STADS NIEUWS MIEUWJAARS ADVERTENTIËN OMGEVING NIEUWJAARSWENSCH VRIJDAG 24 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 VEREEN. TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. Kerstbijeenkomst. Gisteravond heeft de Afd. Leiden van bovengenoemde Vereeniging weer haar Kerstbijeenkomst gehouden. De groote Nutszaal, met den langt n tafel voor de Groepstelefoon in het midden en kleine tafeltjes aan de kanten, was aardig versierd met groen en hulsttakken, waartusschen de kaarsen gezellig brandden. De presidente, Mevrouw T. Kranenburg- Siemons, had het genoegen den avond te openen voor een stampvolle zaal en heette de aanwezigen hartelijk welkom, inzonder heid de Leidsche Huisvrouwen, die onder leiding van Mevrouw T. Brandt-Leih zoo vriendelijk waren dezen avond eenige Kerstliederen te zingen. Het Jongemeisjeskoortje deed daaraan mee, de Alt-Soliste Mevrouw A. Driessen- Hofman en de Sopraan-Soliste, Mejuffr. T. Straatman, allen onder de voortreffe lijke pianobegeleiding van Mevrouw W. v. d. Heyden. Mevr. Kranenburg ving aan met 'n keurige Kerstrede, zooals zij die ieder Kerstfeest voor de Afd. geeft en waaraan menige slechthoorende, die zijn gebrek zoo bitter voelt, groote vertroosting kan vinden, maar waardoor ook menig goedhoorende tot de erkenning zal komen dat men op tactvolle wijze velen dit leed kan helpen verzachten. Het Huisvrouwenkoor ving daarna aan met de Kerstcantate van Cath. van Rennes. Elk der liederen apart te memoreeren zou te véél ruimte vergen; wij mogen hier wel volstaan met te zeggen, dat èn Koor èn solisten ons hebben laten hooren, dat zij over zeer mooie stemmen mogen beschik ken en uit naam van alle aanwezigen wil len wij hen hiernogmaals hartelijk dank zeggen voor den prachtiger» avond die zij nos bereid .lebben. Mevr. Driessen, die reeds vóór de pauze weg moest, omdat zij ook in den schouw burg haar medewerking zou verleenen, werd onder hartelijken dank door de pres. een klein bloemstukje overhandigd. In de pauze ging het zeer geanimeerd toe onder het genot van een kepje thee met kerstversnapering. Nadien las Mevr. Hageman-Verhagen een drietal kerstliederen voor en daarna een Kerstverhaal. Mevr H. heeft uit de groote aandacht, die haar geschonken werd, kun nen opmaken, dat zij de luisteraars zeer boeide, al werd het verhaal misschien voor vele S.H. iets te lang en daardoor te ver moeiend. Maar wat is het toen pi-achtig, dat men dank zij de goede groepstelefoon kan genieten van veel, waarvan de S.H. anders buitengesloten is. Ook het Koor zong na de pauze nog eenige zeer mooie liederen. De vice-voorzitter, de heer J. Mater, vroeg vóór het eindigen nog even het woord voor de groepstelefoon en bracht daarbij zijn hartelijken dank aan de eminente Pres. Mevr. Kranenburg, die zooveel van haar krachten geeft, niet alleen in de Afd., maar ook in de belangen van S.H. in het algemeen. Spr. meende hier terecht de tolk te zijn van alle S.H. Onder aanbieding van een kleine bloemenhulde aan de dames Brandt, v. d. Heyden. Hageman en Straat man zei Mevr. Kr. hartelijk dank voor wat de Leidsche Huisvrouwen geboden hebben en haar medewerking op hoogen prijs te stellen. Mevr. Kr. sloot den avond met allen pret tige feestdagen toe te wenschen, een goed uiteinde en het allerbeste voor 1938. R. K. VOORBEREIDEND LAGERONDERWUS. Woensdag 29 Dec. a.s. houdt de R. K. Diocesane Bond van Onderwijzeressen, werkzaam bij het Voorbereidend Onder wijs „St. Theresia v. Avila" haar 5de Alg. Vergadering, welke plaats vindt in „In den Vergulden Turk". 's Morgens te 9 uur wordt er een H. Mis tot intentie der leden opgedragen in de Hartebrugskerk. Wegens ziekte van der» Eerw. Broeder Martinus, die 's middags een lezing zou houden, zal de Weleerw. Heer H. de Greeve spreken over het onderwerp: „Een hartig woord" Leden der H. Joh. Bosco", afd. Leiden en Omstr., houdt 29 Dec. a.s. vrij en komt al- TENTOONSTELLIN3 IN HET RIJKS MUSEUM VAN OUDHEDEN. In het Rijksmuseum -an Oudheden wordt thans een tentoonstelling gehouden, van de aanwinsten, welke het museum in den loop van het jaar 1937 verkregen heeft. De be langrijkste daarvan zijn een groot aantal Oud-Egyptische voorwerpen, aangekocht uit de voormalige collectie von Bissing, als b.v een mooie collectie voorwerpen en menschen- en dierenbeeldjes uit den vóór- en vroeg-historischen tijd, een paar beel den uit het Middenrijk, waarvan één een mooi stuk steensculptuur is, drie stéles uit dezelfde periode, werk waardig voor de pri mitieve afwerking er van en drie Nubische stéles. Voorts werden uit den kunsthandel aangekocht een groep bronzen dierenbeeld- jes uit Egypte, een bronzen emmer en fi bulae uit Hallstatt, stukken Etruskisch aar dewerk (z.g. Buchero nero) en Romëinsch glas en terra sigillata. Deze aankoopen zijn bekostigd uit het Fonds Gildemeester, daar ook dit jaar de Regeering voor aankoo pen zoo goed als geen geld beschikbaar heeft gesteld. Van welk een beteekenis dit fonds is, blijkt wel daaruit, dat, wanneer het museum niet daarover de beschikking had gehad, er zeker op het gebied van aan winsten niet zooveel ten toon te stellen zou zijn. Dit fonds is gesticht door den heer P. A. Gildemeester, wiens portret ook op de ten toonstelling aanwezig is, en die de buiten gewone gave had in ons land het mooiste en zeldzaamste op te sporen en die ook van zijn buitenlandsche reizen verschillende kostbare zaken had medegebracht; hij overdeed in 1930 en legateerde aan het mu seum behalve zijn waardevolle collectie een zeer belangrijke geldsom, door de rente waarvan het museum sindsdien in staat is gesteld aankoopen te doen. Van de vondsten, in ons eigen land ge daan, zijn o.a. een steenen bijl en hamer, een Romeinsche helm en een put-emmertje uit Vechten, een bronzen bijl en zwaard en twee gouden spiraaltjes op de tentoon stelling te zien. Ook de vrienden van het museum lieten het dit jaar niet in* den steek; men ziet hier een Egyptische nieuw- jaarsflesch van brons, geschonken door den heer W. Spijer en twee Egyptische sculp turen uit het Middenrijk, een geschenk van het Reuvens-fonds. De tentoonstelling is •dagelijks te bezichtigen gedurende de uren, waarin het museum voor het publiek is opengesteld. Vanaf heden tot en met 28 Dec. a.s. is de gelegenheid openge steld, aan ons Bureau, Bezorgers in de stad, en bij onze Agenten, om in het nummer van 31 Dec. den gebruikelijken Nieuwjaars groet te plaatsen. De prijzen dezer Advertentiën zijn a contant 1—4 regels. f0.50 5-8 1 9-12 1.50 13-16 2- DE ADMINISTRATIE Ondcrgeieekende verzoekt plaatsing van den onderstaanden NIEUWJAARSGROET in het nummer van 31 December van „De Leidsche Courant", Papengracht 32, Leiden S v.p. duidelijk met potlood invullen. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is geopende van af des nam. 7 uur. Maandag: Rechts kundig Advies Bureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken, 6.3U 8.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 13. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Dinsdag: Tuin- bouwcursus, 8 uur. Bestuursvergade ring Metaalbewerkers, 8 uur. Dag. Be stuursvergadering, 8 uur. Woensdag: Bestuursvergadering Comité „Herwonnen Levenskracht", 8.30 uur. Woensdag: „De Poedelaars", 8 uur. Donderdag- Bibliotheek 78 uur. Damclub „Gezel lig Samenzijn", 8 uur, Zaterdag, Nieuw jaarsdag, is het Gebouw gesloten. N.B. Heeft U er al aan gedacht opgave te doen van het aantal bestuursleden dat wenscht deel te nemen aan den Socialen Zondag morgen 9 Jan. a.s. Opgaven aan het Secretariaat. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag: Eerste Kerstdag, de zaal is geopend van 12.302 30 uur en van 7 0010.15 uur. Van 12 uur Biblio theek. Alle retraitanten zijn des avonds te 6.15 uur in de zaal aanwezig om geza menlijk per autobus naar Noordwijker- hout te gaan. Beurtrooster: Zondag: C. v. d. Meel en Th. van Dijk; Maandag: P. Rijzevoort en C. Bilderbeek; Dingdag: G. Bot en J. Bentveld; Donderdag: H. Nijhuis en F. Overdijk; Zaterdag: J. Compier en C. van Tol. Zondag: Tweede Kerstdag, 26 December, in het jaar 1751 is de H. Cle mens Maria Hofbouwer te Tasswitz in Moravië geboren, patroon der Retraite club. De zaal is geopend van 12.302.30 uur en van 7.0010.15 uur; verplichte bij eenkomst van 8.459.45 uur; ,om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Bibliotheek. Geen zitting St. Joseph's Spaarkas. 8.30 uur Prijsbiljarten; hoofd prijs een polshorloge. 8.30 uur: Prijs- sjoelbakken voor de jongeren eveneens een polshorloge als hoofdprijs. Maan dag; Bijeenkomst voor de leden van 8.00 10.15 uur. 8 uur Tafeltennisclub. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Prae- ses aan de Pastorie. Dinsdag: Bijeen komst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur Repetitie Kerstuitvoering 2 uur Sluiting der Retraite te Noordwij- kerhout door de Eerw. Vice-Praeses. Woensdag: 8.30 uur Kerstuitvoering. Toe gang uitsluitend op vertoon van program ma; aan de zaal zijn geen programma's verkrijgbaar. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur Vergadering Commissarissen Afd. Ge zellen 8 uur Tafeltennisclub. 8.15 9.15 uur Bibliotheek. Vrijdag: Oude jaarsavond is de zaal gesloten. Zater dag: Nieuwjaarsdag is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 7.0010.15 uur 8.159.15 uur Bibliotheek. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". ST. ODO-KOORKNAPEN. Eerste Kerstdag: Groep A en B zingen in de Nachtmis. Groep A zingt ook in het Lof. Maandag: half vijf: Groep C. half zes: Groep B. Dinsdag: Half 6: Groep A. Donderdag: half zes: Groep A. Vrijdag: Geen repetitie. Hallo boys! Zalig Kerstfeest, hoor! Groep A en B. doen natuurlijk reuze hun best in de Nachtmis! Denk er aan: Kwart voor vier op het koor! En heb je de weekagenda goed gelezen? Donderdag dus Groep A! vanwege de Uitvoering in do Stadsgehoor zaal op 5 Januari. Zeg boys! We rennen zoo straks 1938 in, ik heb een plannetje: we gaan de verjaardagen van onze boys mee vieren. Geven jullie deze laatste repetities van dit jaar je adres op en je verjaar dag, dan zullen we die „jubilarissen" na mens ons allemaal feliciteeren als ze ja rig zijn. Ik ben jarig op 31 Februari, ont houdt dat alvast maar, en mijn adres we ten jullie! Dan nog wateen Prijsvraag voor de jongens van Groep A: Wie maakt het mooiste opstel over onze uitvoering in Zoeterwoude? Die krijgt een mooie prijs en wordt „Kroniekschrijver" van onze Zangclub dat is zooveel als Secretaris! De opstellen moeten binnen zijn op Zon dag 2 Januari a.s. netjes in envelop (denk aan je naam op je papier te zetten!) Je werpt je brief maar in de brievenbus van de Pastorie. Verder heb ik nog andere plannen, maar die hoer je nog wel! Hallo i boys van Jan de Wit! Houdt je taai! Kapelaan E. A. M. PAAP. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK, j Zaterdag: om 6 uur dt H.H. Missen. Daar na gezamenlijk ontbijt. Om 5 uur Lof. Zondag: om 9 uur Morgengebed en H. Mis Daarna ontbijt en recretatie. Geen Lof. Maandag: 7.30 uur Zaagclub B. 8.00 uur Franciscusridders, Adspiranten I. Dinsdag: 8 uur Gymnastiek. Woensdag: 8.15 uur Godsdienstonderricht waarna re creatie. 8.30 uur Franciscusridders: j Tarcisiusgroep. 8.30 uur Aspirant-Ge- zeilen. Donderdag: 6.30 uur Zaagclub A 8.15 uur Franciscusridders: Aspiranten II. Zaterdag: om 9 uur Morgengebed en H. Mis. Geen Lof. KRUISVAART. Cohort Aeternus Pater. Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zaterdag, Zondag en Maandag: 3.30 uur Gemeenschappelijke aanbidding. Zater dag: 4 uur Kerstviering voor het Vendel van St. Jan in uniform en aspiranten. Zondag: 4 uur Ontspanning Damwedstrijd. Na het Lof ontspanning, schaakwed strijd. Dinsdag: 7.30 uur Franciscusban. Woensdag, 7.30 uur Paschalisban. Donderdag: 7 uur Zaagclub, Houtsnijclub. 7.30 uur Postzegelclub, Missieclub 7.30 uur Servatius Martinusban In schrijvingen nieuwe leden Zondagmiddag. St. Pancras-Cohort Burcht: Anna Paulownastraat. Hedenavond, 78 uur afrekenen 3 cents fonds en Spaarbank. Kruisvaarders, we verzoeken jullie heel dringend vanavond te komen afrekenen. Vorige week zijn de meesten wegens de „Pondjesdag" niet ge weest en volgende week kan het ook niet op Zaterdag wegens Nieuw jaarsdag. 2e Kerstdag: 3.30 uur Kerstviering van het Adelbertus- en Norbertusvendel 5.30 uur Kerstviering van het Roode Vendel. Maandag, 7.00 uur Kerstviering voor de Adspirantenbans. 8.00 uur Aloysius- ban. Dinsdag: 7.30 uur Adspirantenban II 8.00 Roode Vendel. Woensdag: 8 uur Adelbertusvendel; 8.00 uur Stepha- nusban Donderdag: 7.30 uur Adspiran tenban III 6.30 uur Adspirantenban L 8.00 William Doyleban. Cohort St. Petrus. 'i Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 5 uur Cohortbijeenkomst voor Kerstviering. Maandag: 8.30 uur God- friedban. Dinsdag: 7.30 uur Lodewijks- ban. 8 uur Kard. Faulhaberban Woensdag: 8.30 uur: Tarcisiusban Za terdag: 7 uur: K. J. C. Mis voor Kruis vaarders v. d. St. Petrusparochie. KATWIJK AAN DEN RIJN. WINKELACTIE. De Handeldrijvende Middenstand in deze week in actie. De Hanze nam onlangs het initiatief en ook buiten de Hanze staande winkeliers werden collegiaal in de gelegenheid gesteld aan deze actie mee te doen. Een etalage wedstrijd werd het hoogtepunt en een Ju ry, heeren uit andere plaatsen, zouden gis terenavond hun oordeel geven in den vorm van punten. Wij laten hier eenigen van de „beoordeelden" volgen met het door hen behaalde aantal punten: Jac. Rietveld, 54 punten, W. Caspars, 41 punten; J. Muller, 41 p., L. v. Paridon 40 p., C. Franken 40 p., Wed. Nic. Wassenaar, 40 p., H. A. v. d. An ker 39 p., J. van Maanen 38 p., J. v. d. Na gel 37 p., M. J. Alkemade 37 p., Jac. Com peer 36 p., Nic. Winters 35 p., G. Vreebrug 35 p., J. J. v. d. Zijden 34 1/2 pJ. Kranen burg 34 p., F. Meijer 32 1/2 p. C. A. v. d. Gugten 32 p., Wed. F. Meijer 31 1/2 p., Jac. Th. Remmerswaal 31 p.. Nic. Spierenburg 31 punten. Er is verders nog een etalage-puzzle en een z.g. „Publieks-prijs", waarover we hier r.iet behoeven uit te wijden. De uitslag hier van wordt later bekend gemaakt. Het mag gezegd, de Middenstand heeft deze dagen het publiek „op de straat" gebracht en ongetwij feld zal men hiermede ook financieel suc ces hebben gehad. En dat is toch de bedoe ling. Het bestuur van De Hanze kan met vol doening op deze actie teiug zien. De blijde gebeurtenis. Het bestuur der j Oranjevereeniging te Katwijk aan den Rijn heeft met betrekking tot de te verwachten biijde gebeurtenis in het'Prinselijk gezin sloten is b.v. de kinderen van alle scholen jaar, op bescheiden wijze te vieren. Be- solten is b.v. de kinderen van alle scholen te tracieeren. Verder bestaat het plan om' op den avond van deze blijde dag een fak- j keioptocht te houden. Het bestuur stelt tegen een kleine vergoeding hiervoor fak kels beschikbaar. Ieder wordt uitgenoodigd hieraan deel te nemen. Verders worden all« vereenigingen verzocht hieraan hun ge waardeerde medewerking te verleenen. Om dit plan te kunnen uitvoeren heetf het bestuur besloten op Woensdagavond 29 Dec. a.s. met welwillende medewerking der Harmonie Katwijk een collecte langs q ehuizen te houden. Het bestuur verwacht hiervoor ieders medewerking en vertrouwt dat velen iets zullen willen offeren voor deze zoo bij uitstek nationale feestdag. KATWIJK. Raadszetcl. Naar we vernemen heeft de heer P. Guyt als raadslid bedankt. D« heer Guyt had voor 1935 meerdere tije vakken zitting als afgevaardigde van de Christ. Volkspartij, en sinds 1935 als afge vaardigde van de C. D. U. Zijn opvolger op de lijst is de heer P. Blokker. LISSE. BIJEENKOMST DER. KATH. STAATSPARTIJ. Wat is de macht van „de toekomst". De afdeeling van de R.K. Staatspartij hield gisteravond in de groote achterzaal van het Bondsgebouw hare jaarvergadering onder presidium van haar voorzitter, den heer Jac. Th. de Vroomen. De voorzitter zette uiteen, hoe het kwam, dat hij nog ais voorzitter fungeert, daar hij toch wegens zijn verkiezing tot lid van den Gemeente raad reglementair met 1 October j.l. heeft moeten bedanken. Omdat hij op veler ver zoek in de vergadering van October nog is aangebleven wordt deze vergadering nog in dit jaar gehouden, opdat thans in de be noeming van een voorzitter zal kunnen worden voorzien. Spr. hoopte, dat de be sprekingen kort en zakelijk zullen zijn, op dat genoeg tijd over blijft voor de hoofd schotel van den avond, n.l. de rede van den Z.eerw. heer H. de Greeve. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het bestuurslid J. v. d. Voet, dat hij als bestuurslid bedankt. De voor zitter betuigde hierover zijn spijt, doch daar de heer v. d. Voet als reden opgaf drukke werkzaamheden, moest hij deze re denen accepteeren. Spr. bracht den heer Van der Voet een woord van dank voor al les wat hij in 't belang der politiek hier ter plaatse en de R.K. Kiesvereeniging heeft gedaan. Alsnu bracht de secretaris zijn jaarver slag uit, waarin de voornaamste werkzaam heden de revue passeerden. Vervolgens was het woord aan den penningmeester om zijn finantieel verslag uit te brengen. Hieruit bleek, dat was ontvangen 720.75, uitgege ven ƒ721.86; er is nog te vorderen ƒ44.85. Het tekort is dus momenteel 1.10. Door de heeren J. v. Leeuwen, H. v. d. Vlugt en Jer. Koele wijn werd de rekening gecontroleerd en in orde bevonden. Aan de orde is hierna de verkiezing van drie bestuursleden wegens het bedanken van de heeren Jac. Th. de Vroomen, J. P. Vink en J. H. v. d. Voet. Er waren drie candidaten ingediend en wel de heeren Jac. v. d. Zwet, H. Clemens en Jas. Hen- kus; deze laatste als voorzitter. Alzoo was de verkiezing in een oogwenk beslist. De voorzitter bracht een woord van dank aan de afgetreden bestuursleden voor alles wat door hen is verricht. De voorzitter hoopte, dat de heer v. d. Voet, zoo noodig, zijn diensten aan het werk der propaganda zal willen blijven geven. Verder drong de voor zitter aan op éénheid, terwijl hij voorts de aandacht vroeg van hen, die dit kunnen, om een finantieele bijdrage te geven voor de zoo pas rondbezorgde reglementen. De heer v. d. Voet richtte hierna eenige woorden tot de vergadering, waarin hij vooral deed uitkomen de groote kracht van een goed geoutilleerde propagandaclub. Hij zegde toe, zich zoo noodig, tot hulp be schikbaar te zullen stellen. Voorts dankte hij den scheidenden voorzitter voor alles wat hij in den korten tijd van zijn be stuurslidmaatschap voor de R.K. Staats partij te Lisse heeft gedaan. De voorzitter der propagandaclub, de heer Chr. v. d. Voet, schetste de groote stuw kracht van den scheidenden voorzitter, wel ke optrad als zoodanig toen het politieke leven te Lisse met rouw omfloerst was; van hem ging werkelijk leiding uit. Nog schetste hij de groote werkkracht van den heer v. d. Voet en diens propagandistischa werk. Hij had inzicht in het politieke ge bouw en wij, propagandisten, hebben bij hem een leerschool gehad. De heer C. W. Barnhoorn sprak als lid der R.K. Staatspartij woorden van lof tot den scheidenden voorzitter en hij uitte na- mans allen aanwezigen zijn spijt, dat we hem als groote stuwer moeten missen. Hier mede was de agenda afgehandeld en was het de beurt aan den Zeereerw. heer H. de Greeve. Het gaat tegenwoordig voor of tegen Chris tus. De kracht van de toekomst ligt in 't heden. De tijd die wij nu beleven is ge maakt tusschen 1500 en 1600. Het commu nisme is de laatste golf van die jaren. Wat zullen wij op ons geweten hebben over 5000 jaar? Stellen wij de vraag, welke zijn de. krachten van de toekomst. De kracht van de toekomst is de mensch. Wat is er vanaf den dag, dat God den mensch schiep tot den dag van vandaag door den mensch gewrocht. De aarde was leeg en nu is ze vol met kunstwerken op alle gebied. We zijn begonnen met te varen met een hollen boomstam en we zijn gekomen tot de Sta tendam! We zij begonnen met een vliegertje met een staart er aan en we zijn gekomen tot de reusachtige luchtschepen! Dat ver mag de mensch. En toch beïnvloeden deze uitvindingen nauwelijks de wereld. Het gaat juist om de kijk op de wereld Ware heerschers zijn zij, die de scepter zwaaien over de geslachten. Alles gaat en draalt om de ideeën. Wat heeft een mensch toch een reuzenkracht door zijn wil. Waar een wil is, zegt het spreekwoord, is een weg. De volle zaal hier wijst er op, dat er een wil is. Elke actie zal slagen als er een wil is. Er is echter nog iets anders noodig en dat is God. God als model van alle actie, als het beginsel van alle goed. Wat is een mensch zonder God en zonder Godsdienst? Dat is een slooper, een vernietiger. Als er geen Tien Geboden bestonden, dan zou geen enkel mensch een seconde gelukkig zijn. Wat is een mensch zonder God: het is nog minder dan een dier. Als vele groote gees ten en schrijvers van het ongeloof hun ta lenten hadden gebruikt in den dienst van God, wat zou de wereld van thans er ge heel anders uitzien. Wat kan een mensch, die al zijn daden en besluiten in dienst stelt van God ontzaggelijk veel ten goede teweegbregen. Wat hebben mannen als Bor- romaeus de Greeve, dr. Poels, onze groote Ruys, Ariëns en zoovele anderen door hun duizenden redevoeringen veel goeds ge wrocht. De mensch met God heeft ons veel goeds gebracht. Zij heeft ons gebracht de Katholieke pers. Zij heeft ons gebracht de Eucharistische Congressen. De mensch met God, dat is de kracht van de toekomst. Wat kunnen wü nu als Katholieken in een klein land. Zeer veel, zooals spreker deed uit komen. Onthoudt wel: niet de gebeurtenis sen moeten ons leiden, maar wij moeten de gebeurtenissen leiden. Wij moeten sparen een erfenis voor de toekomst. De sociale opbouw moet gebeuren met God. Ook de jongeren moeten wij hebben voor de toe komst; gelukkig is daarvoor de grondslag gelegd. De jongeren zijn wakker geschud. Zij zullen binnen enkele jaren de fakkel moeten overnemen. Jonge mannen met ge- excerceerde zielen, die moeten w(j hebben. Geen heertjes maar kerels! Geen straatsslij pers, maar meer padvinders voor de toe komst. Wij hebben teveel mannen zonder daad. Nu jaagt de storm u, jonge mannen, nu heeft men u noodig, want God heeft u noodig. Bedenk dat wel! Alles tot meerdere eer en glorie van God en voor hen, die Hem zijn trouw gebleven. Een daverend applaus brak na deze vurige rede los. De voorzitter dankte den spreker voor zijn begeesterende rede.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13