DE TUINBOUW VERDIENT KRACHTIGE BESCHERMING AGENDA NIEUWS DONDERDAG 30 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? 'lichte vorst. De Bill seint i Verwachting: Zwakke tot matige Noord- Oostelijke tot Oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, tijdelijk opklarend, weinig of geen sneeuw, temperatuur om het het vriespunt tot lichte vorst in het Noorden, in het Zuiden licht tot matige vorst. Hoogste barometerst.: 779.5 te Wick in Schotland, vaagste barometerst.: 758.4 te Vardö. Het maximum van den luchtdruk bij Schotland blijft onveranderd. Het stijgge- bied van den luchtdruk, dat gisteren over Scandinavië lag, ligt thans over Finland en het Oostelijk Oostzeegebied en wordt weer gevolgd door een daalgebied, dat gistermorgen tusschen Groenland en Jan- mayen lag en nu -den barometer doet da len op de Noorsche kust. De Oceaan-de pressie blijft van weinig beteekenis, zij brengt nog groote warmte op IJsland en in het geheele Noord-Westen, zoodat de hoogste temperaturen van het geheele waarnemingsgebied wederom op IJsland gevonden worden. Het vorstgebied omvat weer geheel Scandinavië en het geheele vasteland van Europa, met uitzondering van enkele kustplaatsen. Het gebied van matige vorst breidde zich over Centraal- Frankrijk uit. Het gebied van strenge vorst in het Oosten verdween echter. De felle koude in de Alpen nam nog toe. Op de Saentis houdt de storm uit Noord-Oost aan met min vijftien graden Celsius en iets grootere vochtigheid. De neerslaghoeveel heden in het geheele waarnemingsgebied waren van geen beteekenis. In Zuid-Zwe den is het weer helder en op het vasteland willen de neveldekken niet verdwijnen. Ook in onze omgeving is nog op gedeeltelijk bewolkt weer en lich te vorst te rekenen. LUCHTTEMPERATUUR. 1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 4.24 uur tot Vrijdagmorgen 7.40 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op \7rijdag 31 Dec. voorm. 1.54 uur en nam. 2.11 uur. Maan op 6.59 uur Vrijdagmorgen, onder 15.04 uur Vrijdagmiddag. (1 Jan. nieuwe maan), DE WERELD IN VOGELVLUCHT De Parijsche staking van het gemeente- personeel is alweer geëindigd, mede dank zij de krachtige houding van de regeering, welke bekend maakte, dat zij geen stag natie in de overheidsbedrijven zou dulden. Waar de stakers de gebouwen hadden be zet, werden zij door de politie verdreven en militaire auto's zorgden voor de noodi- ge transportgelegenheid. Er waren reeds voorbereidende maatregelen genomen om de bedrijven ongestoord te laten functio- neeren, doch zoover behoefde het niet te komen. De regeering had als eisch gesteld, dat het werk hervat zou worden, alvorens onderhandeld kon worden. De stakers zijn voor dezen eisch gezwicht en vannacht om 2 uur is besloten, hedenmorgen het wedk te hervatten, hetgeen ook is gebeurd. Omtrent de aanleiding tot de staking kan het volgende meegedeeld worden. In het begin van het jaar heeft de ge meenteraad van Parijs besloten aan het gemeen tepersoneel een „voorschot" van 1.800 franc per jaar te verstrekken op het geen de Staat aan zijn personeel zou ge ven, Daarna heeft de Staat zijn personeel per jaar 1.200 franc meer gegeven, waar door de totale verhooging voor het staats- personeel op 2.400 franc werd gebracht. Bijgevolg heeft de gemeenteraad in zijn vergadering van Maandagnacht besloten, 600 francs toe te voegen aan de reeds ge voteerde 1.800 franc, waardoor 't gemeen- tepersoneel op hetzelfde peil zou worden gebracht als het staatspersoneel. De gemeentearbeiders hebben deze op lossing niet aanvaard en eischen dezelfde verhooging als die waartoe de Staat heeft besloten, namelijk 1.200 franc, waardoor de totale verhooging op 3.000 franc zou wor den gebracht. m- Leest met aandacht de advertenties in Uw Dagblad! Rede van het Kamerlid Groen De heer Jac. Groen Az., voorzitter van den Dioc. Tuindersvakbond L.T.B., heeft heden de algemeene vergadering van dezen bond geopend met het uitspreken van een rede, waaraan het volgende is ontleend: Ik wil dit nog eens extra benadrukken: we moeten de economische positie van het bedrijf goed onder de oogen zien, doch wij scheiden de economie niet van den mensch, want per saldo gaat het om zijn bestaan. Ik geloof, dat dit eene woord duidelijk ge noeg is en ik hiermede al kom ik er in ander verband aanstonds op terug voor w?+ dit betreft, kan volstaan. De heer Groen stelde eerst het standpunt van den Bond vast ten aan zien van het tuin- dersbedrijf in het algemeen. Dit standpunt t. ai v. het zoo zwaar belaste tuin ders- ensier- teeltbedrijf is, dat er, wanneer de omstandigehden van voor de crisis (du re grandprijzen, hooge lasten van kassen bouw, hooge loonen etc. etc.) er toe heb ben geleid, dat de schulden op het bedrijf hoog zijn opgevoerd al het mogelijke moet worden gedaan om tot schuldverlichting te komen. Spr. had van de Overheid op dit gebied zeker méér verwacht, doch wil toch niet nalaten Minister Steenberghe dank te brengen op de eerste plaats voor zijn er kenning. dat deze lasten onevenredig zwaar op de tuinbouwbedrijven drukken en op de tweede plaats voor zijn toezegging om een apparaat (zóó zal ik het maar noemen) in het leven te roepen, waardoor bemidde lend kan worden opgetreden tusschen debiteur en crediet- gever. Spr. zou er voor willen waarschuwen deze goedbedoelde poging bij voorbaat te wraken. In tal van gevallen werd door be middeling reeds veel bereikt. Nu deze offi cieel door de Regeering zal worden bevor derd, mogen wij er zeker iets van verwach ten. Indien het resultaat teleur zou stellen, kan dit voor de Regeering wellicht een spoorslag zijn, om alsnog met wettelijke maatregelen te komen. Vervolgens behandelde spr. de export vooruitzichten, daarbij wijzende op de toe zegging van den Minister, dat bij de onder handelingen ter dege met den tuinbouw zal worden rekening gehouden. Spr. constateerde in bijna alle landen een „gebonden economie" Aangezien elk land zich instelt op de behoefte, zullen ook wij ons hebben aan te passen en zullen de verschillende belan gen zorgvuldig moeten worden afgewogen. Dat daarbij de bedrijfstakken, die sterk op uitvoer zijn aangewezen (waartoe tuin bouw en sierteelt op de allereerste plaats behooren) in een moeilijke positie verkee- ren, is zonder meer duidelijk. Dat de pro ducten van deze bedrijven vóór op de lijst moeten staan van die, welke wij met in voerproducten moeten ruilen, is noodzake lijk. Aan den anderen kant is het van groot belang de binnenlandsche markt voor onze eigen producten meer te effec- tueeren. Een en ander brengt noodwendig mede, dat er een beheerschte productie moet zijn. Wat anders streeft men in het buitenland na, dan eigen bedrijfsleven te vrijwaren tegen de moordende concurren tie, die de ongebonden vrijhandel yroeger met zich bracht. Wat anders zou er dan voor ons overblijven dan op dezelfde wijze onze economische politiek te voeren, een politiek, die ons bedrijfsleven beschermt en een loonende productie tracht te bevor deren? Dit het zij nogmaals gezegd behoeft niet uit te sluiten, dat het weder- zijdsche hand^sverkeer door een juiste handelspolitiek wordt gaande gehouden. En zoo zal er, wanneer dit wordt inge zien, ook voor Nederland een plaats op de wereldmarkt kunnen blijven en be hoeft, ook wat tuinbouw en sierteelt be treft niet gewanhoopt te worden aan de mogelijkheid van export. Doch wij zullen dit niet meer mogen overlaten aan den in- dividueelen vrijen handel en wij zullen ook t.a.v. de productie meer stelselmatig te werk moeten gaan. Waar halen sommigen den moed vandaan? Om een paar practische voorbeelden te noemen, zou spr. willen vragen waar som migen den moed vandaan halen om, zelfs t.a.v. de productie algeheele vrijheid voor hetbollenvakte bepleiten? Dat er zelfs zijn, die durven zeggen, dat voor de bloemisterij (bijv. het Aalsmeer- sche bedrijf) en voor den tuinbouw alle maatregelen moeten worden opgeheven. Dat impliceert dus, dat allen, die met een schoone lei zouden kunnen begin nen, de streken waar men een uiterst laag loonpeil heeft, de landbouw in het algemeen, zich met alle kracht op de uitoefening van deze cultures zouden kunnen toeleggen en wij zeer spoedig een productie zouden krijgen die spot met elke mogelijkheid van afzet. Wij behoeven dan naar het prijspeil niet te gissen, want voor ieder, die nog wat verder kan kijken dan zijn neus lang is, staat het buiten kijf, dat wij dan spoedig een algeheele kladderadatsch zouden beleven. Wat my echter, aldus spr., toch nog van het hart moet is, dat en ik wil hier de genen, die volkomen ondoordracht, eigen moeilijkheden zwaar aanvoelende, en met de beste bedoelingen, zóó redeneeren, hier op dringend wijzen dat dergelijke stel lingen juist naar voren worden gebracht door groepen, die t.a.v. het maatschappelijk leven doelstellingen nastreven, die nim mer de onze mogen zijn. De N.S.B. heeft door haar woordvoerders niet alleen laten weten, dat in haar oog niet alleen niets van het huidige maatschappe lijk bestel deugt, doch heeft t.a.v. den land en tuinbouw niet anders aangevoerd, dan dat alle bedrijfsmaatregelen dienden te vervallen. Dat is aanlokkelijk voor allen, die de bezwaren van die maatregelen aan den lijve voelen. Maar wat daarna zou moeten gebeuren bleef volkomen in de mist. Voor degenen, die nadenken is dit echter wel duidelijk. Zelfs zonder het Duitsche voorbeeld is te begrijpen, dat er in die maatschappij „ge- maszregelt" moet en „gemaszregelt" zal worden. Het hoe en de mate hiervan houdt men in petto tot het oogenblik, dat de staatsdictatuur* het voor de bedrijfsgenoo- ten absoluut onmogelijk zal hebben ge maakt hierin ook maar eenige medezeg gingschap uit te oefenen. Laten wij goed in de gaten houden, wat vaak de diepere ondergrond is van de gloedvolle betoogen van sommige, zich neu traal noemende personen, als zij in de ge breken en lasten van de huidige bedrijfs maatregelen een welkom middel vinden om him „beter" systeem aan te prijzen. Een waarschuwing aan den Tulndersbend. Ik moet hierbij ook zeer bepaaldelijk waarschuwen tegen den Ned. Tuinders- bond. Het spijt mij, dat ik dit moet doen, want met haar bestuurders werken wij op verschillende gebied samen. Doch ik vraag mij af, wat de ontwikkeling zal zijn van deze jonge organisatie, wanneer het be stuur in het orgaan van dezen Bond, re gelmatig gelegenheid geeft tot inzendin gen en beschouwingen rnet nationaal-so- cialistische tendenzen. Ik wil wel openlijk zeggen, dat, als daar iemand, die zich volbloed nationaal-socia- list bekent, de gelegenheid krijgt om aan het einde van een lang artikel te betoogen, dat het op organisatiegebied in den tuin bouw hopeloos is, omdat daarin R.K., Christelijk, positief Christelijk, Neutraal enz. als degenereerende krachten werkzaam zijn, dat wij ons epns zullen moeten bera den of het nog langer mogelijk is met deze organisatie samen te werken. Hier ziet men weer het hopelooze van de z.g. neutraliteit. Laat men kleur bekennen, dan weten wij waar wij aan toe zijn. In- tusschen: wij zijn gewaarschuwd. Organisatie, maatschappij-ordening, zal op beginselen moeten berusten. En organi satie en maatschappij-ordening, anders dan steunende op de Christelijke beginselen, zal geen redding voor de maatschappij kun nen brengen. Bij al onze moeilijkheden zullen wij ons die groote taak voor oogen moeten hou den: mede door onze positief christelijke organisatie zullen wij de christelijke maat schappij moeten herstellen. Nog een enkel woord over de so ciale positie der bedrijfsgenooten in den tuinbouw en de sierteelt. Na de lange jaren van depressie in deze be drijven, schijnt onder meerderen in den lande (hooge kringen niet uitgesloten) een mentaliteit te ontstaan, die geba seerd is op de gedachte, dat die tuin bouw toch eigenlijk maar een hopeloos geval is. Niemand ontkent natuurlijk, dat het tuinbouwprobleem in hooge ma te moeilijk is. Maar ik zou er voor de zooveelste maal aan willen herinneren, dat al is dit de laatste jaren iets verbeterd de tuinbouw een wel wat stiefmoederlijke behandeling heeft ge noten. Men waardeerde tuinbouw wat te veel naar het kleine aantal H.A. waarop zij wordt uitgeoefend en wat te. weinig naar het aantal werkenden in dit bedrijf. Aan den eenen kant wil ik weer niet ontkennen, dat de zoo op export aangewe zen tuinbouw veel moeilijker was te hel pen dan anders agrarische bedrijfstakken, doch t.a.v. de binnenlandsche markt zou ze ker heel wat meer kunnen zijn gedaan, dan het geval is geweest. Ik weet het, op dit gebied hadden wij de tegenwerking van velen uit ons be drijfsleven zelf en stonden zelfs in den L.T.B. hier velen vrij koud tegenover. Doch- het is toch maar waar, dat de groentenvoorziening voor het geheele Ne- derlandsche volk, (zonder dat men dit nochtans waardeerde) een welkome factor is geweest voor en nog gebruikt wordt voor het zoo laag mogelijk houden van de kos ten van het levensonderhoud; waartegen de steun geen voldoende compensatie vormde. Men moet ook de onverkoopbaar heid der producten niet overdrijven. Mo gelijk had een andere politiek ten opzich te van de ingevoerde groenten en fruit, hier andere verhoudingen kunnen schep pen. Met alle kracht zou ik willen zeggen, dat wij het "bestaan van den tuinbouw met hand en tand zullen blijven verdedigen. Als het zóó gesteld wordt, dat wij n.l. die tuinbouw wel grootendeels kunnen missen, dan kan ook de suiker, het graan en vele andere producten goedkooper ter beschikking komen van het Nederland- sche volk. Als men dit tegengaat, omdat het 't bestaan van onzen landbouw zou aan randen en de arbeidsgelegenheid zou doen verminderen, dan zeg ik daarop slechts: dan ook voor den tuinbouw daartoe strek kende maatregelen. Het komt geheel in on ze lijn, want wij tellen niet alleen de eco nomie, maar óók de menschen. Ik wijs met beslistheid af, dat onze tuïn- dente den Eerw.' sprekeT dank voor zijn bouwproductie in het algemeen irrationeel zou zijn. De steun aan kleine tuinde». Tenslotte: wy zijn de Regeering dank baar voor den in uitzicht gestelden z.g.n. kleine-tuinders-steun. Ook hier vraag ik deze maatregel niet te wraken vóór dat wij gelegenheid hebben gehad het resultaat te beoordeelen. Wel wil ik zeggen, dat vóór de sociale steun de bedrijfssteun behoort te gaan. Het is volmaakt onjuist te meenen, dat een klein bedrijf daarom geen volwaar dig bedrijf is; de verhoudingen zijn hier heel anders dan in den landbouw. Ik wil daarom hopen, dat nu in zeer vele gevallen noodig is geworden deze maatregel te treffen, dit niet zal betee- kenen, dat men dit middel zoo angza- merhand als het middel zal beschouwen om de tuinbouw in stand te houden. Dat zou een groote vergissing zijn. LEIDEN. Maandag: Vriendenkring ter eere van het Allerh. Sacrament. Opvoering van „En waar de ster bleef stille staan", Sadsgehoorzaal, 8.15 uur. Woensdag: R. K. Staatspartij, herdenking 40-jarig bestaan, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Van Zondag 26 Dec., 2e Kerstdag tot en met Vrijdag 31 Dec. neemt waar apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. no. 523. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door: Mej. j. Doedens, Wilhelminapark 8, tel. 274. R.K. DIOCESANE BOND VAN ONDER WIJZERESSEN BIJ HET VOORBE REIDEND ONDERWIJS. De middagvergadering. TOESPRAAK WELEERW. HEER HENRI DE GREEVE. In de middagvergadering sprak de wel- eerw. heer Henri de Greeve, die een hartig woordje wilde spreken en wel in verband met het feit, dat de school niet los staat van 't leven. Ook en juist en vooral bij de allerkliensten mag men zich niet beperken tot de school. Ook daar reeds moet men zich een houding voor het leven voor houden en de onderwijzeressen, die de allerkleinsten hebben te leiden en te vor men, moeten hen gereed maken voor hun verderen schooltijd en hun verder leven. Er is weieens een tijd geweest, dat men het niet noodig oordeelde in de toekomst te zien omdat alles op rolletjes ging. Wij hebben veertig jaar alleen gewerkt in de voorziening van den socialeil nood en den geestelijken nood niet gelenigd. Het eenige en eerste programmapunt voor den hedendaagschen tijd is: herstel. Alle groepen der samenleving roepen om herstel, maar er ontbreekt één ding aan: in Christus. En daarmee komt spr. tot zyn onderwerp: „Alles herstellen in Christus". Evenwel, déze woorden van Pius X hebben, ook waar ze gebruikt werden, dikwijls slechts uit sleur navolging gevon den. Zoo spoedig de onderwijzeres voor de klas staat begint haar taak van herstel in Christus. D-W.z. zij mag niet volstaan met de kinderen een of ander te leeren, zij moet daarbij leiding geven in de richting, welke van haar gevraagd wordt. Onderwijzen zoowel als onderwezen worden wordt gedragen door een geheelen mensch, wiens invloed overgaat op de kin deren, die zij onder haar leiding heeft. Natuur-noodzakelijk wordt de oplossing van dit probleem afhankelijk gesteld van de vraag, hoe de innerlijke gesteldheid is van degenen, die onderwijst. De onderwijzer of onderwijzeres vormt of vervormt naar eigen constellatie, vormt tot heiligen of tot een volk zonder God. Een sprekend voorb.eeld daarvan is Spanje, waar 25 jaar geleden het gods dienstonderwijs werd los gemaakt van de school. r De tijd van prachtige leuzen is voorbij Wij moeten trachten antwoord te geven op de vragen, welke dagelijks worden ge steld. Door de reïncarnatie van Christus werd de mensch verheven uit den gevallen staat, daardoor ontluiken in ons de gevoelens van Christus, zijn deugden worden de onze, zijn idealen vervullen de wereld Maar katho liek leven en zijn plichten doen als Katholiek is niet hetzelfde. Wanneer wij spreken over Katholiek leven, dan vraagt men naar de innerlijke gesteldheid van den mensch. Het Katho lieke leven heeft vormen, die wij moeten zien in het beeld var Christus, dus zijn het eigen vormen, welke zich van andere moeten onderscheiden. De meeste menschen meenen, dat alleen hun lichaam voedsel noodig heeft en ver geten, dat ook de ziel, om te leven, voedsel noodig heeft. Het voedsel van Christus op aarde was den wil te doen van Zijn hemelschen Vader. De honger van onze ziel moet zijn een hun kering naar Gods Wil. Daaruit blijkt, dat ons leven een groot lijden is. In zeer juist gekozen woorden schetst spr. dan hoe St. Jan en St. Paulus de menschwording van Christus verstonden. De beteekenis van het leven is een stij ging. Wil onze lagere menschelijke natuur stijgen, dan moet er een hand zijn, die haar op heft. De menschwording van Chris tus was het initiatief tot herstel van den mensch. Doordat herstel vereenigen zich het tijdelijke en het eeuwige. Spr. laat dan zien hoe Christus het leven beheerscht, in eenheid van tijd, waarvan deze zijn beteekenis krijgt, in eenheid van plaats, in eenheid van handeling. Alles gaat van Christus uit en daarom is de zin van alles: Christus. Zoo valt ook ons leven naar Christus toe. Wat de onderwijzeres doet voor de klas is een Sacrament, een strekking om Chris tus te voltooien. Wat dan tenslotte Katholiek leven is? Niets anders dan een voortzetting van de menschwording van Christus, welk mys terie wij dezer dagen weer herdachten. Ge lijk Maria Moeder Gods werd, zoo moeten wij allen ieder oogenblik van ons leven alles wat wij doen opdragen aan God. Dan deelen wij het meest in zijn menschwording dan dragen wij Christus uit zooals Hij zulks heeft gewenscht. Met een hartelijk woord bracht de presi- geestdriftige woorden en gaf hem de ver zekering dat het niet anders zou kunnen, of straks voor de klas zullen allen met ver nieuwden ijver aan het werk gaan om de opgelegde taak* te vervullen, zooals Chris tus zulks van ieder verlangt. Bij de rondvraag kwamen nog verschil lende onderwerpen ter sprake en werden onderscheidene vragen gesteld, welke door de presidente naar genoegen werden be antwoord. De bondsadviseur, pastoor Mol, sprak ver volgens een dankwoord voor de uitsteken de opkomst en spoorde aan ook in de toe komst te streven naar een grooteren bloei van den bond door eendrachtige samen werking. Na een dankwoord van de presidente werd de vergadering gesloten met den chr. groet. De Leidsche afd. bood hierna nog een ge zellige verpoozing aan. ST. JOSEPHS GEZELLEN VEREEN. Kerstuitvoering Gisteravond werd voor een overvolle zaal de Kerstuitvoering gegeven in het Kolpingsgezin, waaraan medewerkten de Liedertafel, het muziekgezelschap en een geheel nieuwe tooneelgroep, welke tevens zorgde voor de declamaties. „Frans Schweitzer" opende met twee deelen uit Mozart's „Kleine Nachtmusik", waarna in samenwerking met de Liederta fel op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd werden „Stille Nacht" en „Gloria" van Grüber. Haperde de verklanking van het Duitsch nog wel iets, stukken beter was het met de latynsche zang der engelen; dat was aller aandacht waard. Voor viool en piano speelden de heeren A. Brunt en A. Martyn het „Larghetto" van Tartini en het „Ave Maria" van Schubert, waarna mevr. Martyn, begeleid door beiden, „Maria's Wiegelied" van Re- ger zong. Dit deel van het programma was een sublieme kunst-uiting, waarin de teere schoonheid van het hoogheilig Kerst feest stijlvol tot ons kwam. Zang en muziek gaven ons nog „Puer Natus" en „Panis Angelicus", in welke werken beide clubs een goede prestatie offreerden. Het leekenspel „Het opgaan der ster" was een klein waagstuk met jeugdige krachten. Maar de zes, die het speelden, I hebben kans gezien goed werk te leveren. Er vielen goede momenten te genieten en de regie heeft uitbundig succes met deze „discipelen" geoogst. Ook de declamaties, waarbij Vondel's „Rei van Edelingen", vol deden best. De jongste declamator kan, bij geregelde studie, de oudste benaderen. Maar alle begin De factor publiek was in jeugdige ele menten wat te luidruchtig. Als een vol gende uitvoering, b.v. een passie-avond, eens tegen een klein entree gegeven werd? Mogelijk is dan een rustiger en aandachti ger gehoor. Resumeerend: een mooie avond met zeer goede prestaties. uitvoering in de graanbeurs Zondag 9 Jan. a.s. zal de tooneelsectie der Maria-Congregatie (Par. O. L. Vr. He melvaart en St. Joseph), zoozeer bekend om haar goed verzorgde uitvoeringen, een tooneelavond geven in de Graanbeurs ten bate van mijn Missie. Het sympathieke initiatief dezer Con- greganisten zal tot de verwezenlijking ook de medewerking van Leiden's Katholieken noodig hebben. Het streven der tooneelsectie is het nut tige met 't aangename te vereenigen: aan de toeschouwers het aangename en aan de Missie door een batig saldo, het nuttige is schenken. Het is mijn overtuiging, dat een aanspo ring om deze tooneelvoorstelling te bezoe ken en daarmede tevens een zoo schoon doel te steunen, bij de Katholieken van deze stad ruime weerklank zal vinden en de Graanbeurs te klein zal blijken. Fr. J. BUIS. De tooneel- en muziek vereen iging van de R.K. Studentenvereeniging „St. Augusti- nus" A.G.ABè drukt hiermede zyn leed wezen uit, dat het bericht van Maandag 28 December j.l. den indruk gewekt heeft, als of de herdenking van de a.s. Blijde Gebeur tenis in het Koninklijk Huis georganiseerd zou worden, door de R.K. Studentenver. „St. Augustinus". Dit is niet het gevaL De organisatie in deze berust bij de boven genoemde sub-vereeniging A.G.A.B.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2