Letteren en Kunst RECHTZAKEN Laatste berichten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DONDERDAG 30 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 PAan de Ouders van die zich heb ben opgegeven voor het lidmaat- schap van de R. K. ZwemYereeni- ging te Leiden* Zeer geachte Ouders. Tot onzen grooten spijt moeten wij althans voorloopig onze pogingen op geven, om tot een daadwerkelijke beoefe- idng van de zwemsport in katholiek ver band ie komen. Er zijn meerdere redenen, waarom wij een katholeik georienteerd zwembad »«ttig en noodig achten: wiet alleen de katholieke organisatie- gedachte in het algemeen, niet alleen het afhouden vooral van de jongeren van neutraal clubverband, maar veel meer nog de overtuiging, dat ce zwemsport een voornaam onderdeel en middel is van de lichamelijke opvoeding, waarin ons beginsel zijn eischen stelt en waarvoor wij als kathulieken de verant woordelijke taak dragen om mede te wer ken aan het handhaven en herstellen van de juiste begrippen en praktijken, opdat oe geestelijke èn de lichamelijke volksge- xondheid beide in de juiste verhoudingen verzorgd worden. Met opzet herhalen wij hier onze over tuiging omtrent het nut van een katholiek z wem verband, om des te duidelijker te laten blijken, dat het ons waarlijk spijt, genoodzaakt te zijn onze pogingen in. deze richting voorloopig te moeten staken. De reden van dit besluit ligt in het fi- nantieele risico, dat wij op ons zouden moeten nemen en waartoe wij ons niet verantwoord achten. Uit de berichten in „De Leidsche Cou rant" kan het U bekend zijn, hoe wij reeds geruim en tijd trachten met „De Over dekte" tot een aanvaardbaar contract te komen. Uit dezelfde berichten in „De Leid sche Courant" is het U ook bekend, dat onze pogingen om een club voor volwas senen op te richten al heel spoedig vast liepen. Helaas zien wij nu ook geen kans meer op een redelijk te verantwoorden basis de jongeren in katholiek zwem verband te vereenigen. Immers: terwijl wij met „De Overdek te" besprekingen voerden, die tot een aan vankelijk gelukkig nog niet gecontrac teerd aocoord hadden geleid, op basis waarvan het mogelijk zou zijn tegen een betrekkelijk geringe wekelijksche contri butie een veertiendaagsch zwemuur te ver zekeren, verspreidt „De .Overdekte" een circulaire, waarin zy voor de jongeren een aanmerkelijk goedkoopere dagelijksche ge legenheid aanbiedt. Deze geste van „De Overdekte" moge van haar kant zakelijk beschouwd een schoone zet zijn, zij smaakt ons niet om dat zij ons plan, dat met haar besproken was, finantieel weer geheel op losse schroe ven zet. Wij achten ons niet verantwoord tegen deze concurrentie in ons vast te leggen voor een heele periode en voor vele leden 'tegelijk. Wij meen en de overtuiging te mogen Ihebben, in Uw geest te handelen met dèn pas tot het exploiteeren van onze vereeni- ging over te gaan, wanneer daarvoor ook finantieel redelijke waarborgen aanwezig zijn. Onze vereeniging blyft bestaan, maar zal practisch nog niet gaan werken. Als voorloopig bestuur zullen wij blij vend waakzaam zijn, om. zoo zich gunsti ger omstandigheden zouden voordoen, deze te benutten. Aan U vragen wij ons te blijven steunen, wanneer wij eventueel een nieuw beroep op U zullen doen. Met de meeste hoogachting, Hector L. Beune. Mej. B. v. Noorl. C. Mol. J. Castelein. E. Castelein. Leiden, 30 Dec. 1937. HUBERMANN BLIJFT VOORLOOPIG IN FLORENCE. Kansen op volledig herstel zeer gunstig. Uit Florence heeft Bronislaw Huber- mann de berichten tegengesproken, dat hij spoedig naar Weenen zal komen. De doktoren hebben hem geraden de geva ren van een al te snellen overgang van het tropische klimaat naar den Noord- Europeeschen winter te vermijden en vooreerst nog een kuur in Italië door te maken. Een kuur blijft nog altijd noodig, ook al heeft Hubermann zijn vrienden de ge ruststellende verzekering kunnen geven, dat de doktoren de kansen op zijn volle dig herstel zeer gunstig achten. Ook de gevolgen van de verwondingen, die Hu bermann bij het vliegtuigongeluk op Su matra aan de handen heeft opgeloopen, zijn in zooverre overwonnen, dat hij reeds weer vingeroefeningen speelt. Aan con certeeren kan echter voorloopig nog, niet gedacht worden en omtrent een wederop- treden is daarom niets vast te stellen. Vooreerst zal Hubermann in Flocence blijven. ERNSTIG VERKEERSONGELUK* Motorrijder verloor het leven. Vrijspraak tegen automobilist geëischt. Op 23 Juni j.l. gebeurde op de Toren- laan, hoek Zwaluwenweg, tusschen Laren en Blaricum, een, ernstig verkeerongeluk, waarbij de journalist M. Lopes de Leao Lagima uit Laren het leven verloor. Op de Torenlaan reed de automobilist Th. G. V. uit Blaricum, een 23-jarige pom- penboorder, met zyn tweezitter en aan hangwagen, van Laren in de richting Bla ricum. Hij reed geheel rechts van den weg, achter hem, aan den anderen kant van den rijweg, naderde een tramtrein van de Gooische stoomtram. Toen de automobilist gekomen was bij c!en Zwaluwenweg kwam de heer Laguna met groote snelheid uit dien weg de Toren- laan opgereden; het verkeer op den hoofd weg heeft geen, of althans weinig uitzicht op den Zwaluwenweg. De automobilist reeds reeds geheel rechts, dus kon niet naar die zijde uitwijken. Hij probeerde ten botsing te voorkomen door met auto en aanhangwagen een scherpe zwaai naar links te maken, Daarbij werd de motor rijder gegrepen en van zijn motor geslin gerd. Juist op dat oogenblik was ook de Gooische tram op het punt van de aan rijding gekomen,. De wagenbestuurder zag tot zijn schrik plotseling de auto dwars over de rails staan. Hij remde uit alle macht, doch het was onmogelijk de tram tijdig tot staan te brengen. De tram schoof de auto en het lichaam van den motorrij der voor zich uit en kon pas enkele meters verder tot staan worden gebracht. De mo torrijder was hoogst ernstig gewond en twee dagen later overleed hij. Tegen den automobilist werd proces verbaal opgemaakt en na een onderzoek van een deskundige we<-d hij vervolgd we gens veroorzaken van dood door schuld. Heden diende deze zaak voor de vijfde kamer der arr. rechtbank, gepresideerd door mr. Boll. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de automobilist hoogstens 40 kilometer had gereden, de motorrijdei daarentegen was met groote snelheid uit den Zwaluwenweg gekomen en hij placht over het algemeen niet voorzichtig te rijden. Volgens getui gen had de automobilist alles gedaan om een ongeluk te voorkomen. De rechtbank zag af van het hooren van een deel der getuigen en van den deskun dige. De officier van justitie mr. Bosch was van meening, dat hier door den automo bilist niet op roekeiooze wijze was gereden, doch dat het ongeluk te wijten was aan den motorrijder. Deze reed met groote snelheid en nam niet de noodige voorzich tigheid in nacht, die hem is voorgeschre ven volgens art. 5 subs. 2 laatste lid van het motor en rijwielreglement. Daarin is immers bepaald, dat hij, die van rechts komt, toch een zoodanige voor zichtigheid in acht dient te nemen, dat de veiligheid van hét verkeer niet in gevaar wordt gebracht. De automobilist heeft naar het oordeel van den officier alles gedaan om een on geluk te voorkomen, weshalve hij vrij spraak vorderde. De verdediger mr. J. P. van Erk, sloot zich, na zijn deelneming met het slacht offer te hebben uitgesproken, aan bij het requisitoir. De rechtbank zal 13 Januari vonnis wy- zen. EERSTE KAMER O' Vergadering van heden Onder voorzitterschap van mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, is de Eerste Kamer heden te elf uur bijeengekomen. Interpelaltie-Vorrink Aan de orde is het interpellatie-verzoek van den heer VORRINK (S.D.), die ver zocht heeft, den minister van Buitenland- sche Zaken te interpelleeren over de on derhandelingen van de Nederlandsche re geering met de Oslo-Staten inzake de er kenning van den koning van Italië als kei zer van Ethiopië. De VOORZITTER stelt voor, het ge vraagde verlof te verleenen. Zonder hoofdelijke stemming wordt al dus besloten. De interpellatie wordt gehouden op na der door den voorzitter te bepalen dag. De inenting tegen pokken* Aan de orde is: verlenging van den gel digheidsduur van tijdelijke bepalingen be treffende de vaccinatie, vervat in de wet van den llden Februari 1928, zooals zij zijn gewijzigd bij de wetten van 29 Decem ber 1928, van 30 December 1929, van 31 December 1930, van 29 December 1932, van 29 December 1934 en van 31 December 1936. De heer KRANENBURG (C.D.) zegt, dat de bestaande toestand niet mag voortduren. Spr. kan niet aanvaarden de gedachte, dat men de gemeenschap de bestaande gevaren mag laten loopen. Spr. kan de gevraagde verlenging dus niet toestaan. Een staats commissie leidt opnieuw tot uitstel; er is geen reden voor nader onderzoek, wel voor een beslissing. Daarom verzoekt spr. aan- teekening, geacht te worden, tegen het wetsontwerp te hebben gestemd. De heer DE ZEEUW (S.D.) constateert dat dit een ander standpunt is dan dat van den voormaligen minister, den heer Slin- genberg. Spr. betreurt dat minister Slin- genberg geen oplossing heeft voor ingrij pende maatregelen in zake de landsver dediging; maar het gevaar voor pokken is even ernstig als dat voor oorlog. Waarom nu weer zoo lange verlenging gevraagd? Nu deze minister de zaak niet pasklaar van zyn ambtsvoorganger heeft kunnen overnemen, zal spr. medegaan, doch voor de allerlaatste maal medegaan met dit ver lenging-wetsontwerp. De heer VAN ASCH VAN WIJK (A.R.) ziet geen reden voor uitvoerig debat, nu de omstandigheden niet veranderd zyn. Het is logisch, da^de regeering verdere ver lenging vraagt.' Op den duur kan de tot dusver gevolgde methode van handelen niet bevredigen. Spr. wijst op het thans be staand verschil van gevoelen in medische kringen. Een diepgaand onderzoek omtrent de vaccinatie is gewenscht. De MINISTER VAN SOCIALE ZAKEN, de heer ROMME, zegt, dat de indrukwek kende rede, te dezer zake vroeger door den heer Rink gehouden, het duidelijk maakt, dat niets mag onbeproefd worden gelaten om tot oplossing dezer materie te geraken. Tot nu toe werd 6 maal een jaar, nu wordt eenmaal twee jaar verlenging voorgesteld. Het is de bedoeling, tijdig aan de Staten- Generaal een voorstel aan te bieden. Defi nitieve regeling is gewenscht. Maar dit kan niet verhinderen, dat de aanleiding tot op schorting van den indirecten vaocinatie- dwang, het encephalitis-gevaar, nog even zeer bestaat. Doch ook als de wetenschap het raadsel dezer verschijnselen niet kan aanwijzen, is een defintieve regeling ge wenscht. Een staatscommissie is geen mid del tot op de lange baan-schuiving, doch juist om een waarlijk goede oplossing te bevorderen. De regeering blijft inmiddesl waakzaam en de vrijwillige vaccinatie blijft haar volle-aandacht hebben. Venschillende wetsontwerpen worden aangenomen. De VOORZITTER houdt de volgende rede: „Alvorens de vergadering te sluiten wensch ik den ministers, den leden en grififers, zoomede alle anderen, die in dit huis eenige functie vervlulen een goed einde van 1937 en een gezegend 1938 toe. Brengt de gewone gang van zaken mede, dat de Eerste Kamer gedurende het na jaar weinig in het openbaar bijeen is, ook laatstelijk was zulks het geval. Met te meer verlangen verbeiden wij de maanden, waarin het college in de?e his torische zaal de vruchten zal plukken van afdeelingsonderzoek en gedachtenwisseling met de raadslieden van de Kroon. Wetende dat slechts enkele dagen ons daarvan scheiden, gaan wij mitsdien in opgewekte stemming uiteen, met het vaste voornemen, de talrijke vergaderingen, wel ke ons eerlang wachten, met groote trouw en van den aanvang tot het einde onon derbroken bij te wonen. Mogen al wat de klok slaat deze maanden is immers Vondel naar mhoud en vorm, op de in dit kwartier alsdan te houden redevoeringen van pas zijn, diens dichtregelen geinspireerd door Spreuken 25, 11: „Een woord te sijner tyd geuyt, in suyvre tael, „en gulden appél is, in eene silvre schael". (Harpoen 105). De vergadering wordt om 12 uur geslo ten. - I LETD SCHEND AM Spiegelruit vernield. Gistermorgen liep een driewielige boerenwagen van den landbouwer K. uit Stompwijk door een spoiegelruit van den winkel van v. d. A. op het Sluisplein, doordat het touw, waar- med de wagen was vastgebonden aan een ander voertuig, was losgeraakt. Op hol gslagen. Gistermiddag sloeg het paard van den landbouwer K., be spannen voor een wagen op de Delftsche- kade oj5 hol. Hierbij werd een meerpaal langs de Vliet en een bakfiets omvergere den. Het paard kwam tot stilstand voor het hekwerk van de gasfabriek. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; een en an der bleef beperkt tot materieele schade. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 83 cent per kilogram. ENGELSCH STOOMSCHIP OMHOOG GEVAREN. Later vlot gekomen. Op de Wester Sc ïelde is het voor Ant werpen bestemde Engelsche s.s. „Matta- win" in het vaarwater van Ossenisse naby den gasboei omhoog gevaren en blijven zitten. Sleepbooten zyn naar het schip vertrok ken voor het eventueel verleenen van as sistentie. De „Mattawin" Is echter op eigen kracht vlot gekomen en heeft de reis voortgezet. MONOPOLIERECHT VERSCHE PEREN. Van bevoegde zijde vernemen wy, dat de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale gemachtigd is, de periode van 1 Februari 30 Juni, gedurende welke ontheffing wordt verleend ten aanzien van het Mono- polierecht voor versehe peren tot een be drag van 2 cent per K.G. bruto voor ver sehe peren, welke herkomstig zijn uit de Vereenigde Staten van Noord-Amerika of uit die landen, die op het stuk der heffin gen recht hebben op behandeling als meest begunstigde natie of voorloopig de facto een behandeling als zoodanig genieten, voor 1933 met 1 maand te vervroegen en der halve te doen ingaan op 1 Januari a.s. Een en ander blijft gebonden aan een voor elk land voor genoemd tijdvak vast te stellen maximum-hoeveelheid. Uit het bovenstaande volgt, dat deze ver laging, behalve op den invoer uit de Ver eenigde Staten van Noord-Amerika, mede van toepassing zal zijn op dien uit Austra lië, België,Canada, Chili, Duitschland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Luxem burg, Nieuw-Zeeland, Polen, Spanje, Tsje- cho-Slowakije en de Unie van Zuid-Afrika. De centrale heeft het recht bij invoer deugdelijke bewijzen omtrent de juistheid van het aangegeven land van oorsprong te eischen. OP HEETERDAAD BETRAPT. Het gebeurde gistermiddag in de Gerrit Witsestraat te 's Gravenhage. Een dame, die de stad in was geweest en in haar wo ning terugkeerde, ontmoette in de gang een haar totaal onbekenden man, die de doodelijk verschrikte vrouw snel voorbij liep en de straat In vluchtte. De dame her stelde zich evenwel oogenblikkelijk en hol de den indringer achterna. Om de aan dacht te trekken begon ze luidkeels te schreeuwen en met succes, want in een zij straat liepen toevallig twee agenten in bur ger. Ook zij zetten een achtervolging in en nu was het slechts een kwestie van enkele seconden, dat de op heeterdaad betrapte dief zijn vrijheid kwijt was. De agenten brachten hem naar het poli tiebureau over en fiier bleek, dat men te doen had met een 25-jarigen Oostenrijker. Door opensluiting had hij zich tot de wo ning van de dame toegang verschaft. Hij had nog geen gelegenheid gehad iets te ontvreemden. De politie heeft den man in bewaring ge steld. TREKKEN DE REGEERINGSTROEPEN TERUG? Bult glipt tusschen hun vingers door. CAUDETTE bij TERUEL, 30 December. (A.N.P.) Gisterochtend negen uur zijn de troepen van Franco overgegaan tot den aanval op de stellingen van de regeerings- troepen ten Noordwesten en Zuidwesten van Teruel. De linkervleugel drong van Cerro Gerbo op en maakte zich meester van de voorste linies van de regeeringstroe- pen aan het kruispunt der wegen van Te ruel naar Dar oca en Albarracin, waar d,e vijand zich krachtig versterkt had. De troepen van Franco rukten verder op langs den weg. Niettegenstaande de heftige tegenaanval len, gesteund door vechtwagens en artille rie, handhaafden de troepen van generaal Davila hun stellingen. Gisteravond ging de strijd nog voort in het voordeel van de rechtschen. Verscheidene vechtwagens van de regeeringstroepen werden buiten ge vecht gesteld door de bombardementsvlieg tuigen van Franco, die op twee honderd meter hoogte vlogen. Een andere rechtsche kolonne viel uit het Zuiden aan. Deze kolonne ondervond min der tegenstand en kon verscheidene kilo meters oprukken. Dë regeeringstroepen le den hierby zware verliezen. Het schynt, dat de regeeringstroepen zich thans voornamelijk op den linkervleugel van de rechtschen concentreeren om hun aftocht te dekken, doch reeds zijn de troe pen van Franco meester van de hoogten, welke den weg naar Teruel beheerschen. De bevelhebber van het rechtsche garni zoen te Teruel, luitenant-kolonel Barba Ba- dosa, heeft verklaard, dat het garnizoen het nog lang kan uithouden. Hij heeft gevraagd dit voor het oogenblik aan zijn lot over te laten en zich eerst met meer dringende ge vallen bezig te houden. Gisteravond deelden rechtsche vlie gers mede, dat de vijand een algemeene terugtocht was begonnen, alle wegen waren bezaaid met lange convooien, welke in Zuid-Oostelijke richting trok ken* DE VERLIEZEN BIJ NANKING. SJANGHAI, 30 Dec. (A. N. P.). Volgens een communiqué van het Japansche hoofd kwartier bedroegen de Japansche verlie zen bij de gevechten rondom Nanking 4800 manschappen, waarvan 800 dooden. De Chineezen lieten 84.000 dooden achter. De Japanneezen maakten voorts vele Chinee- sche krijgsgevangenen en veroverden een aanzienlijke hoèveelheid oorlogsmateriaal en munitie. GEVECHTEN BIJ NABLOES. JERUZALEM, 30 December. (A.N.P.) In den afgeloopen nacht hebben militairen en gewapenden benden, welke in ruïnes ver schanst lagen, een gevecht van een half uur geleverd. Tenslotte slaagden de solda ten met behulp van mitrailleurs en vlieg tuigen erin de benden te verdrijven. In het gebied van Acre en Jerusalem werden enkele arrestaties verricht. Op den weg tusschen Jaffa en Jerusalem werd de bewaking verscherpt. EEN WOLKENKRABBER MET AFBRAAK BEDREIGD. BRUSSEL, 30 Dec. (A. N. P.). De Brus- selsche politierechter heeft vonnis geveld in een rechtsgeding tegen den bouwmees ter en de eigenaars van een groot gebouw in de Wetstraat, dat bekend staat als de „wolkenkrabber", en zoo juist is voltooid. Tot het oprichten van dit bouwwerk, zoo werd aangevoerd, had het gemeentebe stuur, uit schoonheidsoverwegingen, geen toestemming verleend. De politierechter veroordeelde den bouwmeester tot een boete van 10 en elk der mede-eigenaars tot een boete van 5 francs voorwaardelijk. Voorts werd den beklaagden opgedragen het gebouw binnen acht dagen na betee- kening van het vonnis te doen afbreken. LEIDEN. Geboren: Dirkje, dochter van F. Rom bout en A. C. van Akkel George Fre- drich» zoon van G. F. v. d. Puil en E. van Houten Petronella Geertruida Anthonia dochter van A. Smit en N. Busscher Cornelis Wilhelmus, zoon van H. J. Paar- dekooper en C. E. v. d. Kamp Arie Dirk zoon van C. G. Perfors en C. Paap An- tje Martha, dochter van A. Jansen en Th. Taront Theodora, dochter van C. Hou- weling en T. Dekker. Getrouwd: W. Rochat Jm. en M. P. E. Neuteboom jd J. F. Vonhout gesch. en N. Timmers wede. H. Binnendijk jm en M. van Polanen jd H. Klein jm. en S. Foekking jd. P. J. L. Leenen jm en F. M. Manceau jd J. Marks jm. en P.- Betgen jd F. v. d. Meer jm. en C. Th. Dreef jd J. Selier jm en C. de Meij j<L F. v. d. Woerd jm. en S. J. Velthuiijzen jpd. G. v. Woudenberg jm en C. C. M. Molenkamp jd. Overleden: J. Neuteboomv. d. Meer, wede. 79 jaar. Bij gebreke hieraan te voldoen, wordt de stad Brussel gemachtigd tot afbraak van het gebouw over te gaan, en wel voor re kening van de beklaagden. Dezen hebben inmiddels het voornemen te kennen gegeven tegen dit vonnis hoo- ger beroep aan te teekenen. PIERRE MICHELIN OVERLEDEN. PARIJS, 30 Dec. (A. N. P.) Pierre Mi- chelin, die gisteren bij het auto-ongeluk bij Montargis werd gewond, is vanochtend overleden. Pierre Michelin hielp zijn vader Edouard Michelin in de directie van de Michelin- fabrieken. Verder was hij lid van de di rectie van de Citroenfabrieken en een in vloedrijk lid van den Raad van Beheer van de Syndicale Kamer voor de Fransche automobiel-industrie. GROOTE BRAND IN SERAJEWO. Oude bazarwijk verwoest. BELGRADO, 30 Dec. In de oude Mo- hammedaansche buurt van Serajewo is vannacht een geweldige brand uitgebro ken. De bekende ruim 400 jaar oude ba zarwijk is bijna volkomen afgebrand. Het vuur kon hiertoe beperkt worden. GOUDA, 30 Dec. Vee. Aangevoerd in to taal 1072 stuks, waarvan 28 slachtvarkens vette 3031 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 495 magere varkens 3050, 470 biggen 1620, Geldersche biggen 2024, 4 runderen 165215, 66 nuch tere kalveren 712, 10 bokken of gei ten 27 per stuk. Handel redelijk. Kaas Aanvoer 175 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk 2628, 2e kwal. met rijksmerk 2526, zware tot 29. Handel matig. Boter. 125 Ponden boter. Goeboter 80 85 cent en weiboter 7580 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 88.000 stuks. Prijzen kippeneieren 4.605.40, kleine kippen eieren 4.00—4.40 en eendeneieren 3.00 3.50 per 100 stuks. Handel matig. VOORSCHOTEN, 29 Dec. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 5.005.70 en kuikeneieren 4.20 per 100 stuks. ZOETERMEER, 29 Dec. Eierenveiling. Aangevoerd 5000 stuks. Prijzen: kippen eieren 5.005.60, henneneieren 4.15 4.90 en eendeneieren 4.30 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 29 Dec. Groenten- veiling. Roodekool 3.404.40, gelekool 1.001.60, groenekool 1.502.40, uien 9.10—10.10, kroten 2.20—3.30, andijvie 4.50—8.10 per 100 kg.; peen f 7.00—7.40 per 100 bos; waschpeen 0.701.10 per kist, bloemkool (reuzen) I 1011.10 en idem II f 5.206.50 per 100 stuks. LOOSDUINEN, 29 Dec. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd- van 244 aanvoerders verkocht om in de week van 3 tot 10 Jan. dagelijks te leveren 30.000 liter melk. Prijs vanaf boerderij 7.50 en melk voor Industrie deed./ 6.50 per 100 liter. VINKEVEEN, 29 Dec. Groentenveiling. Witlof I 14—18. idem II 7—12, idem III 67, prei 1.903.60, waschpeen 3. roodekool 12, boerenkool 23, an dijvie 3 per 100 kg., andijvie 90 cent per 100 stuks, peen 5 per 100 bos. TER AAR, 29 Dec. Centrale Veiling. Andijvie 2841 cent, slt 0.601 50, sla- vellen 717 cent, waschpeen 1.102.90, uien 10.20, spruitkool 10 2011.70, prei 3.40, witte kool 90 cent, witloof 7.00 15.40, Schorseneeren 2.003.50, groene kool 1.002.20. boerekool 718 cent, knolselderie 2 002.30. NIEUWERBRUG, 28 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 2216 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 4.805.30, bruin 4.905.40, hen neneieren 4.104.60, eendeneieren 4.60 per 100 stuks. Boter 7275 cent en kaas 22—33 cent per pemd, kippen 5080 cent, konijnen 1.00—1.60 per stuk. WISSKLNUTEERINGLN (AMST*RO*!\l> Praag 6.32i/2

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3