HEI BETOOVERDE BOSCH DINSDAG 28 DECEMBER 1937 DE IEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDt Maandagmorgen vergaderde de gemeen teraad onder voorzitterschap van den bur gemeester. Alle leden waren aanwezig. Dg notulen werden door den toco-Jecre- taries voorgelezen en onveranderd vastge steld. Diverse ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Gemeentelijke samenwerking tot verlaging der cleclricitcits- tarieven. Naar aanleiding van het ingekomen ver zoek van het bestuur van den R.-K. Volks bond afd. Zoetcrwoude 1 om de verlaging van de electriciteitstarieven te bevorderen deelt de voorzitter mede, dat het College van B. en W. zich reeds terzake met de directie der Stedelijke Fabrieken te Lei den in verbinding hebben gesteld en reeds deze week een bespreking zal plaats heb ben. De heer Meijdam deelt mede, dat uit het verslag van de raadsvergadering der gemeente Leiden blijkt, dat de begrooting dezer gemeente sluitend wordt gemaakt door de electriciteitstarieven te verhoogen er, de buitengemeenten derhalve voor een sluitende begrooting van Leiden moeten zorgen. Het lijkt hem gewenscht om in deze aangelegenheid contact te zoeken met de andere omliggende gemeenten om dan ge zamenlijk te protesteeren tegen deze han delwijze en aan Gedeputeerde Staten te verzoeken de begrooting der gemeente Lei den niet goed te keuren. De heer Wessel geeft het adres van den Volksbond niet veel kans van slagen. Hij zou aan Ged. Staten willen verzoeken deze verhooging der tarieven ongedaan te ma ken en verwacht een krachtige actie om herhaling van deze gevallen te voorko men. Ook de heer de Groot dringt op een krachtig protest aan en wel in samenwer king met de andere gemeenten. De voorzitter deelt mede, dat de gemeen te Alkemade reeds het initiatief heeft ge nomen om de gewenschte samenwerking te bereiken. Wethouder De Graaf wijst er op, dat vrijwel alle omliggende gemeenten een ver schillend contract hebben, waardoor het zeer moeilijk wordt gezamenlijk op te tre den. Hij haalt hierbij aan de in voorbe reiding zijnde regeling van hooger hand en zou deze regeling eerst willen afwach ten. De heer Meijdam zegt, dat ie heer De Graaf wellicht de Electnciteitswet op het oog heeft, doch deze wet zal waarschijn lijk eerst in den loop van 1938 tot stand komen en dus eerst in 1939 effect sortee- ren. Naar zyn meening dient de gemeen te Leiden eerst de belastingen te verhoo gen en dan de tarieven van de bedrij ven. De heer De Graaf zegt, dat B. en W. al les in het werk zullen stellen, doch eerst de a.s. conferentie dienen af te wachten. De heer Paardekooper vraagt of de te houden bespreking alleen betreft de in dertijd besproken tarieven voor de straat verlichting, waarop de voorzitter ant woordt, dat de tarieven in het algemeen zulen worden besproken. De heer Starrenburg merkt op, dat ieder een moet handelen overeenkomstig het door hem gesloten contract, dus ook de ge meente Leiden. Wethouder Onderwater deelt hierop mede, dat wanneer de prijs voor Leiden stijgt, de prijs van Zoeterwou- de automatisch mede om hooggaat. De heer Starrenburg wil gratia Raadsleden. Vervolgens doet de voorzitter mededee- ling van een ingekomen schrijven van den heer Starrenburg, waarin deze aan den Raad voorstelt de presentiegelden voor de raadsleden af te schaffen. De heer Starrenburg wenscht hier een toelichting bij te geven. Hij deelt dan me de, dat de gemeente gedurende de laatste jaren financieel is achteruitgegaan; Met.het oog daarop stelt hij voor de pre sentiegelden af te schaffen, opdat het dan misschien mogelijk zal worden de verlich ting van den Vrouwenweg eenigszins te verbeteren. De heer Paardekooper kan zich niet be grijpen, dat de heer Starrenburg nu met dit voorstel komt. In de vorige vergade ring is de begrooting vastgesteld en werd nergens over gesproken en nu komt de heer Starrenburg met dit voorstel. De heer Starrenburg merkt op, dat hij tegen de begrooting heeft gestemd, waar op de heer Paardekooper antwoordt, dat hij toch geen bezwaar tegen de post pre sentiegelden heeft gemaakt. Naar aanleiding van de democratische ideeën van den heer Starrenburg merkt de heer Wessel op, dat er toch raadsleden zijn, die door het bijwonen van- de raadsver gadering verzuim hebben. De heer Starrenburg beschouwt het raadslidmaatschap als een eerebaantje, waarvoor geen belooning behoeft te wor den toegekend. Het voorstel-Starrenburg kan niet in stemming worden gebracht, aangezien het door niemand wordt gesteund. Zonder hoofdelijke stemming worden achtereenvolgens aangenomen: De voorstellen van Burgemeester en Wethouders* a. tot wijziging van de gemeente-be grooting 1937; b. om aan den Minister van Binnen- landsche Zaken een verhoogde extra-bij drage uit het werkloosheidssubsidiefonds te verzoeken voor het jaar 1938; c. tot wijziging van de begrooting van het waterleidingbedrijf 1937; d. tot vaststelling van de afschrij vingspercentages voor het waterleidingbe drijf over 1937; e. tot opnieuw vaststelling van de ver ordening op de heffing van een kadegeld; f. om aan de vereeniging „Het Groene Kruis" te Leiderdorp over het jaar 1937 een subsidie te verleenen van 20..65. Hierna komt in bespreking de eventuee- le tractatie van de schoolkinderen bij de te verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. Wethouder De Graaf deelt mede, dat in deze gemeente ongeveer 600 schoolkinde ren zijn. Hij meende een bedrag van ƒ0.50 per leerling of in totaal ƒ300 voor dit doel beschikbaar te stellen. De heer Tyssen had zich een andere regeling voorgesteld en had meer het oog op de in de gemeente gevestigde gezin nen, waar in de maand Januari eveneens een blijde gebeurtenis te wachten is. Den heer Meijdam komt het voor, dat zulks meer aan het particulier initiatief moet worden overgelaten. De heer Wessel meent, dat men ook we! met een kwartje per leerling kan vol staan, hetwelk door dén heer de Groot wordt beaamd. De heer Meijdam stelt dan voor maxi mum 0.30 per leerling beschikbaar te stellen, welk voorstel wordt gesteund door de heeren Paardekooper en Wessel. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. Een telefoonstation in de Weipoort. De voorzitter doet dan mededeeling van een ingekomen verzoek van de Hanze om garant te blyven voor een bedrag van 40 per jaar in verband met een te vestigen publiek telefoonstation in de Weipoort. De heer Meijdam meent, dat hoewel de Weipoort eenigszins afgelegen ligt ten op zichte van Hooge Rijndijk en Dorp, het met het oog op de kosten en de te ver wachten gesprekken niet gewenscht is me dewerking te verleenen. .-ovendien zijn in de Weipoort 3 telefoons aanwezig, zoodat men in spoedgevallen altijd kan telefonee- ren. De heer Paardekooper is het niet met den heer Meydam eens. Voor de verzoe kende vereeniging is het wel degelijk van belang. Spreker ziet er bovendien een al gemeen belang in. De heer De Graaf is van meening, dat het hier geen algemeen, doch slechts een belang voor een bepaalde buurtschap be treft. Het voorstel van B en W. om niet garant te blijven wordt dan met 10 tegen 1 stem aangenomen. Vervolgens wordt besloten de vaststel ling van het uitbreidingsplan I aan den Hooge Rijndijk aan te houden in verband met een ingekomen bezwaarschrift. Vervolgens komt in behandeling een ver zoek van P. Koning Jzn. om een hem in eigendom toebehoorend perceel aan den Hooge Rijndijk in de bebouwde kom op te nemen. De heer Tijssen vindt de geldende voor schriften te streng. De eigenaar wil deze gronden productief maken. Aangezien de huizen welke gebouwd zullen worden zeer goed zijn en derhalve in het belang van de gemeente, meent hij alle medewerking tot de tot standkoming daarvan te moeten ver leenen. Hij verzoekt B. en W. te trachten alsnog toesteming te verkrijgen om het be doelde gedeelte in de bebouwde kom te kunnen opnemen. De heer Starrenburg is eveneens voor de gevraagde bebouwing, aangezien zulks een verfraaiing van de Hooge Rijndijk en der halve voor de gemeente beteekent. Na eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. om afwijzend op het verzoek te beschikken met 0 tegen 2 stemmen ver worpen. Tegen stemden e beide wethou ders. Na eenige toelichting wordt het voorstel van B. en W. betreffende de afrekering van de verbetering Noordbuurtschen weg en Dorpsstraat met algemeen- stemmen aan genomen. Hierna gaat de Raa'' in geheime zitting. Na heropening van de openbare verga dering wordt het voorstel van B. en W. be treffende oninbaarverklaring straatbelas ting en watergeld met algemeene stemmen aangenomen, terwijl de beslissing op gen verzoek wordt aangehouden. Hierna beantwoord de oorzitter de in de vorige verga-'~ring gestelde vragen. Bij de rondvraag vraagt de heer Star renburg waarom aan bepaalde personen een ventvergunning wordt geweigerd, ter wijl aan anderen, die jnder dezelfde om standigheden verkeeren, wel vergunning wordt gegeven. De heer Tijssen betreurt het, dat het huisvuil op het Utrechtsche Jaagpad niet kan worden opgehaald. Hij wil B. en W. verzoeken te bevorderen dat op dit pad grind wordt gebracht in verband met den zeer slechten toestand waarin het ver keert. De heer Paardekooper zegt, dat het aan tal reclames tegen de aanslagen in de schoolgeldbelasting legio zal zijn en meent, dat de oorzaak hiervan gelegen is in het feit, dat de aanslagbiljetten te laat zyn uit gereikt. Bovendien is het voorgekomen, dat personen zijn aangeslagen naar den grondslag personeele belasting over een vroeger jaar. Hij vraagt op welke wjjze daartegen gereclameerd moet worden? De heer Starrenburg vraagt op het hek naby de Steenenburg een roode reflector bij te plaatsen, aangezien één reflector niet genoeg opvalt. Voorts vraagt spreker inlichtingen over het te laat uitreiken van de aanslagbiljet ten schoolgeld. Bovendien zou spreker gaarne vernemen of een aan den Raad gericht verziek niet in den Raad behandeld kan worden. De heer Wessel wijst op den slechten toe» stand van den Vlietweg en verzoekt B. en W. hieraan de noodige aandacht te wil len schenken. Bovendien verzoekt hy B. en W. te wil len mededeelen of voor het bewonen van een woonschuit vergunning noodig is. De heer Berg vestigt de aandacht van B. en W. op den gevaarlijken toestand van den oprit van af het Watertje naar de Bakkers- brug. De heer van der Krogt sluit zich aan bij de woorden van den heer Wessel over den slechten toestand van den Vlietweg. De heer Meijdam zegt, dat het niet mag voorkomen, dat de aanslagbiljetten school geld zoo laat worden uitgereikt. Vroeger moest men 4 maal per jaar een kohier op maken en nu slechts eenmaal, zoodat het nu zeker op tyd kan gebeuren. Vervolgens stelt spreker voor aan Ge deputeerde Staten dezer provincie het vol gende verzoek te richten: De door de gemeente Leiden bepaalde verhooging der electriciteitstarieven niet goed te keuren, omdat deze verhooging ook geld voor de omliggende gemeenten o.a. de gemeente Zoeterwoude en ten doel heeft de belastingen van de gemeente Lei den niet te verhoogen. Na eenige bespreking wordt dit voorstel met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. Te gen de beide wethouders. De heer de Groot sluit zich aan by de gemaakte opmerkingen inzake het school geld. Hierna verlangt niemand meer het woord. De voorzitter deelt dan mede, dat hij aan Hare Majesteit de Koningin zal verzoeken hem met ingang v^n 16 Februari 1938 eer vol ontslag te verleenen als burgemeester dezer gemeente. Hierna sluit hij de vérga- dering. GEMEENTERAAD VAN UITHOORN Raadsvergadering op Maandag 27 De cember 1937 des namiddags 8 uur. Voor zitter: burgemeester C. A. M. Koot. Ope ning met gebed. Notulen goedgekeurd. Ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld de vergoeding per leerling over 1935, bedoeld in art. 101 le lid n.l. 13.92. Besloten het te goed van 395.45 aan de R.-K. Jongensschool, 360 aan de R.-K. Meisjesschool, ƒ692,12 aan de R.-K. school in de Kwakel, 276 aan de Chr. Nat. School i. d. Legmeer en 169.94 aan de Herv. School uit te betalen. 2. Gemeentebegrooting dienstjaar 1938. Eenige leden gaven eenige algemeene be schouwingen, waarna de begrooting werd vastgesteld. 3. De begrooting van het woningbedrijf gaf slechts een enkele opmerking, waarna deze ook werd vastgesteld. 4. De begrooting van het slachthuisbe- drijf en den vleeschkeuringsdienst gaf aan leiding tot de opmerking, of de keurings rechten van particuliere slagers en voor de huisslachtingen niet verlaagd konden wor den, daar het verschil van 4 tegenover 0.27 van de baconvarkens wel te groot is. ƒ4 is evenwel het bedrag voor keur- en slachtloon, terwijl ƒ0.27 is 't loon voor keurrecht, betaald door grossiers. Deze be grooting werd vastgesteld. 5. Uit de beschouwing van den dienst openbare werken merken we op, dat men een brandkraan verlangt aan het Zijdeveld., Enkele leden willen de commissie van bij stand haar ontslag geven, omdat de ver gaderingen meer lijken op .onder onsjes". De begrooting openbare werken wordt daarna vastgesteld. De Raad besluit de vergoeding, door het woningbedrijf en door het slachthuis- bedrijf en den keuringsdienst te betalen voor het gebruik van kantoorruimte vast te stellen op 100 per jaar vor elk dezer bedrijven. 2o. De tabel van afschrijvingen op de be zittingen van 't slachthuisbedrijf en den vleeschkeuringsdienst voor het jaar 1938 vast te stellen als volgt: gebouwen 3 pet.; terreinen 3 pet.; slachttechnische inrichtin gen 5 pet.; electrische installatie 5 pet.; op richtingskosten 2 pet. 3o. De boerderij gelegen aan de Amstel- dyk Zuid 29 wordt verhuurd aan E. D. Kruijswijk van 25 Dec. 1937 tot 24 Dec. 1938 voor^ 1000. 4o. Daar de openbare lagere school min der dan 50 leerlingen gemiddeld telt over 1937, was deze school gedoemd tot ophef fing Aangezien meer dan 25 leerlingen meer dan 4 K.M. van een andere O. L. school wonen ,kan de minister overeen komstig art. 22bis toesteming geven tot in standhouding. Zulk een verzoek zal voor 1 Febr. a.s. gericht worden tot den minis ter van O. K. W. 5o. Door de wyziging der lager onder wijswet moet de vergoeding per leerling over 1938 vastgesteld worden. B. en W. stellen voor dit bedrag te bepalen op 10.83 per leerling per jaar. 6. De huurprys van de woningen Am- steldijk Nos. 30, 31 bleek te zyn resp. 4 en 2.50. Voor de eerste woning is die huur te hoog. B. en W. wenschen deze be paald te zien op ƒ3. Aldus vastgesteld. De subsidie over 1938 voor het „Witte Kruis", aid. Uithoorn, bedraagt 50, voor het „Wit-Gele Kruis 150, voor de ver eeniging voor t.b.c.-bestryding 200, voor de vereeniging voor wijkverpleging 100. 7. Gedeputeerde Staten hadden bezwaar tegen de sen te ad 3 3/4 pet. van een reke- ning-courant overeenkomst met de N.V. Bank van Nederlandsche Gemeenten groot 18.000 en 40.000. Men kan zich in de behoefte van kasgeld voorzien tegen 1 pet. cn minder. Ged. Staten verzoeken op te geven hoe groot het maximaal bedrag is, dat aan kasgeld noodig zal zyn en noodi- gen B. en W. uit op hun verzoek in te gaan. In dit verband stellen B. en W. voor 8000 voor gewone uitgaven in rekening courant-overeenkomst aan te gaan met de N.V. Bank van Nederl. Gemeenten en voor buitengewone uitgaven een bedrag van 50.000. De opname kan aar behoefte ge schieden. Aldus besloten. 8. Ten einde eenige noodige herstellin gen te verrichten aan verlichting, W.C.'s er betegeling der speelplaats, vraagt het schoolbestuur van de Chr. Nat. School in gevolge art. 72 der Lager Onderwijswet een bedrag van 334. Medewerking wordt verleend. 9. Uit verkeers- en veiligheidsoogpunt w as er door den Prov. Waterstaat op aan gedrongen stappen te doen tot het leggen van woonwegen langs den nieuwen pro vincialen weg die door het dorp zal gaan. Besloten werd voor 15000 grond te koopen van de firma Bunningen, waar van de Provincie Noord-Holland de helft betaalt en voor 4000 een zuidelijke woon- weg te maken. Enkele leden vonden de aankoop van de gronden van de firma van Bunningen te duur. De burgemeester hoopt dat de pers in zijn verslag zal opnemen, dat de firma het algemeen belang meer gediend heeft dan het persoonlijk belang. De gronden van de firma zijn getaxeerd en het aanbod van de firma is lager dan de taxateurs hebben geschat. Nu is 't dus, aldus de burgemees ter de tijd, dat wij deze grond aankoopen. B. en W achten 't ook noodig om te koo- psn, gezien 't groote gevaar dat op die hoek bestaat. De heeren Duiker en Meeuwissen zeg gen, dat de provincie misschien later niet meer de toeschietelijke hand toesteekt om 7.500 van deze koopsom voor haar reke ning te nemen. De aankoop is dus noodza kelijk en onvermijdelijk. Met 7—4 stemmen besluit de Raad tot aankoop over te gaan. 10. Een verordening werd vastgesteld, in houdende verbod tot plaatsing van benzi nepompen, lucht- en olie-instalatie enz. 11. Met het oog op de feestelijkheden by de te verwachte blijde gebeurtenis in de Prinselijke familie wordt voor de leerlin gen van de lagere scholen een bedrag van 0.25 per leerling beschikbaar gesteld. 12. Mej. F. C. M. v. Pelt wordt ons on derwijzeres van de O. L. School eervol ont slagen met ingang van 1 Jan. 1938, daar he' gemiddeld aantal leerlingen het blij ven van twee krachten niet meer mogelijk maakt. Hierna sluiting. SMWWGOPD/B E GW 'n Beetje te vroeg Integendeel, want als u nu niet onmiddellijk voor 'n fletsachterlicht zorgt, dan zou 't beslist géén goed begin worden, wat 1938 brengt I (Evenmin trouwens als voor den automobilist, die z'n verlichting niet in orde brengt.) In Leiden gevestigd. A. v. d. Adel, verpleegster Rijnsb. weg 10 W. M. J. Alvares Correa, Kort Ra penburg 5a M. Th. v. Amsterdam, dienstbode, Rynsb.weg 18 J. M. v. As- perdt. Hansenstraat 12a H. D. J. v. Bar- gen en Fam., cn ad. Ind. ambtenaar, Lan- gebrug 60 A. W. Koekkoek-v. d. Berg, Tlb. Siegenbeekstraat 8 A. Binnendijk, apoih. ass., Noordeinde 37 A. K. Bou wen, wachtmr capt., Groenhazengr. 12 J. M. Buijze, kok, Breestraat 121a K. Carton, Schachtenhof 3 D. P. Damsté, Stille Rijn 8 W. J. H. Deeterink, typo graaf. Leeuwerikstraat 9 G. J. Gassner, fcfd huishouding, Noordeinde 50 G. v. d. Geer, v. Limb. Stirumstraat 24 J. J. M. Geldens, Witte Singel 106 J. D. Haas noot en Fam., chauffeur, Druckerstraat 2a S. Hekster, Roodenb.str. la A. Hey- neman, dienstbode, v. 't Hoffstraat 33a J v. Hoeve, winkeljuffr., Kam. Onneslaan 16 E. F. M. v. 't Hooft, onderwijzeres, J. v. Goyenkade 19 W. C. L. Hulsman, Tesselschadestraat 14a M. F. Kante been, leerl. verpleegster, Leeuwerikstraat 14 A. M. C. de Koning, onderwijzeres, Gerecht 8 H. C. Leeuwenburgh, timmer man, Jac. Catslaan 69 P. Linck, melk- slijter, v. Oldenb^tr. 42 J. v. d. Linden en Fam., bankwerker, Driftstraat 33 K. Loeb, vertegen w., Breestraat 161 J. Neervoort en Fam., mach. zetter, Jac. Cats laan 93 J. v. d. Neunt, dienstbode. Haag- weg 46 E. Niehaus. melkrijder, Pieters kerkstraat 20 H. Orth en Fam.. portier, Sumatrastraat 110 C. D den Os en Fam., slager, Marnixstraat 21a P. Th. Tetera en Fam., bureaubediende, B. Ballotstraat 49 H. J. Rijff, winkelbediende. Haarlem merstraat 152 A. Steiert, dienstbode, de Laat de Kanterstraat 2 A. Thijssen, huishoudster, Utr. Veer 12 H. v. d. Vel den, groen ten handelaar. Galgewater 19 F. J. Verkleij, borstelmaker. Levendaal 44 W. Wagner, Breestraat 3b D. Weisz, dienstbode. Hooigracht 30a C. J. v. Wil gen en Fam., bloemenkoopman, Volders gracht 34 Raden Mas A. A. Wirjoatmodjo Roodborststraat 49 W. L. Wöhler, ser veerster. Breestraat 121a J. A. Zandee, Plantage 5 H. P. P. Zwagerman, dienst bode, B. Ballotstraat 25. Uit Leiden vertrokken. W. A. v. Benten naar Oegstgeest, War- monderweg 16 Th. H. A. Brandt, Voor burg, H. Weidelaan 30 C. Brouwer, Vlaardingen, Markt 34 Wed. J. v. Til- Brussee, Sassenheim, Charbonlaan 19 E. W. Dibbits, Breda, Zandberglaan 6 C. Olieslager, Oegsteeest. Oranjelaan 15 M. E. G. Eppink, Denekamp, Nrn. Deur- ningen A. C. Boeke-de Haas, Eindhoven, Heezerstr. 160 J. Heemskerk en fam., verzekeringsagent, Sophiastr. 21a C. A. van Hees en fam., Wageningen, Nassauweg 14 G. Hoekman, Almelo, Grootstr. 85 F. Jongedijk, Wassenaar. Langstr. 18 A. Kievit, den Haag. Ln. v. Meerdervrt. 356 L. Klein, Oegstgeest, Balistr. 24 J. Knoes- ter, den Haag, Heemraadstr. 8 J. M. Le- poeter en fam.. Alphen a. d. Rijn, Willem straat 42a A. v. d. Louw en fam., den Haag, v. Diemenstr. 100 L. G. v. Luik en fam., den Haag, Lamgroen 39 Wed. C. 12 J. Net, Kampen, L. de Colignystr. 71 M. L. Nieumeijer, Alphen a. d. Rijn, Willemstr. 42a G. Th. Philippi, den Haag, v. Kijfhoeklaan 89 M. G. Noppe-Polder- man. den Haag, Thorbeckelaan 42 W. M. Rijnberg. Oegstgeest, Rijnzichtstr. 25 Chr. J. Sanders, den Haag, Ger. Kellerstr. 27 G. G. P. Saubert, Medan N.O.L, Proefstation AVROS F. J. J. Schouten, N. O. Indië J. C. v. Sisseren, Hilversum, Siemensstr. 23 W. P. Smeele, den Haag, v. d. Duijnstr. 2a A. A. C. Steller, Amers foort, .Schimmelp.str. 46 G. C. Swagers, Groningen, Heereweg 128 H. Szilagyi, Oegstgeest, Griethuizenpl. 10 M. A. v. d. Veek, Noord wij ker hout, Havenstr. 73 G. J. Verboog, Almelo, Brugstr. 2b Th. Verschuur, Oegstgeest, Ln. v. Oud Poel geest 32 Ph. F. J. Verstraaten, Amers foort, Gr. Nachtegaalstg. 18 A. Vogt, Duisburg, Neudowerstr. 60 M. E. Wasse naar, Wassenaar, Hoflaan 11 C. Zwa german, Alkemade, Kaag F 27 J. Zwart, Amsterdam, Buiksloterdijk 572. (SPROOKJE) 137. Een der zachte projectielen trof Weetgraag midden in de borst en languit rolde hij achterover, terwijl het vol gende kifrsen dat er aankwam over hem heen ging, en juist tegen de gong vloog. Bongggggg! klonk het luid 138. Wat klonk die gong hard Opeens werd het dood stil. De kabouters waren zeker erg geschrokken. Vlug pro beerde Weetgraag onder de kussens vandaan te kruipen» doch.... daar klonken voetstappen op den gang.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10