDEN. De heer Jac. Waasdorp, die Dinsdag door een ïftito werd aangereden, is in het St. Elisabethziekenhuia te Leiden hedenmorgen aan de bekomen verwon dingen overleden. „St. Deus Dedit". Onder leiding van den heer Elfrink kwam in het K.S.A.-ge- bouw „St. Deus Dedit" in jaarvergadering bijeen. De voorzitter was over 't afgeloo pen jaar niet geheel ontevreden. Over 't algemeen was er langer gewerkt en ook verheugde spreker zich in de verbetering van het arbeidcontract. De jaarverslagen van den secretaris en penningmeester werden onder dank van den voorzitter en vergadering goedgekeurd. Aan inkomsten en uitgaven bedroeg de re kening resp. 15.305.40 en 15.000. Zoodat er een voordeelig saldo was van 305.40. Als leden der kascommissie werden be noemd de heeren A. Meijer en Ant. Berg. Als afgevaardigde voor den Bondsraad werd aangewezen de heer H. Hoogervorst. De begrooting sluit met een inkomen en uitgaven voor de afdeeling van f 700. Sub sidie zal dit jaar worden verleend aan Hulp in Nood, Herwonnen Levenskracht, Comité Werkloozenzorg. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. De heer Zwaan be dankte het bestuur voor de vele werkzaam heden, voor de organisatie verricht. Besloten werd dit seizoen wederom een uitvoering te geven voor de leden, waar voor met de tooneelclub „St. Pancratius" zal worden onderhandeld. Met een propagandawoord om daadwer kelijke actie in het aanwerven van leden werd de vergadering, welke voldoende be langstelling trok, gesloten. IJsclub. Gisteravond hield bovenge noemde vereeniging een jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer G. Vlasveld in „Het Bruine Paard". Wegens verblyf in het buitenland van den secre taris werden de notulen door den heer Beije uitgebracht. De bestuursverkiezing ging vlug onder de hamer door ,daar alle aftredenden bij acclamatie werden herbe noemd. De penningmeester bracht verslag uit van den stand der kas, waaruit bleek, dat was ingekomen een bedrag van ƒ207, de uitgaven bedroegen 123.19. Bij monde van den heer G. Philippo werden de be- IN0REKER GEKNIPT TE WASSENAAR Gisteravond ongeveer half tien werd door een agent van politie op den Wittenburgerweg een inbreker op hee- terdaad betrapt. De man vluchtte, doch de agent wist hem te grijpen, waarbij een worsteling ontstond. De politieman kon echter zijn arrestant in bedwang houden totdat een andere agent assis tentie kwam verleenen. De inbreker is naar het politie-bureau overgebracht, alwaar hij is ingesloten. Hij bleek te zijn de 23-jarige slager H. K. uit Den Haag en had voorwerpen in zijn bezit uit de villa aan den Koninginneweg No. 1 alwaar dezer dagen was ingebroken. De dader heeft deze inbraak dan ook bekend. scheiden in orde verklaard. De voorzitter herdacht het overlijden van den voorzitter van den Z. H. IJ., den heer v. d. Meulen. Als nieuwe voorzitter is benoemd de heer v. d. Berg uit Den Haag. Voorts is beslo ten, dat, ijs en weer dienende, de hardrij derij van den Z. H. IJ. ditmaal zal gehou den worden op de Kaag bij Warmond. Ook werd de rondrit ter sprake gebracht, wel ke is gewijzigd en reeds meermalen ver meld. Enkele deelnemers gaven zich hier voor op. Ten slotte werd door den heer Mathijs uit Lisse er op aangedrongen, dat alle afdeelingen medewerking en maatre gelen zullen nemen ter beveiliging van het ijstoerisme. De voorzitter verzocht daarom in de pers te doen opnemen, dat in het belang van de ijssport het noodig is, dat het publiek de afdeeling moreel en vooral financieel steunt Spreker betreurde het, dat in een gemeen te van 6090 zielen slechts 67 leden zijn aan gesloten bij de ijsclub. Bij de rondvraag werd nogmaals de mo gelijkheid besproken om in de toekomst een ijsbaan te stichten op een land, gren zende aan de toekomstige Prov. weg nabij het zwembad. Het bestuur zal te zijner tijd het plan overwegen. Hierna ging men over tot de traditioneel verloting, waarna de vergadering onder dank werd gesloten. Geboren: Petrus Gijsbertus Jozef z. v. W Koning en A. M. v. d. Plas. Maria Jacoba d. van M. Herreur en M. C. Steen voorden. Simon z. van J. Kruik en J. Vos. Johannes Adrianus z. van P. Wol vers en A. Muilwijk. Wim z. van B. van der Wallen en H. J. Overvliet. Jacobus z. van H. Molenaar en H. Griekspoor. Ingekomen: A. P. Jansen, Berken laan 6 van Hillegom. J. van TilBrus- see, Charbonlaan 19, van Leiden. J. van der Voet, N. Kerklaan 1. van Heemstede. P. M. Smit, Tijloosstraat 13, van Heem stede. J. H. C. van Duin, Hoofdstraat 82, van Delft. A. Berko, Hoofdstraat 144, van Abonij (Hongarij. J. H. C. van Wijk Hoofdstraat 304, van Haarlemmermeer. Vertrokken: C. J. Jansen, v. Haem- strastraat 16, naar Leiden. C. H. van der Poel, Hoofdstraat 232, naar Leiden. N. v. Egmond, Rijksstratweg 44, naar Rotter dam. A. A. .H. Copini en gezin, Hoofd straat 254, naar Hengelo (O.). H. Kol- kers, Hoofdstraat 82, naar Apeldoorn. B. S. van Loo, Rusthofflaan 39, naar Gou da. H. H. Bosma, Lindelaan 20, naar Honselersdijk. VOORSCHOTEN. De Kruisvaart. Gisteren had in het R. K. Vereenigingsgebouw een propaganda- avond plaats voor de Kruisvaart om eens nader kennis te maken met het doel en de werking van deze instelling. De weleerw. heer Perquin, kapelaan alhier, opende deze bijeenkomst met den chr. groet en een woord van welkom tot de aanwezigen. In het bijzonder verwelkomde spreker de eerw. Overste en pater Franssen van het klooster aan de Haagsche Schouw. Daarna werden eenige films op het doek vertoond, die zeer vermakelijk waren. Na de pauze gaf de explicateur, voor het aanvangen van - de film „De Kruisvaart roept", een uitleg van de film en het werk van de Kruis vaart, wat tot doel heeft onze Jongens op te voeden tot degelijke Katholieke jon gens en hen te vrijwaren voor het bederf. Na deze uitlegging werd bovengenoemde film op het doek vertoond en met groote aandacht gevolgd. Aan het einde van den avond sprak de weleerw. heer Perquin een woord van dank en sprak den wensch uit, dat deze avond moge bijdragen tot verster king van de Kruisvaart in deze parochie. Hierna sluiting. (SPROOKJE) 141. Nieuwsgierig keek een kabouterkopje in de deur- I 142. Plotseling rende Flipje den gang af en pakte den opening hen na. Het was Flipje. Hij had natuurlijk met boozen koning by een slip van zijn hansop. „Koning", sta de kussens gegooid. J stamelde hij „Weetgraag kon het niet helpen, ik ben de I schuldige", Anneke rekte zich nog wat uit, om wat verder j te zien.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9