OMGEVING Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATERDAG 18 DECEMBER 1937 OF. LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Van onze Adverteerders De heer C. van Nimwegen heeft met fa- gang van gisteren zyn paardenslagery ver plaatst van Janvossensteeg 25 naar perceel no. 30, dat door de meerdere ruimte, welke hier ter beschikking was, zich beter voor dit bedrijf leent. De zaak is bovendien op nieuw op moderne leest geschoeid en vol doet aan de eischen der hygiène. De jaren lange werkzaamheid in het vak verzekert de cliëntèle bovendien een uiterst correcte bediening door den heer v. Nimwegen. „GANZEN-MIEKE". Uitvoering der Burger-Zangschool. De Burger-Zangschool, welbekend door haar geregelde uitvoeringen van kinder- operetten, zal dit jaar gedurende de Kerst- vacantie een operette uitvoeren voor klei nen en grooten, „Ganzen-Mieke" van M. Olman. De dichter-componist heeft als mo tief gekozen: „Heb de dieren lief" en dit zoodanig in het aardige verhaal gevloch ten, dat het zijn opvoedkundige uitwerking op de toeschouwers niet zal missen. Aan de opvoering van deze operette werkt een groep van 100 personen mee, waaronder het dubbel mannenkwartet f.Sempre Avanti". We verwijzen verder naar de adverten tie in dit blad. Lezing V. O. L. A. Gisteravond was de „Vereeniging van Oud-leeringen der Ambachtsschool" de gast bij de Politie hier ter stede. In de theoriezaal van het Politiebureau hield de Hoofd-Inspecteur de heer W. G. Weijers een lezing, over de „Technische en Practi- sche Politie-organisatie hier ter stede, in Nederland en daarbuiten." huis te Noord wij kerhout te gaan. Bijeen komst voor de leden van 12 302.30 uur en van 7.00—10.15 uur. 8.30 uur Prys- biljarten om luxe doezen sigaretten. Van 12 uur Bibliotheek. sint odo-koorknapen. Aanbesteding. Gisteren vond de aanbesteding plaats van de uitbreidinsswerken ten behove van het Kamerlingh-Onnes-laboratorium. De drie laagste inschrijvers waren: Firma Huurman Leiden voor 27 293 Firma de Vreede, Noordwijk voor 27.990 H. Korswagen Nzn., Leiden voor f 28.825.—, hoogste inschrijver Firma Mosselman en Korteweg Rotterdam voor f 33.630. Het werk zal worden uitgevoerd onder leiding van architect Versteeg te Den Haag. Door den Directeur van den Gemeente lijken Dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon te Leiden wordt ter kennis ge bracht van hen, die zich hiertoe hebben aangemeld, en daarvoor in aanmerking ko men, dat de kaarten ter bekoming van kostelooze Genees- en Heelkundige hulp gedurende het jaar 1938, moeten worden afgehaald in het St. Elisabethshof aan de Oude Vest no. 25, en wel op Maandag 20 December 1937 des voormiddags van 9 tot 12 uur en des namiddags van 2 tot 4 uur. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. CENTRALE v. d. R.K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is geopend vanaf des nam. 7 uur. Maandag: Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de Af- deeling Leiden en Omstreken, 6.308 00 uur, Bondstebouw, Steenschuur 15. Re petitie R. K. Gem. Zangvereèniging „Pul- chri Studio", 8 uur. Dag. Bestuursver gadering, 8 uur. Dinsdag: Tuinbouw- cursus, 8 uur. Bestuursvergadering „St. Paulus", 8 uur. Bestuursvergadering Tabaksbewerkers, 8 uur. Woensdag: Ledenvergadering Bouwvakarbeidsbond, 8 uur. „De Poedelaars", 8 uur. Donder dag: Ledenvergadering R. K. Hotel Ge ëmployeerden. Damclub „Gezellig Sa menzijn", 8 uur. Zaterdag: Eerste Kerst dag is het Gebouw den geheelen dag ge sloten. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden, Zaterdag van 8.159.15 uur Bi- bliothee. Beurtrooster: Zondag: J. Com- pier en C. van Tol; Maandag: C. v. d. Meel en Th. van Dijk; Dinsdag:. P. Rijzevoort en C. Bilderbeek; Donderdag: G. Bot en J. Bentveld; Zaterdag: H. Nijhuis en F. Overdijk. Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 7.00—10.15 uur om 10.15 uur wordt de zaal gesloten; van 8 459.45 uur verplichte bijeenkomst. Van 12 uur Bibliotheek. Van 12 uur Zitting St. Joseph's Spaarkas; de spaarkas wordt waargenomen door de heeren H. A. Braakman en O. Bik. 8.30 uur Prijsbil- jarten. Hoofdprijs een Polshorloge. Maandag: Bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. 8 uur Tafeltennisclub. 8 30 uur Aspirantencursus. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Dinsdag: 8 30 uur Verplich te Vergadering Afd. Gezellen. Woensdag: 8 30 uur Repetitie Kerstuitvoering. Van 8,30—9.30 Afhalen der kaarten voor de Kerstuitvoering. 8.30 uur Repetitie Lie dertafel „Sebastian Schaeffer". 9.00 uur Repetitie Muziekgezlschap „Franz Schweit zer". 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Donder dag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00 10.15 uur. Geen Tafeltennisclub. Van 8.159.15 uur Bilbliotheek. 8.30 uur. Repetitie Kerstuitvoering. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Vrijdag is de zaal geslo ten. Zaterdag: Eerste Kerstdag: sluiting der Nove.ie ter eere van den C. Clemens Maria Hofbouwer voor het welslagen der retraite. Alle Retraitanten zijn des avonds om 6.15 uur in de zaal aanwezig om per autobus gezamenlijk naar het St. Clemens- Maandag: half vijf Groep C.; kwart over vijf: Groep B. Dinsdag: zes uur Groep A. Donderdag: half vijf Groep C.; kwart over vijf: Groep B. Vrijdag: Geen re petitie. Boys! Volgende week Zaterdag vieren we het Kerstfeest. Jullie begrijpt, dat we Vrijdagsavonds tevoren geen repe titie hebben, want we gaan met de kippen naar bed om frisch te zijn tijdens de Nacht mis! De repetitie met de Heeren zal dus ook niet op Vrijdag zijn maar op een an dere avond ik zal jullie Maandag en Dinsdag wel zeggen, welke avond. Doet je best, jongenskom trouw op de repe tities we hebben daar geen klagen over, hoor, maar blijf dat doen! En dan.... laat Groep B nu eens zorgen, dat ze na de re petitie kalm en direct naar huis toe gaan! Je behoeft niet met een uitgestreken ge zicht te loopen! Natuurlijk niet, maar er behoeven toch ook geen Indianengevechten georganiseerd te worden met vreeselijk gekrijsch, waardoor de heele buurt onvei lig wordt gemaaktboys van groep B: houdt de naam van ons jongenskoor hoog! Dit is nu voor het laatst afgesproken, an ders zullm we die hoofdmannen van die Indianentroep als lid van ons koor moeten ontriaan! Gesnopen....?? Goed zoo! Boys tot kijks! Kapelaai E. A. M. PAAP. KRUISVAART. St. Antonius Clubhuis. Burcht: Cohort Aeternus Pater. Zondag: 3.30 uur Aspirantenban I. 4 uur ontspanning, Damwedstryd. 4.30 uur Aspirantenban II. Afteekenen eischen. - - 7.45 uur: Ontspanning. Schaak wedstrijd. Maandag: 7.30 uur Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. Dinsdag: 7.30 uur Franciscusban. Woensdag: 6.30 uur Trommelen, 7.30 uur Paschalisban. j Donderdag: 7 uur Zangclub, Houtsnij- club. 7.30 uur Vendel van St. Jan. Inschrijving nieuwe leden Zondagmiddag. St. Pancras-Cohort. Burcht: Anna Paulownastraat. Maandag: 7 uur Gedialogeerde H. Mis. 8 uur Vendel St. Norbertus. Dinsdag 7.30 uur Aspirantenban II Woensdag: 8 uur Roode Vendel. 8.00 uur Don Bos- coban. Donderdag, 7.30 uur Servatius- ban. 7.30 uur Adspirantenban III. De leden van Adspirantenban I krijgen nader bericht, wanneer er bijeenkomst is. Cohort St. Petrus. Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 4 uur Missieclub Pater Da- miaan. Afrekenen later. 4.30 uur Don Boscoban. 5 uur Franciscusban. Maandag: 8.30 uur Godfriedban. 8.30 uur Tarcisiusban. Dinsdag: 7.30 uur Lo- dewykban. 8 uur Kardinaal Faulhaber- ban. Donderdag: 8 uur Trommelen. OEGSTGEEST. St. Bernardus-Cohort. Burcht: R. K. Parochieschool. Zondag: 3.45 uur Aspirantenban. 5.30 uur Recratie. Ringverband. Maandag: 7 uur Missieclub; Dinsdag: 7.30 uur Faulhaberban. Woensdag: 7.30 uur Ig- natiusban. Donderdag: 7 uur Houtzaag club. Vrijdag: 7.15 uur Geen zwaarddan sen vanwege dë vooravond van Kerstmis. Maandag: 27 Dec. 7.30 uur Kerstavond op de Burcht. St. Elsabethspenning. Om 7 uur 10 en 11, om 9 uur 12, 13 en 1, om 10.30 uur 2 en 3. Bij afwezigheid, waar schuwe men een ander. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Zondag: 9 uur Morgengebed, H. Mis met preek. Daarna ontbijt en recreatie. 6 uur Lof waarna recreatie. 7.30 uur Aspi rant-Gezellen. Maandag: 6 uur Zangles. 6.30 uur Franciscusvrienden (beide groepen). 7.30 uur Zaagclub B. 9 uur Gezellen. Dinsdag: 6.30 uur Sloyd I en II. 7.45 Gymnastiek I. 9 00 uur Gym nastiek II. Woensdag: 8.15 uur Gods dienstonderricht waarna recreatie. 8.30 uur Franciscusridder. Aspirant-Gezellen. Donderdag: 6.30 uur Zangclub A. Vrijdag: Geen Patronaat. Zaterdag: Hoogfeest van Kerstmis. Om 6 uur de gezongen H. Mis waarna de twee stille H. H. Missen. Algemeene H. Communie. Ob 8 uur gezamenlijk ontbijt. 's Middags om 5 uur Lof. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Maandag: 7 uur H. Mis in het clubhuis. 8.3010 uur zang. 't Clubhuis is daarna gesloten tot 27 December. R. K. GRAALTURNCLUB „ACTIEF." Maandag 45 uur kleuters 68 jaar fa het gymn. van de R. K. Meisjesschool aan het Levendaal. Woensdag: 3.304.30 uur kleuters 811 jaar in de Heerensingel- school. Vrijdag: 6.157.15 uur aspiran ten 1214 jaar in de Ursulasteeg 7.30— 8.30 uur aspiranten 1415 jaar in de Ursulasteeg. 8.45—9.45 uur dames II in de Ursulasteeg. 8.459.45 uur dames I in de R.K. H. B. S. Zaterdag: Kerstmis, geen kleutergym. Nieuwe damesleden kunnen zich aanmelden op het lesuur van 8.459.45 uur in de Ursulasteeg. R.K. DAMESHOCKEYCLUB „OLYMPIA". Woensdag: 25 uur vrij trainen op het terrein „Zuidwijck". Zaterdag: Kerst- l mis, geen trainen. bioscopen, f? Casino. Er zijn nu misschien menschen, die by het lezen van den titel „De Hond van Vlaanderen" denken aan een of andere sensatiefilm voor zich te hebben, Doch niets is minder waar. Zeker, er speelt ook een hond in het verhaal, een prachtige Duitsche herder, die door den talentvollen Nello Daas van een wissen dood wordt gered en hiervoor zijn 'dankbaarheid toont. Het is deze Nello, de kleinzoon van een arme maar eerlijke daglooner, die na zyn zware dagtaak, dikwijls tot laat fa den nacht liefhebbert en met succes het teeken- stift hanteert. Urenlang kan hij in bewon dering zitten turen naar het meesterwerk van den grooten schilder Rubens en kin derlijk klinkt het, als hij by het heengaan een' schietgebedje mompelt voor den groo ten meester. Zyn buurmeisje Maria, de dochter van een goed gesitueerden landeigenaar, be wondert hem hierom en om zijn belange- looze vriendschap. Haar vader verbiedt haar den omgang met Nello, als beneden haar stand §n wenscht, dat zy iets vrien delijker zal zijn tegen den dandy-achtige Pieter, dié, hoewel hij lessen gevolgd heeft aan de schilderacademie een mislukking is. Door geldgebrek genoodzaakt, verkoopt Nello Daas een van zyn teekeningen aan Pieter, die het onderteekent met zyn naam en inzendt naar een tentoonstelling, waar hij den eersten prijs behaalt. Maria komt dit ter oore en wetende, dat hij dit on mogelijk gedaan kon hebben, vertelt zy het aan de jury. Het resultaat is, dat Nello wordt opgespoord en het onrecht wordt hersteld waardoor hij tevens in staat is, zyn studiën op de academie af te maken. De acteurs en actrices spelen in deze film buitengewoon goed en natuurlijk, hetgeen zeer veel tot het succes van deze film by- draagt. Na de pauze gaat de groote show-film Roberta". De titelrol wordt vervuld door Irene Dunne, die op charmante wijze speelt en waarmee zij iedereen amuseert. Girls, gedost in dure costuums, goede bandmu- ziek en kunstzinnige decors, maar boven al de prachtige stem van Irene Dunne hou- ce bezoekers den geheelen avond aange naam bezig. Spannend is het interessante gegeven, de romance, waardoor de Pool- sche princes en de sportieve Amerikaan elkander vinden. Zoo brengt het Casina Theater met deze twee films van geheel verschillenden aard een programma, dat een voortreffelijken in druk maakt. Luxor. De hoofdschotel van het programma van deze week is het optreden van de beroem de filmster en zangeres Graces Moore in de Columbia-film van "Loet C. Barnstyn „When you 're in Love". Grace Moore heeft in deze film als tegenspeler Cary Grant, die geen gemakkelijke rol heeft, maar haar desniettemin tot een goed einde brengt. Grace Moore speelt de rol van zangeres, die geen toestemming kan krijgen opnieuw in Amerika optetreden, tengevolge van de immigratiewetten. Natuurlijk vindt men er wat op. Men doet haar een voorstel met een Amerikaan te huwen, tengevolge van welke verbintenis haar de poorten tot Amerika weer ontsloten worden. Het lag in de bedoeling daarna weer te gaan scheiden, doch de liefde heeft intus- schen haar intrede gedaan en hoewel zich heel wat moeilijkheden voordoen komt het natuurlijk toch tot 'n happy end na 'n grandioze opera-voorstelling. De geheele film door heerlijke zang en muziek, o.m. van Verdi en Schubert. De film voor de pauze brengt ons in 'n vrij onbekend land, n.l.Bosnië. Gedeelte lijk woest en in zijn woestheid onvergely- kelijk schoon biedt dit land prachtig na tuurschoon, dat op de film misschien nog meer tot uiting komt dan in werkelijkheid. Daarnaast worden tal van bijzonderheden omtrent het land, zijn zeden en gewoonten aanschouwelijk voorgesteld en daarbij ma ken we natuurlijk ook kennis met de warmbloedige natuur der bewoners. Daar mee komen we tot den titel „Mannen in het Zadel", waarin hartstocht en driften in hooge mate oplaaien. Natuurlijk over wint ook hier het vrouwenhart weer en komt alles tot 'n goed einde. Een uitvoerig voorprogramma gaat aan de hoofdfilm vooraf. Trianon. De filmindustrie heeft momenteel een bijzondere voorliefde voor het vervaardi gen van filmwerken, waarvan het grootste gedeelte zich afspeelt in de rechtszaal. Dit is ook het geval met de film „Wilde Nach ten" naar een boek van Tolstoi, welke deze week in Trianon wordt vertoond. De rechtszittingen in deze film zijn op prachtige wijze geënsceneerd en de ver schillende redevoeringen door de procu reur en den verdediger, die afgewisseld worden door felle vragen en antwoorden weten de spanning er voortdurend in te houden. De geheele film geeft blijk van met groote zorg te zijn samengesteld en doet de Fransche film-industrie eer aan. Bijzonder mooie opnamen zijn gemaakt van de Opera, zoowel het interieur van het gebouw als het ballet, dat men te zien krijgt. De hoofdvertolkers fa' deze film, die wy eenigen tyd geleden, in een zelfde genre film hebben zien optreden, weten ook in deze film op aangrijpende wijze hun rol te vertolken, waarbij vooral opviel het spel van Gaby Morlay als de vrouw van de procureur en Victor Francen als procu reur. De film vangt aan in de rechtszaal, waar de procureur verbanning naar Siberië eischt van een man die een minnaar van zyn vrouw heeft vermoord. De verdediger van dezen man, die relaties blijkt te heb ben met de vrouw van den procureur, ver dedigt hem op vurige wijze, wat een der jury-leden de opmerking doet maken, hij pleit voor zijn eigen zaak. Dit gezegde wordt door den procureur gehoord, die zijn vrouw des avonds hierover onderhoudt, doch deze ontkent alles. Na een bezoek aan de opera door dit drietal ontstaat een hef tige woordenwisseling tusschen den pro cureur en advocaat. De procureur verlaat zijn vrouw en na een omzwerving wordt hij des nachts door een paar bandieten by een rivier beroofd. De volgende dag vindt men in de rivier een verminkt lijk en men denkt dat de procureur vermoord is. Hier uit ontstaat weer een rechtszitting, waar bij de vrouw wordt verdacht van moord op haar man. Alles is tegen haar, totdat plotseling de procureur terugkeert, die zich by het leger had aangemeld maar terug keert om haar onschuld te bewijzen. Voor de pauze wordt vertoond „Eva's huwelijk" een geestig en vlot gespeeld filmwerk. Magda Schneider en Heinz Rüh- mann vervullen de hoofdrollen in deze vroolijke film, die zich afspeelt in een por- celeinfabriek in Weenen. Ee actueel journaal, waarin o.a. voor komt een kwarteeuw verkeer in Amster dam, de schaakmatch EuweAljechin en een zeer geestige gekleurde teekenfilm van menschelijke auto's voltooien het program ma, dat wij, gezien het gegeven in de hoofdfilm uitsluitend toelaatbaar echter voor volwassenen. Op 'n drogen weg moet uw au'to bij 40 km per uur binnen 16 r kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meteri HOOGMADE. Stempelen kas trekkers. Naar wij ver nemen ligt het in de bedoeling van het ge meentebestuur een sterkere controle uit te oefenen op het stempelen der kastrekkers. Met de bondsbesturen is overeenstemming gevraagd in het doen stempelen door de kastrekkers op dezelfde plaats waar ook de steuntrekkers der gemeente stempelen. Hierdoor wordt vanuit een centraal punt toezicht uitgeoefend op de trekkers. Ons bereikt het bericht, dat de gemeente aan vankelijk dit stempelen wenschte te doen plaats hebben te Woubrugge, zoodat de werkloozen uit Hoogmade zich naar Wou brugge moesten begeven, pok al ontvingen zij geen gemeentelijken steun. De heer C. W. Lieverse, wethouder, heeft zich echter bereid verklaard, indien deze voorschriften doorgang zullen vinden, het houden van controle op zich te nemen, teneinde de werkloozen van Hoogmade tegemoet te ko men. Hierdoor zal, op wisselende door ge noemden wethouder te bepalen uren, het stempelen in plaats van ten huize van den penningmeester geschieden ten huize van den heer Lieverse. LEIDSCHENDAM. SL Joseph's-Gezellen. Morgen te half 12 en na het Lof bijeenkomst. Maandag te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag te 7.30 uur biljartclub A.D.O. Zaterdag 25 December: Hoogfeest van Kerstmis, geen bijeenkomsten. K. J. M. V. Maandagavond te 8.30 uur Kerstviering. Dinsdag te 7.30 uur Maria- Congregatie. Donderdag te 7.45 uur ont wikkelingsavond van de jonge L.T. Inlei der de heer J. Verhaar over „Het veiling wezen". VOORSCHOTEN Meisje door de tram aangereden Hedenmorgen te 9 uur is een meisje van 8 jaar, L. Roodakkers, toen zij uit de kerk kwam, aangereden door de tram, nabij Nieuw Voordorp. Met hoofdwonden werd zij opgenomen. De eerste geneeskundige hulp- werd verleend door dr. Keestra, waar na zij vervoerd werd naar haar woning. Vermoedelijk liep het kind spelenderwijs in de afgesloten trambaan. WOUBRUGGE. Verkeersonderwijs. Het gemeentebe stuur heeft, op voorstel van het hoofd der o. 1. school, besloten op de openbare school het verkeersonderwijs in te voeren. Dit on derwijs zal omvatten de verkeersvoor- schriften voor den voetganger (uitgaan der school, loopen en spelen op straat, over steken, uit- en instappen in trams, rijden op straat, maken van bochten, inhalen en voorbijrijden, autoverkeer, verkeersagen ten, signalen, verkeersborden). Oefeningen zullen plaats hebben in het speelkwartier, terwijl de praktijk in enkele gevallen een onderwerp van behandeling kan uitmaken Dit onderwijs vangi reeds in het tweede leerjaar aan Wellicht wordt dit soort, onderwijs ook op de bijzondere scholen ingevoerd. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te komt bijeen op Woensdag 22 December as. Aan de orde wordt gesteld: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel op inge komen reclames tegen schoolgeld. 4. Voor stel tot het treffen eener gemeenschappe lijke regeling met Alphen aan den Rijn betreffende het U.L.O. 5. Wijziging begroo- ting 1937. 6. Voorstel inzake invoering van tet bevolkingssysteem. 7. Wyziging der verordening op de a.v.d.B.S. 8. Voorstel tot aanschaffing van watermeters. 9. Voor stel tot deelname aan de fraude-risico-on derlinge van Ned. gemeenten. 10. Prae-ad- vies op ingekomen verzoeken ex. art. 13 L.O.-wet. 11, Vaststelling eener verordening leiden. Geboren: Johanna Maria d. van H. H. v. Es en J. M. v. Emmerik Jan Wil- lemse z. van H. J. van Staden en J. Kien- jet Hendrica Johanna d. van J. v. Bra ke! en B. B. Frankhuizen Neeltje d. van G. Hulscher en T. J. Wijfje Thomas Adrianus Maria z. van Th. J. Steenvoor den en C. M. Kortekaas Franciscus z. van F. Kok en J. N. E. Paats Chris- tiaan z. vA A. Stikkelorum en A. Paling. Ondertrouwd: W. Rochat jm. 28 j. en M. P. E. Neuteboom jd. 20 j. Overleden: J. de Rooy ongeh. vr. 78 j. J. Cramav. d. Oever vr. 74 j. A. VelzelZwier vr. 55 j. op de heffing van gelden voor de gemeen telijke los- en laadplaats. 12. Vaststelling eener verordening op de begrafenisrech ten. 13. Voortel tot het opnieuw sluiten van een overeenkomst met de Gekro. 14. Rondvraag. Waterleiding. In hun voorstel aan den Raad deelen B. en W. mede, dat gedeelte lijke vernieuwing van watermeters ge- wenscht is. Vele meters hebben reeds van- ai het begin van het bedrijf dienst gedaan en geven geen voldoende aan wy zing meer, waardoor het water niet geheel juist ge registreerd wordt. Het waterverlies is hier door grooter dan normaal het geval mag zijn bij een distributiebedrijf. Teneinde deze fout uit het bedrijf te bannen behooren bepaalde meters vervangen te worden. Een uitgave van f 2600.— is hiermede ge moeid. Tegenover deze uitgave staat een verhooging van wateropbrengst zoodat het batig saldo, dat reeds voor den dienst 1938 geraamd is, geen wyziging behoeft te on dergaan. LEIDEN, 17 Dec. Groentenveiling. Per 100 kg.: Roodekool 1.905.50, savoyekool 1.201.80, groenekool 1.003.20, boe renkool 1.502.00, rapen f 1.30, prei 1.502.90, kroten 2.502.60, kroten, gekookt 36, uien 7.7010.40, peen ff 1.204.70, spruiten 29, aardappelen 2.002 60, andijvie 28, sla 36, Nero 4.307.30, witloof 224, spinazie 1024, tomaten 4.0023.80, per 100 stuks: bloemkool 1.505 60, salade 0.60 4.30, knolselderie 2.003.90. per 100 bos pieterselie f 0 701.50, selderie 0.50 —1.50, peen 6.70. 18 Dec. Boter. Aanvoer 665 kg. Prijzen renboter 1.401.47 per kg. Handel kalm. prima Fabrieksboter 152 en prima Boe- Turfmarkt van 13 tot en met 18 Dec. Lange turf geen aanvoer, prijzen 68 per 1000 stuks. BOSKOOP. 18 Dec. Veiling. Beshulst I 3046 cent, idef II 1830 cent, J. C. van Tol 2040 cent, Pera'do hulst 3041 cent, Hulst met gele bes 3550 cent, Bonte hulst met bes 3049 cent, zilverbonte hulst 15 30 cent, Goudbonte hulst 1225 cent, Blauwspar 1420 cent, Hulstplanten per stuk 35—61 cent, Pernettia per stuk 23 cent UTRECHT, 18 Dec. Vee. Totaal aanvoer: 2490 stuks vee w. o. 750 runderen. Prijzen: stieren 3135 cent per pond, handel vlug, met oploopende prijzen. Slachtkoeien 2de soort 3438 cent, 3e soort 3033 cent, han del vlug, prijzen onveranderd hoog. Vaar zen 170240, melkkoeien 170290, kalfkoeien 180300, varekoeien 140 190 per stuk, handel kalm, prijzen niet la ger. 200 Magere kalveren: geschetst .70 95 en ongeschetst f 4080 per stuk, han del matig; 450 nuchtere kalveren f 815 per stuk, handel vlug, prijzen hooger. 450 Magere varkens 2956 en schrammen 2128, 320 biggen 1520 per stuk. Handel vlug met hooger prijzen. 100 mage re schapen f 2032, 220 weidelammeren ff 1421 per stuk. Handel redelijk met hoo.gere prijzen. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Dec. Groenten- veiling. Gelekool 1.001.20, roodekool 3.104.50, groenekool 1.401.80, breek- peeri f 3 503.60 en uien f 9.009 60 per 100 kg. Knolselderie per 100 2.003.40, peen per 100 bos f 7.408.40, waschpeen per kist 0 701.15. bloemkool I f 5.60 8.10 en idem II f 2 405.10 per 100. VINKEVEFN, 17 Dec. Groentenveiling. Witlof I 1115, idem II f 410. prei 4.40, boerenkool f 1.90, groenekool f 3, andijvie f 3 40, wasehoeen f 4 per 100 kg. Peen f 46 per 100 bos. NOOTDORP, 17 Dec. Eierenveiling. Prijzen: (Aanvoer 1853 stuks) kipoeneieren 5.505.90, henneneieren f 4.254 85, eendeneieren 4.50, kalkoeneieren f 7.05 per 100 stuks, hanen f 0 901.40, kinpen 4585 cent, konijnen f 0 851.50, duiven 18 cent per stuk; kaas 2030 cent per pond Belanghebbenden worden er mede in ken nis gesteld, dat Woensdag 22 dezer eei^ extra-konijnenveiling zal worden gehou den. ROFLOFARENDSVEEN. 17 Dec. Groen- .tenveiling. Groene kool f 1.andijvie 8.00 per 100 kg., sla f 0.70—4 40 per 100 krop, slavellen 1026 cent per bak, toma ten 0.501.15 per bak. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM* Londen 8.99 Berlijn 72 50 Parijs 6 11 Brussel 30 57 Zwitserland 41 60 Konenhagen 40121/* Oslo 46 35 Stockholm 45.20 New York Praag 6.32

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3