RIJNSTREEK BIOSCOPEN TE LEIDEN WOENSDAG 22 DECEMBER 1937 DE LETÜSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 ALPHEN AAN DEN RIJN. A. P. TOLK. Gouden jubileum in gemeentedienst. Een verdienstelijk ambtenaar, de heer A. P. Tolk, hoopt op 1 Januari den dag te her denken, dat hy vóór 50 jaar in gemeente dienst trad. Aan den rijken staat van dienst van den jubilaris is het volgende ontleend: Van 1 Januari 1888 t/m 14 November 1892 jongste klerk ter secretarie der voormalige gemeente Alphen, van 15 November 1892 t/m 15 September 1896, ambtenaar ter se cretarie der voormalige gemeente Aarlan- cerveen, van 16 September 1896 t/m 31 De cember 1917 gemeente-secretaris der voor malige gemeente Aarlanderveen; van 1 De cember 1905 t/m 31 December 1917 ge meente-ontvanger der voormalige gemeen te Aarlanderveen; van 1 Mei 1904 t/m 31 December 1917 ambtenaar van den Bur gerlijken Stand der voormalige gemeente Aarlanderveen; van 11 September 1918 tot heden Hoofdcommies-chef ter gemeente secretarie van Alphen aan den Rijn; van 11 September 1918 tot heden waarnemend gemeente-secretaris van Alphen aan den Rijn; van 11 September 1915 tot heden secretaris-boekhouder van het Grondbe drijf, eerst van de gemeente Aarlanderveen, later van de gemeente Alphen aan den Rijn; vanaf 11 Augustus 1898 tct heden penning meester van den Grooten-, Kleinen- en Kalkovenschen Polder; vanaf 26 Augustus 1899 tot heden penningmeester van den Zuid- en Noordeinderpolder; vanaf de op richting tot heden secretaris van de Ver- eeniging tot bevordering van het Lager Landbouw Onderwijs op Christelijken grondslag te Alphen aan den Rijn; sedert jaren penningmeester van de afdeeling Zuid-Holland van den Nederlandschen Bond van Gemeen te-Ambtenaren: (sedert 1897 lid van het Bestuur van deze afdeeling); sedert 1926 penningmeester van den Neder landschen Bond van Gemeente-Ambtena ren; vanaf de oprichting tot heden presi- oent-commissaris van de Effecten en In- cassobank N.V. te Alphen aan den Rijn; vanaf de oprichting tot heden president commissaris van de N.V. Alphensche Glas verzekering-Maatschappij te Alphen aan den Rijn; vanaf de oprichting tot heden president-commissaris van Tolk Co. As suradeuren Anno 1893 N.V. te Alphen aan den Rijn; vanaf de oprichting tot heden voorzitter van de woningbouwvereenig'ng „Volksbelang" te Alphen aan den Rijn; bestuurslid van de Christelijk Historische Eiesvereeniging „Groen van Prinsteren" te Alphen aan den Rijn; administrateur van de N.V. Telefoon-Maatschappij „de Rijn streek" gevestigd te Alphen aan den Rijn. tot aan de overname van het plaatselijk net door het Rijk; van 1 Januari tot 14 Maart 1906 boekhouder van de Spaarbank van het Departement Alphen/Oudshoorn van de Maatschappij tot Nut van het alge meen; jarenlang secretaris geweest van de afdeeling Alphen aan den Rijn van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw; ver scheidene jaien voorzitter van de afdee ling Alphen en omstreken van de Neder- landsche Vereeniging tot bestrijding van het gebruik van alcoholhoudende dranken; secretaris van de onder.inge verzekerings- vereeniging tegen ongevallen overeen komstig de bepalingen van de ongevallen wet uitsluitend voor pannen en steenfabrie ken in de Rijnstreek, totdat de vereeniging in een grootere vereeniging werd opgeno men. De heer A. P. Tolk hoopt op 3 Januari 1938 des middags 36 uur receptie te hou den in het huis der Gemeente te Alphen aan den Rijn (bij de Bruggestraat). Groote Java-avonden. Maandag en Dinsdagavond werden in de groote zaal van de St. Josephvereeniging alhier ten bate van de Javaansche Missie door den weleerw. pater B. Sondaal S.J. groote Java-avonden gegeven met een leer- zamen lezing. De eerw. spreker mocht op beide avon den een groot aantal Alphenaren onder zijn aandachtige toehoorders rekenen, waar over spr. in zijn inleiding zijn groote vol doening uitsprak, tevens dank brengend aan allen die op eenigerlei wijze tot dit succes hebben meegewerkt door propa ganda of anderszins, inzonder aan den heer Bern. Rombouts die de moeilijke voorbe reidende werkzaamheden heeft verricht. In drie deelen zet spr. hierna populair uiteen de geschiedenis, de kunst en de godsdienst van het Javaansche volk. Be ginnende bij de beteekenis van de K.L.M.- inrichting, met de snelle verbinding voor de missie, bespreekt spr. het bezit van de oliebronnen in Indië en in verband hier mede de expansie-politiek van Japan om zich daarna uitsluitend te bepalen tot Java. Het Javaansche volk wordt dikwijls ten onrechte als onbeschaafd beschreven. Dit L absoluut onjuist. Zij hebben weliswaar een hee! andere beschaving dan die der Westersche, maar het is toch van een hooge beschaving. De herkomst van het Javaan sche volk weten zelgs de geleerden nog niet met zekerheid precies aan te geven. Ver moedelijk komen zy uit Indo-China en Slam. Door de vergelijkende taai-leer komt men tot die conclusie. De Javanen drijven in hoofdzaak handel met Madagascar en wat nu Engelsch-Indië is. De Javaansche vors ten van nu hebben echter absoluut geen macht meer en de oude Javaansche strijd lust is geheel verdwenen. Spreker toonde eenige beelden van het paleis van den Sul tan van Djokjakarta en van ceremon.eele plechtigheden op Koninginnedag. Een van de mooiste kunsten, aldus spr., de alom bekende Wajangkunst, het Wa jangspel of schimmenspel. Het zijn een 250 stuks verschillende modellen van pop pen waarvan de schaduwen, met behulp van licht op een gestrekte witte doek wor den geworpen, welke Deelden voor hem alle een beteekenis heeft. Het spelen van dit spel komt voort uit godsdienstige over wegingen. Zij gelooven dat hun voorouders schimmen zijn en zij, de levenden, door het spelen van het Wajangspel contact met de overledenen kunnen krijgen. Bovendien heeft het spel een diepe religieuse betee kenis en vormt daarom dikwijls een zeer goed aanknoopingspunt voor den missio naris in verband met zijn bekeeringswerk. De Godsdienst van het Javaansche volk is oorspronkelijk het Animisme. De Ja vaan gelooft in geesten,goden en zielen maar denkt hoofdzakelijk aan de geesten, die het te „vriend" moet houden. Offert z.g. aan de dooden, door een maaltje rijst b.v. by den doode neer te zetten (hetwelk meestal door een levende wordt opgepeu zeld onder vergoeilyking, dat de doode er wel zijn deel zal hebben afgenomen). Later is het Hindoeisme binnengekomen in Java, gevolgd door het Boedhisme en de Islam. Spreker vertoont hierna nog eenige platen, welke de z.g. dooden vereering illustreeren. De Missioneering gaat in Java zeer moei- lyk. Men kent de taai niet zoo gemakkelijk en de gebruiken van het volk. In de ver schillende Missiestaties gaan dan ook de Hollandsche Missionarissen steeds uit in gezelschap van een Inlandsche Missionaris cm eerst het Javaansche volk te leeren ken- ren. Vervolgens vertoonde spr. verschillen de beelden uit het Javaansche landschap, vulcanen, sawah's, bruggen etc. De pogingen van de missionrissen om de oudere Javanen voor het H. Geloof te win nen zijn gefaald. Daarom bouwen de Je- zuïten thans hun missionneeringswerk groo- tendeels op de scholen, met de jeugd. Ook deze moet mer. niet overrompelen maar zeer langzaam het begrip van het Chris tendom trachten bij te brengen, anders be loopt de missionaris gri-oten kans, dat op een goeden morgen zijn schooltje leeg blijft er. dus geen zijner leerlingen op school durft te komen. De zang van het Javaansche volk is even eens een zeer bijzondere en afzonderlijke. Pater Sondaal S.J heeft eenige hunner Lederen in klanken laten hooren. Ten slotte toont spr. de resultaten van het mis siewerk der Jezuïten op Java, waarbij blijkt dat vooral de scholen de meeste en beste vruchten hebben opgeleverd. Spr. wekt de toehoorders op zich te abonneeren op het Missieblaadje „Sint Claverbond", maar waarschuwt vooraf hierdoor het Pauselijk liefdewerk niet achter te stellen. Na het zingen van het- „Aan U o Koning der Eeuwen" vertrokxen de talrijke aanwe zigen die door deze zeer leerzame lezing en eer schitterende collectie lichtbeelden door Pater B. Sondaal S.J. ongetwijfeld nader zijn gebracht tot onze koloniën en Missie staties met de daaraan verbonden werk zaamheden. BOSKOOP K.J.C. De Kruisvaart-byeenkcmsten, welke tot nu toe in de gymnastiekzaal der school werden gehouden, zijn door de ver anderingen voor het a.s. hulppostkantoor, dat daar tijdelijk gevestigd wordt, zeer be moeilijkt. Het plan is nu om achter het vereni gingsgebouw een houten gebouwtje voor de K.J.C. te bouwen. De besprekingen met den architect zijn :n vollen gang en nog dit jaar zullen de plannen vasten vorm hebben gekregen. BODEGRAVEN. Geboren: Margaretha Helena d. van E Korver en A. M. Windhorst. Marinus Pieter en Celia z. en d. van K. Punsedie en M. C. van Ingen. Overleden: Gerarda den Blanken echtgen. van C. Compier 58 jaar. Getrouwd: H. Rodenburg 30 jaar en A. Sterk 25 jaar. Gevestigd: Ph. Möhle, van Alphen aan den Rijn, Noordstr. 66. A. Pieterse, van Harmeien, Oud-Bodegraven 29. A. P. Cleton, van Woerden, Mauritsstraat 4. Z. Goedhart en gezin, machinist, van Moordrecht. H. Rijlaarsdam, veeh.knecht van Haastrecht, Buitenkerk 37. W. C. Verwoerd, van Waddinxveen, Willemstr. 35 J. N. de Jong, van Nieuwveen, Meye 17. AM Vink, monteur, van Woerden, Bui tenkerk 49a. A. Pellegrom, van Linscho- ten, Noordzijde 141. Vertrokken: C. Pouw, naar Riet veld No. 135. A. Bijman, naar Rietveld No. 131. C. Bannink, huishoudster, naar Breukelen, Korenpad 7. T. van Brienen, naar Lange Ruige Weide, No. 173. A. L. de Vogel, landarbeider, en gezin, naar Al phen aan den Rijn, Julianastraat 39. NAZIEN VAN UITLOTINGEN HOOGMADE. AUTO ONDERSTBOVEN IN DE SLOOT. Inzittenden wisten zich te bergen. Gistermiddag ongeveer 12 30 uur kwam een personenauto, voorzien van letter en nummer H 84685, uit de richting Wou- brugge. Gekomen in de bocht nabij de Vliet- poldermolen, raakte de bestuurder, de heer N. Hazebroek, wonende te Nieuwe Wete ring, de macht over zijn stuur kwijt of kon door een andere reden de bocht niet goed nemen, geraakte met zijn auto in de gras berm, waarna de auto omsloeg en met de wielen omhoog in een langs den weg loopen de sloot kwam te liggen. Zoowel de heer Hazebroek als de naast hem zittende heer A. de Wit, eveneens uit Nieuwe Wetering, konden zich door opening van het portier uit de bijna geheel onder water liggende auto bevrijden, en werden door een juist passeerenden vrachtautobestuurder op het droge geholpen. De beide inzittenden kwa men alzoo er zonder letsel en met een door de koude wel zeer onaangenaam bad af. De zwaargehavende auto is in de loop van de middag met behulp van een kraan wagen van den garagehouder Van Heek uit Oude- Wetering op het droge gehaald en wegge sleept. Een en ander trok natuurlijk veel publiek aoch het verkeer op den tamelijk drukken maar zeer small en weg werd goed geregeld. DE KWAKEL. Collecte. De collecte ten bate van de armen onzer parochie bracht Zondag jJ. op 204.50. NIEUWE-WETERING Oranje-vereeniging. Gisteravond was door het voorlcpoig bestuur een vergade ring bijeengeroepen in café Remmerswaal om te komen tot de oprichting van een üranje-vereeniging. De waarn. voorzitter, ne heer Ant. v. d. Broek, heette de talrijke aanwezigen van harte welkom. Spr. hoopte dat de afwikkeling van de agenda in alle eensgezindheid en naar ieders wensch mocht geschieden tot heil van het Oranje buis Vervolgens bracht de heer J. M. Korts verslag uit van de vergadering, die eeni- gen tijd geleden gehouden was, en waarin een voorloopig bestuur was gekozen. Hierna zette de heer A. v. d. Broek in 't kcrt uiteen de reden waarom deze verga dering was belegd: nl. het oprichten van een Oranje-vereeniging. Groote activiteit is er in den lande overal merkbaar in de Oranje-vereenigingen, en niet zonder re- don, want in de toekomst zijn in ons Vor stenhuis groote feesten op til. Nieuwe-We- tering mag niet achterblijven bij het be tuigen van haar hulde aan het geliefde Oranjehuis. De voorz. hoopte, dat niemand ervan zou terugschrikken om zijn meening te zeg gen over de te behandelen zaak. Nadat het voorloopig bestuur 'aan de vergadering zijn program en idee had voorgelegd, werden door talrijke aanvul lingen en wijzigingen tenslotte enkele nor men vastgesteld, waarmee uiteindelijk iedereen zich kon vereenigen. Na deze besprekingen, waarbij ook werd bepaald, dat de contributie niet hooger zou zijn dan 1 voor personen vanaf 18 jaar, werd de gelegenheid gegeven om zich als lid te melden. Direct gaven 68 leden zich daartoe op, en het volgend punt van de agenda was: bestuursverkiezing. Nadat over dit vraagstuk lang van ge dachten was gewisseld, gestemd en lang ge teld, kon aan de vergadering worden be kend gemaakt, dat gekozen waren: Ant. v. d Brok, R. Spring in 't Veld, P. Straat hof, Nic. Hasebroek, C. A. van Beek, P. oe Wit en J. M. Korts. De heer van der Broek dankte voor de meewerking der leden om zoo te stemmen, dat de zeven bestuursleden er lirect uit- k wamen. Nadat het pas gekozen bestuur de func ties onderling had verdeeld, werd de for- matie als volgt: voorzitter: Ant. v. d. Breek; secretaris: J. M. Korts; penningmees ter: P. de Wit. In de reglementen zal worden vastge legd, dat dit bestuur zal worden aange vuld met commissarissen tot 12 man, zóó, da.t de verhouding 66 wordt, wat betreft de godsdienstige gezindheid. Bepaald werd, dat de nieuwe vereeni ging de naam zou dragen van: Oranje- vereeniging „Eensgezindheid". Leze naam werd door alle aanwezigen goed bevonden en aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. WOERDEN. Oranje-vreugde. Omtrent de plannen van de vereeniging „Koninginnedag" voor ae viering der blijde gebeurtenis kunnen we mededeelen, dat deze in hoofdtrekken gereed zyn. De feestviering wordt over twee dagen verdeeld. Op den avond van den eersten dag zal er een feestelyke samen komst zyn op het Marktplein Hier wordt een Oranjeboom geplant, waarm honderden lampions zullen branden. Tevens zullen er verschillende vuren worden ontstoken, waaraan het publiek zich kan warmen. Op de tweede avond zullen in meerdere zalen uitvoeringen plaats hebben. Er is o.m. reeds vastgesteld, dat het Mannendubbel- kwartet „De Brulboei" deze avond in hotel Neuf zal verzorgen, terwijl de vereeniging De Princevlag" in hotel „De Dubbele Sleutel" een uitvoering geeft. Over een en ar.der hopen we spoedig nadere mededee- lingen te doen. WOUBRUGGE. Kerstgave armlastigen. Het gemeen- tebestuur heeft besloten de armlastigen, i die in de gemeentelijke ondersteuning zijn j opgenomen in de week van 12 tot 18 De cember j.l., en in wier steun geen subsi- die van het Rijk wordt ontvangen, een extra-uitkeering te doen van 2.50, welk bedrag in natura zal worden uitgekeerd. ROELOFARENDSVEEN Gezellen-vereeniging. Gisterenavond hebben een zes-tal Leidsche gezellen in een tafel-tennis-wèdstrijd tegen de verte genwoordigende ploeg van de afdeeling Roelofarendsveen fraaie staaltjes getoond van hun zeer groote vaardigheid op dit gebied van sport. Hoewel de onzen het tempo doorgaans wel konden volhouden, waren ze evenwel niet opgewassen tegen de fameuse effectvolle overhalers der Lei- di-..iaren, die telkenmale een hartelijk ap plaus oogstten. Daar was veel te leeren voor onze jonge club, ze weerden zich kra nig en we hopen dat ze het hun leermees- teis van gisterenavond nog eens moeilijk zullen maken in de toekomst. Dat kan niet anders dan de sport ten goede komen. De uitslag was de volgende: LeidenRoelofarendsveen J. v. d. Post—Co Heemkerk (21-17) (21-13) C. v. d. Meel—S. Vink (24-22) (21- 7) Th. v. Dijk—M. Turk (21-10) (21-17) J. v. Deventer—v. d. Meer (21-23) (21-17) W. v. d. Post—J. de Bruyn (21- 8) (21-17) v. HaastrechtCastelein (21- 6) (21-16) Totaal: LeidenR'veen 111. ZOETERWOUDE. Geboren: Thomas Leonardus Antho- nius z. v. W. J. v. Veen en A. J. v. d. Broek. Martha Maria d. v. W. C. de Groot en C. M. Pietejrse. Jannie d. v, J. v. Dam en W. Wassenburg. Alida Jo hanna d. v. Th. J. Opdam en J. A. A. v. Leeuwen. Petronella Wilhelmina Maria d. v. J. Th. v. Cassel en A. M. Vlasveld. Bartholomeus Joseph us Jan z. v. P. Krom en B. J. v. Amsterdam. Overleden: Godefridus Maria Pie terse 1 jaar. Johanna Hillenaar 81 jaar wed. v. J. Kerkvliet. Gevestigd: N. v Leeuwen van Voor schoten. J. H. v. d. Kley v. Voorschoten. J. M. E. v. d. Linden van Leiden. A. Uithol van Alphen aan den Rijn. J. C. Bisschop van Wateringen. W. Koppers en gezin van Leiden. M. A. v. d. Greft, van 's-Gravenhage. P. de Groot, van Bodegraven. P. J. A. de Vrind van Lei den. A. P. v. d. Pauw Kraan, van Den Haag. J.v. Breukelen en gezin van Vel- zen. J. Hoogkamer en gez. van Haarlem mermeer. L. Koorevaar van Schoonho ven. M. Ruizeveld van Rotterdam. M. C Bontje van Woubrugge. J. G. M. Hoo- geboom van Alkemade. W. Th. Kraan, van Zwammerdam. W. A. J. Fontijn, van Leiden. M. Wille van Leiden. A. A. M. v. d. Krogt van Leiden. P. van Oord v. d. Vlies van 's-Gravenhage. H. A. Hillenaar, van Woubrugge. Vertrokken: W. J. Schipper en M. G. Schipper naar Hillegom. G. A. Coert naar den Oever. G. v. d. Eist naar Stomp- wijk. A. W. v. d. Hoeven naar Delft. B. v d. Eist naar Veur. M. J. W. Verhoek naar Zevenhuizen. B. Bosman naar Ede. G. van Kampen naar Leiden. W. Ver hoorn en gezin naar Leiderdorp. J. Bak ker naar N. O. I. A. E. M. v. d. Krogt n. Wassenaar. F. Rosendaal n^ar Lage Rui ge Weide. G. A. H. M. Noordman naar 's-Gravenhage. J. M. Verdegaal en ge zin naar Reeuwijk. M. Th. en N. W. v. d. Poel naar Noordwyk. MEUE—ZEGVELD. Kerstactie. Zooals ieder jaar hebben ook nu weer 12 dames geprobeerd te be leven die schoone woorden van St. Jan de Apostel, laat ons niet liefhebben met woord of tong maar met daad en waarheid Eenige weken hebben zij hun tijd en krachten beschikbaar gesteld om hun me- deparochianen die in armoe het Kerstfeest rfioeten vieren te helpen. Ze hebben ge knipt, genaaid, gebreid. Zoodat het een lust was om hun werkstukken te zien op de tentoonstelling, gehouden de 4e Zondag van den Advent Goed voorbeeld doet goed volgen. De Meisjes-Congregatie had het gelukkige idee hieraan nog verschil lende kleedingstukken toe te voegen en het totale aantal bedroeg dan ook niet minder dan 220. De Kruisvaart met ge meenschapszin in haar program bood ons een Kertsstal aan ter verloting. Door een buitengewone belangstelling van de paro chianen is de naaikrans onzer Derde Orde volgend jaar een nog grooter activiteit kan ontplooien ten behoeve van onze armen in navolging van St. Franciscus. Buitenlandsctie Berichten ZES DOODEN BIJ EEN AUTO-ONGELUK In den Mexicaanschen staat Guanajuato is een autobus, bestuurd door een dronken chauffeur, tegen een andere auto gebotst en omgeslagen. Zes personen zyn om het leven gekomen en velen werden gekwetst. In de nabyheid der stad Wiesbaden is een vrachtauto, waarmede soldaten vervoerd werden, verongelukt. Vier mannen waren onmiddellijk dood, en vijfde overleed spoe dig in het ziekenhuis. Bovendien werd iemand zwaar gewond. GENERAAL AUDE ZWAAR GEWOND. Gistermiddag is generaal Audé, de chef van den staf van de luchtmacht, met zijn auto in botsing gekomen met een andere auto. Hij werd naar het ziekenhuis van Versailles vervoerd, waar hij twee uur bui ten kennis bleef. De doktoren constateer den een zware hersenschudding. OVERSTROOMINGEN EN ZUID-SLAVIE. In den middenloop van de Save zijn uit gestrekte oppervlakten overstroomd. Ver scheidene menschen zijn om het leven ge komen: de schade is aanzienlijk. De minis terraad heeft een bedrag van 400.000 dinar beschikbaar gesteld voor de eerste hulp aan de slachtoffers. In een pand in de Groenmarktstraat, in het centrum van Brussel, waarin een mode magazijn is gevestigd, is gistermorgen brand uitgebroken. De naaisters konden zich te midden van den dichten rook slechts met moeite in veiligheid stellen, en de laatste kon ernauwernood ontsnappen door via een venster in het aangrenzende perceel te klimmen. De eigenares van de zaak, die zich, toen de brand uitbrak, juist aan het kleeden was, is in de vlammen omgeko men. TREINPASSAGIERS AAN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. De Romeinsche correspondent van de „Daily Telegraph and Morning Post" meldt, hoe de tegenwoordigheid van geest van een treinmachinist, die door den rook in een spoorwegtunnel bijna zijn bewustzijn had verloren, de passagiers van een geheel be zetten trein van een ramp heeft gered. De trein reed door een tunnel tusschen de sta tions Ferentina en Miglionico, in Z.-W.- Italië, toen de stoker, de conducteur en de remmer bewusteloos neervielen. De machi nist voelde, dat hij eveneens het bewust zijn ging verliezen, doch met een laatste krachtsinspanning verhoogde hij de snel heid van den trein om zoo snel mogelijk het einde van den tunnel te bereiken. Hij kon nog juist zijn trein het station Miglio nico tot stilstand brengen, en zakte daarna bewusteloos ineen. De passagiers hadden, daar alle ramen ge sloten waren, niets gemerkt. De oorzaak zou een defect aan de ventilatie geweest zijn Gistermorgen is een auto van een mijn- bouwmaatschappij te Carcasonne op den weg aangehouden door vijf bandieten, die den kassier der maatschappij beroofden van een bedrag van 560 000 frank, bestemd voor de uitbetaling van loonen. Er vielen eenige schoten, waardoor de chauffeur der auto en een der bandieten gewond werden. STUDENTEN BEZETTEN EEN CAFE. Gisteravond hebben te Rijssel ongeveer vierhonderd studenten uit protest tegen het verbod, om ter gelegenheid van het Sint- Nicolaasfeest achter elkaar door de café's trekken, een groot café bezet, waar zij ze ven uur bleven zitten, met als eenige son- sumptie een klein glas bier. De eigenaar van het café riep een deur waarder te hulp om deze beperking van de verkoopsvrijheid te constateeren. Te middernacht liet de politie de zaal ontruimen, de studenten verlieten het ge bouw vreedzaam en zonder incidenten. THEATER HOvJFFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Wilde nachten (Ga by Morlay). Eva's huwelyk (Heinz Ruhmann, Magda Schneider). Speelfilm Humorist. Dag. 8—11 uur. Zon dags bovendien van 2—7 uur. Matinée Zaterd. en Woensd. 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Roberta (Fred As- taire. Ginger Ro gers). De hond van /laan deren (Frankie Tho mas, wo.iderhond Lightning). Amusem. film. Speelfilm Dag. 811. Zondags .ovendien 47 en 8—11 uur. Matinée Zaït. Woens dag 2.30 uur. Goedgekeurd voor volwassenen Luxor: When you 're In lo ve. (Grace Moore, Cary Grant). Mannen in het za del (Attila Hörbiger, Brigette Homey). Zangfilm Speelfilm Dag. 811, Zondags bovendien van 27 uur. Matinée Zaterd., Woensd. en Donderdag 2 uur. Goedgekeurd voor volwassenen Lido: Afgekeurd

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10