RIJNSTREEK VRIJDAG 24 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 VOORSCHOTEN. Kruisvaart. De Kruisvaart roept! Op Woensdag 29 December a.s. des avonds te half acht, zal in het R. K. Vereenigingge- bouw alhier vertoond worden de film „De Kruisvaart roept". Op dezen avond heeft iedere parochiaan boven de 16 jaar vrije toegang. Een goede gelegenheid voor de parochianen om eens kennis te maken met dit mooie Jeugdwerk en hare strekking. Deze film en het mooie bij programma is zeker de moeite waard om eens te gaan zien. Aanrijding. Gistermiddag omstreeks 12.10 uur had er nbij de R. K. kerk alhier een aanrijding plaats tusschen een tram •der N.Z.H.T.M. en een personenauto, be stuurd door C. Aben, wonende te Rotter dam. De personenauto kwam van de uitrit van de Kerkwerf en de bestuurder zag de tram niet naderen. De personenauto be kwam materieele schade. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Een andere dienstregeling. Met ingang van 8 Januari a.s. wordt de dienstregeling der tram van den Haag naar Leiden ver anderd. Om het kwartier zullen de trams ryden en om den ander een snelverbinding, waardoor het traject Leidenden Haag in 12 minuten minder dan nu wordt afgelegd. Deze sneltreinen zullen alhier alleen stop pen bij de halte in het dorp en de halte aan de zilverfabriek. WASSENAAR. Diefstal. Zekere B. uit Den Haag heeft zich door inklimming toegang verschaft tot het clubhuis van P. T. T. aan den Buurtweg, alwaar hij ontvreemdde eenige vlaggen, 3 kussentijken en sportkleeding. Hij is voorgeleid aan den Officier van Jus titie te Den Haag. Geboren: Johan Ludwig z. van J. L. de Groot en M. J. Groeneveld Cornelius Jacobus Gerardus z. van C. J. Knijnenburg en A. G. Lagerberg Johan Lambertus z. van L. C. van Egmond en J. J. Noorder- meer Marina Cornelia d. van G. van Schetsen en M. van Dijk. O n d e r t ro u w d: A .J. Mulder en P. H. de Ruit C. van Drimmelen en S. A. Kleijkamp T. P. Buijtendijk en A. Ad- dink. Getrouwd: W. van Reek en J. van Laar. Overleden. Marinus Hoogenstraa- ten 79 j. echtgen. van H. E. Uiterwijk Trijntje Krul 80 j. wed. van J. C. Pauptit Cornelis Arnold van Fenema 67 j. echtgen. van jkvr. A. J. C. Quintus An- toinetta Hendrika de Ridder 72 j. ongeh. Cornelis Reinier Frederik André de la Porte 68 j. wedr. van G. F. Star Busmann. Gevestigd: D. J. Binnendijk, N.H., zonder beroep, uit Zeist, Öostdorperweg 140 P. H. Brandenburg, R.K., dienst bode, uit Oirschot, Bloemluststraat 23. W. J. Broese van Groenou, geen, zonder beroep, uit Rheden, Groen van Prinsterer- laan 2 J. J. Bijl, N.H., zonder beroep, uit den Haag, Acacialaan 2 A. van Erk, N.H., banketbakker, uit 's Gravenhage. Windlustweg 20 A. C. Finkenflügei, R.K,. dienstbode, uit Alphen a. d. Rijn, Ammons- laan 40 M. M. Fontaine, G.K., hulp in de huishouding, uit Rotterdam, Rijksstraat weg 793 U. A. Geilleit, R.K., sergeant- capitulant Regt. Gren., uit Roosendaal en Nispen, Kamp Waalsdorp J. C. Hakke ling en vrcuw, R.K., bouwkundige, uit Utrecht, Langstraat 73 M. E. F. Hampe, N.H., l.l.-verpleegster, uit Amsterdam, Gr. Hoefijzerlaan 44. M. E. W. Hartjens, N. H., verpleegster, uit Veendam, Gr. Hoef ijzerlaan 55 A. Haidler, vreem., R.K., dienstbode, uit Den Haag, Bloemcamplaan 49 L. Ihssen, vre.md., Ev. Lu., dienstbo de, ui: Nordstemmen, L. Kerkdam 80 I. M. J. Jansen, R.K., zonder beroep, uit Doesburg, Ridderlaan 1 W. J. Th. Kriek, R.K., sergeant-capitulant Regt. Jagers, uit Breda, Kamp Waalsdorp A. J. Lexmond, R.K., dienstbode, uit Zoetermeer, Witten- burgcrweg 17 R. G. R. van Meurs, geen, zonder beroep, uit Rotterdam, Bremhorst- laar 8 W. M. A. te Morsche, R.K. reli- gieuse, uit Groningen, Ridderlaan 1 - M. C. Mostard, N.H., chauffeur, uit den Haag, Oud Clingendaal 3 M. H. Müller, vreemd., R.K., dienstbode, uit Leiden, Schouwiaan la. J. A. den Ouden en vrouw, G.K., employé b. d. Bat. Petr. Mij., uit Veur, Corn, de Witistraat 40 - H. A. Paptfotny, vreemd, P. Ev., dienstbode, uit den Haag, Rijksstraatweg 797 L .J. van der Quast, R.K., boerenknecht, uit Alkema de, Deijlerweg A 143 W. Roessingh, en vrouw, D.G, textniel-desk. b. d. Econ. Voorl.dienst v. h. Dept. v. Econ. Zaken, uit den Haag. Laan v. Koot 5 H. N. Roo- öenburg, G.K., dienstbode, uit Utrecht, So- phialaan 2 W. R. Stempels en vrouw, N.H., zonder beroep, uit Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstraat 116 P .van Vliet, N.H., dienstbode, uit den Haag, Schouwweg 72 D. N. Weeder en vrouw, N.H., arts, uit Bo degraven, Teylingerhorstlaan 27 P. G. de Weerd, N.H., bakker, uit Ouderkerk a. d. IJssel, Langstraat 18a J. Weteling, geen, sergeant-fourier capitulant Regt. Ja gers, uit Breda, k mp Waalsdorp C. Wisse, G.G., sergeant-capitulant Regt. Gren., uit Krabbendijke, Kamp Waalsdorp. L. Zimmerman, vreemd., R.K. zonder beroep, uit Bonn, Did., Gr. Haesebroek- scheweg 59 Vertrokken: M. M. Langezaal naar Leiden, Stille Rijn 7 A. J. Ruys naar den Haag, Bazarstraat 48 Th. Draxler naar den Haag, 't Hoenstraat 9 N. van Noort, naar den Haag, van Hoornbeek straat 85 A. L. A. Emmanuel, naar Den bigh, Eng. V. H. Bonas, naar Londen, Eng. A. van Dalen, naar Zwijndrecht, West Par. weg 4 J. M. van der Klein naar Aarlanderveen, Dorpsstraat 50 K. van dern Plas. naar Katwijk, Stenglinstr. 23 C. van Diggelen naar den Haag, v. Stolkweg 29a P. Smits naar idem C. v. d. Engel geb. Vermeule naar idem J. v. Reek geb. v. Laar naar Leiden, Lam- TER AAR. E.H.B.O.-cursus. In de bestuurskamer van het Parochiehuis werd de eindles ge geven van de E.H.B.O.-cursus, welke onder toezicht staat van het Oranje-Kruis en hier tel plaatse werd geleid door Dr. Post-Uiter- weer. Deze bijeenkomst was wel hoofdzakelijk belegd om de cursisten een examen af te nemen, waaruit zou blijken of de heeren al or niet geschikt zijn om een diuloma in ont vangst te nemen. De volgende heeren legden met goed ge volg het examen af, waarbij Dr Montagne, chirurg te Gouda als examinator optrad: D. C. van Kints, C. J. A. Koeleman, J. Aker boom. P. Akerboom, A. \yassenburg. Ant. v d. Jagt. J. Hoogervorst. Hzn., P. Valen- tijn. P. Holscher. Cor Holscher. Jac. v. Kes sel. W. v. d. Hoorn, Czn., Joh. v. d. Hoorn. Ant. den Haan. C. Pouw. J. v. d. Laan. J. Ouwerkerk en Herman Koeleman' Al de heeren behaalden een diploma voor drie jaar, uitgezonderd een viertal, dat zich tevreden moest stellen voor slechts een jaar. Vermelden wij nog, dat Dr. Post-Uiter- weer een mooi boekwerk in ontvangst mocht nemen van de cursisten, waarvoor de leider zich zeer erkentelijk toonde. Bloemenlust. Voor de ledenvergade ring van de bloemkweekersvereeniging ..Bloemenlust", welke onder leiding stond van den heer A. Nieuwenhuizen, bestond gisteravond een ongemeene belangstelling, waartoe de belangrijkheid der agenda wel aanleiding gaf, n.l. het opnieuw vaststellen van een contract met Aalsmeer. Na opening en voorlezing der notulen, werden de leden in de gelegenheid gesteld de twee mooie medailles te bezichtigen, die in een net bescheiden kastje geplaatst zijn, hetwelk de binnenwand siert van het café Verhoef. Dit eeremetaal is behaald op de j.l. gehouden tentoonstelling te Aals meer. Wanneer mededeelingen zijn gedaan over het handelsblad voor den tuinbouw, waarvan een aantal proefnummers zullen verschijnen, komt „het" punt aan de orde: aangaan van een contract met de Centrale Aalsmeersche veiling. De voorzitter moet tot zijn spijt verha len, dat de besprekingen over het nieuwe contract niet naar wensch zijn verloopen, immers het veilingpercentgae is verhoogd met twee procent en bedraagt thans 12 1/2. Na een conferentie met voornoemd bestuur mocht reeds al een verlaging genoten wor den van één procent, doch hiermede blijft het nog een half procent boven de verwach ting. Verder is de partij te Aalsmeer voor nemens er een bepaling in te lasschen, dat het Uitpakken op bepaalde tijdstippen zal mogen plaats hebben, in overleg met den bedrijfsleider. Aanvankeijlk was de vergadering gansch met ingenomen met de verhooging van het veilingspercentage, doch als net op 11 gebracht kon worden, vooruit dan! Ergei/ vonden de leden het veranderde systeem van uitpakken, want nu bon Ter Aar wel eens op den achtergrond geduwd worden. Hierop volgde zeer uiteenloopende discus sies, werden harde noten gekraakt aan het adres van Aalsmeer, waarop uiteindelijk het bestuur de gerust stellende verklaring deed dat de leden de nieuwe bepaling niet zoo sterk moeten be grijpen. Als nog gepoogd is het vervoer vrij te houden, wat geen voldoende steun kreeg, werd het voorstel Bosland aange nomen, om te trachten het percentage op elf te brengen. De vergoeding voor den uitpakker on derging geen verandering, met groote aan voeren zullen belanghebbenden opgeroe pen worden om assistentie te verleenen. De afdeeling contributie bleef ongewijzigd, zegge een gulden. Sommigen wilden een verlaging wat voorshands werd afgewezen, want indien een ruim batig saldo aanwe- menschansweg 34 Th. Bode naar den Haag, Mijtensstraat 58 J. A. Hermans naar Nieuwer-Amstel, B. v. Dcornweerds- laan 16 E. A. Straub, naar Geislingen, Did. Z. Hoek en gezin, naar den Haag, Bachmanstraat 33 F. J. H. A. A. Devi- vier naar den Haag, L. v. Meerdervoort 164. C. Zonderwijk naar Noordwijker- hout, Kerkstraat - P. C. de Jong en ge zin, naar Princenhage, Dr. Batenburghlaan 157 W. M. Sevink naar Antwerpen, Quai Ernest van Dijck 14 W .F. Loomis naar Amerika A. Kollberg naar Wartenscheid, Did. Wed. F. M. Koudijs geb. Balfoort naar Voorschoten, Veurscheweg 285. ZOETERMEER. „Floralia". Op Woensdag 22 dezer werd in het Spaarbankgebouw alhier een i vergadering gehouden van de vereeniging „Floralia" te Zoetermeer, gevolgd door een i ontwikkelingsavond. Na opening door den I voorzitter, die een afzonderlijk woord van I welkom richtte tot den spreker van den ontwikkelingsavond den heer dr. B. K. j Boom, L.i., leeraar aan de Rijkstuinbouw- school te Boskoop, werden de notulen der vorige vergadering gelezen. Zonder op- of aanmerkingen werden deze vastgesteld. I Vervolgens werd het jaarverslag uitge- i bracht, waaruit bleek, dat in 1937 het aan- I tal aan schoolkinderen verstrekte plantjes 503 bedroeg, tegen 403 in 1936. De reke- ning over 1936 werd vastgesteld met een j batig saldo van 75.05. De aftredende be- 1 stuursleden, de dames L. Steurwever, S. Koole—Graper en D. van Straalen wer- I den herkozen. In de vacature, ontstaan door J het vertrek van den heer A. Vollebregt Lz., werd de heer W. Q. Grimbergen gekozen. 1 Na behandeling van het huishoudelijk gedeelte kreeg de spreker van dezen avond het woord en behandelde het onderwerp: „Natuur en cultuur op het eiland Corsica", verduidelijkt met lichtbeelden. Met aan dacht en belangstelling werd een en an der gevolgd. zig s, zullen de leden het toch terug ont vangen. Tot leden van de eindcommissie zagen zich benoemd de heeren Mart. Lek en C. van Heusden. Bij de rondvraag kwamen klachten naar voren over den expediteur, bizonder het te laat zijn aan de veiling en tot slot wilde men gelijke afmetingen van de bloemen- kisten. Hierna sluiting. BODEGRAVEN. Geboren: Berdina d. van J. Gubler en A. van Beek Johanna d. van F. Janssen en J. Rutten Cornelia Chris tina d. van G. Wijman en H. R. Vonk. Getrouwd: M. F. D. Verboom 25 j. en N. Zuidam 22 j. Overleden: Jacob Meerloo, wedn. van H. Korver, 73 jaar. Gevestigd: D. J. Boef, kapper, van Uithoorn, Emmakade 105 G. Slappen- del, landarbeider, van Lange Ruige Wei de, Noordzijde 141 A. L. Th. Vogel sang en echtgen. van Kleene (Dl.), Spoor straat 30 J. van Tricht, kapper van Wognum, Emmakade 57 W. C. Bakker, van Zwammerdam, Weijland 22 A. M. J. Boot. dienstbode van Gouda, Zuidzijde 27 W. van Murik, dienstbode, van Zwammerdam, Weijpoort 36. Vertrokken: N. A. Vogelsang, naar Amsterdam, Koninginneweg 179 H. L. Muller, naar Woerden, v. d. Valk Bou- manlaan 21 A. Sterk, naar Zwammer dam, Zwammerdamsche straatweg N. Zuidam, naar Reeuwijk, Kerkweg D. 12 D. C. Maasop, naar Nieuwkoop, Zuidein de D. 3 A. A. Rijkaart, naar Woerden, Ged. Binnengracht 32 K. A. Rijnbeek, naar 's-Gravenhage, Bierkade 24 J. W. v. d. Boon, naar Rotterdam, Swart- Janstraat 90 c. HOOGMADE. Gebrek aan Kerstboutjes. Hedennacht hebben ongenoode gasten een bezoek ge bracht bij den veehouder B. J. v. L. Blijk baar in verband met de komende feestda gen hadden zij het alleen op het kleinvee gemunt en een achttal konijnen waren een welkome prooi van hun roofzucht. De daders hadden als gewoonlijk geen sporen achtgelaten, het aan de politie over latend klaarheid in deze zaak te brengen. De politie heeft dan ook het onderzoek dadelijk krachtig ter hand genomen, waar van het resultaat echter nog niet bekend is. HAZEltSWOUDE. Rectificatie verkooping. Het bericht in ons blad van gisteren betreffende een ver kooping door notaris F. C. Engelberts, waar van de afslag gister plaats vond vereischt eenige correctie. De perceelen 1, 2 en 3 stonden gecombi neerd in bod op 7800 en werden gemijnd op 2000 door den heer J. C. Verhaar, zoo dat de totale opbrengst is 9800. De fout schuilt dus hierin, dat de naam van de Wed. v. d. Poel veranderd moet worden voor J. C. Verhaar. LEIMUIDEN. A.N.W.B.-avond. Alhier is onder auspi ciën van den consul van den A.N.W.B., dr. D. Stapensea, een propaganda-avond ge- houden. De groote zaal van mej. de Wed. Sneeboer was voor dit doel gereserveerd. Een keur van kaarten, boekwerken enz. was aldaar uitgestald om te laten zien welk een belangrijk werk deze B^nd doet. Te ruim 8 uur opent de edelachtb heer J. A. Bak huizen de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen. Ver- vlogens wordt het woord gevoerd door den vertegenwoordiger van den A.N.W.B. Deze zet uiteen het werk dat de Bond doet in het belang van het wegverkeer en het tou risme op allerlei gebied. Na de pauze werd de film vertoond. Deze film gaf een goed beeld van het groote ver keer in Nederland. Het was een leerrijke avond. Alle weggebruikers dienen zeker lid te zijn van dezen mooien Bond. Geboren: Catharina Helena Maria d. van A. J. Jansen en A. G. van der Loo Arnoldus Antonius Cornelis z. van Th. M. Opdeijn en C. C. J. de Jeu. Gevestigd: C. B. de Graaf, Nieuwe- weg 172, van Aalsmeer. REEUWIJK. Huldiging van Pastoor door de kinderen. Dat Pastoor Hakkeling een groot kinder vriend is, weten we allen, en dat de kin deren van hun Pastoor houden is geen twijfel. Wat de kinderen van de St. Jozef school onder leiding van de Eerwaarde Zus ters, voor hun met goud bekroonde priester hebben gedaan, spreekt wel van dankbaar heid. Zeker al vier, vijf maanden geleden be gonnen zij onder de toevertrouwde leiding der Eerw. Zusters te oefenen en te leeren, voor het groote feest wat zij hun jubilee- rende Pastoor wilde geven. Maar de moeite en het groote werk wat de eerwaarde Zus ters en de kinderen zich hiervoor hebben getroost, is dan ook ruimschoots beloond. Dinsdag was het de groote dag, voor de kinderen van de St. Jozefschool. De dag be gon met een algemeene H. Communie. Om 9 uur droeg de jubilaris een H. Mis op, welke werd gezongen door de kinderen, ge heel door de eerw. Zusters geleerd, en met orgelbegeleding van den heer J. de Jong. Na de H. Mis werd door al de kinderen een danklied gezongen. Om 10 uur verzamelde al de kinderen zich in het gymnastieklokaal, welke feeste lijk was versierd, en boven het tooneel ge tooid met gouden letters 18871937. Toen de jubileerende Pastoor, vergezeld van Kapelaan Netten, de zaal binnen kwamen GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP De Raad kwam Donderdagmorgen in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: Burgemeester K. Brug. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna hij eenige woorden wijdt aan het laatste gebeuren in het Koninklijk gezin. Spr. meent namens den geheelen Raad te spreken, wanneer h(j den wensch uit, dat de Prins spoedig moge herstellen. De notulen worden vastgesteld. Inge komen stukken o.a. een schrijven van den Minister van Soc. Zaken waarbij toe stemming wordt verkregen de herstrating uit te voeren in werkverschaffing onder controle van de Ned. Heide Mij. zonder inschakeling van een aannemer. De heer van der Wal vraagt, waarom dit werk niet door een aanenmer wordt uit gevoerd. De voorz. deelt mee, dat dit juist een mooi werkverschaffingsobject is, daar dit stratencomplex geen hoofdstraten zijn en van geen zwaar verkeer hebben te lij den. Vervolgens komt punt 4 der agenda aan de orde n.l. de gemeenschappelijke rege ling met Leiden omtrent toelating van kinderen op de Openb. U.L.O. scholen, al daar. De voorz. deelt mee, dat op aan drang van Ged. Staten met Leiden een overeenkomst moet worden aangegaan omtrent toelating van kinderen uit deze gemeente op Openb. U.L.O. scholen te Leiden tegen een Jaarlijksche vergoeding van 27 per leerling. Aldus besloten. Voorts wordt besloten de gemeente in te deelen bij een groep van 18 gemeenten, die tegen vooraf vastgestelde vergoeding elkaar bij brand hulp verleenen. Burgemeester en wethouders stellen voor met het destructiebedrijf Gekro te Overschie een regeling aan te gaan waar bij een vergoeding van 1 y2 cent per in woner en per H.A. werd vastgesteld. Deze regeling betreft het vervoer en vernieti gen van afgekeurd vleesch. Hiertoe be sloten. Vervolgens komt aan de orde de aanbe steding van onderhoud der plantsoenen in 1938. B. en W. stellen voor een onder- handsche aanbesteding te houden. De heer De Haas stelt voor het onderhoud niet voor 1 jaar aan te besteden maar voor 3 jaar tegelijk. Zoo besloten. Het voorstel tot onderh. verhuring van gemeentewoningen in Achthoven en ver huur lokalen Openb. School en stempel- bureau wordt aangenomen. De precarioverordening wordt ten aan zien van de radio-distributie gewijzigd. Vervolgens komt aan de orde het voor stel van B. en W. tot ruiling van eenige stukken grond met de Ned. Herv. Ge meente, alhier, waartoe wordt besloten. Op voorstel van B. en W. wordt dr. G. A. de Bruijne benoemd tot geneesheer voor de vaccinatie in 1938. Tot voorzitter van het Burgerlijk Arm bestuur wordt benoemd de heer L. C. Snel. Benoemd worden tot leden van dq Commissie tot Wering van Schoolverzuim de heeren F. D. van Wijck, A. Roest, N. Koot, J. B. Blankenstein en mevrouw A, J. E. J. Persant Snoep. De toekenning van subsidie aan de Chr. Muziekver. Devote wordt uitgesteld tot een volgende vergadering. De begrootingswijzigingen over 1937 en 1938 worden aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de heer De Haas inlichtingen over de verhuring van de Ijsbaan, die onverplicht door den voor zitter werden verstrekt. De heer van der Wal deelt mede, dat indertijd de toezeg ging was gedaan, dat de electr. straatver lichting voor Kerstmis gereed zou zijn, maar merkte op, dat hier nog niet veel van was te zien. De voorz. deelt mede, dat dit ligt in de vertraagde toezending van materialen, zoodra deze aanwezig zijn, zal met den aanleg worden begonnen. Alvorens de voorzitter de openbare ver gadering sluit, wenscht spr. de leden pret tige Kerstdagen toe en spreekt den wensch uit, dat zij in 1938 weer bereid zullen zijn, de belangen van de gemeente ten zeerste te behartigen. Spr. dankt voor de aangename samen werking in het afgeloopen jaar, waarna de vergadering overgaat in geheime zit ting. stonden allen op en werd Pastoor hartelijk toegejuicht. Al spoedig toen de jubilaris op zijn zetel had plaats genomen, verschenen de meis jes van de 5, 6 en 7 klas op het tooneel, die een feestzang zongen, getiteld: „Dit is de dag des Heeren", met pianobegeleiding van den heer de Jong. De aanspraak die hierna volgde, werd ge daan door een der meisjes van de 7de klas; vol aandacht luisterde Pastoor naar de schoone woorden. Hierna volgde een mug- gendans door kleinere meisjes van de 2e, 3e en 4e klas, prachtig werd deze uitge voerd, vooral die witte jurkjes gaven een mooi effect. Ook de kleineren van de bewaarschool bleven niet achterwege. „De wandeling in de wei" werd door hen gedaan, wat even als bet andere met een hartelijk applaus werd beloond. Vooral toen een der klein tjes alleen op het tooneel verscheen, met een glazen wandelstok. Pastoor was vroeger in het bezit geweest van een glazen wan delstok, doch deze was blijkbaar zoek ge raakt, maar werd na lang zoeken weer terug gevonden. Door de eerw. Zusters was hier een versje op gemaakt, getiteld: „Ein delijk terug". Dit werd door het vijf-jarig meisje aan Pastoor opgezegd, en deze over handigde aan het einde de glazen wandel stok. Achtereenvolgens werd nog gezongen een Kerstdeclamatie door de meisjes van de 2e, 3e en 4e klas'„Wees gegroet" en „Hulde aan Gods Priester", door de meisjes van de 5e, 6e en 7e klas. Schaatsen-rijden op muziek door de meisjes van de 2e, 3e en 4e klas. En lang zal hij leven door de meisjes van de 4e, 5e, 6e en 7e klas. Hiermede was het ochtend-program afgewerkt. Om 2 uur 's-middags werd het program vervolgd, een prachtig tooneel verscheen vol met kleine engeltjes, ook kwam er in voor de Schat bewaarder, de Groote engel en de Engel bewaarder, een ieder vervulde schitterend hun rol, men kon zien, er was geoefend en geleerd. De kleine engeltjes, die zich gaar ne ook verdienstelijk 'wilde maken, kregen van de Schatbewaarster een raadsel op te lossen, als dit gevonden werd mochten zij ook genade-middelen uit d^ Schatkist dee len. Het raadsel was n.l.: Het is van Goud maar schittert niet. Het is al oud, maar heeft de jeugd nog niet verloren. Hoe meer het sleet, hoe meer het groeide. Hoe meer het verwelkte, hoe meer het bloeide. Na lang denken werd het gevonden. Het stukje „Morgen, Middag en Avond" werd door 3 meisjes uitgevoerd. Hierna kregen de jongens een beurt. Ge speeld werd het stuk „Hoe een jonge Mon nik bij Maria ter feest ging", een ontroerend stuk, dat door de jongens met hun mooie Paterspakjes aan, vlot werd gespeeld, vooral de jonge monnik vervulde een zwaren rol. Tot slot kregen we te zien en te hooren de zingende Notebalk, deze werd gezongen door de meisjes van de naaischool. Hier werd nog al eens om gelachen, als men on der en boven overal de gezichten zingende door de notebalk zag komen. Ontroerd dankte de Pastoor voor alles, in het bijzonder de Eerw. Zusters, voor het vele werk wat hieraan was verricht. Woensdagavond werd het geheele pro gram voor een stampvolle zaal vertoond, in hoofdzaak was het voor de ouders der kin deren. Vol aandacht werd geluisterd na het geen gehoord en te zien gegeven werd, wat geregeld met een hartelijk applaus werd beloond. Aan het eind van den avond dank te de Pastoor ook de ouders, en wees op het werk wat de Eerw. Zusters hiervoor hadden opogeofferd, en ook den pianist, .den heer J. de Jong. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te zal 'op 28 Dec. des avonds te 8 uur in algemeene vergadering bijeen komen. Damclub. Competitie-wedstrijd op 22 Dec. 1937, afd. I: C. v. Zaal Mz.J. de Kuyer 20, J. v. EgmondJ. Bartels 20, L. v. ZaalP„ den Haan 20, H. VermeijC. v. Zaal Mz. 20, H. VermeijTh. Voorn afgebr.; J. de KuyerJ. v. Zaal 20. Afd. II: J. RekelhofC. Roling 20, 20, MeijerJ. Zeldenthuis 20, 20, G. de JongA. v. Kessel 20, 20, A. Meijer B. v. d. Rotten 20, Geboren: Joseph z. van Joh. van 't Hart en A. M. van der Kamp Nicolaas Gerardus z. van A. J. Hogenboom én B. Huigsloot. Ondertrouwd: Johannes Martinus Hagendoorn 31 j. en Anna Wilhelmina Voorn 35 j. WOUBRUGGE. Crisis-Comité. Het Comité-B, heeft op Woensdag j.l. ten gemeentehuize verga derd onder voorzitterschap van den bur gemeester dezer gemeente. Het doel dezer bijeenkomst was de ver deeling der van de gemeente ontvangen gelden ter distribueering onder de daar voor in aanmerking komende werkloozen. Door een vanwege het comité samenge steld damescomité was een huisbezoek af gelegd bij de betrokken werkloozen, ten einde, ter voldoening aan de desbetreffen de voorschriften van den Minister, een on derzoek in te stellen naar de eventueele noodzakelijkheid der gevraagde goederen. Het comité heeft de werkzaamheden van de administratie van het B-comité zeer ver gemakkelijkt door naast een opgave van dt noodzakelijkste goederen tevens een prijscalculatie te geven. De voorzitter meen de dan ook een woord van hulde aan het adres dezer dames niet te mogen onthouden er: besloten werd de dank van het Comité schriftelijk aan de dames over te brengen. Een 35-tal werklooze gezinnen is thans ii de gelegenheid gesteld in de week van 27 t/m 31 December a.s. goederen te koo- pen tot bedragen, varieerend tusschen 7 en 15. De betrokkenen worden in het bezit ge steld van een bon, welke den naam ver melden zal van den leverancier der goe deren, met wie het comité na afloop der bedeeling zal afrekenenen. Schoolkwestie. Zooals men wellicht weet is het bestuur der Chr. School voor eenigen tijd in beroep gegaan bij Ged. Sta ten in verband met de afrekening der ver goeding over het jaar 1934 ingevolge de Lager-Onderwijswet. Dit College heeft thans uitspraak gedaan en hierbij de gemeente in het gelijk gesteld. Bij het maken van een berekening, welke naar de mededeeling van den Onderwijs raad, zeer zorgvuldig was geschied, heeft het gemeentebestuur, blijkens de inmid dels verschenen beslissing, een bedrag ge calculeerd van plm. 0.33 voor administra tiekosten, met welk bedrag het schoolbe stuur mende geen genoegen te kunnen ne men. Dit standpunt steunde blijkbaar «op waarbij de onderhavige kosten werden ge steld op 0.50. De motiveering van het ge meentebestuur, dat uit de gemeentereke ning duidelijk aanwijsbare kosten waren te vinden, heeft het College van Ged Staten in bovenvermelden zin doen besluiten.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14