RIJNSTREEK De „Gouden Regen, van Boskoop Dubbele Inbraak HEI BETOOVERDE BOSCH ZATERDAG 18 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN. Volksbond. - Gisteravond vergaderde in de Sint Josephzaal de R. K. Volksbond, afdeeling Aiphen aan den Rijn, onder voorzitterschap van den heer A. F. Ruijs- senaars. De vergadering was maar matig bezocht, waarover* de voorzitter in zijn gebruikelijk welkomstwoord, zijn spijt uitsprak. De geestelijk adviseur, kapelaan C. M. Klaver, was mede aanwezig. Door den heer P. J. Schippers werden hierna de notulen van de vorige vergadering voorgelezen. Bij de ingekomen stukken waren een drietal circulaires van het R.K. Werkliedenverbond betreffende mede- deelingen van den Minister van Sociale Zaken aan de gemeentebesturen. Voorts was ingekomen een circulaire van het comité ter herdenking van het gouden ju bileum van den Nederlandschen R. K. Volksbond in het Bisdom Haarlem, waar in een en ander wordt medegedeeld over de gevormde plannen van de feestviering. De afdeeling Alphen aan den Rijn heeft op deze vergadering besloten om dit ju bileum kerkelijk te vieren op Zondag 6 Maart 1938, zijnde de stichtingsdag van den R. K. Volksbond in dit Bisdom. Op dien Zondag zal dan in de parochiekerk een H. Misoffer worden opgedragen met alge- meene H. Communie door de leden. De Diocesane feestviering zal plaats hebben in Mei 1938 te Haarlem in aansluiting met de dan te houden Centrale Raadsvergade ring. Op dien feestdag zal dan tevens worden aangeboden het Jubileumgeschenk van de afdeelingen aan het Centraal Be stuur. In beginsel heeft de afdeeling Al phen aan den Rijn besloten hieraan bij te dragen. Hoeveel en in welken vorm, zal nog nader onder oogen worden gezien. Hierna werd aangeboden de begrooting 1938, welke door de vergadering is goed gekeurd. Na rondvraag sluiting. Van de trap gevallen. In de Prins Hen drikstraat kwam de winkelier K. in zijn woning van een 5 meter hooge trap te val len. De man kwam met. het hoofd op de steenen terecht, waardoor hy een ernstige schedelbreuk opliep. Zijn toestand is thans zeer zorgwekkend. HOOGMADE. Volksbond. Gisteravond na afloop van de jaarvergadering van de Retraite- club hield deze vereeniging haar gewone maandelijksche ledenvergadering in de zaal van café Witteman. De voorzitter opende deze vergadering en sprak zijn vreugde uit over de groote opkomst en hoopte, dat de opkomst in de toekomst zoo mag blijven. Na het zingen van het Bondslied werd een schrijven voorgelezen door den voorzitter van St. Deus Dedit, als antwoord op een schrijven aan het R. K. Werkliedenverbond aangaande den bijslag voor de brandstofbonnen voor de groote gezinnen. De voorzitter deelde mede, dat op 18 Nov. een verzoek gericht is aan B. en W. om van onze vereeniging 2 leden zitting te geven in het comité van de B-steun, maar tot heden hebben wij, aldus de voorz., nog geen antwoord ont vangen. Ook werd medegedeeld, dat op 2den Kerstdag, des namiddags te half vier een Kerstfeest gegeven zal woren aan de kinderen van de leden van den Volks bond van 4 tot 12 jaar. De ouders worden verzocht de namen van die kinderen op een briefje te schrijven en te bezorgen bij Bas van Leeuwen, tot uiterlijk Zondag 19 December. (Mocht het feest 2den Kerst dag niet doorgaan, dan wordt daarvan kennis gegeven). Het voorstel van het be stuur, om met de jaarvergadering een gratis verloting te houden werd door allen gesteund. Daarna rondvraag en sluiting. Hulp in Nood bracht op f 0.88. Retraiteclub. Gisteravond hield de retraiteclub, onderafd. van den R. K. Volksbond, haar jaarvergadering in de zaal van café Witteman. De Voorzitter, de heer Andr. v. d. Ploeg, opende de verga dering met gebed, heet de leden van har te welkom en in het bijzonder den geest, adviseur. Zeer jammer is het, aldus spr., dat ons ledental zoo gering is n.l. 8. Spr. uit den wensch, dat in het nieuwe jaar zich nog meer leden zullen aanmelden voor deze prachtige en nuttige instelling. Spr verzoekt tevens den secr., den heer C. v d. Klauw, de notulen en tevens het jaar verslag voor te lezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer C. H. v. d. Berg, bracht vervolgens verslag uit aangaande de finantiën. In kas 1 Januari 1937 28.35. uitgaven 28.60, ontvangsten 26.91, saldo in kas f 28.66. Besloten werd om een retraite aan te vra gen te Noordwijkerhout van 8 tot 11 Jan. 1938. Voor die retraite zijn aangewezen de heeren C. v. d. Klauw, J. A. Baak, Jan v. d. Ploeg en C. Baak; de heer J. Straathof zal deze retraite medemaken op eigen kosten, zoodat er vijf kaarten aangevraagd zullen worden. Bij loting voor plaatsver vangers zijn aangewezen no. 1 C. H. v. d Berg, 2. Andr. v. d. Ploeg en 3. Jac. v. d. Ploeg. Na rondvraag volgde sluiting. NIEUWERBRUG. Een vergadering voor puzzelaars. In de bovenzaal van café „Rhijnzicht" kwam de Pluimveevereeniging „Ons Genoegen'' ïn ledenvergadering bijeen. Een verslag van deze vergadering te geven zou alleen doenlijk wezen als men het stenografisch had genoteerd. De besprekingen waren zoo vurig en zoo door elkander, dat de sprekers soms zelf niet meer wisten wat zij nu eigenlijk zelf hadden bepleit of be- critiseerd. Zoo kon het dan ook bestaan dat men een voorstel ondersteunde, terwij] dezelfde persoon even later een voorstel indiende, dat geheel contra het door hem ondersteunde was. De vergadering leek geheel de voorzitter merkte het juist op op een puzzle welke alleen door le klas puzzelaars kon worden opgelost. Wij willen ons dan ook niet wagen aan een Nieuwe tentoonstelling in de maak. Een koude regen siepelt, terwijl wy dit schrijven, uit den grauwen winterlucht, doch vóór ons op tafel ligt een folder, op welker omslag een gouden bloesem-regen neer- drupt uit een blauwen hemel. Dat is een zinnebeeld van het Boskoop- svhe optimisme en de Boskoopsche spirit Midden in den winter zint Boskoop op de lente; terwijl ieder zoo dicht mogelijk bij at haard kruipt, beginnen de Boskoopers aan de organisatie van een bloementen toonstelling. Niet zoodra heeft men in Boskoop een tentoonstelling in het hoofd, of de pers wordt uit alle hoeken en gaten bijeen ge trommeld en de pers, die voor Boskoop blijkbaar een zwak hart heeft, is altijd be reid om voor de Flora op de groote trom t*- slaan. De eerste pers-conferentie hebben wij alweer achter den rug ofschoon de ten toonstelling pas van 14 tot 30 April wordt gehouden. Over vier maanden opent de tentoon stelling haar deuren, maar nu reeds moet het publiek worden opgestookt en warm gemaakt. Een Amerikaonsche manier van reclame maken, waarvan Boskoop het ge- Jheim heeft ontdekt. Als nu maar niet allerlei tentoonstellings- besturen beginnen om maanden te voren de pers uit te noodigen!.. De tentoonstelling 1938 belooft iets heel bizonders te worden. Iedere tentoonstelling in Boskoop wordt aangekondigd als iets heel bizonders, maar het moet erkend: het publiek is nog nooit teleurgesteld in zijn hooggespannen ver wachtingen. De tentoonstelling 1938 belooft iets heel bizonders te worden, omdat Boskoop dit jaar de Gentsche Floraliën wil overtreffen. De wereldvermaarde Floraliën worden te zelfder tijd gehouden. En daarvan wil men hier te lande profiteeren. Wie de Belgische manier van exposeeren kent eenigzins plomp en onhandig begrijpt, dat een vergelijking tusschen Bos koop en Gent ten gunste van de onzen uit valt. Maar de Belgische expositie heeft nu een maal de naam, en er wordt gerekend op een massaal bezoek van buitenlanders. Deze buitenlanders zullen door een grootsch opgezette reclame ook naar Bos koop worden gelokt (o.a. door auto-car- diensten vanuit Gent) en kunnen dan zelf een vergelijking maken, welke tentoon stelling de schoonste is. Het staat bij ons reeds te voren vast, dat Boskoop met de eerepalm gaat strij den. I Voor de tuin- en park-architectuur van j de tentoonstelling is een prijsvraag uitge- schreven, waarop 34 aniwoorden zijn bin- j r.engekomen. Onder deze antwoorden zijn j schitterende ontwerpen, kennelijk gemaakt daar begaafde tuinarchitecten. De commis- sie van beoordeeling heeft echter nog geen keus kunnen maken; zij staat voor een „embarras du choix". In de jury van de tentoonstelling zullen prominente buitenlandsche tuinbouwkun digen zitting hebben. Dit eere-lijstje zal binnenkort worden gepubliceerd. De tentoonstelling heeft de belangstel ling opgewekt van meerdere met den tuin bouw in nauw verband staande vereenigin- gen, dat zich zal uiten door gezamenlijk bezoek of het houden van congressen, ter wijl de Genetische vereeniging overweegt ten speciale Geneta-dag te beleggen tijdens de tentoonstelling. Ook de reclame-campagne is reeds inge zet met de verspreiding van 25.000 folders, duizenden aanplakbiljetten en ontelbare sluitzegeltjes, allen gesierd met de gouden regen. Het belooft weer een prachtige, groot- scheepsche en grootsteedsche tentoonstel ling te worden. De gouden regen, welke de affiches siert, moge een zinnebeeld en voorafbeelding zijn van een nieuwe uitbreiding der handels relaties als gevolg van deze tentoonstelling en van een toenemende welvaart van het ondernemende Boskoop. verslag van deze vergadering, doch enkel weergeven wat voorgesteld en wat beslo ten werd. De penningmeester J. G. Streef- land, bracht financieel verslag uit van de gehouden tafelkeuring welke de vereeni ging 17.86 heeft gekost. Vervolgens deelt de penningmeester mede dat de vereeni- gingskas er niet gunstig voor staat daar er een tekort is van 41.51. Om dit tekort nu te dekken en eenigszins geld in de kas te krijgen stelt het bestuur voor de admi nistrateur der veiling (de eierenveiling is aan deze vereeniging verbonden) te kor ten op zyn (provisie) salaris en wel in den vorm van de toeslag van 0.50 per lid, wat hij geniet te laten vervallen, doch een korting van 10.van vorig jaar hem er dan weer bij te geven. Tevens stelt het bestuur voor de zaalhuur van de zaal van de veiling bij den heer H. v. Vel- sen te verlagen met 15 en te brengen op 35 per jaar. Dit zou een voordeel worden voor de vereenigingskas van 46. Een zeer levendige discussie volgt hier over waaruit o.m. blijkt dat de kas niet tekort heeft, maar er eigenlijk nog 80 over. Het is een puzzle waaruit op slot niemand wijs meer kan worden. Tenslotte wordt met 276 stemmen besloten de huur van het veilinglokaal van den heer H. v. Velsen te verlagen met 15 per jaar, te Ri|pweterlng In den nacht van Donderdag op Vrij dag hebben dieven hun slag weten te slaan door een inbraak by den veehou der A. Verboon.te Rijpwetering. Toen deze des morgens ontwaakte kwam hij tot de ontdekking, dat in de woonkamer alle kasten overhoop wa ren gehaald. Uit een lade bleek een bedrag van ƒ290.verdwenen te zijn. De gouden sieraden waren echter onaangeroerd gelaten. In denzelfden nacht heeft men ook gepoogd binnen te dringen in de wo ning van den veehouder A. Rotteveel, door opschuiving van een raam van een slaapkamer. Diens echtgenoote ontwaakte echter en op haar geroep nam de indringer ylings de vlucht. terwijl het driemanschap van de veiling ieder vrijwillig voor een jaar f 7.50 af staat aan de kas. Zoo werden nog verschillende dingen besproken welke allen op wat' of niets uitdraaiden. Aan het eind der vergadering bleek echter dat men allen weer verzoend was want er werd eenparig besloten met een lijst onder de leden te circuleeren om vol gend jaar het 10-jarig bestaan der ver eeniging feestelijk te herdenken. Staande de vergadering teekenden reeds velen op de lyst. .Konijnententoonstelling. Op de al hier gehouden nationale konijnententoon- stelling welke zeer goed geslaagd mag heeten, werden de hoofd-eereprijzen de zer tentoonstelling gewonnen door: 1. E. Bouman te Nieuwerbrug met midden bruin zilver zwart ram (oud); 2. A. J. Blom te Woerden met Haasgrauwe Vlaam- sche Reus (jong) ram; 3. H. de Koning te IJselmonde met wit Weener ram (jong); 4. A. Kalkman te Lekkerkerk met blauw oog Pool; 5. Z. Merkestein te Loosduinen met haaskleurig Vlaamsche Reus voed ster (jong); 6. L. Uiterwaal te Woerden met blauw Weener voedster (jong); 7. J. Bakker te Woerden met zwarte Rex (jong); 8. P. de Knijff te Woerden met wit Vlaam sche reus voedster (jong). Natuurlijk waren vele meerdere prijswin naars welke wij hier echter allen niet kunnen plaatsen. Dit waren de mooiste inzendingen welke met de hoofd-eereprij zen werden bekroond. Tevens was aan deze tentoonstelling nog een verloting verbonden. Damwedstrijd. Door het 1ste tiental der damclub „Vooruit" alhier werd een competitiewedstrijd gespeeld in de dam- bond „De Rijnstreek" tegen het le tiental van de damclub „Denk en Zet" te Woer den. Deze wedstrijd eindigde in een ge lijken stand 99 met 1 afgebroken party, welke arbiter zal worden beslist, doch in het voordeel staat van Nieuwerbrug. De wedstrijd werd te Nieuwerbrug gespeeld door de navolgende partijen: Vooruit IDenk en Zet I J. NapJ. Blommendaal afgebr. 2—0 0—2 1—1 0—2 0—2 2—0 2—0 2—0 0—2 H. de Vlieg—C. J. J. de VliegJ. Maassen A. v. VelsenP. Vermey P. BosN. Ravensbergen C. KokE. Eikelenkamp M. P. A. v. VelsenA. Heesters D. VerboomA. v. Heems T. Sluyk—A. Everwijn J. v. d. BergW. Heesters De afgebroken partij heeft de volgende stand: J. Nap (wit): 7 steenen op 27, 30, 31, 34, 35, 39, 48. J. Blommendaal (zwart) 6 steenen op: 9, 14, 15, 17, 19, 23. Zwart is aan zet. OUDE WETERING. Oranje-vereeniging „Prins Bernhard". Gisteravond vergaderde in hotel van den Bosch bovengenoemde vereeniging onder voorzitterschap van notaris Lohmann. Na een openingswoord werd het woord gege ven aan den penningmeester, den heer C. Boot tot het uitbrengen van een voorloo- pig financieel verslag. Hieruit bleek dat er een nadeelig verschil was, dat men echter nog hoopte te kunnen wjfegwerken. Aan de orde werd gesteld een voorloo- pig plan van feestviering in verband met de binnenkort te verwachten blijde ge beurtenis. Op aandrang uit de vergadering werden deze plannen geheel ter uitvoering aan het bestuur overgelaten. Wel wilde men op de zen avond vooral spreken over de viering van het Koninginnefeest van den a.s. zo mer. De kwestie waar het in ho.ofdzaak om ging betreft het al dan niet toelaten van vermakelijkheden, als draaimolen, e.d. Na een geanimeerd debat kwam men voorloo- pig tot overeenstemming en kon met eenige vermakelijkheden algemeen genoegen wor den genomen, mits waarborgen voor een ordelijk verloop aanwezig waren. De vergadering werd gesloten na een kernachtig slotwoord van den voorzitter. Blijft „Majella" voortbestaan? Inzake het al dan niet blijven voortbe staan van deze vereeniging worden, naar wij vernemen, door het bestuur nog steeds besprekingen gevoerd met diverse instan- ies. Hangende deze besprëkingen is de le denvergadering, welke voor de a.s. week in het uitzicht was gesteld, voorloopig nog' uitgesteld. De keeper van het tweede elf tal heeft Vrijdag het ziekenhuis geheel hersteld kunnen verlaten. TER AAR. De vierde steunuitkecring. Deze uitkeering is voor®de Veenstreek, helaas, van geen beteekenis. De kwantums Pronkboonen zijn gering en de steun op de tomaten mag voor de glas-kweekers een kleine tegemoetkoming zijn, doch het aan tal K.G. was van dit najaar zeer teleurstel lend. De Centrale veiling zal nog voor „Arti et Religioni". In het Vereen.- gebouw hield de Kath. Muziekvereeniging „Arti ^t Religioni" haar leden-jaarverga dering onder voorzitterschap van den heer C. Volgering. Even voor achten opent de voorz. de bijeenkomst met den chr. groet, heet allen van harte welkom, bij zonder den Geest. Adv. kap. Groen en den Directeur, den heer C. van Dam. De notulen, voorgelezen door den secr. J. Hoogervorst, gaven geen aanleiding tot op- 'of aanmerkingen, waarna de mede- deeling volgde over het nog niet aanschaf fen van een Vaandelkast, vanwege de hooge kosten, welke uitgave thans onver antwoordelijk is. Als is bekend gemaakt de datum van uitvoering, 27 Januari (waarop de Ver. Haagsche Spelers of een Marionetten-theater het programma groo- tendeels zullen aanvullen of liever gezegd verzorgen) komt het ingekomen schrijven van een vijftal leden in behandeling, die eerbiedig verzoeken de medewerking van bestuur tot het beoefenen van het too- neelspel. Zij het in bescheiden mate, is ook in deze vereeniging een gezonder financieele basis merkbaar, wat afgeleid kon worden uit het verslag des penningmeesters, den heer Ant. Wassenburg. De ontvangsten zijn 456.10, uitgaven 403.30, batig sal do van 52.80, vorig jaar 35.08. De ve rificateurscommissie brengt bij monde van P. v. d. Vlugt rapport uit hetwelk luidde „dik in orde", om de terminologie te handhaven van den rapporteur. Het systematisch jaarverslag van den secretaris bracht alle gebeurtenissen, het zij belangrijk of niet, naar voren en als voornaamste noteerden wij het succes n.l. de eerste prijs te behalen in de eerste af deeling. Voorts is het ledental steeds groeiende het verslag eindigt met het constateeren van de prettige geest, welke vaart door de vereeniging. Applaus en dankwoorden bleven niet achterwege voor de verrichte arbeid van secr. en penningmeester. Na een uitgebreid verslag gehad te hebben van de Bondsvergadering, door den heer C. van Lammeren, werd traditie ge trouw een korte pauze gehouden, waarin de aanwezigen mochten genieten van een lekkere kop koffie, gratis aangeboden door het bestuur. Over het bestuursvoorstel om dit jaar deel te nemen aan het Bondsconcours te Warmond, op Hemelvaartsdag en Tweeden Pinksterdag, werd weinig gediscussieerd. Unaniem waren allen er voor. Het vast stellen van de contributie en boete maakte thans een gunstige uitzondering; immers, vorige jaren kwamen verschillende syste men ter sprake, nu vond men het vigee- rend stelsel goed. De periodiek aftredende bestuursleden, C. Volgering, C. van Lammeren en Ant Wassenburg, werden met algemeene stemmen herkozen, eveneens de voorzit ter en de controlecommissie zal het vol gend jaar bestaan uit de heeren J. Ver- sluys en P. v. Zaal. Bij de rondvraag richtte de Eere-voor- zitter, de heer L. Wassenburg, enkele sympathieke woorden tot den huidigen presidenten feliciteerde hem tevens met de herbenoeming tot Bondsvoorzitter. Verder kwam ter sprake uitbreiding van muziekinstrumenten o.a. saxophonen, doch dit stuitte op financieele bezwaren. Wanneer de geestelijk adviseur een warm pleidooi houdt voor de Jeugdverenigin gen, waartoe de jonge leden van Arti wor den aangespoord, gaat de voorz. over tot sluiting met een mededeeling over het klassieke ensemble en een dankwoord aan den Directeur voor zijn ijver, den leden voor hun getoonde medewerking. Hanze. Een ongemeene belangstelling bestond er gisteravond voor de ledenver gadering van de R.K. Middenstandsvei'- eeniging „St. Joseph", zoowel van de zijde der leden als de pers. „Zoo gaat het goed", kon gelezen worden op het vergenoegde ge zicht van den voorzitter, den heer G. Ver hoef,toen onder diens leiding de bijeen komst met een hartelijk woord van welkom, bizonder aan de G. A., Kapelaan Groen, werd geopend. Na ditmaal bizonder de me dewerking gevraagd te hebben voor een vlotte bespreking, gaf deze wenk reeds spoedig aanleiding om de tongen los te ma ken by het goedkeuren van de notulen. Enkele leden wenschten aanteekening, geen instemming te hebben genomen met het voorgelezene. Overgaande tot het behandelen van een ingekomen verzoek van een R.K. midden stander, die wenscht lid te worden van de organisatie, werd op advies van het Hoofd bestuur afwijzend beschikt, op grond van circulaire 1935 betreffende depothouders van filialen of grootbedrijven. Als mede- Kerstmis tot uitkeering overgaan, deeling is gedaan over onbekendheid van steun aan noodlijdende middenstanders en he halen van de politiek in deze vereeni ging, brengt de heer A. C. Hoogeveen een financieel rapport uit over de alleszins goedgeslaagde TAMA-actie. Dertig leden of anders gezegd dertig za kenlieden hebben deel genomen, die 110 boekjes voor hun rekening namen. Op den feestavond zijn 335 kinderen getracteerd. De ontvangsten geven een totaal aan van 180.—, uitgaven 143.04, een batig saldo van 36.96. Dit is geen zuivere winst, want er zijn nog een aantal zegels in omloop. De voorz. kon niet nalaten het comité een waardeerend woord te geven voor zijn vele bemoeienissen en stelde direct hierop de vraag: Gaan wij door? De meening van het bestuur is, niet te lang met een zelfde actie voort te gaan, wil het niet dood loo- pen. De vergadering was geheel andere ge dachten toegedaan, wilde juist met fris- schen moed aan een volgende beginnen en telkenmale een andere attractie, dat aan spoort bij de plaatselijke middenstanders te koopen. Vooruit dan maar, klonk het vanaf de bestuurstafel, doch onder voor waarden, dat alleen de georganiseerden mee mogen doen. Aanvankelijk kreeg dit voorstel geen voldoende steun uit de ver gadering, later werd het ingezien, dat deze maatregel gehandhaafd moest blijven, want anders zou het op slot een fiasco wor den voor de afdeeling. Het gaat nog maar om vier leden. Voornoemd comité zal zelfstandig wer ken; bij hernieuwing van de actie wordt overleg gepleegd met het bestuur. In betrekking tot het voorstel van een Voorschotfonds, werd besloten eerst nader advies in te winnen, want de bepalingen schenen zoo aanlokkelijk te zijn, dat het een aardig winstgevend zaakje zou worden. Heusch, zoo royaal is men tegenwoordig niet. Het houden van een cursus over inkoop, verkoop, reclame, etc. vanuit het Hoofd bestuur geleid, achtte de vergadering gansch niet overbodig, maar gezien hier al een soortgelijke serie wordt georganiseerd, verwachte men weinig deelname. Een voorstel wederom een feestavond te geven voor de leden en jonge Middenstan ders, kreeg zonder discussies z'n beslag. Bij de rondvraag kwam de gemeentelijke leverantie in het kort ter sprake en na nog vermeld te hebben het besluit, dat voortaan de TAMA-zegels tot een nader vast te stel len datum kunnen worden ingeleverd, daarna zijn ze ongeldig, ging de voorz. over tot sluiting. Altaarwacht. Het verslag van de Al- tarwacht is, tot onze spijt, in de krant van Donderdag onder „Wassenaar" geplaatst. (SPROOKJE) 123. Toen stapte ze met de kandelaar in haar hand op de mooie spiegel af, en maakte een diepe buiging tegen het meisje, dat haar vanuit het glas tegenlacht. Wat een prach tige nachtjapon was dat. Het leek wel of die voor een bal gemaakt was. 124. Maar wat hoorde ze daar voor een groot lawaai? Ze hield de handen voor haar oortjes. Wat zou er nu gebeu ren? Gelukkig er kon niemand binnenkomen, want ze had zelf de deur op slot gedaan met het mooie gouden sleu teltje.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7