MAANDAG 20 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 KON. VERBONDEN NED. WATER- SPORTVEREENIGINGEN De wedstrijd data vastgesteld In een der zalen van de industrieele club te Amsterdam vond Zaterdagmiddag de jaarlijksche algemeene vergadering van de koninklijke verbonden Nederlandsche wa tersport vereenigingen plaats, welke bij eenkomst werd voorgezeten door den heer E. Crone. De watersportvereeniging „Rotterdam", de Delische jachtclub te Medan en de 's Hertogenbossche watersport vereeniging „Neptunus" werden als algemeen lid der K.V.N.W.V. toegelaten. Over de aanvragen voor het lidmaat schap der watersportvereeniging „Het Wit te Huis" te Nieuw Loosdrecht der 's Her togenbossche vereeniging „Viking" en de Soerabajasche jachtclub zal later een schriftelijkee stemming worden gehouden. Het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris ir. J. Loeff, werd onder dank zegging aan den samensteller goedgekeurd, De heer Crone merkte nog op, dat onze zeilers dit jaar de Nederlandsche vlag op buitenlandsche wedstrijden met eere heb ben hooggehouden, in het bijzonder in de k'eine klassen. Spr. huldigde de groote activiteit van de aangesloten vereenigingen welke in het af- geloopen seizoen alle wedstrijden hebben gegeven, hetgeen toch ook wijst op den bloei van de Nederlandsche zeilsport. De kampioenswimpel en de gouden medaille werden aan den heer D. M. J. Kagchelland uitgereikt, terwijl de heer C. van Staveren den fraaien van Heemstra-beker mocht ontvangen. De heer E. G. van de Stadt kreeg in ver band met zijn zege in den Holland-België wedstrijd, welke dit jaar bij Brussel werd gehouden, voor een jaar den specialen be ker in zijn bezit. Besloten werd een internationale prijs vraag uit te schrijven voor het ontwerpen van een kleinen zeakruiser, met een wa terlijnlengte van ongeveer 7.60 meter, waarbij het oog gehouden zou moeten wor den op de bepalingen van de Royal Ocean Racing Club. De belangstelling voor het zeilen op zee te bevorderen ligt in hoofd zaak aan deze uitschrijving dezer prijs vraag ten grondslag. Een voorstel van de „W.V. De Schinkel" tot 'n instellen van een vlag der K.N.V.W. V. werd met groote meerderheid van stem men verworpen. Veel aandacht werd besteed aan het voorstel „de Schinkel" tot 't instellen van een Nederlandsch kampioenschap in de klasse der Olympiajollen. In het algemeen was er een stfooming om een kampioenschap in deze klasse uit te schrijven, doch er kleven financieele be zwaren aan, daar, om aan de eischen van kampioenschapswedstrijden te voldoen, aan alle deelnemers gelijke booten met tuig ter beschikking moeten worden gesteld, iets wat bij de 12-voetsjcllen het geval is. Besloten werd deze aangelegenheid in han den te geven van de technische commis sie, welke eventueel voorstellen op de eerst volgende vergadering van het verbond zal indienen. landsche Sportpers", in verband met het feit, dat zij veel hebben bijgedragen tot het welslagen van het F.I.S.A.-congres en de Europeesche kampioenschappen. Der traditie getrouw bracht de voorzitter vervolgens het jaarverslag uit. De nationale kampioenschappen. Het bestuur had een voorstel ingediend de nationale kampioenschappen imperatief voor te schrijven, in het belang van de roeisport. Ieder jaar wo"den deze nationale kampioenschappen uitgeschreven en wel in dezelfde nummers, welke door de F.I.S.A. zijn vastgesteld ten aanzien van de Euro peesche kampioenschappen. Iedere roeier mag hoogstens voor twee kampioenschaps nummers inschrijven. Het bestuur beslist of en zoo ja welke ploegen mogen deelnemen aan de Europeesche kampioenschappen, aan Olympische spelen of soortgelijke wedstrij den. De mogelijkheid in het artikel is open gelaten om de beste vertegenwoordiging, hetzij in den vorm van een vereenigings- ploeg, hetzij in den vorm van een gecom bineerde ploeg, naar het buitenland af te vaardigen. Nationale kampioenschappen zijn in de eerste plaats een vereenigings- belang, maar anderzijds is het een natio naal roeibelang alle voorwaarden te schep pen voor de beste internationale vertegen woordiging. Na eenige discussie werd deze reglementswijziging aangenomen. Wedstrijden, voor ieder open gesteld. Een bestuursvoorstel tot het schrap pen van de bepaling van het reglement voor roei wedstrijden door heeren, lui dende: „Hij, die behoort of behoord heeft tot de arbeiders, ambachtslieden, dienst en werkboden, of dit als arbeider door handenarbeid in zijn levensonderhoud voorziet of heeft voorzien", werd met algemeene stemmen aangenomen. i\len weet, dat deze bepaling verouderd is en niet meer in het reglement thuis hoort. Zij is onlangs verwijderd uit de Engelsche reglementen en komt in het F.I.S.A.-reglement ook niet voor. Nieuwe startmethode. Men herinnert zich, dat op het in Augus tus te Amsterdam gehouden F.I.S.A.-con gres een nieuwe startmethode werd aange nomen, n.l. dat het sein van afvaart door het lossen van een schot wordt gegeven. Dit besluit is alleen van toepassing op Olympische wedstrijden, Europeesche kam pioenschappen en internationale wedstrij den. Het bestuur stelde naar aanleiding van de F.I.S.A.-beslissing voor het wed strijdreglement in dien zin te wijzigen, met dien verstande, dat de gewijzigde start- I methode ook op nationale of regionale wed strijden zal worden toegepast, anders zou men tijdens één seizoen tot verschillende startmethodes komen, j Enkele minder belangrijke voorstellen hadden de volledige instemming der aan- i wezigen, Een daarvan is: Deelnemers aan wedstrijden moeten in den vervolge kunnen zwemmen. De wedstrijdata. De volgende wedstrijddata werden voor het a.s. seizoen vastgesteld: Mei 2829 W.V. Amsterdam; 2829 kampioenschap van Roterdam 12-voetsjol- len. Juni. 4, 5 en 6 Roei- en Zeilver. Gouda; 45 Noord-Hollandsche kampioenschappen cp het Alkmaarder meer; 56 Zaanland- sche Zeil vereeniging; 12 Hollandia; 1819 Kralingfsche zeilweek; 1819 Zeil- en Roeiver. Nieuwe Meer; 26 W.V. Westeind. Juli, 2, 3 en 4 Hillegersbergsche zeil- week; 3 W.V. Het Y; 89 Kon. Marine Jachtclub; 910 Brasemermeer; 16, 17, 18, 13 Kon. Z.R. en M.V. De Kaag (Kaag- week); 2323 Rotterdamsche Zeilvereeni ging; 30, 31, 1, 2 Augustus Kon. Nederl. Zeil- en Roeiver. (Hollandweek). Augustus. 5, 6, 7 Kon. W.V. Loosdrecht (Hollandweek); 13, 14, 15 Sneeker Zeil- club: 16, 17, 18 Koninklijke Zeilvereeniging Sneek; 27, 28 Nachtwedstrijd Koninkl. Nederl. Zeil- en Roeiver.; 2728 W.V. De Schinkel; 2728 Kampioenschap van Rot terdam en Hillegersberg voor 12 m2 shar pies en Olympiajollen. September, 34 Haarlemsche Yachtclub; 4 Kampioenschap van Rotterdam BM-klas- se; 4 Kon. Nederl. Zeil- en Roeiver. Af vaart Noordzeewedstrijd. 1011 Kon. Roei en Zeilver. De Maas; 1718 Kampioen schap van Rotterdam Noord-Nederlandsche 16 m2 klasse; 1718 Nederlandsche kam pioenschap 12-voetspollen op de Kaag. October 12 de Nakaag. De Kon. Ned. Roei- en Zeilvereeniging werd als voorzittende vereeniging herko zen. Bij de rondvraag deelde de heer Crone nog mede, dat de van Heemstrabeker zal worden verzeild in de sharpieklasse op de wedstrijden van De Kaag. de Rotterdam sche Zeilvereeniging. de W.V. Loosdrecht en de W.V, Amsterdam. JAARVERGADERING NEDERLANDSCHE ROEIBOND, Een bijeenkomst met belangrijke besluiten. Onder voorzitterschap van ir. Th. P. Tromp is in de „Industrieele Club" te Am sterdam de jaarlijksche algemeene vergade ring van den Nederlandschen Roeibond ge houden. Namens hei bestuur reikte de voorzitter óe groote F.I.S.A.-medaille uit aan de hee ren dr. W. Lulofs, voorztter van „de Hoop", H. C. Janus Jr., een der meest enthousiaste roeiveteranen en sportjournalist. L. de Wolff, secretaris van de ver. „de Neder- Het damesroeien. De Leidsche vrouwelijke studenten roei- vereeniging „de Vliet' stelde een aantal wijzigingen voor op het reglement der dameswedstrijden. Door deze voorstellen wordt het stijlsnelroeien gemaakt tot een combinatie van het raceroeien als bij ae heeren en het stijlroeien. Besloten werd, dat dit jaar naar voor beeld van het reglement der heeren het bestuur een nieuw damesreglement zal samenstellen bij wijze van proef, welk reg lement op de volgende jaarvergadering na der zal kunnen worden bekeken. Eenzelfde besluit werd genomen ten aan zien van het damesstijlroeien. De Piet Hein-medaille. Bij acclamatie werd aan de gemeente Am sterdam een groot modei van de zilveren Piet Hein-medaille, de hoogste onderschei ding van den roeibond, toegekend. Het jeugdroeien. Naar aanleiding van het rapport van de studiecommissie betreffende jeugdroeien werd besloten dit onderdeel op de volgende wijze te organiseeren. Een permanente commissie voor het jeugdroeien werd ingesteld met als voor zitter den heer W. C. Roest van Limburg, welke commissie een organiseerende en ad- viseerende taak zal vervullen. In den loop van 1938 zal een jeugdroei- dag door den N.R.B. worden gehouden. De in het komende seizoen te organiseeren jeugdroeiwedstrijden zullen plaats vinden volgens het proefreglement. Een jeugd- vaardigheidsproef zal worden ingesteld, in 1939 zai deze proef verplichtend worden gesteld. Het propageeren van het jeugd roeien op de scholen zal met kracht ter hand worden genomen. Medische keuring is verplichtend. Oprichting van jeugdroei- afdeelingen wordt aanbevolen. Wedstrijddata. De volgende wedstrijddata werden o.m. vastgesteld: 15 Mei Nederlandsche Studenten Roei bond (Varsity). 28 en 29 Mei Koninklijke. 10 en 11 Juni Hollandia. 18 en 19 Juni Argo. 2 en 3 Juli de Hoop. 17 Juli Holland beker W.V. en Amster- damsche Roeibond. 31 Juli Nationale kampioenschappen. De Varsity zal ditmaal dus niet op He melvaartsdag worden gehouden. De fraaie beker voor de vaardigheidsproe- ven werd uitgereikt aan de Leidsche Vrou welijke Studenten vereeniging „de Vliet". Dini Heeselaars klopt Jopie Waalberg! De Alkmaarsche „Overdekte" was gis teravond geheel uitverkocht ter gelegen heid van de jaarlijksche nationale zwem wedstrijden der Alkmaarsche Waterratten. De grootste sensatie van den avond was de overwinning van mej. Heesc- laars op Jopie Waalberg op de 100 M. schoolslag. De Rotterdamsche dankte deze overwin ning aan den vlinderslag, dien zij op de eerste 50 meter toepaste. Daardoor kreeg zij bijna twee meter voorsprong. Toen zjj echter op de derde 25 meter een gewonen schoolslag ging zwemmen, haalde Jopie Waalberg den achterstand in en het lataste keerpunt werd gelijk ge nomen. Onmiddellijk daarop ging mej. Heeee- laars weer tot den vlinderslag over en met inspanning van al haar krachten wist zij met handslag te winnen. Corry Kint had op de 100 M. rugslag weinig moeite met haar concurrente. Zij liep direct uit en won onbedreigd. Om de tweede plaats streden Dini Kerkmeester en Iet v. Feggelen, welke na harden stryd door laatstgencemde werd bezet Sipkema was onbedreigd de sterkste op de 20 M. borstslag heeren. Op de eerste 100 M. spaarde hij zich, maar daarna spurtte hij even weg en lag op 150 m. al 4 meter vóór. Met bijna een halve baan voorsprong won hij vóór van Schouwen en van Hemsbergen. Hoewel Smitshuyzen een half uur tevo ren reeds beslag had gelegd op de eerste plaats op de 100 m. rugslag in het junio ren-nummer, had de Nederlandsche kam pioen nog reserve genoeg, om op de 200 m. schoolslag de Vries uit Utrecht te kloppen met groot verschil. De Union Nageur Anversois heeft gister middag te Antwerpen zwemwedstrijden georganiseerd, waaraan een aantal Neder landsche dames en heeren deelnam. Zoo wel op de 100 m. rugslag heeren als in den waterpolo-wedstrijd werd het een zege voor de Belgen, verder werden op de in ternationale nummers de eerste plaatsen door landgencoten ingenomen. Bijzondere tijden werden er evenwel niet gemaakt. De uitslagen luidden: 100 m. rugslag heeren: 1. De Vlaeminck (CNB) 1 min. 18 sec. 2. Felix (Yxelle SC) 1.19 3/5. 3. Van Bijsterveld (RZC) 1.20 3/5. 20 m. schoolslag Üames: 1. mej. Groenen dijk (RDZ) 3.11 1/5. 2. Mej. Van de Kerck- hove (Oosteinde SC) 3.19 2/5. 3. Mej. Jans- sens (UNA) 2.212/5 10 m. borstcrawl heeren: 1. Hoving (R ZC) 1.3. 2. Ramack (RZC) 1.5 4/5. 3. Beaurang (Verviers) 1.7. 2200 m. schoolslag heeren: 1. Kruithof (RZC) 2.56 2/5. 2. Smntshuyzen (AZ) 2. 5? 2/5. 100 m. rugslag dames: 1. Mej. Mol (RD Z) 1.231/5. 2. Mej. J. Dumoulin (Ver viers) 1.31 3. Mej. Brantjes (Baronie) 1.31 ?/5. 10 ma borstcrawl dames: 1. Rie van Veen (RDZ) 1.10 3/5. 2. Mej. O. Goris (Una) 1. J 7 2/5. 3. Mej. Caroen (Oostende SC) 1. 17 4/5. 3 x 50 m. wisselslag estafette heeren: 1 RZC 1.38. 2. CNB 1.38 4/5. 3. Yxelle SC, 1.40 1/5. 3 x 50 m. wisselslag estafette dames: 1. RDZ 1.53 4/5. 2. Baronie 2.1/5. 3. Una, 2. 3 1/5. Waterpolo: Gentsche ZVRZC 32 (rust 21). WATERPOLO HGA I—POELMEER II 2—4 Voor de wintercompetitie van den kring den Haag speelden de Poelmeer-resrven legen hun rivalen van de zomercompetite. Na afloop van den zomer promoveerden beiden t.w. HGA I naar de 3e kl. v. d. K.NZB, Poelmeer II naar de reserve 3e kL v. d. KNZB. Beide ploegen waren erop ge brand om hun superioriteit te bewijzen, want van den zomer wonnen ze elk hun thuiswedstrijd. Nu is Poelmeer II er dus in geslaagd de Haagsche Gemeente Amb tenaren in „eigen huis" te slaan. Het zevental was als volgt samen be steld: A. H. v. Vliet A. J. Bijl B. J. Moolenaar P. L. Eggink J. H. Witte H. D. J. v. Bargen B. Vroom Poelmeer was direct in den aanval, het geen al spoedig een doelpunt opleverde, gescoord dood van Bargen (01). Na eeni- go aanvallen over en weer maakte HGA gelijk. Na den volgenden HGA-aanval trok Bijl snel naar voren. J. H. Witte kwam hierdoor vrij, Bijl gaf op tijd over en J. H. Witte bedacht zich niet lang en bracht den stand op 12. HGA was hierdoor de i kluts kwijt, zoodat Witte vrijliggende ge- makkelijk kon doelpunten (13). Hierna kwam de rust. Na de rust scoorde HGA van ver een doelpunt. Tenslotte gelukte het van Bar gen aan alle onzekerheid een einde te maken. Met 42 voor Poelmeer II kwam het ende. De Konijnenshow in de Stadsgehoorzaal te Leiden Hierboven drukken we af een konijnen plaatje, een exemplaar, neen het exem plaar van den grootschen konijnenshow van L. E. O. in de Stadsgehoorzaal te Lei den. Het is de Belgian Hare voedster (oud) van den heer J. Wunderink uit Brunssum, welke als het beste dier der tentoonstelling de zilveren medaille van H. M. de Ko ningin verwierf. was) meerdere malen door te breken, zon der resultaat .echter. Er kwamen langza merhand meer fit bij Olympia. De voorhoe de werkte deels teruggetrokken, daar de half-linie zéér zwak was. Door flink doorzetten van de voorhoede gelukte het de linksbuiten een tegenpunt te maken, waardoor zij haar laatste wedstrijd van dit jaar keurig berioot. De eind-stand laat de verhouding duidelijk blijken. ZUIDWIJCK—GRAAF WILLEM 1—3. (Damesaf deeling). In het begin was het spel zeer verdeeld, alhoewel er nog niet veel fut bij Zuidw. zat, zoodat al spoedig de rechtervleugel van Gr. W. op kwam zetten en met een onhoudbaar schot het eerste punt scoorde. Gr. W. bleef nu voortdurend in den aan val, terwijl Zuidw. erg slap speelde en bo vendien was mej. Goudsmit uitgevallen. Gr. W. wist al spoedig een tweede punt te maken. Na de doelverwisseling kwam Zuidwijck meer opzetten, doch succes bleef uit. Weer was het G. W. dat gelegenheid kreeg te scoren. Nu liet Zuidw. zich toch niet onbetuigd en na een goed samenspel wist mej. S. van Noort een doelpunt voor Zuidwyck te maken. PAARDENSPORT Zaterdagorganiseerde de Z. H. J. V. in den springtuin van de theeschenkerij „Meyendel" te Wassenaar een tweetal springconcoursen- Als nieuwtje van Den Haag had een estafette springconcours plaats, waarbij de deelnemers door loting werden samenge koppeld. Als tweede nummer had plaats „Geluk- springen". De resultaten waren: Estafette-springen: 1. E. Kahn, met Es- poir, gereden door mevr. Kahn en J. A. Ruys met Marigold, 0 fouten, in 1 min. 35 sec.; 2. Kapt. J. N. Breunese met Nett, ge reden door mevr. Hammer en J. Parqui, met Jaca, 4 fouten, in 1 min. 25 sec.; 3. Stal Huge, met Diana II, gereden door Wentges en H. v. d. Bergh met Kachama, i 4 fouten, in 1 min. 30 sec.; 4. P. v. d. Lin- j den, met Figaro en C. J. Speelman met Fama, 4 fouten, in 1 min. 36 sec.; 5. Stal Huge, met Katje, gereden door Wentges en ir. W. F. Gerhardt, met Reindert, 4 fouten, in 1 min. 42 sec.; 6. J. A. Blok, met Nordland König en J. H. W. Pasman met Buchanari, 8 fouten, in 1 min. 30 sec.; 7. The Balfour Farm, met Rosini, gereden j door D. Siem Jr. en M. Zwanenburg met i Nord, 8 fouten, in 1 min. 31 sec.; 8. mevr. Boeseken, met Flirt en J. A. Blok, met Bleu King, 9 fouten in 2 min. Gelukspringen: 1. H. v. d. Bergh Jr., met Kachama, 0 fouten, in 53 sec.; 2. The Balfour Farme met Rosine, gereden door D. Siem Jr., 0 fouten in 54 sec. en J. A. Ruys, met Marigold. 0 fouten in 54 sec.; 3. Stal Huge, met Katje, gereden door Wentges, 0 fouten, in 57 sec.; 4. Th. Pan der met Cocktail, 0 fouten, in 58 sec.; 5. C. J. Speelman met Fama, 4 fouten in 53 sec.; 6. Stal Huge, met Diana II, 4 fouten, in 48 sec.; 7. J. A. Blok, met Nordland König, 4 fouten, in 15 sec. HOCKEY HURRY UP—OLYMPIA 5—1. Bij den aanvang waren beide partijen volledig. Na 10 min. spelen echter viel een Olympia-speelster uit, zoodat de wedstrijd met 10 speelsters voortgezet moest wor den. Het viel duidelijk op, dat Hurry Up in de meerderheid was. Het spel van Olym pia was te traag, dat van Hurry Up daar entegen zéér snel. Hurry Up had dan ook weinig moeite met scoren, daar de achter hoede van Olympia vrij zwak was. De rust ging dan ook met 40 in. Na de rust ge lukte het de voorhoede (die onvolledig SCHAKEN ALJECHIN—CAPABLANCA? In het zooeven verschenen Kerstmis nummer van het Engelsche tijdschrift „Chess" is een brief opgenomen van Al- jechin, waarin hij o.m. mededeelt dat hij het Kerstmis-tournooi te Hastings zal bij wonen als toeschouwer. „In Februari echter ga ik scheep naar Zuid-Amerika waar ik zal deelnemen aan een tournooi te Montevideo, dat op 7 Maart begint en 25 Maart eindigt. Er schijnt veel belangstelling te bestaan voor een nieuwe match om het wereldkam pioenschap in Uruguay. Er is daar alreeds een fonds gevormd van bijna 15.000 dol lar door vrienden van Capablanca, die binnen enkele maanden den leeftijd van 50 jaren bereikt. Naar hunne meening mag nu niet langer worden gewacht hem alsnog een eerlijke kans te geven te meer daar zijn resultaten in verschillende tour- nooien waaraan Capablanca deelnam zul ke sprekende successen voor hem waren. Een ding schijnt dus welhaast zeker te zijn, n.l. dat wij geen jaren behoeven te wachten op een nieuwe match om het wereldkampioenschap". DE BORDENCOMPETITIE. Het Leidsche tiental verliest ook in Utrecht thans met 6 1/23 1/2. De volledige uitslag van den wedstrijd tusschen de tientallen van den St. Gooi- schen Schaakbond en den Schaakbond voor Leiden en O. is de volgende: J. W. KeeminkW. H. v. d. Nat 1/21/2 (St. G.)—(L.) J W. v. HulstJoh. v. Veen 1/21/2 J. F. de RegtG. Bosscha 10 W. H. BosschaI. Zitman 01 A. M. HazevoetJ. R. Hommes 01 A. J. RoelfsemaH. Staats 10 M. C. WaardenburgG. Ruys 10 P TeeuwenJ. v. Steenis 10 H. B. J. v. d. PlaatsA. Barkema 10 E. BuiterW. v. Schayck 1/21/2 Totaal 61/2—31/2 De staart, die den vorigen keer 1 uit 5 haalde, liet het dus thans weer liggen en behaalde slechts /2 uit 5. Over het verloop der partijen het vol gende: Bord 1: Met omwisseling van zetten werd dit een koninginnepion-opening, waarbij een aantal officieren werden ge ruild en beide spelers geen voordeel kon den behalen, zoodat daarna tot remise kon worden besloten. Bord 2. Van Veen verdedigde zich met e6 Fransch en ook hier bleef na afruil van officieren, waarbij Hulst nog een aardig schijnoffer bracht, een remisestelling over (loopers van ongelijke kleur). Bord 3: De Regt verdedigde zich door c6 ed5 (Caro-Cann) en kreeg al spoedig overwicht, dat hij later in winst wist om te zetten. Bord 4: Een Schotsche partij, die nor maal verliep, waarna Zitman remise aan bood Bosscha weigerde dit, doch verloor 2 zetten later een pion en verloor in het eindspel. Bord 5: De Oost-Indische verdediging van het Damegambiet, waarbij Hommes iets beter kwam te staan. Zijn tegenstan der verzuimde daarna eerst een stuk te rug te nemen, door mat te dreigen, doch Hommes weerlegde deze matdreiging ge makkelijk, behield zijn officier meer en won Bord 6: Een geweigerd Damegambiet, waarbij Staats een pion verloor.. Hoewel nog een interesant middenspel volgde, waarbij Staats zich op fraaie wijze verde digde, moest hij toch in het eindspel verlie zen. Bord 7: Ook hier de Fransche verdedi ging. Ruys maakte een fout in de ope ning en verloor daardoor een pion. Dit pionverlies was oorzaak van het verliezen der partij. Bord 8: Van Steenis speelde de Spaan- sche partij met Pe7, won een pion, doch moest de kwaliteit geven Hij verloor in het eindspel. Bord 9: Aan dit bord de Slavische ver dediging van het Damegambiet. Ook hier verloor de Leidsche speler een pion en in het eindspel was verlies niet te ontgaan. Bord 10: Een spel dor Van Schayck goed behandeld. Hij won een pion en wist deze winst vast te houden tot het eind spel. De winst was echter bijzonder moei lijk, waarom tot remise besloten werd. De competitie. Beslissing over afgebroken partijen en eindstanden. 2 e k 1. B: D. Noteboom I te Noordwijk wint van de L. Arb. Sch.cl. I met 73. Bord 8: Th. Pasman (N.)W. Bodry 1—0. 2 e k 1. B: Katwijk, aan Zee II wint van Philidor II met 73. Bord 4: A. C. Berkhey (K.)C. Visser 1/2—1/2.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 16