De avontuurlijke opdracht Het stoHeiijk-overschot van generaal ludendo'ït op het sterfbed in het ziekenhuis «losephinum» te München Het Lorenz-baken met de drie korte golf zendmasten voor bimdlanding op het vliegveld Schiphol is ge* reed Thans worden proeven genomen Toilet maken. Een waardig besluit van het eerste trimester op de kleuterschool bij het begin van de Kerstvaeantie 3)e Êdd^cHeGoii/fccmt Het Fritz Hirsch gezelschap voert thans In den Prlncesseschouwburg te Den Haag de Mozart ope ette op «Ein veilchen au» der weise stand», waarvan hierboven een aardige scène Woensdag 29 December as wordt oe Maasbrug bij Hedei geopend Drie foto's uit de geschiedenis der oever* verbinding Boven: de weg over het ijs in 1933; midden: de eerste werk zaamheden van den bouw; onder: de n-euwe b'uo oe-eed Het praaigrat van Engeib echt II van Nassau en Cunenbe>g van Baden in de Prinsenkapel van de Groote Kerk te Breda, dat gerestaureerd wordt en waaronder xtch de grafkelder bevindt, waarnaar thans een nader onderzoek wordt ingesteld FEUILLETON Naai bet Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden) 63) Zijn linkerhand legde zich beschermend om haar middel; zijn rechterhand pakte haar arm met een kalm, waarschuwend drukje. Zijn rug was naar de kast gekeerd Zijn lichaam beschutte haar. Op dat oogenblik drong het tot haar door dat Elsie hem op de hoogte gebracht moest hebben. Hij wist, dat Drayton hier was en dekte haar als een schild. Ze waren op het oogenblik buiten het schootsveld van Drayton's schuilplaats in de kast. Waarom had hij niet gevuurd toen Lin was voorbijgerend. Was het te vlug in zijn werk gegaan, of broedde deze duivel op boozer plannen? Ze kon het niet zeggen en ze durfde niet denken aan wat zich ver der zou afspelen. Waar is Poole? vroeg Lin. En meteen hoorden zij Poole's sleutel in het slot. Op het eerste geluid draaide Lindsay Marian vliegensvlug om en duwde haar met alle kracht zoodat zij door de open ruimte tusschen hem en de open kamerdeur zeilde. Poole, bij de buitendeur van de flat, zag haar met uitgestrekte handen komen, toen struikelen en vallen. Als een blok kwam ze voor zyn voeten neer op hetzelfde moment, dat het schot knalde. Een tweede schot klonk, een geschreeuw en gesplinter van hout. Poole hielp in het voorbijgaan miss Ray- ne overeind en ijlde de zitkamer binnen. De deuren van de linnenkast stonden open. Een deinende chaos van armen en beenen en golfstokken, openbaarden zich aan zijn blik. Hij herkende mr. Trevor's beenen in een vreemde broek en mr. Trevor's stem, die zijn naam riep. De rest van de kast scheen geheel gevuld met een grooten, krachtigen man, die als een waanzinnige stond te trappen. Poole kreeg tweemaal een veeg uit de pan en tusschen die twee schoppen door viel opnieuw een schot, dat een venster verbrijzelde. Er klonk gerinkel van glas, dat toen een geluid alsof er iets met een krak afknapte, daarop een gehuil van woede en pyn. Ten slotte Lindsay Trevor's stem. Ziezoo! Ik heb zijn arm gebroken. Je hebt nu zeker wel genoeg, Drayton? Smijt de revolver in de kamer. Ik heb hem zóó, dat ik zijn anderen arm zal breken als hy nog wat probeert. Woest protesteerend haalde ze hem uit de kast. Toen was hy opeens stil en slap. Lindsay riep door de open deur: Marian, is het goed met je? Ja, klonk het terug, wat zwakjes. Hij ving een glimp van haar op, met Elsie's arm om haar heen, en heel bleek. Een van jullie moet telefoneeren. Hij noemde een nummer. Zeg, dat we hem hebben en dat ze een dokter meebrengen, omdat zijn arm gebroken is. De man, die zichzelf Drayton genoemd had, keerde zich om in den stoel waarin ze hem hadden ïeergezet. -= Mijn eigen dochters, notabene! ont snapte hem op een toon van onbeschrijfe lijke bitterheid. Lindsay zag, dat Marian's gezicht nog witter werd. Je weet heel goed, dat het je dochters niet zyn, dat je ze met je doortrapte, ge- meene leugens heb geterroriseerd en dat Lee Abinger hun vader was. Lin is dat waar? hijgde Marian. Absoluut. De papieren waaruit dat onweerlegbaar blijkt, zaten in dat schilderij van jou, Elsie. Daarom heeft je moeder den achterkantdichtgeplakt je zei immers, dat dat het laatste was wat ze gedaan heeft. Nu, het verlost jullie van de nachtmerrie, dat jullie kinderen zoudt zijn van dit indi vidu. Zooals ik al zei, jullie vadei heette Lee Abinger, een veelbelovend helaas jong gestorven Amerikaansch kunstschilder. Jul lie arme moeder moet na zijn dood een van de vele slachtoffers van dezen on- mensch geworden zijn. Zeg Elsie, wil je nu alsjeblieft dat nummer draaien. Vraag naar kolonel Garratt. Zeg, dat het heel dringend is. De telefoon bevond zich in de hall. Ter wijl Elsie haar boodschap herhaalde, hoor de ze door de open deur achter zich Lind say op gedempten toon iets tegen Poole zeggen, maar ze kon niet verstaan was het was. Ja, ik moet. kolonel Garratt spreken, vervolgde ze. Het is dringend heel dringend. Naast haar kwam Marian's zenuwachtige, gejaagde stem: O. hij is flauwgevallen! Elsie wendde het hoofd om. Ze kon Poo le's geen-spier-vertrekkend gezicht zien en iets van Lindsay's schouder en tusschen hen Drayton, voorover gevallen en in el kaar gezakt. Toen kwam Garratt's snijdende stem van den anderen kant van de lijn. Ja? Wat is er? Wat is er? Ik telefoneer van Lindsay Trevor's flat ik heb een mededeeling van hem voor u. Drayton is hier ze hébben hem. Zijn arm is gebroken. Lindsay vraagt of u een dokter meebrangt. Ze hoorde nog net Garratt's scherp: Waarom belt hij zelf niet op? Zeg hem, dat hij aan de telefoon komt!, toen er in de kamer 'n soort heksenketel losbarstte: de bons van een vallenden stoel, een uit roep van Lindsay, een sinister, schor ge brul. Ze liet den hoorn vallen en zag Drayton, een hooge gestalte, met verwilderde haren en ontredderde kleeren met de revolver waarvan hij blijkbaar kans had gezien zich in een onbewaakt oogenblik meester te ma ken in de linkerhand. Marian stond in de deuropening en gilde. De volgende se conde stond zyzelf daar ook en keek de kamer in. De stoel, waarin Drayton gezeten had, was omgesmeten. Poole lag op handen en knieën, een eigenaardige uitdrukking van verbazing op zijn houten gezicht. Lindsay maakte zich in gebukte houding tot een stormaanval gereed. Drayton stond by het verbrijzelde ven ster, de revolver zwaaiend in zijn hand. Hij vuurde op Lindsay en miste. Even bleef hij in zijn oude, gebogen houding, alsof hy zijn laatste krachten spande om zijn tegen stander te bespringen en daarop, vóór Lind say hem bereiken kon, draaide hy zich om, en dook met luid gekletter en gerinkel van verder brekend glas door de kapotte ruit. Er was een seconde \an stilte van drukkende, beklemmende stilte waarin flauw Garatt's stem krassend uit de ver laten telefoon klonk. Met een schok vermande Lindsay zich en kwam in beweging. Hy snelde naar het verwoeste venster, keek behoedbaam om laag, doch deinsde met een gesmoorden kreet van ontzetting achteruit. De „Gier" die een laatste wanhoopspo ging had gewaagd om aan den vergelden den arm der gerechtigheid te ontkomen, werd in zijn haastigen tocht langs de goot pijp omlaag, belemmerd door pijn en de on bruikbaarheid van zijn éénen arm. Hy greep mis en met een gil, die niets men- schelijks meer had-, stortte hij naar bene den, op het trottoir, waar hij als een vorm- looze massa bleef liggen. Lindsay liep de kamer door en ging op Marian toe. Hij legde zacht zijn arm om haar heen en terwijl ze zich aan hem vast klemde, stroomden de tranen over haar wangen. Nog met den arm om haar schouder, voerde hy haar mee de hall in en nam den hoorn op.... EINLE.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5