Hoe Noordwijkerhout opbloeide VRIJDAG 24 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 De eerste dokter vestigt zich; het eerste postkan toortje De onderwijzeres in het kolenhok De burgemeester viel door de leuning van de „Raads- trap" Knibbelen op den Raadhuisbouw. n. MEN HEEFT DE KINDEREN VAN DE SCHOOL IN DE ZILK, waarvan in ons vo rig artikel sprake was, wel lang in de kou laten zitten, want het duurde tot Augustus 1901 voor de aanbouw van twee lokalen werd gegund en wel aan den aannemer P. J. Suykerland te Hillegom voor 3633.—. Teekening en bestek waren ontworpen door den heer A. J. Overmeer, gemeente-opzich ter te Noordwijk. Besloten werd voor den bouw een geldleening aan te gaan tegen 4 pet., doch het geld was daarvoor niet te krijgen, men moest tegen 4k{ pet. leenén. Tegenwoordig, nu de gemeenten voor 3 pet. zooveel geld kunnen krijgen als zij willen, kan men dus heel wat goedkeoper terecht! In 1901 werd de heer de Kan als raads lid vervangen door den heer G. Bouw meester. In 1902 werd besloten tot stichting van een telefoonkantoor, daar Noordwijkerhout van alle telefonisch verkeer was gespeend en telegrammen via telegraafkantoren uit de buurt moesten worden bezorgd, wat voor de ontvangers vaak een vry hoog bo deloon medebracht. Wanneer destijds de gemeente evenwel een telefoonkantoor wenschte, moest zij zelf voor een kantoor en voor de bezoldiging van den kantoor houder zorg dragen. Dit was een moeilijk heid, maar die moeilijkheid werd gemakke lijk opgelost, daar de brievengaarder C. Berghout zich bereid verklaarde het tele foonkantoor te beheeren en een lokaal te verschaffen, alles voor den civielen prijs van 100.Vele ouderen behouden aan den vriendelijken heer Berghout nog eene aangename herinnering. Zijn oude simpele kantoortje contrasteerde wel heel erg met het tegenwoordige forsche moderne kan toorgebouw, waarmede de thans eveneens overleden kantoorhouder J. Padding ons dorp verrijkte. En het is wel vermeldens waard, dat het tegenwoordige post- en te legraafkantoor thans bediend wordt door twee dames, Padding en Berghout, doch ters van de vroegere kantoorhouders. Dat het Noordwijkerhoutsehe publiek daar wel bij vaart, spreekt haast wel van zelf. De onderwijzers werden' in dien tijd slecht betaald. Zulks getuigen de volgende cijfers uit eene verordening, die in 1902 werd vastgesteld. De jaarwedde van het hoofd der school in het dorp werd vastgesteld op 900.tot ƒ1000.De jaarwedde van ƒ900.werd telkens na 5 jaren dienst met 25.ver hoogd, zoodat het 20 jaar duurde, vooral eer het maximum van 1000.was be reikt. De jaarwedde van het Hoofd der school in de Zilk werd bepaald van 800. tot 1000.Verder krègen de hoofden van scholen vrije woning of eene tegemoetko ming van 150.in de huishuur. Het salaris van de onderwijzers van bij stand werd bepaald van 550.— tot 700.—. Ook hier verhooging telkens na 5 dienst jaren. Tevens werd verstrekt ƒ100.voor de hoofdakte en voor zooveel betreft de gehuwde mannelijke onderwijzers 50. voor huishuur, indien zij althans 28 jaren oud waren. Men was blijkbaar van oordeel, dat een onderwijzer niet te vroeg moest trouwen! De toenmalige dorpsarts F. J. Visser de eerste dokter, die zich in de gemeente had gevestigd verzocht aan de gemeente om voor hem een woning te bouwen. De Raad ging daar echter niet op in. Wel be sloot de Raad, als blijk van waardeering, dat zich plaatselijk een dokter had geves tigd, een toelag'e van ƒ250.— in de kosten van een woning te geven, waarop dokter Visser zelf een woning het tegenwoor dige doktershuis bouwde. In 1902 werd ds. van Aalst als predikant van de N. H. Gemeente opgevolgd door ds. A. J. P. Boeke, die 13 jaren in Noordwijker hout verbleef. NAUWELIJKS WAREN MAATREGE LEN GETROFFEN OM AAN DE SCHOOL- MISèRE IN DE ZILK EEN EIND TE MAKEN of men zat in' het Dorp in narig heid. Wij lezen in de notulen, dat in de drie lokalen, waaruit de school in de Ha venstraat bestond, werkzaam waren: het hoofd der school, 2 onderwijzeressen en een onderwijzer, met gevolg dat in één lokaal 2 onderwijzeressen les gaven aan 66 kin deren. Er werd tegen opgezien om een schoollokaal bij te bouwen, daar sinds en kele jaren de school van „De Voorzienig heid", waar aanvankelijk slechts meisjes naar school gingen, ook jongens opnam en wel te beginnen met het eerste leerjaar van die jongens. Langzamerhand verlieten dus alle Katholieke jongens de openbare school. Dat men onder die omstandigheden bezwa ren had tegen uitbreiding van de school is te begrijpen. Er moest evenwel wat gebeu ren, daar de toestand onhoudbaar was en daarom werd besloten, dat één onderwij zeres met hare kinderen zou worden onder gebracht in de naai- en breischool, waarin ongeveer 28 kinderen konden geplaatst worden. De naai- en breischool een oud gebouw, dat in voorhistorischen tijd voor lagere school had gediend, zal wel niet veel bijzonders geweest zijn. Het gebouw, dat thans is afgebroken, stond op de plaats, waar tegenwoordig het nieuwe raadhuis staat en heeft in de latere jaren gediend als kolenhok. Wij betwijfelen sterk, of de on derwijzeres, die daar met 28 kinderen heen werd getransporteerd, zich daar op haar gemak gevoelde! ZOOALS OUDEREN ZICH ZULLEN HERINNEREN, was de zetel van het ge meentebestuur destijds gevestigd in het Rechthuis. De localen van den dienst wa ren op de eerste verdieping van het Recht huis gevestigd en men moest deze langs een buitentrap bereiken, waarvan de mare ging, dat hij niet erg soliede was. De bovenzalen van het Rechthuis waren door de gemeente in 1874 gehuurd voor 30 jaren. Deze termijn expireerde dus in 1904. Voor verlenging van de huur voelde burge meester Dommer van Poldersveld niets, 't Was te begrijpen, want de overlevering beweert, dat hij eens bij het bestijgen van den trap door de leuning is gevallen. Ook de Raad van de toestand al te primitief en Noordwijkerhout onwaardig. Dies werd naar plannen uitgezien om tot den bouw van een nieuw raadhuis te geraken. Het gaf wel wat herrie en wat onaangenaamheden, maar dat behoort nu eenmaal altijd en over al bij den bouw van een nieuw Raadhuis. Er werd besloten tot aankoop van een perceel grond, gelegen tegenover de pasto rie van de N.H. Gemeente en wel van den graaf van Lynden te Lisse voor den prijs van 2 per M2. Er werd angstig voor ge waakt, dat niet een vierkante Meter meer werd gekocht dan absoluut noodzakelijk was. Aan den achitect Eduard Cuypers te Amsterdam werd opgedragen bestek en tee kening te maken. Toen de plannen ter tafel kwamen bleken de bouwkosten geraamd op ruim 8000.een „dikke" 8000.zooals de raadsnotulen vermelden. Men vertrouw de evenwel de zaak niet te best, er waren enkele dingen bij, die de architect zoude leveren, zoodat er voor den aannemer geen winst op zat, wat weer de aanneemsom ongunstig zoude beïnvloeden. Men wilde zekerheid hebben, dat de bouw niet meer dan 8000.laat het dan zijn een „dikke" 8000.zoude kosten. Die zekerheid wilde men tot eiken prijs verkrijgen. Dies werd besloten tot een proefaanbesteding. Aan de ingezetenen A. van Dijk, N. G. van der Zalm en P. van den Bosch werd bestek en teekening verstrekt met verzoek prijsopga ve te doen. De heer van Dijk wenschte aan het spel niet mede te doen, die kende zijn pappenheimers! De heer v. d. Zalm schreef in voor 9145.de heer van den Bosch voor ƒ9750. DE BURGEMEESTER DACHT, DAT MEN BIJ DEN BOUW VAN EEN NIEUW GEMEENTEHUIS OP DE LAATSTE 1000 NIET ZOU ZIEN, maar hij had bui ten den waard, alias wethouder Pen- nings, gerekend. Toen de zaak in den Raad ter tafel kwam, stelde de burgemeester voor om het werk overeenkomstig de ge maakte teekening en bestek aan v. d. Zalm voor de ingeschreven som te gunnen en hield ter aanbeveling van dit voorstel een indrukwekkend betoog, maar wethouder Pennings was tegen en wel op de volgende gronden: le. de inschrijvingssom ging 1000.boven de raming, 2e. er waren verschillende onnoodige zaken in het be stek opgenomen. Er werd over een en ander zwaar gedis cussieerd. Wethouder Pennings won het pleit, al moest zijn eigen stem ook den door slag geven. Met den heer Pennings stem den de heeren H. Heemskerk, J. van Schie en wethouder H. Oostdam tegen den bouw volgens het ingediende plan, terwijl de hee ren G. Bouwmeester, J. Warmerdam en G. Warmerdam den Burgemeester steunden. Na de stemming verklaarde de heer Pen nings, dat het niet de bedoeling was de tee kening te veranderen, maar alleen in de omschrijvingen van het bestek te bezuini gen. De Burgemeester legde zich daarbij zij het noode neer en zeide den heer Cuy pers te zullen vragen in hoeverre het moge lijk was te besnoeien, terwijl hij voorts ver klaarde de mogelijke bezuinigingen onder controle van den heer Pennings te zullen stellen. In een volgende raadsvergadering komt de zaak opnieuw ter tafel, nadat in samen- spreking met den architect de gewenschte bezuinigingen zijn aangebracht. Het gebouw heeft uitwendig geen veran dering ondergaan aldus de Burgemeester. Inwendig is bezuinigd op onderdeelen, die tot comfort en sierlijkheid strekten; ver vallen is de geprojecteerde waterleiding; voor de vloeren van raadkamer en secre tarie is een minder soort hout genomen; de schoorsteenmantels zijn vervangen door met tegels bezette rookuitgangen; de tegels in gang en hall zijn van mindere soort. Voorts verklaart de voorzitter, dat de wet houders met v. d. Zalm hebben onderhan deld en deze thans na de aangebrachte be zuinigingen bereid is het werk uit te voe ren voor 8087.50. De gemeente kost het evenwel 8037.50, daar spreker 50.voor eigen rekening zal nemen. Wellicht stond de Burgemeester pertinent op de uitvoering van een bepaald onderdeel en kon hij dit alleen bereiken door het voor eigen reke ning te nemen. Of de bezuinigingen, die men destijds wist te bereiken, allemaal winst geweest zijn is de groote vraag. Niet-ongemotiveerd is de veronderstelling, dat de bouw solieder en de uitvoering beter zoude zijn geweest, als minder benibbeld was. VAN IERSEL. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP BegTOoting. Burgemeester E. P. Verbeek opent deze vergadering. Hierna werd behandeld de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, hetwelk zonder bezwaren werd goedge keurd. De heer W. v. Kleef deelde namens de begrootingscommissie mede, /dat dit jaar met opzet een sober rapport werd samengesteld, daar de cijfers ditmaal het meest noodzakelijke nabij komen. De groo te lijnen vonden geen op- of aanmerkin gen. Hierna werd allereerst overgegaan tot de algem. beschouwing. Teleurgesteld De heer Boekraad betuigt, naast z'n waar deering, zijn teleurstelling ever het ont breken van perspectief, dat eenige verbete ring in het vooruitzicht stelt. Uit de toe lichting blijkt, dat de bedrijven eert extra winst maakten van bijna 16.000, onder verdeeld over de 3 vernieuwingsfondsen der bedrijven. Zoo blijkt men ongehinderd daaruit 15.000 te kunnen nemen tot slui tend making van den gewonen dienst 1938. Eertijds werd door een lid der begrootings commissie (1936) aangetoond, dat een ver laging der meterhuren met 50 pet. een vermindering der inkomsten zou tenge volge hebben groot 6000. Deze verminde ring hadden de bedrijven blijkens het ex tra winstcijfer gemakkelijk kunnen dra gen. Waar meer winst in het vooruitzicht staat, voel ik mij over de omstandigheid dat verlaging van meterhuur niet werd overwogen, wel zeer teleurgesteld. Een principieel bezwaar had spr. er te gen, dat de begrooting (gewone dienst 1938) werd sluitend gemaakt ten koste van het electrisch bedrijf. Toen het ging om verlaging van meterhuur te verkrijgen, en een lid van den Raad een eensluidend voorstel deed werd hij bankroetier ge noemd Spr. eindigde met omtrent de toekom stige Zijde-weg verbreeding op te merken, dat de Boskoopsche gezinnen er eerst dan voordeel van zouden hebben, wanneer een behoorlijk som zou worden betaald. B. en W. doen te weinig aan sport! Hierna geeft de heer de Ruyter zijn meeningen weer. Spr. vindt onder andere, dat het college van B. en W. te weinig aan sport doet. Hiermede bedoel ik niet de voetbalsport, doch de wandelsport. Wan neer het college eens wat rond wandelt, zou het verschillende wantoestanden kunnen ontdekken. Onder wat meer wan delen behoeft men geen reclame-optocht of i.d. te maken, doch een inspectie, zoo als bijv. het polderbestuur dit doet, met dijken, waterkeering enz. Het Zuidwijk, ligt allies behalve droog. De omgeving van de brug zou wel iets meer aangenaam kunnen worden gemaakt door rustbanken voor ouden van da gen. Ook het oprichten van een urinoir in de omgeving van de brug vindt spr. niet overbodig. Voorts zou spr. wel wat meer controle wenschen op de zuivelbereiding en dergelijke. Het sluiten van bruggen en het witschil- deren daarvan vind spr. ook gewenscht, gezien de- veiligheid in verschillende pun ten. Ook met het oog op de nieuwe Rijks weg-aanleg achter de Nieuwstraat met event, verbreeding van Rijerskoop ter plaatse van de samensmelting, dienen vei ligheidsmaatregelen te worden genomen. Spr. vindt gewenscht, dat wanneer de aanleg van den Rijksweg plaats heeft, men ook de oprit van de brug aan de andere zijde wordt beheid. De verzakking van de ze oprit blijft een zorgenkind. Andere wen schen van spr. waren: dat het smalle weg je van Zuidwijk naar Randenbrug wordt verbreed; dat gevallen van buitengewone armoede onder de oogen worden gezien, b.v. voor de niet ondersteunden; dat de dui ker GouweNieuwstraat wordt nagezien; dat een agent wordt geplaatst bij de brug om publiek te wijzen op 't juiste gebruik der trappen, hetgeen vooral op Zondag veel stagnatie in het verkeer veroorzaakt; dat de busonderneming Trio ervoor moet zorgen bij drukke tijden ook alle passa giers op te kunnen nemen. Het 40-jarig bestaan van de Rijkstuinbouwschool zou mooi kunnen worden gevierd, door b.v. een leerstoel te schenken in Hybridisatie, Knopvariatie, Mutatie enz. Spr. wijst ten slotte erop, dat het gewenscht zou zijn, de Nesse-polder te voorzien van waterleiding en electriciteit. Na deze lijst van opmerkingen komt de heer Noest aan het woord. Spr. betreurt het, dat het college van B. enW. een aan tal samenwerkende organisaties, waarin de S.D.A.P. vertegenwoordigd was, zou be schouwen als 2e klas menschen, door hun te weigeren dat een collecte zou worden gehouden voor de schoolkinderen der werkloozen, om hen, die toch al slecht be deeld zijn, een extra dagje te geven. Vol gens het college zouden die gelden voor partij, vakstrijd of i. d. worden gebruikt. Spr. uit vcorts zijn ontevredenheid er over, dat geen steun werd uitgekeerd aan meerderjarige kinderen van werkloozen, ondanks de teozegging van B. en W. dit te doen, wanneer meer vrijheid van han delen door den minister zou worden ver leend. Naar aanleiding van een uitlating van B. en W. dat er geen geld meer zou zijn, merkte spreker op, dat als we zoo doorgaan onze gemeente spoedig tegen het plafond zou zitten. Wethouder Guldemond gaat nu over tot beantwoording der diverse opmerkingen. Een partij-collecte zal steeds worden ge weigerd. Wat werkloozenzorg betreft, de 83.000 zullen bereikt worden, iets wat de plaatselijke steunregeling en uitkeering kan verantwoorden, zoodat dus andere uit- keeringen uit eigen kas zouden moeten worden betaald, iets wat niet met de be zuiniging zou stroken, aangezien boven de 83.000 geen subsidie door het Rijk wordt verleend. Deze begrooting biedt, aldus spreker geen volkomen veiligheid, aange zien dit jaar weer 40.000 werd ingehou den. Gezond financieel beleid zal zoo niet mogelijk zijn, waarom spr. dan ook een protest meende te moeten laten hooren. Het 15.000 genomen van het gem. electr. be- gemeentebestuur heeft noodgedwongen drijf. l3e voorz. vindt ook dat de begrooting in het geheel niet optimistisch is. De over heveling van dit genoemde bedrag heeft veel strijd doen opleven tusschen den weth. v. gem. bedrijven en spr. Er was achter geen ander perspectief. Nood breekt wet. De beschouwingen in tweede instantie leverden het volgende op. De heer Haring wil de salarislasten der bedrijven meer evenredig laten drukken op de drie afzon derlijke instellingen. De heer Boekraad vraagt zich af, waar door de groote winsten werden geboekt der electr. bedrijven. Toch zeker door den middenstand, zoodat clementie op gebied van meterhuur niet ongewenscht zou zijn. Wanneer men werkelijk geld moet hebben, dan moet men dit halen waar het te halen is, maar niet bij den kleinen man, die zon der rijkssteun het toch al zwaar te ver antwoorden heeft. De heer Noest komt nog even op de werkloozen terug, waarna de heer v. Kleef het onderwerp ter sprake brengt van den aanleg van een nieuwe begraafplaats in de Hoogeveen. Spr. acht de huidige begraafplaats de meest geschikte plaats, aangezien deze in het centrum der gemeente ligt. De heer Brand is van meening dat nu weJ de grootste depressie bereikt is. Spr. is optimistischer gestemd voor een volgen de begrooting. Spr. ziet door opleving van handel beter perspectief. Wethouder v. Gelderen deelt, naar aan leiding van verschillende opmerkingen, me de, dat met den prijs van electriciteit men hier in vergelijking met andere gemeenten een gunstige uitzondering maakt. In Al phen a. d. Rijn is de prijs b.v. 23 ct. per K.W.. In 1944 zal de gasfabriek geheel zijn afgeschreven. Nu is reeds 5000 bespaard In antwoord op den heer Boekraad, die een bedryvencommissie noodig achtte, ant woordde de voorz., dat dit een kwestie des Raads is. De heer v. Kleef meent echter van sa laris-besparing weinig te kunnen bemer ken, waar hij integendeel een verhooging van 3000 vindt. De heer v. Gelderen re pliceert, dat dit het loon is geweest voor de werklieden voor bijzondere werkzaam heden. De heeren Boekraad en v. Kleef vinden ook, dat het wel wat royaal is een boek houdmachine ad 4500 aan te schaffen, waarop de heer v. Gelderen betoogt, dat dit echter een besparing van werkkracht beteekent. De heer Brand vindt de cokes- prijs wel wat aan den hoogen kant, wat achter door den heer Guldemond wordt weerlegd, aangezien in andere gemeenten deze prijs minstens zoo hoog is. Verder niets bijzonders meer naar voren komende en de sprekers op bevredigende wijze be antwoord zijnde, wordt aldus de begroo ting der gem. bedrijven door den Raad vastgesteld. De gemeentebegrooting leverde weinig stof ter bespreking. De heer Loef wenschte een andere regeling in de zwemgelegen- heid, welke langzamerhand tot baldadig heid aanleiding geeft. De heer Noest wenschte de bijdrage voor de burgerwacht naar de luchtafweer over te brengen, wat na stemming werd verworpen. De heer Loef zag gaarne, dat schouw werd gedreven over de wegen enz., bijv. de Noorkade met haar onderwegje e.d., waarop geruststellend wordt geantwoord. Er wordt n.l. al reeds jaarlijks een rap port opgezonden. Na eenige minder belangrijke besprekin gen, wordt ook deze begrooting vastge steld. GEMEENTERAAD VAN VEUR Gisterenavond kwam de raad der ge meente Veur onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer in openbare ver gadering bijeen. Alvorens de agenda te behandelen spreekt de voorzitter zijn leedwezen uit over het aan Z. K. H. den Prins overko men ongeluk en is verheugd, dat de toe stand een goede wending heeft genomen en hoopt, dat Z. K. H. spoedig geheel her steld zal zijn, ook voor H. K. H. de Prin ses en H. M. de Koningin. De voorzitter uit ook namens den raad de beste wen schen voor een spoedig volledig herstel van den secretaris, den heer H. J. van Delft en hoopt, dat hij spoedig wederom zijn volle werkkracht zal kunnen geven aan de gemeente. Bij de voorloopige vaststelling van de bedrijfsrekeningen, dienst 1936 vraagt de heer Zuijdwijk, waarom deze vaststelling niet in gecombineerde vergadering ge schiedt, waarop de voorzitter de noodige inlichtingen verstrekt, waarop de voorloo pige vaststelling z. h. s. geschiedt. Na een opmerking van den heer Zuijd wijk wordt de gemeente-rekening, dienst 1936 z. h. s. vastgesteld, waarbij de heer Borst met blijdschap wil onderstreepen, wat de commissie ad hoc in het rapport heeft opgemerkt. Het kohier der straatbelasting 1937 wordt z. h. s. vastgesteld. Bij het voorstel tot intrekking van een gedeelte van het uitbreidingsplan en vast stelling van een besluit ex art. 36, 4e lid der Woningwet, vraagt de heer Koerts en kele inlichtingen. De voorzitter en wet houder Schrader geven een duidelijke uiteenzetting, waarop het voorstel z. h. s. wordt aangenomen. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur. Aan de orde komt het voorstel tot goedkeuring van de begrooting, dienst 1938 van het Burgerlijk Armbestuur. De heer Koerts vraagt, hoe het zal gaan als de samenvoeging der gemeenten wordt vastgesteld en of wij dan een nieuwe be- grooting krijgen. Hij vindt het aardig, dat deze begrooting wel en de gemeentebe grooting niet ter goedkeuring wordt aan geboden, z.i. moet het Armbestuur de be schikking hebben over de benoodigde gel den. De voorzitter antwoordt, dat het inzicht van den heer Koerts juist is; immers de armenzorg kan niet stopgezet worden en het Armbestuur moet met Januari de be schikking hebben over gelden. Voor het overige zullen nadere instructies moeten worden afgewacht. Wethouder de Koning licht de zaak nog nader toe, waarop de begrooting z. h. s. wordt aangenomen. De werkloozen en de ziekenfondsen. Ter tafel komt het voorstel tot wijzi ging van de regeling tot het verleenen van toeslagen op premie, dóór werkloozen verschuldigd aan ziekenfondsen. De heer Blokland heeft de wijzigingen gelezen en kan zich hiermede in hoofd zaak vereenigen. Hij heeft slechts een wensch en wel om de regeling zonder verdere aanmerkingen direct uit te voe ren, opdat deze niet heelemaal in het wa ter valt; hij voelt, dat er moeilijkheden zullen blijven. De heer Zuijdwijk vraagt, of de rege ling wordt ingevoerd met terugwerkende kracht, daar anders de werkloozen er de dupe van zijn. De voorzitter antwoordt, dat dit niet mogelijk is. De schuld van een en ander ligt niet bij B. en W., noch bij den Raad en als het van B. en W. afhangt, zal de regeling heel spoedig in werking treden. De heer Borst vraagt, of er vele betrok kenen zijn, die hiervan gebruik zullen maken enof overeenstemming is bereikt met de fondsen, dat deze het risico direct overnemen zonder eenigen wachttijd. Wethouder de Koning licht de zaak dui delijk toe en verklaart, dat met de fondsen overeenstemming is bereikt; hij doet een beroep op allen om dit stuk werk zoo spoe dig mogelijk in werking te doen treden. De heer Uittenhout is voldoende inge licht en dringt alleen aan op een spoedige in werking-treding, waarna het voorstel z.h.s. wordt aangenomen. Voorstel tot toekenning van een vergoe ding in verband met berging van straat- en huisvuil. De heer Borst vraagt, of bij de overeen komst is vastgelegd, dat ook door de tuin ders, indien zulks noodig mocht zyn in ver band met den huidigen toestand, over het hisvuil kan worden beschikt. De voorzitter zegt, dat zulks rovig jaar reeds is geschied, doch toen is er een kwes tie gekomen, doch de mogelijkheid be staat. De heer Borst dringt er op aan, dat vast gelegd wordt, dat het mogelijk is, dat ook andere hiervan zoo noodig kunnen profi- teeren. De voorzitter zegt toe deze kwestie in B. en W. te zullen bespreken en zoo noo dig de zaak met den betrokkene te zullen bespreken. De vergoeding ad 150 wordt hierna z.h.s. toegekend. Ingekomen is een verzoekschrift van de Vereeniging voor Handelsonderwijs M. O. op gereformeerde grondslag te Rotterdam om een subsidie van 60 uit de gemeente kas. Nadat deze zaak door den voorzitter zeer duidelijk is toegelicht, wordt het voorstel van B. en W. om deze subsidie te verleenen z.h.s. goedgekeurd, nadat door den heer Kerkhoff eenige inlichtingen zijn gevraagd, welke door den voorzitter wor den verstrekt. In verband met een verzoek van den heer A. Schuijt, die met ingang van 1 Januari 1938 de woning in het Raadhuis te Veur wederom voor een jaar had gehuurd, om van deze huur en v.erdere verplichting te worden ontslagen, omdat hij per 1 Febr. a.s. de gemeente verlaat, stellen B. en W. voor het desbetreffende raadsbesluit in te trekken en betrokkene van verdere ver plichting te ontslaan, welk voorstel z.h.s, wordt goedgekeurd. Weet Je hoe we '1 doenwe betalen om en om. Ik de tram, jtf de kaartjes in het thea ter, ik het program, jtf de vertering in de pau ze en na aflooD ik weer de tram en jü 't souper. (Gringoire)

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7