KERSTFEEST 0. BAIJER NMFalRU KERSTTAFEL FORTMANN WILLY KANBIER Voor deze dagen.... RIJNSTREEK Meubel handel tel. 407s LEDERSMEER| Spitsvoet, Platvoet, F. VAN DORP DOE. KERSTGESCHENKEN. Trouw- en Verlovingsringen P. J. VAN KAMPENHOUT ZONEN FEESTARTIKELEN met een Servies van goede kwaliteit Tafel-, Ontbijt- en Theeserviezen SCHOENEN voor GEVOELIGE VOETEN 100 Visitekaarten Drukkerij Van Brussel DONDERDAG 16 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN De Raad dezer gemeente kwam op Woensdag, 15 December 1937 des v.m. te 10 uu rin openbare vergadering bijeen. Onder de ingekomen stukken was een echryven van Ged. Staten d.d. 2227 No vember 1937, waarbij wordt toegezonden de goedkeuring van den Minister van So ciale Zaken d.d. 5 November 1937 op het werkverschaffingsplan „Verlagen Rietland" eigendom der gemeente Leimuiden. Van het plan is een centrale werkverschaffing ge maakt, zoodat, indien dit noodig mocht blijken, ook werkloozen uit de gemeenten Aalsmeer, Nieuwkoop en Rnzaterwoude kunnen worden tewerk gesteld. De voorzit ter deelt mede, dat de heer L. C. van Poel geest bereid is, het gemeentelijk rietland weder te huren voor 1400.per jaar, dat is f 200.meer als over het afgeloopen jaar. Waar thans echter de gemeente met het oog op de werkverschaffing niet be hoeft te laten baggeren, zal voor deze werkzaamheden niet ƒ400.behoeven te worden uitgegeven, zoodat dit een mee valler bij vorig jaar beteekent van 600. De heer van Poelgeest zou het rietland liefst voor 3 of 4 jaren inhuren. De voor zitter en wethouder van Dam waarschu wen hier ten sterkste tegen. Zij stellen voor het rietland voor twee jaren te verhuren. Na eenige discussie besluit de Raad de ge meentelijke rietlanden gedurende de ja ren 1938 en 1939 te verhuren aan den heer L. G. van Poelgeest voor 1400.per jaar. De voorzitter deelt mede, dat op 10 De cember j.l. de krankzinnige J. M. B. voor rekening der gemeente is opgenomen in het Gesticht „Sancta Maria" te Noordwijk. Met de moeder van patiënte zal nog overleg worden gepleegd over de door haar in de verpleegkosten te betalen tegemoetkoming. Dit is het derde nieuwe geval in den loop van een half jaar. Wel een tegenvaller voor het gemeentebestuur en een zware last op de begrooting 1938. Op verzoek van Gedeputeerde Staten wordt de verordening regelende de hef fing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting 19381939 op nieuw vastgesteld. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad deel te nemen tot een bedrag van 4000 in de Fraude-risico onderling van Gemeen ten. De kosten zullen het eerste jaar f 30 bedragen. De voorzitter deelt mede, dat dit besluit genomen is in verband met de opheffing van de Gemeenteborgtochtenwet. De gemeente was tot nog toe voor fraude verzekerd bij de Vereeniging van tot Ze kerheidstelling verplichte Gemeente-Amb tenaren. Op voorstel van B. en W. wordt aan de Wed. C. van den Akker ontheffing van straatbelasting verleend voor het perceel plaatselijk gemerkt No. 475, aangezien deze woning onbewoonbaar verklaard is. Gunstiger cijfers voor werk- loozensteun. De voorzitter deelt mede, dat by' een na der van Regeeringswege ingesteld onder zoek inzake de werkloosheidsuitgaven voor 1937 is komen vast te staan, dat met een raming van ƒ7000, waarin het werkloos- heidssubsidiefonds bijdraagt, kan worden volstaan. Besloten wordt om aan het ver zoek van Gedeputeerde Staten om deze-post van 10.000 op 7000 terug te brengen te voldoen. De voorzitter deelde mede, dat er in 1937 heel wat minder is uitgegeven als in 1936. Momenteel is de werkloosheid weer even sterk als in December 1936. Ge durende het overige deel van het jaar is het beeld echter veel gunstiger geweest. Aan de orde komt dan punt 7 der agenda. Voorstel van B. en W. inzake stalling van de autobrandspuit. De voorzitter deelt me Gero Zilveren Kersttafelversiering 3.85 Gero Zilveren Kandelaar m» Kaars 0.65 Gero Zilveren Kerstklokjes 1.25 Wildscharen vanaf 1.35 Notenkrakers 0.35 Kurkentrekkers, verchr. 0.50 Druivenscharen 1.80 Boterwarmers L25 Thermoskannen 1.20 Tulbandvormen 0.35 Springvormen 0.35 Cakebiikken 0.30 Puddingvormen 0.30 Puddingtrommels 0.90 Wafelbakkerijen 0.85 Frituurijzers 0.65 Frituurpan m. net 1.90 Amandelmolens 0.60 Garneerspuiten 0.55 Haardketels 2.00 Theelichten 1.80 Borstelhangers 1.75 Leeslampen 5.75 Rooktafels m. stel 9.75 Aschstandaards 4.25 ZIET ONZE ETALAGES. BREESTRAAT 55 schuin tegenover de Gehoorzaal. de, dat in een vorige vergadering in prin cipe door den Raad is besloten tot den aan koop van een autobrandspuit. In overleg met den Prov. Zuid-Hollandschen Brand- weerbond hebben B. en W. 5 autobrand- spuitfirma's uitgenoodigd in te schrijven voor de levering van een autobrandspuit. Deze inschrijvingen zijn binnen gekomen en advies in handen gesteld van den secre taris van den Prov. Zuid-Hollandschen Brand weerbond. Het ligt in de bedoeling wanneer de levering wordt opgedragen den bouw geheel te doen plaats hebben onder toeficht van den Prov. Zuid-Holl. Brand- weerbond. De kosten van dit toezicht zul len ongeveer 60 bedragen. De gemeente heeft dan zekerheid, dat een spuit wordt afgeleverd, waarvan men zeker weet, dat deze aan alle te stellen eischen voldoet. De Raad kan zich met deze plannen vol komen vereenigen. B. en W. hebben onder zocht of in het oude spuitenhuis de nieu we autobrandspuit gestald kan worden. Gebleken is dat dit onmogelijk gaat. Aan de firma Maarse en Kroon is gevraagd of deze bereid is de autobrandspuit te stallen. Deze firma vindt de verantwoordelijkheid te groot en heeft liever niet dat de spuit aldaar gestald wordt. Er zit nu niet anders op dan de vergaderzaal, bestemd voor al- gemeene doeleinden, te verbouwen tot brandspuitenhuis. B. en W. hebben aan den aannemer een kostenopgaaf gevraagd. Deze heeft een tweetal opgaven ingediend: lo. Een kostenopgaaf waarbij het vergader lokaal zonder meer bij het oude spuitenhuis wordt getrokken. 2o. Een kostenopgaaf waarin ook begrepen is verbetering van het dak door vervanging der beide dakkapellen en het leggen van nieuwe pannen op het spuitenhuis, de veldwachterswoning en de Secretarie. De eerste opgaaf is ƒ784 en de tweede 1293.18, B. en W. stellen voor om te be sluiten het laatste plan te doen uitvoeren, dan krijgt men een mooi geheel en de dak kapellen, die altijd aanleiding tot lekken geven, verdwijnen. De heeren Koot en Rietdijk vinden het verschil toch wel wat groot. Na toelichting van den voorzitter en van wethouder van Dam zijn zij echter te overtuigen, dat het tweede plan oneindig veel beter zal vol doen. De heer Koot zou de ambachtsmen- schen op de plaats een kans willen geven. De voorzitter zegt, dat dit moeilijk gaat, er is haast bij, en geschiedt een publieke inschrijving en wordt het werk aan een anderen aannemer gegund, dan kan er van meer of minder werk geen sprake zijn. Het zal in ieder geval veel langer duren voor de plannen goedgekeurd kunnen wor den. De heer Visser wijst den heer Koot er op, dat bij publieke inschrijving de kans toch het grootst is voor een aannemer bui ten de plaats, daar hij dan toch het werk krijgt do^ ■'e laagste inschrijving. De heer Koot ze it hij een inschrijving alleen voor gen enaren op het oog heeft gehad. De voorzitter zegt, dat dit niet gaat, wordt er ingeschreven, dan zal het een publieke moeten zijn. Ten slotte wordt besloten het tweede, dus het duurste plan, te laten uit voeren door den aannemer van het hoofd werk den heer A. van Dam voor 1293.18. De voorziter deelt mede, dat door Ged. Staten de concept-rekening dienst 1936 is onderzocht. Van het netto batig slot groot 2804.58 zal 1869.72 ten bate van be- grooten 1938 moeten worden gebracht. Het restant komt ten goede van den dienst 1937, terwijl de restantbijdrage uit het werkloosheidssuhsidiefonds met een zelfde bedrag n.l. 934.86 kan worden verminderd. De Raad besluit aan de verlangens van Ged. Staten geheel te voldoen. De Raad besluit dan nog tot wijziging van de begrooting dienst 1937, onder meer een post ondersteuning aan behoeftigen met 600 verhoogd worden, terwijl f 344 moet worden geraamd voor verbetering van de urinoirs en W.C.'s aan de Bijzondere School met den Bijbel. Het bedrag kan ge vonden worden door meerdere belasting opbrengsten. Op voorstel van B. en W. worden nog vastgesteld, zulks naar aanlei ding van een Inspectie door den Pensioen raad, eenige pensioensgrondslagen per 1 Juli 1934. Bij de rondvraag vraagt de heer Heenk of in de Raadzaal een nieuw plafond zal worden gemaakt, of dat het oude plafond zal worden gerestaureerd. De voorzitter zegt, dat het middelste gedeelte van het plafond naar beneden gekomen is. Het is echter het beste om een en ander eens nader te bekijken. De Raadszaal zou n.l. geheel in zijn vroegeren toestand blijven, nu alles er echter keurig uit zal komen te zien, zal de raadzaal een gek figuur gaan maken. Het beste is om alles tegelijk te be kijken. Na eenige kleine vragen, die door den voorzitter met genoegen worden be antwoord, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Snoepers der duisternis. Voor de zoo- veels te maal werd weer eens ingebroken in het consumptie-gebouwtje op het terrein der A.V.V. „Alphen". Als gebruikelijk vie len weer versnaperingen dezen snoepers der duisternis in handen. Botsing. In de Juli an astraat kwam gis terenmorgen een auto, bestuurd door B. uit Utrecht, in botsing met een Haagsche wa gen, bestuurd door F. C. Eerstgenoemde bestuurder had moeten wachten voor het verkeer voor hem. Hij deed dit niet, van daar de botsing. Beide wagens werden aan zienlijk beschadigd. De politie heeft pro ces-verbaal opgemaakt. De nieuwe brug. Thans zijn de beide opritten naar de brug over het Aarkanaal evenals de brug zelf van natrium-verlich- ting voorzien. We vernemen voorts, dat het plan bestaat het weggedeelte bij het einde van de oprit aan den Kortsteekterweg te verbreeden, hetgeen zeker geen onnoodi- ge luxe is. BOSKOOP. Afsluiting. De Afdeeling Wegen en Verkeer van den B.B.N. deelt mede, dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ge sloten hebben verklaard het gedeelte van den Laag-Boskoopschen weg in de ge meente Boskoop tusschen de Parklaan en de grens der gemeente Hazerswoude voor het verkeer in beide richtingen met bespan nen rij- of voertuigen, geen motorrijtuigen cf rijwielen zijnde. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Congregatie. Hedenavond heeft in de kerk de plechtige opdracht plaats van 15 nieuwe candidaten van de Mariacongre- gatie der jongens. De beide afdeelingen (die der grooten en der kleinen) worden er nog eens aan herinnerd, dat de plech tigheid om zeven uur begint; vanzelf sprekend wordt gerekend op trouwe op komst. HOOGMADE. IJsclub. Woensdagavond hield boven genoemde vereeniging haar jaarlij ksche ledenvergadering in de zaal van den heer Witteman, welke vergadering een zeer ge animeerd en prettig verloop had. Om ongeveer acht uur heette de voorzit ter, de heer C. van Rijn. alle aanwezigen hartelijk welkom, hen dankende voor de groote belangstelling, waarna hy, de ver gadering voor geopend houdende, het woord gaf aan den secretaris, den heer N. van Wieringen, die de aanwezigen vergastte op keurig gestelde notulen der vorige verga dering en op een jaarverslag, waarop door geen der leden op- of aanmerkingen wer den gemaakt. De voorzitter sprak dan ook een dankwoord tot den secretaris voor de keurige verzorging van het gelezene. Hierna kreeg de penningmeester, de heer J Jansen, het woord, die de leden een dui delijk beeld gaf van de financiën welke zoo als bleek, in tegenstelling met de huidige gewoonte, nog geen reden tot klagen boden. Immers: Saldo 1 December 1936: 203.91, Inkomsten contributiën, rente e.d.: 122.32. Uitgaven aan bodegelden, vergaderingen, prijzen, arbeidsloon e.d.: 66.37, zoodat het saldo op 1 Dec. 1937 259.86 was, en op bet oogenblik na betaling van de contribu tie van dit jaar ong. 350.in kas is. Voor waar een mooi resultaat. Terwijl hierna de heeren Jac. v. d. Star Hzn. en Jac. v. d. Star Wzn. de boeken en bescheiden con- trileerden en accoord bevonden, kregen de anderen heeren even gelegenheid van de hen aangeboden sigaar te genieten. Na een dankwoord voor het accurate be heer van den penningmeester werd overge gaan tot het volgende punt van de agenda nl.. Ingekomen Stukken en mededeeilngen. Hierover was men spoedig uitgepraat, want op het eenige ingekomen stuk, een verzoek van de Zuid-Holl. IJsclub tot toetreding dezer bond, werd omreden de kosten e.d. afwijzend beslist. Ais volgend punt stond op de agenda: Verkiezing. Aftredend waren de heeren J. van Leeuwen, C. van Rijn en L. Zwetsloot. De beide eerstgenoemde heerèn werden bij acclamatie herkozen en namen met dank voor het in hen gestelde vertrouwen hun verkiezing weer aan, maar aangezien de heer L. Zwetsloot niet meer hier woon achtig is, moest in deze vacature worden voorzien. Bij gehouden stemming verkreeg de heer Jac. v. d. Star Hzn. een volstrekte meerderheid (29 van de 51 uitgebrachte stemmen) en werd, nadat hij zijn benoeming had aangenomen, ook op het podium ge roepen. Het volgende punt, belangen der ver eeniging, bracht weinig nieuws. Het loon en de werkdag bleef als vroeger, er werd eens geïnformeerd naar de dreggen en zoo als het een IJsclub betaamt, werd de hoop uitgesproken, dat er ook nog weer eens fat soenlijk ys zou komen. De hieropvolgende rondvraag bracht o.a. het voorstel om, nu er toch een flink kas saldo is, een Kerfstgave te geven aan de groote gezinnen. Hiertegen werd echter van verschillende zijden nogal bezwaar ge maakt, daar met Kerstmis het seizoen eigen lek nog moet beginnen. Het bestuur was echter niet onwillig dienaangaande en wil de een dusdanig voorstel b.v. eind Februari onder dezelfde omstandigheden gaarne in overweging nemen. Toen tenslotte niets meer ter berde werd gebracht ging het bestuur oudergewoonte over tot de gratis verloting, waarvan de uit- Voor moderne trouwauto's „Ideaal Tax" met alle chauffeurs In beige uniform. Ook voor buitengemeenten disponibel Narmstraat 2, Telef. g De ondernemer W.C.A.v.KERKH0FF O slag was: Dames: le prijs een doos lepeltjes mej. T. van Beek; 2e prijs een ontbijtlaken rrej. Mina van Tol; 3e prijs taartschep mej. de Vette-Van Tol; 4e prijs tafelkleed mej. Marie van Tol; 5e prijs doos zeep mej. van Tol v. d. Kroft. Heeren: le prijs F. v. Tol; 2e prijs A. v. d. Pouw Kraan; 3e prijs Jo v. d. Kroft; 4e prijs C. v. Rijn; 5e prijs J. Hoogeveen; 6e prijs Theo Pouw; 7e prijs J. van Tol; 8e prijs Th. Zwetsloot; 9e prijs J v. Leyden, terwijl aan nog 17 personen een troostprysje kon worden uitgereikt, welke ook evenals de hoofdprijzen in si garen bestonden. Als einde van elke vergadering volgde hierna sluiting door den voorzitter die nog maals hartelijk dankte voor de groote op komst en voor de gezellige stemming, die er in de vergadeirng had geheerschte en allen een hartelijk tot weerziens toeriep. NIEUWKOOP. Ontwikkelingavond. De R.K. Volks bond heeft op Vrijdagavond a.s. te 7.30 uur in het Parochiehuis een ontwikkelingsavond belegd met als spreker de Weleerw. heer C. Stet, Kapelaan te Noorden. Onderwerp: Cultuur en beschaving met en zonder God. ZEVENHOVEN. IJsclub. Woensdagavond hield de IJs club een ledenvergadering in café „De Vier sprong". Om half 8 opende de voorzitter, de heer G. v. Rossenberg, de vergadering met een hartelijk welkom tot de aanwezi gen, 19 in totaal. Hierna las de secretaris de heer L. J. Bos, de notulen en het jaar verslag. Het ledental bedraagt ruim 50. De penningmeester, de heer L. S. Slingerland, gaf rekening en verantwoording van zijn beheer. Het kasgeld bedraagt thans 128.27. De heeren H. Straathof en M. Blom werden aangewezen tot verificateurs. Bestuursverkiezing wegens aftreding van G. J. de Bruijn en W. Domburg Jr. De heer Domburg heeft bedankt wegens vertrek. Herkozen werd de heer J. de Bruijn en ge kozen de heer P. Domburg met algemeene stemmen. Hierna was de gratis verloting aan de orde. Een 8-tal prijzen waren beschikbaar gestled; de prijzen bestonden uit rook artikelen. ZWAMMERDAM. Dammen. Uitslag van gehouden dam- wedstrijd in de eerste klasse van den Dam- bond „De Rijnstreek" tusschen Kamerik I en Zwammerdamsche Dam- en Schaak club I. L. BlokG. van Muiswinkel 02 A. VisserH. v. Egmond 11 J. KraanM. v. d. Tol afgebr. Ph. BurggraafD. Zwaan 20 G. van DijkH. Goebel 11 P. MuitA. C. de Groot afgebr. Fr. J. v. EeG. Hoosbeek 20 W. Stoof (res.)D. v. Geest 11 H. v. Oosterom )res.)T—W. Wagenaar 11 L. Beieman (res.)J. Verduin 11 Totaal uitslag 97 Afgebroken partij no. 3 is vermoedelijk remise; afgebroken partij no. 6 is vermoe delijk gewonnen voor Zwammerdam. UW ADRES IS Haarlemmerstraat CO Naast Roxy-Bioscoop 3* Let op 52 Smeertraan Vaseline Glycerine Kamferspiritus Haar (straat 5 Tel. 439 wat honderden Katii Jongenlui voor U deden en leert dansen bij EVERT CASTELEIN. De ■chuol met de gemakkelijke les methode. Ook voor U. Geef U nog heden op. A.s. Zondag vangt de laatste les aan van 19..>7 en ook U zult spoedig tot de goede dansers behoren. Inschr. dag. 7 10 uur aan onze school Langebrug 6a, Tel. 644 Middenvoetsver zakking, Been- verkorting, Geamputeerde Voorvoet, Kantel- voeten, Spreid voeten, Transpireerende Voeten? Absoluut pjjnloos behandelen van Kalknagels, Eelt, Likdoorns. 8297 J. A. SCHRAMA, Mauritsstraat 59 TEL. I5C9 Luxe-Orth. Maatschoenmaker - Pedicure Steunzolen naar maat I 1 2.50 Aanbevolen door H.H Doktoren Bezoekt aan huis HAARLEMMERSTRAAT 125-127 Reparatie-Inrichting. Inkoop oud goud RUIME KEUZE IN Mutsen en Versiering, Schilden, Confetti, Serpentines, Schertsartikelen, Papleren Tafelbedekking 1 M. breed, 10 M. lang- STEEDS DE NIEUWSTE VOORDRACHTEN EN BRUILOFTSLIEDEREN ENZ. Fa. G. VAN BRUSSEL HAARLEMMERSTRAAT 267 Privé en club Tap danslessen Het hoogtepunt van huiselijke gezelligheid Verhoogt de gezelligheid in Uw woning door een fraai lampje, een mooi bloemvaasje, maar vooral door een smaakvolle S303 IN ALLE PRIJZEN Wel Beter - Niet Duurder Breestraat 122-124 ADVERTEERT IN „DE LEIDSCHE COURANT' BlRKENStOS/Vj vO ET'M iSsT<EKji7ÜÜ1 Bekend ais de ,|JU irTrfflTTffffk nlP £aat, HAadesi doet» Steenstraat 21, Tel. 1713 Gadipl. voetdeskundiga Padlcura STEEDS IN VOORRAAD Geneeskrachtige Kruiden TEM0E LAWAK en 00AN REM0EK DJQENG, Indische kruiden tegen Galsteenpijn. Verkrijgbaar Drogisterij J. VillJENHOEK, Haarlemmerstraat 119 (Speciaal kruirienadres) MET ENVELOPPEN in de bekende goede kwaliteit vanaf f. I.3993 267 HAARLEMMERSTRAAT 267

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8