KERKNIEUWS TE LAAT AGENDA NIEUWS DINSDAG 28 DECEMBER 1937 DE LETOSCKE COURANT EERSTE BLAD - i»AG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 OM HET VRIESPUNT. Te Bill seint i Verwachting: Meest zwakke Westelijke tot Noordelijke, later waarschijnlijk weer Noord-Oostelijke wind, nevelig tot betrok ken of zwaar bewolkt, waarschijnlijk eeni- ge nerslag, lichte dooi, later weer tempe ratuur om het vriespunt in het Noorden, in het Zuiden tempeeratuur om het vries punt tot lichte vorst. Hoogste barometerst.: 779.8 te Stornoway en Aberdeen. Laagste barometerst.: 752.5 te Vardö. Het gebied van hoogen luchtdruk ver deelde zich in tweeën. Het meest beteeke- nende maximum ligt ten Noord-Westen van Ierland, het tweede over de Baltische Staten. De diepe depressie in net hooge Noorden is naar de Poolzee afgetrokken. Een zwak minimum ligt tusschen de beide maxima van den luchtdruk en deed den wind naar West draaien en bracht neerslag in het Noorden van ons land. Overal rond om dit minimum wordt lichte sneeuwval waargenomen, of valt natte sneeuw. Ter wijl de temperatuur in het hooge Noor den ver boven normaal blijft, breidde het vorstgebied zich over geheel Frankrijk uit. In het Westen bleef de vorst matig, stren ge vorst heerscht in het Oosten. Behalve in het Noorden van Scandinavië en langs de Duitsche Oostzeekust viel neerslag van beteekenis. In de Alpen is het zeer koud, op het Jungfraujoch daalde de tempera tuur tot min negentien graden en de Saen- tis meldt storm uit Noord-Oost met min dertien graden. Op beide stations is de he mel onbewolkt en de lucht zeer droog. In onze omgeving zal de tempe ratuur bij betrokken en nevelig weer om het vriespunt blijven. In het Noorden en midden van het land kan lichte regen op den be vroren grond aanleiding geven tot gladde wegen. LUCHTTEMPERATUUR. 1.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.*.: Van Dinsdagnamiddag .23 uur tot Woensdagmorgen 7.40 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Woensaag 29 Dec. voorm. 0.21 uur en nam. 12.49 uur. Maan op 5.15 uur Woensdagochtend, on der 13.30 uur Woensdagmiddag. (1 Jan. nieuwe maan). BIJ DE PATERS MINDERBROEDERS. 50 Jaar Priester. 22 September: Pater Dr. Dorotheus Cor- nelisse, geb. te Steenbergen standplaats Nijmegen H.B. 25 jaar Priester. 2 Maart: Pater Josaphat Hulshof, geb. te Lichtenvoorde, thans Vicarius te Kat wijk. 2 Maart: Pater Constantius v. Eijk, geb. te Alkmaar, thans Assistent te Megen, H.A. 15 Aug.: Pater Marianus Janson, geb. te Den Haag, thans Vicarius te N. Niedorp. 2 Maart: Pater Telesphorus Smits, geb. te Venray, thans Pastoor te Veenhuizen. 2 Maart: Pater Bernardus Teunissen, geb. te Macharen, thans Rector te Gouda H. S. 2 Maart: Pater Drs. Antonius Bernaerts, geb. te Hamont, thans leeraar te Rotter dam H. F. 2 Maart: Pater Blasius Berten, geb. te R'dam, thans Missionaris te Brazilië. 50-jarig Eloosterfeest. 3 October: Pater Cyriacus Intres, geb. te Rotterdam, thans te Megen H.A. 3 October: Pater Aemilius Gilissen, geb. te Rotterdam, thans te Haarlem H.A. 3 October: Pater Dr. Medardus Sigfried, geb. te Amsterdam, thans te Maastricht. 25-jarig Eloosterfeest 7 Sept.: Pater Nilus Baas geb. te Ouder- Amstel, thans Assistent te Ophoven Sittard. 7 September: Pater Laurentius Teepe, geb. te 's Hage, thans Leeraar te Leiden (H. B. S.). 7 September: Pater Melchiades Nieuw- stad, geb. te Ooltgensplaat, thana Kape laan te Rotterdam H. R. 7 September: Pater Michael v. d. Zijde, geb. te 's Hage, thans Kapelaan te Lich tenvoorde. 7 September: Pater Eustachius Janson, geb. te Zoeterwoude, thans Gardiaan te Hoogcruts. 7 September: Pater Azarias de Kok, ge boren te Lelden, thans Assistent te Venlo. 7 September: Pater Hieronymus v. d. Berg, geb. te Weert, thans Kapelaan te Gorinchem. 7 September: Pater Edwinus v. Berkel, geb. te Gouda, thans Assistent te Weert. 7 September: Pater Silvius v. Harteveld, geb. te Leiden, thans Assistent te N. Niedorp. 7 September: Pater Albanus Zeij, geb. te Den Haag, thans Kapelaan te Nijme gen (H. Franciscus). 7 September: Pater Ananias Beunen, geb. te Maasbree, thans Assistent te Heer len (Heilige Martelaars). 7 September: Pater Dr. Saturninus v. Egmond, geb. te Leimuiden, thans Su perior Reg., te Ternate. 7 September: Pater Libertus Soppe, geb. te Coevorden, thans Kapelaan te Leiden (O. L. Vr. Onbevl. Ontv.). 7 September: Pater Maximus v. d. Schoot geb. te Ammerzoden, thans Kapelaan te Den Haag, H.A. 7 September: Pater Lotharius Winter, geb. te Uithoorn, thans Assistent te Alverna. 7 September: Pater Dr. Hippolytus Gerz, geb. te Delft, thans Rector te Alverna. 7 September: Pater Geruntius Wismans, geb. te V°nray, thans Gardiaan-Rector te Sittard. 7 September: Pater Osmundus Hin, geb. te Amsterdam, thans Missionaris te Bra zilië. 7 September: Pater Lucidius Verscnue- ren, geb. te Venlo, thans Magister cleri- corum te Weert. 7 September: Pater Marinus Jorna, geb. te Bolsward, thans Kapelaan te Delft. (H. Joseph). 7 September: Pater Theodorus Binnen dijk, geb. te Wamel, thans Rector te Heer len (Heilige Martelaren). 18 Mei: Broeder Canisius Stappers, geb. te Panningen, thans te Bleyerheide. 19 Octiber: Broeder Gregorius Dor- scheidt, geb. te Kerkrade, thans te Megen H. A. „Geld." BIJ DE PATERS DER H.H. HARTEN. 25 Jaar Priester. 3 Augustus: Pater Joachim Kaptein, geb. j te Vogelensang, thans Nationaal-Directeur j Intronisatiewerk te Ginneken. 3 Augustus: Pater Dionysius Spijkers, geb. te Tilburg, thans Pastoor in Wellfleet, (Noord Amerika). 3 Augustus: Pater Sylvester de Cocq, geb. te Tilburg, thans Rector Zusters Hil- varenbeek. 3 Augustus: Pater Aloysius Ceelen, geb. te Asten, thans Prior te Ginneken. 3 Augustus: Pater Dr. Marcus Erwich, geb. te Rotterdam, thans Missionaris te Nictheroy (Brazilië). 3 Augustus: Pater Petrus van Megen, geb. te Nijmegen, thans te Nuland, (Oud- Missionaris). 3 Augustus: Pater Adrianus Collignon, geb. te Rotterdam, thans Pastoor te Rot terdam (Heyplaat). 3 Augustus: Pater Placidus Stevens, geb. te Asten, thans Prior'te Nuland. 12 X-Jaar Priester. 2 Februari: Pater Dr. Antonius Hulsel mans, geb. te Antwerpen, thans Novice meester te Ginneken. 2 Februari: Pater Dr. Franciscus Wak kers, geb. te Deventer, thans Professor Gr. Seminarie te Lissabon. 2 Februari: Pater Eligius Koe, geb. te Velsen, thans Missionaris in Brazilië (Rio de Janeiro). Pater Mauritius van der Veer, geb. te Utrecht, thans te Ginneken, Administratie- werk. 2 Februari: Pater Ph"ibertus Braun, geb. te Breda, thans Missionaris Brazilië (Pa- trocinio) 40-jarig Eloosterfeest 18 April: Pater Raynaldus EbbeTS, geb. te Utrecht, thans Missionaris te Fairhaven, (N. Amerika). 25-Jarig Eloosterfeest. 23 September: Pater Maxentius van Dorp geb. te Nootdorp, thans Missionaris in Concepcion (Chili). Z. H. EXC. MGR. N. STAM ZWAAR ZIEE Lange Vormreizen met primitieve middelen hebben den bisschop afgemat Woensdag 29 December viert Z. H. Exc. Mgr. N. Stam, Apostolisch Vicaris van Kisumu, zijn een en zestigsten verjaardag. Zooals men zich zal herinneren, vierde Mgr. het vorig jaar zijn verjaardag, te midden van zijn familie en kennissen in zijn vaderland. Nu zal Mgr.a dezen dag in alle stilte in Afrika gedenken, niet temid den van zijn geliefd negervolk, zelfs niet door MARTIN DEVILÉE Een halve minuut vóór het sein tot ver trek werd gegeven, wipte Jeanette Cottel den trein in, en legde haar koffertje in het net. Vijftien seconden later wilde zy zich neerzetten, en verloor vijf seconden door niet direct haar bagage weer uit het net te nemen. Had zij dit wel gedaan, en zou ze direct daarna het portier hebben geopend, om den trein weer te verlaten, dan had zij deze aansluiting gemist, maar bovendien ver schillende onaangename dingen. Maar Jeanette was absoluut vrouwelijk, en deed daarom iets specifieks vrouwelijks. Ik bedoel hier niets onvriendelijks mee, want soms heeft weifelen een goede oor zaak. In dit geval was zij eigenlijk over stelpt door een reeks van gevoelens. Toen zij de coupé binnenkwam, was zij zoo gehaast, dat ze geen tijd had, rond te zien naar eventueele mede-passagiers. Nu zij zich omdraaide om te gaan zitten, zag ze in een hoek van het compartiment een man. De man begon te lachen, zoodra zij hem in het gezicht keek. Hij lachte harder, toen hij haar verbazing om dit lachen bemerk te, en tegelijkertijd haalde hij zijn horloge te voorschijn. „U bent te laat, juffrouw", zei hij. „Te laat?" Jeannette keek uit het raamp je. „We zijn nog niet eens vertrokken. Ik ben ruimschoots op tijd". Op het zelfde mo ment zette de trein zich in beweging. „Had ik geen gelijk, juffrouw? U bent te laat!" Dit maal zei hij het met meer na druk, terwijl hij weer begon te lachen. Het meisje haalde haar schouders op. De man was blijkbaar niet goed bij het hoofd, concludeerde zij, en uitte dit door op deze onaangename manier te grijnslachen. Ge lukkig zou de reis niet zoo lang duren. Bin nen twintig minuten zou ze op de plaats van bestemming zijn. Ze nam uit haar hand- tasch een tijdschrift, en wilde beginnen te lezen. Maar hier had de kerel iets op te gen. „Laat dat, juffrouw. Ik wil niet hebben, dat er in mijn tegenwoordigheid gelezen wordt". Hij zei het bevelend, maar vooral het zachte en sissende erin deed het meisje schrikken. „Ik ben zeer gevoelig voor sommige din gen, juffrouw", grijnsde hij. „Dit is er een van. Een ander was, dat u werkelijk te laat was, ha, ha, ha!" Het meisje wilde een scherp antwoord geven op de onbéschoftheden van den ke rel, maar iets zeide haar, dat zij voorzich tig moest zijn. Iemand, die dergelijke on gerijmdheden zei, was ook in staat tot er ger dingen. Blijkbaar was hij niet geheel normaal, dus zou ze hem behandelen als een gek. Ze keek hem aan, maar schrok opnieuw. Zijn oogen gloeiden en priemden In de hare. Ze biologeerden haar. ze had moeite om weer weer zich te kijken. De onver schilligheid, waarmee ze hem eerst had be schouwd, haar nieuwsgierige verbazing om zijn onbegrijpelijke opmerking, dat ze te laat was, maakten plaats voor angst en schrik. Blijkbaar was hij krankzinnig. Ze drukte zich zoo ver mogelijk in een hoek, maar, toen hij dit zag, schoof hij naar haar toe, terwijl hij haar voortdurend aan staarde. Ze wilde opspringen, zich desnoods uit den trein werpen, maar zijn oogen hiel den haar vast, en steeds kwam hij dich terbij. Er was voor haar maar één uitweg, en die lag naast hem: de gang naar de vol- in zijn eigen vicariaat! Want in dat ééne jaar sinds Mgr. van hier vertrok, is veel gebeurd, dat echter geen aanleiding geeft tot uitbundige vreugde. De krachtige „stam", die 37 jaren de lasten en zorgen van het missionarisleven met een rijken bloesem van tienduizenden bekeeringen gedragen heeft, dreigde geveld te worden! De groote, afmattende reizen, welke Mgr. Stam direct na zijn terugkeer uit Neder land in het onherbergzame, moerassige land ondernam, sloopten zijn krachten. Overal ging de onvermoeide bisschop zegenend rond om het H. Vormsel toe te dienen en zoo werden duizenden kilometers op de meest primitieve wijze afgelegd. Uitgeput moest de bisschop echter zijn reizen onderbreken om in een ziekenhuis te worden opgenomen. En eerst na we ken van rust en daarna nog talrijke injec ties, keerden de krachten langzaam terug. Het zich steels meer opstapelende werk waarvan het gebrek aan priesters en geld, mede oorzaak is noopte hem, wel licht te vroeg, den arbeid te hervatten. Gekweld door steeds weer terugkeerende pijnen in zijn hartstreek, toog de bisschop, enthousiast als hij onder alle omstandig heden immer is, weer aan het werk. Zijn krachten bleken hiertegen echter niet be stand. Driemaal begaven zij hem en vond men den bisschop machteloos achter zijn werktafelZijn priesters vreesden den zwaarsten slag voor het noodlijdende vi cariaat! Maar God beschikte anders. Weer aanvaardde Mgr. vol van idealen zijn reizen. Het doel zou hij echter niet mogen bereiken. Medisch advies gebood hem zijn reizen te staken. Ja, dat niet al leen. Hoe hard het hem ook viel, hij moest weg uit zijn vicariaat om algeheele rust te nemen. Per snelste gelegenheid vertrok hij naar Mombassa, de kustplaats aan den Indischen Oceaan! Vanaf begin December verblijft Mgr. Stam daar, verlangend uitziend naar zijn 1 herstel om straks weer met volle energie af te maken het werk, dat zoo plots on derbroken moest worden. Mogen zijn talrijke vrienden hier In zijn vaderland een vurig gebed stortten om zijn spoedig en algeheel herstel van God af j te smeeken. gende coupé. Kon ze die bereiken, <Un was ze waarschijnlijk veilig. Wellicht waren daar menschen, normale menschen. Maar wat zou er gebeuren, wanneer hij haar vóór dien tijd bereikt had? Hij kwam steeds dichter bij haar. Hoeveel minuten van de reis waren er reeds voorbij? Hij keek weer op zijn horloge, als be greep hij haar gedachten. „Er zijn pas vier minuten om, juffrouw, we zijn nog niét te laat". „Wat bedoel je?" Ze was zich niet be wust, dat ze schreeuwde. Haar zenuwen waren overprikkeld in dat korte tijdsbe stek, waarin de kerel steeds dichter bij haar kwam. Toen maakte zij van de gelegenheid ge bruik. In het oogenblik, dat hij het hor loge terugstak in zijn zak, sprong ze op, ze vloog langs hem heen, de gang in, het an dere compartiment in. Achter zich hoorde zij den man weer lachen, hij volgde echter niet. Wel trachtte hij, haar te grijpen, maar haar mantel gleed langs zijn vingers. In de coupé ernaast viel zij half-bewus- teloos op den grond. Ze zag hoe een lieve oude dame met een vriendelijk gezicht op haar toesnelde, en hoe die zelfde oude dame haar opnam alsof zij een sterke, jon ge kerel was inplaats van een vrouw van 'n jaar'of zeventig. Maar dat berenedeer- de zij niet meer, omdat zij achter de dame het grijnzende gezicht zag van den kerel uit het andere compartiment, en een re volver, die glansde in het zonlicht. Toen ze bijkwam zag ze de coupé vol blauwe uniformen, vijf, zes politie-agenten, die in de nauwe ruimte elkaar verdrongen om de oude dame in bedwang te houden die tegenspartelde en zich los probeerde te rukken. „U hebt de verkeerde, u hebt de verkeer de! Dat is de krankzinnige"! Ze wees op den man, die haar zoo dwars gezeten had. Maar deze begon plotseling te lachen op het moment dat een stel boeien om de pol sen van de oude vrouw klikten. „Ik dank u voor uw liefelijke benaming, juffrouw. Het spijt me, dat ik dezen rol moet spelen. Ik ben evenmin gek als die oude dame, die zoo vriendelijk was. u te helpen, zij is inderdaad een man, en wel een zeer gevaarlijke, iemand, die er niet tegen op ziet, te schieten, en reeds twee moorden op zijn geweten heeft". „En u dreef mij naar hem toe"? vroeg LEIDEN. Dinsdag. Cursus Van Doorn, R.K. Midden- standsvereeniging de Hanze, St. An- thonius-clubhuis, Mare, half 9. Woensdag, Restaurant Zarse, Stationsweg 2 bridgen voor beginnelingen en ver- gevorderden, o.a.asp. Ned. Reisver. v. Kath., 8.i5 uur. Van Zondag 28 Dec., 2e Kerstdag tot en met Vrijdag 31 Dec. neemt waar apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. no. 523. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door: Mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, tel. 274. het meisje verontwaardigd, terwijl ze bevend en bleek haar gedachten trachtte te verzamelen. „Het was 'n oplossing, die me te binnen schoot, toen u binnenkwam. Daarom zei ik, dat u te laat was. Ik bedoelde om terug te gaan. Dat heerschap wist niet, dat ik hem achternazat. Hij is namelijk ontvlucht. Hij maakte er zijn beroep van, treinreizigers te berooven, en ik had zoo'n vermoeden, dat hij ons ook zou bedreigen. En dan zoudt u toch óók zijn flauwgevallen, juffrouw. Ik zou nooit kans gezien hebben, hem al leen te overmeesteren, hij is formidabel sterk, en daarom moest u mij helpen. U moest van schrik naar haar of hem, zooals u hem noemen wilt, vluchten. Hij moest u helpen. En de stomme kerel liep in den val. Hy had zyn handen vol aan u! Hij vergat, dat'ie een eerbiedwaardige oude dame was, en gebruikte zyn mannelijke kracht om u op te tillen. U hebt tien minuten in zijn armen gerust, onder bewaking van mijn revolver. Hij kon u niet loslaten, zonder gevaar te loopen, doodgeschoten te worden. Aan dit station wachtten mijn helpers. Ik bied u mijn welgemeende excuses aan, voor uw gedwongen hulp bij het arresteeren van den moordenaar, die u koesterde als een kind". Vereen. Haagsche Spelers met „De Groote Kans" In de Stadsgehoorzaal. DE TWEEDE AVOND VAN HET R.K. WINTERPROGRAM Den tweeden avond van het R.K. winter- program hebben de Vereenigde Haagsche Spelers werkelijk tot een succes gemaakt. Opgevoerd werd het blijspel: „De groote kans", dat door een stampvolle gehoorzaal enthousiast is ontvangen. „De groote kans" is een blijspel, dat alle factoren voor succes bij het publiek in zich draagt.' Het is licht en bevattelijk, het wordt gespeeld door een aantal markante figuren, de tegenstelling is er en ook de humor ontbreekt er niet aan. Overigens vertoont het stuk ook een zwakken kant en wel in de rol van Helga Schlothauer. Dat deze jongedame plotseling liefde opvat voor een eenvoudigen smid kan er mee door al leidde de uitbeelding van de rol van den smid er niet al te zeer toe 't geval aannemelijker te maken —maarde wijze, waarop de auteurs van dit stuk Hel ga haai liefde laten toonen, is wel zeer zwak. Zij presenteert zich zelve onophou delijk en al te openlijk en nu moge men dit trachten te verklaren door het karak ter van den jongen smid en uitvinder, die uit eigen beweging nooit zijn liefde zou hebben bekend en wien de bekentenis zy- ner liefde door het verschil van stand en zijn groote trots uit den mond moet worden getrokken, een meisje van den stand van Helga Schlothauer had dit zeker op be schaafder en fyner wijze behooren te doen. Wij willen daarmee niets afdoen aan het spel van Helga Schlothauer (Dini van LierV die van deze rol waarlijk iets be hoorlijks heeft gemaakt. De zwakte van haar rol is een fout der auteurs. Zcoals wij reeds zeiden is het stuk over het geheel genomen zeer geslaagd, al slaag de de regie er niet in het geheele stuk op dezelfde hoogte te handhaven. In de eerste ifvee bedrijven zat een sterke climax, waar door het tweede bedrijf torenhoog boven het eerste uitstak. En dit was wel vooral te danken aan het spel van Leopold Schlothauer (Willem Huysmans), Kurt Fielitz (Wim Grelinger) en Walter Well- hdgen (Berthus van der Linden), die stuk voor stuk een figuur gaven, die af was, tot in de perfectie. Hun typeering was voortreffelijk, hun gebaar en optreden na tuurlijk en los en de voornaamheid, welke zy moesten geven, zat waarlijk tot in de vingertoppen. Direct hierna dienen te worden ge noemd Marga Fielitz (Erna Balledux-Haf- fert), Ernst Roschdorff (Job Winkel) en Helga Schlotthauer (Dini van Lier) van wie de laatste, zcoals gezegd, wel de moeilijkste taak had. Pierre Balledux was voor de rol van den jongen Henk te oud en wist blijkbaar niet al te best raad met dc houding van een jongen man, die zich tegenover een voorname Jonge dame en in een deftig milieu niet op zUn plaats voelt. Theo van Vliet als Emanuel Kuhlman kwam niet boven het middelmatige uit en had te veel neiging naar het kluchtige. Dora Haus gaf tenslotte een pryzens- waardige Lena Menzel, die echter wat meer karakter had kunnen hebben. Het derde bedrijf was weer iets minder dan het tweede, maar gaf toch een zeer goed slot aan het stuk, dat in het twee de bedrijf een prachtig hoogtepunt had be- bereikt. De ei-volle Stadsgehoorzaal heeft geno ten en de bedoeling van de commissie van het R.K. winterprogram werd dus volko men bereikt. Een enkele aanmerking op de organisatie van dezen avond zij ons in het belang van de zaak zelf geoorloofd. Deze aanmerking betreft vooreerst het aanvangsuur. In het programmaboekje stond als aanvangsuur vermeld 8.15 uur; later bleek dit 8.30 uur te zyn geworden en tenslotte werd om 8.45 uur aangevangen. De tweede, aanmerking is deze, dat wij niet begrijpen, dat ook deze avond, mede door een al te lange pauze en een te laat begin, weer eerst om circa 12 uur moest eindigen? Voor den aanvang heeft de voorzitter van „Katholiek Leiden", de heer W. Kriek de aanwezigen, in 't bijzonder den hoogeerw. deken van Leiden en de zeer talrijk aanwezige eerw. heeren geestely- ken uit Leiden, alsmede den secretaris van het R.K. winterprogramma in Den Haag welkom geheeten. Na aflocp dankte hy de spelers en het publiek en zeide te hopen op een spoedige herhaling. Rest ons nog te vermelden, dat de aan gebrachte geluidsinstallatie was van de firma van Remundt en dat de electrische ornamenten op het tooneel welwillend wa ren afgestaan door de firma wed. J. P. van Berge Henegouwen alhier. Aan het einde werd een collecte voor de R.K. werkloozen gehouden. De te verwachten blijde gebeurtenis in het Koninkiyk Huis en de R--K Stud. Ver. „St. Augustinus". Naar wij vernemen, zal de te verwachten blijde gebeurtenis o:ok in de R.-K. Studen tenvereniging „St. Augustinus" te Leiden plechtig worden herdacht.De sub-vereeni- ging A. G. A. B. nam hiervoor het initia tief. Het programma bevat o.a. een door mr. H. F. A. Donders op de heuglyke ge beurtenis uit te spreken feestrede, terwijl verder de vreugde over dit heuglyke feit zich vanzelf sprekerd ook op andere wijze in het „Eigen Huis" zal uiten. De leden en oud-leden worden aangespoord, dit feest bij te wonen. Het feest vindt plaats op den avond van de dag waarop de geboorte plaats heeft. Vindt de geboorte echter plaats na 5 uur 's middags dan wordt het feest den vol genden dag gevierd. Mocht de geboorte nog plaats hebben vóór 3 Januari dan zal het feest tot op den avond van dien dag wor den uitgesteld. By Koninklijk besluit ïs met ingang van 1 Januari a.s. benoemd en aangesteld by res. 2e lult. de vaandrig J. C. Glaser van het reservepersoneel der landmacht tot het 4e regiment infanterie.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2