STADS NIEUWS OMGEVING HEI BETOOVERDE BOSCH WOENSDAG 22 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS. Regeling voor den te houden lichtstoet. De Commissie voor den te houden Licht stoet bij de a.s. blijde geboorte, bericht, dat zij voor dien optocht de volgende schikkingen heeft getroffen: 1. Wanneer het bericht van de geboorte vóór zes uur des avonds, b.v. door radio melding, bekend wordt gemaakt, wordt de optocht nog dienzelfden avond gehou den. Komt de mededeeling eerst na zes ■uur, dan wordt de optocht den daarop volgenden avond gehouden. De commissie iaat bovendien nog Oran je-bulletins aanplakken, waarop de dag van den optocht bekend wordt gemaakt. 2. Indien het bovenstaande echter zou medebrengen, dat op den Eersten Kerst dag of op een Zondag de optocht zou wor den gehouden, zal deze worden uitgesteld tot Maandagavond d.a.v. 3. Plaats van bijeenkomst is de Kaas markt. Toegang alleen langs den Middel weg. Tijdstip van opkomst uiterlijk 8 uur. Tijdstip van vertrek precies 8.30 uur. 4. De deelnemende groepen worden verzocht zelf een punt van samenkomst te kiezen en zich vandaar in formatie langs den Middelweg naar de Kaasmarkt te begeven, alwaar de fakkels zullen wor den uitgereikt. 5. Het ontsteken van de fakkels ge schiedt eerst bij het vertrek en niet. eer der dan nadat daarvoor het sein is gege ven. 6. Afgebrande fakkels mogen niet op straat geworpen worden. Bij terugkomst op de Kaasmarkt worden de fakkels in de daar aanwezige tonnen gedeponeerd. 7. Deelnemers beneden den leeftijd van 12 jaar kunnen niet toegelaten worden. 8. Het in den optocht meevoeren xan politieke emblemen of het tijdens den op tocht door woord of gebaar uiting geven aan politieke gevoelens is den deelnemers niet geoorloofd. De route, welke zal worden gevolgd is: Kaasmarkt, Hooigracht, Watersteeg, Hoo- gewoerd, Steenschuur, Rapenburg langs het Gemeentehuis, Kort Rapenburg, Prin sesekade, Blauwpoortsbvug, Steenstraat, Rijnsburgersingel langs molen „de Valk Beestenmarkt, Oude Singel, Pelikaan straat, Kaasmarkt. De burgerij, meer speciaal, zij die wonen langs de te volgen route, wordt opgewekt zooveel mogelijk een vensterverlichting aan te brengen. Dit kan op eenvoudige en weinig kostbare wijze geschieden, door het plaatsen van kaarsen in de vensters. enmaar daarvoor is wel geen op wekking noodig: DE VLAGGEN UIT. OP TWEEDEN KERSTDAG NAAR HET SPORTVELD „HAAGWEG". Voor insiders is het leuk en bemoedigend de ontwikkeling te volgen van de R.K. Sportvereeniging „Docos" in haar afdeeling voetbal. Of men nu het eigen bestuur spreekt of den leider der indoortraining, of dat men het oordeel vraagt van buitenstaanders, zooals leden van het districtsbestuur van den D.H.V.B. of van scheidsrechters, altijd weer hoort men de lof verkondigen over den goeden geest, de discipline, de sportie ve fairheid van onze huidige katholieke voetballers. Wat het spelpeil betreft? Over de junioren van Docos ook weer niets dan lof van wie ook. De senioren hadden elkander niet zoo spoedig gevonden, maar schijnen het nu toch ook ontdekt te hebben. Alle kenner* zijn het er over eens, dat de toekomst van voetbal-Docos buitengewoon goed er voor staat. Zondag a.s., de tweede Kerstdag, wordt een hoogtijdag voor onze junioren; het dis trict heeft op dien dag een tweetal wedstrij den vastgesteld, die gespeeld zullen wor den op ons terrein aan den Haagweg; voor den eersten wedstrijd, welke dan gespeeld zal worden, is Docos a uitverkoren om fp spelen tegen een districtselftal. Deze wed strijd vangt aan te tweg uur vijftien. Tevoren, om één uur, wordt gespeeld door S.N.A. Als men nu nog weet, dat beide tegen partijen proefelftallen zijn, waarin het dis trict de beste spelers heeft bijeen gebracht van de verschillende vereenigingen, om keuze te kunnen maken voor den komenden wedstrijd tusschen Amsterdam en Leiden, dan moet dit alles de jongeren zeker, maar ook vele ouderen doen besluiten hun be langstelling te toonen door deze wedstrij den op het Docosterrein te gaan bezoeken. aan voor het verzuim „Door Eendracht Sterk" niet te noodigen op het onlangs gehouden jubileumfeest van zijn vereeni- ging. Nadat het bekende duo Gerritsen er de stemming had ingebracht, reikte de heer Joh. Jonker, opzichter bij den Plantsoenen dienst, de prijzen van den kweek- en tuin- wedstrijd uit. De resultaten van den eer sten wedstrijd werden door ons reeds ver meld, die van den laatste luiden als volgt: Eere-afd. achtertuinen: 1ste prijs en wis- selbeter W. J. v. d. Berg, 3de pr. Th. G. Barthe, 4de pr. D. Koome. Gewone afd. idem: 1ste pr. en wissel plaquette: J. de Jager en H. Wagemans; 2e pr. J. Hillebrand en J. Roman; 3de prijs: Th.-G. Buis, B. ten Hake en F. Ouwerkerk; 4de pr. H. F. Kok, D. v. Rijn, I. B. Kapaan en P. Schenkeveld; 51e pr. H. v. d. Leek', J. v. Laan en H. van Oosten. Kleine achtertuinen: 2de pr. G. de Regt; 3de pr. J. J. E. Keuning; 5de pr. A. Lepe laar. idem voortuinen: 4e pr. Th. G. Barthe; 4de pr. I. B. Kapaan; 5de pr. H. Wagemans. Groote voortuinen: 5de pr. A. Lens en B. ten Hake. Groote achtertuinen vaklieden: 1ste prijs A. Zwart; 2de pr. J. Rootselaar; 2de pr. M. Galjaard; 4de prijs C. Streef land. Groote voortuinen vaklieden: 1ste pr. A. Zwart. Kleine voortuinen vaklieden: 4de pr. M. Galjaard. Na de pauze werd. een aardige raadwed- strijd gehouden en trad het duo Gerritsen nogmaals op. Nog geruimen tijd bleef men gezellig bijeen. De Directeur van het P.T.T.-kantoor te Leiden brengt ter kennis van het publiek, dat voor den P.T.T.-dienst de beide Kerst dagen geheel met een Zondag gelijkgesteld worden. Daar op beide dagen geen bestelling wordt uitgevoerd is hiermede bij het ver zenden van stukken rekening te houden. TUINIERSVEREENIGING „DOOR EENDRACHT VERBONDEN" Feestavond en prijsuitreiking. De tuiniers- en bloemistenver. „Door Eendracht Verbonden", hield gisteravond in café „Royal" een feestavond. De belang stelling was zeer groot. Een openings woord werd gesproken door den voorzit ter, den heer M. Galjaard, die een speciaal woord richtte tot de eereleden de heeren Koomen en Zwart en de vertegenwoordigers van verschillende zustervereenigingen. Vervolgens memoreerde spr. in het kort de werkzaamheden in het afgeloopen jaar en spoorde den leden aan in grooten ge tale aan de wedstrijden deel te nemen. De voorzitter van de woningbouwvereen. „De Eendracht", de heer J. Poelijoe, die hierna sprak, bood verontschuldigingen In Leiden gevestigd.- D. Bakker en Fam., ass. contr. Simon de Wit, Zeemanlaan 4a C. v. d. Bent, dienst bode, H. Rijndijk 21 G. J. Bedeaux-v. d. Berg, Morschkade 19a 1. Bleeker, dienst bode, Steenstraat 57a M. H. Boersma, dienstbode, Fruinlaan 5 T. Brandsema, kapster, R. en Schiekade 26 Wed. G. Gwel-Brussee, Heerensingel 15 H. L. Ten Cate Brouwer, kantoorbediende, Wasse- naarscheweg 6 Wed. C. v. d. Bosch- Colyn, v. d. Waalsstraat 31 J. Cornelisse en Fam., fabr. arb., Hansenstraat 6 H. M. A van Dam, dienstbode Hooigracht 58 P v. Doorn, Langebrug 60 J. L. den Duik, verpleegster, Rijnso weg 10 M. A. Gieske, dienstbode, Wald. Pyrmontstraat 25 W. A. Ginsel en Fam., contr. B.B., Sta tionsweg 2 J. L. de Graaf, slager, Os en Paardenlaan 43 C. Grandis, montage leider, Tib. Siegenbeekstraat 12 E. Heijnis Warmonöerweg 33 B. A. Horikx, kan toorbediende, W. Rozenstraat 18 I. v. Hijlkema, verpleegster, Rijnsb.weg 10 H. J. Jager, 1.1. monteur, Pieterskerkstraat 20 J. M. v. Kempen, Rijnsb.weg 140 J. M. v. Kins, dienstbode, Oosterkerksteeg 3 H. A. Koeleman, dienstbode, Oude sin gel 144 M. C. Koeleman, dienstbode, Oude singel 144 M. M. Langezaal, win- ktljuffr., Stille Rijn 7 A. v. Leeuwen, serg. art., Transvaalhof 22 H. A. v. Leeuwen, Lijsterstraat 36 A. M. E. Man- dersloot, Meezenstraat 2 M. E. Mank, dienstbode, Lammermarkt 27 E. Mosch- eik, dienstbode, Nw Rijn 70 N. Oesman, V reewijkstraat 6 D. M. v. Oostrom, Ra penburg 131 N. den Os, Bouwelouwe- steeg 47 E. M. W. Peuler, dienstbode, Rapenburg 15 H. C. Roskamp, verpleeg ster, Morschweg 29 J. Schmitz en Fam., xijwielhandelaar, Roodborstst'-aat 15 M. Sierag, dienstbode, Lijsterstraat 8 Wed. A. M. Verwoerd-Strating en Fam., Waard- giacht 130a M. v. Va riek, winkelbedien de, H. Rijndijk 122 T. Vos, schoenmaker, Kraaierstraat 3a E. C. v. d. Werf, Molen straat 41 M. J. H. Zimmerman, dienst bode, Rapenburg 81 A. Zwagerman en Fam., bakker, B. Ballotstraat 25. Personen uit Leiden vertrokken. L. A. Bas en Fam., Zwijndrecht, Pr. Bern hardstraat 48 A. Balke, Gelsenkirchen, Balbenstr. 56 A. B. Bauersache, Kemp ten, Lindauerstr. 17b J. J. Bavelaar, Den Helder, Kanaalweg 72 G. Bink, Wassenaar, Konijnenlaan 16 L. van Brocke, Wuppertal, Bockmühle 9 J. W. Dersjant, N. O. Indië C. M. M. Egberts, Ter Aar C 68 H. Elzenaar, Amersfoort Langestraat 101 J. van Eijgen, Den Haag, Hootskade 128 E. Graafland, Lek- kerkerk, Kerkweg 227 H. P. den Haan en Fam., Oegstgeest, Rijnsb.weg 128 C. ten Haken en I am., Haarlem, Dietsveld 24 J. G, W. de Jong, Soest. Banningstraat 53 J. A. Jonker, Nuth, Stationsstraat 3 J. C. W. Kerklaan, Den Haag, Laan v. Meerdervoort 104 S. L. Kok, Princen- hage, Liesboschlaan 13 G. J. Koning, Den Haag, Dr. van Welylaan 2 A. M. Küter, Harrlingen, Noorderhaven 72 J. Laghuwitz, Rotterdam, Speelmanstraat 80b Th. v. d. Lely, Oegstgeest, Rhijngees terstraatweg 12 J. v. d. Linden, Vernun Fr. A. E. P. Luijten, Den Haag, Thom- sonplein 5 J. M. LebeauManders, Soe- rabaia F. C. Marks, Utrecht, Catharij- nesingel 101 L. M. Metzelaar Voorburg Laan van Rustenburg 37 M. H. Müller, Wasrenaar, Pauwlaan la S. J. H. M. Ni- colai, Eindhoven, St. Catharinastraat 15a BLOEMBOLLENSHOW TE SASSENHEIM Hedenmiddag had onder groote belang stelling de opening plaats van de Kerst- bol-bloemen-tentoonstelling in het gebouw „Ploemlust" alhier. De voorzitter van de afd. Sassenheim der Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur, de heer A. Frijlink, verwelkomde de aanwe zigen. Allereerst wilde spr. een der mede-be stuurders gedenken, die ons helaas door den dcod ontvallen is onzen vriend Klaas Oudshoorn, die van de oprichting van „Bloemlust" af, mede-bestuurslid was en die .steeds bereid was alle mogelijke arbeid voor „Bloemlust" te verrichten. Niets was hem ooit teveel, hij was een man, waar men op aan kon en wat hij op zich nam, deed hij steeds met de uiterste nauwgezetheid. En nu moeten wij hem missen. Wij verliezen veel aan hem. Zijn persoon en werk zal steeds in aangename herinnering bij ons blijven voortleven. 't Is nu de zevende Kersttentoonstelling welke „Bloemlust" organiseerde en we kunnen met het resultaat betrekkelijk te vreden zijn. Jammer, dat vooral de Narcis- sen-broeierij dit keer zeer tegenviel, waar door verschillende ons toegezegde inzen dingen niet konden worden gebracht. Het goat lang niet als vorig jaar. Waren toen de door-gekoelden een succes, nu blijven ze bij de droog-gekoelden over het alge meen ver ten achter. De ontwikkeling van de reeds nieuw gevormde spruit schijnt bil het koelen van grooten invloed te zijn en er zal nog heel wat studie voor noodig zijn voordat we zoover met het prepareeij ren van Narcissen zijn als nu met de Hya cinthen. Met tulpen is het al evenzoo gesteld. Waren die niet voor een groot deel mis lukt, dan zou „Bloemlust* 'bijna te klein ge weest zijn. Gelukkig dat het vak de voor lichting heeft van zulke goede deskundi gen, zoodat we toch hoop hebben dat we eindelijk daar komen waar we zoo gaarne willen zijn. Het verheugt het bestuur van „Bloem lust" dat er nog steeds zooveel samenwer king van de vakgenooten is en „Bloemlust" de sympathie van het vak heeft. Toen wij bij de opening van een onzer vorige tentoonstellingen moesten klagen over den financieelen nood van „Bloem lust", was het vak dadelijk bereid hiervoor zijn offers te brengen. Er werden zooveel bollen geschonken dat we in staat waren een heele mooie veiling te houden, die ruim 4000 gulden vrij geld in het laadje bracht en behalve dit wer den er dit najaar wederom zooveel bollen gegeven dat we een nog mooiere veiling hebben geplant. Ons Hollandsch Bloembollenhuis was n.et notaris Wachter zoo welwillend deze veiling geheel belangloos te houden, wat ook een groote besparing was. We zeggen hen en alle gevers hiervoor nogmaals har telijk dank. We danken ook onze jury, die wederom zoo welwillend was deze moeilijke taak op zich te nerren. Wij danken ook de vereeni- ging „De Hyacinth", voor de schenking 1 an een gouden medaille voor de beste inzending gebroeide Hyacinthen in min stens 10 soorten waarvan de bollen 1ste -soort moeten zijn. S. van Noort, Zoeterwoude, Vrouwenweg E 45 C. R. Offringa, Den Haag, 2e Em- mastraat 268 H. Pleziere Den Haag, Schedeldoekshaven 83 J. N. de la Ram- belje en Fam., Batavia N. O. I. M. Ra- vensbergen, Amsterdam, Blankenstraat 36 II E. Rehmus, Berlijn G. Rehmus, Voorschoten, Leidscheweg 345 O. A. Remus en Fam., Sockenbacke Finl. A. Rengers, Parijs Fr. W. P. L. Sandmann, N. O. Indië W. J. F. Smorenburg, Den Haag, Amandelstraat 56 I. H. Smit v. Straten, Rotterdam, Schutterstraat 23 I Tan Tek Bouw, Delft, Piet Heinstr. 62 A. C. Taverne, Den Haag, Laan van N. O. Indië 6 J. C. Taverne alsvoor G. F. de Tombe, den Haag, Haringkade 113 Th. G. van Tongeren, Warmond, Hee ren weg A 46 F. S. Th. Vaal, Nijmegen, Hatertscheweg 17 A. C. Verhaar, Eind hoven, Leenderweg 91 A. P. Vermeulen en Fam., Zoeterwoude, H. Rijndijk F 252a Th. W. v. Vliet, Voorschoten, Papelaan 25 P. J. v. Waegeningh, Den Helder, a. b. Willemsoord H. van Weeren, N. O. Indië H. L. Walbooren, Oegstgeest, Wil- helminapark 31. Nu rest ons nog een woord van hartelij- ken dank aan prof. van Slogteren die ons, in samenwerking met de Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur, zooveel pracht-materiaal zond. Niet alleen dat het een verrukking is voor het oog, doch er is hier een schat van studie-materiaal sa mengebracht, wat bijna niet onder woor den is te brengen. Het is het resultaat van jaren en jaren proefnemingen. We hopen er allen veel van te leeren en spreken hierbij den wensch uit, dat het onzen pro fessor nog vele jaren gegeven moge wor den om dit werk, wat hem zoo lief is, voort te zetten tot bloei en welzijn van het mooie vak. Verder wensch ik alle inzenders geluk met de door hen behaalden onderscheidin gen en inzonderheid den heer P. Lommer- se Gzn. uit Hillegom met de groote gou den medaille. En hiermede, mijne heeren, verklaar ik deze tentoonstelling geopend. Voor de beste inzending hyacinthen be staande uit ten minste 100 planten in ten minste 5 soorten, welke de meeste nieuwe soorten bevat; certificaat „Bloemlust" I voor Jos Braam en Zn. te Heemstede. Voor de mooiste inzending rose hyacin then, bestaande uit ten minste 100 planten „Bloemlust"-certificaat II. aan Ant. van der Vlugt en Zn., Lisse. Voor het beste soort roode hyacinthen „Bloemlust"-certificaat toegekend aan de variëteit „Jas Bos", ingezonden door P. Lommerse F.z. te Hillegom en Jos. Braam en Zn. te Heemstede. Voor het beste soort blauwe hyacinthen, certificaat toegekend aan de variëteit „Fin tara", ingez. door de firma Gebr. Segers te Lisse. Voor het beste soort rose hyacinthen, toegekend aan de variëteiten „Early Beauty" en „Pink Pearl". Voor de beste soort witte hyacinthen, certificaat toegekend aan de vaiëtreit „l'Itt- nocence". Voor de mooiste inzending narcissen, welke de meeste soorten bevat, toegekend aan Mij. Koelhuis te Hoek van Holland. Voor de mooiste gebroeide pot of kist Narcissen, certificaat toegekend voor „He lios" en „Magnificence". Voor de mooiste inzending cyclamen, eert. aan D. Spaargaren Mz. en Zn. te Aals- I meer. Eervolle vermelding voor inzending Men- deltulpen aan firma Gebr. Nijssen te Sant poort. Eervolle vermelding met lof en waardee ring van de jury voor de inzending van het Laboratorium voor bloembollenonderzoek te Lisse. Lekke band veroorzaakt een botsing. Gistermorgen kwam een vrachtauto uit de richting Leiden toen van dezen wagen een band sprong. Hierdoor geraakte de be stuurder zijn macht over het stuur kwijt en reed tegen een luxe auto op, welke juist ter plaatse passeerde. Na deze botsing kwam de vrachtauto tegen een boom tot stilstand. De inzittenden van de luxe auto liepen door het breken van ruiten snij- wonden op. Dr. Le Grand verleende hulp, waarna de patiënten hun weg naar Haar lem vervolgden. Tegen den chauffeur van den vrachtwagen is proces-verbaal opge maakt, daar zijn banden niet volgens de wet in een staat waren om ermede te rijden. De materiaale schade van beide wagens is aanzienlijk. Gelukkig werd niemand ge- j raakt. Personalia. Onze plaatsgenoot mej. J. van Niekerk, slaagde dezer dagen voor het Staatspractijkdiploma voor handel en ad ministratie, gehouden op 5, 6 en 7 October j.l. in de Ridderzaal te 's-Gravenhage. KATWIJK AAN ZEE. De aanstaande feestdag. De Oranjever- eeniging vergaderde in verband met de te verwachten heugelijke gebeurtenis en wat dt vereeniging alsdan te doen staat. De voorzitter de heer Herm. Parlevliet, deelde mee wat het bestuur zich al zoo had inge dacht, n.l. feestrede door den voorzitter, vlaggenparade, xylophoonbespeling door mej. J. Grauw; een uitvoering door de „Driehoekmeisjes", een strijkje onder lei ding van de heer L. Haasnoot zal de gezel ligheid verhoogen. De feestavond zal aanvangen, na de feest rede, met een fakkeloptocht. Daarna zal een z.g. vreugdevuur ontstoxen worden op het schoolplein aan de Voorstraat. Rond het vreugdevuur de traditioneele rondedans door jong en oud. De vergadering kon zich met deze plannen geheel vereenigen. Een collecte zal in het dorp gehouden worden tot stijving der kas. Als het g:oote oogenblik daar is zullen herauten hiervan den volke kond doen. Bij de rondvraag kwam o.m. ter sprake het ledental, n.l. 400, hetgeen veel te gering geacht wordt voor zulk een gemeente. Er zal nog een actie gevoerd worden tot ver hooging van het ledental. Een vraag of er ook iets voor de kinderen zou zijn, moest de voorzitter ontkennend beantwoorden omre den de kas zulks niet toeliet. Hierna slui ting. LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Onder voorzitterschap van den heer Wim Bleijs hield de K. J. M. V. een zeer geslaagde bijeenkomst. Op dezen avond stond de Kerstviering in het mid delpunt der belangstelling. Wegens verhindering van den uitg'enoo- digden spreker gaf de voorzitter een zeer mooie en geslaagde uiteenzetting over de Kerstgedachte. Allereerst sprak hij over de Adventsgedachte om ten slotte te ko men tot het Kerstfeest, de geboorte van het lang verwachte kindje Jezus. Spreker verrijkte zijn lezing met eenige zeer pas sende declamaties en vertelde ten slotte van „het Kerstfeest van den Veerman" van St Streuvels. Een dankbaar applaus be loonde spreker voor het gebodene. STOMPWIJK. Brand. - Gisternamiddag omstreeks 2 uur werd de brandweer te Stompwijk ge alarmeerd voor een brand bij de N.V. En- kes aan den Westvlietweg. De brandweer welke spoedig ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen, daar het begin van brand, dat zich ernstig liet aanzien, reeds met eigen bluschapparaten was bestreden. VEUR. Diefstal. Zondagnacht zijn uit de ga rage van den heer v. d. A. aan de Dam- laan te Veur twee zoo goed als nieuwe re serve-autobanden gestolen van twee aldaar gestalde vrachtwagens. Vermoedelijk heb ben de dieven zich toegang verschaft tot de garage met een valschen sleutel, daar elk spoor van braak ontbreekt. De politie heeft de zaak in oaderzoek. VOORSCHOTEN. Volksbond. De Ned. R.K. Volksbond vergaderde gisteravond in het R.K. Ver- eenigingsgebouw alhier. Nadat de voor zitter had medegedeeld, dat zoowel de geestelijk adviseur als de kapelaan ver hindert waren aanwezig te zijn, werd het woord verleend aan den heer Van den Ak ker, die een lezing hield over het onder werp „Cultuur en beschaving". Spr. be toogde, dat cultuur en beschaving wel goed zijn, maar nooit als doel mogen wor den gezien.. De beschaving moet dienst baar worden gemaakt aan het ééne groote doel, waarvoor wij leven, namelijk God te dienen. In het kort deed spreker uitkomen, op welke manier de Volksbónd tot stand is gekomen en zegde toe een volgenden keer te behandelen, hoe ook de Volksbond in de laatste 50 jaren heeft medegewerkt aan het brengen van een goed-gerichte cultuur en beschaving. Afscheid hoofd der O.L. school, den heer J. H. Rutten. Gisteravond had een bij eenkomst plaats in het gymnastieklokaal, nabij het Raadhuis, belegd door de ouder commissie van de O.L. school, om afscheid te nemen van het hoofd dezer school, den heer J. H. Rutten, die per 1 Januari a.s. als hoofd dier school ontslag neemt, we gens het bereiken van den pensioensge rechtigden leeftijd. Het gymnastieklokaal was geheel gevuld met belangstellenden, ouders en oudleerlingen der school. Aan wezig waren de heer M. F. Berkhout, bur gemeester en de beide wethouders J. A. Mens en C. Eggink en eenige leden van den gemeenteraad. De avond werd geopend door den heer C. Bolle, voorzitter der oudercommissie. Spr. bood het scheiden den hoofd een nieuw radiotoestel aan, na mens de oudercommissie. Ook burgemees- 4er Berkhout sprak een woord van dank lot het scheidende hoofd voor de wijze, wr.arop hij zijn taak heeft vervuld. Ver- smiUende dames en heeren voerden nog het woord en boden de familie Rutten ticemstakken aan. Op hel einde van den avond, dankte de heer Rutten allen v^or de belangstelling betoond op dezen avond. (SPROOKJE) 129. Op de thans donkere gang krioelden de kabouters dooreen in hun hansopjes. Alleen het maantje scheen naar binnen en gaf licht genoeg, dat Anneke alles kon onderscheiden. Een paar kabouters hielden een groot laken aan de uiteinden vast, en de anderen renden één kabouter achterna. 130. Toen Anneke goed keek, zag ze dat de kabouter waar de jacht op werd gemaakt Flipje was. Weetgraag holde voorop. Dit wilde zeker wraak nemen op Flipje. Anneke had een fijn plekje om te kijken. Niemand zag of lette op haar en zij zag alles.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9