Luxemburg-Zuid Neder land 0-5 Touba, de linkshalf der Luxemburgers, breekt een been Om den Coupe Glorieux MAANDAG 20 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TIERDE BLAD - PAG. 15 Geflatteerde zege der Zuid Nederlanders, doch zij doen het toch beter dan het Nederl. elftal Gistermiddag is voor ongeveer 2500 toe schouwers te Dudelingen een voetbalwed strijd gespeeld tusschen Luxemburg en Zuid Nederland, welke in een geflatteerde 50 zege voor onze landgenooten is ge ëindigd. Er deed zich een onaangenaam feit voor, doordat de linkshalf van Luxem burg, Touba, kort voor het einde van den wedstrijd, welke op een meer dan slecht veld werd gespeeld, een dubbele been breuk opliep. De 50 overwinning, welke het Zuid- Nederlandsche elftal behaalde en welke, dit zij reeds dadelijk vooropgesteld, geflat teerd moet worden genoemd, kon echter geenszins bevrediging schenken, niet bij de Nederlanders en zeer zeker niet by de Luxemburgers. Immers, de feiten, welke direct of indirect het verloop van dezen wedstrijd hebben beinvloed, zijn van te groot gewicht, om deze zonder meer over het hoofd te zien. Allereerst hadden de enorme sneeuw jachten, welke voor den wedstrijd omlaag vielen een bijkans ruineus gevolg. De gras mat van het overigens goed geaccommo deerde stadion van Dudelingen kwam dien tengevolge in een dermate exhorbitant slechten toestand, welke ten onzent bij derde klasse clubs aanleiding zou hebben gegeven zonder commentaar tot afkeuren over te gaan. Trots genomen maatregelen het ter rein werd met een dikke laag zand be strooid werd het geheel er niet beter op. Het bleek later zelfs, dat er effect was van doel tot doel, zoodat een uit de hoogte ko mende bal vaak een halven meter terug stuitte. Vanzelfsprekend w.erkte de kleffe, zande rige bodem een snelle verplaatsing van de spelers niet in de hand en kon geen van beide ploegen tot het gewenschte spelpeil komen. Een andere factor van beteekenis was het feit, dat de Eindhovenaar Hunting, die rechtsbinnen speelde, reeds na twintig minuten geblesseerd geraakte en tot het eind van den wedstrijd op halve kracht moest doorspelen. Voor het eerst werd deze wedstrijd gespeeld volgens de FIFA-bepa- Jing, dat geen invallers tijdens den wed strijd mochten optreden, en ook hier bleek weer eens het nadeel van deze bepaling. Dit ondervond ook de Luxemburgsche ploeg op wel zeer ongelukkige wijze. Links half Touba liep namelijk tien minuten voor het einde een dubbele beenbreuk op, waar door Luxemburg over slechts tien man be schikte, hetgeen volkomen ontmoedigend werkte Dit droeve voorval wierp wel een schaduw op dezen in de beste verstand houding gespeelden wedstrijd. De Luxemburgers, die op revanche zon nen voor de geleden 04 nederlaag te Rot terdam tegen het Nederlandsch elftal, had den hun ploeg, naar men althans hoopte, versterkt met vier nieuwe spelers. Wij zou den evenwel niet durven '.eweren, dat dit echter de juiste oplossing gebleken is. In het eerste wedstrijdgedeelte, dat met de gebruikelijke ceremonieën werd inge leid, moest een terrein-aanpassingspolitiek gevolgd worden, welke geruimen tijd verg de. Luxemburg was aanvankelijk in den aanval en Vermijmeren doorstond be nauwde oogenblikken bij de lang niet on gevaarlijke aanvallen van de gastheeren. Van der Linden bleek echter al dadelijk een groot struikelblok voor de Luxembur gers te vormen. Ook in het verdere verloop van de eerste helft bleef de Nederland- sche verdediging de baas over de Luxem burgsche aanvallen, welke menigmaal be sloten werden met harde en gevaarlijke schoten, die echter gewoonlijk over of naast het doel vlogen. De Zuid-Nederlanders zaten echter ook niet bij de pakken neer, integendeel, door technisch vaak goed spel wisten zij gevaar lijke situaties te scheppen en reeds na 24 minuten hadden onze landgenooten de lgi- ding genomen, toen linksbuiten van Beek met een keurig schot doelman Hoscheid verraste (01). Hunting geraakte kort hierna geblesseerd en moest het moeilyke werk aan Vondenhoff overlaten, die zich daar echter op de rechtsbinnenplaats goed doorheen sloeg. Met een 10 voorsprong ging Zuid-Nederland de rust in. In de tweede helft ondernam Luxem burg al spoedig eenige gevaarlijke storm aanvallen, waarin van der Linden alle ge legenheid had, zijn kwaliteiten ten toon te spreiden, hetgeen hij dan ook op lofwaar dige wijze deed. De veldmeerderheid der Luxemburgers konden zij echter niet in doelpunten uitdrukken. Integendeel, het succes kwam aan de andere, dus Zuid-Ne- derlandsche zijde, toen van Dijk keurig naar Hunting doorgaf, die Hoscheid voor de tweede maal het nakijken gaf (02). Een Luxemburgsch doelpunt, hierna ge scoord, werd terecht door dr. Bauwens we gens buitenspel geannuleerd. Er waren nog 20 minuten te spelen, toen van Beek keu rig voorzette naar Hunting, die zich uit stekend had opgesteld en van dichtbij Hoscheid geen kans gaf (03). Kort daar op overkwam Touba het reeds vermelde ongeluk. Hoe dit precies in het werk is ge gaan, is nog niet bekend. Het is mogelijk, dat Touba in den grond heeft getrapt, het is ook mogelijk, dat de Luxemburger tegen den schoen van Hunting, die op dat oogen- blik voor hem stond, heeft geschopt. In ieder geval is Touba geen fortuinlijke spe ler, indien men bedenkt, dat hij reeds eens zijn been heeft gebroken en ook reeds een dubbele armbreuk heeft opgeloopen. Met tien man. moest Luxemburg nu ver der spelen, maar de fut was er begrijpe lijkerwijze geheel bij de gastheeren uit. Zij Zuid-Nederland ging het integendeel be ter en uit goed opgezette aanvallen scoor de van Dijk nog tweemaal, zoodat het ein de met een 50 overwinning kwam. De stand is thans: Zuid Nederland 17 10 3 4 5232 23 Luxemburg 17 4 3 10 3242 11 ASC—TONEGIDO 5—5. 91! Dat was de verhouding der ge maakte doelpunten vóór en na de rust. Een verklaring ervoor is natuurlijk wel te vinden, want de spelers wisten zich na de rust beter aan de terreinsomstandigheden aan te passen en de verdedigingen gaven de voorhoede- spelers toen weinig kans meer tot doelpunten. Geen wonder, dat de doelpunten spoedig kwamen. Reeds binnen de minuut trok de la'Bije er alleen tusschen uit en onhoud baar passeerde hij keeper Brouwer (10). Na 5 min. was het door den linksbinnen Wensveen 11. Wenting benutte na 10 min. een voorzet van Prevo (21) en Mooten deed 2 min. later hetzelfde (31). Zoo leverde het eerste kwartier vier doel punten op en toen reeds was het te zien, dat de ASC -ers zich niet meer zoo inspan den. Na 23 min. scoorde midvoor Wins 23 en ASC werd weer wat wakker ge schud. Uit een vrijen trap dcor de la Bije genomen en door den back Delvaen zacht teruggeplaatst, kwam de bal by Mooten, die ineens prachtig inschoot (42). Na 27 min. spelen scoorde de de Bije het vijfde doelpunt en de scheidsrechter, die op de verdedigingslijn der Hagenaars stond, had reeds naar het midden verwezen, toen hij bemerkte, dat de grensrechter van Den Haag voor offside vlagde, waarop hij het doelpunt annuleerde.Daarna kreeg Tcnegido een penalty toegewezen, welke welke door Freyser gestopt werd, doch hij kon den bal niet bij zich houden en de toestormende Wensveen verkleinde den achterstand (43). De la Bije, die even tevoren het terrein verlaten had, omdat hij een verwonding aan den bovenlip had opgeloopen, kwam na zyn terugkeer weer dadelijk in actie en scoorde 53. De Ha.g- sche grensrechter vlagde weer voor buiten spel, dcch de scheidsrechter gaf nu niet ioe. Er was toen nog 7 minuten van de eer ste helft te spelen en nog was het niet genoeg. Uit corner op het ASC-doel kwam de vierde goal voor de gasten. De dubbele cijfers werden voor de rust niet gehaald. De tweede helft was van geheel ander gehalte. ASC was nu vrijwel voortdurend in den aanval, maar de Haagsche verdedi ging wist met man en macht stand te hou den. Daarentegen waren de aanvallen der Tonegido-voorhoede niet van gevaar ont bloot en toen ten Cate na 22 min. den bal onvoldoende wegwerkte was een der Ha genaars er als de kippen by om opnieuw in te schieten en de stand was weer ge lijk (55). Even later werd de linkshalf Vlag van Tonegido gekwetst en van het terrein gedragen. Met een invaller speel den de Hagenaars verder. Mooten slaagde er nog eenmaal in te doelpunten, doch ook dit werd o.i. ten onrechte wegens buitenspel geannuleerd, waarna onveran derd het einde kwam. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN De resulaten der Zaterdag gespeelde wedstrijden zijn: Eerste klasse. BirminghamBrentford 00, Charlton AthleticLeicester City 20, Chelsea Wolverh. Wanderers 02, Grimsby Town Derby County 00, Leeds UnitedMan chester City 2—1, LiverpoolArsenal 20, MiddlesbroughBolton Wand 12, Ports mouthEverton 31, Preston North End Sunderland 00, Stoke CityHudders- field Town 01, W. Bromwich Albion Blackpool 12. Brentford 21 10 5 6 35—30 25 P.olton Wand. 20 8 8 4 35—26 24 Leeds United 20 8 8 4 3228 24 Arsenal 20 9 5 6 38—23 23 Pr. North End 20 8 7 5 33—22 23 Wolverhampton 19 9 5 5 3021 23 Hudd. Town 20 10 3 7 29—25 23 Ch. Athletic 19 7 8 4 27—23 22 Chelsea 20 9 4 7 39—37 22 Sunderland 20 7 6 7 2935 20 Derby County 20 6 8 3241 20 Stoke City 20 7 5 8 29—21 19 Birmingham 20 5 9 6 2724 19 Manch. City 18 7 4 7 3332 18 Middlesbrough 19 7 4 8 3334 18 W. Bromw. Alb. 20 8 2 9 35—38 18 Leivester City 20 7 4 9 2834 18 Grimsby Town 20 5 8 7 2330 18 Liverpool 20 7 3 10 29—36 17 Everton 20 7 2 11 32—36 16 Elackpool 21 4 6 11 23—37 15 Portsmouth 20 3 6 13 2743 12 Tweede klasse. BarnsleyAston Villa 01, Burnley Sheffield Wednesday 11, BuryFulham afgelast," Coventry CityPlymouth Argyle 40, Luton TownNorwich City 11, Manchester Un.West Ham Un. afgelast, Newcastle Un.Swansea Town 10, Not tingham ForestChesterfield 42, Shef field UnitedSouthampton 50, Stock port CountyBradford 12, Tottenham HotspurBlackburn Rovers 31. DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. Blauw WitHaarlem 1—2. In de eer ste tien minuten van den wedstrijd kwa men de beide doelen niet in ernstig gevaar. Na twaalf minuten echter schoot Smit den bal uit een voorzet van Ninaber via den paal in het Amsterdamsche doel. Tien mi nuten voor de rust maakte Sluyk een uit stekend doelpunt, na eenige verdedigers gepasseerd te hebben (1—1). Na de rust was het spel veel sneller en spannender. En Haarlem toonde nu technisch beter te zijn. Een doelpunt van Haarlem werd te recht wegens buitenspel geannuleerd, doch vijf minuten voor het einde bracht v. d. Hulst met een kopbal, die houdbaar leek, den stand op 12. V. U. C.A. D. O. 1—1. In de eerste helft werd niet gedoelpunt. De tweede helft was nauwelijks twee minuten oud, toen v. d. Brugge uit een voorzet van v. d. Beukei hard langs Dommers kon schieten. Aan beide zijden werd hard en teveel op den man gespeeld om nog van een goeden wedstrijd te kunnen spreken. V. U. C. maakt na een half uur door Ramaker uit een vrijen schop o. i. een dubieus ge val tegen Loof gelijk en daarmede wfis het pleit beslecht. (11). H. D. V. S.—H. B. S. 3—5. In de eer ste helft kreeg HBS een 20 voorsprong, mede dank zij een paar blunders in de Schiedamsche verdediging, welke niet bui tengewoon sterk was. Het eerste doelpunt kwam na een hoekschop, toen Beun mis greep en Ophorst scoorde. Het tweede ont stond na fraai samenspel, waarbij v. d. Vegt langs den uitgeloopen Beun had ge plaatst, doch Lobel als doelman optrad en redde. Oldemans snelde van den vleu gel toe en loste een tweede schot, dat Lo bel niet houden kon. In de tweede helft heeft HDVS alles op den aanval gezet. Men forceerde het spel, dat nu bijna voor-t durend op de Haagsche helft werd gespeeld Al gauw werd het door A. van der Tuyn, na een hoekschop (12). Van der Vegt maakte er met een kopbal uit een hoek schop 13 van. Direct daarna doelpuntte I. van der Tuyn met een keihard schuin schot (23). Van Vliet maakte dan twee fraaie doelpunten (25) en HDVS scoor de nog één doelpunt, door L. Janse ge maakt (35). StormvogelsXerxes 16. - Reeds 10 minuten na den aftrap begon Kok aan den opbouw van het half dozijntje, doordat hij profiteerde van een misverstand in de achterhoede der IJmuidenaren. Vijf minu ten later kreeg Lagendaal den bal goed van den vleugel toegespeeld, ..oen hy vlak voor het doel van Stormvogels stond en met een breeden schuiver ging de bal langs Hollenberg. En tien minuten voor de rust bracht onze oud-internationaal den stand met een kalmen schuiver op 03. Nau welijks tien minuten was de tweede helft oud of het was weer Lagendaal, die den voorsprong van zijn club vergrootte. (04) Vijf minuten later werd het 05 door Kok en daarna redde Prins de eer van zyn club met 'n frai doelpunt (15). Gerrits kreeg nog gelegenheid den bal via een Xerxes— speler in eigen doel te trappen (16) en toen kwam het einde. D. W. S.V. S. V. 52. Na ruim een kwartier spelen schoot de jeugdige mid denvoor Wiertz, na uitstekend samenspel met van Stokken, hard tegen de bovenlat, de bal stuitte voor de voeten van Slot die geen moeite had, zijn club de leiding te geven (10). Voer minuten voor de rust gaf Draeger, na onvermoeid doorzetten, den bal een klein tikje voor doel, Slot liet den bal loopen en B. van Stokken kon toen via den binnenkant van de paal het tweede doelpunt maken (20). Vijf mi nuten was het spel hervat, toen het derde doelpunt geboren werd. Weer was de snelle Draeger er de grondlegger van. Hij snelde langs de lijn, passeerde de Vries handig, gaf met een boogballetje voor naar Slot, die uitstekend stond opgesteld en den bal met zijn hoofd in het net plaatste (30). Daarna kwam de andere vleugel in actie, van Stokken combineerde fraai met Wiertz, die tegen den onderkant van de lat schoot. Een halve minuut later was het echter toch 40 toen Draeger een straf schop, welke gegeven was wegens hands van den achterspeler Voet, benutte. Na 25 minuten spelen kwam het verdiende te- genpunt der gasten toch, toen Sterk zuiver voorzette naar Bot, die langs den op den grond liggenden Heekelaar schoot (41). Een minuut voor het einde verkleinde V. S. V. zijn achterstand door een goed doel punt van Bot. De volgende aanval echter bracht weer een doelpunt van DWS, toen Slot een voorzet van Draeger voor Wiertz liet loopen, die de kans benutte. FETENOORD—C. V. V. 0—0. Beide ploegen waren volledig. De belangstelling bleef wat onder de verwachting, maar toch waren er nog zeker wel 15.000 toeschou wers. Van stonde af aan was Feyenoord in de meerderheid en dat is zoo gebleven ge durende den geheelen wedstrijd, maar kans om een doelpunt te maken zag zij niet. Heel veel gelegenheid om te scoren heeft de voorhoede van de thuisclub ook niet gehad, want de verdediging van CVV had als het ware geholpen door de midden spelers een muur voor het doel opge trokken. Kantebeen, De Vroet, Linssen en Vente hebben wel is waar herhaaldelijk schoten gelost, maar de CW-doelman Kruidenier had er zoo scherp het oog in, dat hij er alles uit hield. Feyenoord kreeg een groot aantal hoekschoppen en ook eenige vrije schoppen op den rand van het beruchte gebied te nemen, doch wat zy ook probeerde, succes bleef steeds uit. CVV moest het van enkele uitvallen heb ben, geleid door de snelle vleugelspelers Zaanen en de Graaf en doorgaans waren deze nog vrij gevaarlijk. Van Male had herhaaldelijk moeite bij dies gelegenheden zijn doel voor doorboring te vrijwaren. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld. ExcelsiorR. F. C. 05. Al kort na het begin nam R. F. C. het spel in handen. Er werd een goed sluitend samenspel te zien gegeven, waarbij de middenlinie de voorhoede zeer goed steunde. De achter hoede van Excelsior wist aanhankelijk stand te houden. Na een fraaien voorzet van Van Walsum, R. F. C.'s rechtsbuiten, gaf Drok, die uit een corner inkopte (03) Kort voor de rust kopte Drok er nummer vier in. opnieuw uit een voorzet van den rechtsbuiten (04). Na de hervatting voegde R. F. C. nog één doelpunt aan het totaal toe. D. F. C.Ajax 00. Reeds spoedig bleek dat D. F. C. geen hopelooze taak te gemoet ging. Het veel te korte spel van de gasten konden achterspelers gemakkelijk baas en waar de voorhoede het in breed opgezet spel zocht brak er na een kwartier spelen een tijd aan, waarin Ajax zelfs op moest passen voor een doelpunt. Echter waren de gasten wat spelkwaliteiten be trof uitgesproken de meerderen van de hardzwoegende en zooveel mogelijk af- brenkende Dordtsche ploeg en toen de Amsterdammers werkelijk hun tanden eens op elkaar gingen zetten had D. F. C. althans in den aanval niet veel meer in te brengen. De laatste tien minuten van de eerste helft waren dan ook geheel voor Ajax. D. F. C. kon zich in de tweede helft slechts tot verdedigen bepalen maar dat ging haar dan ook buitengewoon goed af. Zeker wel een half uur lang was Ajax niet het het doel weg, maar de ontelbare schoten gingen allen over en naast, terwijl enkele anderen in de veilige handen van Jas belandden. Het einde kwam met een gelijk spel, waarmede D. F. C. wel wat meer kreeg dan haar toekwam. D. H. C.Het Gooi 12. Er is nau welijks 15 minuten gespeeld als Schreu- der weet te doelpunten en den stand op 10 brengt. Daarna zetten de Hilversum mers enkele gevaarlijke aanvallen op, doch spoedig weet D. H. C. het spel weer in handen te krijgen als van Ditmars door van Zinnen den bal krijgt toegespeeld, heeft hij hem maar voor het intrappen. Dit doelpunt wordt echter door den scheids rechter geannuleerd wegens buitenspel. Het Gooi krijgt hierop echter moed en na een half uur ziet Windhorst kans om, zij het in buitenspel-positie, den gelijkma ker te scoren (11). De Delftenaren heb ben na de rust direct een overwicht, doch dit duurt niet lang. Weldra zakken zij af en dan is het de beurt van de Hilversum mers, zoodat J. Cohen na een half uur Boot kan passeeren (12). SpartaK. F. C. 03. De eerste helft verliep puntloos, daar ook de niet-talrijke doorbraken van de K. F. C.-ers, waarbij de Boer de gevaarlijkste man was, geen suc ces hadden. Het succes kwam voor K. F. C. tien minuten na de rust, toen Meyer, die overigens weer verdienstelijk als der de back optrad, even aarzelde. De Boer kreeg daardoor een kans en zijn harde schot ging via de lat in het net. Tien minu ten later was het weer de Boer, die in ver vooruitgeschoven positie den bal kreeg toegespeeld en een hard schot loste, dat van den paal terugkaatste voor de voeten van Wensveen, die niet aarzelde den bal langs de Sparta-doelman te jagen. In de laatste minuut werd de K. F. C.-er de Boer in het doelgebied van Sparta in den rug aangevallen. Een strafschop was het gevolg, die de Boer nog in een doelpunt omzette. WIELRENNEN SLAATS EN PELLENAARS WINNEN DEN ZES-UURSKOPPELWEDSTRIJD TE BRUSSEL. Met vier ronden voorsprng. Onder groote belangstelling is gisteren te Brussel de jaarlijksche zes-uurskoppel- wedstrijd verreden, waaraan ook Neder- landsche renners deelnamen. De wedstrijd werd gewonnen door SlaatsPellenaars, die hun buitengewone klasse weer eens de monstreerden door met vier ronden voor sprong op nummer twee te winnen.. Wel iswaar kwamen er ,een koppels van hun klasse uit, maar er waren toch eenige zeer sterke combinaties in de baan. Slaats Pellenaars hadden, zooals de uitslag trou wens wel bewijst, niet de minste moeite om de eerste plaats te bezetten. De uitslag luidde: 1. SlaatsPellenaars, afgelegde afstand 250.940 K.M. Op vier ronden: 2. Bruneaude Bruycker 24 p. Op zes ronden: 3. RaesThijssens 22 p. 4. PijnenburgSylver Maes 7 p. 5. MartinHuys 4 p. BILJARTEN. PARDON IN VORM. Zaterdag speelde de heer Pardon in Ho tel „De Roskam" te Katwijk 500 car. cadre met 350 car. voorgift tegen den heer v. d. Anker. De heer Pardon, die zijn ouden vorm weer terug schijnt te vinden, maakte in 16 beurten de partij uit, met als hoogste serie pnt. brt h.s. gem. 500 16 186 31.25 32 15 7 2.— Pardon v. d. Anker LEIDSCHEBILJARTBOND De competitie Voor de cadreklasse van de competitie werd de wedstrijd P. v. CleefDOS b ge- speald, waarvan door P. v. Cleef 2 partijen gewonnen werden, terwijl de derde partij niet gespeeld is. De partij MazurelB. Teegelaar had een eigenaardig verloop. In deze partij was de stand na de 16e brt. 76100, dit beteekende voor Mazurel een haast zekere overwinning. Dit kwam evenwel anders uit, daar Teegelaar in de 17e brt. een se rie van 36 maakte en in de 18e brt. een De Belgen winnen met 20-10 De wedstrijd tusschen Nederland en België om den Coupe Glorieux, welke te Rotterdam gespeeld wordt, is Zaterdag middag voortgezet met een party libre over 500 punten tusschen Sweering (Ne derland) en Moons (België). De publieke belangstelling was, evenals op den eer sten dag, weer bijzonder groot. De uitslag werd: Sweering 434 8 330 54.25 Moons 500 8 247 62.50 Vervolgens speelden Van Belle (België) en Van Vliet (Nederland) een partij over 300 punten cadre: Van Belle 175 21 36 8.33 Van Vliet 300 21 69 14.28 Daarna speelde Koopman (Nederland) en Vingerhoed (België) het tweede ge deelte van de partij: klassieke kunststoo- ten. De uitslag was: Vingerhoedt 57 punten in 68 beurten, Koopman 11 punten in 80 beurten. De wedstrijd werd des avonds voortge zet met de partij over 400 pnt. cadre 45/2 tusschen Sweering (Nederland) en Moons (België). Sweering 359 17 111 21.11 Moons 400 17 96 23.52 Tot slot speelden Sengers (Nederland) en Zaman (België) een partij van 50 pun ten over drie banden. De uitslag luidde: Zaman 50 60 5 0.833 Sengers 42 60 3 0.700 De stand was hierna 146 voor België. Gisteren zijn de wedstrijden voortgezet en beëindigd. Het programma van den laatsten dag om vatte de wedstrijden in het libre spel tus schen Sweering en Moons (500 punten) Driebanden 50 punten tusschen Sengers en Zaman, cadre 71/2, 300 punten tusschen van VlietVan Belle, cadre 45/2 400 punten SweeringMoons en ten slotte een strijd in het volvoeren van klasieke kunststoo- ten tusschen den Hollander Koopman en den jongen Belg Vingerhoedt, die reeds Zaterdag en Vrijdag zulke prachtige din gen heeft laten zien. De Hollanders speelden weliswaar een verloren partij, immers een achterstand van 614 is wel zeer moeilijk in te loo pen met geroutineerde spelers als Moons en van Belle als tegenpartij, tenzij van Vliet zijn fraaie prestatie van Vrijdag zou herhalen en den sterk spelenden wereld kampioen andermaaal zou kloppen. pnt. brt. h.s. gem. Sweering 500 7 175 71.42 Moons 424 7 169 60.57 Van Vliet Van Belle 300 19 67 15.78 223 19 44 11.73 Ten slotte demonstreerden de Belg Vin gerhoedt en Koopman hun vaardigheid in het maken van klassieke kunststooten. Vin gerhoedt won met 85 punten in 61 beur ten met 11 rake stooten. Het Zondagavondprogramma bracht de laatste twee partijen, n.l. 400 punten ca dre 45/2 tusschen Sweering en Moons en een driebanden partij over 50 punten tus schen Zaman en Sengers. Moons 400 10 116 40. Sweering 285 10 79 28.50 Zaman 50 57 3 0.877 Sengers 29 57 3 0.508 Deze wedstrijd tusschen België en Ne derland eindigde aldus in een fraaie 2010 overwinning voor de gasten. zeer mooie serie van 160 car. in welke 2 brt. Mazurel poedelde, zoodat de stand 76 - 298 werd. Hierna maakte Teegelaar de partij uit met resp. 2—37. Hierdoor is de hoogste serie, welke op 117 stond voor Teegelaar, thans 160 voor denzelfden spe ler. De partij BakkerB. de Roo werd door laatstgenoemde gewonnen met een gemidd. van 6.95, terwijl Bakker onder zijn kunnen bleef. I. Mazurel (DOS b) 140 77 20 11 3.85 Teegelaar (P. v. Cl.) 335 335 20 160 16.75 E. Bakker 100 82 23 13 3.56 B. de Roo 160 160 23 37 6.95 De wedstrdijd DOS aTOG voor deze klasse is door DOS a gewonnen met 2 gew. part. en 1 verl. p. De partij Lammers Bruinikx is door eerstgenoemde gewon nen, waardoor Bruinikx zijn le partij in deze comp. verloor. De partij PaauwVer- straaten had een kalm verloop en werd door laatstgenoemde gewonnen, terwijl de partij M. N.Bakker door Bakker gewon nen werd met een mooi gemidd. van 6.25. L. Lammers (TOB) 110 110 25 15 4.40 J. Bruinikx (DOS) 335 285 25 59 11.40 C. Paauw 75 67 26 12 2.57 A. Verstraaten 115 116 26 23 4.42 M. N. 70 49 16 12 3.06 E. Bakker (rës.) 100 100 16 22 6.25 De uislagen van de wedstrijden gespeeld voor de 2e kl. libre luiden: TOG IIDes amie II a. P. Wortman D. a. a. 55 54 33 10 1.63 T. Pijnacker TOG 75 75 33 12 2.27 J. Vlasveld 45 45 39 6 1.15 H. Regeer 60 48 39 5 1.23 Th. Wortman 40 40 26 4 1.53 J. de Ru 55 30 26 9 1.15 Des amie II a 2 gew. 1 verl. par. TOP II aP. v. Cleef II: L. Verhoeven P. v. Cl. 75 75 36 15 2.08 J. Brussel TOP 70 70 36 9 1.94 W. Dool 65 65 32 8 2.03 N. v. Rooyen 60 43 32 6 1.34 H. v. d. Berg 55 29 29 6 1.00 J. V. 55 55 29 5 1.89 TOP II a 1 gew. p. P. v. ci. n 1 gew. p. 1 verl. p.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 15