Wilt U iets weten? VRIJDAG 24 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 ALPHEN AAN DEN RIJN. CURSUSAVOND VAN DE DRIE STANDORGANISATIES. Een groote actie voor het Plan Gods. Do gezamenlijke besturen van den Ka tholieken Middenstandsbond „De Hanze", van den Land- en Tuinbouwbond en van den Katholieken Volksbond hebben voor de wintermaanden 1937/38 een reeks cur susavonden georganiseerd, welke toegan kelijk zijn voor leden en belangstellenden. Ee eerste dezer avonden is heden een feit geworden. De geestelijk adviseur Kapelaan C. M. Klaver verwelkomde aUe aanwezigen, in zonderheid den Hoogeerwaarden Deken en den spreker van den avond, den Weleerw. Heer Dr. Fr. Holthuizen, die, nadat het Dames congregatie-koortje, onder leiding van Mej. Schavemaker op verdienstelijke wijze ten gehoore had gebracht het schoone lied „Hebe deine Augen auf" den catheder besteeg voor het geven van voorlichting over „De ware wereldorde", zooals die door God gewild is, de eenige ware Wereldorde welke niet straffeloos door de menschen kan worden tegengewerkt. Spr. wierp in het eerste deel van zijn lezing kort en duidelijk het licht op het allerwege heerschende laïcisme. De ont kerstening van de geheele wereld is overal doorgewerkt. De mensch tracht zich in het aagelijksch leven een weg te banen zon der God. Op alle terreinen en gebieden heeft men de zaken los gemaakt van God er. van geestelijke leiders. Vooral ook in het zakelijk leven houdt men dikwijls heel weinig rekening met God en Zijn wetten. En laat een priester zich maar op dit ter rein niet begeven en zich er niet mee be- 0:oeien, want dan krijgt hij al heel spoe dig te hooren: dat zijn uw zaken niet! Lijn recht tegenover het laïcisme staat het lee- kenapostolaat. Juist op dit terrein kunnen de deelnemers aan het door Z.H, den Paus zoo warm aanbevolen leekenapostolaat met de zending van de Bisschoppen en met den zegen van de priesters zoo machtig groot en verdienstelijk werk verrichten. Zij kun nen dikwijls gemakkelijker door dringen op plaatsen waar een priester niet zoo ge makkelijk wordt toegelaten. Het gaat er dus om ons te doordringen met het Christendom in alle lagen van het volk en overal. De wereld moet terug naar God. Met de hulp van God zullen w§ dan pas de ware wereldorde naar Gods plan kun nen verwezenlijken. De geweldige actie voor het plan Gods is noodig; anders gaan we er aan. Aan die actie kan ieder onzer medewerken. Ieder in zijn eigen omgeving, ieder op zijn eigen levensgebied, in huis gezinnen, op kantoor, in werkplaatsen ach ter de machines. Daarbij zal God ook Zijn zegen geven. De Paus, de Bisschoppen en Priesters kunnen tenslotte vermanen, aldus spr., maar niets kan door hen worden ver-- anderd als de leeken hieraan, individueel, niet medewerken. In het eerste deel van zijn lezing sprak Zijneerw. over de wijze waarop de enke ling kan en moet medewerken aan de ver breiding van het H. Geloof en over de plichten van de individuen in verband met de verwezenlijking van Gods plan, de ware wereldorde, in het tweede deel belichtte spr. de taak in deze van de massa, in ge organiseerd verband in de verschillende standsorganisaties. Spr. gaf hier voorname lijk eenige wenken en raadgevingen in het algemeen, zoowel aan leden als aan be sturen. Den .leden spoorde spr. aan tot onderlinge eendrachtige samenwerking en onderwerping aan de leiding van het be stuur, terwijl de besturen worden vermaand toch vooral goede en krachtige leiding te geven. In vereenigingen en organisaties wordt maar al te veel, over het algemeen genomen, gedaan aan ledenwerving, ter wijl men dikwijls veel belangrijker acties verwaarloost of gewoonweg er niet aan denkt. Dikwijls hebben besturen geen ide alen en wachten af wat eventueel de rond vraag brengt. Dat is mis. Zoo mag en moet het niet zijn! Vervolgens kan spr. door de opgedane er varing niet ontkomen aan den indruk, dat vele leden niet eens weten wat het feite lijke doel van de standsorganisaties is. Naar aanleding hiervan zet spr. dan duidelijk uiteen het tweeërlei doel van de stands organisaties volgens de Bisschoppelijke be sluiten n.l. het Godsdienstig zedelijk wel zijn van de leden te bevorderen en het stof felijk welzijn te behartigen. Spr. gaat ver volgens dieper in op het eerste en voor naamste doel het tw >ede doel acht spr. algemeen bekend! en zet tenslotte uit een hoe de standsorganisaties als een mach tige eenheid kunnen medewerken tot ver wezenlijking van het plan Gods voor de nieuwe wereldorde. Spr vraagt voor die actie eensgezindheid. Als het toch de be doeling is om de wereld voor Christus te winnen, waarom dan toch los van elkander staan? Samen optrekken! Laten we gedachtig zijn, aldus spr., de roerende oproep van den Paus tot eensgezinde actie. Bij de vijanden van de Kerk vinden we alom hechte een heid. als het gaat tegen de Kerk van Chris tus, zien wij, hoe zij hun onderlinge ge schilpunten op zij zetten en zich eendrach tig aansluiten tot één groot aanvalsfront en met vereende krachten strijden voor de be reiking van het gemeenschappelijk doel. Laten wij Katholieken niet dulden, dat de kinderen dezer wereld den schijn hebben, met meer beleid op te treden dan wij, die door Gods goedheid kinderen des lichts zijn. Laten daarom allen, die van goeden wil zijn, allen, die onder aanvoering van de pries ters dezen goeden en vreedzamen strijd voor Christus willen voeren, zich hecht aan eensluiten; laten allen ernaar streven, on der leiding der Kerk, tot de Christelijke vernieuwing der maatscnappij. het hunne bij te dragen overeenkomstig ieders talen ten, krachten en maatschappelijke positie en laten zij daarbij niet zich zelf of hun eigen belangen, zoeken, maar de belangen van Jesus Christus, noch hun eigen mee- ping tegen eiken prijs willen doordrijven, maar ook de beste plannen bereidwillig prijsgeven, als het hoogere gemeenschap pelijk belang dit mocht vorderen opdat in ahes en boven alles Christus regeere, Christus heersche, aan Wien eer en glorie eu heerschappij toekomst in alle eeuwig heid. Kapelaan Klaver bracht dank aan den eerwaarden spreker voor de gegeven les sen en vertrouwde, dat allen hiermee hun voordeel zullen doen en als echte katho lieken zullen handelen op elk terrein en zullen meewerken om de zoo noodzakelijke eenheid van Godsdienst door te werken op de aarde. Mocht deze avond, aldus de eerw. advi seur, door samenloop van omtsandigheden niet zoo bizonder druk bezocht zijn, hij hoopte toch, dat de volgende cursusavon den meer belangstelling zullen mogen trek ken en verzocht daartoe aller propagan distische medewerking. Het Congregatiekoor zong in de pauze nog op voortreffelijke wijze ,,'t Vogel nestje". Een vingertje afgezaagd. Terwijl T. O. in de Zeilmakerstraat be zig was met houtzagen, hield een 4-jarig dochtertje onopgemerkt haar handje on der het hout, waardoor de rechterwijs vinger van het kind werd afgezaagd. Dr. S. verleende heelkundige hulp. Aanrijding. De autobesturder M. uit de Ridderbuurt is gisterenmorgen aan een groot gevaar ontsnapt. Toen M. op de 's-Molenaarsbrug een tegenligger zag na deren, remde hij zijn wagen zoo krachtig, dat deze slipte en tegen de brugleuning terecht kwam. Hoewel de leuning brak, bleef de wagen op de brug. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Geboren: Gerrigje, d. van Arie Vonk en Jannetje Bakker Johannes Pieter Hendrik z. van Abraham Langhout en Gijsbertje Wittebol Mijndert z. van Gijsbertus Tromp en Jannetje de Groot Cornelia d. van Arie Jan de Geus en Margaretha Zweerus Sara Elsje Fre derics d. van Ary de Jong en Maart je van Vliet Willem Pieter z. van Johannes Verkade en Gijsbertha A. Baars Tho mas Bernardus z, van Thomas B. de Jong en Jacoba Balvert Helena d. van Teu- nis van der Roest en Hendrika A. J. Goe- bel Willem Gijsbertus z. van Willem Niesing en Pieternella G. Breeveld. Gehuwd: Petrus Cornelis van den Hoorn, 28 j. en Helena Alida Zonderop 24 jaar. Overleden: Cornelia Maria Berlijn, 56 j., gehuwd met Jan de Vries Corne lia Bulk, 64 j., gehuwd met Mattheus van Zwieten Cornelia Adrians van Nood, 70 j. Pieter Harting, 75 j., weduwnaar van Neeltje Kwakernaak Pieternella van Schaik, 79 j., weduwe van Jan Wil lem van Dam Willem Snelleman 72 j., wonende te Zwammerdam, gehuwd met Helena Ch. Muller. Gevestigd: Hermanus G. Hoogeboom boerenknecht, Zuideinde 12, van Ter Aar D 57 Grietje de Vos, dienstbode, Tromp straat 3, van 's-Gravenhage, Waalsdorper- weg 35 Hendrika de Jeu, dienstbode, Oudshoornscheweg 2, van 's-Gravenhage, Morsestraat 23 Dirkje Uithol, zonder beroep, Gouwsl. weg 35, van Enschede, Lonneker 3 A 50 I Lambertus Britse- mur, fabrieksarbeider, aan boord, van Sassenheim, Lindelaan 18 Hendrikus Ph. van der Plas, schrijver directe belas tingen, Prins Hendrikstraat 17, van Breda Berd. weg 105 Adrians C. Boot, zonder beroep, Hoorn 132, van Engeland, Purley Wed. C. J. EsveldHoogendoorn, zon der beroep, Groeneweg 25, van Boskoop, Valkenburgerlaan 4. Vertrokken: Louis Hendrikse, kap persbediende, Julianastraat 64, naar Hen gelo, Westermaatsweg 11 Neeltje J. M. Kemp, hulp in de huish., Raadhuisstraat 236 rood, naar Voorburg, L. v. Leeuwen- stei n21 Johanna van der Neut, dienst bode, Gnephoek 78, naar Leiden, Haag- weg 46 Maria A. G. Grossat, zonder beroep, Stationsplein 7 rood, naar 's-Gra venhage, Hanenburglaan 72 Petrus Lossie, veehoudersknecht, Hoogedijk 14, naar s-Gravenhage, Loosd. weg 529 Petronella Th. M. van Velsen, dienstbode, Emmalaan le, naar Bodegraven, Emma- kade 73 Marritje van Dijk, dienstbode, de Ruijterstraat 10, naar Oegstgeest, L. de Colignylaan 17 Willem C. van der Burgh, schoenmaker, Oranjestraat 34, naar Dinxperlo, Kerkstraat 16 Cornelis W. van der Burgh, slager, Oranjestraat 34 naar Waddihxveen, Zuidkade 21. BOSKOOP. De Beshulstveilingen. Nu de beshulstveilingen afgeloopen zijn, kunnen wij met buitengewoon veel genoe gen constateeren dat deze veilingen bij uit stek goed geslaagd zijn. Dank zij deze veilingen is deze week de omzetbegrooting gepasseerd. Ongeveer drie weken geleden lazen wij een artikel in een van de vakbladen, dat de beshulsthandel voor Boskoop niet veel meer te beteekenen had. De schrijver had in zoover gelijk wat be reft de laatste paar jaren, maar voor dit jaar heeft hij gelukkig ongelijk gehad, wat hij ook niet heeft kunnen voorzien. Wij zagen dan ook op de veilingen niets dan opgewekte gezichten èn van de inzen ders èn van de kooplieden. Wij danken deze omkeering doordat er veel vraag voor Engeland was en dat er een ongelimiteerd aantal kilo's verzonden konden worden. Duizenden kilo's zijn er dan ook voor dit land gekocht welke allen in kratjes van 3 K.G. verpakt werden. Vanzelf heeft dit aan vele handen werk gegeven, zoowel voor de pakkers als voor de timmerlieden. Het Engelsche publiek moet wel veel voor beshulst over hebben, want voor elke kilo hulst moet 7 cent invoerrechten be taald worden, daarbij komt nog de winst voor de verzender, de vracht en de verpak king. Zoo zijn er deze week ruim 35.000 kilo beshulst het afmijntoestel gepasseerd en werden graag tegen een goede prijs ver kocht, zelfs koopen van 500 600 kilo wer den door één kooper genomen. Op de eerste veiling werd de beste bes hulst verkocht voor 45 ct. p. K.G. welke prijs in de laatste veiling opliep tot 79 ct. Voor Engeland werd meest goede 2de kwaliteit gekocht tegen 25—35 ct per K.G. Daar er dit jaar veel tweede kwaliteit was, is het gelukkig geweest dat Engeland met deze kwaliteit tevreden was, en deed het verschijnsel zich voor, dat de tweede kwaliteit naar verhouding duurder was dan de eerste kwaliteit. Voor vele kweekers is dez« hulsthandel nog een buitenkansje geweest wat zij goed kunnen gebruiken. Wij spraken een kweekers welke zijn par ty voor 750 wilde verkoopen en dit be drag niet kon krijgen en nu op de veiling 1250 gemaakt heeft voor dezelfde party. Zoo zien wij alweer dat de handel en de prijs van onze artikelen geheel afhanke lijk is van de export naar het buitenland, en zoolang de contingenteeringen en de in voerrechten niet opgeheven of verminderd worden is er.voor Boskoop geen gezonde opleving mogelijk. Ook de bloemenhandel is dank zy de ex port zeer gunstig geweest. Nu blijft nog over de vraag of de bloe menwinkeliers een goede Kerstmis zullen maken. Zij toch immers hebben de beshulst, bloemen en potplanten duur in moeten koo pen. Met de beste wenschen voor deze onmis bare vakgenooten eindigen wij dit artikel. LEIDERDORP. Kerstmaaltijd. Het B-Comité hield he den (Vrijdag) uitdeeling van Kerstmaal tijden aan 06 gezinnen in deze gemeente (in totaal 500 personen). NIEÜWVEEN. „Eigen Hulp". Ter gelegenheid van het 35 jarig bestaan der Werkliedenver- eeniging „Eigen Hulp" is aan leden en do nateurs een feestavond aangeboden. De voorzitter, de heer J. Spreij, heet allen hartelyk welkom en spjreekt zyn vreugde uit dat zoovelen aan de uitnoodiging ge volg hebben gegeven. In het bizonder ver welkomt spr. den heer Spelberg, den op richter der vereeniging. Ten slotte een welkom aan den heer William. Spr. wenscht allen een genoegelyke avond. Dat het er gezellig geweest is zullen alle bezoekers getuigen. De zaal van den her Schreuder was tot in de uiterste hoekjes gevuld. De heer William wist met zijn goochel toeren meermalen een lachbui te ontlok ken. De avond is met een verloting, waar van de prijzen meereydeels door gemeen tenaren waren geschonken, besloten. Nic. Boys. Zondag speelt Nic. Boys I op eigen terrein een wedstrijd tegen Lis- se IV ROELOFARENDSVEEN. Kerst-revue. Het mag als algemeen bekend worden vorendersteld, dat de too- neelvereeniging van R'Veen reeds vanaf jaren herwaarts een groote reputatie heeft verworven. Gedurende een lange reeks van jaren kon bij de tooneeluitvoeringen be luisterd worden: goede kunst-opvatting en doelbewuste-beïnvloeding van de toeschou wers. Dat een en ander niet altijd overeen kwam met de smaak en het gevoelen van een bepaald deel van het publiek, kan aan de tooneelvereeniging slechts als een goe de noot worden toegerekend. Het spreekt vanzelf, dat het tooneel als levend element zijn up-and-downs kende, maar gelukkig behield het zyn zelfstandig heid voor wat betreft het waardeeren der te bespreken stukken. Wat op de tweede Kerstdag voor het voetlicht wordt gebracht beteekent een nieuwe ontwikkelings-phase voor ons too neel, daar thans voor het eerst ook de da mes haar aandeel bij de opvoering zien toe gewezen. Ongeveer twintig dames en hee- ren zullen meewerken aan de Kerstrevue „Ingesneeuwd", welke opvoering de pre mière zal zijn van dit stuk. Het bestaat uit drie bedrijven met een voorspel en een na spel. De heer Th. Wesselman ontwierp en vervaardigde de décors, en ook de alge- heele leiding kan bij hem in goede han den worden geacht. Voor hen, die Kerstmis gevierd hebben in de intieme familie-kring kan dit tooneel- stuk niet anders zijn dan een waardig be sluit van het Kerstfeest. De vioolclub heeft voor dezen avond passende muziek. Cen- traal-Praeses Drost zal aanwezig zijn, en we verwachten dat behalve vele plaatsge- nooten ook talrijke tooneelliefhebbers uit de omtrek zullen komen: vooral zij die een leidende functie hebben bij het tooneel. De voorstelling begint om half acht in de St. Pancratiuszaal, alwwaar kaarten ver krijgbaar zyn. Tusschen 121 uur plaats bespreken. Behalve Zondagavond, 2den Kerstdag, wordt ook op Dinsdagavond het zelfde stuk gespeeld. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 27 Decem ber des voormiddags 9.15 uur ten gemeen tehuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel van B. en W. tot wijziging der ge- De Raad kwam Woensdagmorgen onder voorzitterschap van Burgemeester Bocxe byeen. De heer de Groot was met kennisgeving afwezig. De notulen der vorige vergade ring worden onveranderd goedgekeurd. Provinciale weg op de voor malige spoorbaan. De voorz. leest in zijn geheel het schrij ven van Ged. Staten over hun voornemen de voormalige spoorbaan Alphen—Uit hoorn tot provincialen weg te bestemmen; hij leest verder den brief van het Gemeen tebestuur, waarin in Februari van dit jaar deze aangelegenheid werd behandeld en waaruit onze uitzonderlijke positie in de zen hoek blijkt en de in-beginsel genomen bereidverklaring tot medewerking. B. en W. stellen voor, deze medewer king ten volle te blijven verleenen, en ook de bijdrage, thans op 780.per jaar gesteld, toe te kennen. Zij zijn het echter niet eens met Ged. Staten, waar deze zeg gen, dat deze uitgaaf niet bezwaarlijk is. De uitgaaf bezwaart onze financiën wel, Er is echter een mogelijkheid uit ons iso lement te geraken; wij kunnen een groote verkeersweg krijgen, een belang voor onze gemeente is dit zeker en nooit is te zeg gen, hoe groot dit voor de toekomst kan zijn. Wij zien dat bij andere plaatsen waar groote wegen zijn gekomen. Wij hebben geen behoorlijke weg, geen groot vaarwa ter, geen trein. Het is niet precies in geld uit te drukken, wat het voornemen van Ged. Staten inzake de weg-aanleg, ons kosten mag. Wij gaven 450.— rente-ga rantie aan de Spoorweg-Maatschappij. In 1936 en 1937 is deze reeds verwerkt in on ze begrootingen. Het js dus een geheel nieuwe uitgaaf, die blyven zal, ook als de tijd zich betert en aan belasting-verlaging gedacht zou kunnen'en moeten worden. Toch meenen B. en W. dit over te moeten stappen en stellen zij voor, op het schrij ven van Ged. Staten in te gaan. De heer Kool vindt het bedrag wel hoog; de weg ligt bovendien ver van het dorp en wat zal het voor de toekomst be teekenen? De heer v. Veen spreekt zich in gelijken zin uit en wijst op het gevaar van aanwo- nenden aan een grooten weg. De heer Kool wil den weg wel, maar er voor betalen niet; dat is zijn eenige be zwaar. De voorzitter wijst nog op de reeds eer der door ons genoemde mogelijkheid in overleg met den polder Nieuwkoop deze zaak te behandelen, omdat die 5 k.m. weg langs de spoorlijn heeft, en het. de bedoe ling van Ged. Staten is, ook dien weg er bij te nemen. De heer Blom vraagt, welk belang die polder er bij kan hebben, waarop de voorz. zegt, dat wij dat hier moeilijk beoordeelen kunnen, en het hun zaak is dat met Ged. Staten te regelen; wij zullen ons daarin maar niet verdiepen. Wethouder v. Baren gevoelt veel voor het plan; de gevraagde bijdrage is welis waar hoog. Er zou getracht kunnen wor den die verlaagd te krijgen, b.v. tot onge veer onze vroegere bijdrage aan de Spoor- laan, dus 450.Een bijdrage van f 780 is hoog, maar er is geen enkele mogelijk heid tot ontwikkeling voor Zevenhoven, er is niets, wij kunnen nu iets krijgen en dat moeten wij aannamen. De heeren Kool en v. Veen blijven nog bij hun meening; v. Veen zegt zelfs, dat we ons pas aan de laatste galg moeten ver hangen als het toch moet, terwijl Kool voor meentebegrooting 1937. 3. Alsvoren om voor 1938 een verhoogde extra bijdrage uit het Werkloosheidssubsidiefonds te vra gen. 4. Alsvoren tot wijziging van de be grooting van het Waterleidingbedrijf 1937. 5. Alsvoren tot vaststelling van de per centages welke als waardevermindering zullen worden afgeschreven op de bezit tingen van het Waterleidingbedrijf over 1937. 6. Alsvoren tot opnieuw vaststelling der verordening op de heffing van kade- geld en van de betfckkelijke invorderings verordening. 7. Verzoek van het Bestuur van „Het Groene Kruis" te Leiderdorp om subsidie over 1937, met voorstel van B. en W. 8. Bespreking eventueele trac- tatie schoolkinderen ter gelegenheid van de te verwachten blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis. 9. Bespreking vestiging van een publiek telefoonstation in de Wei poort. 10. Vaststelling uitbreidingsplan Hooge Rijndijk I. 11. Prae-advies en voor stel van B. en W. met betrekking tot het verzoek van C. Ponsen, architect te Lei den, namens P. Koning Jzn., tot wijziging van den bebouwden kom, Hooge Rijndijk, als bedoeld in de Bouwverordening. 12. Voorstel van B. en W. met betrekking tot de verrekening der kosten van vernieu wing van den Noordbuurtschenweg en de Dorpsstraat. 13. Behandeling belasting reclames. 14. Voorstel van B. en W. tot oninbaarverklaring van achterstallige wa- tergelden. 15. Rondvraag. Kerstviering van de jeugd. Zooals wy Zaterdag j.l. reeds hebben meegedeeld, zul len de jeugdorganisaties op Tweeden Kerst dag in het Patronaat het Kerstfeest vieren. Uit deze schoone opzet blijkt de echte opleving die er in alle geledingen van het jeugdwerk is gekomen. Wij mochten het programma zien en ver heugen ons nu reeds weder een mooie Kerstfeestviering te mogen meemaken, zoo als die er vroeger jaren zoo geweest zijn. Het programma onderscheidt zich door een voud tot een ware religieuse viering. De ouders worden uitgenoodigd tot het bijwonen van het Kerstfeest en zullen ze ker blijk van belangstelling geven. VAN ZEVENHOVEN ZevenhoVen geen betere toekomst ziet; toen de trein liep, is er ook niets veran derd. De voorz. zegt, dat dat geen trein maar een treintje was, dat aan een grooten weg gebouwd kan worden, industrie zich ves tigen kan, enz. Wy zitten zoo weggestopt, dat het werkelijk niemand kwalijk te ne men is, dat men hier niet komt als het niet noodig is. Maar wy moeten het zien te veranderen en alles wat er niet is, er zien te krijgen. Uit de besprekingen blijkt, dat de bij drage de groote moeilijkheid is, voor den weg schijnt men algemeen te gevoelen: als dat zoo is, aldus de voorzitter verder men knikt algemeen instemmend dan stelt hU als volgt voor: Ged. Staten te be richten, dat wij algemeen den voorgeno men wegaanleg op prijs stellen, echter de gevraagde bijdrage te hoog vinden, en be reid zijn tot medewerking, en vragen, fff wijziging dier bijdrage nog mogelijk is; uit de komende onderhandelingen kan allicht iets goeds geboren worden. Algemeen kan men zich hiermede ver eenigen. De rekeningen over 1935 en 1936 wor den in verband met gemaakte administra tieve aanmerkingen nader voorloopig vastgesteld, Over de voorgenomen verplaatsing van het transformatorgebouw bij de N. H. Kerk deelt de voorzitter de kosten van Leiden, mede. Uiteindelijk blijft voor onze rekening nog 3000.—. Er staat geenerlei belang tegenover, dan verfraaiing. B. en W. gevoelen er daarom niets voor en stel len voor, het gebouwtje te laten, waar het staat; algemeen is men het hiermede eens. Voor den burgemeester, secretaris en ontvanger worden alsnog de pensioen grondslagen per 1 October 1936 vastge steld. B. en W. worden gemachtigd met de „Gekro" een nieuw contact aan te gaan. Werkverschaffing. De voorzitter deelt de brieven van So ciale Zaken mede, waarin wordt gezegd, dat wij werkloozen kunnen plaatsen in de Centrale Werkverschaffing in den Polder Nieuwkoop en Noorden (ophooging van rietlanden enz.). Het uurloon zal onge veer 24 cent mogen bedragen. Deze brie ven kwamen pas in, maar de voorzitter zou nu toch reeds graag weten', of men voor medewerking gevoelt. Algemeen blijkt dit het geval te zijn; doch de heer v. Veen wijst op het lage uurloon, waarvan het gevolg zal zijn, dat men in de werkverschaffing minder ont vangt dan anders aan steun. Het uurloon is in de achtste klasse 26 cent; er zou ge vraagd moeten worden dat vast te stellen, opdat voorkomen wordt, dat vooral hoof den van groote gezinnen minder zullen ontvangen. Of langere werkdagen, oppert de heer Van Baren. Dan maar beide, wordt opgemerkt. Algemeen blijkt men voor medewerking te zijn en voor 26 cents uurloon, wat dan ook gevraagd zal worden. Op voorstel van den voorzitter wordt bepaald, dat ongeorganiseerden 2.min der steun zullen ontvangen dan georgani- seerden, dit om organisatie te bevorderen en een bestaande onbillijkheid weg te ne men. Als overgangsmaatregel wordt be paald, dat tot en met de eerste steunweek in 1938 nog 1.50 minder blijft gegeven. Hierna sluiting. Vraag. Welke is de kortste weg per fjets van Stompwijk naar Woerden? Hoe veel K.M.? Antwoord: Stompwijk, Zoeterwoude, Koudekerk, Alphen a. d. Rijn, Zwammer dam, Bodegraven, Woerden. Afstand 35 K.M. Vraag: Welke is de beste en kortste route van Noordwijk naar Coevorden per fiets? Indien niet over den afsluitdijk, hoe veel K.M. is deze route dan meer? Antwoord: Noordwijk, Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Soester- berg, Amersfoort, Nijkerk, Putten, Harder wijk, Hierden, Nunspeet, Doornspijk, El- burg, Oldebroek, Zwolle, Berkum, Balk- brugf, Dedemsvaart, Slagharen, Coevor den. Afstand 210 K.M. De route over den Afsluitdijk is 290 K.M. Vraag: Waar bevindt zich de kunstijs baan in Den Haag, welke dagen en uren is zij geopend, wat zijn de entreeprijzen? Antwoord: Deze vraag hebben we ïeeds verschillende malen beantwoord. De Hoky is gevestigd op Houtrust, iederen dag geopend van 106 en 811 uur. Prij zen volwassenen voor ochtend, middag of avond 60 cent, kinderen 30 cent (van 10 6 uur en tot 15 jaar). De modiste van het kleine stadje heeft oen exclusief modelletje gelanceerd voor de lente. (Life).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 15