RIJNSTREEK Luchtaanvallen! MAANDAG 20 DECEMBER 193. DE LEIDSCHE COURANT DEREE D -PAG. IJ ALKEMADE Geboren: Maria Josepha Johanna d. van J. J, van Dijk en A. P. van der Meer Cornelis Ptrlus z. van P. J. Zwetsloot en H. Berg Gerardus Bernardus z: van G. van der Fits en E. van der Lubbe Gerardus Jacobus z. van G. J. v. Leeuwen en W. M. Belt. Ondertrouwd: N. v. d. Meer jm. 37 j. en A. M. Schoonderwoerd jd. 34 j. Overleden: Grietje Gortzak wed. van Chr. Willems 70 j. J. G. Grefte 70 j. BODEGRAVEN. WATERLEIDING-VREDE GETEEKEND. De voorloopige overeenkomst gesloten. Er is een bijzondere alg. vergadering ge houden van de aandeelhouders der N.V. Bo- degraafsche Waterleiding. Ook daar legden de Commissarissen voor de voorloopige overeenkomst, gesloten tussohen hen en B. en W. van Bodegraven, die inmiddels door den Raad is aanvaard. Na uitvoerige besprekingen werd ook door de aandeelhouders het voorstel aan vaard, echter op voorwaarde, dat ook de gemeente Zwammerdam bereid zou zijn, nog een half jaar lang de exploitatie over te laten aan de N.V. Dit voorbehoud is noodig, omdat de wa terbuizen van Bodegraven en Zwammer dam samen één net vormen. Zou Zwam merdam gevolg geven aan zijn besluit en der 1 Januari a.s. zijn eigen buizen in be zit nemen, dan kan een deel van Bodegra ven niet langer voorzien worden. Maar dat dit zou geschieden, laat zich niet denken. Zwamemrdam heeft aan buizen alleen niets en heeft nog geen enkele overeen komst betreffende waterlevering gemaakt. Was dit half jaar uitstel niet gekomen en zou Bodegraven werkelijk op 1 Januari a.s. krachtens het raadsbesluit de bedrijven hebben overgenomen, dan zou zeker nog een spoedovereenkomst noodig geweest zijn om de watervoorziening van Zwammerdam niet te stagneeren. Intusschen beteekent de aanneming van dit voorstel alleen, dat de vrede tusschen de partijen hersteld is. Zelfs al macht Zwammerdam er anders over denken, dan nog blijft art. 1 en 2 der overeenkothst van kracht. Het procedeeren is da.n afgeloopen, alleen wordt het bedrijf dan per 1 Januari overgenomen en niet per 1 Juli. Loopt ech ter alles zooals is overeengekomen, dan wordt de waterleiding op 1 Juli gemeente bedrijf. Het lijkt ons echter niet uitgeslo ten, dat er nog verder onderhandeld zal worden, uitgaande van het punt, waarop verleden jaar de zaak is vastgeloopen, n.l. de mogelijkheid van overname bij onder linge overeenkomst, zonder uitspraak van arbiters of misschien zelfs nog over voort zetting van de concessie. Alleen met. dit verschil, dat de gemeente nu tot overname besloten heeft en tqen nog vrij kon kiezen. Jubilea. Zondag 2den Kerstdag zal het 50 jaar geleden zijn dat de heeren B. Kraan en J. Regtvoort als lid werden aan genomen van het R. K. Zangkoor Lau- date Dominum". Zondag na de Hoogmis is er receptie in het parochiehuis, waar, naar wij wenschen, veel gebruik van ge maakt zal worden. Ongeval. Vrijdagmiddag had de sla- gersbediende C. Z. het ongeluk bij het buk ken met een scherp mes wat hij oven los in z'n zak had, in zijn buik te snijden. Hevig bloedend werd de jongen opgeno men. Een direct ontboden geneesheer heeft kunnen vaststellen dat, hoewel het zich ernstig voordeed, niets van ernstigen aard geraakt is. HAZERSWOUDE. Ge boren: Jacobus z. van N. de Gel der en W. ,van Elswijk. Simon z. van fJ. den Hertog en Z. Fokkens. Leonardus Hubertus Gijsbertus z:' van J. W. Str^ver en C. M. van Wieringen. Overleden: Jannetje van Houten 4 j. Vertrokken: S. Kaashoek, E74, naar Den Haag, Daendelstraat 26. LEIMUIDEN. Groote propaganda-avond B. V. L, De afd Leimuiden-Rijnzaterwoude van den Bijz. Vrijw. Landstorm zal op 13 Januari a.s. des n.m. te 7.30 uur in de zaal van mej. de wed J. Sneeboer een groote propagan da-avond organiseeren. Als sprekers zullen dien avond optreden dr. I. H. J. Vos, lid van de Tweede Kamer, Pater van Scha len O.F.M. te Woerden en ds. J. C. v. Apeldoorn, Ned. Herv. predikant te Lei den. Het dub'belmannenkwartet uit Nieuw- Vennep zal onder leiding van den heer van Staveren weer zijn medewerking verlee- nen. St. Nicolaaswedstrijd B. V. L„ In de groote zaal van de wed. Sneeboer, had in tegenwoordigheid van een bijna voltallige plaatselijke commissie de groote jaarlijk- sche schietwedstrijd plaats van de af deelin gen Leimuiden en Rijnzaterwoude. Er werd bijzonder goed geschoten. Ditmaal telden voor de bepaling der prijzen, alle geduren de het jaar behaalde punten mede: Een keur van prijzen was beschikbaar ge steld, voor alle landstormers was een prijsje aanwezig .De eerste prijs werd ge wonnen door Sj. Zemel (een Bosch-fiets lantaarn) de tweede prijs door M. Witte (een theeservies), de derde prijs door G. P. v. d. Meer (een wandkoffiemolen) en de vierde prijs door J. l'Ami (deze schoot echter mede, buiten mededinging). Voor tot de uitreiking over tegaan, richtte de voorzitter, de heer J. A. Bakhui zen, zich met een enkel woord tot de Land stormers. Mannen, zeide hij, ik stel u he denavond voor onzen nieuwen secretaris van de stelling Amsterdam, kapitein Smit. Wij hopen dat kapitein Smit onder ons een zelfde plaats zal gaan innemen als zijn eminenten voorganger wijlen majoor Schell. Kapitein Smit wij hopen, dat de bond tusschen u en de afd. Leimuiden c.a. even hecht zal worden als de band die er was rr^t uwen voorganger. De voorzitter heette ook kaptitein Nuyen, de propagandist van de stelling Amsterdam, van harte welkom. Hij hoop te, dat door de propaganda van dezen functionaris nog vele nieuwe leden de rijen der B. V. L.'ers zullen aanvullen. Spr. richt zich daarna tot den plaatselijken leider, den heer J. l'Ami die dezen avond weer zoo voortreffelijk heeft weten te organisee ren. Met een geestig speechje biedt de pl. leider aan den voorzitter een sigarenaan steker en aan de beide kapiteins een bou quet bloemen aan als een bewijs van erken telijkheid. De voorzitter spreekt dan nog enkele woorden in verband met het auto-ongeluk overkomen aan Zijne K. H. Prins Bernhard en spreekt zijn blijdschap uit over het ge lukkig vorderende herstel Daarna ging de voorzitter tot prijsuitreiking over. De afd. kan met genoegen op dezen zoo geslaagden wedstrijd terug zien. NIEUWKOOP. ONTWIKKELINGSAVOND. Inleider Kapelaan Stet uit Noorden. De RJC. Volksbond geeft ook dezen win ter weder een aantal ontwikkelingavonden, telkens ingeleid door een verschillenden spreker en toegankelijk voor ieder belang stellende en waarvan de algemeene titel luidt: cultuur en beschaving met en zon der God, Voor een uitstekend bezette zaal werd de tweede avond ingeleid door den Weleerw. heer C. Stet, Kapelaan te Noorden. Voor zitter van Houten was ongesteld, waarom de vergadering geleid werd door zijn plaats vervanger, den heer Carel Eijs. Ook Pas toor Blom behoorde tot de aanwezigen. Kapelaan Stet vreest zijn onderwerp on derschat en zijn krachtenoverschat te heb ben, toen hij zich bereid verklaarde deze inleiding te houden. Spr. behandelde de heerlijkheid van Gods Schepping. Hiervoor moet men lezen „Het lied van den hemel" van Lenz, waarin op aangrij pende wijze de wondermacht van Gods scheppingsdaad beschreven wordt. Aan schouwend den hemelkoepel bij avond laat hij ons in gedachten reizen maken met de snelheid van het licht, 300000 K.M. per se- ocride, naar de sterren, die millioenen kilo meters van elkaar verwijderd zijn. Hij ver telt ons hoe die sterren met een snelheid van honderden K.M. weer draaien om hun gemeenschappelijk middelpunt en geza menlijk weer met een duizelingswekkende vaart verder schieten de wereldruimte is Hij laat ons zien hoe onze aarde is het schoonste juweel in het wijde koninkrijk der zon en hoe zij.liefdevol verzorgd wordt door de zon. Op die aarde groeien en bloeien ongeveer 600000 plantensoorten en van de meercel lige diersoorten, om van de eencellige mi croben en bacteriën maar niet te spreken, leven er meer dan een millioen soorten, alleen van insecten al 300000. En nog grootscher maakte God Zijn schep ping door het scheppen van den mensch, naar zijn beeld en gelijkenis. Te midden van het vergankelijke is deze geschapen voor de pnsterfelijkheid en geroepen tot eeuwige deelname aan het leven van God zelf. God gaf hem het licht van het ver stand en van het geloof en werd voor hem een Vader. Vervolgens gaf spr. aan hoe onze levens houding moet zijn en dat ons hoogste en ons eenigste levensdoel moet zijn: God. Een dankbaar applaus volgde. Een drie tal vragen werden naar genoegen beant woordt, waarna de waarn. voorzitter een goed verzorgd dank- en slotwoord sprak. Bouwvergunning. Het gemeentebe stuur verleende vergunning aan den heer A. N. Zekveld te Leiden tot het bouwen van een» landhuis aan den Noordschenweg na bij het dorp voor rekening van den heer L. J. M. Damen te Scheveningen en aan den heer N. Vink te Noorden voor het bou wen van een dubbelwoonhuis aldaar voor eigen rekening. NOORDEN. Aanrijding. Zaterdagavond omstreeks acht uur heeft alhier een ernstige aanrij ding plaats gehad die gelukkig nog be trekkelijk goed is afgeloopen. Op de Noordscheweg, juist over de Schippers- brug liepen een drietal meisjes naast elkander aan de rechterzijde van den weg. Van de richting Nieuwkoop naderde een tweewielig motorrijtuig die reed met ma tigen gang en bedoelde meisjes van ach teren inreed. Van de tegenovergestelde zijde naderde een vrachtauto. De bestuur der van de vrachtauto is vermoedelijk met verblindende verlichting doorgere den, met het gevolg dat de bestuurder van het motorrijwiel de meisjes te laat heeft opgemerkt. De bestuurder van het mo torrijwiel heeft dan ook een van die meis jes aangereden en wel van achteren, met het gevolg dat het meisje met kracht op den weg werd geworpen en hevig bloe dend op den weg bleef liggen. Ook de bestuurder van het motorrijwiel kwam te vallen en werd verwond, terwijl de be stuurder van de vrachtauto is doorgere den. Het meisje een dochter van J. W. uit Noorden werd bij slager de H. binnen ge- r. K. Ver. v. Kraamverzcrging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleen? hulp dooi gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- eo DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewensebte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telet 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Iste Bin nenvestgracht 30. dragen, terwijl dokter Koert uit Nieuw koop ook spoedig ter plaatse was, die het meisje ten huize van de H. heeft verbon den, terwijl zij later naar haar ouderlijke woning is vervoerd. Gelukkig bleek de verwonding niet van heel ernstigen aard te zijn en had zij ontvellingen in het ge zicht en een vrij ernstige wond aan een van haar knieën. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag. REEUWIJK. GOUDEN PRIESTERFEEST PASTOOR HAKKELING Onder zeer groote belangstelling heeft de zeereerw, heer A. Hakkeling, pastoor van, de parochie van de H.H. Petrus en Paulus te Reeuwijk, zijn gouden priesterfeest ge vierd. Zaterdagmiddag is de jubilaris feestelijk ingehaald. De auto's, die uit de richting Gouda kwamen en waarin gezeten waren de jubilaris, het kerkbestuur en het feest comité, werden voorafgegaan door een fleurigen stoet van pl.m. 50 fietsers en 20 ruiters. In het buurtschap Middelburg stond de Harmonie St. Caecilia en het Kruisvaart cohort opgesteld. Onder klokkengelui ver scheen de stoet in het dorp, waar druk ge vlagd werd, en een eerepoort door de Kruisvaart gemaakt was. In de stampvolle kerk heeft de jubilaris, die door een haag van 60 bruidjes naar het altaar schreed, een plechtig Lof gecele breerd met assistentie van de paters Groen en Moeskops uit Gouda. Het Lof werd ook bijgewoond door eeni- ge familieleden, burgemeester J. L. Lucas- se, dr. Batelaan, wethouder Hage, het hoofd der school, A. H. C. Hack en de wijkzuster mej. van Zalingen. Na deze plechtigheden kregen het kerk bestuur, het feestcomité en de genoodigden gelegenheid om den jubilaris in de pastorie te complimenteeren. De burgemeester bracht nam'ens B. en W. zijn -gelukwenschen over, terwijl hij te vens sprak namens de raad en het Burger lijk Armbestuur. Als oudste kerkmeester sprak de heer Th. van Leeuwen. De Zondag werd ingezet met een alge meene H. Communie der parochianen. Om 10 uur droeg de zeereerw. jubilaris de plechtige H. Mis op, terwijl de zeereerw. heer G. Heemskerk diaken was en de wel eerw. Kapelaan C. A. J. Netten subdiaken. Presbyter-assistens was de hoogeerw. de ken J. F. A. Bots, die tevens de feestpredi katie hield. Na de H. Mis was er receptie, waarbij vele parochianen en ook meerdere andersdenkenden den jubilaris kwamen ge lukwenschen. Het geschenk, dat de Pastoor van zijn parochie zal ontvangen, is een muurbeschil dering, voorstellende de veertien kruisweg staties, die wordt uitgevoerd door Herman Walstra. Behalve de talrijke bloemstukken en te legrammen ontving de jubilaris nog ver schillende waardevolle geschenken. In het Lof heeft de jubilaris allen be» danks voor de hem gebrachte hulde. IA.s. Dinsdag is er voor de schoolkinderen feest, dat ingezet wordt met de algemeene H. Communie, waarna er om 9 uur een H. Mis, waaronder de kinderen zingen. TER AAR. H. Diakonaat, Onze plaatsgenoot, de eerw. heer J. Zijerveld, van de Orde der Kruisheeren, mocht j.l. Zaterdag uit han den van Z. H. Exc. Mgr. Diepen de H. Wijding van het Diakonaat ontvangen. De spaarregeling. Aan de spaarrege ling voor werkloozen wordt door 41 per sonen deelgenomen, zijnde dit allen die hiervoor in aanmerking komen. Deze al gemeene deelname is mogelijk geworden door medewerking van de armbesturen. Januari-baby's. Voor baby-uitzetten hebben zich tot vandaag bij het daartoe ingestelde comité aangemeld een 6-tal a.s. moeders. Bovendien zijn .er nog twij felgevallen, zoodat in totaal acht uitz'etten zijn aangeschaft, waartoe het gecollec teerde bijna voldoende was. Geboren: Mathijs z. van J. A. Meeu- wisPijper Johannes Cornelis z. van A. A. v. d. Kleyv. d. Voorn Christia na Johanna Cornelia d. van J. Pieterse Kleim Overleden: C. Verhoef 41 j., echtg. van Fr. Sassen P- Zevenhoven 72 j. Th. A. Brand 38 j., echtg. van W. J. van Tol Gevestigd: G. Broer van Nièuwveen A. de Hom van Leimuiden M. Keij- ze.* van Leimuiden. Vertrokken: A. M. Kempers raar Vinkeveen J. Schreuder naar Den Haag C. Kroon naar den Haag A. Heems kerk naar Haarlem M. E. Mank naar Leiden W. M. Sëssink en M. C. Jan- sen naar Sassenheim H. G Hoogenboom naar Alphen a d. Rijn. ZOETERWOUDE „Herwonnen Levenskracht". Het plaat selijk comité van „Herwonnen Levens kracht" bericht, dat Woensdagavond te 7 uur bij de Wed. Jac. v. d. Hoeven de konijntjes zullen geveild worden, welke voor dat doel gehouden zijn en gemest. De genen die een konijntje hebben, worden be leefd verzocht het daar te brengen. ZEVENHOVEN. Bijzondere Nooden. Vrijdagavond kwam de Commissie voor Bijzondere Noo den en B-steun in vergadering bijeen ten Raadhuize. Na lezing der notulen, kwamen de ingekomen aanvragen voor B-steun aan de orde. Op een vraag, welk bedrag aan wezig is om te verdeelen, gaf de Penning meester inlichtingen. Ingekomen waren 10 aanvragen, die allen er voor in aanmerking kwamen. Na elk der aanvragen besproken te hebben, werd naar behoefte en gezinsomstandigheden be deeld. Alleen voor kleeding, dekking en schoeisel. De penningmeester werd belast met de uitvoering van deze zaak. Besloten werd met de spaar- en gecollecteerde gel den, waarvan de minister van Sociale Zaken zijn circulaire heeft gezonden te wachten tot half Januari 1938. Gemeenteraad. De Raad der gemeente Zevenhoven vergadert op Woensdag 22 Dec. 1937 des voormiddags om 9.45 ten Raad- huize. De agenda luidt: 1. Notulen. 2. Inge komen stukken en mededeelingen. 3. Be handeling schrijven van G. S. over de be stemming der voormalige spoorbaan tot provinciale weg. (met voorstel van B. en W.)M. Nadere vaststelling Gem. Rekening dienstjaar 1936. 5. Behandeling schrijven van de Sted. Electr. fabriek te Leiden over eventueele verplaatsing van het transfor matorgebouwtje bij de Gemeente toren. 6. Vaststelling pensioengrondslag Burgm., Secretaris en Ontvanger. 7. Contract met het destructiebedrijf (Gekro.) Tentoonstelling en bazar van den naai krans. Zaterdagavond had de officieele j opening plaats van de tentoonstelling en bazar van den naaikrans in het bondsge- j bouw. Om 7.30 uur kw.am de zeereerw. I heer pastoor binnen, die de officieele ope ning verrichtte. Zijneerw. zeide dit graag te doen, omdat het een werk van barm hartigheid betrof: de behoeftigen te klee- den. Als je zoo rond kijkt naar de gemaak te kleedingstukken, zoo 330 stuks in totaal, dat wil nog al wat zeggen! Spr. hoopte, dat de dames met dit schoone werk voort zouden gaan en dat ze veel steun en suc ces zouden hebben. Na deze opening kwa men de bezoekers los. Het was den heelen avond druk tot 10 uur toe, want toen was het sluitingsuur aangebroken. Zondagmorgen na de Hocgmis werd het werk voortgezet met dezelfde attractie, maar nu was er een poffertjeskraam bij. Deze had aftrek. Den geheelen dag door maar bakken, zoodat de baksters 's avonds al 50 pond meel verbakken hadden. Dat het werk van den naaikrans de volle sym pathie heeft, bleek uit het groote aantal bezoekers, die geweest zijn om kleeren te bezichtigen. Om 10 uur werd de verloting gehouden, 't Is dan ook een waar succes geworden voor den naaikrans; de dames kunnen het komende jaar hun nuttig werk weer voortzetten. Vermeld zij nog, dat de electrische geluidsinstallatie gratis ge plaatst was door de „Radiocentrale". Deze week zullen de tentoongestelde klee dingstukken onder de arme en groote ge zinnen worden verdeeld. TENTOONSTELLING VAN WBLDADIGHEIDSPOSTZEGELS. IJSHOCKEY ZWITSERLAND—DUITSCH- LAND 3—1 Voor ruim tienduizend toeschouwers is te Bazel de negende ijshockey-lan den wed strijd tusschen Zwitserland en Duitschland gespeeld. In het eerste spelgedeelte wisten geen van beide partijen te doelpunten, maar in de tweede periode nam Zwitser land door goede doelpunten von Torriani, F. Cattini en weer Torriani met 30 de leiding. Eerst kort voor het einde kon Ru- di Ball de eer voor Duitschland redden, zoodat het einde met een verdiende Zwit- sersche 31-zege kwam. WATERPOLO DE ZIJL H—B.Z.V. I Morgenavond kwart voor tien speelt de Zijl II haar eersten thuiswedstrijd voor de wintercompetitie van den kring den Haag in de Overdekte a. d. Haarlemmerstraat tegen het eerste zevental van de Bataaf- sche Zwemvereeniging uit den Haag. De Zijl komt uit in de volgende opstel ling: Doel: Rameau. Achter: W. Hasselbach, Lepelaar, Stou ten. Voor: Arnoldus, de Looff, Geene. ATHLETIEK GOUDSCHE ATHLETIEK COMMISSIE De Goudsche Athletiek-Commïssie heeft Zaterdagmiddag haar jaarlijksche alge meene vergadering gehouden. Het was de eerste maal, dat de tegenwoordige voor zitter, de heer H. C. Heineman ,een derge- lyke vergadering van de GAC leidde. Uit he jaarverslag van den secretaris bleek, dat de Commissie in dit jaar met nog meer moeilijkheden heeft te kampen gehad dan het vorige jaar; desondanks was een omvangerijk en belangrijk programma ofgewerkt. Over het algemeen slaagden de wedstrijden voortreffelijk, waarbij de be langstelling van het publiek groeinde is gebleken. Het ledental liep terug; door het Een paradijs voor postzegel-verzamelaars. Hedenmorgen is in het gebouw van de voormalige Spieghelschool aan de Marnix- straat te Amsterdam, een tentoonstelling van postzegels geopend, georganiseerd door de Amsterdamsche postzegelsociëteit en een drietal andere filatelistische vereenigingen. De opbrengst er van komt ten goede aan het comité voor de kinderzegel. Op de ten toonstelling is een bijzonder postkantoor ingericht, waar de ter verzending aange boden poststukken van een speciaal stem pel worden voorzien. De tentoonstelling is gesplitst in een af- deeling waar de weldadigheidszegels van alle landen der aarde zijn ondergebracht, en een lokaliteit met een „gewone" doch zeeer belangwekende filatelistische verza meling. Van enkele landen, o.a. van Neder land, zijn de weldadigheidszegels gespecia liseerd, terwijl daarnaast alle Roode Kruis- zegels uit vrijwel alle landen in Tur kije is dit, zooals men weet, de Halve Maan bijeen zyn gebracht. Merkwaardig is in de algemeen filatelis tische afdeeling de inzending van poststuk ken, die uit de eerste dagen dat men poog de het verzenden van brieven te reglemen teeren, dateeren, en met hun interessante stempels en ambtelijke potloodkrassen een goed beeld geven van het pogen den weg te vinden, dien de posterijen thans met zooveel succes en goede baten be wandelen. Hoe groot de verscheidenheid is, waaruit de volbloed filatelist de keuze heeft, blijkt ook op deze tentoonstelling, waar uitgelezen collecties van sportzegels, van vliegzegels en zelfs van de zijtakken der filatelie, zooals vóórafstempelingen af drukken van frankeermachines, misdruk ken en zg. „blokken", te bewonderen zijn. Het Nederlandsche Postmuseum pareert in dit zegelparadijs met een bijzondere in zending, waarin men het ontstaan van de bekende kinderpostzegels, met het jon genskopje van Frans Hals, in opzet, kleur en vorm kan overzien. Anderzijds trekken ook de proeven van postzegels van Nederland, waarvan aan somige vellen voor filatelisten zeer aan trekkelijke geschiedenissen zijn verbon den, de aandacht. Beschermt U tegen de gevolgen van Bedenkt dat nalatigheid Uwerzijds In het nemen van beschermingsmaat regelen gevolgen met zich kan brengen voor U en tallooze anderen. bedanken van Hou-Vast en AAC daalde 't aantal aangesloten vereenigingen tot vijf, met in totaal 23 dames, 116 heeren, seniores en 66 juniores. Het financieele jaarover zicht sprak eveneens van moeilikheden, ooch dank zij een uiterst zuinig beheer bleek toch een kleon voordeelig saldo van 6.29 te noteeren. Bjj de bestuursverkiezing werd aangeno men een voorstel van AAV '36 om het be stuur uit zeven leden te doen bestaan. De heeren A. Schot en L. Rcmijn stelden zich niet meer herkiesbaar; de heer R. Munster man bleek van zijn gekoesterd voornemen om te belanken teruggekomen. De heer H. C. Heineman werd bij acclamatie als voor zitter herbenoemd. Bij stemming koos de vergadering in het bestuur de heeren B. Hagendijk, N. J. Amesz, W. v. d. Lecq, R. Munsterman, B. Wirtz en C. P. Mulder. Dientengevolge keerden de heeren J. Sla- man en T. Kapteijn niet meer in het be stuur terug. Een voorstel van AAV '36 om de compe titie af te schaffen werd verworpen. Be sloten werd tot het instellen van avond wedstrijden, terwijl het aantal competitie- dagen tot 2 werd teruggebracht, waarbij het aantal nummers een uitbreiding onder ging. Een voorstel van Alphia om de GAC- ploeg in het vervolg uitsluitend samen te stellen uit deelnemers aan de competitie werd ingetrokken. Bij de rondvraag deelde de secretaris van de DTC mede het voornemen te hebben om bij de algemeene vergadering van het district een voorstel te doen om te komen tot invoering van een adspirantenklasse tusschen de bestaande senioren en junio renklassen. De heer S. J. van Soest bracht de sintelbaan weer op het tapijt; de voor zitter deelde mede, dat terzake onderhan delingen gaande zijn tusschen GAC-bestuur en gemeentebestuur; er is reden optimis tisch te zijn. Aan het einde der vergadering werden de diploma's voor de in 1937 behaalde kampioenschappen uitgereikt. FILM NIEUWS DIK TROM VERBODEN. Men meldt ons: Het filmbureau Niestadt le Hilversum heeft 3 December aan B. en W. van Utrecht vergunning gevraagd in het gebouw Kunsten en Wetenschappen al daar een voorstelling te mogen geven van Dik Trom, voorafgegaan door een Ameri- ksansch kinderfiknpje en een bloemen- film. B. en W. van Utrecht hebben geant woord, dat de vergunning geweigerd is, ge let op het weinig opvoedkundig karakter van de hoofdfilm". Kinderen beneden de 14 jaar zullen derhalve de film niet mogen bijwonen, aldus meldit de brief verder.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7